Vrouwenteam voor Hontenisse Zaalhandbalteams Zeeuws-Vlaanderen beginnen seizoen U idrome open! Mannenteam van HVSV blijft bestaan 'Indoor Soccer' krijgt opnieuw een kans Speelsters HY Hulst stappen over naar formatie uit Kloosterzande Morres in bekerduel superieur aan YVS'92 DESTEM SPORT ZEELAND B3 NG ïesten? I en hoe! tarief rsus: ling: NG IV EDEN IR SANITAIR/I EDEN 1 Terneuzenaren ingeschreven in Rotterdamse zaalhandbalcompetitie Indeling competitie Nijhof mag niet meer voetballen SPORTNIEUWS KORT I I I I I ZATERDAG 25 OKTOBER 1997 onze handbalmedewerker uzen - Aan de vooravond van de nieuwe alhandbaleompetitie, die zondag 2 novem- start, ziet het er voor met name het Luws-Vlaamse handbal somber uit. Eind Sg seizoen werd HV Hulst opgeheven en nu Left ook het Terneuzense HVSV moeten be- yten om zijn vrouwenafdeling op te heffen, jjfjjrek aan spelers en speelsters lag aan de rondslag van deze beslissing. ationele amma: jeet. s aan elke ppelen neemt rt langer nodig. >t 22/11/'97.' *^44 Nederland ZAALHANDBAL Door deze besluiten zijn er nog maar twee senioren- handbalteams in Zeeuws-Vlaanderen actief. Honte- nisse komt met een vrouwenteam en HVSV nog met een mannenteam uit in competitieverband. Hontè- nisse beschikt dan ook nog over een juniorenteam. Deze ploegen houden de handbalsport in Zeeuws- Vlaanderen nog overeind en leggen hopelijk de ba sis voor een wederopbloei van deze toch aantrekke lijke sport. In Goes kampt GSC eveneens met een probleem wat betreft de vrouwenafdeling. Lang heeft het GSC- bestuur getwijfeld om niet in te schrijven voor de vrouwencompetitie. Uiteindelijk waren er negen speelsters en dat vond men voldoende basis om toch aan de competitie te beginnen. GSC beschikt geluk kig ook over een juniorenteam, zodat er voor de toe komst doorstroming is. Bij de mannen van GSC ziet de toekomst er goed uit. Deze afdeling beschikt zelfs over twee teams. In zowel Hontenisse als Terneuzen stelt men het plezier in het handbalspel voorop. Prestaties komen pas op de tweede plaats. Toch bebben met name de mannen van HVSV wel goede kansen op een hoge klassering, omdat ze in de laagste klasse zijn inge deeld. Voor de vrouwen van Hontenisse ligt dat moeilijker, omdat ze in een behoorlijk zware klasse zijn ingedeeld. De mannen van GSC gaan voor de titel in de tweede klasse. De vrouwen uit Goes zul len er alles aan doen om te overleven, zodat ze de basis leggen voor een goede toekomst als over twee seizoenen de jeugd door zal stromen. werkzaamheden verkers voor onze, van Centrale Ver- Voor deze functies te ervaring en eenl oring- en/of servi- van 12 medewer- zelfstandig bezig- j louds- en herstel- sn aan huis. („onze handbalmedewerker Kloosterzande - Na enkele jaren geen vrouwenafdeling te jkebben gehad beschikt Hontenisse weer over een senio- i-vrouwenteam. Tamelijk onverwacht, want pas aan liet eind van de vorige competitie deed zich de mogelijk- l voor om te komen tot de vorming van een senioren- heam. HV Hulst besloot als vereniging te stoppen en de ste speelsters van het voormalige HV Hulst wilden Ljch daarna aansluiten bij Hontenisse. Het bestuur rea geerde positief en schreef zich in voor de competitie in de 'afdeling Rotterdam. zien. rpen, dat hij el nostalgische -naast treft u er lini aan. ZAALHANDBAL Toch was de basis