Meerderheid wil niet uit Kust VW Turn Serenade voor Sluiskilse muzikanten Axel trekt geld uit voor bestemmingsplan nieuw bedrijventerrein Intercambio organiseert eerste jongerenreis naar Mexico POLITIE RAPPORT 24e bevrijdingsmars Hoofdplaat-Knokke Werkgevers in groep van genomineerden Europarlementariërs PvdA naar Vlissingen Fanatieke vossenjacht in bossen rond Clinge Informatie over project voor woningverbetering Sassenaar mi SPORT IN HET KO DE STEM REGIO ZEELAND YW-leden Breskens zijn verdeeld Cursus techniek Oostburg derde bij brandweerwedstrijd Heemkundekring Sas begint aan najaarsseizoen Dusty verdient titel 'beste hond' 'Mensen uit verschillende culturen kunnen van elkaar leren, niet alleen op het terrein van geloof en kerk' Diefstallen Dronken Vernielingen Aanrijding Doorgereden Ingesloten Laagvliegers In Retranchement en Terhofstede Prijs voor gehandicaptenbeleid: DB STEM Rollenwedstrijd i i i i i DINSDAG 14 OKTOBER 1997 Q Van onze verslaggeefster Axel - Het Axelse college van B en W stelt 36.000 gulden beschikbaar voor het opstellen van een bestemmingsplan voor een nieuw be drijventerrein in deze gemeente. In verband met het uitgeput raken van de voorraad bouwrijpe grond in het bestemmingsplan 'Vaart- wijk' heeft het gemeentebestuur een nieuwe locatie aangewezen voor de vestiging van lokale bedrijven. Het gaat om het gebied ten westen van de provin ciale weg Axel-Zuiddorpe (noordelijk van de Ceha- ve-vestiging). Voor het opstellen van een bestemmingsplan voor dit nieuwe bedrijventerrein is 36.000 gulden nodig. De gemeente heeft inmiddels overeenstemming be reikt met de eigenaren van de grond. De kosten van aankoop (tien gulden per vierkante meter) zullen worden verwerkt in de nog op te stellen exploitatie- opzet. Dit voorstel wordt vandaag tijdens de raads commissie Financiën van de gemeente Axel bespro ken. Tijdens deze vergadering wordt verder het voorstel behandeld om de muziekvereniging Axelerando een extra subsidiebedrag van ruim vier mille te geven voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. De hui dige instrumenten van Axelerando zijn in 1981 aan geschaft en nodig aan vervanging toe. Ook het zwembad van Axel is aan een opknapbeurt toe. Tijdens de uitvoering van reparatie- en herstel werkzaamheden aan het dak van het zwembad is vastgesteld dat de boeiborden in een slechtere staat verkeren dan eerst was aangenomen. Volgens de ge meente is vervanging op zeer korte termijn noodza kelijk. De voorkeur gaat uit naar vervanging door onderhoudsvrije kunststofplaten. Het college stelt de raad voor 14.500 gulden beschikbaar te stellen voor de onderhoudswerkzaamheden. Het gemeentebestuur wil ook tien mille beschik baar stellen voor aanpassingen bij de ingang van de sporthal in Axel. Tot slot stellen B en W de raad voor 420.000 gulden uit te trekken voor een nieuwe brandweerwagen. De huidige brandweerwagen da teert uit 1981 en is aan vervanging toe. Van onze verslaggeefster Breskens - Niet alleen binnen het bestuur van de Kust VW speelt zich een machtstrijd af, ook binnen de afdeling Breskens is er een hoop onduidelijkheid over de toekomst van de organi satie. De afdeling Breskens zou zich vol gens de voormalige secretaris G. van Grieken afscheiden van de Kust VW en zich aansluiten bij het Toeristisch Bureau. Ook zou het voltallige bestuur het vertrou wen hebben opgezegd in afde lingsvoorzitter M. de Milliano. Dit blijkt allerminst het geval te zijn. De afdeling Breskens telt 140 leden waarvan een grote meerder heid De Milliano nog steeds steunt. Dit blijkt uit