Lerarenbond wil actie voor hogere lonen Uit? Zet 'm aanj Blair verrat besch 'Grenzen desnoods dicht voor Iraakse asielzoekers' Lockerbii Co Kort geding vanwege rijstbesluit Antillen Levende vogelverschrikkers NS en verkeersleiders zijn er nog niet uit 'Pensioen ook voor flex-werker' 'De trein wordt bijna elke dag bekogeld Duitsland VoiceMail 0842-333 BINNENLAND AOB: 'Grote inhaalslag nodig' Vanaf 1 januari 'zorgkantoren' voor de AWBZ COMMENTAAR Met thee en koek NIEUWS KORT Pronk moet met hindoe-organisatie praten Procedure aanmelden EC-regels scherper Ierse vast wegens moord op journaliste Nieuwe arrestaties bende Cor van Hout Slechts één wijziging op CDA-lijst nËSTEM Na ontmoeting Mill DINSDAG 14 OKTOBER 1997 A4 Utrecht (anp) - De Onderwijsbond AOB overweegt begin no vember acties te voeren tegen de achterblijvende salarisverho gingen van het onderwijspersoneel. De bond heeft de afgelopen maanden honderden brieven met klachten ovèr de laatste CAO-on- derhandelingen gekregen. Daar naast hebben nog eens honderden leraren hun lidmaatschap bij de AOB opgezegd. Het onderwijzend personeel vindt dat de bonden onvoldoende resultaat boeken bij de strijd om loonsverhogingen. De AOB doet nu alsnog een poging om de hui dige CAO te verbeteren. De loonstijgingen in het onder wijs blijven volgens de bonden AOB en CNV ver achter bij de sa larisverhogingen in andere over heidssectoren. Gemeente-ambte naren, Rijksambtenaren en de politie hebben voor 1997-1998 een loonsverhoging van respec- tiefelijk 6,29,4,61 en 5,36 procent bereikt. De stijging van het loon voor onderwijspersoneel met 1,95 procent steekt daarbij schril af. Gemiddeld is het salaris van lera ren de laatste twee jaren 3,5 pro cent achtergebleven bij de loons- stijging in andere overheidssec toren. De AOB is nu in onderhandeling met minister Ritzen (Onderwijs) over de CAO van het onderwijs personeel. Volgens een gezamenlijk uitgege ven verklaring vergen de aange dragen oplossingen een verdere uitwerking. De verkeersleiders klaggn al enige tijd over een on aanvaardbaar hoge werkdruk, die voornamelijk wordt veroor zaakt door de invoering van een nieuw verkeersleidingssysteem. Het conflict is zo hoog.opgelopen, dat de verkeersleiders met een staking dreigen. De belangrijke regio Midden heeft een ultima tum gesteld, dat morgen afloopt. Dan zal de regiomanager van de regio Midden (Utrecht en omstre ken) tekst en uitleg geven aan het personeel. De NS stelt zich op het standpunt dat de klachten van het personeel in overleg kunnen worden opgelost. „Een stakingsdreiging is buiten proporties", aldus een woord voerder. Volgens het personeel Van onze verslaggeefster Den Haag - Het Antilliaanse parlement spant een kort geding aan tegen de Staat der Nederlanden om het besluit de rijst- en suikerimport uit de Antillen en Aruba te beperken, ongedaan te maken. Dat zegt de Antilliaanse Staten- voorzitter Lucille George-Wout (PAR). Zij is samen met Statenle den Don Martina (MAN) en Suzy Romer (PNP) in Nederland om het behoud van de bestaande re geling te bepleiten. „Wij zullen, als het moet, tot het uiterste gaan," zei George-Wout na een informeel gesprek met premier Kok gisterochtend. Kok liet vrijdag al weten er niets voor te voelen om het minister- raadbesluit van 6 oktober terug te draaien. Op aandringen van de Europese Commissie werd toen besloten dat de Antillen en Aruba jaarlijks niet meer dan 160.000 ton rijst en 3000 ton suiker in Eu ropa mogen importeren. Het Arubaanse suikerverwer kingsbedrijf Emesa won op 6 ok tober een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat en heeft nu een tweede rechtszaak lopen om de uitvoering van het besluit te gen te houden. De uitspraak in die zaak is vrijdagochtend. Staatssecretaris Patijn (Buiten landse Zaken) heeft beloofd dat tot dan door Nederland 'geen on omkeerbare besluiten' zullen worden