3 Wijkraad Hulst-Zuid heft zich op Lasten gaan in Hontenisse iets omlaag 40 jaar Waterstaat verlost Hontenisse van giftig slib PLAATSELIJK nieuws Hulst moet snel zijn met restauratie van Keldermanspoort DAG L I*. Hontenisse hoopt op bouw sporthal in '98 Uitbreiding gemeentehuis Kloosterzande Illegale varkens in megastal Ossenisse DIERICKX B.V. Gewoon Theater Chantant al uitverkocht Kloosterzande Kieldrecht Grote korenavond in Heikant Extra bijdrage voor minima klapper ZEELAND 10. DE STEM CDA pleit voor wijziging regeling subsidies harmonie HOERA y DE STEM fietsen t bromfietsen sGRATIS, Pleegouder word je zo: \%u ABRAHAM Van onze verslaggever Kloosterzande - Nu de drei ging van een gemeentelijke herindeling voorlopig ver weg is willen burgemeester en wethouders van Hontenisse volgend jaar de gemeentelijke huisvestingsproblemen defi nitief oplossen. Vanaf volgend jaar wordt daarvoor in de ge meentebegroting een structu reel budget van 60.000 gulden opgenomen. Daarnaast is er de komende twee jaar geld gereserveerd voor het aanbrengen van beveiligings voorzieningen aan het gemeente huis en -kantoor. Een tijdje gele den kocht de gemeente al het pand naast het gemeentehuis op, zonder er overigens meteen een bestemming op de plakken. B en W speelden eerst nog met het idee om naast het gemeentekantoor tijdelijk zogenaamde container- units neer te zetten. Maar dat gaat zoveel geld kosten dat net zo goed kan worden gezocht naar een definitieve oplossing, zo zei wethouder B. Pauwels gisteren tijdens de presentatie van de ge meentebegroting. De huisvesting van de ambtena ren is al geruime tijd een knel punt, maar wordt steeds proble matischer. Vooral het ontbreken van voldoende spreekkamers leidt tot irritatie en ongemak. „Consequenties hiervan zijn inef ficiënt en niet klantvriendelijk werken, dat tevens leidt tot in breuk op de privacy van de bur ger," schrijven B en W in de aan biedingsbrief bij de begroting. Verder zijn de werkplekken te klein en tevens ontbreken een overblijf- en werkruimte voor het dagelijks bestuur en raadsleden. Zo moest gisteren een raadslid dat naar de raadstukken kwam kijken een plekje in de gang zoe ken. Door uitbreiding van de huisves ting met het pand naast het ge meentehuis kan volgens wethou der Pauwels al een groot deel van de huidige belemmeringen wor den opgelost. Wat er precies gaat gebeuren is nog niet bekend. Vooruitlopend daarop is al wel begonnen met de sloop van het pand naast het gemeentehuis. Van onze verslaggever Walsoorden - Het ziet er naar uit dat de gemeente Honte nisse op korte termijn verlost wordt van het giftige slib dat ligt opgeslagen bij de haven van Walsoorden. Daar kwam het jaren geleden ook uit, maar sindsdien is er niets meer mee gebeurd. Hontenisse voelde er al die jaren weinig voor om het slib op eigen kosten te laten opruimen. Im mers, zo redeneerde men, de ge meente kon er ook niets aan doen dat vervuild slib vanuit de Westerschelde in de haven van Walsoorden terecht kwam. Rijkswaterstaat, die het beheer over de Westerschelde heeft, voelde er op zijn beurt ook niets voor om het slib weg te halen. De gemeente kreeg tot nu toe steeds stilzwijgend vergunning om het goedje, dat door vocht verlies inmiddels al flink is ge slonken, te laten liggen. Maar nu is men in Middelburg toch tot de slotsom gekomen dat het slib onderhand wel eens opgeruimd mag worden. In het verleden zijn al verschil lende mogelijkheden de revue gepasseerd. Eerst was er sprake van dat het spul naar Moerdijk moest. Vervolgens was er het idee om de