een brief die Oostburg - In het Pro Rege-ge- bouw aan de Oude Stad in Oost burg houdt de sector Jeugd- en Jongerenwerk van de Stichting Welzijn een cursus Technica 10. Technica 10 wil via vijf cursussen meisjes in de leeftijd van 10 tot 12 jaar kennis laten maken met techniek. De lesavonden worden begeleid door vrouwelijke vrij willigers. Op dit moment loopt de cursus 'chemische proefjes', waar vijftig meiden aan meedoen. De lessen zijn steeds op maandag avond, van 18.45 tot 20.15 uur. Voor meer informatie: Stichting Welzijn aan de Volderstraat 23 in Oostburg. Oost-Souburg - De Oostburgse brandweer heeft zaterdag bij de provinciale brandweerwedstrij den in Oost-Souburg een derde plaats behaald. Eerste werd het brandweerkorps van Wolp- haartsdijk. Aan deze wedstrijden namen 32 brandweerteams uit heel Zeeland deel. In ongeveer een half uur tijd moesten de ploegen de brand ont dekken, de slachtoffers redden, de toegang tot de brand vrijma ken en ook nog eens de brand blussen. Het doel van deze wed strijd was voornamelijk om jonge bevelvoerders van zowel be- drijfs- als gemeentelijke brand weerkorpsen wedstrijd- en uit- rukervaring te laten opdoen. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Met de dia-pre sentatie 'Kunst in Vlaanderen' opent de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent vandaag het nieuwe najaarseizoen. De presenatie wordt verzorgd door O. Pauwels uit Assenede en vindt vanaf 20.00 uur plaats in De Speye in Sas van Gent. Pauw els neemt de aanwezigen aan de hand van de dia's mee door het land van de Vlaamse Kunst. Van Pieter Breughel tot Constant Per- meke. De toegang is gratis. Koewacht - De Zeeuws-Vlaamse Kynologenclub hield een stam boomloze hondenkeuring in de LM-hondenschool in Koewacht. Er deden 35 honden mee en keur meester was mevrouw R. Ram- meloo. Bij de keuring werden de honden beoordeeld op het gang werk, de vacht, tanden, de bouw, de verzorging en het karakter. Tot beste hond van de dag werd de reu Dusty uitgeroepen. Voor alle winnaars was er een beker en na het uitdelen van een leuke pet voor elke deelnemer werd de dag afgesloten. Na een spannende maar zeer gezellige dag kwamen uiteindelijk de volgende win naars uit de bus: Puppyklas: mevr. A. de Poorter met de reu Midas. Jeugdklas: W. Fermont met de teef Laika. Open klas: mevr. C. André met de reu Dusty en mevr. J. Vinke met de teef Donja. Veteranen- klas: J. Planken met de reu Mogwai. leden van de afdeling Breskens naar de Oostburgse fractievoor zitters in de gemeenteraad en ver schillende branche-organisaties hebben gestuurd. Uit deze brief blijkt dat er op de komende ledenvergadering van de afdeling Breskens nog een be hoorlijke noot gekraakt moet worden. „Met stijgende verbazing vernamen wij het nieuws dat Breskens zich als eerste zou af scheiden van de Kust VW en zich zou aansluiten bij het Toeristisch Bureau. De bestuursleden van de VW Breskens waren niet op de hoogte van dit besluit." Verder zal de afdeling Breskens tijdens de vergadering een besluit moeten nemen over het door hen gespaar de kapitaal van twee ton. Dat staat nu geparkeerd bij de Kust VW en is bestemd voor een nieuw VW-kantoor in Breskens. „Terugkijkend kunnen we stellen dat de weg naar een professioneler opzet van een VW-organisatie is bezaaid met haat en nijd, weder zijds wantrouwen en bestuurlijk onvolwassen gedrag. De komende afdehqgsyergaderingen moeten uitsluitsel geven over de toekomst van deze organisatie. Alleen is de inzet inmiddels niet meer een dis cussie over een professionele VW maar een