DE STEM P E O l\l E E Luwa DIRECTEUR (MA) Netwerkspecialist M/V PART-TIME VERKOOPSTERS ü&inircrtuin DEIa PRODUCTION PLANNER WAREHOUSE SHIPPING SUPERVISOR WglDTg® f' Roosendaal a. servicetechnici ac-koeltechniek b. servicetechnici installatietechniek Nederlanders z hopeloos ziel van onderzoek DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NIDER4.AND Dragers OIL TOOLS DE STEM voor ongeveer 30 uur in de week. Alleman'sjop BV i cnurtü ur\ i UDth i Intratuin is een dynamisch en snelgroeiend samenwer kingsverband van 44 vooraan staande tuincentra, verspreid over geheel Nederland. Deze "groene warenhui zen" bieden een breed assorti ment en voorlichting op het terrein van o.a. kamer- en tuinplanten, tuinbenodigdhe- den, gereedschappen en tuin- recreatie-artikelen. Voor de afdeling boekhou ding/automatisering van Intratuin Halsteren zoeken wij met spoed een enthousiaste: ADMINISTRATIEF MEDEWERKER MA/ Als assistent van het hoofd administratie bestaan je taken uit boekhoudkundige werkzaamhe den, zoals de controle van groot boekrekeningen, de aangifte BTW en (assistentie bij) de aanmaak van maand-, kwartaal- en jaar overzichten. Je houdt je tevens bezig met het controleren en boe ken van de kasbescheiden. Daarnaast zul je werk ten behoeve van de automatisering verrichten. Hierbij moetje denken aan het onderhoud en beheer van het complete artikelbestand bin nen ons bedrijf, de beoordelingen controle van extern aangeleverde artikelgegevens, controle op cor rect gebruik door en instructies aan medewerkers met betrekking tot automatisering. Je fungeert tevens als vraagbaak op het gebied van automatisering voor alle medewerkers binnen het bedrijf. Het gaat om een fulltime baan, waarbij de zaterdag tot een normale werkdag behoort. Uiter aard staat daar een, in onderling overleg te bepalen, vrije dag in de week tegenover. Om deze functie te kunnen vetvullen, heb je bij voorkeur de (lange) opleiding MEAO-Bedrijfs- administratie afgerond. Je hebt ervaring met het werken met DOS, Windows 95 en MS Office. Je werkt accuraat en hebt de drang zaken goed af te werken. Verder verwachten we van je dat je over goede contactuele eigen schappen beschikt. Je bent in staat zelfstandig te werken en je weet routematig handelen te combineren met specialistisch werk. Jouw leeftijd ligt bij voorkeur op ten hoogste 22 jaar. De geschikte kandidaat kan rekenen op een zelfstandige en afwisselende baan met doorgroei mogelijkheden in een groeiend en bloeiend bedrijf. Salariëring en arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO voor de Tuincentra. Ben je enthousiast over deze functie? Stuur dan een sollicita tiebrief, met een uitgebreide be schrijving van je kennis en erva ring aan: Intratuin Halsteren BV, Postbus 60, 4660 AB Halsteren, ta.v. Monique Jacobs (perso neelszaken). Indien je eerst aan vullende informatie wenst, kun je telefonisch contact opnemen met het hoofd administratie, Jos Huij- gens, telefoon: 0164-683036. Een psychologische test kan deel uitmaken van de sollicitatie procedure. HET GROENE WARENHUIS Bij uitvaartplechtigheden doet DELA vaak een beroep op de assistentie van dragers. Als drager zorgt u ervoor dat de kist van de overledene op correcte wijze uit de rouwauto in de kerk wordt gebracht. U heeft tevens de zorg voor de bloemen en het uitdelen van de gedachtenisprentjes. Momenteel heeft DELA voor de regio Breda plaats voor Zowel vrouwen als mannen komen hiervoor in aan merking. Wanneer u over voldoende vrije tijd beschikt en representatief bent, komen wij graag in contact met u. Het betreft hier geen vaste baan. Voor elke uitvaartplechtigheid ontvangt u een bepaalde vergoeding. Voor informatie en aanmelding kunt u op werkdagen contact opnemen met het uitvaartcentrum van DELA te Breda, telefoon (076) 514 78 45. Varco BJ Oil Tools B.V., hoofdkantoor van de Oil Tools Division, is een onderdeel van het internationaal opererende bedrijf Varco International,Inc., gevestigd in Orange, California, USA. Varco BJ Oil Tools B.V. ontwikkelt, vervaardigt en verkoopt geavanceerde