RKX Vraagtekens rond sluiten van school Of Je Worst Lust? 4Prachtigwat is dit monument mooi PvdA: 'Projectontwikkelaar Scheldeveste aan afspraken houden' 'Ook Commissaris der Koningin kiezen' DUIVEN SPORT UITSLAGEN lopavond. ~llwa) 6Koren kunnen beroep doen op Anjerfonds' DE STEM ZEELAND C4 ink) Waalwijk, d: 0416-651631. 3-4570066. ities voor de rubriek ï/cl u bs/06/esco rt 06 - 98.50 Prins Willem Alexander Oostburg Manifestatiedag duivenbond dit jaar in Goes Martin Reagan erg onder de indruk van gedenkteken in IJzendijke Prof. A. Zijderveld van Erasmus Universiteit: K. Verbunt is generaal kampioen De Verwachting E. en L. Breepoel generaal kampioen bij De Vrede Sas Verheule-trofee gaat naar twee winnaars H. Calon generaal kampioen bij VZV E. de Wever is generaal kampioen Eerste de Beste en KAATJE JAJSTS X 61 sealskin 1^., Mill DONDERDAG 16 OKTOBER 1997 Blu bleu Whirlpoolbad "Thea", wit 06-LIJNEN nd tegen contante betaling aan ze kantoren worden opgegeven gitimatie verplicht) geltarief excl. BTW: rijdag 15,14 Zaterdag 16,67 1.-tarief excl. BTW: /rijdag 3,52 Zaterdag 3,88. Privé/clubs/06/escort zijn geen igsregelingen van toepassing. EL DAMES THUIS d van Den Helder tot Maastricht. L PRIVÉ, (24u/pd1gpm) iltekst Maximaal TV pag. 240. wennen Grieks! 0906.9591 pak _die zusje! 4 4gpm verk bel aten, jij >9cpm >e blon- gr.bors- )6.0602 voor het Libertel Personal abon- dan een extreem voordelig® 'ellen krijgt u zelfs gratis!). inementen Van onze verslaggeefster Zuidzande - De Oostburgse PvdA- fractie vreest dat projectontwikke laar Bij de Vaate uit Zierikzee de va kantiewoningen op het Scheldeveste- teirein in Breskens eerder zal bouwen dan de sporthal en het zwembad. Volgens de fractie moet de bouw van zo wel de sportaccommodatie als de recrea- V3i lcl\öl r- meisjes 18 achterlangs On- j der hun rokie naakt. 99cpfn_ j GRIEKS! Rijpe vrouwen! j thuis privé achterlangs o' luister. 0906.9592 pmilgc^ Soms laat ze je 18jr bijd thuis komen juf S, dan kW je sexles 0906.9509pm99c Sluit vóór 18 november een t af en u krijgt 3 maanden lang irekening. Da's op een cent n met EXTRA'S tiewoningen tegelijkertijd beginnen en ze vraagt het college van B en W dan ook de projectontwikkelaar aan de bouwover- eenkomst van het Scheldevesteterrein te houden. In de overeenkomst tussen de gemeente en Bij de Vaate is geregeld dat de bouw van sporthal- en zwembadaccommodatie in elk geval gelijktijdig met de bouw van de recreatiewoningen moet beginnen. „Gezien de bouwactiviteiten zoals wij die waarnemen, moet het niet worden uitge sloten dat deze gelijktijdigheid niet wordt gehaald," aldus de fractie richting B en W. De PvdA vervolgt dat in de overeen komst staat vermeld dat de termijnen in bijzondere gevallen door B en W kunnen worden verlengd. „Er wordt overigens niet geregeld dat het college bevoegd zou zijn van de gelijktijdigheid af te wijken." De PvdA-fractie verzoekt het college dan ook de projectontwikkelaar op deze over eenkomst te wijzen. „Hoewel Bij de Vaate pas later (eind deze maand) met de bouw van de sport- en zwemaeeommodatie kan beginnen, (in verband met de ruiming van oorlogsbommen, red.) is de projectont wikkelaar geenszins van de verplichting ontslagen zorg te dragen voor deze gelijk tijdigheid." „Gezien de aard van de over eenkomst, de toezeggingen naar Breskens en het belang dat raadsbreed aan deze be paling werd