Rudy Neve is weer van de partij Moens gedreven organisator 10611 Seizoen geslaagd voor Jacques Jacobsen .HOED ,v Hoek-Kozakken Boys duel met speciaal lintje [Jzendijkenaar volgt Ton van Oosten op in organisatie OZ Wielerweekend WEER (DER WORDT SPORT ZEELAND B3 ^ATLETIEK I Mis trouwens voor het eerst dat |ln van Graauw naar Stekene |L,t In het verleden startte men Ijli de kerk van Kemzeke en was Ifiraauw aankomstplaats. Nu I tomt men aan op de atletiekpiste 1*0 Stekene, hetgeen betekent lJlt de afstand van zeventien op Itwintig kilometer is gekomen. Neve liep vier keer van Graauw-Stekene opening klassiek Zeeuws-Vlaams trimloopseizoen WIELRENNEN rst. dkaas. nedworst, kaantjes, ovanspek, lever- \^s ot.ï? V»P SPORTNIEUWS KORT 'Grote Prijs De Troubadour' Springcompetitie om Leeuwentrofee Najaarsvergadering KNWU Kruiningen Kevin Hondsmerk goed op dreef Jos Hoek wint clubtitel 'Wie op de Wester schelde kan varen kan beslist overal terecht' '97 57HOESTEM I I I I I DONDERDAG 23 OKTOBER 1997 I m onze atletiekmedewerker Iftaauvv/St.-Jansteen - In Irraauw wordt zaterdag 25 1 ktober het klassieke ILws-Vlaamse trimloopsei- B«n geopend. Dit met Ijraauw-Stekene. Kemzeke naar Graauw. Hij is er komende zaterdag, als er zich de ze weèk geen verrassende ont wikkelingen meer aandienen, voor de vijfde keer bij. De 44-ja- rige Neve, die pas op zijn 33e met hardlopen begon, kent het par cours dus op zijn duimpje. Hij be titelt het als een mooi parcours. „De zondagmorgen trainen we altijd met een grote groep in de bossen van Clinge. Het parcours slingert zich daar zaterdag ook doorheen. Bekende kost dus. Ik ben er gereed voor. Heb middels de trimloopjes hier in de regio mijn conditie op peil kunnen brengen voor de komende klas siekers, waarvan Terneuzen- Graauw en Beveren-Graauw - ook deze wordt dit jaar trouwens in omgekeerde volgorde gelopen - duidelijk de zwaarste zijn. Graauw-Stekene is dit jaar wel een drietal kilometer verder, maar dat moet geen probleem voor me opleveren. Ik ga weg op een tijd van 1 uur en 19 minuten en met niet te veel wind moet dat haalbaar zijn. De eerste vijf kilo meter zijn voor mij altijd de moeilijkste. Ik ben een beetje een diesel. In die fase voel ik ook al tijd perfect aan hoe het verder zal gaan lopen. Mijn trainingsinten siteit ligt zo rond de zeventig ki lometer per week. Al jaren en ik voel me daar wel bij," aldus de man die voor zijn 33e nooit een meter aan sport deed. „Ik stopte met roken en dan moet je bezig zijn. Harvey van Hauten kende ik. Die liep al een poosje en zo is het eigenlijk allemaal be gonnen. Ik beleef er veel plezier aan en als het even meezit sla ik ook dit seizoen geen klassieker over." Het peloton wordt zater dag om 14.00 uur bij het clubge bouw van SV Aloy op pad ge stuurd. Het gaat dan oostelijk van Hulst naar de Clingse bossen waar men de grens oversteekt en vervolgens via de oude spoorlijn richting Stekene. In Stekene zelf gaat er om 14.05 uur een afwach- tingsloop over 5,6 kilometer van start. De deelnemers kunnen hun vervoer in Stekene neerzetten. Er rijden vanaf de finishplaats bus sen naar de start in Graauw. Men dient dan overigens wel tijdig in Stekene te zijn. De verwachting is dat onze zuiderburen ook dit jaar weer hun stempel zullen drukken op deze openingsklas- sieker, die