genomen. Onduidelijk is nog wat er is ge beurd tussen 2 oktober (toen Pa tijn liet weten dat hij niet zou meewerken aan een wijziging van de bestaande regeling), en de mi nisterraad van 6 oktober (toen de regeling toch werd veranderd). IT De bond wil een .structurele loonsverhoging van tenminste 0,75 procent per jaar. Ritzen zegt echter niet meer geld te hebben dan een eenmalige verhoging van 0,5 procent voor het onderwijs personeel. De AOB vindt dit on acceptabel. Bestuurder en CAO-coördinator Ton Roolvink van de AOB zegt dat de onderhandelingen heel stroef verlopen. Het volgende overleg met het ministerie is woensdag 29 oktober. Als dan geen resultaat wordt bereikt, wil de bond 5. november acties voe ren. Hoe die eruit zullen zien, weet Roolvink nog niet. Ook de onderwijsbonden CNV merken dat de achterban begint te morren. Bestuurder J. Duijn- houwer: „Na de eerste miljoenen nota van Kok is al discussie ont staan. Het ging goed met Neder land. Maar de onderwijssector merkte daar weinig van. Nu de begroting in 1997 opnieuw klinkt als een klok, wordt het des te schrijnender hoe het onderwijs personeel er in de CAO-onder- handelingen af is gekomen." Net als de AOB pleit de CNV pleit voor een grote inhaalslag van de onderwijssalarissen. Zestig kinderen van basisscholen in Stadskanaal gaven gisteren het startsein voor het zogeheten 'Vogelverschrikker-project 2000'. Ze gingen zelf in het veld staan opgetuigd als vogelverschrikker. De scholieren gaan de komende tijd zo'n tweeduizend verschrikkers ma ken van afval. foto anp Utrecht (anp) - De onderhandelingen tussen de vakbonden en de verkeersleiding van de NS over de hoge werkdruk bij die dienst hebben gisteren nog niet tot overeenstemming geleid. Partijen zijn de hele dag bezig geweest met het inventariseren van de klachten van het personeel en het vinden van een oplos sing. Ze praten vandaag verder. heeft er vooruitlopend op de vol ledige invoering van het nieuwe systeem al een personeelsreductie plaatsgevonden. Het nieuwe sys teem kampt met veel kinderziek tes. Ook is er een personeelste kort door de ingevoerde kortere werkweek. Volgens de NS is er geen sprake van een tekort aan personeel en zijn er afspraken met de bonden over het opnemen van vrije tijd en herbezetting als gevolg van'de kortere werkweek. Wel erkent het bedrijf dat de invoering van het nieuwe verkeersleidingssys teem, het zogenoemde VPT (Ver voer Per Trein), langer duurt dan verwacht. Donderdag'leggen de bonden de bereikte resultaten aan de ach terban voor. Dan zal ook blijken of de stakingsdreiging van de baan is. Den Haag (anp) - Staatsse cretaris de Grave van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil dat bedrijven hun pen sioenregeling voortaan voor alle werknemers openstellen. Ook mensen met flexibele contracten moeten voortaan pensioen kunnen opbouwen. De staatssecretaris zet niet in op een wettelijke pensioen plicht. In plaats daarvan wil hij met de sociale partners overleg gen op welke manier flexwer- kers toegang tot het pensioen fonds kunnen krijgen. De WD-bewindsman verwijst in een brief aan de Tweede Ka mer naar recent onderzoek van de Sociaal-Economische Raad op pensioengebied. Uit dit onderzoek blijkt dat het leeuwendeel van de werkne mers via de werkgever over een aanvullende pensioenvoorzie- Staatssecretaris Frank de Grave foto dijkstra ning (bovenop de AOW) be schikt. In 1985 ging het om 82 procent van de werknemers, in middels is dit percentage opge lopen tot 91. Volgens de staatssecretaris blijkt evenwel dat flexibele ar beidsrelaties het in de praktijk nog steeds zonder pensioen moeten stellen. Dit probleem wordt maar gedeeltelijk onder vangen door de recente verbete ring van de pensioenvoorzienin gen voor uitzendkrachten. Als eerste stap wil de staatsse cretaris in de Pensioen- en Spaarfondsenwet opnemen dat een pensioenregeling