Plannen voor Stuvesande ambitieus Kinderopvang in Sluis-Aardenburg staat op de helling Nie Een Hu Felle brand verwoest woning in IJzendijke Axelse fracties: 'Geen voorrijkosten voor ophalen grof afval' Gokken en graaien voor het goede doel POLITIE RAPPORT Terneuzense commissie akkoord met nieuwe belastingverordening Tien maanden cel voor groot aantal inbraken -fiassstd ZEELAND B en W Oostburg houdt vast aan verbouwing Ploegwedstrijd AJK in Groede DE STEM Jonge boeren krijgen uitleg over 'Tante Agaath' Gymzaal Zuidzande wordt multifunctioneel Werkstraf voor diefstallen Winkeldieven Softdrugs Dief aangehouden Bedrijfsongeval Rechter legt 7 mille schadevergoeding op Koor Jubilate halve eeuw oud Voor zowel Ons Boeregoed h< VRIJDAG 17 OKTOBER 1997 C3 DE STEM Van onze correspondent Sluis - De kinderopvang in Sluis- Aardenburg zit in de problemen. Er zijn te weinig bedrijfsplaatsen ge kocht waardoor het financieel plaat je niet meer kloppend gemaakt kan worden. Dat werd gisteren duidelijk tijdens de behandeling van de product-begroting in de commissie ABZ/Financiën op vragen van commissielid L. Kamphuis (CDA). Er wordt gewerkt aan een gemeentelijk rapport, dat in november in de gemeente raad wordt besproken met de intentie om alsnog de kinderopvang te behouden. Kamphuis vroeg voorts aan commissie voorzitter C. van Liere of de 25.000 die wordt uitgetrokken voor de bouw van een entree in het landbouwmuseum Agri- muda noodzakelijk is. Van Liere stelde dat een museum nooit een kostendek kend plaatje zal opleveren, maar dat het voor de promotie van Agrimuda een goe de zaak is. Hij nam een suggestie van Kamphuis ter harte om op de achterkant van de parkeertickets de drie musea bin nen de gemeentelijke grenzen te promo ten en wellicht met de parkeerticket in de hand een korting te geven op de toe gangsprijs. Ook gaf hij te kennen deze suggestie verder te onderzoeken en even tueel uit te werken. 'Sluis Help Service' staat op de begroting voor 1997 voor 30.000 gulden. Het afgelo pen jaar was het nog 25.000 gulden. Een aantal commissieleden vond die stijging aan de ruime kant, maar ging tevreden naar huis nadat men van achter de be stuurlijke tafel het verschil met argu menten had weerlegt. De inwoners van de gemeente Sluis-Aar denburg kunnen in de toekomst twee keer per maand hun grof vuil voor de deur plaatsen. De ene keer wordt het groen opgehaald en de andere keer het overige vuil. Dit omdat de hoeveelheid huisvuil drastisch is afgenomen en het grof vuil een enorme toename na een uit gevoerde evaluatie heeft laten zien. 'Een goede zaak', zo-gaven de commissieleden te kennen. Sluis/Aardenburg staat er fi nancieel gezien overigens niet slecht voor. De post onvoorzien staat op 410.000 gulden, er is een reservepot van 12 mil joen. Dit alles mede doordat onder meer de parkeergelden bruto 1,1 miljoen gul den binnen hebben gebracht. Dat bete kent dat de lastendruk voor de burgers vrijwel niet omhoog gaat. Afvalheffing en onroerende-zaakbelasting blijven op hetzelfde niveau. Het rioolrecht gaat met 25 gulden omhoog naar 100 gulden, ter wijl ook de forensenbelasting maar een minimale stijging laat zien. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen heeft een ambitieus plan voor het gebied rondom de Stuvesandeflats. Het gaat onder an dere om een ondergrondse parkeergarage ten oosten van Schei- dorado, een nieuw fietspad op de Westerscheldedijk, de door trekking van de ontsluitingsweg langs de flats ten oosten van Stuvesande (Churchilllaan) naar de T-aansluiting bij Scheldo- rado en nieuwe groenvoorzieningen. Het plan werd gisteren gepresen teerd tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening en openbare werken. Het is de bedoeling dat het totale plan na de bouwvakvakantie van volgend jaar klaar is. Momenteel wordt de laatste Stu- vesandeflat afgebouwd. Deze flat wordt mei volgend jaar