georganiseerd is door Jogging Club Stekene in samen werking met SV Aloy. De overige klassiekers van SV Aloy zijn: Terneuzen-Graauw (29 novem ber), Doel-Graauw-Doel (31 ja nuari), Axel-Graauw (V maart), Graauw-Beveren (15 maart), Graauw-Kieldrecht-Graauw (28 maart) en de Marathon van Graauw (12 april). ingsregeling, waarbij u uw betalen. U zult merken dat u :hil beleeft. Er is namelijk al een Accent is er al vanaf 22.500,- PEUGEOT mém - iWOx) JJJ (Jederland (toetsing en registratie.bij^et BKR in Tiel). e gratis infolijn: 08000224121. IjwrEddy de Schrijver Ijjzendijke - Danny Moens (volgt Ton van Oosten op als ■se-voorzitter van het OZ Bielerweekend, de Ijeeuws-Vlaamse klassie- die al jaren meetelt loordetopcompetitie. s ik die karavaan in Sluiskil |je vertrekken, dan voel ik wat. [at gevoel is iets speciaals. En [s je ziet hoe dit wielerevene- int aanslaat in Zeeuws-Vlaan- ;n, dan moeten we ervoor zor- ii dat we volgend jaar de elfde zo goed organiseren, dat kKNWU niet om ons heen kan jor de komende drie jaar. Alles net perfect zijn in de komende lielertweedaagse. Dat is voor het iele team een enorme uitdaging. Ihoud van discipline. Goede af- ifraken maken is alles. Ja, in de ïielersport valt dat soms moei- iterealiseren," aldus 31-jarige ■Deus. lij zat overigens al in de onder- iimngsgroep en reed elk jaar i s? in de bezemwagen. „Het 1 intact tijdens de koers vind ik a openbaring. Dan krijg je iik het ware verhaal te horen u de renner op de fiets. Ik heb lers in de bezemwagen leren en daar heb ik nog steeds mee." tais is in Aardenburg trou- iis lid van het wielercomité Itoruit Is Ons Streven (VIOS). Ie organiseren geen amateur- meer, maar hebben dit jaar ftr een dikke bandenwedstrijd j itenverrijden." ii van Oosten heeft het te druk tegen met zijn toeringcar- en abedrijf in Retranchement om wielersport nog te kunnen die- ■M 21 0115-431371 e\. ■fits ,et- \je' A^ LiteV tcC°fe° et ,eV ,k.e itnjaar Web tien jaar meegedraaid en y deze nieuwe opzet van het iilerweekend uit de grond ge- '•pt. Dat was in eerste instan- esamen met Piet Remijnsen, de 'te van Henk Remijnsen uit en Gijs Veerman. Het co- fvan de voormalige Omloop 1 Zeeuws-Vlaanderen voor ileurs viel uit elkaar en wij ta die wedstrijd beslist op de «der houden. In een paar '»den hebben we die wed- f overeind weten te houden, 'ewedstrijd is trouwens uniek 'Zeeland en daarbuiten. We i de enige meerdaagse die in topcompetitie meedraait," al- Ton van Oosten. „Kijk, wij «n het voordeel dat onze «rijd wordt gevolgd door di- 8 media. De televisie is er. ®maar op. Als je op sponsor- otgaat, dan speelt dat een be- "rijke doorslaggevende rol." Oosten was in het verle- w betrokken bij de wie- 'rt- Als knaap van zeventien mj rond in het peloton. „In ik zelfs een amateurli- le ^gevraagd. Was lid van Mervereniging hier. Ik was j a geen hoogvlieger, maar mijn stinkende best. Later 'k voorzitter van de wieler- ®ging Zeeuws-Vlaanderen. 