I N G Voetbal leeft weer in 't Durp' HULST \&J Ware doelpuntenregen in eerste klasse Zeer moeilijke tijden voor TV Oostburg Voetbalweekend in teken van bekerstrijd jJtfpsat Marinet blij met krappe winst op IZY C'iSr?' z™ Groot springconcours bij manege Heikant Robbie Jonkman centrumspits in eerste team van Hoofdplaat ter a.s. opent n haar deuren ider complicaties Geef s voor diabetes \nd-postbank 576ë DESTEM SPORT ZEELAND B2 Taalvoetbal voetbal bekervoetbal zaalvoetbal SPORTNIEUWS KORT Wïelerjeugd levert strijd in Oostburg Zwemwedstrijden in Hulst en Goes Ivan Beck sluit zomerseizoen af met winst Twaalf wedstrijden voor ATB-renners ZVH Morres Ie sterk voor Biezentrappers Ralph Zegers mogelijk naar HW'24 Dikke van Dale weer succesvol Outokumpu stoot leider van troon R 1997 X 6i n «JL, harte welkom om een kijkje ar u terecht kunt voor al uw tmode en foundation. Dij uw eerste aankoop entje. ashion Tel. (O1.17)452571 ities, zoals bv ig brengen voor derzoek dat extra mplicaties. 3) 46 22 055. in -besteding. I I I I I VRIJDAG 17 OKTOBER 1997 „onzesportmedewerker ejju de eerste klasse van li regionale zaalvoetbal be hoorlijk gescoord. Koploper igAB bewees zich tegen ZVH es 2 door met 11-5 te ze- revieren- Premiére/Zaman Lnde zich een goede volger hoor in het spoor van de leider ,e blijven via een 8-0-zege op aet. De Gravin was even- op schot in het duel met ploegaert. Met 4-10 wonnen je mannen uit Westdorpe van jePhilippinenaren. r Sport deed daar nauwe lijks voor onder door de tot dan toe leidende formatie Kees Me- chielsen met 8-2 te kloppen. Ar- row-Max Korting werd 6-4 en GTI-Vooruit 7-3. Voor GTI te vens de eerste puntjes. Titelver dediger Vooruit staat nog altijd droog met nul punten uit drie ontmoetingen. PKEMIERE/ZAMAN - VER VAET 8-0 - Vervaet kreeg heel wat strafminuten. De gastheren plukten daar de vruchten van door diverse malen van het over- tal gebruik te maken. Peter Bouwman, Philip van Hiel (3x), Jean-Claude Everaert (3x) en Maarten Thomas (2x) scoorden de winnende serie. ARROW - MAX KORTING 6-4 - Met nog enkele minuten te gaan, wees het scorebord 3-4 aan. Een opleving bij Arrow in de slotfase, met twee doelpunten van Jean- Paul Eggermont, deed de winst alsnog bij de club van coach Mar cel Verdurmen belanden. Ronny Goossens, Ivan van de Vijvere en Jan de Visser (3x) scoorden de overige treffer van Arrow. Gion Aselman (2x), Marco Otjens en Dave de Booy schoten voor Max Korting raak. ABAB - ZVH MORRES 2 11-5 - De cijfers spreken voor zich. ZVH Morres 2 was met enkele inval lers niet opgewassen tegen ABAB. Henk Ottens (4x), Steven Ockeloen (4x), Robby Jonkman (2x) en Sjaak Tellier knalden voor de gastheren raak. Voor de ploeg uit Hulst tekenden Hans Picavet (4x) en Eelco Libbenga voor de doelpunten. PLOEGAERT - DE GRAVIN 4- 10 - „We zijn flink de oren ge wassen," opperde men bij Ploe gaert. Dit kunstje flikte de for matie van coach Rudy de Krijger door rake inzetten van Patrick Baumgarte (5x), Sjaak van de Broeke (3x), Bas van Was en Theo Goethals. Huib Dhuyvetter en Harry Vermeire (3x) meldden zich voor de treffers van de thuis- c' b. 1 -INY SPORT - KEES ME- CHIELSEN 8-2 - De Terneuzen- aren waren naar Sas van Gent af gereisd zonder wissels en dat brak na de doelwisseling op. Werd dat nog met 3-1 op de bor den gedaan, pal daarna liep de score op en