1 )aar komen de sisters Verstappen twijfelt niet over vijfde seizoen in Formule I iaankampioenschappen atletiek verwerkt in avondcircuit Week Zeeuws-Vlamingen naar triatlon amaranch gevraagd onflict over afdaling usjes uit Werkendam vallen op in beachvolleybal-circuit ISTEM SPORT ZEELAND B2 verkoopleid'; 3 I kt resultaat." Vrijdag huldiging kampioenen RES Jeugd Morres naar clubkampioenschap SPORTNIEUWS KORT UEFA schorst Ruud Hesp voor één duel De Ruiter tijdelijk hoofdtrainer Utrecht Shirts Baresi-benefiet geveild Canada staat tabaksreclame toe Villeneuve boos op Schumacher Van Dijk en Beenhakker winnen Felicitaties voor Sydney 2000 Ogiwara legt eed af in Nagano Leuke spontan» I meisjes 1 gevr. ts. 18-25jrv coffeéshoD Tel. 076-5 11111 DONDERDAG 30 OKTOBER 1997 Renovatiebedrijf voor de verkoonJ renovatie aan particul Tel. 0162-?Hrv- 'iitö 1 J [- tot 4000,-1 (ortingenü recht (anp) - Niets is zeker, rsis nog duidelijk, maar Jos rstappen twijfelt er niet aan thij in 1998 aan ziin viifde zoen als Formule I-coureur «int. De vraag gisteren in de rrbeurshallen, waar hij de [de 'Speed en Design'-au- leurs opende, was voor hem iter bij welk team hij in )8 onder contract staat, n huidige werkgever Tyrrell ,ft tot zaterdag 1 november een optie op de 25-jarige Neder lander. Licht de Engelse renstal die niet, dan is Verstappen vanaf die dag, over drie dagen, vrij te gaan en staan waar hij wil. De spoeling is echter dun. Alleen Minardi en het team van Alain Prost hebben nog een zitje over. De rest is bezet. „Nerveus maak ik me absoluut niet," zei Verstappen zelfverze kerd in Utrecht. „Ik denk niet aan een toekomst zonder Formule I-racing. Ik ba seer dat optimisme op de onder handelingen en gesprekken van de afgelopen tijd. Die zijn posi tief verlopen. Er zit schot in." Verstappen kent de Formule I inmiddels door en door. Hij weet dat renstallen spelletjes spelen met sponsors en coureurs, vaak de financiële inbreng laten pre valeren boven de sportieve en de rijkunst van de rijders. In dat geval heeft de Limburger een forse achterstand. Want zakken met geld heeft hij niet. In tegenstelling tot de Japanner Toranosuke Takagi, die volgend seizoen de plaats van Mikka Sa- lo bij Tyrrell inneemt. Bovendien heeft het team ge sproken met de Spanjaard Pedro de la Rosa, die naar verluidt 4 miljoenen gulden zou over heb ben voor een plaats in de cock pit. „Ik weet niet of die jongen veel geld heeft, Tyrrell heeft me be zworen dat ik zijn eerste keus ben. Daar vertrouw ik dan maar op." Het liefste wil Verstappen verder met Tyrrell, ondanks het feit dat hij alleen maar tegenslag kende. Van de zeventien races zag hij acht keer de finish, met als beste klassering de achtste plaats tij dens de GP van Monaco. De oorzaken zijn voor Verstap pen kraakhelder; tekort aan mo torvermogen. „We hebben dit seizoen ook niets meer aan ontwikkeling gedaan. Alle aandacht werd sinds de helft van het seizoen gericht op volgend jaar. Tyrrell krijgt nieuwe motoren die 65 a 70 pk meer leveren," keek hij vooruit. „Slechter dan dit jaar kan niet meer. De beste optie is Williams, maar die mogelijkheid bestaat niet. Nog twee jaar bij Tyrrell zou het beste zijn. Ik ken het team nu. De stal heeft er baat bij als ze me voor langere tijd hou den en voor mezelf is het ook be ter." Inruil 3.00<ülv,o. ...V.O. V.O. 2.500,- rantle 3.000,- ...v.a. .....v.o. v.a. V.O. atëeMak dnnnEaa m .....v.a. ..v.a. -6267701.. ..v.a. am., I.m,vefgen v.a. v.a. v.a. 18.500 17.95c! 11.500 12.7! 