Nieuw waterschap krijgt meer vorm commissie nieuwe ordening ien cel voor inbraken Een Hulster muts met 350 kopspelden PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT UITSLAGEN ZEELAND C4 |ief aangehouden ïedrijfsongeval ichadevergoeding op halve eeuw oud Ploegwedstrijd AJK in Groede Voor zowel personeel als organisatie wordt 1998 een belangrijk jaar Ons Boeregoed houdt Zeeuwse avond en presenteert cd van eigen koor Sluis Minivolleybal Recreatief volleybal Cadzand BeVoBo Terneuzen WEEKENDDIENSTEN Koersbal Schietiiigen Kaartingen 17 OKTOBER 1997 C3 1 DESTEM VRIJDAG 17 OKTOBER 1997 Hoek aangehouden in het zit van leen kleine zes gram Isj en wiet. Ook hij kreeg een lete van honderd gulden. Zijn Irtie verdovende middelen ferd hem eveneens afgeno- en. xel - Een 21-jarige Terneu- Inaar is woensdag kort na liddernacht op de Kerkdreef parresteerd op verdenking tn diefstal. De politie ver- loedt dat hij in de loop van de pond van 15 oktober beeldap- hratuur heeft gestolen uit het uis van een 44-jarige vrouw |ie aan de Verdistraat in Ter- euzen woont. De man is inge loten. fcllewoutsdijk - Bij een bedrijf- bngeval tijdens werkzaamhe den aan de pijpleiding van pow Chemical is een werkne- ner van een aannemingsbe- rijf gisteren met zijn vingers bekneld geraakt tussen een ka bel en een bolder. De man is boor behandeling overgebracht haar het Oosterscheldezieken- Kuis in Goes. De Arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. i de onroerende-zaakbelastin- J de overige belastingen in Ter- Jse inflatiecijfer. De commissie l unaniem akkoord. I vof Auto- en demontagebedrijf Netten. In het kader van de ont ruiming van het woonwagen kamp aan de Blikweide te Sluis kil moest de familie Netten in eerste instantie haar bedrijven- activiteiten verplaatsen naar de Koegorspolder. „Omdat het hier eigenlijk gaat om een tweedehands auto en on- derdelenzaak, en niet om een sloopbedrijf, heeft de gemeente de familie Netten 2500 vierkante meter grond aangeboden aan de Polenweg. De onderhandelingen zijn prettig verlopen en er is een goed ondernemersplan." Jw.Schrier (CDA) vond in,eerste instantie de plaats van het bedrijf wat vreemd naast een 'food- zaak'. Na de uitvoerige uitleg van de wethouder kon hij met het voor stel instemmen. Middelburg heeft gisteren de 26- irblijvende Algerijn L. B. veroor- as het betalen van 7.000 gulden deelde de rechtbank. „B., die mo menteel achter de tralies zit, leid de sinds hij het asielzoekerscen trum in Middelburg verliet een zwervend bestaan en pleegde in de eerste drie maanden van dit jaar zeker vijf inbraken in Mid delburg en Vlissingen waarbij voor zeker 55.000 gulden werd gestolen. Onder de gestolen goe deren bevond zich een enorme muntenverzameling, die met meer is te vervangen. Volgens de gedragsdeskundigen is B. sterk paranoïde en moet hij vermin derd toerekeningsvatbaar wor den geacht. voor een feestelijk concert. De or ganisatie hoopt op een grote op t komst. Toegangskaarten kosteri - 12,50 en zijn verkrijgbaar aan Q n ingang van de kerk voor aanvang van het concert. Groede - Het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) West-Zeeuws Vlaanderen houdt morgen jaarlijkse ploegwedstrijd. Er wordt geploegd op een per van de familie D'Hont aan Noordweg te Groede (nabij ploegdemonstraties verz door P. Mabelis uit Nwuwv et- Mare Verplanke uit IJze"d^t houdt een ploegdemonstra een antieke tractor en pl°e| jaar oud). Theo Salomé (ho 2EEUWS-VLAANDE- rEN heeft met ingang van 1 januari 1999 nog slechts één waterschap. Doel is om in de toe komst beter en efficiën ter te werken. Momen teel zijn de voorberei dingen in volle gang om deze streefdatum te ha len van het nieuwe wa terschap Zeeuws-Vlaan- deren. Om de