smal en werd ir getwijfeld of de keuze juist (as. Toen bleek dat het Terneu- snse HVSV eveneens genood- aakt was om te stoppen met het irouwenhandbal door gebrek an speelsters, werd door Honte- iisse contact gelegd met oud- Irainer van HVSV Louis Ver ing. Deze reageerde positief op li vraag om trainer-coach te worden en nam in zijn kielzog log vier speelsters mee die graag tilden handballen. Het gevolg is èt Hontenisse door een mix van IV Hulst en HVSV aantreedt net een vrouwenteam. Trainer-coach Louis Verburg is optimistisch gestemd: „Op de serste plaats ben ik blij dat we met handbal bezig kunnen rijn. Op de tweede plaats zie ik let wel zitten met deze groep. Set zijn positief ingestelde speelsters en dat is prettig wer- k Als basis gaan we voorlopig lit van plezier in het spel heb- ben en we zijn minder gericht op prestaties. Dat neemt niet weg ijl we elke wedstrijd zullen takken voor de punten. De taningsopkomst is goed en dat is belangrijk. We moeten toch begroeien naar een hecht team. Ce eerste periode is het dan ook sn kwestie van aan elkaar wen- en proberen evenwicht te irengen ip de ploeg. We beschik- a over elf speelsters en daar loeten we het mee doen. We lebben een goed juniorenteam, naar daar blijven we vanaf. De eugdgroep moet zich verder ontwikkelen. We willen deze ju- iorenploeg bij elkaar houden, fc er wordt geen beroep op ge tal. In de toekomst hopen we lat ze als geheel de overstap ma im naar de senioren, zodat er ffl flinke impuls komt voor de «niorenafdeling. Ik heb er wel «trouwen in en hoop met de talige groep speelsters mee te «uwen aan de successen voor taitenisse, maar misschien ook een basis te leggen voor de Wederopbloei van de handbal- tart in Zeeuws-Vlaanderen." Wectie Hontenisse: Margriet jtams, Joan Risseeuw, Petra Schelfhout, Marjan Deseijn, Jesiree Hoefnagels, Claudia van ®'jk, Belinda Claessens, Trees Biesbroek, Anja Kusters, Barba ra de Letter, Judith van de La- voir. Trainer-coach is Louis Ver burg. GSC - In het Goese kamp is eveneens lang getwijfeld of het haalbaar was om met een vrou wenteam in te schrijven. Na lang wikken en wegen heeft het GSC- bestuur toch besloten om met een vrouwenteam deel te nemen aan de competitie. „De selectie is smal met negen speelsters. Er zijn aan het eind van het seizoen vijf speelsters gestopt en dat was bijna het breekpunt. Gelukkig hebben zich twee nieuwkomers gemeld, anders was het doek ge- .vallen. Met de wetenschap dat er lopende het seizoen zich nog een oud-speelster aanmeldt, hebben we de knoop doorgehakt om als nog in te schrijven met een vrou wenteam. Opheffen zou de nekslag zijn voor het vrouwenhandbal in Goes en omstreken en dat zou zonde zijn, omdat er een aantal goede jeugdspeelsters aankomt. We beschikken over een goed ju niorenteam, maar dat willen we intact laten. Onze belangsijkste taak wordt dan ook om te over leven, zodat over twee seizoenen de jeugd kan doorstromen en dan krijgen we meer speelsters en kunnen we verder bouwen. Nu is het plezier in het spelletje het belangrijkste en staat de prestatie minder op de voor grond. Dat neemt niet weg dat we elke wedstrijd ingaan om te winnen. Onze verwachtingen zijn dan ook niet hoog gespannen. Er wordt goed getraind, maar we mogen niet teveel tegenslagen krijgen. Daarvoor is de selectie te smal. We