Krajicek koel langs Becker Komst Senden meevaller, griep Vrede tegenvaller voor Roda JC 50,-. Hagenaar moet tegen Sampras na winst tegen titelhouder Stuttgart Brunel/Sunergy vaart met verbogen mast Rustig maandje voor Bergkamp 1860 München straft speler voor overtreding SPORT B2 BRAVA. REKKELIJK: L'Alpe d'Huez niet in Tour Danny Nelissen ■krijgt aanbod [Deense ploeg Woods golfspeler van het jaar Romario krijgt steun van zijn echtgenote SPORTNIEUWS KORT DE STEM I I I I I DONDERDAG 23 OKTOBER 1997 we Fiat Bravo of it tegen een zeer ar in een fonkel- tellen u er graag t de volgende aan- jr uw huidige auto extra. 3 jaar een nieuwe o/Brava tegen een elijk maandbedrag. r de exacte voorwaarden. 076 - 5222533 TEL. 076 - 5037088 1165-312516 - 694564 ?6- 5972303 yanonze verslaggever Ljubljana-Roda JC werd gis teren Ljubljana met een mee valler en tegenvaller gecon fronteerd. De meevaller was je komst van Ger Senden. De verdediger droeg gisteren zijn moeder naar haar laatste ntstplaats maar vloog in de avond toch naar Slovenië en is vanavond tegen Primorje in zetbaar. Of Regillio Vrede ook inzetbaar is, wordt betwijfeld in het Roda- kamp. De lange stopper is geveld door de griep en hield gisteren het bed. Ook verdediger 't Hart snotterde behoorlijk, maar hij kon wel trainen. Primorje kent zo ook zijn proble men. Twee spelers zijn geschorst, schutter Rudonja is onlangs ver kocht aan Sint Truiden en doel man Volk werd deze week geope reerd aan zijn hand. Ook de twee de doelman kampt met lichame lijk ongemak. Daarnaast heeft Primorje een lange lijst met spe lers die al een gele kaart achter hun naam hebben staan. Primor je schakelde in de eerste ronde verrassend AIK Stockholm uit. Beide clubs hielden zich gister middag tijdens de gebruikelijke persconferentie op de vlakte. Pri morje bestempelde Roda als de grote favoriet, de Kerkraadse ploeg liet geen kans onbenut om te waarschuwen voor de gast heer. Feit is wel dat Roda behoort te winnen van de Sloveense te genstander die in Ljubljana wordt ondersteund door zes bus sen fans die vanmiddag vanuit thuisbasis Adjovscina vertrek ken. De bekerwinnaar is op pa pier een maatje te groot voor Pri morje. De spelers kregen gisteren een videoband van de tegenstan der te zien. „Een verdedigende ploeg die op de counter loert," oordeelde middenvelder Doom- ernik. „Maar we moeten niet te veel naar Primorje kijken, we moeten van ons zelf uitgaan. Te gen deze tegenstander zijn we verplicht om een ronde verder te komen." Van onze verslaggever Parijs - De beklimming van L'Alpe d'Huez ont breekt volgend jaar in het routeschema van de Tour de France. De directie van het grootste wielerspektakel ter wereld presenteert vandaag in Pa rijs de Ronde van Frankrijk 1998. L'Alpe d'Huez is in de loop der jaren uitgegroeid tot de 'Nederlandse berg' in de Tour de France. Tiendui zenden toeschouwers zoeken een plaatsje op de Alpencol. In het parcours van volgend jaar is opnieuw de beklim ming van de gevreesde Mont Ventoux opgenomen. De eindstreep wordt niet op de top van de col, maar is in het nabij gelegen Carpentras getrokken. De karavaan doet ook weer het ski-oord Luz Ardiden aan. De Ronde van Frankrijk 1998 start in Dublin. In Ier land worden drie etappes verreden, vervolgens maakt de karavaan de oversteek naar Frankrijk. lus ruim ƒ100,- voordeel. Wie even nadenkt kiest Hi* GSM bij Halfords. Hi® GSM is makkelijk en goed- oop. Het is een abonnement voor irivé gebruik. Daarom introduceert