o Schout karaktervol atleet 'Na mijn genezing zien we wel verder' 4De klap is toch hard aangekomen' IZV boekt eerste overwinning van dit seizoen Titelstrijd eerste klasse driebanden il en Van n start Mijn grootste fout was dat ik altijd de beste wilde zijn' DESTEM SPORT ZEELAND B3 nde tegenzet Ontslagen RBC-trainer Jan Poortvliet gaat uithuilen en opnieuw beginnen jrtnieuws KORT Bosz wieler SPATTEN 22 juli 1995 m de Belgische piaatj doelman Roniiy Inghels door beenbreuk tot winterstop uitgeschakeld RAI Ronny van Hove wint in Moorslede 12 OKTOBER 1997 B2 I I I I I WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 ial en Adrie van der poel an Raas komende zondag eker veldrijden in Eschen- an der Poel en Groenendaal ageerden opgelucht. Zij wa rn gisteren in Eindhoven vaar de hele ploeg al op de fo- ging voor de posters van het omende seizoen) aanwezig bij et onderhoud met de spon- ors. „Het is plezierig dat we och mogen rijden," zei titel- erdediger Van der Poel. „Ik ad wel begrip voor het stand- unt van de Rabo en de andere ;eldschieters. Zij betalen ons in niet de KNWU of de UCI." roenendaal is blij dat hij zich ïu volledig op de wedstrijd can gaan richten. „Door het ;edoe rond de truien als de voorbereiding toch wat hech- ;isch en onrustig geweest. Nu kunnen we ons weer gewoon op de wedstrijd concentreren, dat is het belangrijkste." Overigens heeft Groenendaal ook overeenstemming bereikt over zijn contract met de Su perprestige, de tweede wed strijdcyclus voor de veldrij-l ders. De organisatie wilde nietI voldoen aan de financiële eisen l die hij had gesteld. „Het is een 1 soort koehandel geweest. Wel hebben allebei wat moeten toe- J gegeven, maar we zijn er uitge komen," aldus de renner. Ipr Peter Vierenhalm Eindhoven - Eergisteravond heeft-ie eerst een filmpje (de ,elddadige actiefilm Face gepikt, daarna wat ge- I dronken in een Eindhovens Lreca-etablissement. Jan 'poortvliet moest even op Lm komen na zijn ontslag bij RBC. Geheel onverwacht kwam de on heilstijding niet. Poortvliet hield L na de eerdere verbale strub belingen met het bestuur, al een Dein beetje rekening mee. Zeker La zijn uitspraken na het verlies L Eindhoven afgelopen week- Lj, „Maar toch komt de klap t-ard'aan als je te horen krijgt dat je bent ontslagen. Zoiets is nooit leuk. Ik voel het duidelijk als een nederlaag, ja, als een échte persoonlijke nederlaag," verduidelijkt hij. De Zeeuw zocht na het onder houd met het RBC-bestuur zo snel mogelijk de uitgang van het Roosendaalse businesshome. „Ik wilde weg, kon op dat moment geen afscheid nemen van de spe lersgroep. Ik was even niet in staat om de jongens toe te spre ken. Dat doe ik later wel, op een gepast moment. Want ik heb wél lekker samengewerkt met de se lectie. Misschien over een paar dagen of over een week zal ik af scheid van ze nemen en ze succes wensen. Dat hoort er ook bij." Enkele spelers die van het ont slag baalden, hebben inmiddels contact gehad met hun ex-leids man. Poortvliet: „Ook spelers waarmee ik wel eens een aanva ring heb gehad. Jongens als John Hoeks, Marc Frijters en Maurice Verberne hebben gebeld of zijn zelfs even langsgekomen. Dat deed me goed. Ik heb altijd een vrij goede band met de spelers gehad. Ook daarom komt de klap extra hard aan." Poortvliet lag goed bij de meeste spelers, maar tussen het bestuur en vooral met de huidige advi seur George Knobel boterde het niet. Poortvliet: „Daar heb ik niet zoveel over te zeggen. Het heeft geen zin om andere mensen te beschuldigen, over wie nu fout is en wie niet. Ik moet eerst naar mezelf kijken, analyseren waar het fout is gegaan. Daar is nu