i 'Het was de bekende druppel' DE STEM Raas kan vandaag bom onder veldrijden weghalen Bouwmans verlaat peloton via achterdeur Haan heeft nooit aan stoppen gedacht Ronald de Boer is klaar voor Udinese UITSLAGEN STANDEN qhthhiec UCI houdt voet bij stuk: WB alleen in landentricots 20 OKTOBER 007 in Zwolle Voorburg RBC'ers reageren lauw op ontslag Witschge bedankt voor Oranje SPORTNIEUWS KORT Aalst ziet af van De Wolf De Jongh tweede in eerste rit Kaapstad Cipollini in Brinta Beach Classic Coach wil Feyenoord nu eerst niet laten verliezen van Manchester United X 60 De nieuwe Pentium II server voor een desktop prijs de HP NetServer E45 Bel voor meer informatie (016143 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL |22| hewlett® mrrm packard Sport 11111 DINSDAG 21 OKTOBER 1997 B1 7.10 I DoorAd Pertijs Lausanne/Breda - Jan Raas j i;® vandaag de onder het veldrijden geplaatste bom verwijderen. De manager van Babo praat in Eindhoven met sponsors en renners over de definitieve weigering van de om zijn crossers Groe- I sendaal en Van der Poel zon dag tijdens de eerste wereld- bekerrit in het sponsorshirt van Rabo te laten rijden. UCI liet gisteren bij monde ai president Hein Verbruggen weten dat het vasthoudt aan de sitïoering van het besluit tijdens de zes wereldbekerveldritten het dragen van nationale tricots ver plicht te stellen. Wanneer ook L s volhardt in zijn standpunt rode. Dat loten u heeft, s. Wacht dus og deze bon op u te wach- v buren ook uur op RTL 4-: Record Show ■ïïffldM.I.I.UIU-J.B 3etal 23 t/m 36 f 10.000,- 1.000,- 100,- 50,- 40,- 30,- 38 37 33 19 27 45 20,- 10,- ƒ9-" ƒ8,- n. ƒ6. 25,- 09 5, Bekendmaking: 20 oktober 5.000,- 6374 AE Extra Prijs 25.000,- 6374 AE 008 l'k ei rir rt (alleen starten in een sponsor trui) is dat het begin van een 'oorlog' die kan leiden tot de on dergang van het professionele crossen. De teambaas van Rabo neemt vandaag in Eindhoven, waar de ploeg bijeen is voor een fotoses sie, een besluit. „Mijn advies is: gewoon rijden," zegt Richard Groenendaal. „Starten zou in derdaad het beste zijn," meent ook Adrie van der Poel. De oud wereldkampioen zegt zich neer te leggen bij een eventueel startver bod. „Maar ik denk niet dat ie mand daar bij gebaat is. Zelf wil ik fietsen. Niet zozeer voor het geld, maar voor de eer en de pun ten, die straks bepalend zijn voor de startvolgorde op het WK." Hoewel Van der Poel zich niet kan vinden in het standpunt van de UCI, geeft hij aan dat de inter nationale wielerunie de afgelo pen jaren veel goeds heeft gedaan voor het veldrijden. „Zo eerlijk moet je ook zijn." De UCI riep vijf jaar geleden de wereldbekercyclus in het leven. Met een forse financiële injectie van ongeveer 400.000 gulden per jaar, wil de unie het crossen naar een hoger en breder niveau tillen. Het selecte gezelschap topcros- sers profiteert mee en mag ook dit seizoen weer 460.000 gulden aan prijzengeld verdelen. De ren ners is al te verstaan gegeven dat een boycot van de wereldbeker, snel de ondergang van het insti tuut kan betekenen. De UCI heeft immers nog altijd geen sponsors voor de beker gevonden en kan de dure competitie daar om 'intern' alleen verkopen als instrument om het veldrijden te promoten. Dat laatste is ook het hoofdargu ment achter de landenploegen filosofie. De UCI wil een groter publiek bereiken en meent dat herkenbare landenteams daarbij onmisbaar zijn. In Lausanne weet men dondersgoed dat uni forme kleding haaks staat op het individuele karakter van de sport, maar Verbruggen c.s. rep pen slechts over het grotere be lang van continuïteit en de lange termijn. Renners en sponsors houden volgens de UCI slechts rekening met hun veel engere ei gen belangen. Het conflict is zo uniek dat giste ren niemand iets zinnigs