'Was ook een leuke tijd. Het e moment als organisator Wielerweekend vond ik "jfjarig jubileum met de Wenkoers erbij. Dat was iets mgs, maar jammer genoeg n we het financiëel niet "Pbrengen. Het is toch 1 om een koers voor zowel als vrouwen tegelijk te or- ,.ten' we hebben best be daren gekend en OZ heeft Peen bepaald moment van I, se deed gered. Daar ben l,.6nsen dankbaar voor. We nu een voorstel gedaan n, ,onze hoofdsponsor. We iri Ssamen wel uit. Op 1 feu,ij, moeten alle truien Z1jn," aldus Van Oos- r ®jk o '«ent daagse. „Een Belgische ploeg- leidster reed een finishdoek aan flarden en de fietsen op het dak van de ploegleidersauto vlogen in het rond. Dat was in Waterland kerkje. Op de zondag reden daar trimmers een koers en wij wisten daar eigenlijk niet het fijne van. Op zich viel het allemaal best mee, maar er kwam zo'n nasleep met de verzekering. Die Belgen wilden natuurlijk de schade aan de fietsen vergoed krijgen. Ge lukkig is die zaak voor alle par tijen goed geregeld. Maar veilig heid en dat soort zaken, zijn enorm belangrijk. Je kunt je geen ongelukken veroorloven, want ie dereen staat er op te kijken. En soms worden die verhalen enorm opgeblazen. Maar ja, sommige journalisten moeten ook wat te schrijven hebben....," lacht Van Oosten. Danny Moens pikt onmiddellijk zijn wagonnetje aan, als het om veiligheid gaat. „Ik benijd de OZ- Beneden Maas klassieker. Ik ge loof dat ze daar 30 politiemoto ren tot hun beschikking krijgen. Wij moeten het met hoogstens vier motorrijders stellen en dan zijn er nog twee bij van de mare chaussee. Soms kan ik er met mijn verstand niet bij, dat het el ders wel kan en in Zeeland niet. Je moet eens een koers in België volgen. De 'zwaantjes' zijn niet te tellen. Hier is het allemaal mond jesmaat, maar we krijgen wel de rekening gepresenteerd als het mis gaat. We hebben gelukkig voor volgend jaar de motorclub uit St.-Jansteen weten te strik ken. Die zouden ons met heel wat manschappen helpen," aldus Moens. „We hebben in het verleden wel eens met een plan rondgelopen om de vlaggers in een bus te stop pen en ze overal naar toe te bren gen. Dat plannetje ligt er nog steeds," merkt Van Oosten op. Schrikken Het gaat hard in wielerland. „Wie nu de bedragen bekijkt die er mee zijn gemoeid om de klas sieker te kunnen organiseren, moet schrikken. In de begintijd betaalden ploegen 360 gulden om te kunnen starten. Nu is het an dersom als je niet oppast. Daar naast komen de UCI en de KN- WU in het kielzog met steeds toe nemende richtlijnen waaraan akelige prijskaartjes zijn verbon den." Moens: „Ik weet het nog maar al te goed dat ik ineens zo'n tien mille bijeen moest weten te sprokkelen vanwege de extra las ten. Iedereen die de karavaan volgde moest ineens een licentie hebben. Dat kost geld. En als je de top wilt behouden, zul je aan die eisen gehoor dienen te geven. Gelukkig hebben we een enthou siaste groep, al wordt het moeilij ker mensen met hart voor de wie lersport te vinden." Het bestuur van het OZ Wieler weekend moet immers naast het vertrek van Van Oosten, ook het verlies van mannen als Hans Schot, Julien de Vijlder en Roger Platjouw opvangen. Dit om uit eenlopende redenen. „Van de tien bestuursleden val- Danny Moens (links) volgt Ton van Oosten (rechts) op als vice-voorzitter van het OZ Wielerweekend. FOTO WIM K00YMAN Clinge - De biljartvereniging HBC/De Troubadour uit Clinge houdt de tweede 'Grote Prijs De Troubadour'. Dit toernooi staat open voor spelers uit de derde, vierde, vijfde en zesde klasse libre. Geïnteresseerden moeten zich voor zondag 26 oktober opgeven bij de secretaris/wedstrijdleider van HBC/De Troubadour, Frans