tijd genoeg voor." Poortvliet laat de belangenvere niging voor trainers, de WON, de nasleep van het ontslag af handelen. „Daar bemoei ik me niet mee, daar heb ik geen ver stand van. Ik wil eerst even tot rust komen. En daarna? Daarna stort ik me weer volledig op het voetbal, want het blijft absoluut het mooiste spelletje dat er is. Ik ga wedstrijden bekijken, trai ningen bezoeken, zal mijn ge zicht hier en daar laten zien. En misschien komt er wel weer een club in beeld. Ik hoef echt niet per se als hoofdtrainer aan de slag. Ergens assistent-trainer zijn, of een klasse lager trainen vind ik eveneens best. Ik heb na tuurlijk ook weinig te eisen, zo veel succes heb ik met RBC niet gehad. Da's duidelijk." Het karaktermens Poortvliet gaat in ieder geval niet bij de pakken neerzitten. „Nee, ik moet verder zoals ook RBC verder moet. Ik wil sportieve wraak. Laten zien dat ik als trainer wel degelijk iets in mijn mars heb. In ben een aanhouder. Wat goed is komt op een gegeven moment wel bovendrijven." ïersopleiding xainersopleiding van de KNVB ige international kon de cursus: ere werkzaamheden. Suurbier met de bedoeling door te stro-] -internationals. nkort met Peter Bosz (34). De taat hoog op het verlanglijstje s de steunpilaar die we zoeken,"1 ;eren weten. u actief bij de Japanse J-League alig WV-trainer Jan Versleijer ran de middenvelder loopt ovei ernational heeft laten doorsche) il. log deze week een langjarig con- ete aanbieding op zak gaat ma- i Geel de onderhandelingen met el enkele weken in beslag zuller I moet Kolkka de komende jarer ld worden. Dat is vertaald in het le financiële constructie is be- oor de speler, wiens contract aan >t, inmiddels steeds meer concur^ ees Ploegsma meldde zich eeij en een aantal buitenlandse clubs lolkka met tekenen bij Willem wedstrijd geschorst: Schops (Rodaj verhoort Passarella bondscoach Daniël Passarella i%)aar 1 nos Aires verhoord. Justitie ven ingfraude. De coach zou vooi Verenigde Staten hebben gekocl ij de Argentijnse belastingdien: ntijnse president Carlos Menen kent berichten dat hij zich met di |joorFred Rabout t - Jo Schout was een Iran de grootste Zeeuwse at leten uit de naoorlogse pe- Nog steeds voert hij |ie Zeeuwse ranglijsten aller aan op de 3000 en 5000 (13.40,8) Prestaties die hij in ie junimaand van zijn top- aarl975 liet optekenen. De [i Heikant geboren en geto gen Schout is nu 43 jaar en toont in het Brabantse Jest. ATLETIEK lij zit als voorzitter van de tech nische commissie van de plaatse lijke atletiekclub Generaal Mi- aelis nog steeds in de sport. zo af en toe ook nog een je, maar dat puur als ontspan- 5. Aan het begin van de tachti- jaren was het over en uit. ïerk, gezin en de gevolgen van 1 verwaarloosde griep maakten m atleet af. Lfcar ik mijn laatste wedstrijd :tb gelopen? Ik zou het niet meer a. Ik heb dan ook niet bewust een afscheidswedstrijd uit keken. Had andere zaken aan lijn hoofd, maar ben van afstand vaar de sport, waar ik zoveel zier aan beleefd heb, blijven ncrossje in het naburige Koe- ^icht, waar Willy Fermont des- 1 grote atleet was, hete nde het begin van een indruk- lekkende atletieloopbaan. De pine Schout liep er in zijn cate- naar een onbeduidende dfde plaats. Hij had de micro- |ete pakken. Piet Vonck, die des- s in Heikant op amper hon- meter van hem vandaan nde, wakkerde de 'ziekte' aan. svanRie, destijds de grote man life de succesvolle RKHAV- le, deed de rest. >t als basketbalcoach heeft besloten niet verder te gaa nale vrouwenploeg basketbal J is na vier jaar toe aan een anderi uding van Van der Wielen, voor dj ideira, werd Nederland derde nep