toekomsti ge vestiging van het wa terschap is een hard ge vecht geleverd. Drie plaatsen waren tot het laatst toe in de race: Ter- neuzen met drie poten tiële locaties, Axel en IJ zendijke. De gemeente besturen van Oostburg en Axel stelden eerder al forse financiële tege moetkoming in het voor uitzicht als de keuze op hen zou vallen. Maar volgens ingewijden heeft ook Terneuzen achter de schermen toezeggingen gedaan. De drie huidige I waterschappen hebben inmiddels ieder de aller laatste begroting van I hun bestaan samenge steld. I Door Frank van Cooten MET name waterschap De Drie Ambachten stond in eerste instan- e niet te trappelen om de fusie met de collega-waterschappen Hulster Ambacht en Het Vrije van Sluis aan te gaan. De tarieven van De Drie Ambachten zijn veel lager die van de schappen in West- Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Door VB-accountants was bere- d dat de fusie een gemiddeld n in West- en Oost-Zeeuws- I Haanderen jaarlijks vele tientjes I voordeel oplevert. Inwoners van Canaalzone daarentegen moes- I ten fors meer gaan betalen. „Van- r dat wij helemaal geen voor- ïder van de fusie zijn," sprak toenmalig dijkgraaf W. Gosselaar n De Drie Ambachten. „Het le- I vert ons geen enkel zakelijk en fi nancieel voordeel op. Toch willen we de fusiebesprekingen aangaan omdat ons anders de fusie door de provincie wordt opgelegd. En dan nebben we geen enkele speelruim te meer." Toen de drie algemene vergade ringen akkoord gingen met het gaan van de fusiebesprekingen d het organisatie-adviesbu reau Twijnstra Gudde ingescha keld. Het rapport van dit bureau liet een ander beeld zien. De tarie- I ven voor de inwoners van de Ka- I naalzone stijgen minder hard dan Drie plaatsen zijn tot het laatst toe in de race geweest voor het nieuwe waterschapskantoor: Terneuzen met drie potentiële locaties, Axel en IJzendijke. foto camile schelstraete eerst was berekend en de financië le voordelen zijn beduidend hoger. Een voordeel van tussen de 2,7 en 3,8 miljoen gulden tegenover 0,9 miljoen berekend door VB Ac countants. Spaarpotje Om de tarieven zo nauw mogelijk te laten aansluiten bij die van De Drie Ambachten moeten de drie schappen een spaarpotje gaan vormen. Op basis hiervan kan het tarief voor de verontreinigingshef fing met ingang van 1999 op 109 gulden per vervuilingseenheid worden vastgesteld. Zonder dit potje zou het tarief beduidend ho ger zijn geweest. In de fusie-over eenkomst is vastgelegd dat de drie waterschappen een bepaald deel van de reserve in dit fonds stop pen. Vanuit de algemene vergaderin gen kwam wel kritiek op het door sluizen van een deel van de reser ves naar dit fonds. Hoofdingelan den menen dat de drie huidige wa terschappen nog maar weinig speelruimte hebben om investe ringen te doen en dat de algemene vergaderingen als het ware mond dood worden gemaakt. Het dagelijks bestuur van De Drie Ambachten wijst er in de aanbie dingsbrief bij de concept-begro ting 1998 daarom op dat de voor 1998 geraamde investeringen ook daadwerkelijk worden gedaan. Overigens wel binnen de ruimte die het fusieconvenant biedt. Daarnaast is er in de begroting 1998 toch ruimte gevonden om de geraamde investeringen in be scheiden mate te verhogen. Ook hamert het dagelijks bestuur op het feit dat niet meer geld in het nieuwe waterschap wordt gestopt dan strikt noodzakelijk is. Het gaat om het geld dat door de be lastingplichtigen in de Kanaalzo ne wordt opgebracht. Hiermee probeert het dagelijks bestuur de vrees van enkele hoofdingelanden weg te nemen dat bewoners en be drijven in de Kanaalzone nu al moeten betalen voor het nieuwe waterschap. Het dagelijks bestuur van De Drie Ambachten treft volgend jaar ove rigens maatregelen om de bruid