open moet staan voor iedereen die in dienst is van de onderneming. Het ge bruik van wachttijden, dat vooral nadelig is voor flexibele krachten, moet sterk worden beperkt. De Grave erkent dat niet alle werknemers op deze manier aan bod komen. Er zijn nog steeds bedrijven die helemaal geen pensioenregeling hebben. De WD-bewindsman zal de Twee de Kamer medio volgend jaar laten weten wat hij voor de werknemers van deze bedrijven denkt te kunnen doen. Den Haag (anp) - Nieuw op te richten regionale zorgkantoren kunnen vanaf 1 januari 1998 zor gen voor een betere en flexibelere uitvoering van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AW BZ). Via die wet worden kosten voor langdurige zorg vergoed. Zorgverzekeraars Nederland (ZN) doet die aanbeveling in het rapport 'Zorgkantoren nieuwe stijl', dat gisteren werd aangebo den aan minister Borst van Volksgezondheid. ZN wil zelf per regio één zorgverzekeraar voor dragen die de taak van het zorg kantoor op zich neemt. Zo'n zorgkantoor kan per regio de taken uitvoeren die nu nog in handen liggen van het verbin dingskantoor AWBZ. Dat sluit onder meer contracten af met al lerlei instellingen, int eigen bij dragen en overlegt over het aan bod van zorg. „Wat is er. gebeurd? Die vraag hebben we ook bij premier Kok •achter gelaten," aldus George- Wout. Van onze verslaggeefster Den Bosch - Het lijkt een wild-west verhaal: de be schieting van een trein. Maar de schietpartij zondagmiddag in de buurt van Den Bosch, staat niet op zich. Incidenten rondom het spoor komen re gelmatig voor. Een machinist die een boomstam voor zijn trein vond, en al te ma ken kreeg met een zelfmoord, vindt dat hij in zijn loopbaan ge luk heeft gehad. Kopje koffie Nadat de intercity die zondag in de buurt van Den Bosch werd be schoten, binnenkwam op het per ron, ging perron-opzichter J. Reuser er meteen op af. „Ik vroeg aan de machinist: wil je een kop je koffie? Maar dat was niet nodig zei hij, want hij had helemaal niks gemerkt. De twee conduc teurs waren wel behoorlijk ge schrokken. Die zagen het gebeu ren." Maandagochtend zit Reuser in de kantine van het NS-perso- neel op het station in Den Bosch. Bij hem aan tafel zitten een paar machinisten. Ze drinken koffie, voordat ze weer de trein in moe ten. Voorvallen als zo'n beschie ting gaan meestal wel even over tafel in de kantine. Incidenten En incidenten zijn er genoeg bij het spoorwegbedrijf. Een daar van is het ongeluk met de stopt rein die afgelopen augustus bij Nunspeet bovenop een schaftkeet reed. Daarbij raakte de machinist licht gewond. „Het gebeurt bijna dagelijks dat er stenen tegen een trein worden gegooid," weet een van de machi nisten, die niet met zijn naam in de krant wil. Hij vindt zelf dat hij niets te klagen heeft. In zijn on geveer acht-jarige loopbaan als machinist heeft hij, zoals hij het noemt 'geluk gehad'. Toch stuitte hij nog geen jaar ge leden met een goederentrein op een twee meter dikke boomstam op de rails. „Ik had geluk dat de trein niet ontspoorde, anders had ik een paar wagons met een paar ton aan gewicht over me heen ge had." En dat is niet het enige dat hij meemaakte op het spoor. Hij weet nog goed hoe het voelde toen er iemand voor de trein ging liggen. „Je merkt zelfs wanneer je over een poes heen rijdt." „Als er iemand voor je trein is ge sprongen, denk je maanden daar na nog dat iedereen die in de buurt van het spoor rondloopt er voor springt," weet G. Rockx. Het is hem twee keer gebeurd. Ook beschietingen van de trein heeft hij meegemaakt. In tegen stelling tot de machinist van de trein die afgelopen zondag het doelwit was, merkte hij er wel wat van. „Ik schrok me lam. Je hoort een paar harde knallen en je weet niet wat het is, of waar het vandaan komt." Volgens woordvoerder I. de Zaayer kan de NS tegen deze in cidenten weinig ondernemen. Be waking langs de ongeveer 3000 