machtstrijd tussen ver schillende belangengroeperin gen," zo staat in de brief te lezen. Volgens de leden van de afdeling Breskens was alle commotie van de laatste maanden niet nodig ge weest als alle groeperingen de moeite hadden genomen om de statuten van de Kust VW door te nemen. „In de statuten van de Kust VW staat uitdrukkelijk dat de vereniging de belangen be schermt van al haar leden. Deze leden bestaan onder meer uit ver huurders, ondernemers, midden standers en recreatiebedrijven. Zonder toestemming van een al gemene ledenvergadering is het werken aan een andere opzet van een VW of het aanbrengen van grote veranderingen binnen het bestuur in strijd met de statutaire beginselen van de Kust VW." Volgens de Bressiaanders is stre ven naar vernieuwing en verbete ring op zich een goede zaak. „Maar in een periode dat de re creatie in West-Zeeuws-Vlaande- ren wat stroever gaat, zouden alle neuzen dezelfde kant op moeten staan. Nu is de zaak globaal ver deeld in drie kampen: de kleine recreatie-ondernemer, de grote recreatie-ondernemers en een groep Kust VW-leden die niet weten wat er aan de hand is. Dat is jammer voor alle betrokkenen maar ook voor de werkgelegen heid in West-Zeeuws-Vlaande- ren." De afdeling Breskens houdt don derdag 23 oktober een besloten al gemene ledenvergadering. Bij de huldiging van de jubilarissen van muziekvereniging Sluiskil moesten drie van de vijf 'feestvarkens' verstek laten gaan. Wel aanwezig waren Emile Caessens, die een zilveren speld kreeg (links) en saxofonist Sjaak van Leuven die al vijftig jaar meespeelt en geëerd werd met een gouden speld. foto camile schelstraete Van onze correspondent Sluiskil - Muziekvereniging Sluiskil huldigde zaterdag haar trouwe leden. Drie muzikanten zouden worden gehul digd voor vijftig jaar meespelen, een voor veertig en een voor vijfentwintig jaar. Maar van de vijf gelukkigen waren er vanwege uiteenlopende redenen slechts twee aanwezig. Het weer gooide zaterdag roet in het eten. Het was de bedoeling dat de jubilarissen op gehaald zouden worden door een rijtuigje en daarbij begeleid zouden wprden door de muziekvereniging. Om klokslag drie uur stond alles gereed toen een enorme regenbui roet in het eten gooide. De jubilarissen wer den bij aankomst in het Meulengat verrast met een serenade. Voorzitter W.Pilaet van de Federatie Ko ninklijke muziekverenigingen, afdeling We- ZeBo, reikte de gouden speld voor vijftig jaar saxofonist uit aan Sjaak van Leuven. Basspeler Willie van de Velde en tubaspeler José van de Velde krijgen de gouden speld eveneens. Emile Caessens kreeg een zilveren speld en Johny Fermont een speld vóór veertig jaar lidmaatschap. Voorzitter Hannie de Witte sprak de jubilarissen toe „Jullie zijn de kern waar de vereniging op draait. Het bestuur weet dat enorm te waarderen." Voor de da mes 'achter de mannen' was er een bloeme tje omdat ook zij altijd klaar staan voor de vereniging. De bijeenkomst werd afgesloten met een gezamenlijke koffiemaaltijd. Van onze correspondent Clinge - Twintig deelnemers hadden zich zaterdagmiddag op de parkeerplaats aan de Molenstraat gemeld om mee te doen aan de vossenjacht. De vereniging Experimenteel Ra dio-onderzoek, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, sprak van een geslaagd evenement. Spannend bleef het tot de laatste deelnemer binnen was. Vermoeid, maar voldaan over het bereikte resultaat kwamen de deelnemers met hun op- draehtenkaart binnen gelo pen. De vijf vossen, verborgen zen dertjes, waren goed verstopt en buiten het vijfde zendertje niet moeilijk