Hulst maakt eind aan afvalberg full-time Ouderen krijgen te weinig zorg Alles uit kast voor basiliek in Hulst Wethouder Hulst: 'Het is erop of eronder voor de Keldermanspoort' Axelse rotonde geopend met opstopping Akkefietje tussen Terneuzen en Gent is uit de wereld 'Mijn zoon heeft geen vriendjes op school' DAG KLAPPER feestelijk In de vut! er o: DE STEM Tufaranka moet topper Luifelviering worden QSS6! ZEELAND C2 Troep van markt kost te veel dijk Gefeliciteerd ppa en Oma Lori Spee zingt werk van Van Veen HOERA SAVANNAH 1 jaar 3-8 tankstation ïbrug AANDEN-BAL WD Axel wil verlaging tarieven weekmarkt Kiepkar zonder wiel legt verkeer een uurtje plat Verloofd? Opvoedtelefoon wordt steeds vaker gebeld door ouders EXAMENS Nog drie zware weken ;e girls treet boys ER 1997 X 7 BeETÊM I I I I I DONDERDAG 30 OKTOBER 1997 Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst weet voor het eind van dit jaar of er snel rijks- geld komt voor de restauratie van de historische Keldermanspoort. Komt dat geld er volgend jaar niet, dan moet de restauratie zeker tot het jaar 2003 worden uitgesteld. Dan pas is er immers opnieuw geld te ver delen. „Dus voor de Keldermanspoort is het nu erop of eronder," zegt wethouder P. Weemaes. Hij gaat binnenkort tijdens een overleg met gedeputeerde G. de Kok proberen om de historische poort boven aan op het provinciale prioriteitenlijstje te krijgen. De provincie fungeert namelijk als doorgeefluik voor de rijkssubsidie van Monumentenzorg. De ruïne van de Huls ter Keldermanspoort takelt al jaren zien derogen af. Als er niet snel wat gebeurt, is de kans groot dat het monument in elkaar stort. Restauratie is er tot nu toe nooit van gekomen, vanwege geldgebrek. Nu is men in Hulst zover dat de gemeente de eigen bijdrage van een slordige 650.000 gulden kan financieren. Daarnaast heeft de pro vincie ook nog een ton subsidie toegezegd en moet er 1,2 miljoen gulden van het Rijk komen. De provincie moet voor eind dit jaar de rijksbudgetten definitief toewij zen aan de verschillende restauratiepro jecten. „Wij gaan er alles aan doen om de Keldermanspoort bovenaan het lijstje te krijgen,", egt Weemaes. „Want als we vol gend jaar dat geld niet krijgen, is de pot tot en met het jaar 2002 op." Zolang kan de Keldermanspoort zonder maatregelen niet blijven staan. „Als het uitdraait op uitstel van de restauratie, dan zullen we hoe dan ook toch een noodverband moe ten leggen om de huidige toestand te con serveren," zegt Weemaes. „Maar dat is dan in principe weggegooid geld en dat zou doodzonde zijn." r particulieren nkje, jubileum, huwelijk, verloving ■rstatie, examen, Abraham enz. >er kolom 0,65 incl. B.T.W., rote regel verplicht, maat 35 x 40 mm 26.- incl. B.T.W tarieven op aanvraag. 3 of geef uw tekst 2 dagen vóór pij één van onze kantoren. Ite richten aan De Stem Brabants »229,4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes. lec/ir voor teksten, foto's en tekeningen Iaf van redenen te weigeren. I opdrachtgever van deze advertentie Jver bekend te zijn. Indien er een Ive van een telefoonnummer gewenst t zich te legitimeren, ter voorkoming Jgever is gerechtigd naam van de ïkend te maken. Uitgever is niet Ir de in de advertentie voorkomende teksten. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst maakt een eind aan de steeds maar groeiende afvalberg die na de maandagse weekmarkt achter blijft. Het blijkt namelijk dat de afvalcontainers die de ge meente voor de marktkooplieden beschikbaar stelt in toene mende mate ook door andere bedrijven worden gebruikt. Die ontdoen zich zo goedkoop van hun afval. jwelijk. Kinderen en kleinkinderen I uw 50-JARIG huwelijk. I na, Cessy. :iet „De situatie loopt volledig uit de hand," zegt wethouder G. van de Voorde. „We worden met steeds hogere afvoer- en verwerkings kosten geconfronteerd. Daarom hebben we besloten dat we vanaf 1 januari geen containers meer op de Grote Markt zetten." Dat betekent dat de marktkoop lui op de Hulster weekmarkt van af die datum hun eigen afval moeten opruimen en mee naar huis nemen. „Dat moeten ze op andere markten ook," weet Van de Voorde. „En we hebben stellig de indruk dat er heel wat afval van andere markten wordt mee genomen en hier in Hulst in de containers wordt gedeponeerd. Keihard bewijs hebben we daar niet voor, maar wij denken dat het op grote schaal gebeurt." Met de nieuwe regeling denkt de gemeente niet alleen het afval probleem op te lossen, maar ook de veegperikelen op de Grote Antwerpen - De Amerikaanse zangeres, componiste en tekst schrijfster Lori Spee hielp Her man van Veen in 1992 met de voorbereidingen van zijn tournee door Canada en VS. Daar ontstond het idee om liedjes van Van Veen te vertalen in het Engels. Lori Spee zette ze op de cd Promises Naast nummers van deze Engelstalige cd zingt zij vrijdag vanaf 20.15 uur haar fa voriete songs in de Arenberg- schouwburg in Antwerpen. Van Harte Gefeliciteerd I Inge, Jan de kinderen, I Edwin Patricia. H.G. Pappa en Mamma; I matie: 0114-313016 r dhr. DANNY MANGNUS =oi Plantagebaan 179 4725 AA Wouwse Plantage 11 Telefoon 0165 - 37 94 34/37/93 49 EDITIE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BELLEZERSCONTACT 076-5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Uselotte van Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, fax 0114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 (zondag 0115-645753). Advertenties: Hu|st. Baudeloo 16,4561 ES. Detailhandels-, diensten-, B-to-B-, tatgaans- en toerisme-advertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. familieberichten, dankbetuigingen en geboorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340. Personeels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242. Onroerend goed-, financiële diensten en vervoersadvertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Telefonische openingstijden: Pubrieksadvertenties, familieberichten, dankbetuigingen en geboorte advertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Overige advertenties: maandag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. advertentieopdrachten worden uitgevoerd van m PMi"9 van de algammo voorwaarden akmlt erSmaatschaPPij Zuidwest-Nederland B.V. e regelen voor het advertentiewezen. Markt. Om de Grote Markt na de weekmarkt weer schoon te krij gen wordt een veegmachine in de strijd geworpen. Dit apparaat kwijt zich bijzonder goed van zijn taak. Zo goed, dat niet alleen het vuil, maar ook de vulling uit de voegen tussen de klinkers wordt opgezogen. Een proef om een voegvullig te maken met wat cement erdoor heeft niet het gewenste resultaat gebracht. „Wellicht dat er min der geveegd moet worden als ie dereen straks zijn eigen afval moet meenemen," hoopt Van de Voorde. Wat er dan na de week markt nog blijft liggen kan dan eventueel met bezems verwijderd worden. De verplichting voor de marktkooplui om voortaan de ei gen rommel op te ruimen gaat niet gepaard met een aanpassing van de marktgelden. „We leggen nu al heel wat geld bij aan de weekmarkt," zegt Van de Voorde, „dus is er geen reden om nu de ta rieven te gaan verlagen." Van onze verslaggever Axel - De WD in Axel wil een verlaging van de standplaats tarieven om de wekelijkse markt op zaterdag aantrekke lijker te maken voor markt kooplui. De partij