trainen een keer apart en een keer met de junio- renploegen samen. Dat verloopt momenteel naar wens en ik heb er dan ook vertrouwen in dat we een leuk seizoen gaan spelen," aldus waarnemend trainer Peter Eeman. „We zijn als bestuur nog op zoek naar een nieuwe trainer voor onze vrouwen. Tot die tijd neem ik de trainingen waar." Selectie GSC: Elvira Tobiana, Helen Beye, Martine Boutens, Samia van der Plasse, Linda Ja- cobse, Carla Eikenhout, Silvia Kerstens, Darina Wondergem en Carolien de Keizer. Trainer- coach is Peter Eeman. "oor Willy van Leeuwen Vlissingen - Het eerste mannenteam van volleybalvereni ging Morres uit Hulst heeft donderdagavond op zijn slofjes Je derde ronde van de landelijke bekercompetitie bereikt. De Hulstenaren moesten in sporthal Baskenburg in Vlissin gen aantreden tegen WS'92. Morres won eenvoudig met 3- Morres begon in de eerste set '"geconcentreerd en daardoor ®n WS'92 in de beginfase tab het initiatief naar zich 'oe trekken. De Vlissingers spelen een klas se «ger dan Morres (eerste di- v®e), maar of dit klassever- tanl ook in de praktijk tot ui- 'ng zou komen, moest nog tijken. De thuisploeg kwam de eerste set vooral aanval- L goed door, maar toen de Koekers even doorpakten ^TS'928 WaS §ebeurd me Do Hulstenaren gingen steeds e ,er blokkeren en maakten toch vrij eenvoudig de set iet 8-15, Morres ging in de 1Veede set de opslagdruk ver sta verhogen en zoals ver- on n 'everde dit veel punten be Hulstenaren liepen uit naar 2-7 en 3-10 om uiteinde lijk met 4-15 de set winnend af te sluiten. In de derde set kwam vooral Martin Ferket goed voor de dag. De talent volle speler van Morres was vooral op de middenpositie zeer gevaarlijk en hoewel VVS'92 mede dankzij de be zoekers nog kon bijbenen tot 7-9 knalde Morres er toch nog mede door de blokkering van Ferket makkelijk overheen met 8-15. „We hebben in deze wedstrijd veel gewisseld. Het was voor ons een goede oefenwedstrijd. Gezien het klasseverschil moesten we winnen, maar zo'n wedstrijd moet toch nog altijd worden gespeeld. We zijn niet in de problemen geweest," al dus Jan Schut, trainer-coach van Morres na de wedstrijd. Trainer-coach Louis Verburg van de vrouwenselectie van Hontenisse. FOTO WIM KOOYMAN Van onze handbalmedewerker HVSV - De mannenafdeling van HVSV blijft bestaan, maar het voortbestaan heeft ook aan een zijden draadje gehangen volgens woord voerder Patrick Verburg. „Er zijn twee spelers gestopt. René Neijts en Peter Boerjan en er waren enkele twijfelge vallen. Uiteindelijk zijn we op tien spelers uitgekomen en hebben we besloten ons in te schrijven voor de competitie van de afdeling Rotterdam." „Bestuurlijk zijn er nu nog drie mensen actief, te weten Will Verburg, Tina de Kramer en Ru dy Boerjan. Ons uitgangspunt is gewoon lekker spelen en geen di recte prestaties verlangen. We gaan elke wedstrijd in om te winnen, maar het is geen nood zaak. In het verleden waren we wel prestatiegericht, maar dat mag je niet eisen met zo'n smalle selectie. We trainen ook nog maar één keer per week. We ho pen met deze groep goed mee te draaien in de derde klasse en zo de basis te leggen voor de weder opbloei van onze vereniging, want het is toch triest dat we zo ver zijn afgegleden," aldus Ver burg. „Enkele jaren geleden hadden we nog ruim honderd leden. Rot