plaatsing. wereldrecord vijf km te Dong Yanmei heeft tijdens Shanghai het wereldrecord op pont: „Ik ben begonnen bij de Woren. In Zeeland kon ik ge- itaardig meekomen, maar aan een we hier op de grens wonen "kken we ook vaak naar België fals ik daar binnen de eerste tien eindigen was mijn wedstrijd d. Wat liepen die mannen ird. Serieuzer werd het bij IC-junioren. Ik ging trainen op pna's van Piet Vonck, die een «of zeven ouder was en begon JWinen. Nationaal brak ik door j® B-junioren. Twee jaar ach- elkaar werd ik Nederlands skampioen. Pakte ook de na- «le titels op de 1500 en 3000 Kwam daardoor in de na- «e selectie onder leiding van Jo Schout in zijn glorietijd hier samen met RKHAV-begrip Lex van Rie (rechts). Nog altijd voert Schout de Zeeuwse ranglijst aller tijden aan op de 3000 en 5000 meter. foto archief de stem Cees Koppelaar. Bij de A-junio- ren werd ik eveneens nationaal kampioen. Twee keer op de 3000 meter en een keer op de cross. On danks dat ik op een 1500, 3000 en 5000 aardig uit de voeten kon, had het crossen toch mijn voorkeur. Ik heb er als senior ook de beste prestaties op gehaald. Eveneens de mooiste momenten uit mijn carrière beleefd. Tijdens het eerste nationale kampioenschap bij de senioren werd ik negende. Op de baan zat ik bij de Nederlandse top. Inmiddels was ik voor mijn studie naar Eindhoven verhuisd en trainde bij PSV, waar de band met Cees Koppelaar intensiever werd." Is Jo Schout vele wedstrijden ver geten, het jaar 1975 zal hij niet vlug vergeten. „Dat was mijn ab solute topjaar." Op 4 juni liep hij op Papendal, onder omstandighe den die maar zelden voorkomen, naar een tijd van 13 minuten en 40,8 seconde op de 5000 meter. Een aantal dagen later, 28 juni, liep hij in het Belgische Aalst ie dereen naar huis en won in 8.02,8. „Dat is prestatief de mooiste maand uit mijn leven. Met name Papendal herinner ik me als de dag van gisteren. Ideale omstan digheden en concurrenten. Miel Puttemans won er voor Jos Her mens, Patrick Thijs en mijn per soontje. Het wereldrecord stond op 13 minuten en 12 seconden. Puttemans liep 13 minuten en 13 seconden. Door die prestatie nes telde ik me toen op de tweede plaats op de 5000 meter op de na tionale ranglijst aller tijden." Het leverde hem uitnodigingen op voor interlands, onder meer tegen Denemarken, Griekenland en Spanje. Drie keer (Dusseldorf, er gens in Schotland en Parijs) was hij deelnemer aan het wereldkam pioenschap cross, drie keer was hij samen met zijn 'RKHAV-broe- ders' present op de Europese crosskampioenschappen. „We hadden in die dagen een schitte rende ploeg met Piet Vonck, Hugo van Duysse, Jo Vonck, Jan van Laarhoven, Wies van Houte, Ar nold Schout, Guust Bours en Ma rien van Prooyen en wellicht ver geet ik nog een aantal namen. Lex van Rie was de grote stimulerende kracht achter deze groep die men in een Zeeuwse vereniging nooit meer bij elkaar zal krijgen. Ik her inner me een nationaal kampioen schap cross in Valkenswaard. Jos Hermens werd er kampioen, ik op twee seconden tweede en Piet Vonck derde voor mannen als Ge rard Nijboer, Cor Vriend en Ger ard te Broke. Pakten ook daar als ploeg de nationale titel. Iets wat we drie keer presteerden. Europees Evenzovele keren waren we pre sent op de Europese titelstrijd. Het waren topdagen hier in de re gio. Men wist het Nederlands crosskampioenschap naar Hulst te halen. Klaas Lok hield Piet op het schit terende parcours op de Moer- schans en Liniedijk van de titel af. Ik werd er vijfde. Eerder al had den ze in Heikant, waar ik na mijn eerste nationale kampioenschap door de plaatselijke fanfare van huis werd gehaald en vervolgens