Pi- laet te Clinge. De voorronden worden afgewerkt op maandag 27 en dinsdag 28 oktober, woensdag 4, maandag 10 en dinsdag 11 november in het clublokaal van de organiserende vereniging, café De Troubadour te Clinge. De deelnemers spelen naar het aantal caramboles van hun klasse. De eindstrijd van dit toernooi wordt donderdag 20, za terdag 21 en zondag 23 november afgewerkt in de gelijknamige lo kaliteit. Vlissingen - In manege Scheldestad in Vlissingen aan de Gerbran- dystraat houdt de ruitersportvereniging De Scheldestad zaterdag 25 oktober de eerste wedstrijd van de springcompetitie voor de Leeuwentrofee. Voor de paarden is de wisseltrofee de Leeuwen trofee en bij de pony's de Hoonderttrofee. De hoofdprijs geldt voor de beste combinatie over drie klassieke parcoursen. Voor de eerste wedstrijd staan zo'n zestig combinaties op de startlijsten. Naast een klassiek parcours is er voor de B-klas se paarden en pony's een progressief parcours en voor de klassen L, M en Z een parcours met een vastgestelde tijd. Parcoursbouwer is Gerard Zoutendijk uit Koudekerke. Het programma start om 08.45 uur met de B-klasse pony's. Om ongeveer 16.00 uur begint het tweede parcours. Kruiningen - Het district Zeeland van de KNWU houdt donder dag 6 november de najaarsvergadering in Ons Dorpshuis in Krui ningen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Aftredend en niet herkiesbaar in het bestuur is districtsconsul Henk Remijnsen. Tijdens de vergadering zal door Remijnsen een toelichting worden gegeven op zijn besluit tot aftreden. Tevens zullen dan mededelingen worden gedaan over de aanstelling van zijn eventuele opvolger. Aan de orde komen die avond in Kruiningen voorts het jeugdpro- ject, het plan Wielerbreedtesport Zeeland en de afdeling jeugd-ju- nioren. Terneuzen - Tijdens de Speedo-jaargangwedstrijden in zwembad De Honte te Terneuzen heeft De Schelde-zwemmer Kevin Honds- merk voor een uitstekende prestatie gezorgd. Op de 400 meter vrije slag jongens geboren in 1988 kwam hij tot een prachtige tijd van 5.43,6. Naar later bleek was dit de beste tijd van Nederland in zijn leef tijdscategorie. Een knappe prestatie van het Terneuzense zwemta- lent. Axel - Jos Hoek heeft zich tijdens de clubkampioenschappen voor senioren boven de 50 jaar van haar beste zijde laten zien. Bij de vrouwen was zij de sterkste voor Ineke Jongsma. Bij de mannen ging deze titel van golfclub 'De Woeste Kop' naar Ronald Claeys- sens, die Teun Dekker achter zich liet. Naast deze titelstrijd had de Axelse golfclub nog tal van activitei ten op de rol staan. Zo won Diederick de Jonge de strijd om de Golf journaalbeker voor Marnix Bochard en Ben Hoek en zegevier de Niek Buwalda in de zogenaamde 'Vlaggenwedstrijd' voor Wim Neve en Marie-José de Man. De strokeplaywedstrijd netto werd gewonnen door Wim Linde man. Ben Hoek werd hier tweede en Pim Wolfert derde. De Abra ham-beker ging naar Alain Deltour en de Sarah-bokaal naar Mar jan Verbunt. In de ontmoeting om de Herfstbeker toonde Pierre van Acker zich de beste. Pascal van Acker werd in deze strijd tweede en Marcel Hoorebeke derde. len er vier af. Dat is een aanslag, maar gelukkig komen er altijd nieuwe mensen bij. We zijn dan ook driftig op zoek naar uitbrei ding van het bestuur, maar waar vindt je ze nog. Dat