om we ede OC-zetel :archer ;ln Jen Goorbergh bijna rond met Team Huberts toffer) Wintertijd Supporters Feyenoord toch naar de Arena Nelissen vrijbuiter in Deense profploeg Titelkandidaat Villeneuve proeft grind in Jerez edewerker inst )ok Schenk kandidaat jendaal laterialen Phillip Cocu bliksem afleider Barcelona UITSLAGEN standen 2 STEM SPORT B2 NOCNSF met team de mission' naar Sydney 'OOR RATIECONSULENT (ERKSTER sportnieuws KORT Roda wil Ooijer snel kwijt Muntz vergooit kansen Jos Verstappen moet wachten i i i i ZATERDAG 25 OKTOBER 1997 - informatie: Start Etten-Leu, fernery, tel. (076) S03 8737. 'or de Horecagelegenheden gen zijn wij op zoek naar stu-k andere kandidaten. Men werkt| ïduren en weekenden, bereidheid te werken in <je| .en weekenden. r informatie: Start Zevenbergen e de Waal/Nathalie Wissel |l 32 87 09. leewerkend kok m/v arden opmaken, vlees bakken/1 aan de tafels uitserveren j verkzaamheden in de keuken! |k van uw eigen kunnen. Werk-I :n vinden plaats in een horeca-1 id in Zevenbergen, verstand hebben van koken,I niet direct vereist, wel aan-| ervaring en verzorgd uiterlijk. 1 jnheden zijn zeven dagen perj >osters worden 3 a 4 weken vanl pekend gemaakt. informatie: Start Zevenbergen, I 'e de Waal/Nathalie Wissel, 17 32 87 09. ïlculeren van onderhoudswerk-I len ten behoeve van verbouwin-| peter de Jong Ja/Amsterdam - Motor- Leur Jurgen van den ,rbergh komt volgend sei- naar alle waarschijn- jie;d uit voor het Neder ige DeeCee Racing-team jan Huberts. De Breda- jar krijgt in het wereldkam- jenschap 500 cc de be- hikking over twee tweeci- ider-Honda's. Van den Goorbergh reed het af gelopen seizoen als enige Neder lander in het Grand Prix-circus. Hij wist 23 WK-punten bijeen te rijden met zijn productieracer voor het team van Joe Millar. De Ier wilde Van den Goorbergh graag houden, maar kon niet aan zijn eisen voldoen. Gisteren meldde de 27-jarige coureur in een persconferentie tijdens de Motorai in Amster dam dat hij ver rond is met ma nager Jan Huberts. „Het ziet er goed uit. Mijn persoonlijke sponsors gaan mee en het team moet nog enkele grote sponsors over de brug halen. Ik krijg twee motoren. Dat was een van mijn eisen. Oud-coureur Mar Schou ten wordt chef-monteur en mijn broer Patrick gaat ook mee naar het team. Toch is er nog geen enkele hand tekening gezet. „Helemaal rond is het allemaal nog niet. Ik heb daarom voor alle zekerheid nog steeds een andere optie achter de hand. Maar, het plan van Hu berts ziet er goed uit. Het zou goed zijn voor de Nederlandse motorsport om bij dat team te gaan rijden. Er is ook een jeugd- plan ontwikkeld en dat is na tuurlijk positief." Van den Goor bergh hoopt over enkele weken de onderhandelingen te kunnen afsluiten met het plaatsen van een handtekening. In de 250 cc-klasse gaat de jon ge, talentvolle Zweed Johan Sti- gevelt rijden voor het DeeCee Racing Team. Wilco Zeelenberg blijft volgend seizoen actief voor teambaas Huberts in de Super Sport 600-klasse. Jeffrey de Vries stopt ermee. Jurgen van den Goorbergh: voor de zekerheid nog een an dere optie achter de hand. foto de stem/johan van gurp ITS-bouwkunde/instalIatietech- ?r informatie: Start Roosendaal, Mbers, tel. (0165) 55 70 47. joorHenk Mees japendal - Nog voordat gestemd moet worden voor ge- leenteraad en Tweede Kamer, is al een verkiezingsstrijd Titbrand. pdige dochteronderneming vari derneming in bouwstoffen be- Lit bouwstoffen-centra, die zich It een breed assortiment mate- n daken