DE STEM ACTIEVE VERKOPERS ASML .No Limits voor MTS'ers pestem voor Hitachi LOGISTIEK MEDEWERKERS M/V BOEKHOUDKUNDIG ASSISTENT M/V Muze -ir randstad uitzendbureau JOHN EDWARD M/V Verduijn B.V. ASM Lithography ZATERDAG 25 OKTOBER 1997 Ziek is ongewoon. Organismes zijn van n gezond en als dat niet het geval is, korr door een kwade invloed van buiten. Ba virussen of voedsel dat niet aan eisen van liteit en versheid voldoet, die maken ziek. loop, griep en longontsteking komen niet zelf. Beestjes in de lucht of in het eten m de gezonde tot patiënt. Een kind beseft d Is er één kinkhoester in de klas, is iedr' bang dat een week later hele rijen mi thuisblijven. De medische wetenschap gaat echter vo en weet nu dat er twee soorten ziekte: staan. Het ene type is het klassieke, het wordt veroorzaakt door het eigen celmate DNA-afwijkingen die leiden tot erfelijke nissen, geestelijke problemen of zelfs tot kers. Families die van moeder op dochter dodi borstaandoeningen doorgeven, hele sta men vol zwaarmoedigen of generaties zeldzame syndromen, het komt door het tisch materiaal heeft onderzoek uitgewi Vroeger was 'zo'n erfenis onverklaarbaar muzikale talent van de Bach-dynastie, va Haydn- of Mozartclan, de schildersbekw heid van de Breughels en Israels, de schri naam van de vaders en dochters Herzber Walschap, het lag niet verstopt in chron men, maar was een gave Gods. Al het bijzondere had een externe oorzaa mand die in de war raakte, bloot over holde of dacht dat hij van glas was, moest ten zijn door de duivel. En viel zodoende t nezen door exorcisme. Met de wijwaterk eroverheen, satan eruit en het probleem over. Want dan was het lichaam leeg en de stand weer als vanouds; dus normaal en zond. Duivels bevolkten het onzichtbare univer De kans dat er een op een schouder neerst was daarom levensgroot. Even groot al: een niet gevallen engel bezit nam van aardse gastheer. Die werd daardoor tot g grote geest of kunstenaar. Kunst was als een ziekte, een inblazing een buitenaardse factor, de goddelijke rr Maar zo'n goedwillende Caecilia ondei concurrentie van haar duivelse zuster bi andere oor. Vandaar hoe groter geest, hoe ter beest. Genialiteit en krankzinnigheid den beschouwd als kop en munt. Een wer losoof die eindigde in het dolhuis, het wa gisch maar niet raar. Kunstenaars die zich ringden met snollen, onmaatschappelijk, geenszins verbazingwekkend. Artistiek genen die om de haverklap failleerden, u mate jammer voor hun kroost, maar niet om verbaasd van op te kijken. Een briljanti leerde die elke nacht bij het krieken var ochtend door zijn studenten op een ham naar huis gebracht moest worden, het wa: tuurlijk niet netjes, maar begrijpelijk. Hij I "et als de schilder die al zijn modellen sprong, zo zeer aan de zwaarte en hevig van de op hem drukkende hemelse geniali dat hij niet toerekeningsvatbaar was. In geest was, net als bij een gewone gek, c ruimte voor doorsnee standvastigheid. De 'elding van het kwade vond in hem zodoe een makkelijke prooi. Een sterveling die wanhopig op zoek was succes, had een uitwijkmogelijkheid. Als door God geen engel-bewaarder van buitei wone snit ter beschikking werd gesteld, ko de hulp inroepen van de boze. Die beschikt voormalige hulptroep van de heere nog sti °ver bijna onbegrensde macht. Mephisto de voor roem, aanzien en macht. Dat daan rnet de ziel betaald moest worden, was va 'ere zorg. Voor Faust telde het nu en de bui Wereld verwierp hem toch niet, want werd verondersteld dat zijn welslagen van echte gezant van boven kwam. et erfelijkheidsonderzoek heeft roet in eten gegooid. Het is geen bovenwere kracht," geen maar een simpel stukje DNA dat ver woordelijk blijkt voor