Klonen mens zonder hoofd is volstrekt onethisch' Onderzoek ontsnapping criminelen 'Met Johan V. werd alles geregeld' Onze Top 10 van deze week. ^eer gedetineerde ^an Mesdag ontsnapt I )etre|Hd Simonis en Borst mijlen uit elkaar in 'abortusgesprek' O Topper van de week deStem BINNENLAND A3 Overplaatsing wordt bekeken Kerkschatten Cyprus in Den Haag te zien 'Kroongetuige' Abbas blijft erbij: de Hakkelaar was de bendeleider Joofd beveiliging op non-actief Chinese peuter mag niet naar asielcentrum O Gehakt half om half, ITOBER 1997 A2 velden, i en str den I I I I I DINSDAG 21 OKTOBER 1997 irittannië en Ierland: "en, maar ook gere- meest droog. Eerst straffe oostenwind. In van Engeland en bewolkt en kans op re- ddagtemperatuur onge- graden. en Luxemburg: Eerst velden, gaandeweg pe- met zon. Droog. Mid- .peratuur ongeveer 10 en Midden-Frankrijk: iwolking en van tijd tot ;en. In het uiterste noor- jger en kans op zon. Vrij md. Middagtemperatuur 10 graden bij Lille tot 16 zuiden. 'rankrijk: Nogal bewolkt :ele buien, mogelijk met r. Aan de Cote d'Azur en zon. Middagtempera- mgeveer 21 graden, bij tz dinsdag warmer, gal: Bewolkt en enkele of onweersbuien. Eerst eel wind. Maxima onge- 2 graden. e: Vrij veel wolken en L dinsdag enkele forse re- >f onweersbuien, plaatse- iet veel regen. Woensdag et westen uit opklarend, agtemperatuur van 22 n in het noorden tot 27 in lidoosten. rische Eilanden: In het n flinke perioden met zon oog. In het noorden meer snvelden en een enkele Middagtemperatuur onge- 27 graden. irca en Ibiza: Geregeld ook wolken en een enkele ï- of onweersbui. Maxima veer 25 graden, i: In de loop van dinsdag het westen uit bewolking en enkele regen- of on sbui. Middagtemperatuur veer 21 graden, in het den rond 17 graden, kenland en Kreta: Van het en uit perioden met zon en ig. Woensdag in het uiter- resten weer nieuwe wolken luien. Middagtemperatuur iveer 20 graden. :sland: Perioden met zon en ig. In het uiterste zuiden olkt en kans op regen. Mid- ;emperatuur van 5 graden 31eeswijk-Holstein tot 11 len bij München. tserland: Dinsdag toene- de bewolking en hier en r regen, later in de bergen -gaand in sneeuw. Woens- ook bewolkt en nat.Maxi- ntemperatuur dalend naar eveer 12 graden, tenrijk: In de loop van dins- bewolkt en hier en daar re- of sneeuw, ook op woens- Kouder met een middag- peratuur op woensdag van ;eveer 7 graden. jjjrHélènevan Beek Nijmegen - Klonen van een j,ens zonder hoofd, met als joel daar organen mee te Inveken, is 'volstrekt on- [thisch'- Dat stelt bio-ethicus jr. F. Stafleu van de Universi teit Utrecht. jij reageert op de berichten dat jntse wetenschappers van de universiteit in het Britse Bath jakker-embryo's zonder hoofd lebben gekweekt. jen volgende stap zou het klonen ,an menselijke foetussen zonder Idofd kunnen zijn die worden geplaatst in een 'embryozak' (een kunstmatige baarmoeder), met als doel het maken van menselij ke organen. Simpel gezegd komt de methode volgens ethicus Stafleu op het volgende neer; „Stel: je neemt een cel van een persoon. Die ont wikkel je in een embryozak. Je laat alleen groeien wat je nodig hebt en je schakelt alle genen uit die je niet nodig hebt. Maar het is de vraag of het aan- en uitzetten van genen technisch mogelijk is. Heel erg theoretisch gezien kan het, denk ik. De dynamiek van de wetenschap is groot. Ik zeg nooit 'nooit'." „Of het ethisch mag, is een heel andere kwestie," vindt Stafleu. „Ik snap niet hoe prof. Slack van de universiteit in Bath met dit idee durft te komen. Het zou het zelfde zijn als dat we comapa tiënten gaan gebruiken voor or ganen. Maar dat doen we toch ook niet? Dat is absoluut onbe spreekbaar. Dit is een zeer tech nische manier