modder biologisch te reinin- gen en later was er een plan om het slib te storten in de Terneu- zense Koegorspolder. Aanvan kelijk zou het opruimen meer Het vuile slib bij de haven van Walsoorden. dan een miljoen gulden kosten, maar met het aandienen van nieuwe mogelijkheden is dat be drag in de loop der jaren gezakt. Nu heeft de gemeente een aan bod van Rijkswaterstaat gekre gen waartegen B en W geen 'nee' kunnen zeggen. Rijkswaterstaat wil het slibdepot namelijk voor 175.000 gulden opruimen. „Ik denk dat we dit aanbod met beide handen moeten aangrij- Van onze verslaggever Kloosterzande - De varkensmesterij aan de Langeweg bij Ossenisse heeft zich niet aan de regels gehouden voor wat betreft de soorten varkens die er gehuisvest mogen worden. De gemeente Hontenisse heeft die informatie door gekregen van de Algemene Inspectie Dienst (AID) naar aanleiding van de preventieve ruiming van het bedrijf in verband met varkenspest. Behalve de toegestane mestvarkens zijn er op het bedrijf ook fokzeugen aangetroffen en die mogen er niet gehouden worden. Het bedrijf, zo is ook geble ken, hield zich wel aan het toegestane aantal var kens. De kwestie is voor de gemeente aanleiding om streng te gaan controleren, liet wethouder B. Pauw els gisteren tijdens de raadsvergadering weten. Toch zeker, omdat inmiddels weer met de aanvoer van nieuwe dieren is begonnen. De wethouder deed zijn mededeling naar aanlei ding van vragen door A. Rensen (Progressief Honte nisse), Die zei het roerend eens te zijn met de oproep van de Regionale Bestrijding Varkens Invasie (RBVI) om kordater op te treden tegen het bedrijf aan de Langeweg. RBVI wees daarbij op de gemeente Oost burg waar burgemeester Noordewier strijdhaftige taal heeft gesproken. Daar bleek wethouder Pauwels echter niet warm of koud van te worden. „Oostburg kan best hard roe pen, maar of dat zoveel effect heeft is nog maar de vraag," betoogde hij. „De kwestie rond de Langeweg ligt bij de Raad van State en als onze juridische adviseurs het licht op groen zetten, staan wij morgen aan de Langeweg. Het is geen kwestie van durven, wij wachten ge woon het juiste moment af. Dat is beter dan zomaar wat kreten slaken." Axel - Het Theater Chantant op 1 november in De Halle in Axel is volledig uitverkocht. Vanwege de grote vraag naar kaarten zal met dezelfde ar tiesten, te weten Sankie Kos ter, Frans de Schepper en de groep Ambras, een dergelijke avond worden gehouden in Sluiskil. Die avond is op za terdag 7 februari 1998 in het Meulengat, aanvang 20.15 uur. Nu al zijn er voor deze avond kaarten te reserveren bij het Meidengat (0115 472086) of bij Ambras (0114 315289. De prijs van de kaar ten is tien gulden. KVO - De KVO houdt vandaag voor haar leden een bijeen komst. Onder deskundige leiding kun nen de leden van een rabarber- of hoefblad met behulp van ce ment een drinkbakje voor vo gels maken. De avond begint om 19.30 uur in Zaal van Leu ven. RUILDAG - De vereniging De Kieldrechtse Verzamelaars vrienden houdt zondag 19 ok tober van 08.30 tot 12.00 uur de maandelijkse ruildag in de feestzaal Sint-Michiel Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst moet haast maken met de restaura tie van de historische Keldermanspoort. Als het karwei niet voor uiterlijk eind 1999 gereed is vervalt namelijk de eerder toegezegde provinciale subsidie. Eigenlijk moet de gemeente nog dit jaar precies weten wat men met de Keldermanspoort aan wil. De provincie eist vóór 1 januari een verklaring dat de restauratie over twee jaar gerealiseerd is. Komt de gemeente