door burgemëester Molthof en wethouder Stolte gehuldigd werd, de Heidecross uit de grond ge stampt. Mede doordat er naast mij nog zo veel jongens van Heikant actief waren in die dagen. Guust Bours, Jo Hasevoet, Jo Vonck, Piet Von ck, mijn broer Arnold, Benny van Bunder en Jo van Houte, om maar een greep te doen uit het arsenaal, woonden hier of kwamen hier al lemaal vandaan. Als er een verkie zing van 'sportstad' van Zeeland was geweest in die dagen hadden we zeker mee kunnen doen. Ik heb die Heidecross als junior drie keer gewonnen. Als senior is me dat nooit gelukt. Het leefde hier enorm. In 1980 zou de toen pas 26-jarige Schout het begin van het einde be leven. „Ik had pas een achil lespeesblessure achter de rug. Een operatieve ingreep was daarvoor noodzakelijk geweest. Was terug en wist me te kwalificeren voor het wereldkampioenschap cross ergens in de buurt van Parijs. Kort voor de wedstrijd kreeg ik griep, maar ik wilde lopen en trainde met 39 graden koorts door, liep de wedstrijd mee, werd geloof ik 140e, maar kon daarna een half jaar lang geen enkele prestatie meer neerzetten. Ik ben daarna nooit meer op het niveau, waarop ik jarenlang had kunnen lopen, te- ERIC VEREECKEN uit Hulst reed in het Belgische Nokere een wedstrijd op de mountainbike bij de Belgische Vrije Bond. Ver- eecken reed naar een vierde plaats. In Hemelveerdegem 'hobbel de' Vereecken als vierde over de streep. MICHEL DE KONING uit Hulst reed ook verdienstelijk mee, maar klasseerde zich niet vooraan. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal heeft IZV de eerste zege te pakken. Tegen De Ridder kwamen de mannen van coach Rinus de Bruine los en wonnen met 11-5. Koploper De Leugenboom was deze keer minder schotvaardig en verloor de eerste punten door in de Hoekse derby tegen Ron's Fashion op 2-2 te blijven steken. ZAALVOETBAL ruggekomen en ben vrij geruisloos van het toneel verdwenen, mede doordat we een zoontje kregen met een hartafwijking die veel aandacht en tijd vroeg en dat was toch even belangrijker dan het lo pen. Schitterend Een schitterende tijd was afgeslo ten. Ik herinner me dat we naar wedstrijden diep in België reden met een Fiat 500. Piet Vonck was automonteur en had dat wagentje op de kop getikt. Wij met zijn zes sen er in. Het was dringen en la chen geblazen. Of die keer dat Piet en ik met de Nederlandse ploeg in Zwitserland zaten. Piet leefde voor de wedstrijd altijd als een pater, maar kon na afloop goed de bloemetjes buiten zetten. We gin gen stappen tot drie uur 's nachts. Om half acht moesten we op het vliegveld zijn, want 's middags werd in Hulst de nieuwe sintel- baan geopend en daar moesten we uiteraard bij zijn. Ik geloof dat we ook het traject Schiphol-Hulst hebben gevlogen, maar we haal den het. Piet won er de 5000 me ter, ik werd tweede. Zulke mo menten vergeet je nooit. Ik heb gigantisch veel aan de sport overgehouden. Niet financieel, ondanks dat ik in die dagen al ge sponsord werd. Ik kreeg een trai ningspak en kon toch al tussen de vijftig en honderd gulden vangen voor een wedstrijd met enige allu re. Meer nog heb ik er contacten en mentaliteit aan overgehouden. De beste sportman is die, die na een mindere periode weer terug weet te knokken. Het is toch identiek aan de maatschappij. Genieten van een zege, balen als je verliest. Ups en downs, zo het is het leven. Ik heb de disco nooit gemist. Was voordat ik me met atletiek bezig hield nog nooit verder in het bui tenland geweest dan België." Had die Jo Schout veel talent? „Ik denk wel dat ik talent had, maar ik heb er nooit uitgehaald wat er inzat. Mijn grote fout was dat ik altijd