hef- en koppelgereedschappen voor de olieboorindustrie. Bij de vestiging in Etten-Leur zijn 231 mensen werkzaam. Door de voortdurende groei van onze organisatie zijn wij op zoek naar twee nieuwe collega's: Binnen onze afdeling Logistiek zijn momenteel 4 medewerkers werkzaam op het gebied van planning. Eén Productie Planner is momenteel belast met de aansturing van en controle over de uitvoering van dit plan door onze productie-afdelingen. Door groei van de organisatie is er behoefte aan een tweede Productie Planner. Onze productie heeft voornamelijk betrekking op zwaar verspanende machinale bewerkingen als ook assemblage. Functie-informatie: Detailplanning van productie-orders. Aanmaken en completeren van productie-orders. Aansturing magazijn (m.b.v. informatiesysteem) inzake de te pieken materialen. Korte termijn capaciteitsbeheersing (initiëren onvoorziene uitbestedingen). Afsluiten productie-orders en waar nodig aanzetten tot verbetering Routing en BOM-informatie. Functie-eisen: Een afgeronde opleiding MTS-WTB en bij voorkeur logisitieke ervaring. Ervaring met geautomatiseerde productieplanning gedurende tenminste 2 jaar. Het goed kunnen spreken en schrijven van de Engelse taal. Algemene kennis van verspanende technieken is een pré. Binnen onze afdeling Warehouse Shipping werken momenteel 14 medewerkers aan het tijdig inslaan dan wel uitleveren van produkten t.b.v. distributie enproductie. De Warehouse Shipping Supervisor geeft leiding aan dit team. Functie-informatie: Directe aansturing afdelingen Warehouse en Shipping. Optimaliseren physieke handling voor inkomende, interne en uitgaande goederstromen. Begeleiding van de inspectie van inkomende goederen. Keuze van en contact met externe transporteurs. Functie-eisen: Een afgeronde HBO opleiding (bij voorkeur Logistiek of Vervoerskunde) Ruim 2 jaar ervaring met geautomatiseerde magazijnadministratie en leidinggeven. Kennis van exportdocumenten en douaneformaliteiten Het goed kunnen spreken en schrijven van de Engelse taal. Deze centrale functies in de organisatie vergen meer dan gemiddeld van uw menselijke kwaliteiten. Beide functies rapporteren aan de Manager Logistics. Wij bieden: Varco BJ besteedt veel aandacht aan uw werkomstandigheden, de werksfeer, uw opleidingsniveau en aan uw toekomstmogelijkheden. Binnen deze boeiende functies wordt u in staat gesteld uw kennis en ervaring te vergroten. Natuurlijk ontvangt u daarbij de nodige support. Dit wordt onderstreept door een uitstekend belonings pakket, dat u binnen de metaalbranche bijzonder zal aanspreken. Indien u aanvullende informatie wenst over deze vacatures, kunt u contact opnemen met de afdeling Human Resources van Varco BJ, telefoonnummer 076-5083000. Uw interesse voor deze vacatures kunt u laten blijken door een sollicitatiebrief en uw curriculum vitae, met uitgebreide informatie over werkervaring, tot 10 dagen na de verschijningsdatum van dit blad te zenden aan: OIL TOOLS ISO 9001 gecertificeerd Varco BJ Oil Tools B.V. Afdeling Human Resources Nijverheidsweg 45 4879 AP Etten-Leur Gemeente Bij de sector welzijn, afdeling Burgerzaken ontstaat per 1 januari a.s. een vacature van baliemedewerker dienstverlening m/v voor 2D uur per week (inclusief adv). - voelt zich verantwoordelijk voor de realisering van de algehele taakstelling van de afdeling; - goede kennis van moderne talen. Salarisindicatie Salariëring zal (afhankelijk van opleiding en ervaring) plaatsvinden in aanloopschaal 4 (minimaal 2.399,-) of functieschaal 5 (maximaal 3.808,-) (voorlopige functiewaardering). Inlichtingen Nadere informatie is te verkrijgen bij de mevrouw mr. J. Mattheussens-Kroon, hoofd van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (0165) 57 92 47 of dhr. J.F. Frantzen, telefoonnummer (0165) 57 92 40. Schriftelijke sollicitaties kunt u binnen 14 dagen rich ten aan: afdeling Sectorcontrol Welzijn, l.a.v. mevr. M. Schrauwers, postbus 5000, 4700 KA Roosendaal, onder vermelding van vacaturenummer VAC 3064 (linksboven op de envelop). Het gemeentelijk beleid is erop