en gevels, chemische ft- en plaatmaterialen, interieur- zoek naar een (andidaat oleiding op MBO werk en fenkniveau oenstaan voor collegiale ^menwerking varing in deze branche ge- ënst i Karcher iwstoffen biedt u: oede werksfeer in een gezond bdrijf met korte communicatie- len toekomstgerichte orga- statie ooit heeft Nederland gebruik i van het recht op een nede zetel in het Internationaal iympisch Comité (IOC). Nu zijn [ineens twee kandidaten: Ard thenk, de voormalige schaats je, en Wouter Huibregtsen, voorzitter van de sportkoepel OC'NSF. 'as tien dagen geleden heb ik oor mezelf de conclusie getrok- 111 dat het in het belang van de federlandse sport is dat er een kandidaat komt. Toen jLik besloten dat ik zelf kandi- ut wil zijn," vertelde Huibregt- gisteren op het nationaal irtcentrum Papendal, ioensdagavond werd Huibregt- hverrast door de kandidatuur an Ard Schenk, chef de mission »r NOC'NSF bij de winterspe- i in Nagano (volgend jaar fe- „Dat overviel me. Ard ft me verteld dat hij zich kan- laat wil stellen vanuit de ach- rgrond van de sporter," aldus luibregtsen, die vervolgens bin- het NOCNSF een procedure sprak. verige kandidaten kunnen zich i melden, de bonden moeten nolgens hun voorkeur bepa al. Eind december besluit dan bestuur van het NOC*NSF ie wordt voorgedragen. De verkzaam op het gebied van eiden van ondernemingen op nbedrijf. ïen ERVAREN pede carrière- en toekomstmo- ssende beloning. Je heer J. Oomen RA - Het NOCNSF beeft een 'team de mission' aangesteld voor de Olympi sche Spelen van 2000 in Syd ney. Jan Loorbach, Joop Al- berda en Marcel Sturken- boom gaan als drietal de Ne derlandse sporters begelei den. toorbach heeft als voorzitter van het team de titel chef de mission gekregen. Bij de ac creditatie voor de Spelen mag namelijk slechts één persoon tee titel dragen. Alberda zich als technische di recteur bezighouden met de technische ontwikkeling van de sporters en coaches. Mar cel Sturkenboom gaat zich richten op de financiële en lo- fistieke zaken. daarnaast zijn als adviseurs teer Murphey (teamsport), teel Koenders (duursport) en hans van Dijk (vechtsport) aangetrokken. Lorbacbs missie behelst ®eer dan veel medailles ha- te. Het gaat ook om de uit straling van de Nederlandse P'negleden. „Het succes van ■telanta kwam op naam van sporters die wel naar een c°ach luisteren maar vooral tef bewust keuzes maken, autonoom zijn. In Sydney loeten ze het beste laten zien can de Nederlandse samenle- v'ng; het product van een sa menleving die deugt." {jet topsportbeleid van •sOCNSF zal er mede op ge richt zijn bonden te prikkelen grotere creativiteit en tefstandigheid. „Onze toege voegde waarde moet naar nul Wen. In 2008 of 2012 zouden "ij ons weer moeten kunnen opstellen als reisleiders om- te de bonden het zelf kun nen." eerstvolgende verkiezing van IOC-leden is in februari in Naga no. De Nederlandse kandidatuur werd actueel nadat IOC-voorzit- ter Samaranch vorige maand op bezoek in Nederland gezegd dat er in het IOC ruimte voor was voor een tweede Nederlander naast Anton Geesink en los van Hein Verbruggen die als voorzit ter van de internationale wiele- runie UCI in het IOC zitting heeft. Alle landen die ooit gastheer wa ren van de Olympische Spelen hebben recht daarop. Alleen had Nederland die claim, opgebouwd met de Olympische Spelen van 1928, nooit verzilverd. Huibregt sen achtte het zinvol Anton Gees ink, al meer dan tien jaar IOC- lid, te raadplegen. Dat moest per fax, want Geesink