terdam trekt ons wel, want in deze afdeling kunnen we promo veren en als die kans zich voor doet zullen we die zeker grijpen. We spelen namelijk in de laagse klasse en hebben met onze kwa liteiten mogelijkheden om hoog te eindigen en ondanks dat we meer recreatief bezig zullen zijn willen we toch wel zo hoog mo- felijk eindigen." electie HVSV: Patrick Verburg, Rudy Boerjan, Paul Wolrabe, Niek de Jong, Raymond Verburg, Danne Sittrop, Jan Kruisse, Brian Kegels en Bas Geirnaert. Trainer-coach is Niek de Jong. GSC - In de selectie van GSC zijn flinke veranderingen aange bracht. Na een verhelderend ge sprek na afloop van de vorige competitie is een drietal spelers gestopt. Marcel Vermeulen, Ed win Broere en Michel Weijers zagen het niet meer zitten en hebben een punt achter hun handballoopbaan gezet. Ronald de Jonge is tijdelijk gestopt we gens studie. In overleg met de ju nioren, het bestuur en trainer Jaap Quinten is er voor gekozen de jeugd volledig in te passen in de eerste selectie. Trainer-coach Jaap Quinten over de huidige selectie en de verwachtingen van deze co- meptitie: „Deze aanpassingen pakken goed uit. Er staat nu weer een team dat voor elkaar wil werken. Er wordt uitstekend getraind en in de voorbereiding hebben we al goed gepresteerd. De oudere spelers stellen zich uitstekend op en doen een stapje extra om de jeugd goed op te vangen. Vooral tactisch moeten de jonge spelers nog veel leren. Technisch en conditioneel zit het wel goed. De huidige mix tussen jong en oud verloopt prima. De sfeer is uitstekend en het is zo weer leuk om met handbal bezig te zijn." „Als groep hebben we gesteld dat we voor de titel gaan. We streven er naar om zo snel moge lijk terug te keren in de eerste klasse. In deze doelstelling heb ik vertrouwen en voor de toe komst van GSC zou het een goe de zaak zijn als we promoveren. De selectie bestaat uit tien spe lers, maar we hebben er pok nog een tweede team achter staan, zodat we een stootje kunnen ver dragen. Ik heb er weer plezier in en de spelers eveneens. Dat is een goede basis voor de toe komst," aldus Quinten. Selectie GSC: Jacco de Jonge, Wilco van der Zwan, Mark Schipper, Tim Jonker, Peter Mosterd, Patrick Polf- liet, Andrë Corstanje, Mario Bruel, Louis Olivier en Marco Geijs. Trai ner-coach is Jaap Quinten. Door Hans Wagenaars Eindhoven - Indoor Soccer, overdekt voetballen op kunstgras en met gebruik making van de boarding, is in Nederland nooit een lang leven beschoren geweest. In het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' werd ooit een poging gedaan om de in Duitsland razend populaire sport van de grond te krijgen, maar al na één afleve ring stierf het initiatief een even snelle als stille dood. In Eindhoven doen de KNVB, het sportmarke tingbureau Advantage en het Indoor Sport centrum op 27 en 28 december een hernieuwde poging om Indoor Soccer van de grond te krij gen. Bescheiden nog, want met een deelne mersveld van acht ploegen en een totale prij- zenpot van 125.000 gulden mag het tweedaag se evenement nog lang niet in de schaduw staan van het miljoenenbedrijf waartoe het Duitse Masterscircuit is uitgegroeid. Bij geble ken belangstelling en waardering is de organi satie echter v^n plan het evenement tot derge lijke proporties uit te bouwen. Volledig naar het Duitse