opgele verd. De gemeente wil het omlig gende terrein daarom nieuw in richten. Het plan voorziet in een fietspad dat aansluit op het fietspad langs de Scheldeboulevard ter hoogte van de oversteek naar het Ooste lijk Bolwerk. Tevens wordt dit fietspad doorgetrokken langs de Oesterputten naar de rotonde. Het parkeerterrein ten westen van Scheldorado wordt uitge breid met 31 parkeerplaatsen. Tevens wordt een ondergrondse parkeergarage gebouwd ten oos ten van Scheldorado. De garage voorziet in zeventig garageboxen die worden ver kocht. Het dak van de garage wordt ingericht voor het open baar parkeren voor circa 110 per sonenauto's. Deze parking wordt aangelegd om parkeren aan de overkant van de Churchilllaan (bij Bachtendieke en Toonbeeld) uit te bannen. Door de doortrekking van de ont sluitingsweg naar de T-kruising bij Scheldorado komt de oude oprit tegenover de Koninginnel- aan te vervallen. Inspreker Re- mijnsen, een van de bewoners van de flats, zei gisteren hiermee een nog grotere verkeersoverlast te verwachten. „Ons woon- en leefklimaat is momenteel al niet optimaal door de huidige proble men met het verkeer rondom Scheldorado. Men parkeert maar raak." Commissielid W. de Zeeuw (VVD) ging gisteravond een eind mee met deze kritiek. „Door de afsluiting van de oude oprit neemt de verkeersstroom alleen maar toe. Ik ben daar niet gerust op. Ook G. van den Berg (GPV) was gisteravond niet gerust over de gevolgen van de doortrekking van de ontsluitingsweg. Wethou der C. de Mol zegde toe alle vra gen mee te nemen en te betrekken bij de voorlichtingsavond voor de omwonenden op 12 november. Ook de financiële afwikkeling wordt nog door de commissie be handeld. Er wordt ook openbaar groen aangelegd. Er is een bomenrij tussen de parkeergarage en de Churchilllaan gesitueerd en het groen ter hoogte van de voorma lige oprit woi-dt uitgebreid en verfraaid. Tevens wordt het fiets/voetpad via de tunnel onder de Churchilllaan aan de noord zijde aangesloten op Stuvesande. Hiermee wordt volgens de ge meente een veilige verbinding tot stand gebracht tussen Stuvesan de en het gebied ten zuiden van de Churchilllaan. De commissie reageerde gistera vond overigens overwegend posi tief op het plan. Dat is gisteravond gebleken tij dens de vergadering van de com missie Openbare Werken, waar de notitie over het afvalbeleid aan de orde kwam. De overweging van burgemeester en wethouders om de inwoners die grof huishoudelijk, grof groenafval of koelkasten en diep vriezers willen laten ophalen twintig gulden voorrijkosten te berekenen, is onder meer van ta fel geveegd. Ook de voorstellen om de inzamelfrequentie van die afvalsoorten drastisch terug te brengen, om zo het brengen van het afval naar het afvalpark te stimuleren, haalde het niet bij de Hoek - Het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) houdt donderdag 23 oktober in het dorpshuis in Hoek een voorlich tingsbijeenkomst. Daar zal de zo genaamde Tante Agaath Regeling (TAR) worden uitgelegd. Via die regeling kan een starten de ondernemer geld lenen tegen een lager rentepercentage dan de geldende marktnorm. Dit kan die starter doen bij de bank, ouders of een ander familielid. Een be drijf opvolger kan zo tussen de 30.000 en 40.000 gulden bespa ren, aldus het ZAJK.Tijdens de bijeenkomst leggen een vertegen woordiger van de Rabo Axel/Ter- neuzen en een accountant uit hoe de regeling precies werkt en wie in aanmerking komt. De voor lichtingsbijeenkomst begint don derdag om 20.00 uur. Van onze verslaggever Axel - De gemeenteraad van Axel maant het dagelijks gemeen tebestuur unaniem tot kalmte waar het veranderingen op het gebied van de afvalinzameling betreft. Van onze correspondent IJzendijke - Gisteravond om streeks 21.30 uur heeft een fel le brand de woning van de fa milie Martens in de Hand boogstraat in IJzendijke gro tendeels verwoest. Enkele minuten