gericht om meer vrouwen en allochtonen in dienst te nemen in die functies waar zij ondervertegenwoordigd zijn. Bij gelijke bekwaamheid en geschiktheid wordt daarom aan hen de voorkeur gegeven. De mogelijkheid tol kinderopvang is s Gemeente Roosendaal. Werken in een ondernemende stad. t uit twee onderdelen: Dienstverlening en Administratie. De taken bij het onderdeel dienstverlening bestaan uit het behandelen van aangiften burgerlijke stand, wijziging persoons gegevens, aangifte vestiging buitenland, bijhouden en beheren van gegevens gemeentelijke basisadmi nistratie persoonsgegevens, productie en afgifte van documenten, verklaringen eic. De taken In ontvangst nemen van standaardaangiften aan de balie, waaronder begrepen; geven van voorlichting aan de burger; tegitimatiecontrole; beoordelen van verstrekte informatie; voorbereiding aangifte; zono dig doorverwijzen naar n productie en afgifte van documenten en v vervangen centrale kas. Functie-eisen - AA8Z af daarmee overeenstemmende vakopleiding; - beschikt over goede communicatieve vaardigheden; - heeft een dienstverlenende instelling en een zake lijke en efficiënte werkwijze; - kan zeer goed samenwerken en heeft de bereidheid tot het nemen van initiatieven die het product van Luwa BV, dochteronderneming van het Luwa-concern met hoofdzetel Zürich-Zwitserland is reeds jarenlang in een marktleidende positie actiefin de sectoren luchtfiltertechniek, cieanroomtechniek, beschermkunde en koeltechniek. Voor onze service-afdeling zoeken wij op zeer korte termijn een aantal enthousiaste medewerkers die zich aangetrokken voelen om in goed teamverband mee te werken aan een verdere uitbouw van deze afdeling nl.: voor het inbedrijfstellen, uitvoeren van onderhoud, verlenen van service en verhelpen van storingen aan koeltechnische apparatuur in luchtbehandelingsinstallaties, computerruimten e.d. Een goede kennis van en praktische ervaring in de koeltechniek en de daarbij gebruikelijke regeltechniek is noodzakelijk. - Opleidingsniveau MTS - Leeftijd ca. 30 jaar - Veiligheid WA 1 Voor het uitvoeren van service- en onderhoudswerkzaamheden aan technische installaties in gebouwen. Een aantrekkelijke functies voor praktisch ingestelde servicetechnici met enkele jaren ervaring in een soortgelijke functie. Kennis van meet- en regeltechniek strekt tot aanbeveling. - Opleidingsniveau MTS - Leeftijd ca. 30 jaar - Veiligheid WA 1 Luwa BV biedt een interessante en vooral afwisselende baan met goede primaire en.secundaire arbeidsvoorwaarden. Uw schriftelijke reactie kunt u richten aan het hoofd van de afdeling GMS, de heer G.P. van Meizen. Luwa BV, Zuidsingel 38, 4611 LK Bergen op Zoom. Samenwerkingsschool voor Speciaal Onderwijs en Voortgezet Speciaal Onderwijs (SOVSO-ZMLK) Het bestuur van de Stichting Samenwerkingsscholen voor Speciaal Onderwijs en Voortgezel Speciaal Onderwijs Zeeland zoekt als gevolg van functiewijziging van de vorige functionaris voor de "KLIMOPSCHOOL", een school voor Zeer Moeilijk Lerende Kinderen (SO/VSO) te Middelburg een die in een voltijd-dienstverband de eindverantwoordelijkheid draagt voor het functioneren van de school en daarvoor periodiek verantwoording aflegt aan het bestuur, en gaat zorgdragen voor de verdere ontwikkeling van deze school zodat deze school toegerust is om alle zich aandienende veranderingen in het speciaal onderwijs adequaat tegemoet te treden. Voor de vervulling van deze functie gaan de gedachten uit naar een kandidaat die: - naast de opleiding Volledig Bevoegd Onderwijzer/-es een vervolgopleiding heeft afgerond, waarbij te denken valt aan diploma Speciaal Onderwijs, MO-A (ortho)pedagogiek e.d.; - beschikt over aantoonbare managementkwaliteiten (theoretische scholing in combinatie met leidinggevende ervaring); - visie heeft op (de toekomst van) het speciaal onderwijs w.o. ZMLK en in staat is die visie tezamen met de zich aandienende veranderingen te vertalen naar de schoolsituatie; - aantoonbare affiniteit heeft met de onderwijssoort ZMLK: orthopedagogische of orthodi- dactische werkervaring