li® GSM de voordeelnummers: in Ie piekuren bel je voor half geld laar je 3 favoriete nummers. Het Mobiele Netwerk van ptt telecom lobielc telefoonabonnementen met EXTRA s [j] houdt het simpel »rds toe. Kijk voor adressen in de soires en/of Fietsen/Bromfietsen. bonnementskosten 34,95 per maand, gesprekskosten in pe sten in daluren: 0,35 p/min. Prijzen van de telefoons zijn g (gingen. Druk- en zetfouten voorbehouden. Ceregistree' ïtsacceptatie wordt bepaald door 'Service Provider1 Cel way. Rijswijk (anp) - Danny Nelis- Jsen heeft een aanbod gekre- len van de Deense ploeg Ho pe Jack Jones. Morgen pist de Limburgse wielren- lernaar Denemarken om met lertegenwoordigers van het Vn te praten. r'e hebben Danny een aanbie- pg gedaan," zie ploegleider flex Pedersen gisteren. „We ho- dat hij morgen besluit bij •ste komen rijden." 'dissen kreeg in augustus van Rn huidige Rabo-ploeg te horen P hij moest uitkijken naar een feuwe werkgever. Na een sei- Ren waarin de renner wegens fltssures nauwelijks in actie pin, zag de ploegleiding geen pkomst meer voor Nelissen bij formatie. P(x Pedersen kent Nelissen al 1® aantal jaren. De Limburger "gde de Deen in 1995 op als piste wereldkampioen der Pateurs. „Het is een goede ren- f die goed in ons team zal pas- zei de Deense oud-prof. fder deze maand trok de ploeg "far Skibby aan, de Deen die Nit vertrekken bij TVM. '®e Jack Jones wordt mede financierd door Bjarne Riis. ^winnaar van de Ronde van wijk van 1996 geeft het i adviezen. „Bovendien ge- Riken we zijn naam bij het af- Pjten van contracten. Maar F ons rijden komt hij voorlo- rg niet, aldus Pedersen. e Louw vijfde in fiers Zuid-Afrika |*ta,t(ai>p)-Lucien de Louw I eten a's vijfde geëindigd in I» j etaPPe van de Ronde f te Kaap. f renner die na het opheffen de profploeg Foreldorado terugkeerde naar de ama- fan Giant Löwik, had veer- |jj en achterstand op de CJWbuiK winnaar And- lli.M r n' In ^et klassement W Lars Michaelsen uit de Lth hiding. De Louw woede op vijftig seconden. n de Kaap. Stuttgart - Richard Kraji cek heeft in Stuttgart de derde ronde bereikt. De als zestiende geplaatste Hagen aar won met 7-6 (12-10) 6-4 van Boris Becker en stuit nu op de nummer één van de plaatsingslijst Pete Samp ras. Krajicek was gisteren voor zeven duizend partijdige toeschouwers niet beter, maar wel koelbloediger dan titelverdediger Becker. De Nederlander (winnaar in 1995) had in de eerste set meer moeite zijn opslagbeurten te behouden. Op de service van de Duitser kreeg hij slechts een breekkans, maar dat was op 6-5 gelijk een setpunt. Het werd toch een tiebreak, de ne gende tussen de twee. Krajicek overleefde twee setpunten door aces te slaan en greep de set na 54 minuten. In de tweede leverde Becker zijn opslag twee keer in, tegen Krajicek één maal. „Ik ben onder druk niet rustig ge noeg gebleven," sprak Becker na afloop. „Richard had maar een paar kleine kansjes en benutte die wel goed." De winnaar vond dat- ie wat geluk had gehad. „Boris was tot de tiebreak gewoon beter. Hij heeft zich misschien wat te veel laten afleiden door beslissin gen van de scheidsrechter. Het toernooi van Stuttgart raakte gisteren ook de winnaar van 1992 i n[ll-:U|U kwijt. De als vierde .geplaatste Goran Ivanisevic gaf in zijn partij tegen Tim Henman bij een 6-3- en 2-0- achterstand op. De Kroaat had weer last van de schouder die hem ook in Ostrava hinderde. UITSLAGEN Stuttgart. Mannen, 4,6 miljoen gul den. Tweede ronde: Krajicek (Ned/16) - Becker (Dui) 