van denken over het leven. Ik vind het uitermate onethisch." In Nederland is kweek van men selijk weefsel toegestaan. Zo worden tumoren gekweekt voor onderzoek. „Een menselijk em bryo kweken is niet toegestaan," aldus bio-ethicus Stafleu. „De vraag is waar op de lijn we met deze mensen zonder hoofd gaan zitten, met deze 'automaat van menselijke origine'. Naarmate het meer gaat in de richting van 'puur organen kweken', zal het minder problematisch worden." Juridisch is een menselijke kloon zonder hoofd toelaatbaar, want het is geen mens, stelt Stafleu. „Als het hoofd eraf is, zijn de ho gere hersenen weg. En die bepa len dat iemand een mens is." Of deze 'automaat van menselij ke origine' ooit werkelijkheid wordt, betwijfelt Stafleu ten zeerste. „Ik kan het me niet voor stellen. Ik denk dat het maat schappelijk nooit zal worden ge accepteerd." In Nederland, of andere Europese landen, ziet Stafleu voorlopig dus geen gek loonde menselijke organen op de markt komen. En illegaal kan het in de westerse beschaafde wereld volgens hem ook niet. „Want je hebt bij een eventuele transplan tatie zo veel technische kennis van ziekenhuizen nodig, dat het nooit illegaal kan. Maar of het el ders in de wereld niet zal gebeu ren en via een achterdeur toch bij ons terecht komt? Ik weet het niet." Organen uit een mens zonder hoofd zullen nooit werkelijkheid worden, stelt embryoloog profes sor C. Wensing van de faculteit Diergeneeskunde aan de Univer siteit Utrecht. „Na de foetale fa se houdt het op. Het is uiterst in gewikkeld een kloon zonder hoofd in leven te houden na de geboorte. In de foetale fase krijgt het wezen voeding via de navel streng. Na de geboorte, als de na velstreng verbroken is, kan het wezen geen voedsel meer tot zich nemen." Koploze mensen die ook nog ge bruikt kunnen worden als or gaandonor, ziet Wensing hele maal niet voor zich. „Je krijgt dan organen uit een foetus. Die zijn niet bruikbaar." De embryoloog spreekt uit erva ring. „Ik heb jarenlang, van 1976 tot 1987, met koploze foetussen van varkens gewerkt. We onder zochten de invloed van de herse nen op de groei van bijvoorbeeld testikels of bijnier. Het was heel interessant en niemand stoorde zich eraan." In de jaren vijftig werd in Parijs al onderzoek ge daan met koploze konijnen. „Dus zo nieuw is het onderzoek met de kikkers in Bath niet." Wel nieuw is de link die wordt gelegd naar koploze klonen voor de productie van menselijke or ganen als lever, nier of hart. „Maar dit is geen gangbare weg," stelt Wensing. „Ethisch niet en technisch niet. Dan komen we toch terecht bij praktijken uit Brave New World: mensen kwe ken in defies." Van onze verslaggever i Haag - Het ministerie van Justitie is momenteel bezig met ten intern onderzoek naar aanleiding van de ontsnapping, vo rige week woensdag, van twee levensgevaarlijke criminelen uit je Van Mesdagkliniek in Groningen. eeg 'jaweg 'a[>|ru>| 'ui|sq uee ui|n I Vooral de procedures voor de [overplaatsing van gedetineerden I van de ene inrichting naar de an- 1 dere zullen tegen het licht wor- I den gehouden. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie m Justitie gisteren bevestigd. I Directe aanleiding is de over plaatsing van de 41-jarige, nu voortvluchtige Duitser Stefan K. n het penitentiair ziekenhuis in licheveningen naar de Van Mes- I dagkliniek, een tbs-inrichting, in 1 Groningen. Deze vluchtgevaarlij ke man werd op basis van een re- g voor gevangenen met psy- I chische problemen naar het lich- |ta regime in Groningen verwe- Tinister Sorgdrager van gaf daar toestemming r. De Tweede Kamer heeft in- opheldering over deze limgvan zaken gevraagd. |Goed gedrag dat de zware Duitse crimineel «aar de