te traceren. In to taal moesten de deelnemers 5,5 km lopen. Een van de initiatiefnemers, Erwin de Wilde, was tevreden over het resultaat en de posi tieve reacties. Een stimulans om hiermee door te gaan. Hij rekent er dan wel op, dat meer leden van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen aan dit evenement meedoen. Tenslotte bestaat deze afde ling uit ongeveer honderd le den. UITSLAG Wedstrijdlopers: 1. Alex Buur lage 5 vossen in 44.39 minuten, 2. Albert Vanhoey 5-53.14, 3. Norbert Demeyere 5-55.41. Re creanten: 1. Marian Declerck 2- 1.37.16, 2. Kurth Dupon 2 - 1.37.16, 3. Wim van den Berg 1- 1.50.37. Door Jan Bouwmans Breda - „Nee, het wordt geen vakantietrip," bevestigt An- nelies de Bont van de dienst jongerenpastoraat van het Diocesane Pastorale Centrum (DPC) van het bisdom Breda. „Tehuantepec is tenslotte geen toeristenoord," vult Eric Joris, Intercambio-medewer- ker op het Missiesecretariaat van hetzelfde centrum aan. „Maar," zeggen beide, „dat wil niet zeggen dat het niet leuk wordt." En ze hebben het dan over de In tercambio Jongerenreis 1998 die voor de allereerste keer wordt georganiseerd en die volgend jaar augustus plaats heeft. Het reisdoel is Tehuantepec in Zuid- Mexico, het bisdom waarmee het bisdom Breda inmiddels al weer negen jaar lang bijzondere ban den onderhoudt. Het initiatief slaat aan, want in de veertien da gen dat het her en der gedropt is, hebben al 24 jongeren om nadere informatie gevraagd. Geen vakantietrip, maar een 'in- leefreis' zoals Eric Joris het noemt. Hij heeft dat woord uit Vlaanderen meegebracht, waar het al een bekend begrip is. Het gaat erom jongeren in contact te brengen met met leeftijdgenoten in een heel andere cultuur, in heel andere levensomstandighe den met andere ideeën en opvat tingen. Niet op een vluchtige en oppervlakkige manier, maar door zo intensief als in vier we ken maar mogelijk is, met hen op te trekken en hun dagelijkse le ven te delen. Ongetwijfeld zal dat voor de Nederlandse jonge ren een confrontatie opleveren met hun eigen levenswijze, visies en opvattingen. Niet alleen wat betreft persoonlijke zaken, maar ook wat betreft een wereldpro blematiek als de verhouding tus sen het rijke noordelijke half rond en het arme zuidelijke half rond. Zo'n ervaring bevordert engagement, is de hoop en de verwachting van de initiatiefne mers. De Intercambio-jongerenreis staat open voor jongeren tussen de 18 en 25 jaar uit West-Bra bant en Zeeland, die actief be trokken zijn bij een parochiële of sociaal-maatschappelijke groe pering; jongeren dus die actief zijn in een parochie of zich inzet ten voor mensenrechten (bijv. Amnesty International) of het milieu (bijv. Greenpeace). „Want," zegt Eric Joris, „mensen uit verschillende culturen kun nen van elkaar leren, niet alleen op het terrein van geloof en kerk, maar op alle andere terreinen." Tehuantepec wordt voor het grootste deel bevolkt door india nen, die moeten leven van de landbouw. De grond is er echter zeer schraal. Bovendien worden de indianen in Mexico be schouwt als tweederangsburgers. Tehuantepec is derhalve een streek met spanningen. De kerk komt op voor de rechten van de indianen met behulp van een centrum voor mensenrechten, dat dagelijk met onrecht te ma ken heeft. De boeren proberen hun positie te verbeteren en te versterken door middel van een landbouwcoöperatie. Bij beide projecten zullen enkele jongeren worden ondergebracht. Andere deelnemers zullen bij mensen in Hulst - Enkele papieren en een telefoonkaart. Die miste een 24-jarige Hulster chauffeur uit