schrijft dat in de algemene beschouwin gen op de begrotingsvoorstel len voor volgend jaar. De WD, in Axel bekend als be langenbehartiger van de markt, ziet met lede ogen aan dat de weekmarkt steeds minder aan trekkingskracht uitoefent op het winkelpubliek. En dat heeft ook zijn effect op de bereidwilligheid van marktkooplui om op de rela tief dure markt in Axel te staan, zegt de WD. Het aantal standplaatsen op de weekmarkt, ooit gepromoot als 'het grootste openluchtwarenhuis in Zuidwest Nederland' is inmid dels teruggelopen naar vijftig, constateert de WD. Daarmee is Axel in feite gedegradeerd tot een doorsnee markt. De WD is geschrokken van deze ontwikkeling en wil dat oude tij den herleven. Door de stand plaatstarieven te laten zakken, zo is de overtuiging van de libera len, zal de weekmarkt 'opge waardeerd worden en aantrekke lijker worden voor de markt koopman'. „Ook de plaatselijke middenstand zal er wel bij va- Hulst - Doorgaande verkeer bij de rotonde op de Absdaal- seweg in Hulst is woensdag morgen zeker een uur ernstig gehinderd door een gestrande landbouwtrekker met aan hangwagen. Rond half tien kwam de trek ker vanaf het industrieter rein bij de rotonde aan. De bestuurder wilde daar rechtsaf, maar precies op het verkeersplein brak een wiel af van de aanhanger, een zo genaamde kiepkar geladen met grond. De rotonde raakte deels geblokkeerd. De politie moest het verkeer gedurende een uur links om de rotonde heen leiden. In deze tijd werd de grond uit de aanhanger overgeladen. Pas daarna kon de kar worden weggesleept. De Axelse wethouder A. Van Waes opende gisteren, gezeten op een wals, officieel de rotonde Nieuwendijk. foto camile schelstraete Van onze verslaggeefster Axel - Net voordat de rotonde Nieuwendijk in Axel officieel geopend werd, onstond er gisteren een opstop ping op het verkeersplein dat juist is aangelegd om de kruising overzichtelij ker en veiliger te maken. Op het plein bereed de Axelse wethouder A. van Wa es namelijk stapvoets een na-oorlogse wals. Toen hij het lint had 'platgewalst', en hiermee de rotonde officieel opende, had het verkeer weer goed doorgang. De nieuwe rotonde die de Nieuwendijk, Bui tenweg, Stationsstraat en Emmastraat met elkaar verbind, werd eind december '96 al in gebruik genomen. Twee maanden geleden was het verkeersplein helemaal gereed maar de heren van de gemeente Axel en de Aanne mersmaatschappij Zeeuws-Vlaanderen hadden gisteren pas tijd om het plein offici eel te openen. De rotonde kostte in totaal zo'n 1,2 miljoen gulden. De gemeente Axel kreeg financiële steun uit het provinciale fonds voor stads en dorpsvernieuwing. Een bedrag van zo'n 370 mille in 1996 en eenzelfde bedrag dit jaar. De Weegbrug moest wijken voor de ro tonde maar op steenworp afstand staat wel het spoorwegmonument als herinnering aan de oude spoorverbinding Mechelen-Terneu- zen. Met de rotonde wordt al een groot deel van het vrachtverkeer uit de druk bevolkte Nieuwendijk en Stationsstraat geweerd. Be gin volgend jaar komt er nog een 'uitwijk- route' bij, als de Buthstraat wordt verbreed. Dit alles gebeurt in het kader van het Ruit- plan. De gemeente Axel, het Waterschap, de provincie en Rijkswaterstaat spannen zich onder deze naam in om de verkeersveilig heid van Axel en directe omgeving te verbe teren. De nabijgelegen Emmastraat wordt met in gang van het nieuwe jaar ook heringericht: de straat krijgt meer een woonfunctie. In ja nuari begint de sloop waarna tien woningen gebouwd worden. Van onze verslaggever Middelburg - Zo'n tien procent van de zelfstandig wonende 75- plussers in Zeeland vindt dat ze ten onrechte geen (5,5 