is de grote vraag. De groep die er nu nog zit vormt een hecht team, dat het vuile werk niet schuwt. Soms moet je ook door de vuile wind rijden," stelt Moens. Remijnsen Volgens Ton van Oosten neemt Henk Remijnsen geen afscheid van de wielersport. „Ik had ver wacht dat hij een functie zou krijgen binnen het bestuur van de KNWU. Nu hij stopt als consul, denk ik dat hij toch de Zeeuws- Vlaamse wielersport trouw zal blijven op de een of andere ma nier," vertelt Van Oosten. In elk geval is zijn terugtreden opmerkelijk, maar het inkrimpen van het korps van de consuls in heel Nederland kan daar zeker mee te maken hebben. Misschien dat we straks Remijnsen terug zien op een post binnen de wie lervereniging Zeeuws-Vlaande ren, want voorzitter Tim Robijn en Henk Remijnsen zijn dikke maatjes. Volgens Moens is de noodzaak momenteel niet aanwezig om naar België te verkassen. „Wij rijden al heel wat kilometertjes op Belgisch grondgebied in de laatste etappe. Maar zolang wij onze zaakjes op deze manier voor elkaar krijgen, is België niet in zicht. Trouwens, als je de op komst in Breskens bekijkt, is daar geen enkele aanleiding toe," besluit Moens. Door Rinus Verberkmoes Breskens - Met de Antwerp Race werd het zeilseizoen af gesloten. Voor veel zeilers uit de regio was dit tevens de laatste mogelijkheid zich nog maals uit te leven op de Wes- terschelde. Een vaarwater waarvan Jacques Jacobsen, schipper van de Ridendo, zegt: „Wie hierop kan varen, kan overal terecht." ZEILEN Jacques Jacobsen is één van die zeilers die zich achter de scher men enorm inzet voor de zeil- sport. Niet alleen als deelnemer met zijn 8,23 meter lange loper Ridendo, maar eveneens als 'Ma- nusje-van-alles' in de organisa tie. Met zijn 20-jarige ervaring als zeiler, behoort deze inmiddels 61-jarige Terneuzenaar tot de er varen rotten. Echtgenote Els, die in de Antwerp Race het roer in handen had, vaart al tien jaar langer en kent de Westerschelde en Scheldemonding als haar ei gen broekzak. Kortom, kennis genoeg om een terugblik op het voorbije seizoen te werpen. Jacques Jacobsen: „Het mooie weer, met name in het tweede deel van het jaar, maakte dat we terug kunnen zien op een ge slaagd seizoen. Een periode waarin duidelijk te merken was dat het niveau wat wedstrijdzei len betreft, omhoog is gegaan. Jammer is het gegeven dat er toch te weinig jongeren doorstromen. We zijn als groep aan het vergrij zen." In dat verband bemerkte de schipper van de Ridendo dat er een omslag geslopen is in de ani mo tot varen bij de jongeren. Ja cobsen: „Stond voorheen de jeugd op de steiger te wachten om mee te varen, nu is het de schip per die op de steiger staat om be manning te zoeken. Een teken aan de wand." Kern Ondanks dit fenomeen bleef het aantal vaste deelnemers met schippers als Frans Maas, Hans Zuiderbaan, Roy van Aller, Si mon Dierdorp, Jan van Gelderen, Bram van Hout, Sjaak Buize, Marnix Lippens, Adrie Verschel ling en André van de Heuvel, om een handvol bekende namen te noemen, constant. „Daarnaast is er een vrij grote groep die wel in schrijft voor wedstrijden, maar afwacht hoe het weer is. Dat laat ste is voor hen bepalend," aldus Jacobsen, die dit bepaald niet in dank afneemt. Temeer daar de bestuursleden van clubs als de WV Breskens en De Honte ontzettend veel werk