gehecht, kan het niet zo zijn dat de recreatiewoningen eerder worden gebruikt voordat de sporthal en het zwembad is gerealiseerd." De vragen worden vandaag tijdens de rondvraag van de Oostburgse gemeente raad behandeld. De vergadering begint om 19.30 uur. Van onze verslaggeefster Oostburg - Een stuurgroep binnen het speciaal onderwijs on derzoekt momenteel of de Prins Willem Alexanderschool in Oostburg de deuren wel of niet moet sluiten vanaf komend schooljaar. Sinds dit schooljaar is inmiddels een deel van de leerlingen die speciaal onderwijs volgden aan de Prins Willem Alexanderschool verhuisd naar de Scheldeschool in Terneuzen. Het gaat hier om twaalf leerlingen die vallen onder de MLK-norm (moeilijk lerende kinderen). Op dit moment krijgen nog 28 kinderen speciaal onder wijs in Oostburg. Het is nog maar de vraag of zij ook komend schooljaar nog in West-Zeeuws- Vlaanderen terecht kunnen. Begroting In de begrotingsvoorstellen voor 1998 meldt het gemeentebestuur van Sluis-Aardenburg dat voor- Van onze correspondent Goes - Dit jaar wordt de Zeeuwse Manifestatiedag van de duivenbond gehou den door de afdeling Zee land 96 in Sportpunt Zee land in (Joes. Deze accommodatie is gele gen in een open wandel boomgaard binnen het re creatiegebied De Holland- sche Hoeve met een kinder boerderij, midgetgolf, speel tuin, ambachtencentrum, pannenkoekenhuis en drie zwembaden met buitenblij- baan en bubbelbad. Deze manifestatie is zaterdag 1 november. In de hal is een grote kampioenententoon stelling te zien en zijn er di verse standhouders op dui- Alle kampioenen van de Zeeuwse afdeling worden ge- j huldigd. Verder is er de uit reiking van de PZC-bokaal en de prijsuitreiking van de Versele Laga-competitie, wordt een duivenverkoop ge houden door Sander Krou- wel, is er een looporkest, tre den er artiesten op en 's avonds is er een koud buffet. Vrijdag 31 oktober vanaf 15.00 uur kan het opbouwen beginnen. De opening is za terdag om 13.00 uur. Het feest duurt tot 23.00 uur. uitlopend op de gewijzigde wet geving voor primair onderwijs de scholen voor speciaal onderwijs in Oostburg en Terneuzen (Schel deschool) zijn gefuseerd. „Als ge volg daarvan is met ingang van het schooljaar 1997/98 de MLK- afdeling van de Prins Willem Alexanderschool overgegaan naar Terneuzen. Vanaf schoojaar 1998/99 zal de Prins Willem Alexanderschool de poorten slui ten," zo staat te lezen in de be groting. „Het is allerminst zeker of de school in Oostburg dicht gaat of niet. Het is dan ook erg voorbarig wat de gemeente Sluis-Aarden- burg in haar begroting schrijft, bovendien is deze school al sinds 1995 gefuseerd met de Schelde school," reageert R. Bruijne na mens de stuurgroep. „Op dit moment bekijken we ver schillende opties, daarbij zijn we afhankelijk van de wetgeving uit Den Haag. Binnen een paar maanden weten we of de Tweede Kamer de wetswijziging in het kader van speciaal onderwijs aanneemt en dan hebben we pas meer duidelijkheid over komend schoojaar. In feite zijn er drie mogelijkheden voor de Prins Wil lem Alexanderschool. Of ze blij ven functioneren zoals nu het ge val is, of ze zoeken aansluiting bij het reguliere basisonderwijs of ze gaan deel uitmaken van één praktijkschool voor heel Zeeuws- Vlaanderen. Wij bekijken nu wel ke optie het meest geschikt is. De kwaliteit van het onderwijs, maar ook het financiële plaatje speelt