kilometer spoorweg in Nederland lijkt haar geen goede optie. De ruiten van de treinen nog sterker maken heeft ook weinig zin: „De ruiten zijn al heel sterk. In dit ge val zijn alleen enkele buitenrui ten versplinterd. En één binnen- ruit ging kapot." Vandalisme De Zaayer wil niet veel kwijt over de hoeveelheid incidenten waar de NS jaarlijks mee te ma ken heeft. „Om anderen niet op ideeën te brengen." Maar ze ver telt dat rondom het spoor regel matig dingen gebeuren die te ma ken hebben met vandalisme. „Dat is de maatschappij van te genwoordig, daar kan de NS heel weinig aan doen." Het onderzoek van politie en spoorwegpolitie naar de daders van de schietpartij op zondag heeft nog niets opgeleverd. WD-leider Frits Bolkestein hier op een archieffoto van april 1997) zei gister avond op een partijbijeenkomst in Assen onder meer dat eenzijdige Franse asiel maatregelen een te grote druk op Nederland leggen. foto anp Den Haag (anp) - Als Frankrijk zijn grenzen gesloten houdt voor asielzoe kers uit Irak, moet Nederland 'in het uiterste geval' dezelfde stap nemen. „Eenzijdige maatregelen zoals Frank rijk die treft, geven een te grote druk op ons land", zei WD-leider Bol kestein gisteren tijdens een bijeen komst van zijn partij in Assen. Nederland zag zich de afgelopen periode geconfronteerd met aanzienlijke aantallen asielzoekers uit Irak en Afghanistan. Bol kestein suggereerde een verband met de sluiting van de Franse grenzen voor Irake zen en deze toestroom. Hoewel de Franse maatregel volgens de WD-leider in strijd is met het Verdrag van Schengen, moet Nederland dat voorbeeld volgen als Frankrijk niet bereid is zijn beleid te her zien. Coalitiepartner D66 wijst dit idee van Bol kestein van de hand. „Dit zou het einde van het Europese streven naar harmonisa tie van het asielbeleid betekenen," aldus het Kamerlid Dittrich in een reactie. Bolkestein nam in Assen een uitgebreid voorschot op het verkiezingsprogramma dat de WD volgende week presenteert. Hij vindt dat de instroom van het aantal asielzoekers in de volgende regeerperiode omlaag moet naar het Europese gemiddel de. Ook de ruimte voor Ontwikkelingssa menwerking kan volgens de WD omlaag. Bolkestein opperde een bevriezing van de huidige norm (0,8 procent van het bruto nationaal product) tot de norm van de Ver enigde Naties is bereikt (0,7 procent). Zonder bedragen te noemen bepleitte de WD-leider dat het volgende kabinet extra geld uittrekt voor infrastructuur en 'waar nodig' voor gezondheidszorg. De zorgsec tor kan zelf ook middelen vrijmaken door efficiënter te werken, aldus Bolkestein. Verder streeft de WD naar verbetering van het onderwijs 'over de hele linie', maar vooral van het beroepsonderwijs. „Ook wil de WD geld voor meer politieagenten", vervolgde Bolkestein. „Maar dan mogen we wel van de politie verlangen dat zij even flexibel werkt als de heren die zij be strijdt." Bolkestein loofde zijn eigen partij uitge breid vanwege het kabinetsbeleid in de lo pende regeerperiode. De WD verdient in zijn ogen 'een extra stuk krediet' boven PvdA en D66, omdat de liberalen bij de formatie zouden hebben vastgehouden aan een strak financieel beleid. DEiSCEM WERKEN IS voor de dommen, zegt een bekende kwinkslag. Voorou ders met een baan lijkt het daar in werkelijkheid ook vaak op Peuter- en kleuteropvang begint intussen ingeburgerd te raken Inder tijd heeft minister d'Ancona het aantal crèches door financiële stimule ringsmaatregelen fors weten uit te breiden. 