lurnbegrip Bennie Vermandei De Kok verovert titel driebanden tigsmars inokke groep eerden sntariers lissingen gassenaar maakte jarenlang deel uit van nationale A-selectie Jeugddag bij vereniging De Postduif in Heikant SPORT IN HET KORT gereden loten v'liegi ;ers nbeleid: DESTEM REGIO SPORT C4 Overwinning Scheldesport BeVoBo Terneuzen Koersbaltoernooi Sas van Gent - Het provinciale koersbaltoernooi wordt donder dag 23 oktober voor de elfde keer gehouden. Dit jaar in de gemeen telijke sporthal te Sas van Gent. Bowlstoernooi Bedrijfsvolleybal Hulst Recreatief zaalvoetbal Oostburg Recreatief volleybal Sas van Gent Bedrijfscompetitie squash Poolbiljart CTOBER 1997 C3 uit Heinkenszand oen hij afremde op de bij Sluiskil, van ach- ingereden door een 29- estuurster uit Terneu- ;ide voertuigen liepen >p. en - Een nog onbekend bestuurder van een 'middenklasser' reed tgmorgen rond half twee auto's in de Burg. aat in Terneuzen. Een twee aangereden auto's ld-timer, waaraan flink ade werd aangericht. Twee vrouwen en een Antwerpen zijn gister- in Kapellebrug aange- op verdenking van kle- :fstal uit een winkel aan •kaaistraat in Hulst. In trof de politie drie jas- Het drietal is ingeslo- l/Axel - 147 Kilometer Dat reed een Taagvlie- automobilist bij een dscontrole op de pro- e weg bij Sluiskil. Het n van de 556 passanten termorgen tussen 08.00 )0 uur werden gecontro- In totaal reden zestig .gen te hard. (122 kilometer per uur) topsnelheid tijdens een ïdscontrole die 's mid- ussen 13.00 en 14.00 uur vond op de Langeweg in Jan de 214 gecontroleer- :rtuigen reden er 24 te beide gevallen is 80 ki- de toegestane maxi- inelheid. aterdag 1 november de maf Hoofdplaat tot in s wordt gelopen. indeltocht telde vorig jaar deelnemers. De organisatie cht voor dit jaar meer wan ts aangezien 1 november op iterdag valt. De bussen ver en tussen 7.30 en 8.30 uur het Verweeplein in Knokke ng Hoofdplaat. De start in Iplaat vindt plaats tussen 9.30 uur. Na de startstem- l de Scheldedijk wandelen Jnemers via landelijke we- dijken richting Oostburg, ande, Retranchement naar ■Heist. De route is be- ijzerd met herdenkingsste- De bloemenhulde bij het iment in Knokke vindt rond uur plaats, het défilé bij het mtehuis begint om 17.00 Nederlandse deelnemers kaarten ophalen bij de bank in Aardenburg en Ee ke- coutinggroep Bernadette ■e Maantje uit die plaats, amde ZIG-prijs van de enbeleid. aan de Koudekerseweg in lelburg. De werkgevers zijn mineerd omdat met name nidden- en kleinbedrijf 'een emend aantal gehandicapten e loonlijst plaatst'. De scou- rroep 'voor de uitstekende waarop mensen met een .landelijk handicap aan he ramma kunnen deelnemen- e tennisvereniging 'omdat de mmodatie en het cursusaan- voor sporters met een handi -espect afdwingt'. entariërs komen vrijdag iek. Centraal in het pr°" laatsing van de Konink- hnnenstad naar Vlissin- 16.00 uur wordt een bezoek acht aan de Hogeschool and. an 17.00 tot 19-00 uur is er mblieke bijeenkomst tnae ische Loodsen Sometert- larlementariërs die ko H. d'Ancona, F. Castn- P. Dankert, M. yanPut- W. van Vetzen en J. Wier I I I I I DINSDAG 14 OKTOBER 1997 Door Fred Rabout Sas van Gent - Drie keer was hij de beste van Nederland in zijn leeftijdscategorie, vier keer de beste van de Kring Zeeland/Bra bant. Jarenlang turnde hij in de nationale A-selectie, waarmee hij zes interlands afwerkte. „Het tur nen heeft me dan ook nooit losge laten," geeft Bennie Vermandei, 