hierbij de belangrijkste rol," aldus Bruijne. Nog geen keuze Hij benadrukt dat er nog geen de finitieve keuzes zijn gemaakt. „In december komen we met de rap portage over ons onderzoek en begin volgend jaar verwachten we het eindverslag." Dit voorjaar ontstond veel com motie onder de ouders wier kin deren onderwijs volgden in Oost burg. Zij vonden het onaanvaardbaar dat hun kinderen in Terneuzen les moesten volgen terwijl ze in West-Zeeuws-Vlaanderen wo nen. Ook de de gemeenten Oost burg en Sluis-Aardenburg be treurden het dat deze onderwijs voorziening uit de regio voor een deel is komen te vervallen. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Martin Reagan leest de tekst op het oorlogsmonument in IJzendijke. Van onze verslaggever IJzendijke - Hij kan zijn ogen bijna nog niet geloven, maar het staat er écht. Een fraai oorlogsmonument bij de Ponte Avancé in IJzendijke dat de herinnering levend houdt aan 37 Engelse en Canadese solda ten die op 20 oktober 1944 in die omgeving het leven lieten bij een reeks ontploffingen. De Engelse oud-tankcomman dant Martin Reagan, een van de overlevenden van het drama, zag elf maanden nadat hij publieke lijk zijn wens kenbaar maakte een tastbare herinnering aan zijn ge vallen kameraden te willen op richten, zijn droom bewaarheid. „Prachtig, wat is het mooi," zei hij gistermiddag, enkele uren na dat steenhouwerij Dominicus uit Westkapelle de granieten platen met daarop de namen van de 37 gevallenen had aangebracht. Het monument is ontworpen door oud-stoottroeper Ko Filius uit Oost-Souburg die, zoals bleek uit Reagan's reactie, eer heeft van zijn werk. Eén voor één las Reagan de op het monument aangebrachte namen en even stond hij stil bij de pla quette waarop in het kort de dra matische gebeurtenis staat weer gegeven. Daarna schudde hij, dankbaar en ontroerd, de handen van de drie bouwers van het mo nument: Lucien van Poucke, Jo- han en Theo Steenkiste. Ook het Comité Monument IJzendijke, waarvan naast Van Poucke secre taris Geert Aalders en zijn vrouw (en asistente) Linda aanwezig waren, werd lof toegezwaaid. En niet te vergeten al die mensen die op een of andere manier hun steentje hebben bijgedragen het monument in zo'n korte tijd te realiseren. Bescheiden op de achtergrond volgde mevrouw Jean Reagan de verrichtingen van haar ogen schijnlijk onverstoorbare echtge noot. „Maandagochtend, toen wij uit Engeland vertrokken, was hij echt wel emotioneel. Vol van de trip die wij gingen maken en zó blij dat het monument er geko men is," verklapte zij. Het echt paar Reagan bezocht afgelopen dagen de graven van gesneuvelde kameraden op oorlogskerkhoven in Antwerpen en Bergen op Zoom. Als tastbare herinnering aan het monument kreeg Reagan van Do minicus een afbeelding van een tank op een granieten plaat. „Als ik maar geen problemen met de douane krijg want ik voer een tank in," zegt hij lachend. Maandagmiddag 20 oktober wordt het monument plechtig onthuld. Dat gebeurt in de aan wezigheid van onder meer een aantal nabestaanden van de om gekomen Engelse en Canadese militairen. Van onze verslaggever Rotterdam - De Commissaris der Konin gin dient gekozen te worden. Het is niet meer van deze tijd dat het hoofd van de provincie wordt benoemd. Prof. A. Zijderveld, hoogleraar sociologie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam is een krachtig pleiter voor