is een pré; - energiek en enthousiast is en open, integer en helder communiceert; - op basis van argumenten weet te overtuigen en goed luistert maar niet schroomt beslis» gen te nemen; - beschikt over tact en gevoel heeft voor verhoudingen, in- en externe relaties opbouwt en onderhoudt; - het gezicht vormf/is van de school, met uitdrukkelijke aandacht voor relatie school-kind- ouders; - het vermogen heeft in gang gezette (onderwijskundige) veranderingsprocessen te sturen/begeleiden. Het toe te kennen salaris is afhankelijk van capaciteiten en ervaring, en bedraagt maximaal 7.196,= bruto per maand (norm 1-8-1997, zijnde salarisschaal 11 BBRA). In de selectiefase van deze werving en selectieprocedure zijn de adj.directeur en een ver tegenwoordiging van het team alsmede een vertegenwoordiger van de ouders uitdrukkelijk betrokken. Ook een assessmenttest maakt deel uit van de procedure. Door de huidige ontwikkelingen in het speciaal- en voortgezet speciaal onderwijs zullen zich in de toekomst ook organisatorische wijzigingen, w.o. managementveranderingen, gaan voordoen. Op dit punt verwacht het bestuur van de te benoemen kandidaat een construc tieve en coöperatieve opstelling. Een school-informatiegids kunt u aanvragen bij het secretariaat van het bestuur, dat gevoerd wordt door Onderwijsbureau SCO te Middelburg, telefoon 0118-611159. Telefonische informatie over de functie kunt u inwinnen bij de heer P.J.Lijnse, adjunct direc teur van de Klimopschool, telefoon 0118-612668 of 's avonds 0118-636652 dan wel bij de heer T.W.Visser, bestuurslid en vanuit die functie bestuurlijk contactpersoon voor de Klimopschool, 's avonds na 20.00 uur telefoon 0118-634923. Hebt u belangstelling voor deze uitdagende, veeleisende functie en meent u te kunnen vol doen aan de gestelde eisen dan kunt u uw kandidatuur door middel van een sollicitatiebrief stellen en deze onder vermelding van vacature nummer KOS 01. vóór 10 november 1997 richten aan het bestuur van de stichting, Dam 10, Postbus 313, 4330 AH Middelburg. Stichting Samenwerkingsscholen voor Speciaal Onderwijs en Voortgezet Speciaal Onderwijs Zeeland Datamex Breda B.V. te Bavel is een organisatie die al bijna 15 jaar totaaloplossingen voor kantoorautomatisering aanbiedt. Onze werkwijze kenmerkt zich door een "no-nonsense"-aanpak. Het accepteren van de totaalverantwoordelijkheid van het automatiseringsproces zien wij ais de normaalste zaak van de wereld. Hiermee bedoelen wij dat de levering van hardware en software, de installatie, de opleiding en de begeleiding door Datamex verzorgd worden. In verband met de toenemende hoeveelheid opdrachten willen wij graag in contact komen met kandidaten voor de functie van: De functie Tot uw taken behoort het installeren van voornamelijk Windows NT Server en Novell netwerken bij onze relaties. Tevens implementeert, onderhoudt en test u netwerksoftware zoals Microsoft Backoffice en Exchange Server. De kandidaat U heeft minimaal een MBO-opleiding. Praktische kennis van netwerkbesturingssystemen, zoals Windows NT Server, Novell en/of Unix is een absolute voorwaarde. Kennis van Exchange Server strekt tot aanbeveling. U bent flexibel en heeft geen problemen met onregelmatige werktijden. Datamex Breda B.V. biedt: Een afwisselende baan bij een jong, dynamisch bedrijf. Salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn afgestemd op uw ervaring en opleiding. Sollicitatieprocedure Belangstellenden worden verzocht hun schriftelijke reactie te zenden aan: Datamex Breda B.V., t.a.v. mevr. J. van Buuren, Postbus 3240, 4800 DE BREDA. Bezoekadres: Lange Bunder 5, 4854 MB BAVEL Voor nadere informatie kunt u telefonisch contact opnemen: (0161) 432855. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de procedure. Wij zijn een jong bedrijf met nu al 9 vrijetijdskledingwinkels in West-Brabant. Ons assortiment bestaat uit jonge dames- en herenmode, aangevuld met jeans. Wij hebben een gezellig team van ongeveer 40 voornamelijk vrouwelijke medewerksters, in leeftijd variërend van 20 tot 30 jaar. Voor de regio Waalwijk/Tilburg/Breda en voor de regio Roosendaal/Etten-Leur zoeken wij op korte termijn Wij vragen: Een modische vrouw tussen de 20 en de 30 jaar, liefst in het bezit van een auto, met verkoopervaring. Ben jij diegene die ons team kan komen versterken, schrijf dan snel een brief aan: Mon Plaisir 102 B 4879 AT Etten-Leur Nederland is nu helemaal in kaart geil We zijn allemaal verschillende malen <9 vraagd, thuis, op de werkvloer, in het vw in het winkelcentrum, in het ziekenhuis,!; bordeel, in de nor, bij de kapper, in hetl van Center Pares, op het gabberfeest. gisteravond al die onderzoeken in elks3 schoven, de cijfers op een rijtje gezet weet nu hoe het met ons gesteld is. Belaj Huiselijk geweld is aan de orde van dl geeft de helft van de Nederlandse bevp' toe. In veel huizen blijkt een taboesfl hangen. Moeder ramt zoon in elkaar al avonds te vroeg thuiskomt. Dochter ver]/' vader vanaf zijn 25e. Man bijt de hond. BS helft slaat de andere helft in de even J en het gaat vice versa in de oneven wek* De maatschappelijk werker die langskoj de buren er last van hebben, wordt afj seld door het gezinslid dat die week heeft. Een tweede bezoek gaat niet dor*, dat de maatschappelijk werker dan thul de zweep aan de siag moet. Het is een verontrustende uitkomst, wan selijk' heeft juist zo'n aardige klank. He voor gezelligheid en geborgenheid. Maa nelijk hoort geweld daar tegenwoordi bij, Naast de romantisch, knapperende haard staan in de hedendaagse huiskarfl knuppel, de lat met spijkers en de bund" gentenen. Het is geen wonder dat veel mensen afS gerd naar hun baas gaan. Een kwart J werknemers blijkt chronisch vermoeid t; Ze zouden na een gewelddadige nad liefst even ,gga,n liggen, maar dat ge moeilijk op die harde werkvloer. „Ik ha leuke baan, maar ik kom er zo moeil slaap,J'T's een veelgehoorde klacht. De productie lijdt er natuurlijk vreselijk I Werkvergaderingen hebben meer we slumber-party's, functioneringsgesprek^' ken op kussengevechten. Donderspeechsj de chef worden beschouwd als een i voorlezen voor het slapengaan. Na zo'n slopende werkdag gaan de Nee ders de weg op. Nou, wat daar allemJ beurt! Volledig onbekwame, oververm; murwgeslagen en emotioneel gestoord» mobilisten gaan elkaar met alle mo| middelen te lijf. De politie startte deze een anti-ergernis-campagne. Camera'sl pen agressieve weggebruikers. MenseÉ ven nu niet meer met een gang van 20l de vluchtstrook te scheuren, met als g dat ze veel later voor hun huisdeur staal anders. En dat geeft nieuwe spanning! hoeft geen onderzoeker te zijn om dat zien komen. 's Avonds en 's nachts staat een deel v ondervraagden strak van de pillen met ne. Niemand weet hoe, maar op een ofl re manier komen ze toch nog thuis, wa: huiselijk geweld alweer ligt te wachta dan is de cirkel rond. Dit alles leidt tot vervlakking, normverJ en misdaad, concludeert een volgende e te. Er zijn al verschrikkelijk veel criminel delaars gearresteerd en de partijen dru, door de politie zijn onderschept, beslag, dertussen een terrein dat groter is dan v hol in zijn meest uitgebreide vorm. Eén van de Nederlandse bevolking zit vastT binnenkort voorkomen of is net vrij. Iedereen heeft in zijn familie wel iemai in de gevangenis zit en daar wordt lastig len door advocaten, die lopen te leure reclamefoldertjes, waarin ze hun eigen traptheid aanprijzen. In de Van Mesdag! in Groningen ging het laatst overigens a Daar vonden de advocaten een briefje c celdeur: 'Zijn even eten in De Sixtijnse I De gedetineerden blijkens trouwens in gemeen niet afwijzend te staan teg< strafpleiters die zichzelf aan de cel k aanbieden. Tachtig procent antwoordde naar komen. Het maakt niet uit wie, naar Moszkowicz heet.' Het ergste van alles komt nog. Het heef zin meer de mensen te waarschuwen aan te spreken met de bekende kreet: zijn we nou helemaal mee bezig?' He niet te keren. Ze zijn niet meer berei Over een aantal jaren is iedereen in Ned doof. Dan eisen de walkmannen en luidsboxen hun tol. Dat kon nog net msch onderzocht worden.

de Stem | 1997 | | pagina 34