wilde winnen. De beste zijn. Nooit naar mijn eigen lichaam ge luisterd. Vaak overtraind geweest. De motor regelmatig opgeblazen. Te weinig rust. Achteraf zeg ik, Jo je had het rustiger op moeten bou wen en niet iedere wedstrijd vol uit gaan. Piet Vonck kon dat als geen ander. Daarom is hij zo lang mee kunnen gaan aan de top. De drang om te presteren en dan denk ik aan de met griep lopende Jo Schout in Parijs, heeft er denk ik voor gezorgd dat er niet alles is uitgekomen wat er in zat. Terug kijkend was het tussen mijn twaalfde en vijfentwintigste een schitterende periode uit mijn le ven die ze me nooit meer af kun nen pakken." Naaste belager Maas/Fiat profi teerde hier niet van. Tegen De Graaff bleef het scorebord op 5-5 steken. HKC naderde de leider wel via een nipte 6-5-overwin- ning op ZVH Morres 3. Hetzelfde geldt voor Van Haperen, dat met 3-1 Gemeente klopte. Wentz- ler/Pauwels-Marinet werd 7-3. De Ruyter was vrij. IZV-DE RIDDER 11-5 - Tot de doelwisseling zag het er nog goed uit voor de drager van de rode lantaarn. Met 3-3 op het score bord kon het nog alle kanten op. Helaas voor De Ridder viel de kaart in het voordeel van IZV, dat plotseling op drift sloeg en fiks begon te scoren. Grote man in het doelpuntenfestijn was Ar no Wauters met vijf treffers. Zijn maats Johnny de Kort, Barry Wilhelm (2x), Luc de Kesel, Ed ward Kips en Marino van Passel maakten de winnende serie van elf vol. Richard Wullems en Alex de Meyer (4x) scoorden voor De Ridder. WENTZLER/PAUWELS-MARI- NET 7-3 - Halverwege wees het scorebord in de Hulster sporthal Den Dullaert 4-0 aan en leek de race gelopen. Tot Marinet tot 4-3 terugkwam. De gelijkmaker kwam helaas voor de Philippine- naren niet op de borden. Temeer daar de thuisclub opnieuw toe sloegen uitliep naar 7-3 met win nende goals van PéféF l?ael"(Sx), Patrick Vonk (2x), Marco van Vlierberghe (2x) en Wim Delaere. Eric de Jonge (2x) en Ruud Fruijttier schoten voor Marinet DE LEUGENBOOM-RON'S FASHION 2-2 - Deze derby tus sen de Hoekenezen eindigde te recht in een puntendeling. Ron's Fashion had in deze evenwichtige partij meer routine in huis en De Leugeboom meer jeugdig elan. Mare de Kunder maakte voor de doelwisseling 0-1. Na de hervat ting scoorde Mare la Grand 1-1 en Jordi van Bunderen 2-1. Frank Hemelsoet scoorde de gelijkma ker waardoor de puntendeling een feit werd. VAN HAPEREN-GEMEENTE 3- 1 - Lange tijd wees het scorebord 1-1 aan. Tot ver in de tweede helft Van Haperen de ban brak en uitliep naar 3-1 met zegevierende inzetten van Kadir Akmese, Joost de Ruysscher en Brian de Regt. Edo Lucieer redde de eer voor de Terneuzense ambtenaren. HKC-ZVH MORRES 3 6-5 - Met 2-4 op de borden leken de Hul stenaren met de winst te gaan lo pen. Tot er door straf een man- minder-situatie ontstond. HKC buitte dat voordeel uit en liep uit naar 6-4 en won uiteindelijk nipt met 6-5. Voor HKC haalden Jo- han Plamont (3x), Frank Piepers (2x) en Hans Stoffijn de trekker over. Robin Bracke (2x), Ruud Leysenaar (2x) en Davy Voet de den dat voor de gasten. MAAS/FIAT-DE GRAAFF 5-5 - De gastheren hadden tot de eind fase steeds een voorsprong van twee treffers. Die kloof werd overbrugd door de Sassenaren, die het gat sloten en alsnog een punt pakten. Voor Maas/Fiat schoten Mark Cornelissen (2x), Frans Scheele (2x) en Jan-Gerard Hartman 'raak.' Lex Janse (2'x), Martin Kalfsvel, Marc Maes en Manuel d'Hont' troffen de roos voor De Graaff. STAND De Leugenboom 6-16, Maas/Fiat 5- 13, HKC 6-13, Van Haperen 5-12, Wentzler/Pauwels 5-10, De Graaff 4-7, Ron's Fashion 6-7, De Ruyter 5-5, Gemeente 4-4, IZV 5-4, Mari net 4-3, ZVH Morres 3 