won Benny Sport ruim door goals van Luc van Hecke, John Boelens, Yves van Hauter (2), Peter van Regenmor tel en Erwin de Roover (3x). Jac- co Stoffels en Simon van Hoeve scoorden voor Kees Mechielsen, dat door deze nederlaag van de eerste stek af werd gestoten. GTI - VOORUIT 7-3 - Vooruit opende goed en kwam op 1-3. Na de doelwisseling was het vuur ge doofd bij de mannen uit Breskens. Bij GTI wakkerde de vlam juist aan en leidde naar winst via doel punten van William Freijser (2x), Marti Dobbelaar, Benny Maes (3x) en Wilco Broekhoven. Frank van de Vijver, Serge de Ruysscher en Marcel Hendrikse tekenden voor de treffers van Vooruit. Stand: ABAB 4-12, Premiére/Zaman 5-12, Benny Sport 4-10, Kees Me chielsen 4-9, Arrow 5-9, ZVH Morres 2 5-7, Max Korting 5-6, De Gravin 4- 3, Ploegaert 4-3, GTI 4-3, Vooruit 2- 0, Vervaet 3-0. Van onze atletiekmedewerker Oostburg - De Triatlon Vereniging Oostburg kent moeilijke tij den. Op 27 november tijdens de algemene ledenvergadering valt wellicht het doek voor deze enige Zeeuws-Vlaamse triat lonvereniging. Bestuurlijke problemen liggen hieraan ten grondslag. De huidige voorzitter Guust van de Velde, die de laatste drie jaar de club leidde, vertrekt wegens werkzaamheden voor langere tijd naar Duitsland terwijl ook pen ningmeester Ingrid Verheye te kennen heeft gegeven haar func tie in te leveren. Dat betekent dat alleen nog secretaris Ronald Van- hijfte en de bestuursleden Ronny de Martelaere en Claudia Zegers over zijn om de trein op de rails te houden. „Te weinig," vindt Ro nald Vanhijfte, al vanaf het begin bestuurslid van de 41 leden tel lende club. „Op deze manier doorgaan, heeft weinig zin. We zijn al lange tijd op zoek naar eelt voor de inrichting Zoutestraat 131 te t het actualiseringsmelding bestaand ak- e Hulst op grond van de AMvB Opslag de inrichting Stationsplein 22f te Hulst en chten van een opslag voor vuurwerk; naert - Peersman te Hulst op grond van dl voor de inrichting Gentsestraat 3 a te Hul; ictualiseringsmelding bestaand horeca- Nieuw Namen op grond van de AMvB roor de inrichting Engelbertstraat 1 te en betreft het oprichtingsmelding voor op- tan; tens te Nieuw Namen op grond van de in de bouw voor de inrichting Zorgdijk 7 te en betreft het actualiseringsmelding op Door Fred Rabout Hoofdplaat - Ondanks dat liet voetbalseizoen 1997- 1998 nog in een pril sta dium verkeert, lijkt het nog iltijd voetbalgekke Hoofd plaat het diepste dal van liet laatste decennia gehad te hebben. Jarenlang was het een gevreesde vierde klasser. In de topjaren zelfs een derdeklasser. Het lever de bijnaam 'Volendam tan het Zuiden' op. De laatste jaren verliep het wat Hinder. Hoofdplaat duikelde uit de vierde klasse en vorig seizoen men alles uit de kast halen om het vijfdeklasserschap te be- i en niet af te dalen naar de van de amateurvoetbal. Er dit seizoen betere tijden te breken. De zon breekt door Op achter de dijk. „Het voetbal begint inderdaad weer aardig te leven in 't Durp,geeft de 21-jarige centrumspits van de jeel-zwarten, te kennen. ,Er wordt weer gewonnen in de Oesterput. Er wordt weer over voetbal gesproken. Niet dat we Hulst op grond van de AMvB Houtbewer-I eventjes kampioen gaan worden, Stichting Warandastraat 2 te Sint Jansteei naar zoals het er nu voorstaat, 'oprichten van een houtbewerkend bedrijl; {aan we