kon ver tellen over eventuele sancties wanneer Raas zijn renners daad werkelijk zondag weghoudt bij de WB-cross in het Zwitserse Eschenbach. Formeel moet de KNWU de betreffende crossers oproepen, c.q. opeisen. De natio nale bond schaarde zich eind vo rige week echter achter de klacht van Rabo. „Ik moet eerlijk zeg gen dat ik op dit moment even niet weet wat we nu moeten doen," zei KNWU-directeur Pe ter Nieuwenhuis in een reactie op de afwijzing uit Lausanne. In Lausanne meldde een woord voerder van de UCI dat startwei- gering alleen bestraft wordt, wanneer diezelfde dag elders wordt gereden. Volgens Adrie van der Poel mag hij in geval van verlet ook de dag voor en na een wereldbekerwedstrijd niet koer sen. De UCI meent Raas en de natio nale bond het conflict alsnog Raas. foto anp kunnen oplossen. De twee zou den zich moeten vinden in af spraken over de grootte en plaats van 'sponsoruitingen'. Alleen over de kleur van het shirt kan geen twijfel bestaan: effen oran je- [tor Peter de Jong Roosendaal - De Roosendaalse eerstedivisionist RBC Et trainer Jan Poortvliet gisteren ontslagen. Dat ge- I beurde naar aanleiding van uitlatingen die Poortvliet za terdagavond deed na afloop van de door RBC met 3-0 ver- pen wedstrijd in en tegen Eindhoven. De trainer vertel- de daar dat hij na afloop van dit seizoen zou vertrekken. bestuur had gistermiddag hen bespreking met Poortvliet, I terwijl de training bij de com- pndokazerne in Roosendaal lierd geleid door assistent-trai- I net Rob Hellendoorn en herstel- 1 trainer Henk van de Ven. Dit duo I volgt Poortvliet tijdelijk op. Er waren al langere tijd signa- i dat het niet klikte," aldus IC-voorzitter Jan Pollemans. De uitspraken van Poortvliet na t verlies in Eindhoven waren Wekende druppel die de emmer j'tad overlopen. We hebben een I Ui uur met elkaar gesproken en |<tarna besloten om de trainer 1 onmiddellijke ingang uit zijn I functie te zetten." I Poortvliet was gisteren niet be- Utbaar voor commentaar. Hij pam van de amateurclub De 1 'alk en was bezig aan zijn twee- I de seizoen bij RBC. Vooral dit p| seizoen draaide het elftal moei- m. RBC staat voorlaatste met i:«punten uit elf wedstrijden. De r liet eerder meerdere ma- Ij® weten dat hij het niet naar 1% zin had in Roosendaal. Hij IHtelde de zuinigheid van het |®bbestuur en kon het nauwe- l'ljts verkroppen dat hij met zijn Ijjddelmatige elftal geen enkele won. De oud-international |»as teleurgesteld in de motivatie 11 bezieling van zijn spelers en ^erwoog onlangs zelfs een mo- W om zelf weer te gaan spelen. Wtepiet 'er de redenen voor het ontslag Pollemans nu weinig kwijt, kunt wel 1001 dingen noe- t maar dat wil ik niet. Het 't erop neer dat sportief ge- 1 niet uit de samenwerking "e 'rainer is gekomen wat 1 wat hij ervan verwacht I en. We hebben elkaar niet zwartepiet toegespeeld, maar Er zijn miljoenen redenen om UN kaarten en kado's te kopen- ■nr.den zo gewoon niet samen 'der. Dan moet je op een gege- r moment een beslissing nemen "et is jammer voor Poortvliet |i.n zo uitgevallen is," aldus fcnans. *®p-TO°rzitter gaat nu de fi- JÜf.^Wading van het ont- miljoenen kindemn Bel voor de nieuwe t'»1""' 070 - 333 93» h,;, Het tweejarige con- van Poortvliet loopt offici os af op 30 juni 1998. „Zijn ^sstond natuurlijk op de be- 'g- In die zin kost het dit sei- Hets extra's. Maar als we rnmand anders op die post kost het natuurlijk bi licht Pollemans toe. moet voor de tijdelijke aan- van Hellendoorn dispen- over ,a^n7ragen omdat hij niet .....not benodigde diploma be- reerde u°rig se'zoen nog promo- feureinh b met de zondagama- Koosendaal naar de eer- aanvragen van dispensatie geeft RBC in ieder geval een maand de tijd om uit te kijken naar een geschikte opvolger. Het bestuur sprak