8.1 10.75b 5.750' 9.150 9.750 3.950 8.950 18.1 11.71 16.7! 7. 19.1 19.750, 14,750 7.9 14.7! 14.750. 24.! ƒ29.000; 21.000, 12.950, 12.950, 14,000, ƒ31,000, 89.500, 9.750, 16.500, 7.000; 13.950,1 ir Peter Vierenhalm 1 - Het blijft vreemd. Vraag je aan de balie van de orthal in Breda naar de beachvolleybalzusjes Kadijk, pjg je te horen dat ze 'op het strand zijn'. Debora en Re- :kka zijn niet weg te slaan uit de Beachplaza in Breda, jeen met zand volgestorte hal hebben ze zich fanatiek orbereid op weer een tropisch beachtoernooi over de otePlas. Werkendamse zusjes Debora Joon-Kadijk (28) en Rebekka tdijk (18) willen zich dit seizoen en met de mondiale top. „We ons onder leiding van be- Ivolleybalbondscoach Michel (afkomstig uit Zeeuws- ianderen, P.V.) helemaal te meldt Rebekka. „Soms jmijn tong letterlijk onder mijn loenen, ben ik zo moe dat ik teens meer kan slapen van el- ..v.a. jen dak om en kijk In onze erwarmde howroom ....V.fl. 9? 6770 uio"[" 0412-6267701" ...nu elefonlsche nanciering anvragen? 1412-626770 .v.a. 11991.. v.a. v.a, v.a. v.a. v.a, v.a, v.a. 16.950 ƒ12.500 6.75C 7.00C 7.50C ƒ36.500 6.950 7.850 9.750 17.500 ƒ31.000 18.600, 10.780, 16.760 ƒ23.500 ƒ14.! f 6.750; 16.500, 6.750, 13.500, 13.500, 16.000, 17.500, 26.500, 16.000, ar de noeste trainingsarbeid iNeerlands beste beachvolley- duo werpt vruchten af. Debora toreden met de verrichtingen toe. „Zeker als je kijkt Jr het feit dat we nog niet zo samenspelen. In Nederland is niet zo moeilijk om de top te :en. Maar internationaal ligt anders. Daar maken vooral de ianen en Amerikanen de uit. Toch hebben we al heel ig gepresteerd. Op het EK we vijfde geworden en on- op het WK negende. Geen leverbaar v.o. 82.50' iora heeft haar sporen in zand- eyballand al lang verdiend, jen met Lisette van der Ven ze de afgelopen vier ja- in nationale titels. Na een on- illend optreden op de Olympi- Spelen van Atlanta vond Van Ven het welletjes. Ze koos een nieuwe uitdaging met 'nieuwe beachpartner. oud-Brevok- en -AMVJ- ister Debora wilde nog geen and doen van de zandbak, en Lisette en ik ons aan het bereiden waren op de Olym- 1e Spelen, deed Rebekka mee sparringpartner. Dat deed ze irect heel aardig. Ze beschikte capaciteit, dat was duidelijk ien. Ik vond het wel een leuke ig om met mijn jongere aan het werk te gaan." combinatie 'ervaring' en 'jong it' was voldoende voor een resultaat. De gezusters pak- de eerste plaats op de Dutch en grepen de macht op de Master Series Beachvolleybal. illand was veroverd. „Maar in- iationaal leren ze ons ook al Jtdig kennen," meldt Debora. „De andere teams keken wel raar op toen ik met zo'n jonge partner opdook. De meeste spelers in het cicuit zijn een stuk ouder. Maar op het WK, ook al hebben we niet zo goed gespeeld, maakten we wel indruk. We beten flink van ons af. Nu herkennen ze ons als de 'sis ters'." „Het is jammer dat de pers kritiek had op ons spel op het WK," ver volgt ze. „Dat vonden we niet te recht. Wij moeten alles zelf doen, zelf alles regelen. Voordat je aan spelen toekomt, ben je al doodmoe door allerlei bijzaken. Dat gaat een beetje ten koste van het spel. Maar het is nu eenmaal niet an ders. De bond doet veel voor ons, hoor. Je hoort ons niet klagen. Maar de prioriteit ligt voor de bond nu eenmaal niet op het strand. Daarom regelen we voor lopig alles zelf. Dat vinden we ook helemaal niet erg, daar