nadat de bewo ners de brand hadden ontdekt, sloegen de vlammen al meters hoog uit het dak. Zowel de bewo ners als de buren werden direct geëvacueerd. Niemand raakte ge wond. Het brandweerkorps van IJzendijke was onder leiding van commandant Max Cauwels al en kele minuten na de melding aan wezig en kreeg later assistentie van het korps uit Oostburg. De felle brand, die op de boven verdieping is begonnen, ging ge paard met een grote rookontwik keling. „De woning is niet meer te redden. Vooral de bovenverdie ping heeft veel schade opgelopen. De inboedel is verloren en er is veel waterschade. Ik schat de to tale schade voorlopig op ruim twee ton. Het pand van de buren heeft nauwelijks waterschade op gelopen," aldus Nico Moskie, cen traal brandweercommandant in de gemeente Oostburg, die na on geveer ruim een uur blussen de brand onder controle had. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Vandaag wordt er technisch onderzoek verricht. Gisteravond werd het vermoeden uitgesproken dat de brand begon nen is in de cv-ketel, maar dat kon Moskie nog niet bevestigen. De hevig geschrokken bewoners werden opgevangen door buren en familieleden. Ook burgemeester G. Noordewier kwam, evenals ve le omwonenden, een kijkje nemen. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Oostburgse college van B en W houdt vast aan het voorstel 343.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verbouwing van de Zuidzandse gymzaal tot multifunc tioneel centrum. Tijdens de raadsvergadering van september werd het voorstel te ruggetrokken. Een raadsmeerderheid wilde dat het alternatieve verbouwingsplan van muziekvereniging Veronica eerst moest worden bekeken voordat er een beslissing zou worden genomen. Inmiddels heeft het gemeentebestuur met alle toekomstige ge bruikers van de gymzaal een gesprek gevoerd over de aanpassin gen van het gebouw. Het resultaat daarvan is dat wederom niet alle betrokkenen te vreden zijn met het plan. De dorpsraad en Veronica hebben nog maals aangedrongen op bestudering van de alternatieven. B en W brengt het ongewijzigde voorstel wederom ter behande ling in de commissie Openbare Werken op woensdag 29 oktober. Zij wachten deze vergadering af, alvorens de zaak opnieuw aan de gemeenteraad voor te leggen. commissie. Op basis van onder zoek kwamen B en W met de aan beveling grof huishoudelijk afval in plaats van twee keer nog maar eens in de maand op te halen. De inzamelrondes van het grof groenafval wilde het college te rugbrengen van een keer per maand tot vier keer per jaar. Dat stuitte op grote bezwaren van alle politieke vertegenwoor digers in de commissie. Ze hech ten meer aan de service aan de burger dan aan de besparing die het nieuwe systeem de gemeente zou opleveren. Uiteindelijk werd een compromis bereikt. De twee tientjes voorrij kosten worden waarschijnlijk ge schrapt. Het grof huishoudelijk afval wordt volgend jaar een keer per maand opgehaald. Grof groenafval kunnen de inwoners vijf keer per jaar aan huis aan bieden. Koelkasten en diepvrie zers daarentegen, haalt de ge meente in plaats van vier keer nog drie keer bij de mensen thuis op. Middelburg - De 28-jarige P. Q. uit Vrouwenpolder kreeg gisteren in Middelburg door de rechtbank conform de eis 240 uur dienstver lening en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden opgelegd. Q., die heeft bekend, dankte zijn veroordeling aan een poging tot diefstal uit een woning in Vrou wenpolder, diefstal van lege kratten en een woninginbraak. De feiten werden in februari ge pleegd. De Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt ook vandaag nog de jaarlijkse bazaar in dienstencentrum De Veste in Terneuzen. In die twee dagen gaan er zo'n drieduizend oliebollen doorheen, diè de opbrengst van lekker spekken. foto camile schelstraete Van onze verslaggeefster Terneuzen - Voor mensen die graag een gokje