meespelen en wellicht bescheiden kurmen vanaf heden worde atereenperiodetitel in." "J Stadskantoor, Bureau Milieu, te Hulst, elke werkdag van 09.00 tot 12.0 Dienstplicht .00 tot 16.30 uur. Desgewenst kan aldaa Jonkman knalde er in de eerste e toelichting worden verkregen. vijf wedstrijden vijf binnen. Geen s'Kllt gemiddelde. „Toch zou ik jSLUITEN OP SUBSIDIEVERZOEKEI t(ïeralshangendesp.tsspelen ic Aino positie voel ik me beter in I van het bepaalde in artikel 6van dei A wg hebben .verordening hebben voor de centra- ter voorbereiding van de beslissing °P 08 [je posj^ asidieverzoeken voor 1998. concept-besluiten zullen vanaf 15 oktobe ie 14 dagen ter inzage liggen op de volgen Grote Markt 21 Hulst (afd. Burgerzaken); rliotheek Hulst, gemeenschapscentrum Sportlaan 24 Hulst; ipscentrum "De Kauter", Hulsterloostraat 8 ipscentrum "De Warande", Wilhelminastrai tsteen; pscentrum "Malpertuus", Malpertuuslaan *Robbie Jonkman, de 21-jarige centrumspits van Hoofdplaat. ipscentrum "t Heike", Julianastraat 3 apshuis "Graauw", Dorpsstraat 46 a periode dat de concept-besluiten ter inzat nieder bevoegd schriftelijk opmerkingen raad van de Gemeente Hulst (te verzen t ege van Burgemeester en Wethouders va i Hulst, Postbus 49, 4560 AA Hulst), tingen hieromtrent kunnen worden 'n9® a° rfdeling Burgerzaken, tel. 0114-3892 IA WET R O ester van Hulst brengt ter openbare je van burgemeester en wethouders voo wijking van de ter plaatse geldende bes n, met toepassing van artikel 18a van e ilijke Ordening, toestemming te verlenen van onderstaande bouwplannen, nhuisje op het perceel Korenbloem positie in de aanval. Dus zet inze trainer Mare Waebeke mij daar maar neer. Er is al over ge sproken." Jonkman heeft ondanks zijn jeugdige leeftijd al een heel voet balleven achter zich. Begonnen op zijn zesde in de F-jes in Hoofdplaat, vertrok hij als C-ju- nior naar VC Vlissingen waar hij ook bij de B-jeugd in actie kwam. Drie jaar duurde zijn verblijf daar. Hij kwam een eerste keer terug naar Hoofdplaat om onder de toenmalige trainer-speler Henk Ottens zo af en toe aan het eerste te mogen ruiken. Lang duurde het niet, want hij vertrok naar de Middelburgse A-jeugd. Een jaar speelde hij in het groen wit van de provinciale hoofdste delingen. Terug naar Hoofdplaat, waar hij een seizoen onder trainer Jan Pe ters in het eerste stond. Na een jaar had hij het weer gezien. Ter- neuzen werd zijn volgende club. Daar beperkte zijn verblijf zich tot een half jaar. „Ik moest op dat moment mijn dienstplicht ver vullen, kon niet trainen en kwam dus begrijpelijk niet in aanmer- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE king voor een plaats in het eerste. Ik had het daar dan ook vlug ge zien en ben teruggekomen naar Hoofdplaat waar ik nu aan mijn derde seizoen ben begonnen." Het voetbaltalent dat hij zeker herbergt, heeft hij ongetwijfeld frfd van vader Jan, die in de rden' Hoofdplaatse periode samen met Herbert Versluys en Fons Soulimans bekende clubs in de derde klasse naar de nederla gen counterde. Robbie doorliep ook alle Zeeuwse teams in de jeugdcategorieën. „Ik denk dat het karakter een beetje onbreekt, waardoor ik het bij Middelburg en Vlissingen niet gemaakt heb. Het kan trouwens nog altijd, want ik ben pas 21 en op dit moment voel ik me bij Hoofdplaat lekker in mijn vel. We hebben weer een