7-6 6-4, Kuerten (Bra/11) - Arazi (Mar) 6-3 6-7 6-3, Korda (Tsj/15) - Woodruff (VSt) 6-3 6-3, Rafter (Aus/3) - Enqvist (Zwe) w.o., Rios (Chl/9) - Kucera (Tsj) 6-7 6- 4 6-4, Kafelnikov (Rus/7) - Medvedev (Oek) 6-0 2-6 6-4, Henman (GBr) - Ivanisevic (Kro/4) 6-3 2-0 opgave Ivanisevic, Santoror (Fra) - Bruguera (Spa/8) 7-5 7-6, Pioline (Fra) - Chang (VSt/2) 7-5 1-6 6-4, Martin (VSt) - Moya (Spa/6) 6-3 7-6. Mexico-Stad. Mannen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Delgado (Par) - Gross (Dui) 6-0 6-1, Clavet (Spa) - Gauden- zi (Ita) 4-6 6-2 6-0, Meligeni (Bra) - Filippini (Uru) 4-6 7-6 6-1, Arnold (Arg) - Gumy (Arg) 6-1 0-6 6-1, La- pentti (Ecu) - Ogorodov (Rus) 6-2 6-2, Burillo (Spa) - Nydahl (Zwe) 6-0 6-0. Luxemburg. Vrouwen, 330.000 gul den. Tweede ronde: Kruger (ZAf) - Testud (Fra/3) 6-2 6-1, Nagyowa (Slw) - Sawamatsu (Jap) 6-4 6-4, Oremans (Ned) - Lichovtseva (Rus) 2-6 6-3 6-0, Coetzer (ZAf/1) - Farina (Ita) 6-2 3-6 6-3. Quebec. Vrouwen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Van Roost (Bel/4) - Cal- lens (Bel) 6-4 6-2, Grzybowska (Pol/7) - Simpson (Can) 1-6 6-1 6-3, Golarsa (Ita) - Dechaume-Balleret (Fra) 6-3 6- 1, Jeyaseelan (Can) - Gavaldon (Mex) 3-6 7-5 6-0, Vento (Ven) - Tu (Vst) 6-3 6-2, Hy-Boulais (Can) - Fusai (Fra) 6- 2 3-6 7-6;~Watanabe (VSt) - Hiraki (Jap) 6-3 4-6 7-5, De Swardt (ZAf) - Stubbs (Aus) 6-4 4-6 6-3. Kaapstad (anp/rtr) - De Brunel/Sunergy blijft weinig bespaard in de eerste etappe van de Whitbread-race om de wereld. Na de omweg door vervanging van het roer in het Braziliaanse Recife vaart het jacht op ongeveer duizend mijl van Kaapstad met een verbogen mast. Na een inspectie blijkt dat het aluminium van de mast ernstige schade heeft opgelopen en dat een deel moet worden vervangen. De schade is het gevolg van een soort metaalmoeheid door onverwachte krachten. Schipper Bouscholte verwacht over drie dagen in Kaapstad te arriveren. Gisteren kwam de Merit Cup, een in Monaco geregistreerd jacht met de Nieuw-Zeelandse schip per Grant Dalton, als tweede aan. Dinsdagochtend had de Zweedse boot EF Language met de Ameri kaan Paul Cayard zich als eerste Palm Beach Gardens - Eldrick 'Tiger' Woods kan de titel golf speler van het jaar in de Ame- riaanse PGA-Tour niet meer ont gaan. De 21-jarige ster kan met een totaal van 98 punten niet meer worden ingehaald. In zijn eerste volledige jaar als profes sional won Woods de Masters en nog drie toernooien. (ZA 's-De Louw (Ned) Becker protesteert bij de scheidsrechter. Volgens Krajicek was dat er mede de oorzaak dat hij de Duitser kon verslaan. foto reuter in de haven van Kaapstad ge meld. De Merit Cup kwam negen tien uur nadien binnen. Het eerste deel van de race, die begon in Southampton, gaat over een af stand van 7350 mijl. Een vermoei de Dalton, die aan zijn vijfde Whitbread-race bezig is, zei dat de eerste etappe zwaarder was geweest dan hij tevoren had ge dacht. Hij gaf toe de krachten, die de moderne jachten kunnen ont wikkelen, onderschat te hebben. „We zullen aanzienlijk zwaarder materiaal moeten meenemen. Dat is één van de lessen die we op de ze etappe hebben geleerd. Er zijn nu veel te veel dingen kapot ge gaan. Dat mag niet meer gebeu ren." Kaapstad. Whitbread-race om de we reld. Stand in de eerste etappe over 7350 mijl nadat drie boten zijn aangekomen: 1 EF Language (Zwe/schipper: Ca yard), 2. Merit Cup (Mon/Dalton), 3. In novation Kvaerner (Noo/Frostad), 4. Silk Cut (GBr/Smith) nog 258,8 mijl te varen, 