schat niet te groot te laten uitval len. Zo zijn de begrotingsramin gen van diverse posten op verant woorde wijze aangescherpt. Hier door is er meer ruimte voor inves teringen en worden hoge exploita tie-overschotten voorkomen. Verkiezingen Alhoewel de fusie ingaat per 1 ja nuari 1999 staat volgend jaar be stuurlijk gezien geheel in het te ken van de verdere vormgeving van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen. In een dit jaar samen gesteld draaiboek staan alle regel tjes die zijn bedoeld om de datum te halen. De provincie speelt hier in ook een rol. In de loop van '98 wordt door Provinciale Staten het reglement voor het Zeeuws- Vlaamse waterschap vastgesteld. De verwachting is dat de zittings periode van de huidige leden van de algemene vergaderingen door de provincie wordt verlengd tot eind 1998. De verkiezingen voor het definitieve bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen worden gekoppeld aan de verkie zingen voor Provinciale Staten die begin maart 1999 plaatsvinden. Een belangrijk onderdeel van het reglement vormt het zogenaamde overgangsrecht. Dit regelt de overgang van de bestaande water schappen naar het fusiewater schap. In dit overgangsrecht wordt waarschijnlijk een regeling opgenomen ten aanzien van zowel een voorbereidings- als een over- gangsbestuur. Een voorbereidingsbestuur heeft een aantal taken en bevoegdheden die te maken hebben met de voor bereiding van de fusie. Hierbij valt te denken aan de vaststelling van de ontwerpen van de diverse ver ordeningen en de ontwerp-begro- ting 1999 van het fusiewater- schap. Naar verwachting zullen de hoofdingelanden van de drie hui dige waterschappen als voorberei dingsbestuur worden aangewezen. Verder treedt vanaf januari '99 een voorlopig bestuur aan. Dit be stuur oefent alle bevoegdheden uit van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen tot het moment dat het definitieve bestuur wordt ge kozen in maart van dat jaar. De hoofdingelanden van de drie wa terschappen treden dan op als voorlopige algemene vergadering. Hiermee wordt de tijd even terug gezet toen de drie waterschappen nog algemene vergaderingen had den van zo'n zeventig hoofdinge landen. De drie waterschappen moeten zich ook nog over de vraag buigen uit hoeveel leden de nieuwe alge mene vergadering moet gaan be staan. Het gaat niet alleen om de totale omvang, maar ook om de belanghebbenden per categorie. Waarschijnlijk dient het water schap Zeeuwse Eilanden als lei draad. De Drie Ambachten draagt overi gens zorg voor de te verrichten in vesteringen voor het waterschap Zeeuws-Vlaanderen in oprichting. Hierbij valt te denken aan investe ringen voor de bouw en inrichting van een kantoorgebouw, water schapsverkiezingen, automatise ringsapparatuur en software. De ze investeringen komen overigens geheel ten laste van het water schap Zeeuws-Vlaanderen. Ook voor de medewerkers wordt 1998 een belangrijk jaar. In het voorjaar verschijnt het functie- boek voor het nieuwe waterschap, terwijl in de zomer de besluitvor ming over de voorlopige plaatsing van de medewerkers in het fusie waterschap te verwachten is. Vooruitlopend op de besluitvor ming nemen de waterschappen in ieder geval geen extra personeel aan. Er wordt gebruik gemaakt van tijdelijke dienstverbanden om een extra personeelsinzet mogelijk te maken. Voor 1998 is deze extra inzet met name nodig voor de in ventarisatie en aanlevering van gegevens voor de versterking van de zeeweringen. Verder worden de vrijkomende middelen gebruikt om bij piekwerkzaamheden voor een lager bedrag werk uit te beste den. I tal onze verslaggever Vlissingen - Engelengeduld is nodig om een zondagse Huls- I 'er muts te prepareren. Want IM het wassen, stijven en