DESTEM •ranje heeft het' niet Adelaide E ■rstelde Lance Armstrong tekent profcontract bij US Postal («ckeypioeg uitgeschakeld Touwtrekkerij clubs om Martijn Reuser Groenendaal gevangen tussen twee vuren ortolami winnaar onde van Piemonte Slechte dag voor Hollandse tennissers UITSLAGEN standen ANK 0114-671212 ËIiP IKDOEESIE. 10 WNF-Zeistl ote warenhuizen. 'Wanneer Raas zijn zin krijgt, zijn er volgend jaar geen WB-crossen meer' Yan der Poel blijft fietsen Groenendaal eist meer geld van SP sportnieuws KORT Williams trekt beroep in Hoofdrol Kluivert bij bekerwinst Milan 97 X 78 RT paler. Want de llemaal aan uw de Comfort de armleunin- tt losse kussens Dat maakt uw |baar, naar wens of niet? ns OND KOOPAVOND FeIiP ihdohesië ka de braed. Sport (York (belga/rtr) - Lance «strong heeft een contract «kend bij de Amerikaanse j postal-wielerploeg. De Listige renner, die in 1993 •jslo de wereldtitel op de L behaalde, stond wegens der aan de teelballen een Lp non-actief, [samenwerking met de Fran se ploeg Cofidis werd vervolgens beëindigd. Armstrong hoopt be gin volgend jaar zijn rentree in het wielerpeloton te maken. Van 3 tot en met 8 maart wordt in Californië de Redlands Classic verreden. In januari gaat Arm strong met zijn nieuwe werkge ver in trainingskamp. Armstrong was doodziek, maar hij is nu beter. „Er is geen spoor tje van kanker meer te vinden op de röntgenfoto's," aldus de prof wielrenner, die begin deze maand de trainingen hervatte. „Ik ben weer gezond," zei hij gisteren. Of Armstrong zijn oude niveau ooit nog kan benaderen, weet hij zelf niet, dus anderen ook niet. „Ik ben een uniek geval, er is geen enkele vergelijking moge lijk. Ik voel mij nu geen patiënt meer, hooguit een sporter zonder conditie." Ploegleider Mark Gorski van het US Postal-team gunt Armstrong de tijd. „We zullen samen beslis sen welk programma Lance gaat rijden." Jan Hordijk rijdt volgend sei zoen voor de Belgische Saxon- Tönissteinerploeg. De Nederlan der tekende een contract van een jaar voor de profformatie. Hor dijk debuteerde dit seizoen bij Foreldorado/Golff als prof. Om dat de sponsors enkele maanden geleden bekend maakten dat ze hun inbreng in het professionele peloton staakten, moest Hordijk op zoek naar een nieuwe werk gever. Zijn ploegmaat Michel Cornelis- se had minder succes. Cornelisse onderhandelde met Palmans, een andere Belgische profè- quipe. De ploegleiding vond de eisen van de Amsterdammer echter te hoog. De sprinter is ook nog in beeld bij de semi-professionele Nederlandse ploeg van Piels/Het Luchtschip waar John Talen on derdak vond. aide (anp) - Roelant Oltmans zag gisteren één voordeeltje debrute ontmaskering van zijn hoog aangeschreven hockey- eg in de strijd om de Champions Trophy. „Niemand hoeft ite zeggen dat we volgend jaar bij het WK in Utrecht de tefavoriet zijn," sprak de bondscoach cynisch. „Dat is ten- steiets." I onttroonde Nederland heeft ]t' niet in Adelaide. Dat bleek 1 in de faliekant mis- itwedstrijd tegen Spanje (2- bleef een wraakactie i Australië uit. Hoewel het |dniet slecht was, liep Oranje en een nederlaag op: |i. Daarmee was het uitgescha- d voor de finale. Australië e zich zonder puntverlies jerdeeindstrijd, waarin Spanje id zondag de tegen- iris. olympisch kampioen telt in dié te weinig zekerheden. |twijfel begint al achterin. De mtie van doelman Ronald «(geblesseerd) weegt zowel «als buiten het veld zwaar. 