52 jaar, zijn boterham verdienend als bureauhoofd gemeentewerken in Sas van Gent, te kennen. Ooit turnde hij een demonstratie in het dorpshuis van het Walcherse Seroosker- ke. Bij zijn achterwaartse afsprong van de rekstok Warn hij onder de gevelkachel terecht. „Ze hebben me er van onder ge peuterd. Alles bleek in orde. Ik had geen blessures en de kachel brandde nog." Het is een van de vele voorvallen uit een jterst succesvolle turncarrière, die begon bij het Sasse THOR en nog steeds verder loopt al is het in andere functies bij dat zelfde Tot Heil Onzer Ribbenkast. Acht jaar was Bennie toen hij zich in 1953 kort na de watersnoodramp aanmeldde bij THOR. „We hadden hier in Sas drie vere nigingen, te weten De Bruinvis (zwem men), Com Boys (voetbal) en THOR (gymnastiek). Mijn oudere zus zat ook op turnen. Ik was niet groot, wel een acro baat en zo is het eigenlijk gekomen. ,Na verloop van tijd zagen de toenmalige trainers wel wat in me. Pièrre Vermeersch was hier toen al een naam. Hij zou later de nationale A-selectie bereiken. Ik kwam eerst in de nationale B-selectie, die toen bestond uit de mannen die de A-se lectie niet haalden en de talentvolle jeugd. Op mijn zestiende kwam ik in de nationale jeugdploeg, noem het Jong Oranje, terecht. Samen met Pierre trok ken we naar de nationale trainingen in Deventer. De zaterdag tot Arnhem, waar we sliepen en de andere dag richting De venter. Een hele Leuke tijd. Het waren voor mij en de club gouden tijden." „In 1961 pakte ik in Amsterdam mijn eer ste nationale titel. Dit bij de jeugd. Twee jaar later, opnieuw in Amsterdam, werd ik Nederlands kampioen bij de junioren en nog in datzelfde jaar pakte ik de Ne derlandse titel bij Jong Oranje. Dit in Valkenburg. Het was in de tijd dat de puntenwaardering niet direct te zien was. Je moest dus wachten tot de wedstrijden afgelopen waren. Dan werd het gehele ge zelschap bij elkaar geroepen om de uit slag bekend te maken. Spannende mo menten." „Er werd geturnd op de zes Olympische toestellen, te weten vloer, voltige, ringen, brug, rekstok en sprong. Mijn specialisme was de vloer. Die acrobatiek lag me wel. In die tijden bezien trainden we enorm veel. Dertien uur per week waren we in tensief bezig. Van dik hout zaagt men planken. Van techniek hadden we niet veel kaas gegeten. We hadden tijdens de Van onze biljartmedewerker Goes - In een zeer spannende slotfase veroverde Wim de Kok van de biljartvereniging LBV uit Lewedorp de titel in de eerste klasse driebanden van het district Walcheren en De Bevelan- den. Door in de finale tegenstander en concurrent Peter Vos van VEG/ABV uit Oost-pSouburg te verslaan stelde De Kok de titel veilig in café Baarends te Goes, waar ALM voor de organisatie zorgde. BILJARTEN 111 Oost-Souburg gehouden wordt, gaan Wim de Kok en Peter Vos. Bennie Vermandei, de ex-meervoudig nationaal tumkampioen uit Sas van Gent. centrale trainingen onze ogen goed open. Hier werd dat uitgeprobeerd. Trainings avonden van zeven uur tot half elf waren geen uitzondering en dan vaak op één toe stel." Op de centrale trainingen maakte hij ge renommeerde mannen uit de vaderlandse turnsport als trainer mee. Namen als Guus Boot, Klaas Boot en Jaap van de Sande, het Zeeuwse boegbeeld van de turnsport uit Oost-Souburg. Eveneens een poosje de Duitse trainer Hardy Fren- ger. „Een man waar we een hoop van ge leerd hebben. We trainden in Beekbergen en het is ongetwijfeld mijn allerleukste