hebben we voor gekozen." Rebekka heeft haar havo-diploma op zak. „Ik wil graag naar de sportacademie in Tilburg, maar voorlopig komt dat er niet van. We hebben ervoor ge kozen om samen zo ver mogelijk te komen in het beachvolleybal- circuit. We spelen daarnaast ook nog eens in de zaal in België. Er is gewoon even geen tijd voor een zware studie." Hoe lang het Wer kendamse koppel op deze Spartaanse wijze verder leeft, is een groot vraagteken. „Sommige teams mikken al op de Olympi sche Spelen van Sydney 2000 als belangrijkste doel," zegt Debora. „Voor ons telt dat niet. Wij moe ten het van jaar tot jaar bekijken. We hebben gelukkig goede spon sors, anders kun je het echt schud den in deze sport. De meeste toer nooien hebben in de Verenigde Staten of Zuid-Amerika plaats. Vliegtickets en hotels zijn niet goedkoop. Maar voorlopig kunnen we de boel aardig draaiende hou den. Een mooie opsteker is de ne gende plaats op het WK, leverde ons toch aardig wat prijzengeld op. Toch moeten we elk jaar weer flink knokken om sponsoring bin nen te krijgen. Ach, we zien wel waar het schip strandt. Voorlopig gaan we nog wel even door." Axel - Het motorcross-sei zoen loopt ten einde. Na tien clubwedstrijden op het Smitsschorreterrein in Axel zijn ook de kampioenen bij motorcrossvereniging RES bekend. Op vrijdagavond 31 oktober vindt de prijsuitreiking plaats in de kantine op het crossterrein. De bijbehoren de feestavond ter afsluiting van het seizoen begint om 20.00 uur. EINDSTANDEN 80cc: 1. Sven Ottevaere, 2. Björn Deketelaere 3. Dieter Losfeld (allen Bel), 4. Dion Verhulst (Sluiskil), 5. Kris Kimpe (Bel). 125cc: 1. Kevin Reynaert, 2. Tim Goovaert, 3. Rohald Vrijelinck, 4. Jimmy Nevels teen (Allen Bel), 5. Chris Ale- wijnse (Vlissingen). 250cc: 1. Serge Put (Bel), 2. Johan Schelleman (Magrette), 3. Coen van Hoeve (Zaam- slag), 4. Ronny Doppegieter (Hoofdplaat), 5. Tom Meer- tens (Philippine). 500cc: 1. Herman van de Bos (Koewacht), 2. Hendrik Schouteden (Bel), 3. Ad Gel dof (Oostkapelle), 4. Eric de Metsenaere (Bel), 5. Kees van Rumpt (Dirksland). Licentiehouders: 1. André van Espen (Axel), 2. Ronald Doens (Biervliet), 3. Arjo Ver- hage (Aagtekerke), 4. Jan van Rijk (Bel), 5. Kees den Hol lander (Aagtekerke). FOTO COR VIVEEN Debora en Rebekka trainen op het 'strand' van de Beachplaza in Breda. ÜTINU KREDIET D.W.Z. PER MAAN lo Vk é~i f1 w* ifi JMENTATIE BIJ ONS VERKRIJGBAR U» 001111(111 QlELSLY 1H ragano (sid) - Honderd dagen voor het begin van de Olympische lierspelen op 7 februari in Nagano moet de hoogste sportoffi- f il als bemiddelaar gaan optreden in een conflict over de lengte a de ski-afdaling. l organisatiecomité NAOC heeft een parkoers uitgezet dat het kort- 'w de historie van de winterspelen is. De wereldskifederatie FIS pro- p jteert daar al jaren tegen. Het verzet is ongebroken. L slta'0 Kobayashi, de voorzitter van NAOC, heeft begin deze week met - - ËL ^Portefeuille gezwaaid. Vervolgens vloog hij spoorslags naar Europa 11 ,uan Antonio Samaranch te vragen als bemiddelaar op te treden. :t ls een moeilijk geval. De zaak is op de spits gedreven door Japanse J i^aarheid en halstarrige houding van Marc Hodler, die niet alleen '1 I100Mbestuurslid is, maar ook de voorzitter van de club der winter- "'^federaties én van de wereldskifederatie FIS. Terneuzen - Een drietal Zeeuws- Vlamingen is zaterdag van de partij op de wintertriatlon van Assen. Edwin Franckaert uit St.Jansteen