5. Chessie Racing (VSt/AUsopp) 519,5, 6. Toshiba (VSt/Dickson) 646, 7. America's Challenge (VSt/Field) 648, 8. Swedish Match (Zwe/Krantz) 747,5, 9. EF Education (Zwe/Guillou) 954,9, 10. Brunel/Sunergy (Ned) Bouscholte 1073,4. wi'o2' Wust 0-0273. J i'* (ZAf) 0.04, 4. Ryder (ZAf) logement: 1. Michaelsen feteéti53- 2- De Louw 0.50, 3. ^e(ZAf) 1'°0,1 Ryder 10S' 5' Wenen (anp) - Kari-Heinz Wildmoser, de voorzitter van 1860 München, heeft Olaf Bodden een fikse straf in het vooruitzicht gesteld. De Duitse aanvaller moet boeten omdat hij gisteravond in het UEFA-Cupduel te gen Rapid Wien, dat met 3-0 won, vlak voor rust de rode kaart kreeg wegens een smerige overtreding tegen Ratajczyk, de Poolse verdediger van Rapid. „Ik betwijfel of Olaf de aangerichte schade kan goedmaken. Wat hij flikte was uiterst onsportief. Hij maakte onze vereniging te schande," zei Wildmoser. Bodden was overigens de tweede Münchener die rood kreeg. Vlak daarvoor zag de Franse scheidsrechter Sars geen andere mogelijkheid toen Marco Walker opzettelijk hands maakte in het straf schopgebied. Stöger benutte de strafschop, 1-0. Schottel maakte er na ruim een uur 2-0 van. Hij kon in de slotfase ook inrukken met z'n tweede gele kaart. Rapid was net daarvoor op 3-0 gekomen door Penksa. UEFA CUP Tweede ronde, eerste wedstrijd: RAPID WIEN (Oos) - 1860 MÜNCHEN (Dui) 3-0 (1-0) - 45. Stöger 1-0 (straf schop). 64. Schottel 2-0, 81. Penksa 3-0. Scheidsrechter: Sars (Fra). Toeschou wers: 26.500. Rode kaart: 45. Walker (München) wegens opzettelijk hands, 45. Bodden (München) wegens grof spel, 84. Schottel (Rapid, 2xgeel). Gele kaart: Wimmer (Rapid), Jeremies (München). Londen - Dennis Bergkamp krijgt het uitermate rustig in november. De aanvaller van Arsenal is de vierde speler die dit seizoen in de Engelse League is bestraft met een schorsing van drie wedstrijden. Bergkamp moet boeten omdat hij zaterdag in de elfde compe titiewedstrijd van Arsenal (te gen Crystal Palace, 0-0) zijn vijfde gele kaart opliep. De schorsing gaat 1 november in. De topscorer van de Premier League mist de competitiewed strijden tegen Derby County (1-11), Manchester United (9- 11) en Sheffield Wednesday (22-11). Tegen Aston Villa is hij zondag nog wel beschikbaar. De regeling is nieuw in Enge land. De straf is vanaf dit sei zoen automatisch van kracht na vijf gele kaarten. Na de achtste gele kaart volgt een straf voor nog eens twee duels. Een speler die elf gele kaarten verzamelt, moet zich voor de tuchtcommissie verantwoor den. Tot en met vorig seizoen werd in Engeland bij elke gele kaart de aard van de overtreding ge wogen. Op basis van een pun tensysteem werden spelers ge straft zodra ze een bepaald puntentotaal bereikten. Patrick Deckers heeft via de arbitragecommissie van de KNVB ruim 229.000 gulden geëist van zijn vorige club Eindhoven. De voetballer, nu actief bij FC Den Bosch, wil dat bedrag ontvangen omdat hij in februari dit jaar bij Eind hoven op 'onrechtmatige gron den' en op formeel onjuiste wij ze zou zijn ontslagen. „Waar deloos en onfatsoenlijk," noemt Eindhoven-directeur Wim Wouters de actie. „Dit kost een hoop verloren energie door een paar mensen die op een onsmakelijke manier geld willen vangen." Deckers was gisteren de hele dag niet be reikbaar voor commentaar. Deckers kreeg op 18 februari van dit jaar bij Eindhoven ont slag aangezegd nadat hij een dag eerder - tijdens een wed strijd van Eindhoven 2 - na een rode kaart zijn geslachtsdeel Bergkamp