wagen, was dienstencentrum De Veste in Terneuzen gisteren het walhalla. Raddraaiers en 'croupiers', vrijwilligers van de Stichting Welzijn Ouderen Ter neuzen, zetten de mensen ertoe aan om vooral nog een gok te wagen. De inzet was immérs hoogstens één gulden per spel en de opbrengst komt ten goede aan de Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen. Ook vandaag kan men nog in De Veste te recht. De bazaar, die voor de zevende keer wordt ge houden, werd gistermiddag geopend door wethouder Stahl van de gemeente Terneuzen. Zij is jaarlijks ook als bezoeker in De Veste te vinden en geniet nog dagelijks van het kleed dat de handwerkgroep op maat maakte voor haar tafel\en met dezelfde afbeelding als van haar rozenservies. De stichting hoopt de opbrengst van vorig jaar, twintigduizend gulden, dit jaar te eve naren. Een groot deel van de opbrengst komt uit de verkoop van oliebollen. De oliebollen- groep haalt in twee dagen* tijd ruim driedui zend oliebollen door het vet. De vele gok-activiteiten en de handgemaakte kleden en kleding leveren ook de nodige dui ten, op. Pure winst wordt gehaald uit de rom melmarkt, want de 'rommel' is gewoon afge leverd bij De Veste. Vanmorgen is de bazaar alleen opengesteld voor, gehandicapten en mensen uit verzor gingshuizen. Vanmiddag is De Veste weer toegankelijk voor iedereen. En vanavond vindt de trekking plaats van de lootjes die de afgelopen twee maanden zijn verkocht. De totale opbrengst van de bazaar wordt ge bruikt voor de activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen. Komende dins dag, woensdag en donderdag staat er bijvoor beeld een bijzondere activiteit op het pro gramma waar de stichting een grote inbreng in heeft. Dan maken zo'n 150 ouderen uit de kern Terneuzen kosteloos een culturele bus reis door West-Zeeuws-Vlaanderen. Dit is mogelijk doordat de Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen zich samen met de Ambo, de KBO en de Stichting Ouderen Biervliet heeft verenigd in het lokaal comité Terneu zen. Hierdoor kregen ze een landelijke subsidie, die werd verstrekt in het kader van het Jaar van de Ouderen. Vervolgens deed de gemeen te Terneuzen ook nog een duit in het zakje waardoor niet één maar drie bussen gevuld kunnen worden. En zo kunnen alle ouderen die zich voor het uitstapje hadden opgegeven ook daadwerkelijk op reis door West- Zeeuws-Vlaanderen. Terneuzen - Een 31-jarige Ter- neuzenaar is woensdagmiddag in een winkel aan de Bel- lamystraat in zijn woonplaats betrapt op de diefstal van vlees ter waarde van elf gulden. De man kreeg een dagvaarding uitgereikt. Breskens - Een 65-jarige man uit het Duitse Morken moest woensdagmiddag 220 gulden betalen voor een miniatuur uit een winkel aan de Mervurius- straat. De man had het klei nood ter waarde van drie gul den gestolen. Hij betaalde de politie direct de bekeuring van 220 gulden. Terneuzen - Een 21-jarige man uit het Belgische Wetteren is woensdagmiddag op de West- kolkstraat aangehouden met 10 gram hasj en 3,5 gram wiet in zijn bezit. De drugs werden in beslag genomen. De man kreeg een bekeuring van hon derd gulden en een binnen stadverbod van 28 dagen. Een 23-jarlge man uit het Franse Toulouse is later op de avond op de Willemskerkeweg in Hoek aangehouden in het bezit van een kleine zes gram hasj en wiet. Ook hij kreeg een boete van honderd gulden Zijn portie verdovende middelen werd hem eveneens afgeno men. Axel - Een 21-jarige Terneu- zenaar is woensdag kort na middernacht op de Kerkdreef gearresteerd op verdenking van diefstal. De politie ver moedt dat hij in de loop van de avond van 15 oktober beeldap- paratuur heeft gestolen uit het huis van een 44-jarige vrouw die aan de Verdistraat in Ter neuzen woont. De man is inge sloten. Ellewoutsdijk - Bij een bedrijf songeval tijdens werkzaamhe den aan de pijpleiding van Dow Chemical is een werkne mer van een