Snel nieuwe bestemming pand schap' ITERS Ons Nootje wil geld voor aanpassing speeltuin invaliden Vooruitziende blik voorkomt problemen Zeeuws-Vlaamse thuiszorg 'Geloofsovertuiging speelt nog nauwelijks' basisscholen Oostburg hijgen opknapbeurt Sjoelen tijdens handwerkexpositie 't Verlaet POLITIE RAPPORT Koor- en orgelmuziek in Sas op Allerzielen ,S ZE ZIJN. L3 - 25 08 58. 17.00 uur. ZEELAND C3 luis-0117-420100 1,15 1,15 2,75 1,95 1,85 1,75 5,50 raat 21 JZEN 5-617685 Jerneuzen gaat op zoek naar mogelijkheden voor kantoor De Drie Ambachten: eer uit de vaart °or ruimen liegtuigbommen VdA-fractie Gedeputeerde Staten op bezoek in Oostburg Kerkkoor Jubilate viert 50-jarig bestaan met concert Hartstilstand in auto Inbraak winkel Radarcontrole Poging tot inbraak Inbraak bij sportcentrum Schade aan lichtmast Aanrijding De Komme en Oude Vaart poulewinnaars zaalvoetbal Lezing over bergen schepen op Westerschelde 597 X 58 even. NIEUW: o.a. elektrisch bedien- ijl geluiddempende tevoren 6 5.7 0 0,- DESTEM I I I I I DONDERDAG 23 OKTOBER 1997 DRACE. LEASE VANAF F 1 631,- P M B V TELEFOON 0347 363400. 7-1 O t/m 22-10 jj» V - C T r>-rr kookte producten s maken wij zelf. Monzevers'a99ee^ter Leuzen - Het vroegtijdig inspelen de nieuwe situatie heeft een cha- bij de salarisadministratie van de Liws-Vlaamse Thuiszorg voorko- D' alle werknemers krijgen hun salaris op de dag nauwkeurig uitbe- aid Dit in tegenstelling tot andere thuiszorginstellingen in Nederland, directeur Beheer van de Thuiszorg Luws-Vlaanderen J. Damen reageert li mee 0p de kritiek van de vakbond AbvaKabo. De bond meldde in zijn blad Aaneen dat duizenden werknemers van een aantal Thuiszorginstellingen al maanden geen salaris ontvangen vanwe ge een nieuw ingevoerd computersys teem. Zeeuws-Vlaanderen had deze proble men echter voorzien en is niet eind de cember, maar al in september begonnen met het verwerken van de nieuwe pro grammatuur, zegt Damen. Vanwege een aantal veranderingen bin nen de thuiszorg moest eind 31 decem ber een nieuw computersysteem inge voerd worden. Bij een aantal instellin gen leidde dit volgens de AbvaKabo tot chaotische taferelen. Damen: „We wisten van tevoren dat er nogal wat zou veranderen en daarom zijn we al in september begonnen met het doorvoeren van de aanpassingen in de salarisadminstratie. Allereerst moe ten mensen nu ook voor het kruiswerk een eigen bijdrage betalen en dat was voorheen alleen het geval bij de gezins verzorging. Gelijktijdig krijgen de werknemers een 37-urige in plaats van een 38-urige werkweek. Daarnaast wordt de productie van onze werkne mers aan het salaris gekoppeld, vanwe ge de eigen bijdrage. De werknemers moeten precies de minuten registreren die ze bij de cliënt doorbrengen." „Het is ook een goede keuze geweest om de salarissen per vier weken uit te beta len in plaats van een keer per maand. Cliënten moeten de eigen bijdrage na melijk ook per vier weken betalen en nu loopt dit dus gelijk. Er zijn ook instel lingen die gekozen hebben voor een maandelijkse uitbetaling en die zitten nu waarschijnlijk met de problemen vanwege alle administratieve romp slomp." De registratie van het aantal bij de cliënt doorgebrachte minuten, de eigen bijdrage van de cliënten en de vierweke- lijkse uitbetaling van het salaris zitten nu in één computersysteem bij de sala risadministratie van de Thuiszorg waar door de salarissen op de dag nauwkeurig worden uitbetaald. L onze verslaggever brneuzen - Het dagelijks ge meentebestuur van Terneuzen Laat op zoek naar een passen de bestemming voor het hui- kantoor van waterschap Drie Ambachten aan de ;Lrte Kerkstraat