niet op tijd met die verklaring, dan vervalt eveneens de aanspraak op de al genoemde provinciale bijdrage. De toezegging dat de Kelder manspoort nog mocht profiteren van de 'oude' provinciale subsi dieregeling dateert van ruim twee jaar geleden. Daarbij zou de provincie vijf pro cent bijdragen in de subsidiabele kosten van ruim 2,1 miljoen gul den. Een bedrag dus van een dik ke 106.500 gulden. Twee jaar later is er echter nog steeds niet met de restauratie be gonnen. Op basis van het vastge stelde provinciale beleid krijgt de gemeente nu het" verzoek in de bus om te verklaren dat de res tauratie voor eind 1999 klaar zal zijn. De gemeente Hulst wacht op haar beurt met smart tot diezelfde provincie met het grote geld over de brug komt. Voortaan komt subsidie voor restauratie van mo numenten niet meer rechtstreeks via het Rijk, maar krijgt de pro vincie het beheer over het be schikbare rijksbudget. Voor de gemeente met de restauratie van de Keldermanspoort kan begin nen moet er uit dat budget nog eens zestig procent subsidie ko men. De Hulster wethouder P. Weemaes zei pas nog dat hij 'er gewoon op rekent' dat de Kelder manspoort volgend jaar in de prijzen valt. En zodra de subsidie binnen is kan de restauratie wat de gemeente betreft beginnen. foto camile schelstraete pen," zegt wethouder B. Pauw els. „En als je dan kijkt naar eerdere bedragen die genoemd zijn, denk ik dat we er als ge meente toch redelijk uit geko men zijn." Van onze correspondent Heikant - In de Theresiakerk te Heikant wordt morgen een grote korenavond gehouden. Het is dit jaar voor de derde keer dat het evenement ge houden wordt in deze regio. Na Clinge en Sint-Jansteen is nu Heikant aan de beurt. Het is echter voor het eerst dat er zoveel deelnemers zijn. Met de komst van elf deelnemende koren worden zo'n tweehonderd zan gers en zangeressen verwacht. Het festijn begint om 19.30 uur met een gezamenlijk openings lied, Daarna treedt ieder koor met twee nummers voor het voet licht. Het organiserende parochiaal ge mengd zangkoor uit Heikant ont vangt de koren uit Boschkapelle, Graauw, Hengstdijk, Stoppel dijk, Terhole, de vrouwenkoren uit Hulst en Sint-Jansteen, het jongerenkoor uit Hulst en de ge- mengdee koren uit Clinge en Koewacht. Pastor J. van der Heij den opent de muzikale avond. Kloosterzande - De gemeente Hontenisse verruimt volgend jaar het gemeentelijk minimabeleid. Echtparen kunnen dan een beroep doen op een extra bijdrage van 250 gulden en alleenstaanden op een bedrag van 150 gulden, dat ze naar eigen keuze mogen besteden. Wethouder mevrouw J. de Kock-Ringoot zei dat gisteren bij de pre sentatie van de gemeentebegroting voor volgend jaar. Op dit moment komen mensen met een minimum inkomen in aanmerking voor een gratis abonnement voor bibliotheek of zwembad. „Maar misschien zijn er wel heel andere behoeften," aldus de wethouder. „Daarom wil len we overgaan op het verstrekken van een eenmalige uitkering, zo dat de mensen zelf kunnen beslissen wat ze ermee willen doen." THEATER TERNEUZEN Waar waren we gebleven - One Man Show van Paul van Vliet - Zuid- landtheater - 20.00 uur DIVERSEN AXEL Lezing - De Tijdgeest in het Zeeuw se Kostuum - door Tiny Polderman - Foyer de Halle - 20.00 uur Fototentoonstelling - Jos Tal boom - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m zat, t/m 25 okt) Bieden - Gregoriuscentrum -14.00 uur LAMSWAARDE Bejaardenschieting - café Lams oren -13.30 uur CLINGE Gymnastiek en biljarten - KBO - Malpertuus-13.30 uur Anton Pieck, pergamano en em bossing - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur NIEUW-NAMEN Bezoekerscentrum Saeftinghe - dagelijks 10.00-16.00 uur - maan dag gesloten (t/m 31 okt) SAS VAN GENT Gezelschapsdansen - SAV - De Speye-13.30 uur Bijeenkomst - Sasse Fotokring - onderwerp portretten - De Speye - 19.30 uur WESTDORPE Kaarten en bingo - Concordia - 13.30 uur Tafeltennis - Concordia -19.00 uur VOGELWAARDE Vleeskaarting - café Ons Vermaak -14.00 uur GRAAUW Bieden - KBO - Gemeenschapshuis - 13.30 uur TERNEUZEN Bazar - De Veste -13.30 uur RETRANCHEMENT 't Zwin - bezoekerscentrum weer geopend - excursies op afspraak FILMS \st l? a r Sc» t 11 r en '/en ci o r c 11 I LI' II OI DONDERDAG 16 OKTOBER 1997 C2 de niet verbeterde communicatie, het geen duidelijkheid (willen) ge ven over de wensenlijst en het uit blijven van resultaten heeft tot ge volg dat de wijkraad zijn draag vlak onder de bewoners heeft ver loren. Hieruit moeten wij de con clusie trekken dat het voor ons niet langer mogelijk is als spil functie tussen de bewoners en de gemeente te functioneren." De wijkraad heeft dan ook beslo ten zichzelf met onmiddellijke in gang op te heffen. GOES Grand Theater - 20.00 uur The lost world HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Murder at 1600 20.00 uur Air force one 20.00 uur Face/off 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Volcano 20.00 uur The lost world BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur Contact 20.00 uur Face/off GENT Decascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Be an 14.30 uur Lady en de vagebond 20.00, 22.30 uur One night stand 14.30 en 17.00 uur George of the Jungle 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Air Force One 17.00, 20.00 en 22.30 uur Scream 14.30, 17.00, 20.00,22.30 uur Sling blade 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Contact 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Mi mic 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur My best friends wedding 20.00 uur Bean 20.00 uur Air Force One 20.00 uur Mimic Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. Van onze verslaggever Hulst - De Wijkraad Hulst- Zuid heeft met onmiddellijke ingang het bijltje erbij neer ge gooid. Door een slechte com municatie met de gemeente en het uitblijven van resultaten voelt de wijkraad zich niet se rieus genomen. pe wijkraad had in april van dit jaar al de aandacht gevraagd voor je slechte communicatie met de gemeente. De gemeente heeft daarna in een brief toegegeven en beterschap beloofd. De gemeente zei het met de wijkraad eens te zijn dat, wil de raad een spilfunc tie vervullen tussen inwoners en gemeente, er een optimale com municatie moet zijn en zegde toe daarin verbetering te brengen. Ook liet de gemeente weten dat nog voor de zomervakantie een gesprek met het bestuur van de Wijkraad georganiseerd zou wor den. Dit om concrete afspraken te maken en duidelijkheid te schep pen in de al dan niet haalbaarheid van wensen die in de wijk leven. In plaats van dat de situatie nu is verbeterd zegt de wijkraad de laatste tijd opnieuw geconfron teerd te zijn met zaken waarbij geen enkele vorm van communi catie tussen gemeenten en wijk raad heeft plaatsgevonden. „Te vens is gebleken," zo schrijft de wijkraad, „dat geen kennis werd genomen van de door ons aan de gemeente aangeboden vergade ringsverslagen. De toezegging dat de gemeente met ons contact zal opnemen om nog voor de zomer vakantie van gedachten te wisse len met betrekking tot de haal baarheid van de ingediende wen senlijst is niet nagekomen." De