ploeg. De oude garde met Rudy Thomaes, Philip Calon, Alf Waatjes en als de nood aan de man komt Mare Waebeke neemt de ploeg op sleeptouw in momenten dat we even stuk zitten. Vorig seizoen hebben we het in de beginfase van de competitie verknald. We dachten dat we wel even kam pioen zouden worden. We waan den ons al kampioen voordat de eerste wedstrijd was gespeeld. Het pakte anders uit. We kwa men aan de verkeerde kant van de ranglijst terecht en moesten tegen de degradatie knokken." „We spelen, vind ik, op dit mo ment niet onaardig. Dwingen ook veel kansen af. Alleen de scherp te om die af te ronden, ontbreekt nog een beetje. Het belangrijkste is echter dat het voetbal hier weer leeft. Er moeten weer tijden komen dat de tegenstander met schrik in het lijf hier naar de Oes terput komt. Verhalen die ik maar gl te vaak heb moeten aan horen. Wat mezelf betreft. Vorig seizoen heb ik er in competitie verband vijftien gemaakt. Dit aantal hoop ik dit seizoen te overtreffen en wat kaarten be treft: tot nu toe heb ik er nog maar één gehad en dat was dan nog niet eens voor praten. Dus ook hier denk ik op het juiste spoor te zitten, want de karton nen prenten heb ik de afgelopen jaren voldoende gehad." nhuisje op het perceel Korenbloem 3 te Hul i ii luiojc vjp i ioi yjcj,! uvui egangspoort op het perceel Heerstraa van 20 oktober 1997 liggen de '30LlWP'?" wee weken op de afdeling Stads- en van de gemeentesecretarie, kamer 2 wonen), voor een ieder ter inzage. e igen heeft tegen een bouwplan, kan 1 oemde termijn schriftelijk indienen wethouders. bij burg lingwet kenr sester van Hulst brengt ter openba eester en wethouders voorne^en^nZ'|ap ge SCÖltM till WfcJUIUUUCIO vww Staten van Zeeland een verklaring n te vragen als bedoeld in artikel 5 vet voor onderstaande bouwplan voo n van een vervangende schuur op 6 6 te Absdale. aedi van 20 oktober 1997 ligt het bouwp weken voor een ieder ter inzage op (a„ lorpsontwikkeling van de gemeentes (bureau bouwen en wonen). Een ie |ari, heeft tegen het aanvragen van de azwaar kan die gedurende voornoe idienen bij burgemeester en wethouoe iO AA HULST. <tober 1997 ster en Wethouders van Hulst, eester mr.dr.A.A.L.G.M. Kessen ris, E.A.M.M. de Deckere. Van onze paardensportmedewerker Heikant - In manege Heikant van Fons en Ingrid de Vetter wordt zaterdag een springconcours voor paarden en pony's gehouden. Voor de organisatie tekenen manege Heikant en de Stichting Hippisch Sportcentrum Heikant. Ruim 100 combinaties staan op de startlijsten. Zij werken een klas siek en aansluitend een bijzonder parcours af. Opvallend bij dit eerste springconcours in het nieuwe ffldoorseizoen is het grote aan- hl deelnemers in de Z-klas- sen. lij de Z-pony's komen in de 'Pringpiste: Stefan de Beule ttet Honey Girl van de pony club Hulst (AB-categorie); Lrndy Perdaen met Scooby 6°o en Mick van De Zwinrui- Angelique de Beule met Minning Star Rebel en Bon ™our van de ponyclub Hulst Carolein van de Plasse met 'a Mossel Ambassador van e ponyclub Zuid-Beveland «ten in de D-categorie); Hans fflke met Waldo van de pony- ctb De Kleppertjes (E-cate- 8°ne), In de ZZ-klasse catego- J komt Christiaan van de basse Quarry Hill van de pon- nyclub Zuid-Beveland in ac tie. Ook voor de strijd in de Z- klasse paarden is er voldoende belangstelling. In totaal bin den acht combinaties