al eerder met Dick Buitelaar uit Rijen, voormalig trainer van onder meer Baronie, Hoek, NAC en SW. Hij stond op de nominatie om te worden toe^ gevoegd aan de technische staf. De spelers werden gisteren door voorzitter Pollemans op de hoog te gebracht van (Je ontwikkelin gen. Aanvankelijk zei Poortvliet dat hij de spelers zelf tijdens de training het nieuws zou brengen, maar hij verdween met zijn auto halsoverkop naar zijn woon plaats Eindhoven, zonder af scheid te nemen van de selectie. Gisteravond was hij niet bereik baar omdat hij volgens zijn doch ter 'wat was gaan drinken in de stad'. Reacties Volgens Pollemans waren de eer ste reacties van de spelers 'lauw'. „Zij moeten dit natuurlijk ook eerst verwerken." Aanvoerder Erik Hellemons wil nog weinig vertellen over het ge beurde. „We hebben met de spe lersgroep afgesproken dat we weinig commentaar leveren op het ontslag. Anderhalf jaar heb ben we samengewerkt met Poort vliet en dan is dit toch een flinke domper. We willen gewoon niet dat Poortvliet door bepaalde uit latingen in een kwaad daglicht wordt gesteld. Bovendien willen we zoveel mogelijk rust houden in de spelersgroep," vertelt de captain. Ook zijn ploeggenoot Peter Re- mie is weinig spraakzaam van wege de gezamenlijke afspraak. De Bredanaar werd enkele weken geleden nog door de technische staf uit de hoofdmacht verban nen samen met René Houtzager, John Hoeks, Mare Frijters en Gijs Cales. „We hebben een conflict gehad maar dat was na een goed gesprek ook snel weer opgelost. Ik vind het gewoon erg voor Poortvliet dat hij weg moet. Een ontslag van een trainer is nooit leuk. Dat is voor alle partijen een verlies," aldus Remie. Geen winnaars De tijdelijke trainer Rob Hellen doorn beaamt de woorden van Remie. „In zo'n situatie zijn er geen winnaars. Ik ben zelf ooit ontslagen bij de club Strijen en weet er alles van. Het is niet leuk om aan de kant te worden gezet. Ik ga nu samen met Van de Ven aan het werk en blijf er het twee de ook bij doen. We moeten eerst goede afspraken maken met de spelers, de staf en de andere men sen eromheen en dan moeten we zien hoe we samen het schip drij vende kunnen houden." Door Henri van der Steen Rotterdam - Arie Haan had het toch wat anders bedoeld. Hij had niet willen speculeren over een mogelijk snel vertrek bij Feyenoord. Het waren slechts filosofische gedachten geweest. „Vanmorgen om ne gen uur was ik hier op het stadion en begon er een nieuw tijdperk." De coach van Feyenoord zei gis teren zelfs nooit aan stoppen te hebben gedacht. „Stoppen? Ben je gek! Hier ben je mee opge groeid." Bijna beweerde hij dat hij het hier voor deed. Die com motie, die druk, die vuige stukjes in de krant. Haan had uiteraard gisteren geen enkele zin nog eens uitge breid verder te filosoferen over het leven in de voetbaltop met al zijn vervelende kantjes. Twee dagen voor de wedstrijd tegen Manchester United, op Old Traf- ford voor de Champions League, moet een coach bezig zijn met voetbal en voetbal alleen. Dat is meteen het probleem van Haan; wat zijn ploeg momenteel laat zien heeft niks met voetbal te maken. De coach begint dus waar een coach altijd begint in dit soort omstandigheden: tussen de oren van de spelers poetsen. Haan: „We moeten hier als groep doorheen, daarom moet ik de spelers eerst een stukje plezier teruggeven. Ze moeten vrij wor den in het hoofd, daarom moeten we nu niet te veel praten. En daarom heb ik een partijtje gege ven vanmorgen. Kunnen ze de frustratie weg trainen. Morgenavond is het menens. Feyenoord moet dan tegen een club wier reserve-elftal al 42 miljoen heeft gekost en namen telt als May, Poborsky, Johnsen en de Nederlanders Cruijff en keeper Van der Gouw. Feye noord speelt uiteraard voor een punt. Haan: „Om bij