zowel bijzondere pre ies als afwijkingen. Geen boodschapper uil "eindige, maar een aminozuur. Voor een eel mens even ontoegankelijk en onbegr De fagie is ingeruild voor retorten, m open en in schemata getekende ketens uze is vervangen door chemie. Wat geble 's de onlosmakelijke band van het buitei ne, die tussen muze en mu-ziek. Würth Nederland B.V. is een dochteronderneming van het Duitse concern A. Würth GmbH Co. KG, een vooraanstaande handelsonderneming op het gebied van de montagetechniek. Het concern heeft wereldwijd vestigingen in 60 landen en biedt werk aan 21.000 mensen. De totale omzet van het concern bedraagt 5,5 miljard gulden per |aar (1996). Würth levert aan de metaal- en houtverwerkende bedrijven, aan de automotive-branche en vele andere takken van nijverheid en industrie. Tot het leveringsprogramma behoren automaterialen, bevestigingsmaterialen, gereedschappen, opbergsystemen, onderhouds-, lijm-, en kitproducten. WÜRTH NEDERLAND B.V. te 's-Hertogenbosch zoekt op korte termijn een enthousiaste: «prïpuzp tYipdAWPrlf Bent u de toekomstige medewerker van Hitachi? En op zoek naar fulltime werk? Dan mag u deze vacature niet missen. Het bedrijf Hitachi is een Japans bedrijf dat graafmachines en kranen pro duceert en verkoopt. Op de afdeling ASSEMBLAGE worden volgens instructies onderdelen gemonteerd op een minigraafmachine. Dit gebeurt via diverse werkstations aan een assemblage-straat. Er wordt meestal met twee mensen op één locatie gewerkt. Op deze afdeling staat veiligheid hoog in het vaandel. Handmatig tillen komt niet voor. De modernste gereedschappen staan tot uw beschikking. In het spiksplinternieuwe MAGAZIJN wordt de voorraad van de productieartikelen bijgehouden. De hoofdtaken bestaan uit het op locatie leggen van de inkomende goederen en ervoor zorgen dat de onderdelen op de juiste plaats bij de assemblage-straat komen. Deze afdeling wordt gerund door een enthousiast jong team. Op de LASSERIJ zijn de lasrobots continu in gebruik. Op bepaalde plaatsen in de constructie waar de robots niet bij kunnen moet aan de hand van tekeningen een las worden gelegd (C02). Vakmanschap is hier het trefwoord. Het profiel Om deze verschillende werkzaamheden goed te kunnen uitvoeren, is een aantal zaken van belang. De assemblage-medewerker kan goed sleutelen en van tekening lezen. Hij heeft lts-niveau. De magazijnmedewerker beheerst de Nederlandse taal in woord en geschrift, beschikt over een dienstverlenende instelling en een gezonde dosis werklust. Een heftruckcertificaat is een pre. De C02-lasser heeft ruime ervaring in dit vakgebied, van tekening lezen vormt daarbij geen enkel probleem. De aanbieding Interessante, verantwoordelijke banen in dagdienst bij een solide, goed bekend staande organisatie. De banen zijn voor zeer lange tijd en worden beloond volgens de CAO. De sollicitaieprocedure Denkt u dat een van bovenstaande functies iets voor u is en vol doet u aan het gestelde profiel? Dan maken we solliciteren heel gemakkelijk. U hoeft slechts één telefoontje te plegen met Marjon van Poelvoorde, telefoon: (0162) 42 99 92. Natuurlijk kunt u ook langskomen. Ons adres is Bredaseweg 35 te Oosterhout. John Edward is een ambitieuze kleine keten van gerenommeerde herenkledingzaken met aparte schoenenafdeling. Zij streeft een substantiële groei na. Dit zal worden gerealiseerd door op korte termijn het aantal verkooppunten uit te breiden. Voor ons filiaal in Breda zijn wij op zoek naar uit de regio Breda (full time/part time). Naast goede contactuele eigenschappen beschikt u over aantoonbare ervaring in de kledingbranche, een grote mate van plezier in het vak en intereresse voor wat er op de