75.000 kinderen van de 2,5 miljoen die Nederland rijk is, kunnen er terecht. Naschoolse opvano voor kinderen ouder dan vier jaar blijft evenwel een probleem In to taal zijn er bij instellingen van die aard slechts 16.000 kindplaatsen Voor ouders die aangespoord door het initiatief van Hedy d'Ancona een paar jaar geleden gekozen hebben voor opvang, onstaat er, nude kinderen ouder worden, een probleem. Minister Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft dit onderkend. Hij heeft daarom plannen ontwikkeld voor uitbreiding van de naschoolse opvang Het kabinet wil er 160 miljoen gulden voor uittrekken, mits ouders en be drijfsleven samen eenzelfde bedrag opbrengen. Een uitstekend idee natuurlijk, want zoals Melkert zelf terecht stelt vrouwen zullen, als ze de opvang van hun kinderen niet geregeld krij gen, nauwelijks genegen en in staat zijn een baan buitenshuis te zoe ken. En de deelname van Nederlandse vrouwen aan de arbeidsmarkt hoewel bijna een economische noodzaak, is al zo gering. Op 1 november gaat de nieuwe regeling van start, maar dat betekent niet dat er vanaf die datum plotseling veel meer opvangmogelijkheid is. Gemeenten hebben namelijk drie jaar de tijd om de extra plaatsen te realiseren. Voor ouders die nu met een concreet probleem zitten biedt de regeling derhalve geen soelaas. Voor weinig kapitaalkrachtige ouders biedt het plan Melkert eveneens weinig verlichting. Wie zelf met uurlonen van nog geen twintig gulden beloond wordt, zijn eigen bijdragen van een gulden of vijf per uur moeilijk op te brengen. Of werken in zo'n geval nog loont, is meer dan twijfelachtig. Den Haag - Minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) moet van de Haagse rechter gaan praten met de hindoehulporganisatie Karmavadische Sanatam Dharm Mahasdabha. De stichting wil als vijfde zuil tot de groep van medefinancierings-organisaties worden toegelaten. De in Den Haag gevestigde hulporganisatie probeert sinds vorig jaar in aanmerking te komen voor subsidiëring van zelf ontwik kelde armoedebestrijdingsprojecten in India en Suriname. Het geld dat voor medefinanciering beschikbaar is, wordt tot nu toe verdeeld onder vier organisaties met een verschillende levensbe schouwelijke grondslag. Den Haag - Het kabinet gaat de procedures rond het aanmelden van regelgeving met technische voorschriften in Brussel verande ren om een tweede Securitel-affaire te voorkomen. Op alle minis teries komen voortaan coördinatoren die erop toezien dat de zoge noemde notificatie van regels bij de Europese Commissie goed verloopt. De coördinatoren doen op de departementen ook dienst als vraagbaak voor de ambtenaren. Met de nieuwe aanpak volgen de ministers Sorgdrager van Justi tie en Patijn van Buitenlandse Zaken in grote lijnen de aanbeve lingen die bureau Berenschot in juli deed. Berenschot constateer de dat het op de ministeries schort aan kennis op Europees-juri disch gebied. Door het Securitel-arrest van het Europese Hof ontstond eerder dit jaar veel onzekerheid over de rechtsgeldigheid van vierhon derd wetten die niet of niet juist waren aangemeld in Brussel. Amsterdam - De Ierse politie politie heeft een vrouw na terugkeer uit Nederland aangehouden in verband met de moord op de jour naliste Veronica Guerin, aldus de BBC gisteren. De 21-jarige vrouw wordt ondervraagd door de drugsbestrijdingsdienst van de Ierse politie. Zij was vrijdag al in Amsterdam opgepakt samen met twee Ierse verdachten van de moord, maar kon zaterdag weer ver trekken. Toen zij vrijdag vanaf Schiphol naar Dublin terugvloog, zou zij zijn gevolgd. Eén van de twee Ieren, B.M., zit vast in Am sterdam en wordt vandaag voorgeleid voor de rechter-commissa- ris. De andere man is zaterdag samen met de vrouw vrijgelaten. Voor hem lag er geen Iers verzoek tot aanhouding. Amsterdam - In het onderzoek naar de internationale criminele organisatie, waarbij Heineken-ontvoerder Cor van Hout als hoofdverdachte geldt, zijn tien nieuwe arrestaties verricht. De acht mannen en twee vrouwen worden verdacht betrokken te zijn bij handel in verdovende middelen, maar ook van het plegen van valsheid in geschrifte. De tien zijn aangehouden in Amster dam, Den Haag, Alkmaar en Rotterdam. Al eerder zijn bij huis zoekingen op bijna honderd