is ondertussen een vaste klant in de Drentse hoofd stad. Hij begint er aan zijn acht ste wintertriatlon. Alle voor gaande zeven edities wist hij tot een goed einde te brengen. Vorig jaar werd hij er 24e en zesde ve teraan. Hij doet deze keer een aanval op zijn persoonlijk record dat voor de 20 kilometer lopen, 100 kilometer fietsen en 40 kilo meter schaatsen staat op 5 uur en 49 seconden, een tijd die hij drie jaar terug realiseerde. De twee andere Zeeuws-Vlamingen, Bram van de Wege uit Philippine en Ronald Vanhijfte uit Oost burg, komen in actie op de halve wintertriatlon. Het menu wat zij in en om de Drentse hoofdstad voorgeschoteld krijgen, bestaat uit 10 kilometer lopen, 50 kilo meter fietsen en 20 kilometer schaatsen. Zeemeeuw Zeemeeuw en Leenhouts bereik ten de kwartfinale van de ZA- VlO-beker. Zeemeeuw deed dit door Sporthuis De Cocq met 4-2 te wippen. Leenhouts bleef in een doelpuntrijk treffen met 5-3 de baas over Bon Ami. Dat bete kent dat nu zeven van de acht kwartfinalisten bekend zijn. Naast Zeemeeuw en Leenhouts wisten zich al eerder voor de kwartfinales te plaatsen: Dikke van Dale, ABAB, Vooruit, Ver- hage en Groosman/Casuals. De ploeg die het achttal kwartfina listen compleet maakt, komt uit het duel tussen Sikkels en Rabo Aardenburg/Eede dat op maan dag 3 november wordt gespeeld. Tevens zullen op deze avond al de kwartfinale wedstrijden Leenhouts-Vooruit en Zee- meeuw-Groosman/Casuals wor den afgewerkt. Singelloop Op de Middelburgse singels staat zaterdag de 36e editie van de Singelloop op het program ma. Om 14.00 uur worden de se nioren en veteranen, zowel man nen als vrouwen, op de Noord singel op pad gestuurd voor de vier rondjes over de singels en het golvende Bolwerk. Totale af stand 6600 meter. De prestatielopers worden om 15.00 uur aan de start verwacht. Zijn kunnen kiezen tussen één, twee, drie of vier rondjes. Er kan vanaf 12.30 uur worden inge schreven in de kantine van het sportcomplex 'De Nadorst'. De organisatie is in handen van Dy namica. Van onze sportmedewerker Zevenbergen - De jeugd van volleybalvereniging Morres uit Hulst was weer zeer suc cesvol tijdens de voorrondes van de Open clubkampioen schappen die in Zevenbergen en Loon op Zand werden ge speeld. De meisjes B en C, maar ook de jongens A en B gaan door naar de halve fina le, die op 21 februari in Schiedam zal worden gehou den. De meisjes A wonnen met 2-0 van Quos Ego, Mikro Elecxtro en Goirle, maar verloren met 2-0 van Bonduelle en Flamingo. De meisjes B wonnen him wedstrij den tegen Quos Ego, Odulphus, Donki Sjot en Boemerang. Tegen Bijnen Licht bleven de Hulster volleybaltalenten steken op 1-1 met de setstanden 15-17 en 15-4. Ook de meisjes C boekten prima resultaten en wonnen met 2-0 van Mikro Electro, Hurry Up en Odulphus. Zowel de jongens A als B gingen weer oudewets tekeer en gaven hun tegenstanders geen schijn van kans. De jongens A bonden Mikro Electro, Nuvoc en Atak aan de zegekar, terwijl de jon gens B Rijnmond en Mikro Elec tro geen schijn van kans gaven. EINDSTANDEN Meisjes A: 1. Bonduelle, 2. Fla mingo, 3. Morres, 4, Mikro Elec tro, 5. Quos Ego, 6. Goirle. B: 1. Morres, 2. Donki Sjot, 3. Bijnen Licht, 4. Odulphus, 5. Boemerang, 6. Quos Ego. C: 1. Morres, 2. Hur ry Up, 3. De Burgst, 4. Odulphus. Jongens A: 1. Morres, 2. Atak, 3. Mikro Electro, 4. Nuvoc. B: 1. Morres, 2. Rijnmond, 3. Mikro Electro. r.rttn ;»»rJU'l 1' A„rr.»» onze atletiekmedewerker