winkelvloer gebeurt. W.I. Verduijn B.V. is een leidende importeur van biscuits, chocolade en suikerwerken in Nederland. Vanuit het distributiecentrum in Raamsdonksveer worden de produkten, die van over de hele wereld geïmporteerd worden, geleverd naar groot winkelbedrijven en groothandels in levensmiddelen, zoetwaren, horeca en tabak. De goederenstroom is, als gevolg van de omzetgroei, dusdanig toegeno men dat de openstelling van de afdelingen goederenontvangst en -verzending verruimd dient te worden. Om dit te realiseren zoeken we enkele beginnende Taak: - Ontvangen van inkomende goederen en opslaan in magazijnen. - Verzamelen van orders en verzendklaar maken. - Andere voorkomende werkzaamheden. Functie-eisen: - LBO-opleiding met enige kennis van Engelse taal. - Gemotiveerd, energiek en nauwkeurig. - Bereid dagelijks gedurende ongeveer acht uren in al dan niet wisse lende diensten, gelegen tussen 06.00 uur en 20.00 uur te werken. - Om kunnen gaan met heftrucks is een pré I Ter versterking van onze afdeling boekhouding zoeken we tevens een Hij/zij ondersteunt de afdeling bij alle voorkomende werkzaamheden en met name ten aanzien van faktuur-controle, crediteurenadministratie en voorraadadministratie. Voor deze funktie wordt een MEAO-opleiding, liefst aangevuld met een PD-boekhouden en/of MBA-diploma, gevraagd. Schriftelijke sollicitaties voor 1 november a.s. te richten aan de direktie van: W.l. Verduijn B.V. Postbus 222, 4940 AE Raamsdonksveer Tel.: 0162-576376 voor ons segment bouw Voor deze veelzijdige functie zijn wij op zoek naar kandidaten met: - een bouwtechnische opleiding op MTS/HTS niveau; - ervaring met Windows 95 en Microsoft office pakketten; - een commerciële en resultaat gerichte instelling; - goede kennis van Duits en Engels in woord en geschrift; - goede contactuele eigenschappen, overtuigingskracht, representatief voorkomen en een sterk analytisch denkvermogen; enige jaren ervaring in een soortgelijke functie is een pre; leeftijd tussen de 25 en 35 jaar en woonachtig in 's-Hertogenbosch of directe omgeving. Indien u interesse heeft voor deze functie en u voldoet aan alle genoemde voorwaarden, dan verzoeken wij u uw sollicitatiebrief met c.v. en recente pasfoto tot uiterlijk 7 november 1997 te richten aan: WÜRTH NEDERLAND B.V., Afdeling Personeelszaken, Postbus 344, 5201 AH 's-Hertogenbosch. DE MONTAGESPECIAUST Op 15 november a.s. organiseert ASML een Open Dag. Daar kunnen MTS'ers met eigen ogen zien welke ongelimiteerde kansen we te bieden hebben in de sector Operations. Hier worden modulen geproduceerd die later tot een compleet systeem worden opgebouwd. Vervolgens worden deze afgeregeld en getest op eindspecificatie. Al deze stappen kenmerken zich door een integratie van fijnmechanica, optica, elektronica en software. Grenzen bestaan alleen in je hoofd. Ambitieuze MTS'ers E, WTB of WTB fijnmechanica komen daar bij ASML snel genoeg achter. Zeker als je beschikt over een paar jaar werkervaring. Tijdens de Open Dag vertellen we je hier graag meer over. Je krijgt een uitgebreide rondleiding, waarbij je met eigen ogen kunt zien hoe het er bijvoor beeld in de cleanroom aan toe gaat. Ben je benieuwd naar je mogelijkheden als Assembler of Tester bij ASML? Stuur of mail dan je c.v. voor 7 november a.s. naar Bas Simonis, afdeling Human Resources Management. Ons adres is ASML, De Run 1110, 5503 LA Veldhoven. E-mail hrm@asml.nl (attachments graag in Word). Binnen een week heb je onze uitnodiging thuis. Geïnteresseerden worden verzocht hun schriftelijke reacties en pasfoto te sturen naar John Edward, t.a.v. Wolter Jagt, Postbus 10675, 2501 HR Den Haag.

de Stem | 1997 | | pagina 36