was niet te be reiken. Vijf dagen later volgde antwoord, ook per fax. Waar het over moest gaan? „Over een aan palend onderwerp van het IOC, het lidmaatschap ondermeer," faxte Huibregtsen terug aan Geesink. Persoonlijk contact bleef uit. Schenk sprak wel met Geesink. Uit dat contact resulteerde de kandidatuur van de voormalige schaatsheld, die zich daarmee prompt tot tegenkanidaat van Huibregtsen opwierp. Welke rol Geesink daarin precies speelt is onduidelijk. Het is bekend dat de verhouding tussen Geesink en Huibregtsen koel is. De Nederlandse strijd om het IOC-lidmaatschap levert straks wel een interessante uitkomst op. Eerst moet in Nederland duide lijk worden wie de beste papieren heeft: Huibregtsen die dank zij een succesvolle opleving van het NOC'NSF de steun van de bon den geniet, Schenk, of mogelijk andere gretige bobo's. Vervolgens moet blijken of het IOC na zoveel binnenlands ge bakkelei nog wel behoefte heeft aan de voorgedragen extra Ne derlander. Tien jaar geleden werd de binnen de sportwereld omstreden Henk Vonhoff voorge dragen door het NOCNSF. Op persoonlijk initiatief van Sama ranch viel de keuze op Anton Geesink. Huibregtsen: „Je zult mij niet ho ren verdedigen wat het NOC des tijds heeft voorgesteld. Die be slissing van het IOC kon ik best billijken. Nu hoop ik dat het IOC wel de procedure van het NOC respecteert. Daarom heb ik nu ook meteen een brief aan het IOC geschreven waarin ik uitleg hoe wij in Nederland proberen op een waardige en constructieve wijze een kandidaat voor het IOC aan te wijzen." Hoewel de klok vannacht pas teruggezet wordt in de wintertijd-stand, werkte de mondiale ski-elite gisteren al de eerste grote wedstrijd van het seizoen af. Op 3000 meter hoogte won de Frangaise Leila Piccard (foto) de parallel-slalom van Tignes. Het was het eerste evenement dat meetelde voor de wereldbeker. Piccard versloeg in de finale-race de Zweedse Ylva Nowen. De Oostenrijk se Alexandra Meissnitzer pakte in de kleine finale het brons. Bij de mannen zegevierde de Oostenrijker Strobl. Hij versloeg achtereenvolgens Tomba (kwartfinale), Maier (halve finale) en Aam- odt (finale). foto epa Van onze verslaggever Rotterdam - Een paar suppor ters van Feyenoord zullen er morgen in de voor hen verbo den klassieker in de Arena te gen Ajax héus bij zijn; sommi gen hou je niet tegen. De poli tie is echter niet bang dat het tot moeilijkheden leidt. Voor het eerst in de geschiedenis wordt Ajax-Feyenoord morgen gespeeld zonder supporters van de uitspelende club. Dit is het gevolg van het 'Jaar van Bezin ning', door beide clubs onlangs afgeroepen. De bezinning volgt op de knokpartij in Beverwijk van dit voorjaar, die een Ajax- fan het leven kostte. Het Parool lanceerde gisteren het bericht dat een aantal van de vechtersbazen van Beverwijk morgen in de Arena zit. De poli tie is niet onder de indruk. Een woordvoerder: „Woensdag in Manchester waren er ook enkele van de harde kern, maar er is niks gebeurd. Eentje is er letter lijk het stadion uitgegooid, die was brutaal tegen de politie. Ze laten zich nog maar nauwelijks zien, de echte harde kern. Ze zijn nog steeds doodziek van Bever wijk, hebben even totaal geen zin om te vechten. Ze zijn ook nog steeds bang voor vervolging, zeker nu het onderzoek weer is heropend." Gisteren maakte justitie nog be kend dat een zekere J.R., lid van de harde kern van Feyenoord, was opgepakt. Hij wordt ver dacht van betrokkenheid bij 'de slag van Beverwijk'. De Rotterdamse