5-0, De Rid der 6-0. Van onze biljartmedewerker Terneuzen - De biljartvereniging Dow heeft van vrijdag 24 tot en met zondag 26 oktober de organisatie in handen van het kam pioenschap eerste klasse driebanden van het district Zeeuws- Vlaanderen. Op die dagen vormt het PV Ontmoetingscentrum op sportpark Oude Vaart het toneel van deze titelstrijd. BILJARTEN Titelverdediger is Benny Visser van WBC uit Walsoorden. Ook nu mag van deze grillige biljarter het een en ander verwacht wor den. De concurrentie is echter groot, want de meeste deelnemers staan qua plaatsingsmoyenne erg dicht bij elkaar. De wedstrijden beginnen vrijdag 24 oktober om jracht op 14 minuten en 31,-1 s de Portugese Fernanda B*. ie hitte nog twee Chinese loopsM lang Bo eindigde als tweede ierde in 14.32,33. et toch mee deren doet op 2 november toe ®j athon van Amsterdam. De M-J 1 impte enige tijd met een geir elJomtoch aan de start te komei «Rinus Verberkmoes "neuzen - „Ik zag het aan- Ik lag op de grond, 'd de bal vast en zag hoe een er met beide benen ge- llrf® op me af kwam. Ont rentree in Bijken Piet Raymakers maakt dond J lie door een rugkwetsuur een leeft zich alsnog aangemeld vo - g Amsterdam. de rit Zuid-Afrika renners laten zich goed var)i ip. Steven de Jongh won gi was er niet meer bij,: e. De Noord-Hollander uit eg zijn landgenoot Lucien deTVM de L°u' ploeggenoot van Steven de^ gemeen klassement. De pi °uW econden voorsprong op De Sonde van de Kaap. iz (Dui 106,1 km in 2.27.39, 2. School e (ZAf) 0.01, 5. Backstedt 'L0u STed) 152,9 km in 3.50 40, 2- De (Ita) 0.03, 5. Hunter (ZAJ - 0 50 chaelsen 7.01.36, 2. De Louw f) 1.08, 5. George (ZAt). inschrijft Ronny Inghels, 1! 1 an van Koewacht, de gelukkige confrontatie met speler van Hansweertse 's in het laatste competi- nJïi van Koewacht. De 1sa leverde hem een gebro- u scheenbeen op. „Tot en «t de winterstop is het voor Jn over>" weet pechvo- WRonny Inghels. Q/öetbal u^'ddorpe woonachtige, in (ij "gelijks leven waterklerk 2imrtnïtklaren van zeeschepen) bii k y Inghels wilde het oewacht gaan maken. Zijn eerste seizoen bij de geel-roden in een carrière van 26 jaar kee pen, was voor de 33-jarige vader van de driejarige zoon Bodie en zesjarige dochter Kelian, een re gelrechte uitdaging. Zijn over stap van Zaamslag, waar hij vijf jaar met plezier verbleef - „Wer ken op zaterdag dwong me naar een andere club uit te zien" - bracht hem bij Koewacht. Bij deze vierdeklasser stopte Pol van de Vijver, die in de voor Ing hels fatale wedstrijd nog een rol zou spelen. De gestopte Van de Vijver was toen namelijk als toe schouwer aanwezig en verving hem. De aanpassing bij zijn nieuwe club verliep voor Inghels, geheel volgens verwachting, zon der problemen. „Evenals Zaam slag is Koewacht een sfeervolle vereniging en dat doet me goed. Spui, waar ik eerder vier jaar keepte, was puur gezelligheid. Wat dat betreft heb ik het altijd getroffen," aldus Ronny Inghels, die zijn jeugdjaren bij Axel sleet. Tonny Gommers hield hem daar als eerste doelman uit de hoofd macht. De toenmalige trainer van Axel, George de Bakker, ad viseerde hem daarom eens bij Zijn maatje Wilfried Boogaert aan te kloppen. Die trainde toen Zaamslag. Inghels hapte toe en kwam zodoende in 't Durp te recht. Koewacht werd dit seizoen dus zijn nieuwe onderkomen. Zijn entree ging ondanks alle mede werking toch even de mist in. „Een buikspierblessure hield me vijf weken aan de kant," stelt In ghels, die daardoor de competi tiestart miste. Of dat de reden is dat de Koewachtenaren zo ma ger van start gingen zal nooit duidelijk worden. Feit is dat Koewacht voor de eerste maal won toen