wijkraad heeft lijstjes gemaakt met grote en kleine wensen, maar in het driejarig bestaan van de wijkraad is er van al die puntjes nog niet één gerealiseerd. „Het geheel van constateringen, Van onze verslaggever Kloosterzande - Burgemeester en wethouders van Hontenisse gaan ervan uit dat er volgend jaar in Kloosterzande een evene mentenhal wordt gebouwd. Om het gemeentehuis uit te breiden is al begonnen met de sloop van het naastgelegen pand. foto camile schelstraete particulieren Van onze verslaggever Kloosterzande - Ondanks de aanvankelijke sombere financiële vooruitzichten slaagt de gemeente Hontenisse erin volgend jaar de lasten voor de burgers omlaag te brengen. Zo dalen bijvoorbeeld de lasten voor eigenaars van woningen van rond de drie ton met 15 gulden en voor huurders van bij voorbeeld een huis van 150.000 gulden met 47,50 gulden. Dat blijkt uit de gemeentebegro ting voor volgend jaar, die giste ren is gepresenteerd. „Een begro ting waarmee we voor de dag kunnen komen," zegt burgemees ter T. Steenkamp. „Want behalve die lastenverlaging voor onze in woners kunnen we volgend jaar ook nog het een en ander doen." Zo prijkt nu na vele jaren discus sie voor volgend jaar de bouw van een evenementenhal op de begroting en wordt het gemeen tehuis verbouwd. Nog niet zo lang geleden waar schuwde burgemeester Steen kamp de gemeenteraad voor een dreigend begrotingstekort van tegen de zes ton, maar dat is nu teruggebracht tot 'nul'. Groten deels is dat gerealiseerd door het doorvoeren van kostendekkende tarieven voor de afvalstoffenhef fing en reinigingsrechten. Die gaan daarom gemiddeld per ge zin met 45 gulden omhoog. Daar naast stijgt het rioolrecht met een tientje en wordt het tarief OZB trendmatig met drie procent aan- Tegenover al die verhogingen staat echter de honderd gulden die de gemeente van het Rijk krijgt om de afvalstoffenheffing te verminderen. „Geld," aldus Steenkamp, „dat in feite eerst uit de portemonnee van de gemeente is gepakt." De begroting is verder sluitend gemaakt door planologische werkzaamheden te temporiseren, een verhoging van de forensenbe lasting, het opkrikken van de toe ristenbelasting van 35 naar 50 cent, een herschikking van prio riteiten en bezuinigingen op ver schillende posten. Helemaal uit de zorgen is Honte nisse nog niet, want voor de jaren 1999 tot en met 2001 is er nog een negatief saldo van ruim 137.000 gulden. Burgemeester en wethou ders hebben er echter goede hoop op dat ook dat tekort kan worden weggepoetst. Als tenminste het Rijk geen nieuwe bezuinigingen oplegt. „Maar ik heb er goede hoop op dat wat dat betreft de grootste kommer en kwel voorbij is," zegt Steenkamp. „Er wordt misschien al wel twin tig jaar over gesproken," zegt bur gemeester T. Steenkamp, „maar de realisering is steeds dichterbij gekomen. Volgend jaar is het zo ver." Eerder deed de gemeente raad al een principe-uitspraak om de multifunctionele accommoda tie te bouwen op het huidige hand- balveld. „We zijn nu bezig om met de vere nigingen en mogelijke gebruikers te overleggen," zegt wethouder mevrouw J. de Kock-Ringoot. „Want we willen precies weten wie er straks van de voorziening gebruik gaan maken. Aan de hand daarvan weten we ook welke voor zieningen er nodig zijn." De evenementenhal is weliswaar opgenomen in het investeringspro gramma voor volgend jaar, maar als het zover is krijgt de gemeente raad daarover nog een apart voor stel. Of dat nog voor de verkiezin gen zal zijn kon burgemeester Steenkamp nog niet voorspellen. Daarmee is het dus nog niet hele