te blijven moeten we zeker niet verliezen." Wie zou er ook moeten scoren? Cruz is de topscorer in de compe titie met drie goals, waarvan er eentje overigens door Spartaan Gérard de Nooijer werd ge maakt. De verslaggever van het ANP vond het echter zo sneu voor de Argentijn dat toch maar werd doorgegeven dat Cruz had gescoord. Cruz doet echter morgen niet mee. Geschorst. Henk Vos mag weer wel meedoen, hij heeft zijn schorsing van drie wedstrijden voor de aanslag op de Fin van FC Jazz uitgezeten. Vos heeft er deze competitie echter nog niet eentje gemaakt. Andere aanvallers: de kleine, incompetente Ier Connol ly, de volledig uit vorm zijnde schaduwspits Sanchez en na tuurlijk de begaafde Korneev, die bij Haan echter niet zo goed lijkt te liggen. Aan de kwaliteit van de selectie ligt het niet, volgens Haan. Het is ook overduidelijk de ploeg van Haan en het is daarom begrijpe lijk dat bestuurslid De Jong zon dagmiddag geprikkeld zei dat Haan de ploeg eens op gang Door John Graat Gemert - Eddy Bouwmans stopt met wielrennen. De 29-jarige Gemertenaar heeft voor het nieuwe seizoen geen werkgever kunnen vinden en zal zon dag in de Brinta Beach Classic een pe riode van acht jaar als prof besluiten. „Mijn carrière is niet geworden wat ie dereen, en ik ook, ervan had verwacht. Maar al met al is het geen slechte tijd geweest." Bouwmans verlaat zondag - als alle aan dacht gericht zal zijn op Erik Breukink - het internationale peloton via de achter deur. Dat is opmerkelijk gezien het onstui mige begin van de carrière van de geboren Aarle-Rixtelnaar.'Bouwmans was pas twee jaar beroepsrenner toen hij in 1992 als 24- jarige internationaal doorbrak. Hij eindigde destijds als veertiende in de Tour waarin hij bovendien de witte trui voor de beste jongere bemachtigde. Hij klopte daarvoor Richard Virenque. Maar terwijl de Fransman doorgroeide, slaagde Bouwmans er nooit meer in zijn grote belof te in te lossen. „Ik ben heel fris aan mijn carrière begon nen. Met het idee van 'we zien wel waar het schip strandt'. En toen het allemaal zo ge makkelijk bleek te gaan, werden de ver wachtingen hoog. Maar zelf heb ik nooit ge roepen dat ik de nieuwe Theunisse of Rooks was. Dat heeft de buitenwereld gedaan. Het is absoluut niet zo dat ik onder die druk be zweken ben. Feit is gewoon dat het lang zaam minder is geworden." Bouwmans reed vijf jaar in dienst van Peter Post. Van '90 tot en met '92 bij Panasonic, daarna twee jaar bij Novémail-Histor. In die periode won hij drie keer een ploegen tijdrit, het jongerenklassement in de Ronde van Zwitserland, de Alpenklassieker en rit ten in de Dauphiné Libéré, Critérium Inter national en de Ronde van de Limousin. Toen Post eind '94 geen nieuwe sponsor vond, stapte Bouwmans over op de Novell- ploeg van Jan Raas. Het werd geen succes. De laatste twee jaar moest hij genoegen ne men met een plaats bij het bescheiden Fo- reldorado-Golff. Dit jaar schreef hij de Te- leflex-toer, zijn enige zege in de laatste drie seizoenen, op zijn naam. „Mijn afscheid is geen donderslag bij helde re hemel", zegt Bouwmans. „Ik was er zelf al een tijdje mee bezig. Eigenlijk al de laat ste twee jaar. Ik ging bij mezelf denken: als het zo moet, hoeft het voor mij niet meer. Vooral dit jaar speelde dat nadrukkelijk. Vorig jaar had ik nog de hoop om terug te keren in een grote ploeg, maar als dat niet lukt ga je twijfelen aan jezelf en wordt de motivatie minder." Rijswijk - Richard Witschge stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal. De 28-jarige middenvelder van Ajax zei dat maan dagavond voor de Veronica-televisie. De dertigvoudige international Witschge meldde teleurgesteld te zijn in de houding van bondscoach Guus Hiddink, die hem niet opriep voor de WK-kwalificatiewedstrijd