aannemingsbe drijf gisteren met zijn vingers bekneld geraakt tussen een ka bel en een bolder. De man is voor behandeling overgebracht naar het Oosterscheldezieken- huis in Goes. De Arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. Van onze correspondent Terneuzen - Met uitzondering van de onroerende-zaakbelastin- gen en forensenbelastingen gaan de overige belastingen in Ter neuzen omhoog met het jaarlijkse inflatiecijfer. De commissie Financiën ging daar gisteravond unaniem akkoord. Ondanks assistentie uit Oostburg kon de brandweer van IJzendijke niet voorkomen dat de woning grotendeels uitbrandde. foto camile schelstraete Voor de rioolrechten wordt geen tariefsverhoging toegepast. Het nadeel op de geraamde kosten wordt gedekt door een bedrag aan te wenden uit de reserve rio leringswerken. Leunis (GPV/RPF) vroeg zich af of er met het bevriezen van de ta rieven geen achterstand te ver wachten is bij het onderhoud aan de riolering. Wethouder K.C. van der Hoofd: „Door bij werkzaamheden aan de wegen tegelijkertijd de riolering mee te nemen kan er soms geld uitgespaard worden." De toeristenbelasting blijft op het huidige tarief van 0,60 per overnachting per persoon. De le ges gaan met uitzondering van.de, tarieven voor persoonsdocumen ten met twee procent omhoog. De gemeente verhuurt een per ceel grond aan de Polenweg aan vof Auto- en demontagebedrijf Netten. In het kader van de ont ruiming van het woonwagen kamp aan de Blikweide te Sluis kil moest de familie Netten in eerste instantie haar bedrijven- activiteiten verplaatsen naar de Koegorspolder. „Omdat het hier eigenlijk gaat om een tweedehands auto en on- derdelenzaak, en niet om een sloopbedrijf, heeft de gemeente de familie Netten 2500 vierkante meter grond aangeboden aan de Polenweg. De onderhandelingen zijn prettig verlopen en er is een goed ondernemersplan." Ji„Schrier (CDA) vond in.eer instantie de plaats van het bedrijf wat vreemd naast ..eeri 'food- zaak'. Na de uitvoerige uitleg van de wethouder kon hij met het voor stel instemmen. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 26- jarige, illegaal in Nederland verblijvende Algerijn L. B. veroor deeld tot tien maanden cel plus het betalen van 7.000 j schadevergoeding. Officier van justitie mevrouw mr. Y. Willems had twee weken gele den een gevangenisstraf van 15 maanden, een schadevergoeding van 13.071 en een ontnemings vordering van 42.444 tegen hem geëist. In het geval van de ontnemings vordering verklaarde de recht bank het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk. „De man wordt na het uitzitten van zijn straf Nederland uitgezet en de kans dat hij ooit geld aan de Ne derlandse staat zal betalen is ni hil. Dat het OM wil 'plukken' heeft dus geen enkele zin," oor deelde de rechtbank. „B., dien menteel achter de tralies zit, leid de sinds hij het asielzoekerscen trum in Middelburg verliet een zwervend bestaan en pleegde in de eerste drie maanden van dit jaar zeker vijf inbraken in Mid delburg en Vlissingen waarbij voor zeker 55.000 gulden werd gestolen. Onder de gestolen goe deren bevond zich een enorme muntenverzameling, die niet meer is te vervangen. Volgens de gedragsdeskundigen is B. sterk paranoïde en moet hij vermin derd toerekeningsvatbaar wor den geacht. Van onze correspondente Oostburg - Het Nederlands Her vormd kerkkoor Jubilate uit Oostburg bestaat vijftig jaar. Re den te over om eens uit te pakken met een feestelijk concert. Het jubileumconcert vindt don derdag 23 oktober plaats in de r.