politie is overi gens morgen wel met enkele agenten aanwezig in Amster dam. Voor de zekerheid. Ze ver wachten alle aandacht te kun nen doen uitgaan naar de wed strijd. Aan de klassieker wordt zeker niet meegedaan door de eerste vleugelspitsen van Ajax, Lau- drup en Babangida. Bij Feye noord doet Fraser zeker niet mee. Over de conditie van Van Bronckhorst wordt kort voor de wedstrijd beslist. De internatio nal moest woensdag op Old Trafford uitvallen na een schop van Beckham. Door Jan Seuren Herning - Danny Nelissen rijdt de ko mende twee jaar voor de Deense wie lerploeg Home Jack Jones. De bijna 27-jarige renner uit Sweikhuizen te kende gistermiddag een contract van twee jaar. De overeenkomst gaat 1 ja nuari in. Tijdens de zesdaagse in het Deense Herning werd Nelissen gisteren als een van de kop mannen van de nieuwe ploeg Jack Jones aan de pers voorgesteld. „Ik ben super ge motiveerd. Een buitenlandse ploeg is weer iets nieuws. Het is de bedoeling dat het eer ste Deense profteam tot een grote formatie uitgroeit," reageerde Nelissen gisteren. Bjarne Riis maakte zich sterk voor de Lim burgse professional, die bij de Rabobank- ploeg geen nieuwe verbintenis kreeg aange boden. Na een seizoen waarin hij wegens blessures nauwelijks in actie kwam, zag de leiding geen toekomst meer voor de renner. Riis stond aan de basis van het opstarten van Home Jack Jones. Hij heeft ook aan delen in de nieuwe equipe. De Deense ploeg beschikt volgend seizoen over een budget van vier miljoen gulden. Riis is blij dat de amateurwereldkampioen van 1995 de over stap maakt naar het debuterende team in het profpeloton. „Iemand die op een par cours zoals in Duitama kan winnen, moet een heel goede renner zijn," weet Riis. „Ie dereen wordt wel eens door tegenslagen achtervolgd. Maar er komt beslist een tijd dat daar een einde aan komt. Onder leiding van ploegleider Alex Peder- sen verschijnt Home Jack Jones volgend jaar met elf renners in het profpeloton. Danny Nelissen vormt met Brian Holm (Te lekom), Jesper Skibby (TVM) en de Letten Arvis Piziks (Rabobank) en Juris Silovs (Schauff) de basis van de formatie. Of schoon Nelissen met de ploeg van Jan Raas aan alle grote wedstrijden deelnam en zijn nieuwe werkgever een kleiner programma afwerkt, beschouwt hij de transfer naar De nemarken niet als een stap terug. „Ik ga er zelfs op vooruit. Afgelopen twee seizoenen was ik knecht, nu word ik kopman. We zijn een team van vrijbuiters. Dat is altijd mijn rol geweest." Danny Nelissen mist komend seizoen de Tour de France. De ploegleiding heeft twee andere grote wedstrijden, de Ronde van Zwitserland en de Vuelta d'Espagne op het programma staan. Via wildcards en met de steun van Bjarne Riis denkt Pedersen met zijn renners ook aan verschillende wereld bekerwedstrijden te kunnen deelnemen. De ploegleiding onderhandelt nog met organi satoren van erkende klassiekers en etappe wedstrijden. Door Bert Willemsen Jerez Heel even bezondig de Jacques Villeneuve zich aan een moment van onoplet tendheid. De Williams-bolide van de Canadees gleed van het asfalt en belandde in de grindbak. De slordigheid ver oorzaakte een deukje in het ego van Villeneuve en dat neemt hij morgen mee in het duel om de wereldtitel met Michael Schumacher als te genstander. Het uitstapje van Villeneuve be tekende het meest opwindende moment van de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Europa. Op het Circuito de Jerez in Zuid- Spanje heerste gisteren stilte voor