een gekozen commissa ris. De taak van de Commissaris der Koningin (en ook de burgemeester) wordt komende ja ren zo belangrijk dat de best beschikbare per soon die functie moet bekleden. „Niet meer iemand die op partijpolitieke gronden benoemd wordt, maar een gangma ker, regisseur, mannetjesputter die niet alleen in zijn provincie, maar ook in Den Haag en vooral Brussel de zaken van de provincie be hartigt. De beste die beschikbaar is, gekozen door het volk," aldus Zijderveld. Zijderveld sprak bij de presentatie van het Brabant Manifest, de toekomstvisie op het le ven in 2050 in Brabant. Volgens hem hebben we in de volgende eeuw te maken met drie an dere bestuurslagen dan nu: Europa, het Rijk en de regio's met de steden. „Het Rijk wordt dan het tussenbestuur, een taak die nu de provincie heeft. In de praktijk houdt dit in dat regio's en gemeenten en het Europees par lement straks de meeste uitvoerende macht krijgen. Het rijk controleert. Dat burgemees ters gekozen moeten worden heb ik al 'eerder gezegd en daarover zijn velen het met mij eens. We moeten dan niet naïef zijn. De mo derne commissarissen en burgemeesters moe ten met macht kunnen omgaan. Ze moeten in Den Haag en Brussel serieus genomen wor den. Dat worden ze niet als ze alleen maar be noemde notabelen zijn. Het huidige ambt be antwoordt niet meer aan de eisen van deze tijd." Gekozen burgemeesters, gekozen Commissa rissen der Koningin. De lijn doortrekkend zou Zijderveld dus ook republikein moeten zijn. „Dat ben ik niet, integendeel. Ik ben van me ning dat juist nu en in de komende decennia het gezicht van Nederland herkenbaar moet zijn. Door ons koningshuis. De gemoderni seerde constitutionele monarchie neemt een centrale plaats in in onze samenleving. Het af en toe opborrelende republikanisme is in mijn ogen een aan barbarisme grenzende kortzich tigheid. De monarchie zal in betekenis alleen maar toenemen." laar Halfords toe. Kijk voor de rubrieken Auto-Accessoires :en van 105,75 Abonnementskosten vanaf ^.'^n in dal- i [ioen vanaf 1,29 p/min. buiten deze regio. gfP „^jse pf' t/m 31 oktober 1997, onder voorbehoud an WJJ lementsacceptatie wordt bepaald door Servi Axel - Bij de postduivenvereni ging De Verwachtig in Axel is K. verbunt generaal kampioen ge worden. Tweede werd R. Her- te®, 3. combinatie Mui-Kop, 4. a. van Damme en 5. P. de Poor ter en P. de Bakker, De natoer- kampioenen zijn: 1. P. de Poor ter, 2. R. van Damme, 3. combi natie Mui-Kop, 4. K. Verbunt, 5. c. de Poorter. OVERIGE UITSLAGEN v OUDE DUIVEN esse en midfond onaangeduid: 1. TW+ orter'2- K- Verbunt, 3. C. de Won Aangeduid: 1. C. de Poor- aL de Poorter, 3. J. Weesepoel. Ponrt"661!; L P' de Poorter, 2. C. de 1 o Jr K- Verbunt. Asduiven: Eend t de Poorter hJw ond onaangeduid: 1. R. A,™an' 2' K. Verbnunt, 3. A. fiT'n .geduid: 1- J- en J.P. No- AIpL, bakker, 3. C. de Poorter. L J- en J.P. Nolet, 2. R. 1 eno 2' u eBakker. Asduiven: '/NGERDte3'JenJ'PN0let' 2. Tv ""aangeduid: 1. K. Verbunt, AanppfTvj ren' 3- Poorter, fe.1Verschuren, 2. B. ven- i'j?iF y e Poorter. Asdui- B. J0k 2- J- Verschuren, 3. onaangeduid: 1. 3. e e JJul-Kop, 2. K. Verbunt, combi„ ?amme Aangeduid: 1. «wbinatui Mui-Kop, 2. P de Bak- binatio üi??' Algemeen: 1. com- SP' 2- K Verblrat. 