de strijd aan, waarbij Ellen Briquet met Queen van de ruiterclub Hulst, Martijn Cerpentier met Induna van de Axelse Oranje- ruiters, Christiaan van de Plasse met Evident van Zuid- Beveland en Margreet Walra ven met Jendy van Oranjezon. In de ZZ-klasse paarden kan üyo de Loos met Nadir van de ruiterclub Hulst zijn klasse nog eens onderstrepen. De wedstrijden gaan om 09.00 uur van start met de pony's. Het programma voor de paar den begint omstreeks 13.00 uur. Van onze sportmedewerker Axel - Bekervoetbal staat dit weekeinde centraal in het re gionale voetbal. Na de eerste duels om de KNVB-beker Zuid 1 in de poules, wordt nu het knock-out-systeem ge hanteerd. Interessante duels zijn hier met name de ont moetingen Axel-Hoek, Zaam- slag-HW'24, Hoofdplaat- Terneuzen en Breskens tegen het zaterdagteam van Mid delburg. In Axel weet men dat Hoek nor maal gesproken simpel moet win nen. Toch spreekt men over 'een interessante ontmoeting' omdat dit treffen toch wat extra mensen naar het Axelse bos zal trekken. „Goed voor de penningmeester," weet teamleider Willy van Grem- berghe, die Hoek als een aantrek kelijke gast typeert. „Een ronde verder komen, is er niet bij. Dus onze winst moet liggen in het één en ander oppakken van Hoek." De oranjehemden moeten dat doen zonder doelman Carlo de Deckere, die een reünie in de fa milie heeft en mogelijk ook zon der zijn vervanger Tom de Klerk, die zondag geblesseerd uitviel in het tweede team. Evenmin van de partij is Harald Verschuren. De rest is fit genoeg om te spelen. Hoek kan en zal dit duel gebrui ken om de terugkeer van Geert de Poorter soepel te laten verlopen. Samen met onder anderen Dave Gijsel, die vorige week een fikse tik op zijn achillespees kreeg en Patrick Naudts, die een elleboog stoot te verduren kreeg en uitviel, verliep het oefenduel tegen Zei- zate deze week goed voor dit drietal. Geertjan de Smet speelde in Zelzate eveneens mee maar is morgen nog absent. Trainer Adriaan Nieuwenhuijsse kampt, ondanks de absentie van De Smet, met een luxe probleem, iedereen is verder fit. Het grote klasseverschil - Axel speelt derde klasse zondagvoetbal, Hoek za terdaghoofdklasse - zou borg moeten staan voor een 'show' van de zijde van Hoek. Iets dergelijks kan eveneens ge beuren bij Zaamslag. De groen- hemden zijn gastheer van HW'24, dat riant op kop gaat in de derde klasse terwijl Zaamslag middenmoter in de vierde klasse van het zaterdagvbetbal is. „Het is een natuurlijke zaak dat HW'24 favoriet is. Het is hele maal niet erg ervan te verliezen," aldus Nico Bakker, trainer bij de club van preses Dees. Het duel in 't Durp ziet hij als 'iets aparts'. Over zijn ploeg zegt de Terneu- zense agent van politie: „We gaan trachten zo lang als het kan lek ker mee te voetballen. Want op zich draait het niet slecht bij ons. We missen wat geluk en zouden iets beter onze kansen moeten be nutten." Nico Bakker moet het stellen zonder Jacco den Hamer - een weekeinde weg - en Jerry van Toor, die op vakantie is. Freek van Schoonhoven maakt moge lijk zijn rentree. Trainer Ko Stoutjesdijk van HW'24 moet het stellen zonder Angelo Ver- braeken en Jan Leendertse. Voor de gebroeders Dennis en Harm Rietjens is dit duel een kans het wedstrijdgevoel wat op te vijze len. Beiden zijn namelijk nog niet helemaal fit. Hoofdplaat heeft volgens trainer Mark