tbs-kliniek werd overge plaatst, is nu hoogst omstreden geworden, omdat hij destijds (oor de rechtbank bij zijn volle verstand werd geacht en in het itel geen tbs opgelegd kreeg. Bovendien kreeg hij, toen hij een- naai een tijdje n de Van Mesdag at daar extra bewegingsvrijheid s goed gedrag. Dat heeft de ipping van vorige week in de hand gewerkt. "e Duitser kreeg mei 1990 vijf jaar gevangenisstraf, zonder wegens het gijzelen van de Apeldoomse landmachtkolonel •an de Kieft. De gijzelnemer, die op de vlucht was voor justitie in Duitsland, eiste een miljoen gul- 'fflen honderd gram heroïne. De Sjzeling kwam tot een drama- einde toen een scherpschut- w van de politie op 22 juni 1989 'gegijzelde kolonel per ongeluk doodschoot. In Duitsland wacht nog levenslang gevangenis- lra' vanwege het overvallen en «noorden van een advocaat. 'weede ontsnapte gevangene, Arnhemmer Johan van T., '8 in augustus 1990 zes jaar »s met dwangverpleging we gens doodslag op en ontvoering van een zekere R. Lubberts. Van T. ontvoerde met een handlanger het slachtoffer uit diens woning in Dokkum. De drie hadden waarschijnlijk een geschil over drugs. De nu gevluchte gevange ne stak Lubberts bij Duivend- recht een aantal malen met een mes en gooide hem in een vaart, waarin hij verdronk. Hongerstaking K. verbleef tot begin '96 in de Ex tra Beveiligde Inrichting (EBI) Nieuw Vosseveld in Vught. An derhalf jaar geleden zag hij ech ter kans een overplaatsing naar een zwaar bewaakte afdeling van het Scheveningse gevangenis ziekenhuis af te dwingen via een langdurige hongerstaking. De Duitse crimineel had op die ma nier al eerder, in Duitse én in Ne derlandse gevangenissen, een minder strenge vorm van gevan genschap bewerkstelligd. De gedragsdeskundigen in Sche- veningen bepleitten bij het mi nisterie van Justitie opname in een tbs-kliniek. Dit tegen het uit drukkelijk advies van gedrags deskundigen van de Bijlmerba jes. Ze vonden de Duitser volle dig toerekeningsvatbaar. Al eer der, in Vught, trokken specialis ten diezelfde conclusie. Bescherming Stefan K. en Johan van T. ont snapten vorige week uit de Van Mesdagkliniek via het buizen stelsel van de airconditioning. De Rijksrecherche stelt een onder zoek in naar de achtergronden van deze ontsnapping. Het minis terie wil niet ingaan op de vraag of K, indien hij wordt aangehou den, weer in aanmerking komt voor een tbs-klinieK. Zolang K. voortvluchtig is, krij gen mensen van de rechtelijke macht en het Openbaar Ministe rie in Arnhem die in '89 betrok ken waren bij zijn vervolging, ex tra bescherming. Justitie vreest een wraakactie van de Duitse cri mineel. 'mnger tbs-instelling is al ptL"! °pspraak vanwege de """laire ontsnapping, vori- van 'wee zeer gevaarlij- *miTnelen: Minister Sorgdra- Li n .™titie onthulde gistera- hjdens een D66-verkie- "wid in Hoogeveen dat het beveiliging van het Van vanwege de ontsnappin- ^""betief gesteld. Dat is tan, een gebruikelijke en C maatregei. If kritn0' yerwierp gisteravond 1 eh at baar ambtenaren Wge Jf^1? zÜn voor aw "e ^snapte Duit- 'Wak? Stefan K' Na een GroLiaklng werd die naar 1 «gen overgeplaatst. De Grieks-orthodoxe bisschop Vassilios bekeek gisteren in Den Haag één van de op Cyprus geroofde en onlangs in München terugge vonden kerkschatten: een Byzantijns mozaïek dat de apostel Thaddeus voorstelt, gemaakt in het jaar 525. foto anp Den Haag (anp) - Het Gemeentemuseum van Den Haag toont van 25 oktober tot en met 22 december enkele tientallen van Cyprus gestolen kerkschatten die re cent werden teruggevonden in München. Het Gemeentemuseum is eigenlijk gesloten wegens renovatie, maar heropent de Scham- hartvleugel speciaal voor deze gelegenheid. Nederlanders hebben