model. Vooralsnog laten KNVB, Advantage en het In- door Sportcentrum zich niet afschrikken door eerdere mislukkingen in Nederland en beper ken ze zich tot een tweedaags evenement. „Het toernooi in Rotterdam liep óp een fiasco uit omdat de organisatie meteen veel te hoog in de boom klom," zegt Eric Kersten van Advanta ge, het sportmarketingbureau dat in Eindho ven goede ervaringen heeft met evenementen als het WK-dubbeltennis, de Europese Top Twaalf tafeltennis en het EK volleybal. „In Rotterdam werden meteen de grote Europese clubs gepresenteerd en werden enorme geld prijzen betaald. De verwachtingen die daarmee werden ge wekt, konden vervolgens niet worden waarge maakt." De eerste aflevering van het initiatief in Eind hoven is op een meer bescheiden fundament gebouwd. De deelnemende ploegen zijn het Roemeense Steaua Boekarest, het Deense Bröndby, de Belgische eersteklassers KFC Lommei en KRC Genk, de Nederlandse eredi- visieploegen De Graafschap, MW en NEC en de eerste-divisieploeg Eindhoven. De deelnemers zijn de contractuele verplich ting aangegaan met minimaal zeven spelers van hun A-selectie te verschijnen. „Want als de top er niet is, heb je natuurlijk een evene ment van niks," beseft Eric Kersten. De grote wens van de organisatoren is het Indoor Soc- eer-toernooi van Eindhoven vanaf volgend jaar rond PSV te bouwen. De landskampioen werd ook al voor de primeur van komende de cember uitgenodigd, maar de ploeg van trainer Dick Advocaat verblijft in die periode in Zuid- Afrika. „Het is sowieso moeilijk om grote ploegen te vinden die rond de kerstdagen aan een toer nooi als het onze willen deelnemen. De meeste teams hebben dan vakantie. Toch denken we voor onze 'eersteling' een aardig deelnemers veld en een behoorlijke financiële lokker te hebben," zegt Kersten over de hoofdprijs van 30.000 gulden en de winstpremie van 5000 gul den voor elke gewonnen poulewedstrijd. „Met deze clubs lopen we niet het risico dat ze er met de pet naar gooien. Deze jongens kun nen het geld goed gebruiken. Maar als we in de toekomst ploegen als PSV, Ajax en Feyenoord willen hebben, dan zullen we met de prijzen- pot omhoog moeten. Voor dit moment hebben we echter alleen twee dagen een volle bak no dig (6000 bezoekers per dag) en zo weinig mo gelijk politieblauw. Als een evenement als dit één ding niet kan gebruiken, dan is dat vanda lisme." Met de daling van de temperatuur komt er veel vis vanuit de Noordzee in ons kustgebied. Soorten als wijting, gul en schar nemen de plaats in van tong, schol, paling, geep en zeebaars. Maar nu nog niet! Ik vind de herfst en het begin van de winter altijd de leukste periode van het jaar. De zo merse soorten zijn er nog, maar zijn aan het trekken en de winterse soorten komen naar binnen. Met name de schar, zo'n beetje de meest ondergewaardeerde vissoort van ons land, maakt heel wat visdagen goed. Het goede nieüws is nu: De schar ren zijn er...en niet van die kleintjes ook! Er zit nog wat teveel voedsel in het water om de scharren zo fel te maken als ze kunnen zijn maar zowel in het kustwater voor de Wester- en de Ooster- schelde als ver naar binnen zijn al scharren. Dat was al een beetje te voorspellen want het beroep stuitte al eerder op enorme hoeveelheden schar op de Noordzee. De beste scharstekken liggen