Jacques Jacobsen: Wie op de Westerschelde kan varen kan over al terecht." FOTO WIM KOOYMAN verzetten om alles voor elkaar te krijgen. Dit alles uit pure liefheb berij. Jacobsen: „Zo werden clubwedstrijden van maximaal twee uur opgezet. Met name ge richt op nieuwkomers met regels die vrij simpel waren en dus geen belemmering vormden. Helaas moeten we constateren dat de animo te gering was. Werk voor niets dus terwijl er door onerva ren zeilers toch veel geleerd had kunnen worden tijdens deze re creatieve tochten." Deze ietwat negatieve trend ten spijt, blijft de Terneuzenaar genieten van zijn sport. Het winnen van de 'Chal lenge Tonnaire de Breskens' tij dens de Breskens Week maakte zijn hele seizoen goed. Versnippering Dat de jachthaven in Breskens, goed voor vijfhonderd boten en gelegen aan wat Jacobsen een ideaal stromingsgebied noemt, meer grote evenementen binnen moet kunnen halen, staat voor hem vast. „Naast het nationaal kampioenschap in 1999 zou het niet onaardig zijn volgend jaar voor de eerste maal een 'open Zeeuws kampioenschap' te hou den. Een idee waarvoor ik me best in wil zetten," stelt Jacob sen, die als geen ander weet dat er in het wedstrijdzeilen een enorme versnippering optreedt door de diverse metingen en dus klassen als IMS, CHS en CRC. Jacobsen: „Dat is een probleem, maar we moeten het wel serieus houden. Ieder schip heeft zijn ei gen kenmerken en daar moet je rekening mee houden. Deson danks blijft het een strijd en zijn we er nog niet helemaal uit hoe het simpeler zou kunnen en toch eerlijk. Want wees gerust, on danks dat er niets dan eer te ver dienen is, regent het protesten als er soepel met metingen wordt omgegaan." Jacques Jacobsen, beheerder van het klassement om de 'Westerschelde-trofee' kan daar grijze haren van krijgen. Stuk en van zijn stuk krijgt men hem er niet mee. „Als pure lief hebber staat bij mij het genieten nog altijd voorop. Hard in de wedstrijd, plezier daarna. Het mooiste dat er is," zegt hij als af sluiting van een goed zeilseizoen met veel waardering voor de or ganisatoren die dit alles mogelijk maakten. .t*e lert zich nog een minder tijdens de meer- Van onze sportmedewerker Axel - „De terugkeer van Remco van Keeken bij Hoek - deze keer weliswaar als te genstander - is iets waar voet ballend Zeeuws-Vlaanderen naar uitkijkt. Het duel in de hoofdklasse A van het KNVB- zaterdagvoetbal tussen Hoek en Kozakken Boys krijgt daarmee een speciaal tintje. In de tweede klasse E komt AZW uit bij SPS en in de derde'klasse A is Terneuzense Boys gastheer van Nieuwland. KNVB- ZATERDAGVOETBAL Hoek, dat elf punten vergaarde in de eerste zes duels en er dus toch al zeven verspeelde, kampt met een luxe probleem. Trainer Adri- aan Nieuwenhuijse weet vrijwel de totale selectie compleet en dat maakt dat iedereen knokt voor een plaatsje in de basis. In Axel, waar met 1-8 in de bekerstrijd werd gewonnen, was dat met na me bij de 'onzekeren' te bemer ken. Hoek staat op scherp, is een conclusie die getrokken mag worden. Zeker met Kozakken Boys voor de boeg. Een tegen stander die al weken bij diverse spelers door de hoofden tolt. Spe lers die niets liever willen dan Remco van Keeken, ooit smaak maker bij Hoek, een hak zetten. „Natuurlijk hebben we het wel eens over Remco. Dat er naar het treffen