de cabine van zijn vrachtwa gen. Hij deed aangifte van dief stal uit zijn wagen die van 10 tot 12 oktober stond gepar keerd aan de Zandstraat in Hulst. De toegang tot de cabine werd geforceerd. Een 25-jarige Hulster chauf feur had zijn vrachtwagen in dezelfde periode geparkeerd op de Zandstraat. Bij hem was de laadbak opengebroken. Er zat niets van waarde in de vracht wagen. Groede/Sluis - Een 35-jarige automobilist reed in de nacht van zondag op maandag onder invloed met zijn auto over de Roeststraat in Groede. Hij kreeg een rijverbod en een dag vaarding om te verschijnen voor de politierechter. Maandagochtend om half vier werd een 24-jarige automobi list uit Oostburg aangehouden op het Walplein in Sluis. Hij bleek te veel alcohol te hebben genuttigd. Dat kostte hem 350 gulden. Tevens kreeg hij een rijverbod opgelegd. Terneuzen - Bij een bedrijf in de Dijkstraat werden met ge weld twee ramen van gewa pend glas vernield. Dat ge beurde in de nacht van zater dag op zondag. In diezelfde nacht moesten ook enkele boompjes in de Terneuzense binnenstad eraan geloven. Sluiskil - Een 47-jarige auto mobilist uit Heinkenszand werd, toen hij afremde op de rijksweg bij Sluiskil, van ach teren aangereden door een 29- jarige bestuurster uit Terneu- zen. Beide voertuigen liepen schade op. Terneuzen - Een nog onbekend gebleven bestuurder van een grijze 'middenklasser' reed maandagmorgen rond halt acht op twee auto's in de Burg Geillstraat in Terneuzen. Een van de twee aangereden auto's is een old-timer, waaraan flink wat schade werd aangericht. Hulst - Twee vrouwen en een man uit Antwerpen zijn gister middag in Kapellebrug aange houden op verdenking van kle- dingdiefstal uit een winkel aan de Bierkaaistraat in Hulst. In de auto trof de politie drie jas sen aan. Het drietal is ingeslo ten. Sluiskil/Axel - 147 Kilometer per uur. Dat reed een 'laagvlie- gende' automobilist bij een snelheidscontrole op de pro vinciale weg bij Sluiskil. Het was een van de 556 passanten die gistermorgen tussen 08.00 en 11.00 uur werden gecontro leerd. In totaal reden zestig voertuigen te hard. Lager (122 kilometer per uur) lag de topsnelheid tijdens een snelheidscontrole die 's mid dags tussen 13.00 en 14.00 uur plaatsvond op de Langeweg in Axel. Van de 214 gecontroleer de voertuigen reden er 24 te hard. In beide gevallen is 80 ki lometer de toegestane maxi mum-snelheid. Van onze verslaggeefster Knokke - Traditiegetrouw vindt op zaterdag 1 november de Canadese bevrijdingsmars plaats vanaf Hoofdplaat tot in Knokke. Het is de 24e keer dat de mars wordt gelopen. Van. onze verslaggeefster Sluis-Aardenburg - De gemeente Sluis-Aardenburg houdt in samenwerking met de Bouwwinkel Zeeland op 23 oktober een informatiebijeenkomst over het woningverbeteringsproject in Retranchement en Terhofstede. Het gaat hierbij om een planmatige verbetering van eigen woningen, ook tweede woningen komen mogelijk in aanmerking. In het onderzoek wordt onder meer bekeken hoe de technische kwali teit van de huizen kan worden verbeterd. Ook de kwaliteit van de om geving, het bestaande tweede woningenbestand en de verschillende type woningen in de twee dorpen wordt onderzocht. Aspecten als de toekomstige bevolkingssamenstelling en het voorzieningenniveau worden eveneens in het onderzoek betrokken. Sluis-Aardenburg wil een speciale subsidieregeling in het leven roe pen om het project te financieren. Daarnaast moet de subsidie een stimulans vormen om (senioren)voor- zieningen te treffen waardoor het mogelijk wordt langer in de woning te blijven wonen. De