reageert veront waardigd als hij de kaart krijgt die hem een schorsing van drie wedstrijden oplevert, foto epa had getoond. Tien dagen later kwam Eindhoven met FC Den Bosch een spelersruil overeen. Wil Boessen komt dit seizoen zeer waarschijnlijk niet meer in actie voor Helmond Sport. De 33-jarige routinier onder gaat op korte termijn een ope ratie aan ontstekingen in de linker knie en de rechter achil- Valencia (afp) - De vrouw van Romario heeft geen problemen met het veelvul dig bezoek van de voetbal ler aan het nachtleven. Va lencia zette de Braziliaan vorige week uit de selectie omdat hij een dag voor de wedstrijd een bordeel had bezocht. „De nacht is mijn vriend," zei Romario, gisteren op het vliegveld geflankeerd door vrouw en dochter. „Mijn bezoek aan nachtclubs en disco's hoort bij mijn leven. Niemand hoeft daar moei lijk over te doen. Mijn vrouw heeft er ook geen en kel probleem mee. Ze geeft mij alle vrijheid." lespees. Het herstel duurt naar verwachting een half jaar. Trainer Louis Coolen wil op korte termijn een vervanger aantrekken. Deze week bleek de complexe operatie, die door dr. Lacroix van het Helmondse Elkerliek- ziekenhuis uitgevoerd zal wor den, onvermijdelijk. Boessen had al aan het eind van vorig seizoen last van zijn linker kniepees. Toen die blessure na de zomerstop niet over was, werd twee keer een MRI-scan gemaakt. Daarop werd de ont steking zichtbaar. I De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende straf fen uitgedeeld in het betaald voetbal: FC Twente: 15.000 gulden boete wegens wanorde lijkheden bij FC Twente - Sparta op 31 augustus. Eén wedstrijd schorsing: Schops (Roda JC), Westbroek (Eindho ven). Drie Franse voetballers zijn betrapt op doping. Ze hebben spierversterkende middelen gebruikt. Het Franse voetbal rolt van do- pingschandaal naar schandaal. Ditmaal zou in de urine van Arribage (Toulouse), Guérin (Paris SG) en Sibierski (Auxer- re) het verboden middel nand- rolon zijn ontdekt. Vorig sei zoen werd Garcion (Lille) voor hetzelfde vergrijp voor negen maanden geschorst. Het bestuur van de Spaanse eerstedivisieclub Salamanca heeft coach Andoni Goikoetxea ontslagen. Salamanca bezet momenteel de gedeelde voor laatste plaats met vier punten uit zeven wedstrijden. Alleen Sporting Gijon doet het met slechts één punt nog slechter. Goikoetxea is al de vijfde trai ner die sinds het begin van het seizoen 1997-'98 in de hoogste Spaanse klasse uit zijn functie is ontheven. Voorzitter Juan José Hidalgo van Salamanca stelde hem dinsdagavond tele fonisch van het besluit van het bestuur op de hoogte. „Ik ben persoonlijk niet ontevreden over hem, maar de situatie is moeilijk. De laatste vier wed strijden gingen verloren en er is thuis nog geen doelpunt ge maakt." NBB wil met basketbalweek verhuizen Haarlem - De Nederlandse basketbalbond NBB wil de Haarlem se Basketbal Week (HBW) naar Rotterdam verhuizen. De leden vergadering zal op 22 november over de plannen worden geïnfor meerd. HBW moet in december 1998 staan voor Holland Basketbal Week. Komende december zou Haarlem afscheid van het evene ment moeten nemen. „De organisatie heeft al een half jaar gele den aangegeven in Haarlem de grens van de mogelijkheden te hebben bereikt," aldus directeur Peter Notten van de basketbal- bond. „Sindsdien zijn we, in overleg, naar andere opties gaan kij ken. In Ahoy' kunnen bij voorbeeld al veel meer toeschouwers, is ook veel meer ruimte voor randzaken." Mogelijk omkoping in