de Grieks-Cypriotische autoriteiten, met name de Cypriotische ho norair consul in Nederland, gesteund bij de zoekactie naar de ruim twintig jaar geleden ontvreemde, meest zeer oude kunstwerken. Kort voor Kerst gaan de kerkschatten terug naar Cyprus. In München werden behalve de in Den Haag geëxposeerde stukken nog meer kunstwerken teruggevonden. Volgens een Duitse justitie functionaris ging het om een collectie van fresco's, mozaïeken en iconen ter waarde van een kleine tachtig miljoen gulden. Een Nederlandse kunsthandelaar van twij felachtig gehalte, die zich in het verleden zelf ook aan de handel in gestolen Cypriotische kunst schuldig maakte, wees de Grieks-Cy prioten en justitie de weg naar München. Volgens honorair consul Georgiou zat er voor de autoriteiten niets anders op dan met de man in zee te gaan. Hij heeft een deel van de kunst met Cypriotisch geld teruggekocht, maar Cyprus heeft dat geld inmiddels terug geclaimd. De Nederlandse kunsthandelaar ontkomt volgens de Duitse politie aan vervolging om dat zijn eigen illegale praktijken verjaard zijn. De politie in München wil niet bevesti gen dat het om Michel van Rijn gaat, een naam die veelvuldig in publicaties circuleert. De Duitse justitie verleent tipgevers in dit soort gevallen bescherming, wanneer de per soon in kwestie zijn handen niet opnieuw vuil maakt. Sinds 1974 zijn er zo'n 60.000 kerkschatten uit Cyprus verdwenen. Dat gebeurde vooral in Noord-Cyprus, na de inname van dat ge deelte van het eiland door de Turken. De Grieks-Cyprioten zullen niet rusten voordat ze alles terughebben en zijn niet bereid om daarvoor verder ook maar één cent te beta len, aldus Georgiou. onze redactie binnenland Haag/Hoogeveen - Gisteren is opnieuw een gedetineerde u e Groninger Van Mesdagkliniek ontsnapt. Dat gebeurde Paleis van Justitie in Den Haag tijdens een zitting over Waag of de tbs-detentie van de man verlengd moest worden. Over de jongste ontsnapping van de gedetineerde gisteren in Den Haag sprak Sorgdrager haar ver ontrustheid uit. Volgens de mi nister hebben de twee zaken evenwel niets met elkaar van doen. De 27-jarige gedetineerde uit Den Haag wist in het Justitiepa leis aan de aandacht van zijn (enige) begeleider van de Van Mesdagkliniek te ontsnappen tij dens de zogenaamde tbs-verlen gingszitting. Hoe de man vervol gens het pand uitkwam, kan een woordvoerder van justitie nog niet zeggen. De Hagenaar zat sinds eind vorig jaar vast in de Van Mesdagkliniek voor diefstal en bedreiging met geweld. Van onze verslaggever Amsterdam - „Met Johan V. werd alles geregeld." Fouad Abbas, een van de twee 'kroongetuigen' in het straf proces tegen Johan 'de Hak kelaar' V., blijft ook voor het Amsterdams gerechtshof bij zijn belastende verklaringen. V. was de bendeleider, voor wie hij van 1987 tot in 1991 bemid delde om grote partijen Paki staanse hasj met scheepsladin gen tegelijk naar Nederland en Canada te smokkelen. Van zijn eerder afgelegde verklaringen te gen Johan V. en diens rechter hand Koos R. neemt hij niets te rug. Hoe bang hij ook is voor de wraak van 'de Hakkelaar', die volgens Abbas 'heel gevaarlijk' is. Een paar uur na het herhalen van zijn voor Johan V. en Koos R. be lastende verklaring liet het Openbaar Ministerie Abbas bun gelen en nog net niet vallen. Om dat de - ooit in Antwerpen als diamantair actieve - hasj-make- laar zijn deel van de overeen komst niet volledig nakomt, wordt hij mogelijk ook in Neder land alsnog vervolgd voor zijn aandeel in de hasj-smokkel en witwassen van criminele ver diensten. Abbas had, naast zijn verklarin gen tegen de bendeleiders, voor 1 september een schikkingsbedrag van 1,8 miljoen gulden moeten betalen om in Nederland