kwaliteitsverbetering van de bestaande huizen in Terhofstede en Retranchement kan volgens de gemeente op langere termijn een postitieve invloed hebben op de leefbaarheid. Sluis-Aardenburg en de Bouwwinkel Zeeland houden donderdag 23 oktober een informatiebijeenkomst over het woningverbeteringspro ject. Deze vindt plaats in het dorpshuis van Retranchement en begint om 20.00 uur. De organisatie is in handen van de heemkundige kring 'Cnoc is ier' in samenwerking met het 'Thank you Canada'-comité uit West-Zeeuws-Vlaanderen en de lokale wandelclub WNZB Knok- ke-Heist. Een grote Canadese delegatie mi litairen, begeleid door een doe delzakspeler worden verwacht voor de 24e herdenkingsmars. De mogelijkheid bestaat dat de broer van de gesneuvelde soldaat Hich- man de plechtigheden zal bijwo nen. Voor de begeleiding van het Canadese peloton en andere mili taire eenheden vanaf het Knokse Oosthoekplein tot het stadhuis zorgt de Koninklijke Harmonie St. Cecilia Heist. Dit jaar wordt op de herinneringsbadge en het brevet, het embleem van de '12 Manitoba Dragoons' aange bracht. De wandeltocht telde vorig jaar 1281 deelnemers. De organisatie verwacht voor dit jaar meer wan delaars aangezien 1 november op een zaterdag valt. De bussen ver trekken tussen 7.30 en 8.30 uur vanaf het Verweeplein in Knokke richting Hoofdplaat. De start in Hoofdplaat vindt plaats tussen 8.30 en 9.30 uur. Na de startstem pel aan de Scheldedijk wandelen de deelnemers via landelijke we gen en dijken richting Oostburg, Zuidzande, Retranchement naar Knokke-Heist. De route is be- wegwijzerd met herdenkingsste nen. De bloemenhulde bij het monument in Knokke vindt rond 16.45 uur plaats, het défilé bij het gemeentehuis begint om 17,0# uur. Nederlandse deelnemers kunnen kaarten ophalen bij de Rabobank in Aardenburg en Ee- de. Van onze verslaggever Goes - De Zeeuwse Werkgevers, de scoutinggroep Bernadette uit Goes en tennisvereniging 't Halve Maantje uit die plaats, zijn genomineerd voor de zogenaamde ZIG-prijs van de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid. De onderscheiding is bedoeld voor een persoon of organisatie die zich 'op uitmuntende wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de integratie van mensen met een handicap in de Zeeuwse samenle ving'. De jury, onder voorzitter schap van oud-gedeputeerde W. Don, beoordeelde negentien per sonen of organisaties. De Vlissingse burgemeester J. van der Doef reikt vrijdag rond 16.00 uur de prijs uit in het cultu reel centrum van de Stichting Ar duin aan de Koudekerseweg i» Middelburg. De werkgevers zijn genomineerd omdat met name het midden- en kleinbedrijf 'een toenemend aantal gehandicapte» op de loonlijst plaatst'. De scou tinggroep 'voor de uitstekende wijze waarop mensen met een verstandelijk handicap aan he programma kunnen deelnemen En de tennisvereniging 'omdat de accommodatie en het cursusaan bod voor sporters met een handi cap respect afdwingt'. een parochie op het platteland belanden en vier weken hun le ven delen. Voor de eerste Intercambio-jon gerenreis is het maximum aantal deelnemers vastgesteld op twin tig. Van deze jongeren wordt wel wat gevraagd. Niet alleen een ei gen bijdrage van 1500 voor de vliegruis, maar ook een vrij in tensieve voorbereiding in de vorm van weekends en studieda gen (er zijn tien bijeenkomsten voor het leren van wat Spaans voorzien, want met een andere taal kim je in Tehuantepec niet terecht). Bovendien wordt van de deelnemers verwacht dat ze na dien hun ervaringen willen uit dragen en dat ze meehelpen het bezoek