CONCACAF-zone Mexico-Stad - Bij de kwalificatiewedstrijden voor het WK voet bal volgend jaar in Frankrijk heeft zich volgens Mexicaanse kranten een poging tot omkoping voorgedaan in de CONCACAF- zone. Een inwoner van Costa Rica meldt in een brief dat er ruim twee miljoen gulden is ingezameld om de trainer van Mexcio om te kopen. Mexico gaat in de tussenstand van de groep van het Caribisch ge bied en de Noord- en Midden-Amerikaanse landen aan de lei ding. Als de Mexicanen op 2 november in het duel met de Vere nigde Staten minstens één punt behalen, is het land zeker van deelname aan het WK. Costa Rica heeft de punten hard nodig zich te verzekeren van één van de drie toegangsbewijzen voor het WK. Op 12 november staat de wedstrijd tegen Mexico op het pro gramma. Operatie voor Michael Jordan Chicago - Michael Jordan komt de laatste drie oefenwedstrijden niet in actie voor de Chicago Bulls. De basketballer liet zich zon dagavond na de wedstrijd in Parijs tegen Olympiakos (104-78) operatief behandelen aan ingegroeide teennagels. De megaster maakt op 31 oktober zijn rentree in de openingswedstrijd van het seizoen in Boston tegen de Celtics. Of Dennis Rodman in dat duel het shirt van de Bulls draagt, is twijfelachtig. De rebounder stelde de leiding van de club uit Chi cago een ultimatum. Hij eist een aanpassing van het premiestel sel in zijn contract. Rodman heeft een akkoord bereikt over een éénjarig contract met een basissalaris van 4,5 miljoen dollar, de helft van wat hij vorig seizoen verdiende. Bij zestig overwinningen én geen schorsingen kunnen zijn verdiensten oplopen naar 9 miljoen dollar. Biland laatste keer op motor Zürich - Rolf Biland bestuurt zondag in het Spaanse Cartagena voor de laatste keer in zijn loopbaan een zijspanmotor. De 46-ja- rige Zwitserse coureur houdt er na zeven wereldtitels en 81 GP- overwinningen mee op. Biland was met bijrijder Kurt Waltisperg (28) jarenlang onge naakbaar in de zijspanklasse. Naast de zeven wereldtitels eindig de hij evenzovele keren als tweede in het WK. Na de Italiaan Agostini (122) en Spanjaard Nieto (90) was Biland de coureur met de meeste GP-zeges. Wereldrecords gewichtheffers niet erkend Boedapest - De internationale gewichthefbond (IWF) erkent de 23 wereldrecords niet die Chinese gewichtheffers en -hefsters vo rige week hebben verbeterd. De organisatie geeft als reden op dat bij de wedstrijden geen dopingcontroles plaatsvonden. Daar naast waren er bij de nationale kampioenschappen geen officials van de IWF aanwezig. Naaktloper bij Tour krijgt boete Parijs - De 30-jarige man die tijdens de slotetappe van de Ronde van Frankrijk naakt langs de dranghekken op de Champs Elysees liep, moet een boete van omgerekend 660 gulden betalen. De man legde gisteren verantwoording af voor zijn daad bij een recht bank in Parijs. Met deze 'stunt' probeerde hij Tour-winnaar Jan Ullrich van de wijs te brengen. „We vroegen ons af hoe we Ullrich en Richard Virenque uit hun concentratie konden krijgen," zei Xavier Clement voor de rechter. De acteur was opgejut door zijn vrienden zich zonder kleren op de Champs Elysees te vertonen. FINA niet op dopingonderzoek in China Lausanne - De FINA is niet van plan een onderzoek in te stellen naar de verklaring van de recente hausse topprestaties van de Chinese zwemsters. Die gaan momenteel zo hard dat overal ter wereld, te beginnen in Australië waar over enkele maanden de WK zijn, de onvermijdelijke beschuldigingen van doping rond