in Terneu- !en. De gemeenteraad krijgt snel mogelijk voorstellen iet betrekking tot de bestem ming van dit pand. Bet college deelt dit mee in een «orstel aan de raad over de aan loop van het kantoor. B en W lillen het pand kopen nu het wa nschap heeft gekozen voor Ter- ituzen als vestigingsplaats voor lot nieuwe waterschapskantoor, i dit nieuwe gebouw op het ter- tin van de voormalige betonfa- iriek De Hoop aan de Kenne- iylaan wordt het gefuseerde wa nschap Zeeuws-Vlaanderen per Ijanuari 1999 gehuisvest. de verhuizing komt het >r aan de Korte Kerkstraat staan. Het college wil het nd een passende bestemming leven omdat dit mogelijk bij- haagt aan een verdere verbete- van het leefklimaat in de linnenstad. Het college wil het open om zelf invloed uit te innen oefenen op de toekomsti- t bestemming. Ie tijd tussen de daadwerkelijke ;oop en de verhuizing van het waterschap naar het nieuwe pand wordt door de gemeente ge bruikt om die passende bestem ming te vinden. Het gaat om een bestemming die zowel past voor het gebouw als voor de omgeving. Met het waterschap is inmiddels overeenstemming bereikt over de prijs en de voorwaarden. De ge meente geeft echter nog geen uit sluitsel over de prijs die voor het pand wordt betaald. Voorzitter H. Eversdijk van het Bestuurlijk Overleg van de drie waterschap pen vertelde vorige week dat de verkoop van de drie panden mi nimaal 3,5 miljoen gulden ople- verd. Koopcontract Na het raadsbesluit over de aan koop van het kantoor sluit het college een koopcontract af met het waterschap. In dit contract wordt de clausule opgenomen dat het waterschap de koopsom terug moet betalen aan de gemeente als de vestiging van het nieuwe kan toor aan de Kennedylaan niet doorgaat. De komst van het kan toor op die plaats hangt af van de schoongrondverklaring die nog moet worden afgegeven. Het be stuurlijk overleg heeft de termijn voor die verklaring bepaald op vier weken. Het voorstel van het college komt donderdag 30 oktober aan de or de tijdens de vergadering van de gemeenteraad. De vergadering begint om 19.30 uur in het stad huis van Terneuzen. de openbare basisschool in id is vierduizend gulden ®i gelegd. Dit geld wordt ge- "jikt voor de vervanging van de btkoepels. Het onderhoud aan openbare basisschool in Water- 'dkerkje betreft de vervanging 1 een buitenberging. Deze ber- 'S is totaal versleten en instand- "onze verslaggeefster fekens - Het veer Vlissin- i reskens gaat volgende dinsdag 28 oktober een deel van de dag uit de Oorzaak is de ruiming •1 zes vliegtuigbommen uit •tweede Wereldoorlog die '•ft Scheldevesteterrein in p ns zijn gevonden door e kxplosieven «nst. Opruimings lemming gaat in Vlissingen aa de afvaart van 8.20 uur en feskens na de afvaart van L111' ^erwacht wordt dat de °m 16.20 uur kan worden '»dl. "df °°k busverbindingen H. omSeving van Breskens ®,estaa'5t. is er voor voet- «4 Cae oni 7.50 uur vanuit tinf8n k°men n°g een aan- Üe met I bus' Voetgangers lend» ,fle daarna nog aanko- eenja meegaan, hebben Sluiting meer. lm onze verslaggeefster lostburg - De Zeeuwse PvdA-Statenfractie brengt vrijdag 31 itober een werkbezoek aan de gemeente Oostburg. Het Temeuzense college wil het oude pand kopen nu het waterschap heeft gekozen voor deze gemeente als vestigingsplaats voor het nieuwe waterschapskantoor. foto wim kooyman zijn onder anderen gedeputeerde D. Bruinooge, D. Holt- ap (fractievoorzitter), F. de Pauw, M. Leroy, A. de Vries en L. Ver- Killen. De fractie en het Oostburgse college bespreken om 13.30 uur ierwerpen als duurzaam veilig, intensieve veehouderij, herinrich- ist, woningbouwbeleid en de