vrij te blijven. Daarvan heeft hij vol gens het OM nog maar 325.000 voldaan. Abbas zelf zegt zes ton Mr. Max Moszkovicz, advocaat van de Hakkelaar, pakt in de zwaar beveiligde rechtszaal het dikke Hakkelaar-dossier uit zijn tas. foto anp te hebben betaald en heeft ge vraagd om uitstel van betaling tot december. Het OM voelt daar niets voor. Binnen enkele dagen wordt besloten of tegen Abbas verdere actie wordt ondernomen. Met veel moeite was het toch ge lukt om Abbas - naast oud-ben delid Ad Karman de tweede cri mineel met wie justitie een deal sloot - naar de Amsterdamse rechtszaal te krijgen. Voor het eerst was daar gisteren hoofd verdachte Johan V. ook weer aanwezig. Abbas (58) zit sinds een half jaar in een Londense gevangenis, in verband met een uitleveringsver zoek van België. Maar toen de zitting gistermorgen zou begin nen, weigerde Abbas de zaal bin nen te komen. Eerst moest de pers van hem de zaal uit. Hij maakte duidelijk dat hij door al le publiciteit voor zijn leven vreest: in de Engelse gevangenis kan hij niet meer voor zijn veilig heid zorgen. De advocaten van Johan V. en Koos R. protesteer den fel tegen het door Abbas 're gisseren' van het proces. Bij de eerste behandeling van de strafzaak voor de rechtbank wil de Abbas alleen komen getuigen op een geheime en afgeschermde plaats, en zonder publiek. Dat gebeurde op het Amsterdamse marinecomplex Kattenburg. Gisteren ging de getuige er wel mee akkoord om gewoon, met publiek, gehoord te worden in de 'bunker', het speciaal ingerichte A A MS V5 Soms weetje niet meer wat echt is. Gisteravond bijvoor beeld kwamen Thorne en Macy in The Bold and The Beautifid in Rotterdam aan, maar in werkelijkheid ge beurde dat drie jaar geleden al en werden er toen in de Maasstad opnamen gemaakt voor de serie. Maar ik, en velen duizenden met mij, zaten destijds in Ahoy' naar een Thorne en een Macy te kijken die in on ze beleving nog in het jaar 1991 zaten, want zover was die serie toen gevorderd op de Nederlandse buis. Toen waren we, als ik het goed heb, nog in de ban van wat Macy met Jake deed en niet op de hoogte van het feit dat ze, in de Amerikaanse frequentie althans, al met Anthony had gerommeld. Nu zit Macy er misschien niet eens meer bij, maar daar hebben we dus geen weet van, want wij leven hevig mee met het knobbeltje in haar keel. Terwijl we dus drie jaar geleden in Rotterdam hoorden dat zij daar niet noemens waardig last van had. Daar krijg ik nou een jet-lag van, van dat heen en weer reizen in de tijd. MERIJN Rijswijk (anp) - Kardinaal Simonis en minister Borst (Volksge zondheid) blijven fundamenteel van mening verschillen over de visie op de mens. Dat bleek gisteren tijdens een besloten ont moeting op het ministerie. De minister gaat uit van de auto nomie van de mens. De Rooms- Katholieke Kerk daarentegen meent dat de mens geen heer en meester is over het leven dat hem of haar is geschonken. „Mevrouw Borst en ik denken fundamenteel anders over de zelfbeschikking," zei de kardinaal na afloop van het gesprek. Aanleiding voor het gesprek zijn uitlatingen van Simonis in een in terview. Daarin legde hij een sa menhang tussen het afnemend respect voor het menselijk leven, dat zich uit in het legaliseren van abortus en euthanasie, en het straatgeweld. Borst noemde deze opmerkingen 'volstrekt ontoelaat baar' en wilde een gesprek met de kardinaal. Simonis hield gisteren vol dat als de Staat het doden van ongeboren leven toelaat, daarvan een 'uiter mate belangrijke signaalfunctie' naar jongeren uitgaat. De kardinaal vroeg zich af of de abortuswet wel wordt uitgevoerd zoals die is bedoeld. In de wet is sprake van een objectieve noodsi tuatie, maar steeds meer