3- rtroan. Asduiven: 1. P. de Bak- ker, 2. combinatie Mui-Kop, 3. B. Herman. Sas van Gent - De combinatie E. en L. Breepoel is generaal kam pioen geworden bij de postdui venvereniging De Vrede in Sas van Gent met 10.081 punten. Tweede werd de combinatie Ele- geert met 8008 unten, 3. B. van de Berghe 7303, 4. A. de Caluwé 6594, 5. W. Winne 6451 punten. OVERIGE UITSLAGEN Vitesse jonge duiven onaangewezen: 1. E. en L. Breepoel, 2. B. van de Berghe, 3. Th. van Zeele. Aangewe zen: 1. W. Winne, 2. Th. van Zeele, 3. P. Goossen. Midfond jonge duiven onaangewe zen: 1. E. en L. Breepoel, 2. H. van de Veeke, 3. B. van de Berghe. Aan gewezen: 1. E. en L. Breepoel, 2. H. van de Veeke, 3. combinatie Ele- geert. Vitesse oude duiven onaangewezen: 1. B. van de Berghe, 2. F. de Mul, 3. E. en L. Breepoel. Aangewezen: 1. F. de Mul, 2. B. van de Berghe, 3. com binatie Elegeert. Midfond oude duiven onaangewe zen: 1. E. en L. Breepoel, 2. Th. van Zeele, 3. B. van de Berghe. Aange wezen: 1. E. en L. Breepoel, 2. com binatie Elegeert, 3. G. Begijn. Overnachtfond onaangewezen: 1. Geernaert-de Betue, 2. J. du Puy, 3. R. de Caluwé. Aangewezen: 1. J. du Puy, 2. combinatie Elegeert, 3. G. Eendaagsfond onaangewezen: 1. H. van de Veeke, 2. combinatie Ele geert, 3. E. en L. Breepoel. Aange wezen: 1. H. van de Veeke, 2. E. en L. Breepoel, 3. A. de Caluwé. Navluchten onaangewezen: 1. E. en L. Breepoel, 2. B. van de Berghe, 3. W. Winne. Aangewezen: 1. B. van de Berghe, 2. E. en L. Breepoel, 3. W. Winne. Asduiven vitesse oud: 1,2 en 3. F. de Mul. Midfond oud: 1 en 2. E. en L. Breepoel, 3. combinatie Elegeert. Overnachtfond: 1. A. de Caluwé. Eendaagsfond: 1,2 en 3. H. van de Veeke. Vitesse jong: 1 en 2. E. en L. Breepoel. Midfond jong: 1,2 en 3. E. en L. Breepoel. Navluchten jong en oud: 1 en 2. B. van de Berghe, 3. E. en L. Breepoel. Sluis - Bij de postduivenvereni ging Recht voor Allen te Sluis werd de Verheule-trofee gewon nen door G. Tanghe en H. van Damme. Beiden behaalden elf punten. De vijfdaagse werd een prooi voor de combinatie Cop- pens-Baert. Hier werd de tweede plaats eveneens gedeeld, name lijk door F. Baas en zoon en C. Brevet. OVERIGE UITSLAGEN OUDE DUIVEN Vitesse onaangeduid: 1. combinatie Coppens-Baert, 2. F. Baas en zoon, 3. H. van Damme. Aangeduid: 1. H. van Damme, 2. F. Baas en zoon, 3. combinatie Coppens-Baert. Midfond onaangeduid: 1. F. Baas en zoon, 2. H. van Damme, 3. G. Tang he. Aangeduid: 1. F. Baas en zoon, 2. H. van Damme, 3. G. Tanghe. Asduifkampioenschap: 1. F. Baas en zoon, 2. H. van Damme, 3. combina tie Coppens-Baert. JONGE DUIVEN Vitesse onaangeduid: 1. combinatie Coppens-Baert, 2. F. Baas en zoon, 3. H. van Damme. Aangeduid: 1. combinatie Coppens-Baert, 2. H. van Damme, 3. G. Tanghe. Midfond onaangeduid: 1. combina tie Coppens-Baert, 2. F. Baas en zoon, 3. C. Brevet. Aangeduid: 1. combinatie Coppens-Baert, 2. H. van Damme, 3.O. Moens. Asduifkampioenschap: 1. combina tie Coppens-Baert, 2. H. van Dam me, 3. F. Baas en zoon. Hoofdplaat - Bij de postduiven vereniging VZV te Hoofdplaat is H. Calon generaal kampioen ge worden met 223 punten. Tweede werd J. Vermeere met 171 pun ten. 3. J. den Hamer 157, 4. C. Temmerman, 138, 5. Th. van de Velde 137 punten. OVERIGE UITSLAGEN OUDE DUIVEN Vitesse aangeduid: 1. A. van de Broecke, 2. H. Calon, 3. Waebeke- Lucieer. Onaangeduid: 1. H. Calon, 2. A. Gernaert, 3. A. van de Broecke. Midfond aangeduid: 1. J. Vermeere, 2. H. Calon, 3. A. Gernaert. Onaan geduid: 1. H. Calon, 2. J. Vermeere, 