economische perspectieven na de van de Westerscheldetunnel. let gezelschap komt hierna om 17.00 uur samen in restaurant Het 'apen van Breskens aan de Grote Kade in Breskens. lier praten de PvdA'ers met de Bedrijfsbelangenvereniging Breskens •er de economische perspectieven voor West-Zeeuws-Vlaanderen na leWOV. «onze verslaggeefster astburg - De basisscholen in Cadzand, Waterlandkerkje en astburg krijgen volgend jaar een aanzienlijke opknapbeurt, 'gemeente Oostburg trekt komend jaar ruim achttienduizend lilden uit voor onderhoud aan deze scholen. Van onze verslaggeefster Oostburg - Bij de oprichting in 1947, door de toenmalige dominee W. Fournier, was het koor nog sterk verbonden aan de Ne derlands-hervormde kerk. De kerkenraad had grote invloed op de repertoirekeuze. Nu speelt geloofsovertuiging nauwelijks nog een rol. „Ik zou niet weten wie katholiek is en wie pro testant," zegt Wim van der Houwen, secretaris van de club. Het Nederlands-hervormde kerk koor Jubilate viert vandaag zijn 50-jarig be staan met een concert in de rooms-katholieke St. Eligiuskerk. Tegenwoordig heeft het 26 le den tellende koor een onafhankelijk bestuur en zijn ook katholieken lid, onder wie dirigent Aureel Heirman. „De kerkenraad heeft niets meer te zeggen over de liederen die wij zin gen," aldus de secretaris. „We zetten zo een mis neer." Het jubileumconcert is een geza menlijk initiatief van Jubilate en het Eeklose gemengde koor 'Oakland', dat haar 30-jarig bestaan viert. De verenigingen worden bijge staan door het kamerkoor 'Tweede couplet' en kamerorkest 'Divertimento'. De vereniging zingt koralen van Bach, opwekkingsliederen, maar ook oud-Hollandse liedjes. „We staan open voor alle soorten muziek, je kunt nauwe lijks spreken van één genre," zegt de secreta ris. Zijn vrouw, Marianne van der Houwen, spreekt dit echter tegen. „Jullie zingen soms wel lichte liedjes, maar zelfs van 'de boer heeft maar ene schoen' maken jullie iets zwaars," zegt ze lachend. De secretaris spreekt liever over 'klassieke' zang. „'Frivool' is een groot woord, maar onze zang is niet zwaar." Voor de pauze speelt het kamerorkest Haydn. De drie koren, samen bestaande uit bijna hon derd zangers, zingen verscheidene stukken uit de treurzang 'The ways of zion do mourn' van Handel. Na de pauze brengen zij het in canta te-stijl geschreven Gloria van Vivaldi. Solisten zijn Frieda Neels (sopraan), Maryse Mullejans (alt) en Hans Van Canneyt (tenor). Ook E. En kelaar-De Bruijn zingt mee, zij is al sinds de oprichting actief bij de zangclub. Volgens Van der Houwen zal het optreden van een hoog niveau zijn. „De muziekliefhebber komt zeker aan zijn trekken. Het is geen gezel ligheidsvereniging, we oefenen behoorlijk se rieus." Geïnteresseerden zijn 23 oktober vanaf 20.00 uur welkom in de rooms-katholieke kerk aan het St. Eligiusplein in Oostburg. Toe gangskaartjes kosten ƒ12,50 per stuk en zijn voor aanvang verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. houding via onderhoud is niet lan ger mogelijk. Dit kost de gemeen te 7500 gulden. De aanvraag van het schoolbe stuur van de rk-basisschool in Oostburg bestond onder meer uit de uitbreiding van een van de kleuterklassen. Hier geeft de ge meente echter geen gehoor aan omdat deze schoollokalen in 1988 zijn aangepast aan de huisves- tingseisen voor basisscholen. Vol gens Oostburg voldoet dit lokaal nog steeds aan de huidige eisen en is er geen basis voor uitbreiding. Wel trekt de gemeente 6.650 gul den uit voor de herbestrating van het schoolplein. De rk-basisschool in IJzendijke had de gemeente gevraagd de erf- afscheiding op het