momenteel net voor de pijler- dam (kleine bootjes) en rond om de zeelandbrug, maar de scharren zijn inmiddels al doorgedrongen tot voorbij Gorishoek. Voor schar heb je diep water nodig, hoewel we ook al grote scharren vingen op 12 meter diepte in de felle stroom. Zoek een schuine kant op waarbij het bodemverloop van 10 meter vrij stijl afloopt naar een meter of 30 en vang schar. Wij beginnen meestal op 22 meter en schuiven naar gelang de visvangst naar bin nen (ondiep) of naar buiten (diep). Met een klein bootje ben je zonder meer in het voordeel, want men kan zowel naar voren 'Up Tide' opzij als naar achter werpen. Vaak geldt dat het diepere water ook de grotere scharren ople vert en dat is met het verloop van de stroom bijna net zo. Hoe harder het stroomt, hoe groter vaak de vis. Voor het vissen op schar is geen bijzon- üj RUBRIEK o Door Rien van Nunen der aas nodig, al is de ontdek king dat diepvriespieren (en dus ook tappen) het heel goed doen bij het vissen op schar niet echt nieuw. Schar! Scharren kunnen heel goed ge vangen worden aan driehaaks paternosters waarin ijzeren af- houders zijn verwerkt. Dwar- rellijnen doen het wat beter op snel stromend diep water. Daarbij hoeft de lengte van de haaklijn niet langer te zijn dan 40 cm. Wie tijdens het schar- vissen ook wijting of gul wil vangen, zal de haakgrootte en de lijndikte aan moeten pas sen. Grote haken, dikkere lijn en een groter stuk aas geeft echter wel mindere scharvang- sten, maar die men dan vangt, zijn altijd fors. Vaak is het zo dat men of op schar vist, met het tuig dat daarvoor nodig is, of men vist op gul. Een combi natie van die twee gaat altijd ten koste van de vangst van beide. Vanuit een kleine boot vist mijn vismaat meestal met een combinatie van een hoekaf- houder en een dwarrellijn en een gewoon scharrentuig. Zelf doe ik dat laatste ook maar mijn dwarrellijn wordt gevist aan een combinatie van de Ga- ray Hoekafhouder met een verlenging van metaal en een korte haaklijn. Wei worden daar twee haken opgezet die dicht op elkaar zit ten. Doel: Er ligt zo een dub bele brok aas op de bodem en menig wijting of gul is daar door al verheven tot culinaire heerlijkheid. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - De indeling van de zaalhandbalcom petitie seizoen 1997-1998 waarin Zeeuwse teams zijn ingedeeld ziet er als volgt uit: AFDELING ROTTERDAM VROUWEN Tweede klasse A: ASC, DWS 3, GSC, Helius 2, Hontenisse, RO- DA, Spirit, Walburg, Ventura 5. MANNEN Tweede klasse A: Cosmos 2, GSC, DES 4, Helius 2, HVOS, Indus, Olympus, WIK 3, Satur- nus 3. Derde klasse B: HVSV, ASC 3, ETC 2, ROD A 3, Ventura 3, Vi res et Celeritas 3, EMM 3, Uni- tas 2. Nijmegen - Daniël Nijhof stopt advies van zijn doktoren met voetballen. De 24-jarige verdedi ger van NEC kampt met een sle pende knieblessure die hem belet op zijn oude niveau terug te ke ren. Nijhof raakte in februari van dit jaar geblesseerd aan zijn knie, vlak nadat hij een contract bij NEC had getekend. Na een eerste operatie speelde hij vijf maal mee in het eerste elftal, waarna hij opnieuw last kreeg van zijn knie. Een tweede operatie bood geen soelaas. NEC's nieuwste aan winst, de Macedoniër Devdet Sainovski is door de KNVB speelgerechtigd verklaard. De middenvelder debuteert zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Morres