strij den moeten er maar liefst 350 I «opspelden in voordat de I muts goed gedragen kan wor- Die spelden zijn nodig versteviging, maar die- ook als versiering, weet |J°han de Dreu van Ons Boer- uit Kruiningen te ver- Hulster muts wijkt van de andere mutsen die werden, en soms nog worden, door de Zeeuwse vrou- „Ze is veel langer, tot op de 'fflouders, en lijkt erg op de ■aamse en Brabantse mutsen. lkieJnVl0€d ud d*e stre'cen °P de etterdracht van het Hulster is^ dan ook duidelijk de muts wordt gedragen, is lu.a® 1 november te zien in Arsenaal-theater in Vlissin- Ons Boeregoed houdt dan Zeeuwse avond en presen- daar ook de eerste cd van ruim vijftig leden tel- llanrT met; Zeeuwse> vader- I *7® enltele zeemansliedjes, li> ,s. hijvoorbeeld het droevige klok van Arnemuiden. vereniging EMM vierde destijds het 125-jarig bestaan en vroeg de dorpsgenoten zich voor die gele genheid te steken in Zeeuwse kle derdrachten. De respons was enorm. Bijna iedereen had wel wat van de oude dracht in huis. Vroeger kleedden hun moeder, oma, opa of tante zich immers zo en hun kleren werden na overlij den in de meeste gevallen niet weggedaan. Complete kostuums of onderde len daarvan werden voor die dag tevoorschijn gehaald. Maar het was wel een ratjetoe. Want zon dagse en doordeweekse, Walcher- se en Bevelandse, protestantse en katholieke kledingstukken en sie raden werden, door elkaar en over elkaar heen gedragen. Want in de meeste gevallen ontbrak de ken nis over de klederdracht. Daar moest verandering in ko men. Na het succes van die dag besloot een aantal inwoners van Kruiningen en omstreken dan ook een vereniging op te richten jaai ouu). luku - 0p ry) zal vandaag om 16.30 het wedstrijdperceel "e strijdregels uitleggen en streren door het ploegen veldje. De wedstrijd begin gen om 13.00 uur. I Ha 6 Cd staat ook het Zeeuws- lv,,tamse volkslied. „Maarliefst coupletten," aldus Jaap van van Ons Boeregoed, de tot instandhouding Iiom u r"tuvvse culturele erf- I ïecr ri„? fens 'lem 's het de eerste I zijn v7t f coupletten op cd ^vastgelegd. bestaat ruim ze- 1 De Kruiningse muziek- Carla Koens en Matty de Putter dragen Axelse klederdracht, ter wijl Angelique Dek (l) gestoken is in de sobere Cadzandse dracht. om zo de herinnering aan vroeger levend te houden. Binnen korte tijd waren er dertig leden, mo menteel reeds 450. In eerste instantie waren het vooral mensen uit Zuid-Beve land, maar nu kan rustig gespro ken worden van een echte Zeeuw se organisatie. En Óns Boeregoed is inmiddels uitgegroeid tot de grootste Nederlandse kleder drachtenvereniging met een aan zienlijke eigen collectie. Regelmatig wordt oude kleding aangeboden, maar het komt ook nog voor dat de vereniging te laat is. Zo hoorde Van Velzen vorige week nog dat een aantal authen tieke kledingstukken weggegeven waren, 'met de zak van Max'. „Dood- en doodzonde. Die stuk ken zijn dus voorgoed verloren." De vereniging doet niet alleen in klederdrachten. Het behoud van de Zeeuwse dialecten en gebrui ken is een andere belangrijke doelstelling. Ook is er een eigen toneelvereniging en, zoals ge meld, een koor. Fraai en sober Niet alleen het ledental van de vereniging groeit hard. Twee jaar geleden ontbraken bijvoorbeeld de Zeeuws-Vlaamse drachten nog in de collectie van Öns Boere goed. Nu kan de vereniging ech ter laten zien welke kleding de vrouwen uit het Land van Hulst, Axel en Cadzand droegen. De fraaie Axelse en sobere Cadzand se drachten zijn authentiek. De Hulsterse niet. „Die dracht wordt al zo'n honderd jaar niet meer ge dragen en is verdwenen uit de kledingkasten," aldus De Dreu en Van Belzen. „De kleding die José Vermeire en Toos te Kiefte dra gen op de foto zijn dan ook repli ca's. Nagemaakt met als voor