periode geweest." Vermandei was niet de enige bij THOR die in die dagen furore maakte. Hij noemt de namen van Pierre Vermeersch, Florent de la Ruelle, Willy de la Ruelle, Willy van Engelen en Fred Buijsse. „En ik zal er nog wel een paar vergeten." Na Jong Oranje moest de wapenrok aangetrokken wor den. Het turnen kwam op een laag pitje te staan. Tot de diensplicht er op zat. „In 1966 ben ik er weer vol tegenaan ge gaan. Kwam vrij vlug in de nationale A- selectie, die uit acht of negen man be stond. Voor een interland kwamen er zes in aanmerking, dus het was knokken voor je plekje. Na mijn negen interlands bij de jeugd heb ik nog zes interlands met de A- ploeg geturnd. Tegen kleine turnlanden als Noorwegen, België, Denemarken en Engeland. Klaas Boot was toen de trainer. Een prachtkerel." Bij de senioren werd nooit meer een na tionale titel gepakt. Een zesde plaats in Groningen was het beste resultaat uit die periode. In 1969, op 24-jarige leeftijd, stopte hij met de actieve sport op hoog ni veau. „Werk en gezin maakten de combi natie niet meer mogelijk, ondanks dat mijn vrouw altijd achter me gestaan heeft. Daarnaast openbaarde zich een vervelende enkelblessure. Kon niet meer optimaal trainen en dat heeft mijn af scheid, ondanks dat ik als turner in die dagen niet echt oud was, versneld." Hij werd trainer bij THOR, waar hij de club zag groeien van 120 naar 600 leden. „Nu zitten we op zo'n 350 leden. Altijd toch nog een respectabel aantal voor een plaatsje als Sas van Gent. Later werd ik hoofdcoördinator wat trainers betrof. We hebben tijden gekend dat er elf trainers binnen de club actief waren. Ik ben ook nog een poosje voorzitter geweest van de commissie wedstrijdsport in Zeeland en secretaris bij THOR, waar ik nog steeds bestuurslid ben. We hebben ook nu het nodige talent. Een jongen als Anthony van Assche bijvoorbeeld, die traint op het nationale steunpunt in Sliedrecht." Verder was hij jaren nationaal jurylid. „Het blijft een sport met een subjectieve waardering. Toch durf ik beweren dat er zelden gesjoemeld wordt. De marges zijn zo klein en de richtlijnen zo strak, dat dit vrijwel uitgesloten is. Althans, ik heb het zelf nooit mee mogen maken, maar het blijft inderdaad een subjectief gebeuren. Bij het hardlopen wint de eerste die over de streep komt. Bij voetballen tellen de doelpunten. Dat is meetbaar. Bij het kunstrijden op de schaats, het schoon- springen in het water en het turnen zijn er andere maatstaven. Dat is juist." Wat het mooie van turnen is? „De uitda ging om iedere keer weer te ontdekken dat je op bepaalde onderdelen of toestel len vooruit gaat." Uiteraard maakte hij in zijn langdurige loopbaan ook wat anek dotes mee. „Ik herinner me de reis naar foto canule schelstraete een landenwedstrijd waarbij we vanuit München vertrokken. De toenmalige trai ner Huib van Zetten laat toevallig een leeg bierflesje uit de trein vallen dat hard op het perron kapot valt. Dit in de nabij heid van een feldwebel. Ik heb nog nooit iemand zo snel in dekking zien gaan. De oorlog was al een poosje voorbij, maar het zat er nog in." „Ook hebben we ooit een hoge 'turnbobo' te grazen genomen. Die mannen moesten zich altijd met de trainingen bemoeien. Dat stak ons tegen. Het was ene Rozen- boom, die op Beekbergen tijdens de cen trale training in een bungalowtent bivak keerde. Ondanks dat hij al wat op leeftijd was had hij een vrouwtje van amper twintig denk ik. We