procent) of te weinig thuiszorg (4,4 procent) ontvangt. De ouderen weten vaak niet waar ze hulp moeten aanvragen of de drempel om hulp te vragen is te hoog, zo blijkt uit een onderzoek uitgevoerd onder bejaarden in een zes gemeenten: Sluis/Aar denburg, Terneuzen, Vlissingen, Borsele, Goes en een deel (West- Kapelle) van Veere. Bij het onderzoek waren ook ouderen betrokken die geen hulp nodig hebben zodat geconsta teerd kan worden dat meer dan tien procent van de hulpbehoe venden geen of te weinig profes sionele zorg ontvangt. Een flink groep ouderen, zo'n ze ventien procent, heeft gezond heidsproblemen maar heeft geen behoefte aan professionele zorg. Deze groep schakelt familieleden of kennissen in en kan zich over het algemeen redelijk goed red den. Volgens het college van Ge deputeerde Staten kan het tekort aan hulpverlening onder andere verklaard worden door het te ge ringe aantal medewerkers bij de thuiszorg. GS vinden dat de toe gankelijkheid van de hulpverle nende instanties verbeterd moet worden. Op die manier kan de psychische drempel geslecht worden zodat ouderen makkelij ker om hulp zullen vragen. In eerste instantie wil het college echter nagaan welke maatregelen allemaal nodig zijn. Pas daarna zal het met concrete actiepunten komen. (ADVERTENTIE) Geef Uw relatie dan maar êèhs een extra dimensie. Ga maar eens ih hét niéuwe win kelcentrum 'de Barones' in Bréda kijken op nummer drieënveertig bij: K edelsmid paul van den hout Van onze verslaggever Terneuzen/Gent - De havens van Gent en Zeeland zijn weer vrienden. Havenschepen D. Termont van Gent heeft in een brief aan Zeeland Seaports uitgelegd dat hij niet van plan is een officiële klacht in te dienen bij de Euro pese Commissie over de uit koopsom van 75 miljoen gulden die Terneuzen en Vlissingen van het Rijk ontvangen. Termont zei kortgeleden, tij dens een bijeenkomst in Gent met Europees commissaris K. van Miert (concurrentiebeleid), dat de Belgische havens daar niet gelukkig mee waren. De havens zien het betaalde terug treden van het Rijk als verkap te overheidssteun aan Zeeland Seaports. Iets dat in het nadeel werkt van de Belgische havens en in strijd is met de verdragsregels van de Europese Unie. Immers de Zeeuwse havens kunnen dit geld gebruiken om hun positie te versterken. Termont vroeg Van Miert derhalve of er spra ke was van concurrentieverval sing. De kwestie zorgde bij de Zeeuwse havenautoriteiten voor gefronste wenkbrauwen omdat België, als het om con currentievervalsing gaat, zelf met boter op het hoofd loopt. Maar nu Termont schrijft dat het niet zijn bedoeling was om er werk van te maken, is de kou uit de lucht. Voorzitter van de raad van be stuur van Zeeland Seaports, gedeputeerde D. Bruinooge, nam gisteren genoegen met de ze uitleg. „Hiermee is dit inci dent uit de wereld," aldus Bruinooge. Van onze verslaggeefster Middelburg - 'Mijn zoon heeft geen vriendjes op school, hoe kan ik hem hel pen?' De landelijke opvoedtelefoon be staat deze maand vijf jaar, in Zeeland vier jaar. In die tijd is het aantal telefoon tjes flink toegenomen. In het oprichtingsjaar ontving de instantie nog maar rond de duizend telefoontjes, vorig jaar is het speciale nummer ruim 5300 keer gedraaid, in Zeeland 121 keer. Ouders kunnen bij de opvoedtelefoon terecht voor informatie en advies over de opvoeding van hun kinderen. „De mensen pakken steeds makkelijker de telefoon. Bovendien is de be kendheid van de lijn in de loop der tijd na tuurlijk groter geworden," legt H. Elias uit. Zij is coördinatrice van de Stichting Jeugd zorg Zeeland, de instelling die verantwoorde lijk is voor de afdeling Zeeland. Deze