133-jarige sluitpost van Den i heeft het unieke vermogen ^ojelijke' ballen te pakken. s en Bart Looije, die «Australië zijn kans kreeg, «die kwaliteit (nog) niet. |aje mist in Adelaide boven- >te bek' van Jansen. dominante persoonlijkheid bij medespelers, tegenstan- 3 fa scheidsrechters ontzag en afdwingt. Aanvoerder khan Veen (197 interlands) en favelder Jacques Brinkman pps) hebben wel de routine, «niet de brutaliteit van Jan kte gaat daardoor bij Neder- allemaal net iets te plicht en te braaf. „We komen bij i uitstraling en wils- pl te kort," erkende Olt- fe laatste linie vormt Sander ■fleeswijk een risicofactor. De p van Oranje Zwart maakt '.'■'aak schuldig aan balverlies "ft bovendien veel overtre- g om zich staande te i; Eerste keus Sander van e (thuis op rust) speelt tans in het nationale team ■wider roekeloos. IW middenveld zijn Veen en wan constante waarden. 'J spelen in Adelaide zeker Moots, maar halen met hun [pst en techniek altijd wel J ide. Leo Klein Geb- e® andere routinier, is lag geblesseerd. De inde Danny Bree kan Ipg niet doen vergeten. F baalt eigenlijk alleen ■deNooijer een goed niveau, jfsispelers Remco van Wijk t'rien Jaap Derk Buma (on- l'Kntreerd) vallen zwaar te gen. Marten Eikelboom en Tycho van Meer hebben talent, maar lij ken nog iets te licht voor het gro te werk. „Een groot aantal spe lers is niet in vorm," concludeer de Oltmans, die libero Erik Jazet (zondebok tegen Spanje) in gena de heeft aangenomen. „Dat wreekt zich in een toptoernooi." Tot overmaat van ramp loopt ook de gevreesde strafcorner van Bram Lomans niet. Nederland kreeg in vier duels 23 korte hoek- slagen. De Bredase 'beul' van HGC en Oranje scoorde slechts tegen Zuid-Korea (3-1) recht streeks. Bij de andere pogingen was de richting, de stop, of de pass niet goed. Oltmans laakte gisteren in dat verband opnieuw de kwaliteit van het kunstgras veld. Lomans zocht de schuld meer bij zichzelf: „Het juiste ge voel is er gewoon niet." De eerste kansen in het duel met Australië waren voor Nederland. De Nooijer en Van Meer stuitten echter op doelman Diletti. Davies en Gaudoin (strafcorner) gaven de strijdbare thuisploeg in de eerste helft een voorsprong. Op slag van rust maakte Lomans 2-1 na een mislukte strafcorner. Na de pauze drong Oranje zonder overtuiging en overzicht aan. De beste kansen waren voor Austra lië in de counter. Paul Lewis (ex- HGC) maakte van Nederland in de 52e minuut een geslagen ploeg, met dank aan Looije. „Een hele grote teleurstelling," noemde aanvoerder Veen de tweede deceptie binnen 24 uur. „We zijn bij dit toernooi niet fit en niet scherp genoeg. Daardoor hebben we te weinig controle op de wedstrijd. Dat is een belang rijke les voor de komende maan den. Maar eerst moeten we hier brons pakken. Dat zijn we abso luut aan onze stand verplicht." Adelaide. Champions Trophy. SPANJE - PAKISTAN 1-1 (1-0). 