Nederland-Turkije. In dat duel (0-0) plaatste Oranje zich voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal, volgend jaar in Frankrijk. Feyenoorder Giovanni van Bron- ckhorst speelde tegen de Turken als linkshalf. Bij zijn club Ajax stak Witschge juist in grote vorm. W&B8ÊBÊtSÊËÊÊÊÊk Aalst - De overgang van John de Wolf naar de Belgische eerste klasser Eendracht Aalst is definitief van de baan. Volgens manager Patrick Orlans van de Belgische club verkiest Aalst een Scandina vische speler boven de ex-VW'er. De 34-jarige oud-international blijft voorlopig dus zonder club. Eind vorig seizoen verliet hij VW voor een avontuur in Israël. Na problemen met het bestuur van Hapoel Ashquelon keerde hij al na enkele maanden terug. Jan-Pieter Martens van Roda JC is maandag naar Lausanne Sports vertrokken voor een proefperiode van een week. De Belg is ontevreden in Kerkrade omdat hij geen basisplaats heeft. Stefan van der Heijden, een andere ontevreden Belg bij Roda JC, heeft van Sparta Praag te horen gekregen dat hij niet wordt aange trokken. Straffen betaald voetbal. Eén wedstrijd geschorst: Verhagen (FC Den Bosch), Streppel (Helmond Sport), Tomassic (Roda JC), Groe nendijk (Sparta), Van den Brom (Vitesse), Rayer, Schol (VVV). John Lensen van amateur-vierdeklasser Koewacht verkast naar het Belgische Gerda St. Niklaas. De 35-spitsspeler scoorde dit sei zoen al negen keer. Kaapstad - Steven de Jongh is als tweede geëindigd bij de eerste etappe van de Ronde van Kaapstad. Na een rit over 36 kilometer bleef de Duitser Marcel Wust de renner uit de TVM-ploeg van Cees Priem nipt voor. Lucien de Louw finishte als vierde. Scheveningen - Mario Cipollini neemt zondag deel aan de Brinta Beach Classic in Scheveningen. De organisatie van de mountainbi kerace over het strand naar Noordwijk heeft overeenstemming be reikt met de Italiaanse sprinter. In de wedstrijd maakt Erik Breukink voor de laatste keer zijn op wachting. De Rabo-renner beëindigt met zijn optreden door het zand definitief zijn professionele loopbaan. Ook Eddy Bouwmans neemt in deze koers afscheid. Arie Haan en zijn spelers huldigden gisteren het aloude Feyenoord-devies: geen woorden maar daden, in dat geval trainen dus. foto anp moest gaan trekken in plaats van lopen filosoferen over de afne mende dikte van zijn huid. Jorien van den Herik wilde gis termiddag liever niet reageren op speculaties over Haans ontslag. Hij deed het, misschien onbe wust, toch. „Dit is niet het juiste moment om te praten over het personeelsbeleid van Feye noord." Wilde de voorzitter zeg gen dat eerst even de wedstrijd tegen Manchester United, even tueel die tegen Ajax moet wor den afgewacht? Het is geen uitzondering dat er in tijden van hoge nood wat moei zaam wordt gecommuniceerd. Gisteren bleek dat nog eens toen Haan besloot de training in het .stadion te laten doen. Met pu bliek, maar zonder televisie-ca mera's. De clubleiding stond het de televisie-makers echter toe de training te volgen. Arie Haan zuchtte eens. Hij liet het maar zo. Je kunt ook niet aan het filosofe ren blijven. :r.v BRIDGE Hammamet (Tun). WK viertallen. Vrouwen, eerste ronde: Nederland - Colombia 17-13, tweede ronde: Chi na - Nederland 21-9. Stand: 1. Frankrijk 48 punten, 2. China 43, 3. Verenigde Staten II 42, 4. Engeland 36, 5. Italië, Canada 35, 11. Nederland 26. DAMMEN Minsk Mazowiecki (Pol). WK-vrou- wen. Achtste ronde: Savina (Rus) - Wan ders (Ned) 1-1, Dumesj (Ned) - Siu- da (Pol) 1-1. Stand: 1. Golubjeva 13, 2. Schalley 10, 3. Borkova, Dumesj en Pasjke- witsj 9, 6. Wanders, Kamyschleeva, Altsjoel 8, 9. Makarenkova en Savi na 7, 11. Balthazy en Milsjina 6, 12. Tschidlauskiene 5. Minsk Mazowiecki. Open Pools kampioenschap. Tweede ronde: belangrijkste uitsla gen: Valneris (Let) - Nitsch (Ned) 2- 0, Mooser (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1, Boezinski (Lit) - Van Meggelen (Ned) 1-1. Stand: 1. Valneris, Wirny, Kirzner en Bulatov 4, 4. Van Meggelen, Mooser, Boezinski, Watoetin, Gant warg, Chmiel, Bobkov en Zalitis 3. den. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Schalken (Ned) 6-4 6-2, Haarhuis (Ned) - DeWulf (Bel) 4-6 6-1 6-3, Prinosil (Dui) - Rosset (Zwi) 5-7 6-4 6-2, Arazi (Mar) - O'Brien (VSt) 6-3 2-6 6-3, Martin (VSt) - Agassi (VSt) 6-4 6-4, Larsson (Zwe) - Wood- bridge (Aus) 6-2 6-3, Kiefer (Dui) - Johansson (Zwe) 6-3 3-6 6-1, Gus- tafsson (Zwe) - Portas (Spa) 6-1 6-1. Tweede ronde: Siemerink - Björk- man (Zwe), Haarhuis - Muster (Oos). Luxemburg. Vrouwen, 330.000 gul den. Eerste ronde: Likhovtseva (Rus) - Basuki (Ino/6) 7-5 6-1, Testud (Fra/3) - Carlsson (Zwe) 6-1 6-4, Krüger (ZAf) - Magdalena Malejeva (Bul) 6-2 6-3, Appelmans (Bel/4) - Chladkova (Tsj) 6-0 6-4, Farina (Ita) - Babel (Dui) 6-4 6-1, Sawamatsu (Jap) - Labat (Arg) 6-4 6-4. VOETBAL SCHAKEN Rotterdam. Beslissingstweekamp NK. Eerste partij. Timman - Nikolic 1/2- 1/2. Ashkelon. Minitoeraooi onder 18 jaar. Israël - Nederland 2-0. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 42. Eerste prijs: 1 winnaar, f. 1.000.000,00; tweede prijs: 1 win naar, f. 100.000,00; derde prijs: 71 winnaars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 187 winnaars, elk f. 250,00; vijfde prijs: 3707 winnaars, elk f. 25,00; zesde prijs: 3231 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 56.524 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf TENNIS Stuttgart. Mannen, 4,6 miljoen gul- cijfers goed: 1 winnaar, f. 10.000,00; vier cijfers goed: 31 winnaars, elk f. 1000,00; drie cijfers goed: 248 win naars, elk f. 100,00; twee cijfers goed: 2766 winnaars, elk f. 10,00. Callantsoog (anp) - Ronald de Boer keert vandaag in het eerste Europese treffen met Udinese terug in de basis bij Ajax. De middenvelder is voldoende hersteld van rib- en teenblessure. Ajax reisde zondag af naar Cal lantsoog, waar maandag een keer werd getraind. Daarna trok de selectie zich terug in de tv- zaal, om video's van Udinese te bestuderen. Trainer Olsen wilde gisteren nog niets kwijt over de opstelling. „In het hedendaagse topvoetbal kun je je tegenstan der nauwelijks nog verrassen. We weten bij wijze van spreken wat voor een onderbroek de nummer 27 draagt. Maar er zijn altijd kleine dingen. En in top wedstrijden bepalen kleine din gen vaak het verschil," aldus de Deen. Olsen besteedde tijdens de och- tendtraining vooral veel aan dacht aan zijn spitsen, na de drie keer 1-0 in de competitie de zor genkindjes. Daarbij komen ook nog eens de blessures van Babangida en Laudrup. „Maar we hebben jon gens die dat kunnen opvangen. Geen echte vleugelspelers, maar dan moeten we gewoon wat an ders spelen." Hoekstra zal de opengevallen plaats aan de linker kant wel in nemen. Arveladze lijkt van zijn voorkeurspositie in de spits te moeten verhuizen naar rechts. In de punt van de aanval zou Sibon wel eens kunnen terugkeren. John Bosman is dinsdag tij dens het eerste Europa-Cuptref- fen met Aarhus AGF de belang rijkste ontbrekende schakel in de aanval van FC Twente. In de Deense stad meldde de aanvaller zich maandag wel weer voor het eerst voor een looptraining op het veld. Het gips om zijn ge blesseerde rechterhiel is er sinds een week af. Lopen leverde aan vankelijk nog teveel problemen op. Bosman rekent erop over twee weken bij de return - op 4 no vember in Enschede - weer bij de selectie te zijn. PSV'er Boudewijn Zenden speelt woensdag niet tegen New castle United. De snelle midden velder is niet tijdig hersteld van een hamstringblessure.

de Stem | 1997 | | pagina 9