en Voorwaarts aan kop Axel - De teams van Morres en Voorwaarts staan aan de leiding in de aspirantencompetitie, die de eerste wedstrijddag heeft afge werkt. Op 22 november wordt de volgende ronde gespeeld in Axel, Hulst en Kapelle. De stand is na de eerste ronde als volgt: Poule A: 1. Morres 1 3-6, 2. De Sterre 1 en YVC 4-6, 4. Morres 6 3-5, 5. Morres 4 4-5, 6. De Kikkers 4-4, 7. YVC 3 4-3, 8. Savok 2 3-2, 9. Schel- desport 2 4-1, 10. Savok 1 4-0, 11. De Sterre 3 teruggetrokken. Poule B: 1. Voorwaarts 5-9, 2. Morres 5 4-8, 3. Morres 2 en Philippine 4- 7, 5. Scheldesport 1 4-6, 6. Scheldesport 3 4-4, 7. V en K 4-2, 8. Morres 3 5-2, 9. De Sterre 4 en YVC 2 4-1, 10. De Sterre 2 4-0. Poule C: 1. Wea Mevo 4-8, 2. Dynamo'70 3-5, 3. Mytilus 1 3-4, 4. BOK 1 3-3, 5. BOK 2 en Dynamo'70 2 3-1, 7. Mytilus 2 3-0. Librekampioenschappen BFTS Terneuzen - De Biljart federatie Terneuzen Stad (BFTS) houdt van begin tot eind november de kampioenschappen vierde en vijfde klasse libre. De organisatie van de vierde klasse libre is in handen van de biljartvereniging Concordia in café 't Keldertje te Terneuzen. De eindstrijd vijfde klasse libre wordt afgewerkt on der de hoede van de biljartvereniging 't Bierwinkeltje in de gelij knamige lokaliteit aan de Markt. Titelstrijd driebanden groot biljart Rilland-Bath - De biljartvereniging BV Jacobs uit Rilland-Bath houdt van vrijdag 31 oktober tot en met zondag 2 november het kampioenschap derde klasse driebanden groot biljart van het dis trict Walcheren en De Bevelanden. Plaats van handeling is Bil jartpaleis Jacobs te Rilland-Bath waar deze eindstrijd onder lei ding staat van Gerrit Blom. Vrijdag 31 oktober start het kam pioenschap om 19.00 uur en zaterdag 1 en zondag 2 november be ginnen de partijen om 12.00 uur. De finalepartij wordt op de slot dag omstreeks 16.00 uur afgewerkt. Deelnemers: 1. P. Doene (OHGL Kwadendamme) algemeen gemiddelde 0,517 (promotie), 2. J. de Jonge (ALM Goes) 0,487 (promotie), 3. P. Schrier (ALM) 0,471, 4. A. van den Dries (HIO Heinkenszand) 0,467, 5. J. Beenakker (De Sportvisser Yerseke) 0,461, 6. A. Minnaard (BV Jacobs Rilland-Bath) 0,450, 7. C. Westdorp (HBC Heinkenszand) 0,433, 8. J Blok (ONDA Krabbendijke) 0,410. Reserves zijn: 1. W. Jeremiasse (BV Jacobs) 0,376, 2. J. Schouten (ONDA) 0,379, 3. W. van Gent (BVW Wemeldinge) 0,322. Eindstrijd derde klasse libre Goes - In café Flora te Goes houdt de daar gevestigde biljartver eniging Avontuur van vrijdag 31 oktober tot en met zondag 2 no vember het kampioenschap derde klasse libre van het district Walcheren en De Bevelanden. Vrijdag beginnen de wedstrijden om 19.00 uur en zaterdag 1 en zondag 2 november start men om 12.00 uur. Op de laatste dag wordt omstreeks 16.00 uur de slotpartii afgewerkt. Deelnemers: 1. J. van der Hage (HBC Heinkenszand) 2,81 (promotie), 2. H. van der Steen (Rehawe Vlissingen) 2,69 (promotie), 3. S. de Kok (ON DA Krabbendijke) 2,49, 4. A. Klaassen (Delta Colijnsplaat) 2,44, 5. A. van den Dries (HIO Heinkenszand) 2,38, 6. G. Nagelkerke (Avontuur Goes) 2,35, 7. M. Hoogerland (Rehawe) 2,29, 8. R. Boudens (Avontuur) 2,26. Reserves zijn: 1. J. Rentmeester (OBK 's-Heerenhoek) 2,28, 2. N. Dom misse (De Sportvisser Yerseke) 2,21, 3. J. Onderdijk (ALM Goes) 2,43.

de Stem | 1997 | | pagina 15