hebben op een nacht zijn ge hele tent en hem en zijn vrouw er bij om ver gekieperd. Mochten de andere dag ge lijk naar huis. De training was afgelopen. Van sancties hebben we nooit gehoord. Van de turnsport ben ik nooit losgeko men. Ik heb er veel aan te danken. Mooie, dierbare herinneringen en bovenal ik heb er een gezonde kijk op het leven aan over gehouden." Toen de slotronde waren er nog drie kanshebbers. Peter Vos, die aanvankelijk deze titelstrijd dic teerde en de klassering aanvoerde, was in de zesde ronde onderuit ge gaan en daardoor was het aantal kanshebbers gegroeid tot drie. Door die nederlaag van Vos kwam ook Sjaak Olivier van de organise rende vereniging weer in beeld. Als De Kok en Vos remise speel den in die slotpartij en Olivier zijn treffen tegen Gerard Kramer in winst omzette, dan werd hij kam pioen. Zover kwam het niet. Het duel De Kok-Vos leverde een winnaar op en daardoor was de winst die Oli vier tegen Kramer boekte (30-23 in 45 beurten) slechts van belang voor de tweede plaats. De partij tussen De Kok en Vos gaf langdu rig een evenwichtig beeld te zien. Tot de stand 24-24 kon het alle kanten op. Vanaf dat moment sloeg Wim de Kok toe en caram boleerde in de 53e beurt de partij uit met de winstcijfers 30-25. De kortste partij in dit kampioen schap kwam eveneens op naam van Wim de Kok. In de derde ron de won hij in slechts 23 beurten met de cijfers 30-23 van Gerard Kramer. Naar het gewestelijk kampioenschap, dat van vrijdag 28 tot en met zondag 30 november bij de biljartvereniging VEG/ABV Eindstand: 1. Wim de Kok (LBV Le wedorp) 10 matchpunten, algemeen gemiddelde 0,663 en een hoogste serie van 6 caramboles, 2. Sjaak Olivier (ALM Goes) 10-0,619-5, 3. Peter Vos (VEG/ABV Oost-Souburg) 8-0,640-7, 4. Jan Brandenburg (BV Jacobs Ril- land-Bath) 8-0,622-6, 5. Jan de Jonge (ALM) 8-0,630-5, 6. Cees Westdorp (HBC Heinkenszand) 6-0,599-4, 7. Gerard Kramer (VEG/ABV) 5-0,627- 7, 8. Bram de Waard (Scheldezicht Wemeldinge) 3-0,479-5. Van onze volleybalmedewerker Philippine - Scheldesport 3, Philippine 1 en Morres 1 heb ben het mini-toernooi van de volleybalvereniging Philippi ne gewonnen. Na afloop reikten Christa Haers en Sonja Vermeirssen van de vol leybalvereniging Philippine de prijzen uit. Voor elke deelnemer was er een leuke herinnering. EINDSTANDEN D-jeugd A: 1. Scheldesport 3 12 pun ten, 2. YVC 4 10, 3. Philippine 3 8, 4 YVC 6 6, 5. YVC 5 4, 6. Savok 2 2, 7. Savok 1 0 punten. D-jeugd B poule 1:1. Philippine 1 12 punten, 2. Morres 2 10, 3. Schelde sport 2 6, 4. De Sterre 1 6, 5. YVC 1 4 6, YVC 2 4, 7. De Sterre 2 0 punten. Poule 2: 1. Morres 1 12 punten, 2. Philippine 2 10, 3. De Sterre 3 8, 4. YVC 3 5, 5. Morres 3 4, 6. De Sterre 4 3, 7. Scheldesport 1 0 punten. Van onze verslaggever Heikant - Postduivenvereniging De Postduif in Heikant houdt zaterdag 18 oktober een jeugddag. Tussen 13.30 en 17.00 uur zijn alle kinderen en hun ouders uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen welkom in het clublokaal café du Commerce aan de Julianastraat in Heikant. Het bestuur van De Postduif hoopt met deze activiteit de belangstelling onder de jeugd aan te wakkeren. Tijdens de open dag kan men alles over duiven en duivensport te we ten komen. Er is allerlei documentatie, er worden video's vertoond en leden van De Postduif geven uitleg. Verder kunnen de kinderen een greep doen in de grabbelton en meedoen aan een bingo. De toegang is gratis. Tijdens