speelplein te vervangen. Dit verzoek wordt niet gehonoreerd omdat het volgens Oostburg geen noodzaak is dat deze afscheiding wordt vervan gen. De IJzendijkse school had te vens gevraagd het hang- en sluit werk van enkele ramen te vervan gen. Ook dit wordt niet door de gemeente goedgekeurd. Oostburg stelt dat de noodzaak tot renova tie niet voldoende is aangetoond. De voorstellen voor onderhoud aan de scholen worden vastge steld in het Investeringsprogram ma 1998 (huisvestingsvoorzienin gen onderwijs). In dit investe ringsschema is eveneens rekening gehouden met het nieuwe Zwin College in Oostburg. De gemeente legt voor deze verbouwing bijna twaalf miljoen gulden opzij. Deze voorstellen worden vrijdag 31 oktober behandeld tijdens de commissie financiën en economi sche zaken. Twintig bejaarden van Bejaardenoord 't Verlaet in Westdorpe, stelden gistermid dag in de recreatiezaal hun handwerk ten toon en deden het in de verkoop. De direc teur van het bejaardenhuis, L. van Haelst, schat de opbrengst op drie- a vierduizend gulden. Het geld wordt gebruikt voor ma teriaal voor de handwerkclub Door Ont spanning Tot Inspanning (DOTI). De club is verantwoordelijk voor de tentoonstel ling, die naar schatting honderd belang stellenden trok. Bezoekers konden verder onder meer sjoelen en er werd een gebor duurd ontbijtlaken verloot. foto wim kooyman Oostburg - De 73-jarige J.A. Dhont uit Oostburg is gister middag in het ziekenhuis van zijn woonplaats overleden. In zijn auto werd hij op de Lange- straat in het dorp, getroffen door een hartstilstand. Vervol gens reed de man tegen een paaltje. Hij is nog dezelfde middag overleden. Nieuw Namen - 128 van de 440 passanten op de Woestijn- sestraat in Nieuw Namen, re den harder dan de toegestane tachtig kilometer per uur. Eén automobilist reed zelfs 131 ki lometer. De politie hield deze week van 12.30 tot 16.10 uur een radarcontrole in de straat. Axel - Een 35-jarige Axelaar heeft gisternacht de ruit van een woning op het Blijloke- plein geforceerd met de bedoe ling in te breken. De man is na verhoor weer vrijgelaten. Terneuzen - Uit een kleding zaak aan de Noordstraat in Terneuzen is gisternacht een nog onbekende hoeveelheid vrijetijdskleding gestolen. Oostburg - Er is gisternacht tweeduizend gulden gestolen uit een sportcentrum aan de Brugsevaart in Oostburg. Breskens - Een lichtmast aan de Handelshaven in Breskens is voor, naar schatting, vijfdui zend gulden beschadigd. Het is niet bekend wanneer de licht mast is vernield. Vogelwaarde - Een 44-jarige automobiliste uit Vogelwaarde reed gistermorgen een 32-jari- ge plaatsgenoot in zijn auto van achteren aan. De man remde af in de Bosse- straat in zijn dorp. Beide voer tuigen raakten zwaar bescha digd. Van onze verslaggeefster Othene - Buurtvereniging Ons Nootje uit Othene heeft bij de gemeente Terneuzen subsidie aangevraagd om de onlangs nieuw ingerichte speeltuin aan te passen voor gehandicapte be- zoekertjes. Ons Nootje doet een beroep op de Wet Voorzienin gen voor Gehnadicapten. Een bedrag heeft de buurtvereniging niet genoemd. en een parkeerplaats voor gehan dicapten. De buurtvereniging heeft al een speciaal voor gehan dicapten geschikt speellandschap op het oog a 25.000 gulden. Voor de aanpassing hebben ze ook aanvragen ingediend bij Jantje Beton, Het Nationaal Revalidatie- fonds en Kinderpostzegels. In to taal een bedrag van 35.000 gulden. Naar verwachting hoort Ons Nootje volgende week of en hoe veel ze van deze organisaties kan verwachten. Ons Nootje wil dat de speeltuin in maart, compleet met de aanpas singen voor gehandicapten, wordt geopend. De