25. Javier Arnau 1- 0 (sc), 70. Kaleen 1- 1 (sc). Scheidsrechters: Ehlers (Den), Grime (Aus). Toeschouwers: 2000. AUSTRALIË - NEDERLAND 3-1 (2-1). 8. Davies 1-0, 27. Gaudoin 2-0 (sc), 35. Lomans 2-1 (se), 52. Lewis 3-1. Scheidsrechters: Deo (Spa), Pu- tra (Can). Toeschouwers: 3000. NEDERLAND: Looije; Van Hees- wijk, Jazet, Delmee en Van Pelt; Veen, Brinkman en Bree; Van Meer, De Nooijer en Eikelboom. Vliegende wissels: Lomans, Buma en Van Wijk. Stand: 1. Austraüë 4-12 (13-4), 2. Spanje 4-7 (12-8), 3. Duitsland 4-7 (9-6), 4. Nederland 4-4 (8-11), 5. Zuid-Korea 4-3 (7- 13), 6. Pakistan 4-1 (6-13). Australië geplaatst. Martijn Reuser traint voor het eerst mee hij Vitesse. Door Egbert van der Weerd Arnhem - Martijn Reuser zat gisteren ge vangen tussen Ajax en Vitesse. Met de ene club heeft hij een doorlopend con tract, de andere huurt hem de rest van het seizoen. Alle partijen waren het er over eens dat die constructie de beste was voor zowel Reuser als Vitesse en Ajax. Tot Morten Olsen woens dagavond een uur voor aanvang van het com petitieduel Ajax-NAC zijn speler de wacht aanzegde. „Je mag niet weg, ik heb je nodig," sprak de Deen hem toe. Daarmee passeerde Olsen niet alleen de wens van Reuser maar ook de beslissing van het Ajax-bestuur. Olsen liet de stomverbaasde speler zelfs in vallen tegen NAC. Reuser antwoordde met een gave voorzet op Richard Witschge die de enige goal van de avpnd scoorde (1-0). De reactie van de getergde speler vertelde alles. Driftig en agressief haalde Reuser in woord en gebaar zijn gram tegenover de trainer die tot woensdagavond nooit oog voor hem had. Gisterochtend trok het bestuur van Ajax bij Vitesse aan de bel met het verzoek om uitstel van de huurovereenkomst voor drie tot vier weken. Vitesse voelde daar helemaal niets voor maar wilde Reuser het laatste woord gunnen. De 22-jarige Amsterdammer zat er zichtbaar mee in zijn maag. Tenslotte blijft Ajax zijn werkgever en moet hij begin vol gend seizoen weer onder Morten Olsen wer ken. Martijn Reuser werkte gisterochtend tegen de wil van Olsen in zijn eerste training af bij Vi tesse. Hij was carpoolend met Michel Kreek en Orlando Trustfull naar Arnhem gereisd. Na afloop van de training sprak hij met Leo Beenhakker, in het kamertje van de technisch directeur, deels aan het zicht onttrokken door niet helemaal gesloten luxaflex. De winst in een spelletje touwtrekken tussen Ajax en Vi tesse, lag in handen van Martijn Reuser. Voorzitter Karei Aalbers van Vitesse was gis termiddag vanuit zijn vakantie-adres in Por tugal stellig. „We zijn na de ervaringen met Makaay niet meer zo gevoelig voor Ajax. Ze FOTO WB hebben die jongen zelf bij ons aangeboden. Twee weken geleden zijn we al tot een ak koord gekomen met Maarten Oldenhof (alge meen directeur Ajax, red.). De afgelopen an derhalve week hebben we gebruikt om met Martijn Reuser te