De Zeeuwse baankampioen- laPPen atletiek zullen volgend •zoen niet meer in een weekeinde Men afgewerkt. Na de teleurstel- e deelname van de afgelopen heeft de Zeeuwse atletiek, ;enigd in de VZA (Vereniging euwse Atletiek), besloten om de s op de diverse onderdelen te erken in het avondbaancircuit evenals afgelopen eizoen uit Wedstrijden zal bestaan. tt v mjn'er hoopt men de belangstel- Ja an de kant van de atleten en atle- eer Wat °P te vijzelen. Het baancir- cuit bestaat uit wedstrijden in Zierik- zee, Middelburg, Terneuzen, Goes en Vlissingen. De data konden tijdens de kalendervergadering in de kantine van RKHAV in Hulst nog niet worden vast gelegd. In eerste instantie werd er een meerderheid gevonden om de wedstrij den op de vrijdagavond te houden, om dat Zeeland nu eenmaal geografisch een moeilijk landsdeel blijft wat verplaat singen betreft. Afgelopen seizoen werd het afgewerkt op de dinsdagavond maar met name voor de nog studerende atle ten die vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Zierikzee moesten en omgekeerd bleek dat geen haalbare kaart. Toch verkozen een aantal organise rende clubs tijdens de vaststelling van de kalender alsnog om vast te houden aan die dinsdagavond. Dus nog vele vraagtekens op die toch nog goed gevul de kalender. Het seizoen wordt geopend op 28 maart 1998 met testwedstrijden tussen de drie Zeeuws-Vlaamse verenigingen, RK HAV, Scheldesport en De Wielingen, in Terneuzen. De diverse clubkampioenschappen zor gen in het weekend van 26 en 27 sep tember voor de afsluiting. Ondanks dat de belangstelling op de atletiekbanen het afgelopen seizoen de neergaande spiraal van de laatste jaren niet kon doorbreken, toonde Tonny Veerman, voorzitter van de WZA, zich niet pessi mistisch. „Ons ledental in de regio Zee land is vanaf 1 januari 1997 tot 30 sep tember 1997 gestegen van 1686 tot 1876. Procentueel betekent dat in negen maanden tijd een stijging van elf pro cent. Ik denk dat weinig sportbonden dit in Zeeland kunnen voorleggen. Ook kwalitatief gaat het niet slecht. Op de nationale seizoensranglijsten staan maar liefst zeventien Zeeuwse presta ties binnen de top tien. Voor een kleine regio als de onze toch geen slecht resul taat," aldus Veerman. Minder optimistisch was hij over Indoor Zeeland, jarenlang het grootste indoor- evenement van Zuidwest Nederland. Op 13 december vindt in de Zeelandhallen de 20e editie plaats. Maar er hangen zware financiële wolken boven dit eve nement. Veerman: „De twintigste editie gaat zeker door, maar het zou wel eens de laatste kunnen zijn. We gaan met de VZA eens onderzoeken of we niet een keer een dag in de Houtrusthal in Den Haag met onze Zeeuwse atleten en atle tes aan de slag kunnen. Ik denk zelfs dat dit qua kostenplaatje zelfs nog aantrek kelijker is." Hij gaf de vergadering ook mee dat de KNAU bezig is met het samenstellen van een pakket om de niet gebonden lo per onder de paraplu van de Bond te brengen. Voorts droeg de vergadering Frank Bordui, ex-voorzitter van de WZA, voor om zijn verblijf in het parle ment van de KNAU, de Unieraad, te verlengen. Nyon - De Europese voetbalbond (UEFA) heeft Barcelona-doel- man Ruud Hesp voor één duel in de Champions League ge schorst. De Nederlander kreeg in de uitwedstrijd tegen Dinamo Kiev (3-0) de rode kaart nadat hij een tegenstander onderuit had gehaald. Door de schorsing mist de doelman de return tegen Kiev op 5 november. In de uitwedstrijd