subsidie-aanvraag komt don derdag 30 oktober aan de orde tij dens de raadsvergadering van de gemeente Terneuzen. Begin deze maand begon Ons Nootje aan de wederopbouw van de speeltuin in hun buurtschap. Vanwege de aanleg van nieuw bouwwijk Othene moest de speel tuin een paar honderd meter ver plaatst worden. De speelplaats is kleiner geworden, maar wel inge richt met nieuwe toestellen. De gemeente Terneuzen heeft de buurtvereniging 80.000 gulden uit de pot 'exploitatiekosten Othene' geschonken. Ons Nootje wil de speeltuin echter ook toegankelijk maken voor ge handicapten omdat er volgens de buurtvereniging in Terneuzen nog geen aangepaste speeltuin is. Een speciaal pad heeft de vereniging al uit eigen middelen betaald. Ver der zijn aanpassingen nodig aan de rekken, speciale picknicktafels Van onze correspondent Terneuzen - Twaalf meisjes ploegen uit Groot-Terneuzen stre den gisteren tegen elkaar in sporthal 't Zwaantje in een span nend zaalvoetbaltoernooi. De Komme en Oude Vaart spelen vandaag de finalewedstrijd. In de morgenuren werden de poule wedstrijden afgewerkt. In poule A streden de teams van de Meerpaal, het Kompas, de Geule, de Wiek slag, Oude Vaart 1 en de Zuidlandschool. Het was een spannende strijd tussen de meisjes van de Meerpaal en de Oude Vaart. Beide ploe gen wisten even veel wedstrijdpunten te behalen. Omdat de Oude Vaart een beter doelsaldo had, werd dit team poulewinnaar.Op de tweede plaats eindigde de Meerpaal en derde werd het Kompas. In poule B streden de Torenberg, de Prins Willem van Oranje, de Zee meeuw, de Golfslag, Oude Vaart 2 en de Komme. De meisjes van de Komme hadden de beste ploeg en werden poulewinaar, gevolgd door de Prins Willem van Oranje en de Zeemeeuw. Vandaag om half tien wordt de finale gespeeld tussen de Oude Vaart en de Komme. Daarna spelen de jongens de finale van het zaalvoet baltoernooi. Van onze correspondente Sas van Gent - Het Gregoriaans Studiekoor Zeeuws-Vlaande ren en organist Ad van de Wege verzorgen op 2 november (Al lerzielen) een Muzikaal Uur in de rk-kerk in Sas van Gent. Het thema van het concert is de Psalm 129 (130): de Profundus clamavi ad te, Domine (uit de diepten roep ik U, Heer). Het Gregoriaans Studiekoor, een gemengde scola, werd in 1989 op gericht door Martin Polspoel uit Sint Jansteen. Het koor tracht door middel van htm interpreta tie van de Gregoriaanse gezangen nauw aan te sluiten bij het le venswerk van de monnik Dom Eugene Cardine. Zij passen de door hem ontwikkelde kennis van de tekens in de oudste Grego riaanse handschriften toe. Het Gregoriaans studiekoor is niet aan enige kerk, stad of plaats verbonden en de leden zijn af komstig uit de hele regio Zeeuws- Vlaanderen. Onder leiding van Martin Polspoel trad het koor al vele malen binnen en buiten Zeeuws-Vlaanderen op. De koorzang over Psalm 129 wordt afgewisseld met orgelin- termezzi door organist Ad van de Wege. Hij brengt op het orgel van de rk-kerk van Sas van Gent pas sende orgelmuziek ten gehore: de Monologe, Klage van Rheinber- ger, Cantabile van Franck, In- troit en Epitaphe van Vierne en Recitatief en Adoration van Langlais. Het concert Muzikaal Uur in de Cuyperskerk in Sas van Gent be gint om 16.00 uur en de toegang is gratis. Van onze verslaggever Terneuzen - De Heemkundi ge Vereniging Terneuzen houdt vandaag een lezing over berging van schepen op de Westerschelde. De voordracht wordt gehou den door C. Heykoop uit Middelburg. Zijn lezing wordt onder steund met dia's. De voordracht vindt plaats in restaurant Westkant in Terneuzen en begint om 20.00 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 19