de open dag worden ook de prijzen uitge reikt aan de jeugdkampioenen. Vijftig kinderen hebben meegedaan aan het kampioenschap, dat bestond uit vijf wedvluchten. Het werd een spannende strijd, waarbij uiteindelijk Jody Vermeulen en Jeroen de Beule met een gelijk aantal punten op de eerste plaats eindigden en dus allebei op de eerste plaats kwamen. Tweede is Nic Coumans ge worden en derde Koen van Houte. Tijdens de jeugddag worden de duifjes van de jeugdkampioenen ook tentoongesteld. Sterritten Terneuzen - In de kantine van Delta werd de prijsuitreiking ge houden van de Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetitie 1997. Tij dens de algemene ledenvergade ring, met afgevaardigden van vijftien clubs, werd besloten om volgend seizoen de stempeltijd te verlengen. Er kan dan worden af gestempeld tussen 18.00 en 20.30 uur. Het afgelopen seizoen werd afge sloten met een totaal aantal deel nemers van 2546, wat neerkomt °P een gemiddelde van 141,44 per rit. Dat is iets minder dan in het recordjaar 1996. WTC Graauw nocht na de jarenlange hegemo nie van TC Axel op de hoogste trede van het ereplatform klim men. eindklassement b WTC Graauw, 2. Wielertoerist (Ee- Je), 3. TC Westdorpe, 4. TC Axel, 5. U. HAS (Sluiskil), 6. Freewheel'79 lochoondijke), 7. RTC Delta (Terneu- fen), 8. TC Breskens, 9. WTC Zwin- neeve (Retranchement), 10. TIO Uostbiirg), u. WTS Eendracht Mel- e (België), 12. WTC Maldegem (Bei ge), 13. TC Sas van Gent, 14. WTC öentüle (België), 15. TC Aardenburg. hoogste deelname Mannen-, K. Verhulst (tc Axel), L. osterlmg (TC Breskens), A. van terdenbburg (WTC Graauw), C. den tc dammers, W. Poppe (allen ITr vn !'jH' de Jaeger. J- Sijnesael Li ^orpe), R- Lammens, F. de on Vermeulen (Wielertoerist) «1 R.WiUe (TIO), allen 18 keer. vrouwen: E. de Clerck (TC Axel), M. (TC Breskens), A. Ver- mnn ,.(Freewheel'79) en J. Wille allen 18 keer. Rollenwedstrijd Hzendijke - Erik Fijnaut en Ro- a d Dellaert zijn voor de derde maal de winnaars geworden van oerollenwedstrijd die in café Les tes in IJzendijke werd gehou- en. Er waren zestien teams die ai de wedstrijd deelnamen. 1 c„k eindstand Haiti n !ïes Amies (Erik Fijnaut/Ro- j °?Uaert), 2. Den Dekker (Jacky Sb hLde Dekk(m), 3- Arthur Goos- Jean Luïeren Camiel de Looza). 4- ('ar-t/r, pro°sman/Hentonic (Dick i°nte)' 5' Groosman man) '6 tv n^.out/Fablan Blaak- Vde 50bljn'7-Van Lo°y L 8- C nn£e' 10 Van Sorffin' ti Pe ude Haven, 12. Van L1a„Porte d'Or, 14. Quist, zicht, 16. Van de Sande. Terneuzen - Broomchemie liep in de eerste klasse A van de Terneu- zense bedrijfsvolleybalcompetitie tegen een gevoelige nederlaag aan. Dit tegen Foaks 1, dat tot nu toe niet echt op dreef was, maar tegen Broomchemie uit zijn slof schoot. Zonder Frank Oudenaer- de, met daarvoor in de plaats Ar jen Visser en als uitblinker Rob Lammerts, speelde Foaks 1 een sterke wedstrijd: 2-1 (7-15, 15-9, 15-3). Dees 1, dat met 3-0 won van het onderaan staande A&A 1 (15-12, 15-12, 15-2), gaat nu aan kop in de eerste klasse A. V&V doet het voor zijn doen goed. Het won met 2-1 van Dow 1 (15-13, 5-15, 9-7) en is middenmoter. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse B: Vervaet-Aster 13-1 (15-5, 2-15, 15-7, 13-8), De Pooter- Foaks 2 2-1 (15-8, 2-15, 15-10), Pan- nenschuur-PSVOZ 1 2-1 (15-5, 9-15, 15-1). Tweede klasse A: NHI-De Hoop 3-0 (15-13,15-8,13-11), Deltan 1-Tevore 3-0 (15-8, 15-2,15-4). Tweede klasse B: Gemeente l-V&SH 0-3 (8-15, 11-15, 4-15), Rabo-Deltan 2 0-3 (7-15,11-15, 6-11). Derde klasse A: Cijsouw-Dees 2 0-3 (2-15, 10-15, 5-15), JTA-Zeeland Se aports 3-0 (15-7, 15-3, 15-5), Dow 3- Foaks 4 3-1 (10-15, 15-7, 15-4, 15-6). Derde klasse B: Gemeente 2-URS 0-3 (11-15, 6-15, 0-15), B&S-Foaks 3 1-3 (2-15, 15-13, 1-15, 7-14). STANDEN Eerste klasse A: Dees 15-11, Broom chemie 4-10, CIS 5-8, V&V 4-6, Fo aks 1 4-6, Dow 1 4-5, A&A 1 5-1. Eerste klasse B: Pannenschuur 5-12, Foaks 2 5-9, Neelemans 5-9, De Poo- ter 5-8, Vervaet 4-4, Aster 4-4, PS- OVZ 1 4-3. Tweede klasse A: NHI 5-13, Deltan 1 5-9, De Hoop 5-8, Dow 2 4-6, Echo/Audio 4-5, Meesen 4-4, Tevore 5-3. Tweede klasse B: PSOVZ 2 4-10, A&A 2 4-9, Auberge des Moules 1 5- 9, Deltan 2 6-6, Gemeente 1 4-56, V&SH 4-5, Rabo 5-4. Derde klasse A: JTA 5-15, Dees 2 5- 12, Dow 3 5-11, Foaks 4 4-4, Zeeland Seaports 5-4, Cijsouw 4-2, VC Schel de 4-1. Derde klasse B: Auberge des Moules 2 4-11, URS 3-8, Foaks 3 4-7, Ge meente 2 4-4, B&S 4-3, Aster 2 3-2. Er wordt zowel in een prestatie als recreatieklasse gespeeld. In de prestatieklasse nemen 23 teams het tegen elkaar op, terwijl in de recreatieklasse maar liefst 42 teams uitkomen. Elk team be staat uit zes spelers en een reser vespeler, hetgeen betekent dat 23 oktober 450 koersbalspelers deel nemen. De teams komen uit de gehele provincie. Het toernooi wordt om 09.45 uur geopend door J. van Rest, burgemeester van Sas van Gent. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking. Vanuit Goes, Middelburg en Vlissingen wordt busvervoer geregeld. Voor 15,- kunnen supporters gebruik ma ken van dit vervoer. 's-Gravenpolder - In sporthal De Zwake te 's-Gravenpolder wordt woensdag 22 oktober het Zeeuw se bowlstoernooi gehouden. In Zeeland is de bowlssport in op komst. Vier Zeeuwse bowlsvere nigingen nemen het tegen elkaar op. Er wordt gespeeld in triples. Er wordt de gehele dag gespeeld vanaf 09.30 uur. De prijsuitrei king wordt verricht door C. Elen- baas, wethouder van welzijn in de gemeente Borsele. Hulst - In het Hulster bedrijfsvol leybal is toch opmerkelijk het op treden van Ferket en De Maat. Een ploeg, uitkomend in de hoog ste afdeling bij de vrouwen, die duidelijk beter op dreef is dan in het vorige seizoen. Voorbije week werd met 1-2 van De Fikser ge wonnen in een partij waarin De Fikser de eerste set pakte. De tweede ging naar Ferket en De Maat, waarna in de derde set De Fikser een flinke voorsprong nam. Door harde smashes van Bernadette Willaert en Martine Rammeloo kwam de ploeg van aanvoerster Suzan Baart terug tot 12-12 en stoomde vervolgens door naar 12-15. Voornoemd drietal kon daardoor samen met Marissa Adriaansens, Ros Kint, Mirjan van Duysse en Tonny van Zwol een feestje bouwen. De bowlssport wordt steeds populairder in Zeeland. foto kees van dongen UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Zaman-SC Morres 3-0 (15-6, 15-3, 15-6), De Fikser-Jong Morres 1-2 (13-15, 5-15,15-9), Ferket en De Maat-Van Damme 2-1 (15-10, 15-9, 12-15), Cerestar-Voorwaarts 2- 1 (13-15,15-11, 15-10), WC Rhodos- Van Waterschoot 1-2 (15-11, 11-15, 9-15), WC Rhodos 2-SC Morres 2 2- 1 (15-2, 13-15, 15-1). Tweede klasse: Wentzler/Pauwels- Van Wesemael 1-2 (14-15, 15-14, 13- 15), WC-Jong Morres 2 0-3 (0-15, 0- 15, 0-15), Total/De Beule-SC Morres 3 1-2 (15-5, 4-15, 3-15), Broomche- mie-Tence 3-0 (15-8,15-13,15-5). MANNEN Eerste klasse: De Sterre-Jong Morres 1-2 (1-15, 10-15, 15-8), Start/Smash 2000-Luctor 0-3 (1-15, 14-15, 8-15), WC Rhodos-Jong Morres 3-0 (15-2, 15-2,15-2), WC Rhodos-Stuntmarkt 0-3 (14-15, 13-15,14-15). Tweede klasse: Van Westen-Ambulo 0-3 (6-15, 13-15, 9-15), ABN/Amro- Luctor 2 3-0 (15-7, 15-0, 15-9), Rijk- Brandax 0-3 (4-15, 7-1, 8-15), Rey- naertcollege-De Troubadour 2-1 (14- 15, 15-4, 15-1) VROUWEN Eerste klasse: Cerestar-Van Water schoot 2-1 (14-15, 15-13, 15-7), Za- man-Van Damme 3-0 (15-12, 15-3, 15-5), De Fikser-Ferket en De Maat 1-2 (15-11, 8-15,12-15), WC Rhodos 2-Jong Morres 1-2 (15-10, 5-15, 12- 15), WC Rhodos-SC Morres 3-0 (15- 9, 15-6,15-14), Voorwaarts-SC Mor res 2 3-0 (15-3, 15-9, 15-6). Tweede klasse: Wentzler/Pauwels- Jong Morres 2 1-2 (15-8, 8-15,11-15), Tence-Van Wesemael 1-2 (15-7, 11- 15, 2-15), CVC-De Sterre 3-0 (15-7, 15-7, 15-14), Broomchemie-SC Mor res 3 3-0 (15-3,15-2,15-13), Total/De Beule-L'Entree 0-3 (5-15, 2-15, 7- 15). MANNEN Eerste klasse: CVC Doolaege-Luctor 0-3 (4-15, 1-15, 2-15), Stuntmarkt- Jong Morres 3-0 (15-8, 15-1, 15-10), Start/Smash 2000-De Sterre 3-0 (15- 0.15-0, 15-0). Tweede klasse: Rijk-Van Westen 0-3 (5-15, 14-15, 6-15), Reynaertcollege- Ambulo 2-1 (15-11, '15-10, 8-15), Luctor 2-Brandax 0-3 (11-15, 0-15, 2-15), ABN/AMRO-De Troubadour 0-3 (13-15, 8-15, 5-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Zaman 5-14, Jong Morres 5-13, Ferket en De Maat 5-11, De Fikser 5-9, Cerestar 5-9, WC Rhodos 2 5-9, Van Damme 5-6, Van Waterschoot 5-5, WC Rhodos 5-5, Voorwaarts 5-4, SC Morres 2 5-4, SC Morres 5-1. Tweede klasse: Jong Morres 2 5-13, Van Wesemael 5-11, Broomchemie 4- 10, L'Entree 4-8, Wentzler/Pauwels 5-7, CVC 5-7, De Sterre 4-6, Tence 5- 6, SC Morres 3 4-3, Total/De Beule 4- 1, 't Hoeksken 3-0. MANNEN Eerste klasse: Stuntmarkt 5-15, WC Rhodos 4-9, Luctor 4-9, Start/Smash 2000 4-7, De Sterre 5-3, Jong Morres 6-3, CVC Doolaege 4-2. Tweede klasse: Brandax 5-14, De Troubadour 5-11, Ambulo 5-10, ABN/Amro 5-10, Reynaertcollege 5- 9, Van Westen 5-3, Luctor 2 5-3, Rijk 5-0. Oostburg - Oud Sluis liep in de eerste klasse van het OREVO te gen de tweede nederlaag op. Francke Sport klopte de ploeg uit Sluis met 0-2. La Porte d'Or pro fiteerde optimaal van deze mis stap. De IJzendijkenaren wonnen van het nog ongeslagen Groos- man/Pacojeans en komen drie punten los te staan van de con currentie. UITSLAGEN Eerste klasse: Valentine-'t Hart van Sluis 0-5, 't Krikje-Du Commerce 1- 15, Oud Sluis-Francke Sport 0-2, Deltan-'t Krikje 3-5, La Porte d'Or- Groosman/Pacojeans 3-2. Derde klasse: De Kaasboer-De Zwart 5-2, Golden River-Jopie 4-2, Zagers-l'Equipe 2-2, De Tol-Van de Sande 2-2, Riemens-Chez René 4-2. STANDEN Eerste klasse: La Porte d'Or 6-11, Oud Sluis 6-8, 't Hart van Sluis 6-7, Groosman/Pacojeans 4-6, Du Com merce 6-6, Francke Sport 4-4, R VS/Engelaar 4-3, Deltan 6-3, OBS/Erasmus 4-2, Valentine 5-2, 't Krikje 6-2. Tweede klasse: Traas 5-8, Bon Ami 5-8, Voerman 4-5, Woittiez/Omnis- port 5-5, Meeusen 3-4, Telepost 4-4, ABN/AMRO 4-4, Gemeente Oost burg 3-2, Wielewaal 3-2, Rode Leeuw 4-2, Populierenhof 4-0. Derde klasse: De Tol 4-7, Golden Ri ver 4-7, De Kaasboer 4-6, Zagers 4-5, Jopie 4-4, l'Equipe 4-3, Riemens 4-2, Van de Sande 4-2, Chez René 4-2, De Zwart 4-2. Sas van Gent - In de tweede klas se gemengd van de recreatieve volleybalcompetitie in Sas van Gent werd de topper tussen Gil- derakkers en Savok/VSB met 2-1 gewonnen door Gilderakkers. Dat team blijft hierdoor aan de leiding. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Gilderakkers-Peters 0- 3 (10-15, 6-15,11-13), Cerestar Bene- lux-C-Line 2-1 (14-16, 15-4, 15-9). Tweede klasse: Philippine 2-Place du Marche 2-1 (15-7, 12-15, 15-7), Sa vok 2-Savok 3 2-1 (15-17, 15-12, 15- 1). GEMENGD Eerste klasse: C-Line-Bode 2 0-3 (9- 15, 8-15, 10-15), Acke-Savok/Outo- kumpu 0-3 (11-15, 8-15, 5-15). Tweede klasse: Swagemakers-Albert Heijn 1-2 (5-15, 1-15, 17-16), C1000 Jansen 2-Fabricom 0-3 (6-15, 9-15, 7-15), Gilderakkers-Savok/VSB 2-1 (16-14, 15-9, 3-5). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Savok/De Block 4-9, Peters 4-8, Swagemakers 4-6, C-Line 4-5, Cerestar 5-5, Gilderakkers 4-4, Gerrit de Jonge 3-4. Tweede klasse: Savok 2 5-13, Philip pine 2 5-10, De Sterre 4-6, Savok 3 5- 6, Philippine 1 4-4, Place du Marche 5-3. GEMENGD Eerste klasse: Bode 2 5-14, Savok/Outokumpu 5-9, C1000 Jan sen 1 4-6, C-Line 5-5, De Sterre 4-4, Acke 5-4. Tweede klasse: Gilderakkers 4-10, Savok/VSB 4-8, Savok/'t Stremijn 3- 7, Albert Heijn 4-6, Bode 1 3-4, C1000 Jansen 2 4-3/4, Swagemakers 4-3V2, Fabricom 4-3. Terneuzen - De eerste klasse van de bedrijfscompetitie squash heeft de eerste speeldag erop zit ten. Net als in de tweede klasse waren hier twee teams afwezig, Volvo en Yellow Dot. Hierdoor behaalde Jongeneel acht punten. Niels van Sabben van ING, vorig seizoen spelend voor Avis en net de wittebroodsweken achter de rug, had een zware binnenkomer tegen Johnny Vantricht van Elo- coat. Hij verloor in vier sets met 3-1. Vrijdag 17 oktober komen de team uit de tweede klasse in actie. UITSLAGEN Eerste klasse: ING-Elocoat 3-1, Scheldorado-Foaks 1 0-4, Volvo- Jongeneel 0-4, Yellow Dot-Engel hard 0-4, De Feyter-Elocoat 2-2, Scheldorado-Volvo 4-0, Yellow Dot- Jongeneel 0-4, Foaks 1-Engelhard 3- 1, ING-De Feyter 4-0. STAND Jongeneel 2-8, Foaks 12 2-7, ING 2- 7, Engelhard 2-5, Scheldorado 2-4, Elocoat 2-3, De Feyter 2-2, Volvo 2- 0, Yellow Dot 2-0. Westdorpe - Zowel aan de kop als aan de start van de klassering van de poolbiljartcompetitie waren opmerkelijke uitslagen te noteren tijdens de laatst gehouden com petitieronde. Runner-up New Gravin moet de titelpretenties even opzij zetten, want in het rechtstreeks treffen met regerend kampioen en koploper Emerald ging New Gravin met voor zich sprekende 5-1-cijfers onderuit. In de onderste regionen klopte hekkensluiter De Tukker 2 het iets hoger geklasseerde De Pauw uit Kapellebrug met 4-2. Door die zege verliet De Tukker 2 de laat ste plaats en gaf die over aan De Roskam 2. Laatstgenoemde for matie verloor met 1-5 van The Droopy's. De Tukker 1, de vice- kampioen van vorig seizoen, her stelde zich na een aantal mindere resultaten. De Westdorpse for matie won vrij simpel met 5-1 van De Roskam 1 uit Kapellebrug. UITSLAGEN Emerald-New Gravin 5-1 (11-5), La Chouette-Dream Team 3-3 (7-7), De Pauw-De Tukker 2 2-4 (4-9), De Ros kam 2-The Droopy's 1-5 (4-11), De Gravin-The Simpsons 2-4 (6-10), De Tukker 1-De Roskam 1 5-1 (11-5), Tricky Hot Shots-De President 5-1 (10-6). STAND 1. Emerald 5 wedstrijden gespeeld, 27 punten en 55 trames, 2. New Gra vin 6-24-52, 3. La Chouette en The Droopy's 6-21-49, 5. Tricky Hot Shots 6-19-45, 6. The Simpsons 6-18- 45, 7. De President 6-18-42, 8. De Tukker 1 6-17-44, 9. Zondagsver- maak 4-14-35, 10. De Gravin 5-14- 35, 11. Dream Team 5-13-32, 12. De Roskam 1 6-11-32, 13. De Tukker 2 5-11-28, 14. De Pauw 5-9-25, 15. De Roskam 2 5-9-24.

de Stem | 1997 | | pagina 21