Waebeke tegen Terneuzen niets te verliezen. De coach van de mannen uit de Oesterputten dicht zijn manschappen weinig kansen toe tegen de derdeklasser uit Terneuzen. „Voor ons is het een mooie tegenstander tegen wie e vrijuit willen spelen en er een euke wedstrijd van willen ma- aldus de in Breskens woon achtige Waebeke. Dat hij in dit treffen de spitsen Johnny den Besten en Marco van Waes mist, is pech voor de mannen uit Hoofdplaat. Voor Terneuzen heeft het duel in Hoofdplaat meer in petto. Het geldt niet alleen als springplank naar de volgende bekerronde, maar is eveneens een wedstrijd waarin de roodzwarten het zelf vertrouwen weer wat op willen krikken. Want dat de rood-zwar- ten torenhoog favoriet zijn, is duidelijk. Breskens treft het zaterdagteam van Middelburg en moet normaal gesproken de volgende ronde kunnen halen. PROGRAMMA ZATERDAG Beker: Brouwershaven-Bruse Boys, SKNWK-Kloetinge, Heinkenszand- Arnemuiden, Patrijzen-Kapelle, Hil- landia-Yerseke, Middelburg (zo)- Veere, Vlissingen-Oostkapelle, Bres- kens-Middelburg (za), Zaamslag- HW'24, Axel-Hoek, Tholense Boys- SPS. Inhaalwedstrijden competitie, vijfde klasse A: Terheijden-Bavel, Mevo- VOV. ZONDAG Beker: Hoofdplaat-Terneuzen. Inhaalwedstrijden competitie, vijfde klasse A: Aardenburg-Corn Boys, Zeeland Sport-Zeelandia, Domburg- Jong Ambon, Walcheren-Renesse, Graauw-Hulsterloo, RIA-Vogel- waarde. ,i.' ®en duel in de tweede van het regionale zaal- hmeti 9 de PhiliPPinena" «7a wonnen. De eerste 'Oenszege was daarmee een %nboomitS had k°PloPer De ÜtedÏÏi T §astheer De Qgeslart, l?n ^et eveneens nog KCrjwwl Gemeente en j en Het 3-3 als eind- U4- Ron's Fashion-Van Haperen werd 4-8 en De Ruyter- Wentzler/Pauwels eindigde on beslist in 3-3. MARINET - IZV 3-2 - Marinet verschoot alle kruit in de eerste helft. Hierin scoorden voor de thuisclub Ruud Fruyttier (2x) en Michael Clippelaar. Johnny de Kort zorgde voor de 3-1-score halverwege. Na de doelwisseling maakte Edward Kips 3-2 en was de spanning terug. Die bleef tot het laatste fluitsignaal. GEMEENTE - HKC 3-3 - Een doelpunt in de slotseconden, aangevochten omdat de bal na het ketsen tegen de doellat de doellijn niet gepasseerd zou zijn, maakte dat Gemeente door een inzet van Gerrit Fieret op 3-3 kwam. Eerder scoorden Edo Lu- cieer en Hans de Klerk voor zijn team. Voor HKC deden dat Jo- han Plamont (2x) en Hans Stof- fijn. RON'S FASHION - VAN HAPE REN 4-8 - De gastheren uit Hoek kregen weinig kans. Na 3-7 hal verwege werd het 4-8. Voor Ron's Fashion scoorden Ronny Trip- pert, Frank Hemelsoet, Jan Mie ras en Johnny Dieleman. Voor Van Haperen troffen Brian de Regt (2x), Marcello Riciardi (2x), Joost de Ruysscher, Ibrahim Basagac Hensley Victorina en Paul Tjen-A-Sem doel. MAAS/FIAT - ZVH MORRES 3 12-3 - Ondanks dat Patrick Zandstra (2x) en Francois Bos voor ZVH Morres 3 raak kegel den, ging de zege via een riante score naar Maas/Fiat. De over macht van Maas/Fiat werd ge stalte gegeven door doelpunten van Jan Cornelissen (4x), Johan vafla.de Velde (3x), Jan-Gerard an (3x) en Frans Scheele RIDDER - DE LEUGEN- 1-14 - De Ridder verloor deze week doelman Ronny flig ht door een beenbreuk en dat deed zich gevoelen. Slechts Willy Remeeus slaagde erin voor de gastheren raak te schieten. Voor De Leugenboom was het de vijfde opeenvolgende zege. Doelpun tenmakers