tegen PSV, op 10 decem ber, kan Hesp in principe weer meedoen. Broer Danny Hesp speelt tot het einde van het seizoen bij NEC. De 28-jarige verdediger komt van AZ, waar hij in conflict was geraakt met trainer Willem van Hanegem. Die zette Hesp en zijn collega's Snijders, Amani-Dove en Durmusoglu begin dit seizoen uit de selectie. Hesp stond in Alkmaar anderhalf jaar onder contract. Eerder speelde hij bij Ajax, Heerenveen, TOP en Roda JC. NEC trok Hesp aan omdat het met een gebrek aan verdedigers kampt. Eer der deze week werd Daniël Nijhof afgekeurd voor betaald voet bal. Verder raakten afgelopen zondag in het duel met Utrecht Sobiech en Crüden ernstig geblesseerd. Utrecht - Nol de Ruiter ls tijdelijk aangesteld als hoofdtrainer van FC Utrecht. Het betreft een maatregel die geldt tot het mo ment dat de club definitief een nieuwe trainer aantrekt. Utrecht zit sinds maandag zonder coach, nadat Ronald Spelbos die dag opgestapt was. De Ruiter, die vanaf 1984 al drie jaar hoofdtrainer van Utrecht was, is de enige binnen de club met de vereiste trainersdiplo ma's. Hij was al aan de vereniging verbonden als hoofd scouting. Assistent-trainer Frans Adelaar volgt momenteel de cursus trai ner betaald voetbal. Mede daarom zocht Utrecht naar een tijde lijke oplossing. „Frans is nu ook weer drie dagen weg in verband met de cursus," aldus technisch directeur Van Breukelen. „De Ruiter heeft ingestemd met het idee, maar heeft ons wel ge vraagd zo spoedig mogelijk een coach aan te trekken. Hoe lang dat duurt? Daar kunnen weken of maanden overheen gaan. Ge lukkig hebben we nu wat tijd, want we stonden wel met de rug tegen de muur." Utrecht zoekt nog naar iemand die de scoutta- ken van De Ruiter in de tussentijd overneemt. Milaan - De voetbalshirts uit de Baresi-benefiet van dinsdag avond in Stadio Giuseppe Meazza zijn gisteren geveild ten be hoeve van de nabestaanden van de twaalf slachtoffers bij de aardbevingen in Ombrië en Las Marcas De openbare verkoop bracht 53 miljoen lire, ongeveer 60.000 gulden op. Het hoogste bod, 7000 gulden, werd uitgebracht op het tricot van de scheidende Franco Baresi. Daarna kwam de outfit van Marco van Basten, 5000 gulden. De Braziliaan Zico werd derde. Ottawa - Sigarettenfabrikanten mogen tijdens autoraces in Ca nada reclame voor hun produkt blijven maken. De organisatoren van de Formule 1-race in Montreal hadden gedreigd de race in juni volgend jaar af te gelasten als het verbod op tabaksreclame zou blijven gelden. Minister Allan Rock van Gezondheidszorg zei dat de Formule 1- race zo'n 'belangrijke gebeurtenis' voor het Noord-Amerikaanse land is dat de opheffing van het verbod voor deze wedstrijd ge oorloofd is. De Canadees Jacques Villeneuve veroverde zondag de wereldti tel in de Formule 1. Het verbod op tabaksreclame wordt ook op geheven voor de Indycar-races in Toronto en Vancouver, maar blijft voor alle overige sportieve en culturele evenementen van kracht. Londen - Voor de Canadese Formule-I-coureur Jacques Ville neuve is de botsing van afgelopen zondag met Michael Schuma cher allerminst vergeten en vergeven. De wereldkampioen acht de Duitser schuldig aan de botsing tijdens de Grote Prijs van Eu ropa op het circuit van Jerez. In een bocht sneed Schumacher Villeneuve af, terwijl deze hem inhaalde. Na een lichte aanraking belandde de Duitser in de grindbak. De boosdoener liet dinsdag weten het incident te heb ben uitgesproken met Villeneuve. „Het