de storm. „We moeten ge woon ons huiswerk doen", zei Heinz-Harald Frentzen, de teamgenoot van Villeneuve. Van daag in de tijdtraining barst de strijd pas echt los. Dan worden de startposities bepaald en die zijn gigantisch belangrijk. „Als Schumacher het snelste weg is moeten ze hem nog maar eens te pakken zien te krijgen," grijnsde Eddy Irvine, die zich in de laat ste wedstrijden een trouw vazal van de Duitser toont. Twee weken geleden effende Ir vine in Japan voor Schumacher de weg naar de overwinning. Frentzen heeft zich geschikt in zijn rol als helper van Villeneu ve. Beide secondanten kennen morgen in Jerez hun opgave. Schumacher en Villeneuve weten de ogen van Bernie Ecclestone op zich gericht. De Formule I-baas dreigde met een schorsing voor meerdere races als een coureur in het heetst van het gevecht over de schreef gaat. Maar elke team eigenaar neemt een uitsluiting van zijn tweede rijder voor lief als hem dat de wereldtitel ople vert. „Ik zal er alles aan doen om Schumacher te steunen," zei Ir vine. „Ik doe alles om Villeneuve aan de titel te helpen", sprak Frentzen. Om er na een korte aarzeling aan toe te voegen: „Zo lang het binnen de regels valt." Zowel Villeneuve als Schuma cher plaatste de training van hun lichaam centraal in de voorbe reiding op de laatste Grand Prix, die moet beslissen over het we reldkampioenschap. „Het circuit in Jerez is fysiek zwaar," luidde de verklaring van de Canadees. Lastig is alleen dat hij de laatste dagen een fikse verkoudheid heeft opgelopen. Vandaar dat Villeneuve gisteren zo min moge lijk tijd in de openlucht door bracht. Zelfs een bezoek aan het toilet vlak voor de training vol trok zich in complete raceuitrus ting, met de helm op het hoofd. Op de eerste trainingsdag reed Villeneuve de derde tijd achter de van een gecompliceerde been breuk herstelde Panis en de af tredende wereldkampioen Hill. Schumacher was 0,6 seconde langzamer dan zijn rivaal. Hij moest genoegen nemen met de negende plaats. „Het zal me een zorg zijn," zei de Ferrari-cou- reur „Ik heb pas één set banden verbruikt en dat is veel belang rijker." Eindhoven - Barcelona gebruikt Phillip Cocu als bliksem afleider voor het smadelijke 3-0 verlies tegen Dynamo Kiev. De PSV'er zou voor 15,2 miljoen dollar naar Barcelona vertrek ken. De transfer zou al op heel korte termijn zijn beslag krijgen, wisten Spaanse kranten donderdag uit bronnen bij de club te melden. Bij PSV is gisteren laconiek gereageerd op het nieuws uit Spanje. „Volkomen uit de lucht gegrepen," is de reactie van PSV. Barcelona zou het bericht over Cocu zelf gelanceerd hebben, om de aandacht af te leiden van het verlies in Kiev en van het feit dat de ploeg van Van Gaal kansloos is geworden in Groep C van de Champions League. Cocu is aan het einde van het seizoen transfervrij. Barcelona heeft al eerder te kennen gegeven dat het belangstelling heeft voor Cocu, evenals Atlético Madrid en Inter Milaan. Kerkrade - Roda JC wil André Ooijer nog liever vandaag dan mor gen verkopen. PSV, Feyenoord, Ajax, Inter Milan en Everton heb ben zich gemeld bij Roda. De Limburgers willen Ooijer daarom ten gelde maken voor hij na het einde van dit seizoen gratis weg kan. De middenvelder liet na het Europa-Cup-duel tegen Primorje ech ter weten dat hij zeker tot na de jaarwisseling wacht en het liefst zelfs zijn contract uitdient in Kerkrade. Maar dat is volstrekt onbe spreekbaar voor Roda. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Cambuur Leeuwarden een boete opgelegd van 12.500 gulden. De Friezen moeten het geld naar Zeist overmaken voor wanordelijkheden tijdens de thuisduels tegen Telstar op 23 augustus (5000) en Eindhoven op 30 augustus (7500). Madrid - Golfer Rolf Muntz is vrijdag bij de OKI Pro-Am in Ma drid uitgeschakeld. De Brabander vergooide zijn kansen. Drie bo geys op de laatste vier holes en een ronde van 75 in totaal deden hem de cut missen. Waarschijnlijk raakt hij door dat resultaat nu ook zijn tourcard voor 1998 kwijt. Muntz moest zich in de Spaanse hoofdstad minimaal voor de finaleronden van dit met 1,5 miljoen gulden gedoteerde toernooi plaatsen om zijn positie op de Europe se ranking vast te houden. Hij is nu afhankelijk van de prestaties van spelers die achter hem stonden op de ranglijst en nog wel in de strijd zijn. Jerez Jos Verstappen krijgt deze week van Ken Tyrrell te horen of het team gebruik maakt van de optie op de Nederlandse coureur. Tot 1 november zit Verstappen vast aan Tyrrell. Als Tyrrell niet langer met Verstappen doorgaat, kiest het team waarschijnlijk voor Pedro de la Rosa. De Spanjaard is Formule 3000-kampioen in Japan en brengt enkele miljoenen sponsorgeld van benzinemaatschappij Repsol mee. Voorlopig wacht Verstappen af. „Ken Tyrrell zegt steeds dat Jos kandidaat nummer één is," zei Verstappens begeleider Huub Rothengatter gisteren in Jerez. „Ik verwacht dus dat hij bij Tyrrell blijft." Verstappen en Rothengatter voeren ook gesprekken met andere teams maar de kansen zijn ge ring. Naast Tyrrell hebben alleen Prost en Minardi nog geen defini tieve keuze gemaakt voor volgend jaar. BRIDGE Hammamet. WK viertallen. Vrouwen, dertiende ronde: Neder land - Canada 15-15, veertiende ronde: Frankrijk - Nederland 17- 13. Stand: 1. Frankrijk 242, 2. China 238, 3. Verenigde Staten I 237, 5. Nederland 234. Mannen, stand na 14e ronde: stand: 1. Verenigde Staten II 265, 2. Vere nigde Staten I 261, 3. Noorwegen 246. HONKBAL Cleveland. World Series. Vijfde wedstrijd: Cleveland In dians - Florida Marlins 7-8. Toe schouwers: 44.888. Homeruns Cle veland: Alomar; Florida: Alou. Stand in best-of-seven: 3-2 voor Marlins. Zesde wedstrijd zaterdag in Miami. PAARDENSPORT Amsterdam. Jumping. Springconcours, tabel A, 1,40 me ter: 1. Fisher (GBr) Bowriver Queen 0 strafpunten - 59,92 secon den, 2. Melliger (Zwi) BB Comtessa 0-60,10, 3. Mandli (Zwi) Litesso 0- 60,24, 4. Raymakers (Ned) Jewel's Emerald 0-60,46, 5. Peter Wein berg (Dui) Wait and See 0-64,19, 7. Ehrens (Ned) Dante 0-71,46, 9. Thijssen (Ned) Opstalan's Garavo- la 0-75,97,10. Van de Pol (Ned) Ju- riquilla 0-77,14, 11. Geerink/LBH Rómolus 0- 80,91, 12. Schrö- der/Bollvorm's Cantate Touch 0- 81,45, 20. Taken/Everest 4-69,33, 21. Hendrix/Ten Cate Gigant 4- 69,81, 22. Dubbeldam/V&L Groep Enrico 4-70,83, 24. Van der Schans/Impac Goldenbridge 4- 81,86, 28. Van der Vleuten/Vink Night Flight 8-61,92, 29. Huis in't Veld/Tio Pepe's Cupido 8- 63,74. Dressuur. Intermediaire I: 1. Hakanson (Zwe) Flyinge Bobby 1280 punten, 2. Zei- linger (Dui) Livijno 1279, 3. Imke Bartels (Ned) Olympic Barbria 1255,4. Teeuwissen/Amber T1217, 5. Rockx/Dakota 1200, 7. Fok- ker/Darwin F 1136, 9. Van Silf- hout/Saint Ursus d'Olympe 1112, 10. Honselaar/Moon Man 1097. Washington. CSIO. Landen wedstrijd: 1. Duitsland 4 fouten (Carsten-Otte Nagel/Wie- nerwirbel, Merschformann/Balle- rina, Hassmann/La Zarras, Hau- ser/Zypria), 2. Zwitserland 8, 3. Verenigde Staten 12. Stand Nations Cup: 1. Italië 