3. A. Gernaert. Dagfond aangeduid: 1. J. den Ha mer, 2. J. van de Ameele, 3. me vrouw Martens. Onaangeduid: 1. J. den Hamer, 2. H. Calon, 3. J. van de Ameele. Najaarskampioenschap aangeduid: 1. C. Temmerman, 2. J. Waebeke, 3. A. Gernaert. Onaangeduid: 1. Th. van de Velde, 2. J. Vermeere, 3. H. Calon. Asduifkampioenschap: 1,2 en 4. C. Temmerman, 3. A. van de Broecke, 5. J. Waebeke. Overnachtfond aangeduid: 1. J. de Poorter, 2. H. Calon, 3. mevrouw Martens. Onaangeduid: 1. H. Calon, 2. J. de Poorter, 3. mevrouw Mar tens. JONGE DUIVEN Asduifkampioenschap: 1,2 en 5. J. Vermeere, 3 en 4. J. den Hamer. Vitesse aangeduid: 1. J. Vermeere, 2. J. Waebeke, 3. A. Martens. Onaan geduid: 1. J. Vermeere, 2. P. de Poorter, 3. H. Calon. Fond aangeduid: 1. Th. van de Vel de, 2. J. Vermeere, 3. A. Temmer man. Onaangeduid: 1. H. Calon, 2. Th. van de Velde, 3. J. de Ruysscher. Schoondijke - E. de Wever is ge neraal kampioen geworden bij de postduivenvereniging Eerste de Beste in Schoondijke. Tweede met groot verschil werd C. Boog aard met 6393 punten. 3. M. Cor- nelis-de Reu 6299, 4. A. Steurrijs en zoon 6299, 5. W. van de Velde 6019 punten. OVERIGE UITSLAGEN Vitesse oude duiven aangewezen: 1. W. van de Velde, 2. J. Huigh, 3. E. de Wever. Onaangewezen: 1. J. Huigh, 2. E. de Wever, 3. A. Steurrrijs en zoon. Totaal oude duiven: 1. A. Steurrijs en zoon, 2. W. van de Vel de, 3. J. Huigh. Jonge duiven aange wezen: 1. W. van de Velde, 2. E. de Wever, 3. M. Cornelis-de Reu. On aangewezen: 1. E. de Wever, 2. C. Boogaard, 3. W. van de Velde. To taal jonge duiven: 1. W. van de Vel de, 2. C. Boogaard, 3. W. van de Vel de. Midfond aangewezen: 1. E. de We ver, 2. H. de Wever, 3. W. Tanghe. Onaangewezen: 1. E. de Wever, 2. H. de Wever, 3. W. Tanghe. Totaal mid fond: 1. E. de Wever, 2. H. de Wever, 3. E. de Wever. Overnachtfond aangewezen: 1. Temmerman-Buijze, 2. L. van de Leye, 3. A. Steurrijs en zoon. On aangewezen: 1. Temmerman-Buijze, 2. L. van de Leye, 3. C. Boogaard. Totaal overnachtfond: 1. L. van de Leye, 2 en 3. Temmerman-Buijze. Navluchten aangewezen: 1. E. de Wever, 2. A. Steurrijs en zoon, 3. M. Cornelis-de Reu. Onaangewezen: 1. E. de Wever, 2. M. Cornelis-de Reu, 3. C. Boogaard. Totaal navluchten: 1 en 2. E. de Wever, 3. M. Cornelis-de Reu. Fond jonge duiven aangewezen: 1. L. van de Leye, 2. W. van de Velde, 3. A. Steurrijs en zoon. Onaangewe zen: 1. W. Tanghe, 2. L. van de Leye, 3. C. Boogaard. Totaal fond jonge duiven: 1. W. van de Velde, 2. W. Tanghe, 3. A. Steurrijs en zoon. Dagfond aangewezen: 1. M. Corne lis-de Reu, 2. J. Taillie, 3. E. de We ver. Onaangewezen: 1. J. Taillie, 2. M. Cornelis-de Reu, 3. E. de Wever. Totaal dagfond: 1. J. Taillie, 2. M. Cornelis-de Reu, 3. E. de Wever. Clinge - Matpertuus, veertig per sonen. Bieden: 1. F. Braem, 2. A. Boussen, 3. A. de Bruijn, extra prijzen: 1. P. van de Klooster, 2. F, Braem, 3. R. de Vos. Kieldrecht - De Grensvlucht: 1. F. Blommaert-A. Bruynooghe, 2. C. Suurd-R. Verbist, 3. L. Timmer- mans-R. Sturm. Kieldrecht - De Nachtegaal: 1. H. van den Eede, 2. C. de Winkel, 3. K. van Waterschoot. Kloosterzande - Parochiehuis, FNV, 36 personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. mevrouw Hoop, 3. W. Neve. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, 22 personen. Jokeren: 1. me vrouw De Koster, 2. mevrouw Kouwijzer-de Caluwé, 3. me vrouw Winterink. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zestien personen. Bieden: 1. P. van Gassen, 2. A. Vereecken, 3. A. de Bruin. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, zesde wedstrijd van eerste club- competitie. Groep A: 1. Ramondt- Lichteveld, 2. echtpaar Speelman, 3. Koopman-De Jonge. Groep B: 1. echtpaar Ysebaert, 2. echtpaar Korst, 3. Suylen-De Zeeuw. Groep C: 1. echtpaar Bayle, 2. Miedema- Ysebaert, 3. Van der Peyl-Mac- kaay. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, wedstrijd voor competitie. A-lijn: 1. echtpaar De Clercq, 2. Claeyssens-Stevens, 3. echtpaar Delaruelle. B-lijn: 1. Detand-Van Goethem, 2. Van Bamborst-Cuyle, 3. Klaassen-De Vries. Koewacht - De Lange Akkers, 32 personen. Bieden: 1. mevrouw Lernout, 2. J. Martens, 3. W. Raes. Jokeren: 1. Ch. Wijnacker. Axel - Gregoriuscentrum, 26 per sonen. Bieden: 1. R. Verhagen, 2. mevrouw De Groote, 3. B. van de Bos. Hulst - Bridgeclub Hulst, Den Dullaert, 62 paren, zesde competi tiewedstrijd. Groep A: 1. Van Bel- le-Kint, 2. Baggen-Mast, 3. De Nijs-Van Leeuwen. Groep B: 1. Allaert-Kint, 2. Baggen-Van de Wielen, 3. Schauwaert-Simpelaer. Groep C: 1. echtpaar Luijks, 2. Stallaert-Tieleman, 3. Beuzen- berg-Sneuverink. Groep D: 1. De Wael-De Rijk, 2. echtpaar Du Puij, 3. echtpaar Lammers. Groep E: 1. De Ridder-Velgersdijk, 2. Franken-Lossie, 3. Rottier-Van Rattingen. Axel - De Boemerang, 48 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Dekker, 2. mevrouw Willems, 3. mevrouw De Rijk. Bieden: 1. T. van Boven, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Riemens. Axel - SWO, De Halle, 25 perso nen. Bieden: 1. R. Lindhout, 2. L. de Wit, 3. E. Verschuren. Jokeren: 1. J. Hamelink, 2. J. de Poorter, 3. M. Hamelink. Axel - Ons Genoegen, tweede clubkaarting. Bieden: 1. R. Ver- helst, 2. D. van de Berghe, 3. H. Borgt. Jokeren: 1. M. de Schepper, 2. T. de Pooter, 3. T. Ambrosini. Stand bieden: H. Borgt 95 punten, Th. Bolssens 90, M. Kaijser 89. Jo keren: W. van Smaalen 56, J. Rie mens 54, T. Ambrosini 51 punten. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 68 personen. Bieden: 1. A. Boussen, 2. F. Piessens, 3. mevrouw Gijsel. Schietingen St.-Jansteen - KBO. Hoge vogel: P. de Bot, beide zijvogels: E. Fie- rens, grootste aantal (4): A. Mor tier. Zuiddorpe - Zaal 't Gemeente huis, dertig schutters. Eerste hoge vogel: E. Pottelberghe, tweede ho ge en eerste zijvogel: M. Suy, tweede zijvogel: M. van Hoecke, grootste aantal (5): R. de Cock. Kwadendamme - Diana, staande wippen, 38 schutters van acht ver enigingen. Wip 1: eerste hoge vo gel: L. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: P. Repkes, Victoria; eerste zijvogel: W. Voet, Gilze-Rij- en, tweede zijvogel: H. van Stee, Diana; derde zijvogel: J. Braam, Edele Handboog; vierde zijvogel: P. Vette, Concordia; grootste aan tal (11): M. Wisse, Concordia. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Rooze, Zorgvlied; tweede hoge vogel: W. Bek, Victoria; eerste en derde zij- vogel: W. Voet, tweede zijvogel: R. Govers, Victoria; vierde zijvogel: J. Vermeule, Edele Handboog; grootste aantal (5): J. Govers, Vic toria. 