zingen. Volgens Cornel Marculescu, directeur van de zwemsectie van de FINA, is er in Lausanne nog geen Officieel protest of verzoek bin nengekomen. „En dat zal ook wel niet gebeuren. We gaan gewoon door met onze controles buiten de competitie om. Op dit moment valt er dus helemaal niets te onderzoeken. Overigens erkennen we die Chinese wereldrecords pas als de uitslagen van de doping- tests binnen zijn." Crenshaw captain Byder-Cupteam Boston - Ben Crenshaw wordt de nieuwe captain van het Ameri kaanse Ryder-Cupteam. De 45-jarige golfer zal die functie al bij de eerstvolgende wedstrijd tegen de Europese selectie, in 1999, vervullen. Europa moet ook op zoek naar een nieuwe ploegleider. De Span jaard Severiano Ballesteros, die onlangs op Valderrama met zijn twaalftal profs de Ryder Cup met succes verdedigde, maakte woensdag officieel bekend dat hij over twee jaar niet beschikbaar is als coach. Mocht de oude vorm terugkeren - 'Seve' heeft veel vertrouwen in een nieuwe driver die hij heeft ontdekt - dan wil hij zelf spelen. Bechter wil bemiddelen voor Goldberger Wenen - Een Oostenrijkse rechter wil bemiddelen in de kwestie tussen schansspringer Andreas Goldberger en skifederatie van Oostenrijk (OSV). De voor gisteren geplande eerste zitting voor de rechtbank is uitgesteld naar 19 november nadat beide partijen besloten het voorstel van Franz Maier in overweging te nemen. Goldberger kreeg een half jaar geleden een schorsing van zes maanden opgelegd wegens gebruik van cocaïne. De Oostenrijkse federatie weigert de schansspringer een licentie voor komend sei zoen te geven omdat Goldberger alleen met zijn privé-trainer wil werken. Goldberger probeert dit startbewijs nu via de rechter af te dwingen. Terugkeren in de Oostenrijkse selectie wil Goldberger niet meer. Hij wil dan liever uitkomen voor een ander land. Rechter Maier vindt echter dat moet worden voorkomen dat de populaire sport man Oostenrijk de rug toekeert. Hij stelt voor dat Golderberger voor één jaar de voorwaarden van de Oostenrijkse bond accep teert. Als hij dan nog met zijn eigen trainer wil werken, moet hij daarvoor van de OSV de vrijheid krijgen. Golubjeva dichter bij wereldtitel dammen Minsk Mazowiecki - Golubjeva is gisteren dichter bij haar negen de wereldtitel dammen gekomen. De Letse heeft nog drie punten nodig, na de zege op de Russische Borkova. Erna Wanders kwam na ruim drie uur spelen zegevierend achter het bord vandaan en in de tijdnoodfase volgde Dumesj. De Poolse Schalley werd op haar eerste nederlaag getrakteerd door Kamyshleeva, die daardoor samen met Dumesj opklom naar de gedeelde vierde plaats. Wanders steeg naar de met Schalley gedeelde tweede. Drie ronden voor het einde ligt Golubjeva vier punten voor op haar achtervolgsters. Dat zij in de slotfase die voorsprong nog uit handen geeft, lijkt onwaarschijnlijk. Minsk Mazowiecki. WK vrouwen, tiende ronde: Siuda (Pol) - Wanders (Ned) 0-2, Dumesj (Ned) - Makarenkova (Oek) 2-0. Stand: 1. Golubjeva 16, 2. Wanders en Schalley 12, 4. Dumesh, Kamyshleeva en Pasjkewitsj Open Pools kampioenschap, vierde ronde: belangrijkste uitslagen: Zali- tis (Let) - Nitsch (Ned) 1-1, Czarnota (Pol) - Mooser (Ned) 0- 2, Gant- warg (WRu) - Van Meggelen (Ned) 2-0; vijfde ronde: Mooser - Zalitis 1- 1, Nitsch - Chmiel (Pol) 1-1. Stand aan kop: 1. Valneris, Wirny en Bula- tov 8,4. Watoetin en Adamaszek 7,6. Nitsch, Mooser, Gantwarg, Boe- zinski, Zalitis, Chmiel, Georgieva en Kirzner 6.

de Stem | 1997 | | pagina 11