afdeling van de opvoedtelefoon, die nu bijna vier jaar bestaat, is vooral een vrouwen aangelegenheid: de vier medewerkers zijn vrouw, net als het overgrote deel van de bel lers. „Het is nog steeds zo dat met name moe ders zich met de opvoeding bemoeien. Als de vaders bellen, doen zij dat 's avonds," zegt Elias. Bijna de helft van de bellers heeft vra gen over kinderen in de leeftijd van één tot vier jaar. Elias heeft daar een verklaring voor. „Voor ouders met kinderen in die leeftijd val len de hulpinstanties weg die gericht zijn op de kersverse ouders, zoals het consultatiebu reau. Maar ze hebben nog niet de ervaring die ouders van bijvoorbeeld pubers hebben." De opvoedtelefoon ontving het afgelopen jaar 121 Zeeuwse telefoontjes. Hiermee heeft de provincie bijna het laagste aantal bellers van Nederland. „Zeeland heeft vergeleken met andere provincies weinig inwoners. Daarom is dit aantal telefoontjes volgens mij gemid deld." De Stichting Jeugdzorg Zeeland geeft ook de cursus 'Opvoeden Zo'. Dit is een cursus voor ouders van basisschoolleerlingen. Bovendien is de stichting bezig met een onderzoek naar de animo voor een cursus, speciaal voor ou ders met kinderen in de groepen zeven en acht van de lagere school. Zijn de resultaten posi tief, dan begint de cursus in het voorjaar. THEATER TERNEUZEN Tango o Tango - door Tipico Tan go La Flor Azur - Zuidlandtheater - 20.00 uur MUZIEK GOES Die Zirkusprinzessin - Operette door de Goese Operette Vereniging met als gastsolisten Saskia Gerritsen en Paul van Grinsven - Prins van Oranje - 20.00 uur (t/m 1 nov) SINT NIKLAAS Concert - Deutsches Requiem van Brahms - door Het Symfonisch or kest van Vlaanderen, Musica Ricer- cata en vocaal Ensemble Ex Tempo- re o.l.v. Florian Heyerick - OLV Kerk - 20.00 uur DIVERSEN AXEL Kleindierenshow - allerlei - Gre- goriuscentrum - hele dag (t/m 2 nov) Textielavond - De Boemerang - 19.30 uur Bieden - Gregoriuscentrum - 14.00 uur CLINGE Ouderengym en biljarten - Mal- pertuus -13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur GRAAUW Bieden KBO - Gemeenschapshuis - 13.30 uur KOEWACHT Fototentoonstelling 'Ouderen in Zeeland' - biliotheek LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur NIEUW-NAMEN Bezoekerscentrum Saeftinghe - open van 10.00 tot 16.00 uur SAS VAN GENT Bingo ANBO - Regenboog - 14.00 uur VOGELWAARDE Vleeskaarting - Ons Vermaak - 14.00 uur WESTDORPE Kaarten en bingo - Concordia - 13.30 uur Tafeltennis - Concordia -19.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Conspi racy theory HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Air Force One 20.00 uur Volcano 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Contact 20.00 uur The lost world BRUGGE Kennedy Komplex - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The lost world 20.00 uur Contact 22.30 uur Face/off 14.30 en 18.00 uur Mimic 14.00 en 16.00 uur George of the jungle 14.00, 16.00, 18.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding GENT Decascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Be an 14.30 uur Lady en de vagebond 20.00 en 22.30 uur Scream 14.30 en 17.00 uur George uit de jungle (ned. versie) 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Ge orge of the jungle 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Air Force One 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mimic 14.30, 17.00 20.00 en 22.30 uur Lost world 20.00 en 22.30 uur One night stand 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding KNOKKE Beverly Sereens 15.00,17.30, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Oesje 22.30 uur Air Force One 