locaties in binnen- en buitenland 24 mensen gearresteerd. Utrecht - De ontwerp-lijst van CD A-kandidaten voor de Tweede- Kamerverkiezingen in mei volgend jaar wordt slechts op een punt gewijzigd. W. Dekker uit Ede, die op de lijst van vorige week op nummer 27 stond, valt op eigen verzoek af. A. Mosterd uit het eveneens Gelderse Putten neemt zijn plaats in Dekker, momenteel voorzitter van de CD A-fractie in de gemeen teraad van zijn woonplaats, heeft het partijbestuur te kennen ge geven liever in de lokale politiek actief te blijven. De lijst die gisteren werd vastgesteld, is nog niet definitief. In een later sta dium moet het partijcongres zijn fiat geven aan namen en volgor de. (ADVERTENTIE) Als u VoiceMail aan hebt staan, is er altijd iemand thuis. VoiceMail is gratis, dus u hoeft vanaf nu geen bericht meer te missen. Meer informatie? Bel 0800-0402 of ga naar Primafoon. VoiceMail. De gratis berichtenbox in uw eigen telefoon. altijd dichtbij. li< Du „oor Bert Schampers leemburg-De Duitse minis Financiën, Waigel wil een H de betalingen door de n de Europese Unie. 1 nleit voor een nieuw systee: rechtvaardiger is. Ook ministd herhaalde gisteren in Lux dat Nederland een eerlijker Mnff van de lusten en de laste (Jibe wil. Door Bob van Huët Londen - De Britse premier nauw gedrongen door een gr< bezoek aan een winkelcentr werd Blair uitgejouwd en uit bedreigend gedrang besloten voor alle zekerheid naar een 1 daaruit later vertrok, werd hij Het incident volgde na de histori sche ontmoeting tussen de Britse premier en Gerry Adams, de lei der van Sinn Fein (de politieke tak van de IRA). Het was de eer ste keer sinds ruim zeventig jaai dat een ontmoeting plaatshad op zo'n hoog niveau. De laatste keer was in 1921 tussen premier David Lloyd-George en Michael Col lins, toen een prominente IRA- leider. Collins verklaarde des tijds overigens dat hij zijn eigen doodvonnis had getekend, omdat hij had ingestemd met de zeer omstreden tweedeling van Ier land. Hij werd niet lang daarna vermoord door extreme partijge noten. Geen uitzondering De ontmoeting met Adams had plaats in het kader van Blairs tweede bezoek aan Noord-Ier- land. Behalve Londonderry, Portadown en Belfast bezocht de premier de vredesonderhandelin gen in Stormont Castte, even bui ten Belfast. Hij ontmoette daar alle deelnemers aan het vredes overleg en wilde geen uitzonde ring maken voor Adams, hoe be laden die ontmoeting ook zou zijn. „Ik heb Gerry Adams en de leden van Sinn Fein op dezelfde manier behandeld zoals ik ieder mense lijk wezen zou behandelen. Het i belangrijk in Noord-Ierland dat we elkaar als menselijke wezens behandelen. We kunnen door gaan met de haat, de wanhoop en het doden alsof ze geen deel uit- Den Haag (dpa/afp) - Groot- Brittannië beschuldigt Libië van ondersteuning van het in ternationale terrorisme. Twee officieren van de Libische ge heime dienst zijn verantwoor delijk voor de bomaanslag op een Amerikaans vliegtuig bo ven het Schotse plaatsje Lockerbie in december 1988. be Britse afgevaardigde zei dit gisteren bij de hoorzitting over de Lockerbie-affaire voor het Inter nationaal Gerechtshof in Den Haag. Bij de aanslag kwamen 270 mensen om het leven. Het hof moet bepalen of het be voegd is te oordelen in het geschil tassen Libië, Groot-Brittannië en IN CONGO-BRAZZA VILLE woedt een bur geroorlog. Die is uitge groeid van een stam menstrijd tot een slag °rn olievelden en in vloed in Centraal- Afrika. °oor Jeroen Corduwener IS een strijd tussen de hu tge president van Congo-Bra: aville, Pascale Lissouba, t voorganger en rivaal Sa u hguesso. In steeds sterkei a e gaat het om een strijd tu o een uiterst merkwaard monsterverbond tussen de ta/nSe rebeUenbeweging U JCongo-Kinshasa/Lissouba gen Angola/ex-Zaïrese en ei NguessoeHUtU-SOldaten/SaSS< Vaar het is vooral een strijd tu Ar Un

de Stem | 1997 | | pagina 6