onderhandelen. Alles is rond en dan komen ze plots hiermee." Het dringende verzoek van Olsen is ingegeven door de blessure van Babangida, terwijl woensdag ook de Pool Rudy met een gebroken neus uitviel. Olsen wil Reuser nu even niet kwijt. „Ik kwam niet aan spelen toe. In over leg met Olsen heb ik besloten een andere weg te zoeken," verklaarde Martijn Reuser giste ren: „Er waren een paar clubs geïnteresseerd, ik heb gekozen voor Vitesse omdat ik wil spe len. We hebben allemaal ons ja-woord gege ven. Vitesse blijft bij zijn standpunt en dat lijkt me logisch. Nog een paar weken Ajax schiet niet op, voor de club niet en voor mij ook niet. De beslissing is gevallen," zei Reu ser, die later op de dag met zijn zaakwaarne mer Rob Jansen en Ajax sprak om de verve lende plooitjes glad te strijken. (anp) - Gianluca Bortolami heeft gisteren de Ronde van gewonnen. De Italiaan bleef na 200 kilometer in de [®van Turijn landgenoot Paulo Lanfranchi twee seconden hes was met de 37e plaats de beste Nederlander. "ale van Piemonte barstte ehi een voorsprong. Bortolami was de enige die de koploper, twee kilometer voor de streep, nog wist te achterhalen. De derde plaats was voor de Italiaan Con té, op 23 seconden. Den Bakker eindigde op de 41e plaats, net als Vries 10 minuten en 9 seconden achter Bortolami. Turijn. Ronde van Piemonte. Uitslag: 1. Bortolami (Ita) 200 km in 4.34.44, 2. Lanfranchi (Ita) 0.02, 3. Conté (Ita) 0.23, 4. Henn (Dui), 5. Oegromov (Rus), 6. Gwiarzdowski (Pol), 7. Vasseur (Fra) 0.34, 8. Thi- bout (Fra), 9. Bertolini (Ita), 10. Gelfi (Ita), 37. Vries 10.04, 41. Den Bakker. Voskamp afgestapt. Door Ad Pertijs Beek-Ubbergen - De KNWU maakte gisteren op een pers conferentie in Beek-Ubber- gen (Hotel Spijker) haar plannen en ploegen voor het komende veldritseizoen we reldkundig. Het echte nieuws echter werd per telefoon van uit Utrecht aangedragen: de KNWU stelt zich op achter de Rabo-ploeg wanneer het aan komt op de keuze van de te nues voor de zes wereldbe kerwedstrijden. Na overleg gistermiddag met Rabo gaat de Nederlandse wiel- ren-unie de UCI vragen af te zien van de verplichting om de WB-crossen in landentruien te rijden. „In het belang van de profploegen," aldus woordvoer der Gudo Kramer. Rabo-baas Jan Raas maakte eerder deze week bekend zijn renners Van der Poel en Groenendaal weg te houden bij de eerste WB-rit in het Zwitserse Eschenbach (26 oktober) wanneer het duo niet in de Rabo-outfit mag starten. Zo ver zal de KNWU niet gaan, al dus Kramer. In feite is de steunbetuiging van de KNWU daarmee niet meer dan het doorschuiven van de zwartepiet richting UCI. De verplichting om wereldbe kererossen, die officieel de sta tus van landen wedstrijden heb ben, in nationale tricots te rij den, bestaat al sinds de invoe ring van de cup, vier jaar gele den. De Nederlandse profs heb ben de regel altijd genegeerd. „Al werd ons vorig jaar duide lijk, dat de UCI de situatie niet nog een seizoen zou toleren," al dus Wim de Vos. De Oosterhou- ter zal overigens tot half januari weinig hinder hebben van de maatregel. Hij rijdt immers in het rood-wit-blauwe kam- Een groep van vandoor. In het heuvel- Parcours vielen er steeds (J"' ?e k°P8n>ep weg. Ook ■iS en de strijd. Van de Mol? 