Inghels in de competi tie debuteerde. Met 4-0 werd vo rige week van Hansweertse Boys gewonnen. Feest dus in het vlas sersdorp. Vrolijkheid met be drukte gezichten, want al snel werd duidelijk dat de doelman voorlopig uitgeschakeld zou zijn. Ronny Inghels, inmiddels voor zien van een stalen pin van knie tot enkel in zijn linkerbeen en met krukken om de eerste stap pen weer zelfstandig te maken, zegt in zijn terugblik na een week pijn: „De breuk viel tegen. Gekarteld met naast elkaar ge schoven stukken been. Dit on danks dat ik scheenbeschermers aanhad. Daarnaast ben ik enorm teleurgesteld over de arbitrage van dat moment. Ondanks dat het een grove overtreding was werd er zelfs nog niet eens een vrije trap toegekend. Hetzelfde gebeurde volgens mijn vervanger Pol van de Vijver na de rust nog maals. Hij wist zich gelukkig uit die vrijwel identieke situatie te redden. Gefloten werd er toen evenmin. Wel fluiten deed de leidsman van die dag toen er ge praat werd. Toen kreeg een spe ler van Hansweertse Boys cy nisch genoeg rood," aldus Ing hels, die verder enorm teleurge steld is over tegenstander Hans weertse Boys. „Niemand van die club heeft ook maar- even de moeite genomen een belletje te wagen. Nooit is er door hen naar mij geïnformeerd. Sportief gezien een tegenvaller." Beter verging het hem met het medeleven dat zijn clubgenoten toonden. „Vrijwel alle spelers zijn langs geweest. Het bestuur heeft zich eveneens van de goede zijde laten zien. Wat dat betreft, geen klagen," stelt Inghels, die bij dokter Corbeij in ziekenhuis De Honte in Terneuzen onder be handeling is en met hem in de naaste toekomst overleg zal ple gen over een eventuele terugkeer onder de lat. Een gebeurtenis waar de met de charmante Karin getrouwde Ronny Inghels naar uitkijkt. „Toch eerst maar eens uit het ziekenhuis zien te geraken om thuis te revalideren. Daarna zie ik wel verder." Ronny Inghels, de pechvolle Koewacht-doelman die door een beenbreuk lange tijd op non-actief staat. foto wim kooyman 19.00 uur en gaan zaterdag 25 en zondag 26 oktober om 13.00 uur verder. De finalepartij zal zondag omstreeks 16.00 uur afgewerkt worden. Voor de organisatie is het jammer dat eigen lid Louis de Vos zich net niet plaatste. Hij staat als eerste reserve en komt pas in beeld als één van de deel nemers zich terugtrekt. Deelnemers: 1. titelverdediger Benny Visser (WBC Walsoorden), 2. Jan Baart (GBC Groenendijk) moyenne 0,686, 3. Cees J. Wissel (Concordia Terneuzen) 0,681, 4. Jo Boogaert (GBC Groenendijk) 0,676, 5. Gennaro Peco- raro (Concordia) 0,650, 6. George Ma- hu (Ons Vermaak Lamswaarde) 0,625, 7. Harold Pluijm (CBC Clinge) 0,576, 8. Pierre Levrier (De Smickel Hulst) 0,566. Reserves zijn: 1. Louis de Vos (Dow Terneuzen) 0,536, 2. Fred Ballegeer (Hof van Eede, Eede) 0,528, 3. Angelo Joos (GBC Groenendijk) 0,511. Alle reserves een halve degradatie. Programma eerste ronde: Boogaert- Pecoraro, Wissel-Mahu, Baart-Pluijm en Visser-Levrier. Terneuzen - Motorcrosser Ronny van Hove uit Vogelwaarde won in het Vlaamse Moorslede bij de in ternationalen 250/500cc in de B- serie bij de MCB/BLB. Het was zijn eerste succes in deze klasse. Hij promoveerde naar deze klasse na zijn kampioenschap bij de na- tionalen 250/500cc bij de BLM van het afgelopen seizoen. De Vogelwaardenaar eindigde in de eerste reeks als tweede en in de tweede reeks als eerste. In de tweede reeks reed hij sterk en kon zich ook redelijk handhaven tussen de A-internationalen met een vijfde plaats. Deze klasse werd gewonnen door Brik Schelfaut uit Stekene. Favoriet Rik Claus viel uit in de tweede manche.

de Stem | 1997 | | pagina 11