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur The lost world 15.00,17.30 en 20.00 uur Bean Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per briefkaart) zenden aan redactie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Utrecht - Rijksuniversiteit Baecke, Hulst. Utrecht, Algemene Sociale We- Tilburg - Katholieke Universi- tenschappen, afstudeerrichting teit Brabant, doctoraal Be- Beleid en Organisatie in de Ge- drijfseconomie: Danny Lam- zondheidszorg: Jacqueline bert, Axel. Van onze correspondente Lamswaarde - Eeen concert van de Tjeehische blaaskapel Tu faranka moet het hoogtepunt van de viering van het 25-jarig bestaan van De Luifel in Lamswaarde worden. De kaartver koop voor het concert is van start gegaan. „We hopen op een volle zaal, maar dan moeten er nog heel wat tickets aan de man gebracht worden," stelt bestuurslid Lilian Acke. „Tu faranka is een blaaskapel uit Sakvice met een breed repertoire. Onder de leiding van Bohumir Kamenik is Tufaranka uitgegroeid tot een en semble van Europese kwaliteit. Niet voor niets is de groep in 1993 de winnaar geworden van het blaaskapellen evenement in Kerkrade." Dat Tufaranka naar Zeeuws-Vlaanderen komt is al een prestatie. De eerste contacten zijn gelegd in Kerkrade, waar ook De Lamsoren on der leiding van Theo Kindt al eens furore maakten. De organisatie van het jubileum van De Luifel, dat wordt gevierd in drie weekenden in november, wil het concert van Tufaranka maken tot de topper van de viering. De toegangskaarten kosten een tientje en zijn verkrijgbaar bij Theo Kindt of Frans van Laere in Lamswaarde. Het concert in De Lui fel begint 15 november om 20.00 uur. Van onze verslaggever Hulst - In Hulst moet de komende drie weken alles uit de kast worden gehaald om de voortgang van de restauratie van de ba siliek financieel veilig te stellen. Tot zolang heeft men de tijd om de aannemer opdracht te geven voor de volgende fase en daarmee te voorkomen dat er flink oponthoud onstaat. Het probleem is dat het kerkbe stuur 440.000 gulden tekort komt, omdat van rijkswege plots klaps is beslist dat de eigen bij drage voor de restauratie met tien procent stijgt. Daarnaast speelt dat de actie Redt de Basi liek het streefbedrag van 1 mil joen gulden nog niet heeft ge haald. Er moet nog twee ton bij een gesprokkeld worden. Het punt is echter dat het geld al is uitgegeven. „Dus al met al is er een tekort van van 640.000 gul den," schetst wethouder P. Wee maes de situatie. De financiële problemen rond de restauratie hebben inmiddels ge leid tot intensief overleg tussen kerkbestuur, gemeente, provincie en Monumentenzorg. Gedepu teerde G. de Kok reist binnenkort naar Hulst af om te bespreken hoe de financiële nood gelenigd kan worden. „We gaan in ieder geval proberen een aantal extra fondsen aan te boren die nu nog niet in de beurs hebben getast," zegt Weemaes. „Ik heb er goede hoop op dat dit wat oplevert." Daarnaast wil men in Hulst dui delijke afspraken maken over het tijdstip dat de rijkssubsidie op de bankrekening van het parochie bestuur wordt gestort. „Als dat geld wat eerder kan komen kun nen we de rentelasten schrappen. Dat scheelt dan toch al gauw zo'n 150.000 gulden," becijfert Wee maes. Maar daarmee is de restau ratie nog lang niet gered. Er blijft dan nog steeds een gat van een paar ton. „Op dit moment is er nog geen sprake van oponthoud," zegt Weemaes. „En de komende weken ook nog niet. Maar binnen nu en drie weken moet het toch echt allemaal geregeld zijn. Dus zullen we alles uit de kast moeten halen." JUIT BREDA, B.O.Z. NAAP ARNHEM 110.- lORTMUND 135.- i GENT 110.- PM 015-2840341

de Stem | 1997 | | pagina 17