maal zeker of de sporthal ook in derdaad volgend jaar definitief ge bouwd wordt. Mocht zich na de gemeenteraadsverkiezingen een politiek aardverschuiving voor doen dan kunnen de kaarten weer heel anders komen te liggen. „We willen in ieder geval ons uiterste best doen om de bouw van de sporthal nog voor de verkiezingen in de raad te krijgen," aldus wet houder De Kock-Ringoot. Dat is niet verwonderlijk, want haar fractie (lijst P. Mangnus) is al jaren een van de grootste voorstanders van de evenementenhal. Hulst - Het wordt onderhand tijd dat de gemeente Hulst de zoge naamde nullijn voor subsidies aan harmonie- en fanfaregezel schappen opheft. Dat is de mening van de Hulster CDA-fractie. Die wijst er op dat de harmonie- en fanfaregezel schappen een belangrijke plaats vervullen in het culturele leven. Er wordt bovendien veel gedaan aan een professionele opleiding van de jeugd.De nullijn voor sub sidies geldt nog vanuit de jaren- tachtig en het CDA vindt dat het tijd wordt die te vervangen door een nieuwe regeling. echt voor teksten, foto's en tekeningen af van redenen te weigeren. opdrachtgever van deze advertentie ver bekend te zijn. Indien er een ive van een telefoonnummer gewenst ut zich te legitimeren, ter voorkoming gever is gerechtigd naam van de ïkend te maken. Uitgever is niet >r de in de advertentie voorkomende teksten. Mijn opa van van de duifjes wordt vandaag 60 jaar en morgen kom ik feesten, reken maar! Bartje. H.G. met Tot morgen De Krabbetjes. Aids-infoband j0164-23 4600 In de gemeentebegroting voor vol gend jaar is alvast een krediet op genomen van ruim 1,9 miljoen gul den, waarmee het in het verleden aangelegde spaarpotje volledig opgesnoept wordt. EDITIE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BELLEZERSCONTACT 076-5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Beij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte van Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, fax 0114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 feondag 0115 -645753). Advertenties: hulst, Baudeloo 16,4561 ES. betailhandels-, diensten-, B-to-B-, wtgaans- en toerisme-advertenties: Woon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. amilieberichten, dankbetuigingen en Seboorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340. ersoneels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242. «toerend goed-, financiële diensten- et vervoersadvertenties: eefoon 0114-372772, fax 0114-372771. ««Ionische openingstijden: rubrieksadvertenties, familieberichten, Mnkbetuigingen en geboorte advertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. 0,er|ge advertenties: SdlVmvri'cla98-30tot 7.00 uur. Ondertoïa«!e0pdra?ten worden uit9evoerd «repassing van de-' maatschap., ,.m,u,,cii-,,cuc, iuiiu het advertentiewezen. var> UiwT"9 V3n fle al9emene voorwaarden alsr"edede72?. appi' Zuidwest-Nederland B.V. jubileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. sr kolom 0,65 incl. B.T.W., regel verplicht, naat 35 x 40 mm 26.- Incl. B.T.W. op aanvraag, of geef uw tekst 2 dagen vóór ijj één van onze kantoren. te richten aan De Stem Brabants 229,4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes. TWEEWIELERPALEIS Molendijk 1 4542 BJ HOEK Telefoon 0115-441378 Verkoop, reparatie en onderhoud van Wij halen en bezorgen V \W IP IP Neem contact op met de Voorziening voor Pleegzorg en vraag naar de informatie-brochure. 076 - 522 29 00 0164 - 27 48 00 H.G. Charlina, Marco, Theo en Inge. Deze jonge man ziet vandaag

de Stem | 1997 | | pagina 17