's-Heerenhoek - Vrije Schutters, hanenschieting, staande wippen, 54 schutters. Wip 1: eerste en der de zijvogel: H. Koens, Spes Nos tra; tweede zijvogel: W. Lakkee, Jacoba van Beieren; grootste aan tal (7): A. de Visser, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: C. West dorp, VIOS; tweede hoge en derde zijvogel: M. Verdonk, Jacoba van Beieren; eerste zijvogel: F. Koens, tweede zijvogel: M. Joosse, Edele Handboog; grootste aantal (7): P. Nagelkerke, Eensgezindheid. Koersbal Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 24 personen. 1. A. de Waal/L. Kint, 2. H. de Gucht/A. Cortvriendt, 3. M. van der Hooft/A. Weesepoel. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter. Eerste wedstrijd: 1. R. Boon/A. Noens, 2. A. Rogiers, 3. J. van Mol/G. van Ecken. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter, tweede wedstrijd: 1. A. Blommae- rt/B. de Vrieze, 2. L. Smolders/A. de Deckere, 3. G. Pauwels/A. Bleyenberg. Ossenisse - Hof ter Nesse, tien personen: 1. E. de Maat/M. de Maat-de Waal, 2. A. Rottier/J. Schrauwen, 3. T. van Vooren/M. de Waal-Cambeen. Zuiddorpe - 't Kaaike, zeventien personen: 1. H. van Waes/E. Brac- ke, 2. R. Kempe/A. de Mey, 3. A. Roeland/M. D'Hondt. Koewacht - De Vlaschaard, 26 personen: 1. R. Kempe/A. de Mey, 2. A. de Bock/M. Roelans-van der Sijpt, 3. A. Roelans/D. van Waes. Lamswaarde - KBO, zaal De Lui fel: 1. E. van Waterschoot, 2. L. Sala, 3. A. vam Driessche. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. A. van Delft-Witteman/E. van Dries sche, 2. G. Freijser-Hemelaar/P. Freijzer-van Hoeij, 3. E. Volle- man-Caluwé/A. Lauwers. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1 J. Plat jouw, 2. A. Lauwers, 3. E. van Waterschoot. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. G. Freijser-Hemelaar/E. Volleman- Caluwé, 2. A. Hemelaar-van Him- ste/A. Lauwers, 3. M. van Cam- pen-Schelfout/E. van Driessche. Hengelen Clinge - Scheldewedstrijd, 21 per sonen: 1. Jerry Struylaart met 66 cm, 2. Jimmy Vertenten 57, 3. Luc IJzewijn 52, 4. Eric van de Bosch 47, 5. Pieter den Engelsman 33 cm. Axel - GOA,'laatste matchengel- wedstrijd, Grote Kreek, veertig personen, goede vangsten: 1. C. van Liere 5260 gram, 2. D. Buysse 4590, 3. R. de Smul 4560, 4. W. van Bambost 3410, 5. E. van Waere- beek 3340 gram. Eindstand: 1. C. van Liere 6 punten, 2. D. Buysse 7, 3. E. van Waerebeek 10 punten. Van onze verslaggever Middelburg - Koren die vrezen dat ze in de nabije toekomst geen concerten meer kunnen geven, kunnen een beroep doen op het Anjerfonds, aldus Commissaris van de Konin gin W. van Gelder. Bij koren bestaat die vrees omdat de provincie het subsidiebeleid op het gebied van cultuur wil aanpassen. Als dat gebeurt kunnen de koren de beroepskosten voor muzikale begeleiding niet meer vergoed krijgen. Het Anjerfonds heeft tot doel het cultureel leven, onder ander de amateurkunsten, te steunen. Het geeft dan ook subsidies voor het houden van culturele evenementen. Verenigingen die meedoen aan de jaarlijkse Anjercollecte kunnen een derde deel van de opbrengst gebruiken voor de financiering van eigen culturele activiteiten. „Wellicht liggen hier mogelijkhe den voor Zeeuwse koren om uit de financiële zorgen te komen," aldus Van Gelder. (ADVERTENTIE) Gaat u mee naar de Ardennen? Zulke heerlijke worst heeft u nog nooit geproefd. Of liever gezegd; natuurlijk gerijpte cervelaat zonder kunstmatige smaak stoffen. Deze week Apostelbrood in de aanbieding. Een zeer fijne cervelaat met pepertjes. Voor hetzelfde geld haal je 't vers bij Kaatje. GENTSESTRAAT 6, HULST. PASSAGE 1, AXEL

de Stem | 1997 | | pagina 21