'n Turiin kwamen er maar 73 aan. Bart P was -na een lekke fciaff .Van de 0Pgevers. ij.,.ste klim, tien kilometer Irish, reed Bortolami uit pb vi-f ®roeP van weS- lit, renners wisten hem lindea°M retop te acbterha- 1 afdaling nam Lanfran- Van onze verslaggever Beek-Ubbergen - Als het wereldkampioenschap veldrijden in het jaar 2000 in Nederland wordt gehouden, dan wil Adrie van der Poel daaraan meedoen. Pas daarna stopt hij met fietsen. De internationale wielerunie UCI besluit eind januari of het WK in 2000 in Sint Michielsgestel, Heerlen of in Luxemburg wordt gehouden. Valt de keuze op een van de twee Nederlandse plaat sen, dan wil de tegenwoordig in Kapellen woonachtige Van der Poel erbij zijn. „Een WK in eigen land is een mooi moment om ermee op te houden. Ik ben dan veertig," vertelde de wereldkam pioen van 1996 gistermiddag. Van der Poel was eerder van plan om in 1999 te stoppen. Als hij in '99 echter nog goed kan meekomen met het peloton, wil hij het WK rijden. Wanneer Van der Poel pas in 2000 afhaakt, maakt hij twintig prof seizoenen vol. pioensshirt. Ook Richard Groe nendaal gaat ervan uit dat de UCI - ondanks het protest van Raas en de KNWU - voet bij stuk houdt. „Ik zit gevangen tussen twee vuren," zegt hij. „Als het aan mij ligt, rijd ik in Eschen bach in een oranje trui. Maar als Raas me dat verbiedt, houdt al les op. Hij is mijn werkgever." Volgens Groenendaal heeft het huidige conflict louter zwarte kanten. „Wanneer Raas zijn zin krijgt, is er volgend jaar geen wereldbeker meer. En wanneer we in het nationale tricot moeten fietsen, is de kans groot dat de sponsors afhaken. Want wie wil er een crosser betalen die in ze ven grote wedstrijden in een an dere trui rijdt?" Ondertussen lijkt het conflict muurvast te zitten. De UCI zal vasthouden aan de afgekondigde verplichting. Op die manier pro beert het de breed opgezette we reldbekercyclus in leven te hou den. Kleinere crossbonden ha ken waarschijnlijk af, wanneer de profrenners hun eigen spon- sorkleuren mogen dragen. De UCI voert aan dat nationale tricots tijdens de cross de her kenbaarheid voor het grote pu bliek vergroten. Een non-argu ment, dat voorbij gaat aan de kern van de zaak. Een landen ploeg in uniforme kleuren, sug gereert immers een saamhorig heid die er helemaal niet is. Inte gendeel zelfs. „Want ook in de wereldbekerwedstrijden rijd ik puur voor mezelf. Geen haar op mijn hoofd die er over denkt om voor Adrie of Richard te werken. Zelfs binnen mijn eigen VKS- ploeg, denk ik in eerste instantie aan mijn eigen belangen. Zo zit het crossen nu eenmaal in el kaar," aldus De Vos. Nederlandse profs: Erik Boezewin- kel, Gretinus Gommers, Richard Groenendaal, Adrie van der Poel, Wilfred Veldkamp en Wim de Vos. Nationale selectie neo-amateurs: Roel van Houtum (Netersel), Wilant van Gils (Schijndel), Camiel van den Bergh (Rucphen), Martijn Mooi (Hattem), Bram Schmitz (Gaande ren), Pascal van Bussel (Ommel), Raymond Lubberman (Hoogeveen), Maarten Nijland (Hengelo). Nationale selectie junioren: Thijs Verhagen (Erp), Wouter Bunning (Geldermalsen), Ferdi van Katwijk (Oploo), Freek de Jong (Deil), Frank Engelen (Maurik), Mathijs Loohuis (Oldenzaal), Casper van Daatselaar (Culemborg), Mathieu van den Brand (Zeeland). Van onze verslaggever Beek-Ubbergen - Naast alle onzekerheid omtrent de zes wereldbekerveldritten heeft Richard Groenendaal ook nog geen vast contract voor de negen Superprestige-cros- sen. Samen vormen die twee reek sen de hoofdmoot van het veldritseizoen. „De Super prestige heeft me wel weer een contract voor alle ritten geboden, maar ik ben het .niet eens met de prijs. Ik vind dat ik minstens evenveel waard ben als renners als Pontoni en Bramati," aldus Groe nendaal. Beide partijen gaan binnenkort nog een keer rond de tafel zitten. „Wanneer we er niet uitkomen, zal ik met iedere SP-cross afzonderlijke contracten moeten afslui ten," aldus de Rabo-renner. I I I I I VRIJDAG 17 OKTOBER 1997 B1 Parijs - De leiding van de Williams-stal heeft het beroep tegen de diskwalificatie van de Canadese Formule I-coureur Jacques Ville- neuve in de Grote Prijs van Japan van vorige week ingetrokken. Daardoor is de vijfde plaats van Villeneuve op het circuit van Su- zuka ongeldig geworden en heeft hij twee punten moeten inleve ren. De Duitser Michael Schumacher is nu met een punt voor sprong lijstaanvoerder geworden (78 punten tegen 77 voor Ville neuve). Villeneuve werd gediskwalificeerd omdat hij een gele waarschu wingsvlag tijdens de vrije training voor de GP van Japan had ge negeerd. Hij mocht toch starten nadat zijn bazen van Williams protest hadden aangetekend. De laatste race, op 26 oktober in de Spaanse plaats Jerez de la Frontera om de Grote Prijs van Euro pa, moet de beslissing brengen over de nieuwe wereldkampioen. De Oostenrijkse Formule I-coureur Gerhard Berger neemt af scheid van de autosport na die race, zo kondigde hij gisteren aan. Milaan - Patrick Kluivert speelde gisteren een bijzondere rol in de Italiaanse bekerwedstrijd AC Milan - Sampdoria. De Nederland se international maakte in de laatste minuut het winnende doel punt (3-2) en kreeg vervolgens zijn tweede gele kaart, omdat hij naar de zin van de scheidsrechter te uitbundig juichte. AC Milan stond halverwege de eerste van twee ontmoetingen met Sampdoria met 2-0 achter. Bogarde werd in de rust door coach Capello gewisseld. Edgar Davids zat door een schorsing op de tri bune. Door treffers van Weah en Maini werd het 2-2, in de slotfa se zorgde Kluivert voor de winst. Straffen betaald voetbal, geschorst voor één wedstrijd: Schaap (Den Bosch), Swinkels (RBC), Abdellah (Telstar). Boete van 250 gulden voor Marinus Dijkhuizen en 500 gulden voor Han Berger (beiden Cambuur) voor tegenwerken dopingcontrole. Go Ahead Eagles krijgt boete van 7500 gulden voor wanordelijkheden tijdens het uitduel tegen AZ. BADMINTON Vejle. Deense open. Vrouwen, eerste ronde: Borg (Zwe) - Meulendijks (Ned) 11-7 11-7, Eriksson (Zwe) - Glebbeek (Ned) 11-4 11-7. Dubbelspel, eerste ronde: Van den Heuvel/Hoogland (Ned/3/4) - Sall- lingboe/Nilson (Den) 15-3 15-3, Van Hooren/Conijn (Ned/5/8) - Mann/Julien (Eng/Can) 15-8 15-4. Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Van Daim/Lens (Ned) - Lang- bak/Odum (Den) 15-2 15-5. Gemengd dubbelspel, tweede ron de: Van den Heuvel/Archer (Ned/Eng) - Stechmann/Siege- mund (Dui) 15-7 15-8, Jans- son/Larsen (Den) - Van Hooren/Van Daim (Ned) 10-15 15- 8 15-11. BASKETBAL Mannen, eredivisie: Den Helder - Donar 88-86. DAMMEN Minsk Macowiecki (Pol). WK vrouwen, vierde ronde: Golubjeva (Let) - Dumesj (Ned) 1-1, Wanders (Ned) - Kamyshleeva (WRu) 1-1, Schalley (Pol) - Pasjkewitsj (WRu) 1-1, Altsjoel (Dui) - Tschidlauskie- ne (Lit) 0-2, Makarenkova (Oek) - Siuda (Pol) 0-2, Balthazy (Oek) - Borkova (Rus) 0-2, Milsjina (Rus) - Savina (Rus) 0-2. Stand: 1. Golub jeva 7 punten, 2. Dumesj, Pasjke witsj, Borkova en Schalley 5, 6. Kamyshleeva, Siuda en Makaren kova 4, 9. Wanders, Tschidlauskie- ne, Balthazy, Milsjina en Savina 3, 14. Altsjoel 2. GOLF St. Andrews. Dunhill Cup. Groep 1. Engeland (8e geplaatst) - Japan 3-0 (Claydon - Watanabe 70-71, Westwood - Sato 70-73, Ja mes - Higaki 73-74), Verenigde Staten (1) - Argentinië 2-1 (O'Me- ara - Romero 67-67 O'Meara wint play-off, Faxon - Cabrera 72-68, Leonard - Caceres 65-72). Groep 2. Zweden (5) - Taiwan 3-0 (Haeggman - Hsieh 72-72 Haegg- man wint play-off, Parnevik - Lu 65-75, Johansson - Chen 71-74), Frankrijk - Australië (4) 2-1 (Tar- naud - Allenby 70-71, Van de Vel de - Elkington 71-71 Van de Velde wint play-off, Farry - Appleby 71- 68). Groep 3. Zuid-Afrika (3) - Ierland 2-1 (Goosen - McGinley 70-71, Frost - Harrington 69-67, Els - Clarke 66-71), Schotland (6) - Duitsland 2-1 (Russell - Gögele 68-74, Brand jr. - Cejka 69-66, Montgomerie - Striiver 67-73). Groep 4. Zimbabwe (2) - Zuid-Ko rea 2-1 (Price - Kim 72-74, McNul- ty - Mo 69-76, Johnstone - Kang 73-73 Kang wint play-off), Nieuw- Zeeland (7) - Spanje 2-1 (Alker - Martin 70-73, Nobilo - Garrido 70-75, Long - Jimenez 72-71). Estoril (Por). Challenge-toernooi, mannen. Stand na eerste ronde: 1. Corilles (Spa) 64 slagen, 2. Brink (Zwe), Ja mes (Eng) en Leaney (Aus) 68, 25. Derksen (Ned) 72. SCHAKEN Hoogeveen. VAM-toernooi. Invitatievierkamp, vijfde ronde: Van Wely (Ned) - Judit Polgar (Hon) 0-1, Sutovskij (Isr) - Smys- lov (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Suto vskij 3 1/2 punten, 2. Polgar 2 1/2, 3. Smyslov, Van Wely 2. Open toernooi, belangrijkste uit slagen achtste ronde: Bronstein (Rus) - Rogers (Aus) 1/2-1/2, Sofia Polgar (Hon) - Psakhis (Isr) 1/2- 1/2, OU (Est) - Bosch (Ned) 1-0, Greenfeld (Isr) - Van der Weide (Ned) 1-0, Ligterink (Ned) - Rem- mel (Ned) 1/2-1/2, Ernst (Ned) - Barsov (Oez) 0-1, Ludden (Ned) - Nijboer (Ned) 0-1, Bosboom (Ned) - De Vreugt (Ned) 1-0, Vedder (Ned) - Tindall (Aus) 1-0, Lantsja- va (Ned) - Van Rijn (Ned) 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Psakhis, Rogers, Oil 6, 4. Bronstein, Barsov, Polgar 5 1/2, 7. Nijboer, Greenfeld, Ligte rink, Bosch, Van der Weide 5. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 41A: 3 - 13 - 17 - 24 - 39 - 45. Reservegetal: 42. Eerste prijs: 1 winnaar, f 1.000.000,00; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 74 winnaars, elk f 1.000,00; vierde prijs: 74 win naars, elk f 250,00; vijfde prijs: 2684 winnaars, elk f 25,00; zesde prijs: 1452 winnaars, elk f 10,00; zevende prijs: 42.564 winnaars, elk f5,00. Cijferspel: 596502. Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers goed: 3 winnaars, elk f 10.000,00; vier cijfers goed: 22 winnaars, elk f 1.000,00; drie cij fers goed: 221 winnaars, elk f 100,00; twee cijfers goed: 2350 winnaars, elk f 10,00. VOETBAL Spanje, competitie: Betis - Zara- goza 3-3, Tenerife - Santander 2-2, Valencia - Bilbao 1-1. Frankrijk, competitie: Guingamp - Bordeaux 0-1, Marseille - Metz 2- 0. Stand aan kop: Metz 12-26, Bor deaux 12-26, Paris SG 11-24, Mar seille 12-23, Monaco 11-20. ZAALHANDBAL Mannen, eredivisie: Swift - V en L 24-31. Lyon (anp) - Het was gisteren een slechte dag voor de Neder landse tennissers. De grootste deceptie beleefde Richard Kraji- cek in Lyon. De als zesde geplaatste Hagenaar verloor in drie sets (6-2 6-7 6-7) van de Fransman Fabrice Santoro. Eerder moest Fernon Wibier in de Franse stad buigen voor de sterke Rus Jevgeni Kafelnikov (3-6 4-6). Paul Haarhuis strand de in de tweede ronde van Ostra- va tegen een andere speler van naam, de Oostenrijker Thomas Muster (3-6 6-7). Krajicek leek tegen Santoro op een gemakkelijke overwinning af te stevenen. Hij had in de eerste set geen kind aan de kleine Fransman, die echter daarna veel beter ging spelen. Santoro kreeg meer greep op de service van Krajicek en sloeg twee keer toe in de tiebreak. In de laatste ver speelde Krajicek een voorsprong van 3-1 om nog met 7-4 te verlie zen. De partij vergde twee uur en zeventien minuten. Ostrava. Mannen, 2 miljoen gulden. Tweede ronde: Muster (Oos/4) - Haarhuis (Ned) 6-3 7-6, Norman (Zwe/7) - Prinosil (Dui) 6-2 6-4, Ivanisevic (Kro/3) - Damm (Tsj) op gave Damm, Bruguera (Spa/2) - Ta- rango (VSt) 7-6 3-6 6-4, Nargiso (Ita) - Korda (Tsj/5) 4-6 6-2 7-6, Ulihrach (Tsj) - Kroslak (Slw) 6-4 6-2. Lyon. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Kafelnikov (Rus/2) - Wibier (Ned) 6-3 6-4, Pioline (Fra) - Clément (Fra) 6-2 6-2, Haas (Dui) - Alonso (Spa) 6-2 6-3, Enqvist (Zwe/5) - Martin (VSt) 7-5 6-3, Phi- lippoussis (Aus/7) - Reneberg (VSt) 4-6 7-6 6-4, Santoro (Fra) - Krajicek (Ned/6) 2-6 7-6 7-6. Hongkong. Mannen, invitatietoer- nooi, 1,4 miljoen gulden. Groep A: Byron Black (Zim) - Rios (Chl) 6-7 7-5 6-4, Spadea (Roe) - Tramacchi (Aus) 6-2 6-1. Kuerten (Bra) - Gimelstob (VSt) 6-3 7-5. Zurich. Vrouwen, 1,9 miljoen gul den. Tweede ronde: Tauziat (Fra) - Van Roost (Bel) 6-3 -6-7 7-6, Williams (VSt) - Huber (Dui) opgave, Ray mond (VSt) - Coetzer (ZAf/5) 7-5 6- 3, Davenport (VSt/5) - Zvereva (WRu) 6-4 2-2 opgave Zvereva.

de Stem | 1997 | | pagina 9