14,5, Zwitserland 10,0, 3. Ierland 9,5, 4. Oostenrijk 8,0, 5. Duitsland 8,0, 6. Nederland 6,0. TENNIS Stuttgart. Mannen, 4,6 miljoen gul den. Kwartfinales: Korda (Tsj/15) - Rios (Chl/9) 6-3 6-4, Björkman (Zwe/13) - Kief er (Dui) 6-4 6-2, Rafter (Aus/3) - Martin (VSt) 4-6 7-6 6-4 Halve finale: Rafter - Korda, Bjö rkman - Krajicek (Ned) of Larsson (Zwe). Luxemburg. Vrouwen, 330.000 gulden. Kwartfinale: Studenikova (Slw) - Kruger (ZAF) 6-3 6-4, Sidot (FRA) - Nagyova (Slo) 6-4 7-6, Paulus (Oos/5) - Appelmans (Bel/4) 3-6 6-3 6-2. Quebec. Vrouwen, 350.000 gulden. Tweede ronde: Grzybowska (Pol/7) - De Swardt (ZAf) 6-2 2-6 6-3, Vento (Ven) - Tauziat (Fra/3) 6-4 6- 3, Van Roost (Bel/4) - Miller (VSt) 6-1 7-5. Indeling kwartfinales: Schultz (Ned/1) - Morariu (VSt), Van Roost - Watanabe (VSt), Vento - Rubin (VSt/5), Raymond (VSt/2) - Grzy bowska. Mexico-Stad. Mannen, 600.000 gulden. Tweede ronde: Clavet (Spa/1) - Bu- rillo (Spa) 3-6 6-4 7-5, Viloca (Spa) - Carlos Costa (Spa/5) 6-4 6-3, Sa (Bra) - Herrera (Mex) 2-6 6-3 6-4. VOETBAL EREDIVISIE DE GRAAFSCHAP - HEEREN VEEN 1-2 (1-2). 11. Samardzic 0-1, 21. Rzasa 1-1, 37. Mitrita 1-2. Scheidsrechter: Schaap. Toeschou wers: 8050. Gele kaart: Wilnis (Graafschap), Vonk (Heerenveen). De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Hendriks, Redeker en Linden- bergh; Nok, Fuchs, Viscaal (78. Ibrahim) en Godee; Van der Haar en Rzasa. Heerenveen: Vonk; Hansma, Con- stantinovici en Klompe; Radomski, Mitrita, Ebiede (60. Straal) en De Visser; El Khattabi (75. Gusatu), Van Nistelrooy en Samardzic. EERSTE DIVISIE FC ZWOLLE - HERACLES 4-2 (1- 2). 3. Jörns 0-1, 36. Van Tuinen 1-1, 45. Jörns 1-2, 50. Van Tuinen'2-2, 55. Van Tuinen 3-2, 71. Bosschaart 4-2 Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 3650. Bijzonderheid: Hera- cles-doelman Van der Geest raakt al na 5 minuten geblesseerd, Ach terhoek vervangt hem. ADO DEN HAAG - DORD- RECHT'90 3-0 (0-0). 55. Langeveld 1-0, 64. Riohan 2-6, 73. De Jong 3- 0. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 3620. Rode kaart: 53. Summerville (Dordrecht, 2x geel). Gele kaart: Meijer (ADO Den Haag), Sandvliet (Dordrecht'90). Bijzonderheid: 42. Heesen (ADO Den Haag) mist strafschop. VW - TELSTAR 1-1 (0-0). 48. Graef 1-0, 76. Stuy 1-1. Scheids rechter: Kooy. Toeschouwers: 1978. Gele kaart: Graef (VW), Frankel, De Bruin (Telstar). Duitsland. Kaisersl. - Duisburg 1- 0, Schalke'04 - Bochum 2-0. Stand aan kop: Kaisersl. 12-29, Bayern M. 11-22, Schalke'04 12-21. WK-kwalificatie, Aziatische zone, groep 1: Koeweit - Qatar 0-1 (0-1). 10. Adel Khamisi 0-1. WIELRENNEN Ronde van de Kaap. Zevende etappe, Worcester - Ceres: 1. Fabrizio Bontempi (Ita) 140,8 km in 3.26.57, 2. Lietti (Ita), 3. Bester (ZAf) 0.08, 4. Michaelson (Den) 0.15, 5. Wüst (Dui). Algemeen klassement: 1. Michael- sen (Den) 16.17.59, 2. De Louw (Ned) 0.39, 3. Backstedt (Zwe) 1.00, 4. Ryder (ZAf) 1.08, 5. George (ZAf). ZEILEN Kaapstad. Whitbread Race rond de wereld, eerste etappe: 1. EF Lan guage (Fra/schipper Cayard) 7350 mijl in 30 dagen en 16 uur, 54 mi nuten en 26 seconden, 2. Merit Cup (Mon/Dalton) 31 12.30.0, 3. Inno vation Kvaerner (Noo) Frostadt 31 14.09.0, 4. Silk Cut (GBr/Smith) 31 14.17.0, 5. Chessie Racing (VSt/Mark Fisher) 32 6.12.42, 6. Toshiba (NZe/Field) 32 18.52.38, 8. Swedish Match (Zwe/Krantz) 33 1.14.39. EF Education (Fra/Guillou) en Brunel/Sunergy (Ned/Bouscholte) worden tussen vrijdagnacht en maandag verwacht in Kaapstad.

de Stem | 1997 | | pagina 13