voor deze equipe wa ren Jordi van Bunderen (4x), Ed dy Breepoel (3x), Mark la Grand (3x), Sjaak van Baaien (2x) en de broertjes Michel en Remco Mul- laert. DE RUYTER - WENTZ- LER/PAUWELS 3-3 - Dit pittige maar sportieve duel ging met 2-1 op de borden de tweede helft in om op 3-3 uit te komen. Erik van der Gucht scoorde drie keer voor De Ruyter. Mark Stael, Harold de Rijk en Marco van Vlierberghe schoten voor Wentzler/Pauwels raak. Stand: De Leugenboom 5-15, Maas/Fiat 4-12, HKC 5-10, Van Ha peren 4-9, Wentzler/Pauwels 4-7, De Graaff 3-6, Ron's Fashion 5-6, De Ruyter 5-5, Gemeente 3-4, Marinet 3-3, IZV 4-1, ZVH Morres 3 4-0, De Ridder 4-0. versterking terwijl de vacatures die door het vertrek van Guust en Ingrid ontstaan ook al lange tijd bekend zijn. We hebben al diver- se mensen benaderd maar nie mand reageerde tot nu toe posi tief. Het is jammer want finan cieel zijn we de laatste jaren aar dig uit het dal gekropen. Als er geen versterking komt, is het op 27 november over en sluiten. Al leen zal de zwemtraining dan nog tot mei volgend jaar doorgang vinden want dat ligt contractueel zo vast met het plaatstelijke zwembad. Dan zullen uiteraard wel onze zwemloop en duatlon komen te vervallen." Oostburg - In Oostburg staan zaterdag de sluitingswedstrijden voor de wielerjeugd op het programma. Om 13.30 uur wordt het startschot gelost voor deze wedstrijden die open staan voor jeugd vanaf zeven tot en met veertien jaar voor zowel gewone als race fietsen. Het parcours loopt door de Bredestraat en Eenhoorn plantsoen. Om 16.00 uur zal burgemeester Noorderwier de prijs uitreiking verzorgen. Terneuzen - In de zwembaden te Hulst en Goes wordt zondag de tweede Speedojaargangwedstrijd van het seizoen gehouden. Deze wedstrijdenreeks wordt door de KNZB voor de Nederlandse jeugd tot 12 jaar gehouden met de bedoeling zwemtalenten in een vroeg stadium te ontdekken. Voor Zeeland valt deze wedstrijd in de herfstvakantie en dat is bepaald niet gunstig. Vooral in Goes is er een matige inschrijving. De wedstrijd in Goes begint om 09.30 uur en in Hulst om 14.15 uur. Essen - Ivan Beck sloot een geslaagd zomerseizoen af met winst. In het Belgische Essen won hij het kogelstoten met 17 meter en 20 centimeter, zeven centimeter onder zijn persoonlijk record dat hij in mei gooide. Hij was de laatste weken trouwens toch aardig op dreef want in Burcht (13 september) kwam hij tot 17,09 en in Edegem (26 sep tember) haalde hij met 17.08 ook al de zeventien meter grens. Door zijn prestaties dit seizoen is hij opgeklommen naar de twee de plaats op de Belgische jaarranglijst, achter Wim Blondeel die 17.32 achter zijn naam heeft staan. In Essen eindigde Beek bo vendien nog als tweede achter Belgisch kampioen Jo van Daele met de discus. Zijn 44 meter en 98 centimeter was een evenaring van zijn per soonlijk record dat hij acht jaar geleden gooide. Goes - In het komend winterseizoen staan in Zeeland twaalf wed strijden op het programma voor ATB-renners. Acht daarvan tel len mee voor de competitie, die op poten is gezet door het Zeeuw se KNWU-districtsbestuur. De eerste drie wedstrijden, die in We- meldinge worden gehouden op 25 oktober en 1 en 8 november, tellen niet mee voor de competitie. Evenmin het duel in Wester- schouwen, dat gepland staat op 20 december. De competitie be gint op 15 november in