blijkt dat de subjectieve noodsituatie de doorslag geeft. In feite wordt ab ortus daarmee volledig gelegali seerd, zei Simonis. De minister had hem toegezegd dat zij erop wil toezien dat de abortuswet volgens de bedoeling ervan wordt uitge voerd. Volgens Borst is de wetge ving zorgvuldig. Zij benadrukte dat Nederland het laagste abor tuscijfer ter wereld heeft. Borst en Simonis waren het erover eens dat het straatgeweld het ge volg is van het gebrek aan normen en waarden. Fundamenteel eens waren de minister en de kerklei der het ook over het gebrek aan liefde in de samenleving. Simonis denkt niet dat paars een antenne voor ethische kwesties mist. Het is volgens hem eerder zo dat 'de hele samenleving meer en meer in een bepaald vaarwater komt, waarvan weldenkende mensen zeggen: zo kan het niet doorgaan', aldus de kardinaal. Assen (anp) - Het twee jaar oude Chinees meisje Sylvia Cheng mag niet terug naar een gewoon asiel zoekerscentrum. Dat heeft de rechter in Assen gisteren be paald. Het kind verblijft momen teel met haar ouders in het ten tenkamp bij Dwingeloo. Raadsman Visser van de familie zei vorige week dat de peuter en haar ouders in augustus uit het verwij dercentrum Ter Apel 'op straat zijn gedumpt'. De rechter stelde vast dat het Centraal Op- vangorgaan Asielzoekers (COA) inderdaad De Rechten van het Kind heeft geschonden. Maar dat is nog geen reden om het verzoek te honoreren, daar de ouders te weinig zouden hebben meege werkt aan hun uitzetting. Van wege de schending van de kinderrechten moet het COA wel de proceskosten betalen. (ADVERTENTIE) gerechtsgebouw voor 'mega-za- ken' in Amsterdam-Osdorp. Toen het hof de zitting toch in al le openbaarheid, met de pers in de zaal, wilde houden verzette Abbas zich daar niet verder te gen. Hij herhaalde dat Johan V. de leider van de hasj-smokkel bende was: „Ik besprak alles met Johan: de prijzen, de hoeveelhe den." Koos R. was veel bij die ge sprekken aanwezig en zat vol gens Abbas 'aan de verkoop kant' van de bende. 'De Hakkelaar' is volgens hem de Pakistaanse hasj-leveranciers nog 35 miljoen gulden en 10 mil joen Canadese dollars schuldig; zelf zou hij nog recht hebben op 1,5 tot enkele miljoenen aan commissie. Hij ontkende dat hij, zoals recent in een tv-uitzending werd onthuld, betrokken was bij wapenhandel met Irak, en dat hij ook in de cocaïne- en heroïne handel zat. Hij zou alleen bemid delaar geweest in hasjhandel. De advocaten voerden aan dat Abbas zelf een groter misdadiger zou zijn dan hun cliënten en dat hij 'iedereen voor de gek houdt'. Zij menen dat Abbas in werke lijkheid veel meer dan tien mil joen gulden verdiend heeft aan hasjhandel en veel meer bezit dan hij doet voorkomen. Het proces wordt morgen voort gezet. Op verzoek van V. wordt alsnog een poging gedaan, twee afnemers van de in Canada on derschepte scheepslading hasj in Amerika te laten verhoren. Dat betekent dat de uitspraak pas in de loop van december kan vol gen. o e o Cfl Panklare gesneden boerenkool, zak 300 gram Cfl Katenspek, 100 gram CfIZaanlander pikant 48+, kilo Cfl Boerenbrood, wit, bruinf2?t3] of volkoren, heel Cfl Perla Mild snelfiltermaling, 3 pakken 250 gram Cfl Amandelspeculaas, 1233] 2.19, of bakkersspeculaas, pak 400 gram CflYoghurtdrink, alle smaken, pak 1 liter Iglo Pizza Crossa, diverse soorten, o.a. pizza Venetiana, 3 dozen a 300 gram naar keuze Cfl Luiers of luierbroekjes, alle soorten, per pak Cfl Keukenrollen met najaarsdecor, pak 3 rollen 99 ,233 1.69 Tvscr 12.90 ,2r53 1.99 9.99 ,233 1.69 1.19 Nü 10." j&3312.99 ^73 2.99 500 gram339 3.75 rAQ kilo at®®® HrSO 0>«/0 WT I 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 25 oktober a.s.

de Stem | 1997 | | pagina 3