beeld de paar broze stukken die José Vermeire en Toos te Kiefte in Hulster dracht. nog bewaard worden in enkele musea." Wat bij de Hulster vrouwen dracht opvalt, is niet alleen de ty pische muts, maar ook de omslag doek, een zogenaamde palmen- of Turkse doek met Kasjmier-mo tieven. De zeevaarders die de Middellandse Zee aandeden, na men zulke doeken mee en na ver loop van tijd werden ze opgeno men in de Hulster dracht. De Dreu: „Klederdracht was ook on derhevig aan mode." In de jaren vijftig en zestig waren zulke doe ken nog populair als wandversie ring, voor boven de schouw, of als kleedje voor een bijzettafeltje. De Zeeuwse avond in het Arse naal-theater begint zaterdag 1 november om 19.30 uur. Er zijn dan niet alleen Zeeuws-Vlaamse drachten te zien, maar ook kle ding uit alle andere regio's van de provincie. „Zo'n dertig verschil lende." Na de presentaties van de ver schillende drachten en de cd aan Commissaris van de Koningin W. van Gelder volgt het toneelstuk Liefde in 't Oenderkot. Tot slot wordt het Zeeuws volkslied ge zongen. Het begint met 'Geen dier'der plek voor ons op aard' en eindigt met 'goed Zeeuws goed rond'. TENTOONSTELLING - De Stichting Raadskelder houdt van zaterdag 25 oktober tot en met 23 november een tentoon stelling van tekeningen en schilderijen van Karl Juch in de raadskelder onder het Bel fort in Sluis. De Duitser Juch studeerde aan de Kunstacade mie in Leipzig, Königsberg en Berlijn. Vanaf 1947 profileerde hij zich als schilder en graficus en tot 1975 was hij kunstdes- kundige in Kettwig. De ten toonstelling wordt 25 oktober om 15.00 uur geopend en is daarna alle dagen (behalve vrijdag) te bezichtigen van 14.00 tot 17.00 uur. KOFFIECONCERT - De Stich ting Raadskelder Sluis houdt op zondag 26 oktober om 11.00 uur een koffieconcert in de raadzaal van het Belfort in Sluis. De Goese muzikant Stof fel Gunst (clavesimbel) brengt onder meer werk van Bach, Galuppi en Handel. De toegang is gratis en in de pauze wordt koffie aangeboden door de ge meente Sluis-Aardenburg. Kieldrecht - Zoals elk jaar houdt Asterix Kieldrecht dit seizoen twee minivolleybal- toernooien voor kinderen van 9 tot 13 jaar. Het eerste toernooi is zondag 2 november van 13.00 uur tot 17.00 uur in de sporthal De Kriekeputte. Van wege de herfstvakantie moeten de inschrijvingen voor 25 okto ber afgegeven worden. Cadzand - In de sporthal van Cadzand werd de eerste speel dag afgewerkt van het nieuwe recreatieve volleybalseizoen. UITSLAGEN Poule A: Tack-GSV 0-3, DSV 1-Hoge Springer 0-3, VPO-C1000 3-0, Zwin- Sente Recrea 3-0. Poule B: YVC-Zandhappers 0-3, DSV 2-Krikje 1-2, P&H-Rabo Sluis 0-3, SCC-Rabo Oostburg 3-0. Terneuzen - De eerste klasse A van de Terneuzense bedrijfs- volleybalcompetitie, met door gaans voorspelbare uitslagen en gekenmerkt door grote ver schillen, maakt een interessan te competitie door. De krachts verschillen worden minder en daardoor zijn er meer verras sende uitslagen. Broomchemie liet zich in een spannende wedstrijd inpakken door Dow 1 met 1-2 (13-15,15- 12, 6-11). A&A 1 ging onderuit tegen Foaks 1, maar in de eer ste en derde set met miniem verschil: 0-3 (14-16, 2-15, 9- 11). Dees 1 leverde een punt in tegen CIS en de 'oudjes' van Dees schijnen, ondanks hun overwicht in de laatste set, over hun hoogtepunt heen te zijn: 2-1 (8-15,15-12,12-3). De truckendoos van Jan Schut, overgegaan van Dees naar Neelemans, wordt door de kampioen node gemist. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse B: Aster 1-PSOVZ 1 3- 0 (15-1, 15-13, 15-9), De Pooter-Ver- vaet 3-0 (15-13,15-12, 9-1), Foaks 2- Neelemans 1-2 (15-4, 4-15, 12-15). Tweede klasse A: NHt-Tevore 3-0 (15-13,15-13,14-9), Dow 2-De Hoop 3-0 (15-4, 15-5, 17-16), Meesen- Echo/Audio 0-3 (9-15, 0-15, 8-15). Tweede klasse B: V&SH-Rabo 1-2 (15-13, 4-15, 5-15), A&A 2-PSOVZ 2 1-2 (9-15, 15-13, 3-6), Gemeente 1- Auberge des Moules 1 0-3 (12-15,12- 15, 5-15). Derde klasse A: JTA-Cijsouw 3-0 (15-8, 15-11, 13-11), VC Schelde-Fo- aks 4 0-3 (6-15, 7-15, 7-15). Derde klasse B: Foaks 3-Gemeente 2 1-2 (13-15, 11-15, 12-9), URS-Aster 2 3-0 (15-7, 15-6, 15-6). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 6-13, Broom chemie 5-11, CIS 6-9, Foaks 1 5-9, Dow 1 5-7, V&V 4-6, A&A 1 6-1. Eerste klasse B: Pannenschuur 5-12, Neelemans 6-11, De Pooter 6-11, Fo aks 2 6-10, Aster 1 5-7, Vervaet 5-4, PSOVZ 1 5-3. Tweede klasse A: NHI 6-16, Deltan 1 5-9, Dow 2 5-9, Echo/Audio 5-8, De Hoop 6-8, Meesen 5-4, Tevore 6-3. Tweede klase B: PSOVZ 2 5-12, Au- berge des Moules 1 6-12, A&A 2 5- 10, V&SH 5-6, Rabo 5-6, Deltan 2 6- 6, Gemeente 1 5-5. Derde klasse A: JTA 6-18, Dees 2 5- 12, Dow 3 5-11, Foaks 4 5-7, Zeeland Seaports 5-4, Cijsouw 5-2, VC Schel de 5-1. Derde klasse B: Auberge des Moules 2 4-11, URS 4-11, Foaks 3 5-8, Ge meente 2 5-6, B&S 4-3, Aster 2 4-2. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzande - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter W. Jongsma, tel. 0117-455555 Axel en Zaamslag - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter G. Harskamp, tel. 0115-561666. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak za. 10-10.30 u. en 17-17.30 u. en zo. 11.30-12 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vr. 18 u. tot ma. 8 u. dokter H. v.d. Pas, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter A. Hermanides, tel. 0117-381566. Spreekuur za. en zo. 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot ma. 8 u. dokter H. Zwartele, tel. 351280. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Sla ger/Van de Werff wordt van vr. 18 u. tot za. 12 u. waargenomen door dok ter S. Buijs, tel. 0113-215462. Van za. 12 u. tot zo. 19 u. door dokter R. Posthumus, tel. 0113-230318. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 10-10.30 u. en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Kei zer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vr. 17 u. tot zo. 19 u. door dokter B. Schruer, tel. 0113-214373. Spreek uurspoedgevallen za. en zo. 10-10.30 u. en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruiningen - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. huisarts te Yerseke, tel. 0113-573520. Spreek uur spoedgevallen za.en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 u. Boodschappen in dien mogelijk voor 10 u. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. dok ter A. Constandse, tel. 0113-501444. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 uur. Bood schappen indien mogelijk voor 10 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter F. Hel- mers, tel. 0114-681277. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. waarge nomen door dokter G. Aarnoutse, tel. 0113-612327. (boodschappen tussen 9 u. en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dok ter den Ouden en dokter Roks, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedge vallen za. en zo. 11 u. en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vr. 18 u. tot ma. 8 u. dokter L. Feyen. Centraal tel. weekenddiensten 0115- 452525. Visites aanvragen 9 u. en 10 u. Spreekuur spoedgevallen za. 10 u. uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H. Nijsten, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 12 u. op Julianalaan 2. Terneuzen - Van za. 8 u. tot zo. 8 u. dokter J. Stevens, tel. 0115-694000. Van zo. 8 u. tot ma. 8 u. dokter M. Maenhout, tel. 0115-613256. Spreek uur spoedgevallen za. en zo. 11.30 u. en 17 u. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw Hoeyland/C. Baeyens, 2. mevrouw Van Vlierberghe/E. Jonkers. Mat 2: 1. mevrouw De Block/C. Lau- reijssens, 2. mevrouw Depauw/J. Heye. Mat 3: 1. mevrouw De Vos/E. Blommaert, 2. mevrouw Baeyens/J. van Mol. Westdorpe - Concordia, ne gentien personen. Mat 1: 1. E. de Smet/A. Dobbelaar, 2. R. van Hec- ke/A. Janssens. Mat 2: 1. G. de Block/W. Kalle, 2. C. de Kever/G. Spuessens. Westdorpe - Concordia, negentien personen. Mat 1: 1. E. Dhaene/R. van Hecke, 2. M. de Bock/G. Spuesens. Mat 2: 1. E. de Smet/E. Goethals, 2. G. de Block/A. Dobbelaar. Sas van Gent - SAV, De Speye: 1. L. van Overloop/J. van Bun der, 2. M. de Boeij/L. Taelman, 3. R. Willems/J. van Overloop. Heikant - KBO, 't Heike. Mat 1: 1. M. Ferket-de Beule/C. van Houten, 2. L. de Jonghe- Martens/E. Jonkers. Mat 2: 1. S. van Houten-Ferket/M. Smet-Ruijloft, 2. Y. van Ha-Bral/A. Schout. Hulst - Zaal De Lieve, KBO. Mat 1: 1. G. de Bot/G. Baeijens, 2. M. Baeijens/L. de Bot. Mat 2:1. Burm/J. de Poorter, 2. M. Vos/M. Taelman. Mat 3: 1. G. de Wit/J. Schout, 2. L. de Wit. Mat 4: 1. M. Baeijens/C. Baeijens, 2. M. Vos/R. van Itegem. Axel - Gregoriuscentrum, elf personen: 1. C. van Waes, 2. G. Braun/A. Willems, 3. mevrouw De Meester. Ossenisse - Hof ter Nesse, acht personen: 1. E. de Maat/A. Rot tier, 2. M. de Waal-Cambeen/J. Schrauwen, 3. M. de Maat-de Waal/M. Rademakers-Warrens. nen. Bieden: 1. P. Praet, 2. P. Haulez, 3. W. Apers. Jokeren: 1. M. Goede- mont, 2. P. de Koning, 3. L. Michels. Westdorpe - Concordia, 32 personen: 1. G. de Vrieze, 2. R. Baecke, 3. R. de Wit. Westdorpe - Concordia, 36 perso nen: 1. R. Linthout, 2. G. de Vrieze, 3. S. Vervaet. Koewacht - De Lange Ak kers, 37 personen. Bieden: 1. A. de Koster, 2. A. D'Hollander, 3. R. Baert. Jokeren: 1. mevrouw Martens-van de Vijver. Hulst - Zaal De lieve, KBO, dertig personen. Jokeren: 1. mevrouw Boussen, 2. J. Schout, 3. mevrouw Du- mez. Zuiddorpe - 't Kaaike, 23 perso nen. Bieden met roem: 1. M. Verheghe, 2. P. Kindt, 3. O. de Jaeger. Axel - Gregoriuscentrum, 24 personen. Jo- kerne: 1. L. Verschraegen, 2. mevrouw Hamelink, 3. J. Riemens. AXel - Gre goriuscentrum. Bridgen: 1. echtpaar De Wispelaere, 2. J. Dooms-H. Herre- bout, 3. B. Gijsel-J. Schelleman. Hengstdijk - Camping De Vogel, 34 personen. Jokeren: 1. M. Crombeen, 2. A. de Poorter, 3. C. Verwey. Bieden: 1 F. Hakkens, 2. J. Hermes, 3. R. van Bunder. Hengstdijk - Camping De Vogel, 29 personen. Jokeren: 1. A. de Kort, 2. P. Hermes, 3. C. Warrens. Bie den: 1. J. Boogaard, 2. F. Geluk, 3. J. Hermes. Axel - Zaal 't Hoeckhuys, bij Sonja en Niek, acht personen. Bieden: 1. S. Bolleman, 2. I. van Eenennaam, 3. F. Zegers. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 37 personen. Bieden: 1. Marian, 2. I. de Winkel, 3. Th. Bolsens. Jokeren: 1 H. de Vos, 2. R. de Vos, 3. C. van Campen- hout. Nieuw-Namen - Zaal St.-Ceci lia, 42 personen. Bieden: 1. T. van Geertruy, 2.1. Schreuder, 3. F. de Vet. Jokeren: 1. W. de Nijs, 2. H. Him- brecht, 3. I. Himbrecht. Nieuw-Na men - Zaal St.-Cecilia, dertig perso- Koewacht - St.-Sebastiaan, 63 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. van de Voorde, tweede hoge vogel: M. Roe land, eerste zijvogel: E. Meganck, tweede zijvogel: J. Vermeire, derde zijvogel: E. Inghels, vierde zijvogel: M. de Jonge. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Laceur, tweede hoge vogel: W. Thoen, eerste zijvogel: J. Vermeire, tweede zijvogel: M. Baes, derde zijvogel: G. van Quaethem, vierde zijvogel: A. Ele- geert. Wip 3: eerste hoge vogel: N. Nimmegeers, tweede hoge vogel: J. Ferket, eerste zijvogel: M. de Jonge, tweede zijvogel: L. van Boven, derde zijvogel: P. Baert, vierde zijvogel: M. Verstraeten.

de Stem | 1997 | | pagina 17