met Kozakken Boys extra mensen zullen komen, dat denk ik ook wel. Voor ons is het on danks Van Keeken toch een wed strijd als alle anderen. Een ont moeting die we moeten winnen om bovenin mee te blijven draai en. Want dat moeten we zonder meer kunnen," aldus Jos Kayser, verdediger bij Hoek, die hoopt op een leuke ontmoeting. Dat Hoek vrijwel alle manschap pen ter beschikking heeft, maakt het duel er extra aantrekkelijk op. De vraag, wie voor wie plaats moet maken, zal zaterdag worden beantwoord door trainer Adriaan Nieuwenhuijse. Zoals bekend speelde Geertjan de Smet al mee tegen Zelzate en Axel. Hij is in voor pressie op de linkervleugel. Leo Kayser, die door gezinsom standigheden lange tijd verstek moest laten gaan, tramde deze week voor de eerste maal dit sei zoen drie keer en is dus eveneens inzetbaar. Dat Geertjan de Smet en Leo Kayser nog wat wed strijdritme tekort komen, kan hen mogelijk nog buiten de basis houden. Temeer daar Hoek de voorgaande duels veelal in een stevig tempo afwerkte. Plus het gegeven dat er veelal op de speel- helft van de tegenstander werd gespeeld. In en tegen Scheveningen ver baasde men daar de tegenstander mee. Want dat werd daar name lijk in de competitie nog nooit vertoond. Zaterdag zal dat vol gens verwachtingen niet anders zijn. Bijkomend voordeel is dat er stevig getraind wordt. De onder linge concurrentie is wat dat be treft momenteel 'moordend'. Jos Kayser ziet dat als een positieve ontwikkeling. „Lekker toch," zegt hij over die ontstane situatie. Een omstandigheid die volgens hem in het voordeel van Hoek werkt. AZW, dat in eigen huis nog niet één punt pakte, verkast als favo riet naar SPS. Deze gastheer is drager van de rode lantaarn en staat vijf punten achter de Axel aars, die in uitwedstrijden veelal het best voor de dag komen. Za terdag zal dat niet anders zijn en keert de ploeg van coach Robby de Muynck drie punten rijker huiswaarts. AZW zal daarmee het totaal op tien punten brengen en dat is goed voor een plaatsje in de middenmoot. Veruit favoriet voor de eindzege is een klas lager Terneuzense Boys. De ploeg van trainer Jaap Goossen ontvangt het laag ge klasseerde Nieuwland. Voor de koploper uit de derde klas moet dit normaal gesproken een zacht eitje zijn. „Snel scoren kan ons daarbij helpen. Gebeurt dat niet, dan kan het best lastig worden," weet Goossen, die voor zonder meer voor de volle buit gaat. PROGRAMMA Hoofdklasse: Quick Boys-Katwijk, Lisse-Excelsior, Achilles Veen- Groote Lindt, ARC-Noordwijk, Ter Leede-Rijnsburgse Boys, AS- WH-Scheveningen, Hoek-Kozak ken Boys. Eerste klasse C: Arnemuiden-Rijs- oord, Oostkapelle-Wilhelmina'26, Seolto-WGZ, Breda-Veere, Kloe- tinge-Dinteloord, Altena-Roda Boys. Tweede klasse E: Bruse Boys-FC Dauwendaele, SPS-AZVV, 's- Heer-Arendskerke-Kapelle, Yer- seke-WHS, Kruiningen-VVC'68, Middelburg-SKNWK. Derde klasse A: GPC-Heinkens- zand, VCK-SSV'65, Serooskerke- Colijnsplaatse Boys, Bevelanders- De Meeuwen, Wolphaartsdijk- Wemeldinge, Terneuzense Boys- Nieuwland. Vierde klasse A: Zaamslag- ZSC'62, DFS-Krabbendijke, Smerdiek-Borssele, Duiveland-SC Stavenisse, Nieuwdorp-Waarde, SVD-Apollo'69. Vijfde klasse A: Bavel-VOV, Inter- nos-Wissenkerke, Rood Wit-Hoe- dekenskerke, Cadzand-Spui, Ter- heijden-Beek Vooruit.

de Stem | 1997 | | pagina 13