was een ongeluk. Ik had nooit verwacht dat hij op dat gedeelte van het circuit zou inha len." Volgens Villeneuve is er echter helemaal niets uitgesproken. „We hebben wel gepraat, maar niet over de botsing. Die had overi gens nooit mogen gebeuren. Ik zou zoiets nooit hebben uitge haald. Verrast was ik niet, want hij heeft zoiets in 1994 ook al met Damon Hill gedaan." Villeneuve en zijn teamgenoot Heinz-Harald Frentzen rijden volgend jaar in rode kleuren. Het blauw van de Rothmans-Willi- ams renstal wordt het rood van Winfield-Williams. Rothmans, succesvol met wereldtitels van Damon Hill en Ville neuve, deed de titelsponsoring over maar blijft als merk wel aan de renstal verbonden. Winfield zal ook in 1999 als sponsor actief zijn in de formule I maar het is niet zeker dat het met dezelfde coureurs is. De nieuwe naamgever van het team was al bekend in de racerij van Australië en Europa en in het internationale rally rijden. Hongkong - Jeroen van Dijk heeft gisteren de derde ronde be reikt van de Hongkong Open badminton. De 26-jarige Rotter dammer won in de eerste ronde van het vijfsterren Grand-Prix- toernooi in drie games van de Maleisiër Foo Yoon Keang. In de tweede ronde versloeg hij dezelfde dag de Zuid-Koreaan Tan Sang in twee games: 15-11 15-4. Brenda Beenhakker, net als Van Dijk vijfde tot achtste ge plaatst, bereikte de tweede ronde. De Arnhemse studente ver sloeg de onbekende Nigeriaanse Unoma eenvoudig met 11-2 11- 0. Judith Meulendijks, als eerste geplaatst, komt pas in de twee de ronde in actie. De Helmondse had in de eerste een bye. Van daag speelt de winnares van de Dutch Open tegen de winnares van de partij tussen de Chinese Yunvi en de Nigeriaanse Doreas. Hongkong. Hongkong Open, 340.000 gulden. Mannen, eerste ronde: Van Dijk (Nea/5/8) - Yoon Keang (Mal) 10-15 15-12 15-5. Tweede ronde: Van Dijk (Ned/5/8) - Tan Sang (ZKo) 15-11 15-4. Vrouwen, eerste ronde: Beenhakker (Ned/5/8) - Unoma (Nig) 11-2 U-O. Sydney - Het Internationaal Olympisch Comité heeft het organi satiecomité van de Olympische Spelen in Sydney 2000 gefelici teerd met de aanpak van de luchtvervuiling met dioxine, een gif tige afgeleide van chloor. De lovende tekst kwam uit de mond van de Belg Jacques Rogge, chirurg te Gent, voor het IOC voorzitter van de coördinatiecom missie voor Sydney 2000. Onlangs verscheen een aantal publicaties, onder andere in Der Spiegel, over ernstige luchtverontreiniging in Sydney met dioxi ne, met name in Homebush Bay waar Sydney het episch centrum voor de Spelen bouwt. „Bij onze kandidaatstelling hebben we deze verontreiniging nadrukkelijk vermeld met de bedoeling dit probleem aan te pakken wanneer wij de opdracht voor de orga nisatie zouden krijgen," verklaarde Michael Knight, de voorzit ter van het organisatiecomité SOCOG. „Met die aanpak zijn we druk doende. Als de Olympische Spelen worden geopend is er geen dioxine-verontreiniging meer." Het IOC is, door de commissie van Rogge, gaan kijken naar de voortgang ert is daarover zo te spreken dat SOCOG gisteren de complimenten kreeg toegezwaaid. Nagano - Kenjo Ogiwara zal bij de opening van de Olympische Winterspelen in Nagano de olympische eed afleggen. De 27-jari- ge Ogiwara is komende winter een van de belangrijkste troeven van de Japanse wintersport. Hij is specialist in de Noordse Com binatie van schansspringen en skilopen en veroverde daarin vier wereldtitels.

de Stem | 1997 | | pagina 13