- k. kerk aan het Eligiusplein in Oostburg. Het concert begint om 20.00 uur. Het initiatief voor het feestcon- cert is genomen door Jubilate en het gemengd koor Oakland uit Eeklo, dat dit jaar het dertigjarig bestaan viert. Medewerking ver lenen verder het kamerkoor Tweede Couplet, het kamerorkest Divertimento en drie vocale so listen. Voor de pauze voert het orkest Divertimento de 99e symfonie van Joseph Haydn uit en brengen de gezamenlijke koren een selec tie uit The Ways of Zion do Mourn van G.F. Handel. Na de pauze wordt het Gloria van An tonio Vivaldi voor koor, orkest en solisten uitgevoerd. Door de vrijwillige medewerking van bijna honderd medewerkers is een stevig fundament gelegd voor een feestelijk concert. De or ganisatie hoopt op een grote OP" komst. Toegangskaarten kosten) 12,50 en zijn verkrijgbaar aan ingang van de kerk voor aanvang van het concert. Groede - Het Agrarisch Jongere» Kontakt (AJK) West-Zeeuws- Vlaanderen houdt morgen jaarlijkse ploegwedstrijd. Er wordt geploegd op een Perce van de familie D'Hont aan Noordweg te Groede (nabij hertenkamp). Tijdens de wedstrijd wor ploegdemonstraties verzlX door P. Mabelis uit N'elW! Mare Verplanke uit IJzendi] houdt een ploegdemonstratie een antieke tractor en pl°e6 jaar oud). Theo Salomé (hoot J ry) zal vandaag om 16.30 uur P het wedstrijdperceel de strijdregels uitleggen en aem streren door het ploegen van veldje. De wedstrijd begint mo gen om 13.00 uur. ZEEUWS-VLAANI ren heeft met ingaij van 1 januari 1999 slechts één waterscl Doei is om in de toe-I komst beter en effici| ter te werken. Mome teel zijn de voorbere] dingen in volle gang deze streefdatum te len van het nieuwe terschap Zeeuws-Vl^ deren. Om de toekor ge vestiging van het terschap is een hard1 vecht geleverd. Drie plaatsen waren tot h laatst toe in de race: neuzen met drie pote tiële locaties, Axel ed zendijke. De gemeen besturen van Oostbi en Axel stelden eerek forse financiële tege moetkoming in het v< uitzicht als de keuze hen zou vallen. Maai volgens ingewijden ook Terneuzen achte| schermen toezegging gedaan. De drie huic waterschappen hebb inmiddels ieder de alf laatste begroting var hun bestaan samenge steld. Door Frank van Cooten MET name waterschap De Ambachten stond in eerste ri tte niet te trappelen om del met de collega-watersch^ Hulster Ambacht en Het Vrij Sluis aan te gaan. De tarievel De Drie Ambachten zijn veel: dan die van de schappen in en Oost-Zeeuws-Vlaancl Door VB-accountants was kend dat de fusie een gemi| gezin in West- en Oost-Zed Vlaanderen jaarlijks vele tia voordeel oplevert. Inwoners de Kanaalzone daarentegen i ten fors meer gaan betalen. daar dat wij helemaal geen stander van de fusie zijn," toenmalig dijkgraaf W. Gose van De Drie Ambachten. „H vert ons geen enkel zakelijk j nancieel voordeel op. Toch v we de fusiebesprekingen aan omdat ons anders de fusie del provincie wordt opgelegd. Er hebben we geen enkele speel] te meer." Toen de drie algemene vers ringen akkoord gingen mei aangaan van de fusiebespreki werd het organisatie-advii reau Twijnstra Gudde ingef' keld. Het rapport van dit bii liet een ander beeld zien. De ven voor de inwoners van di naalzone stijgen minder harci A Van onze verslaggever Vlissingen - Engelengedu nodig om een zondagse I to muts te prepareren, na het wassen, stijven en ken moeten er maar liefst kopspelden in voordati muts goed gedragen kan i den. Die spelden zijn n, voor versteviging, maar nen ook als versiering, 1 Johan de Dreu van Ons egoed uit Kruiningen te tellen. 1 typische Hulster muts 'rink af van de andere mutsel ooit werden, en soms nog wol gedragen door de Zeeuwse 1 "^e is veel langer, tot q schouders, en lijkt erg o] Vlaamse en Brabantse mu e invloed uit die streken d z!terdracht van het hJ ™bacht is dan ook duicf Erkenbaar." de muts wordt gedragJ ha,erdag 1 november te zi| ^Tsenaal-theater in Vil LG Boereg°ed houdt) teert HWSe aVOnd en Pr| daar ook de eerste ccf lendel?' rU™ lede1 lanH met Zeeuwse, va Zo Se,en enkele zeemansliéf oals bijvoorbeeld het dro' ue klok van Arnemuiden. Volkslied VLan? CC^ S^aat °ok het Zeel ^aamse volkslied. „Maar 1 Belzen tteP," aldus Jaap Verenig311 °nS BoeregoeJ Van hftn|P t0t instandho1

de Stem | 1997 | | pagina 16