Westdorpe en wordt afgesloten in Krui- ningen op 10 januari. Er wordt gereden in twee categorieën. De A-categorie zal bestaan uit renners van 17 tot en met 34 jaar, wedstrijdduur 75 minuten, vertrektijd 14.30 uur. In de B-categorie mogen uitkomen renners vanaf 35 jaar, alsmede veldrijders (vrouwen en mannen) en jeugdrenners. Vertrektijd 13.00 uur, duur van de wedstrijd 60 mi nuten. Competitieprogramma: 15 november: Westdorpe; 22 november: Westka- pelle; 29 november: Hulst; 6 december: Overslag; 13 december: 's-Heer Arendskerke; 27 december.' Yerseke; 3 januari: Vlissingen; 10 januari: Kruiningen. Goes - ZVH Morres heeft zich na de nederlaag van vorige week knap hersteld. In Goes werd met 4-9 van Biezentrappers gewon nen en dat was voor de ploeg van coach Henk Maas een opsteker. Temeer daar Maas zelf eveneens de voetbalschoenen aan mocht trekken. Invallen in de hoofdmacht deed eveneens Boudewijn Rietjens. Deze kleine Koewachtenaar scoorde zelfs vier keer waarvan één treffer via een keiharde kopbal. Arno Zwegers (2x), Jurgen Ver- braeken (2x) en Cees de Putter maakten de overige treffers van ZVH Morres, dat tweede op de ranglijst staat. ZW Zeeland leidt hier de dans. Terneuzen - Ralph Zegers van zaterdagderdeklasser Terneuzense Boys zal zo goed als zeker op korte termijn verkassen naar zon dagderdeklasser HW'24. De afgelopen week had Zegers gesprek ken met trainer Ko Stoutjesdijk en bestuurslid technische zaken Etienne Delforge. Zegers denkt de overschrijving rond te kunnen krijgen vanwege zijn werk. Op de zaterdag zou hij namelijk be schikbaar moeten zijn voor de postbezorging. Terneuzense Boys heeft toegezegd haar medewerking aan de overstap te zullen ver lenen. Zegers lag de laatste tijd enkele keren in conflict met zijn trainer Jaap Goossen. Zowel Jaap Goossen als Ralph Zegers wa ren gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. Oostburg - In het KNVB-zaalvoetbal in Oostburg (ZAVIO) lijkt Dikke van Dale regelrecht op een nieuwe titel af te stevenen. Afgelopen week was ook Sikkels geen partij. Het werd 5-1 voor de kampioenen. Rabo Aardenburg/Eede pakte zijn eerste winstpunten dankzij 6- 4-winst op het nog puntloze Bon Ami. De winst van Zeemeeuw vorige week kon niet worden gecontinueerd. In een doelpuntrijk treffen werd met 4-7 van Verhage verloren. Stand: Dikke van Dale 3-9, Leenhouts 2-6, Groosman/Casuals 3-6, Ver hage 2-4, Rabo Aardenburg/Eede 2-3, Sikkels 3-3, Zeemeeuw 4-3, De Cocq 3-1, Bon Ami 3-0. Axel - In het Axelse zaalvoetbal heeft Outokumpu voor een ver rassing gezorgd door koploper Amstelhoekje/V-Deco van de troon te stoten via een 2-6-overwinning. Frans Meyer (3x), Mark de Jonge, Marco Roose en Erwin de Deijn scoorden voor Outo kumpu. Cappi van Kouteren schoot driemaal voor de thuisclub raak. Gemeente, Ratjetoe en Marine Service maakten van de misstap van de koploper gebruik door samen de leiding in het klassement over te nemen. Overige uitslagen: Marine Service-Prinus/Pluym 4-2, Cysouw/Roeland- ZSC 4-5, Gemeente-Gemeentehuis/Van Waes 4-0, Dolf Schoot-IZV 3 12-1, Ratjetoe-Den Doelder 5-4. Stand: Gemeente 3-9, Marine Service 3-9, Ratjetoe 3-9, Amstelhoek- je/V-Deco 3-6, Dolf Schoot 3-6, Outokumpu 3-6, Gemeentehuis/Van Waes 3-4, ZSC 3-3, Primus/Pluym 3-1, Den Doelder 3-0, Cysouw/Roe- land 3-0, IZV 3 3-0,

de Stem | 1997 | | pagina 11