te organiseren dat Mexi caanse jongeren hier zullen bren gen. Dat sponsors meer dan wel kom zijn, is natuurlijk duidelijk. Vlissingen - Zes PvdA-Europarlementariërs komen vrijdag naar Vlissingen voor een werkbezoek. Centraal in het pro gramma voor die dag staat de verplaatsing van de Konink lijke Schelde Groep (KSG) uit de binnenstad naar Vlissin- gen-Oost. Het bezoek begint om 11.00 uur met een ontvangst bij Zeeland Seaport waarna de delegatie, aangevuld met Zeeuwse so ciaal-democratische bestuurs- en Statenleden, een inleiding krijgt over het reilen en zeilen van de haven en de werkgele genheid. Daarna heeft de groep een besloten gesprek met de Raad van Bestuur van de KSG. Om 16.00 uur wordt een bezoek gebracht aan de Hogeschoo Zeeland. En van 17.00 tot 19.00 uur is« een publieke bijeenkomst in Belgische Loodsen Societal De parlementariërs die komen zijn: H. d'Ancona, F. Castn- cum, P. Dankert, M. vani r ten, W. van Vetzen en J. Wiers- Door Fred Rabout gas van Gent - Drie keer wt de beste van Nederland in leeftijdscategorie, vier kee: beste van de Kring Zeeland/ bant. Jarenlang turnde hij i nationale A-selectie, waarme zes interlands afwerkte. „Het nen heeft me dan ook nooit 1< laten," geeft Bennie Verma: 52 jaar, zijn boterham verdie: als bureauhoofd gemeentewe in Sas van Gent, te kennen. Ooit turnde hij een demonstratie dorpshuis van het Walcherse Seroi ke. Bij zijn achterwaartse afsprong i rekstok kwam hij onder de gevelkj: terecht. „Ze hebben me er van ondj peuterd. Alles bleek in orde. Ik haq blessures en de kachel brandde nog.: Het is een van de vele voorvallen uj uiterst succesvolle turncarrière, die bij het Sasse THOR en nog steeds vj loopt al is het in andere functies bij zelfde Tot Heil Onzer Ribbenkast.] jaar was Bennie toen hij zich in 1951 na de watersnoodramp aanmeldd] THOR. „We hadden hier in Sas driej nigingen, te weten De Bruinvis (z| men), Corn Boys (voetbal) en 1 (gymnastiek). Mijn oudere zus zat o^ turnen. Ik was niet groot, wel een j baat en zo is het eigenlijk gekomen.'! „Na verloop van tijd zagen de toenni trainers wel wat in me. Pièrre Vermei- was hier toen al een naam. Hij zou de nationale A-seleetie bereiken kwam eerst in de nationale B-selecti] toen bestond uit de mannen die de I lectie niet haalden en de talent! jeugd. Op mijn zestiende kwam ik nationale jeugdploeg, noem het I Oranje, terecht. Samen met Pierre j ken we naar de nationale training] Deventer. De zaterdag tot Arnhem, we sliepen en de andere dag richting venter. Een hele Leuke tijd. Het w voor mij en de club gouden tijden." I „In 1961 pakte ik in Amsterdam mijr ste nationale titel. Dit bij de jeugd, 't jaar later, opnieuw in Amsterdam, ik Nederlands kampioen bij de juni en nog in datzelfde jaar pakte ik de: derlandse titel bij Jong Oranje. D Valkenburg. Het was in de tijd d< puntenwaardering niet direct te zien Je moest dus wachten tot de wedstr afgelopen waren. Dan werd het gehel zeischap bij elkaar geroepen om de slag bekend te maken. Spannende menten." „Er werd geturnd op de zes Olymp toestellen, te weten vloer, voltige, rb brug, rekstok en sprong. Mijn special was de vloer. Die acrobatiek lag me In die tijden bezien trainden we ei veel. Dertien uur per week waren w tensief bezig. Van dik hout zaagt planken. Van techniek hadden we veel kaas gegeten. We hadden tijdei Sterritten Terneuzen - In de kantine van Delta werd de prijsuitreiking ge houden van de Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetitie 1997. Tij dens de algemene ledenvergade ring, met afgevaardigden van vijftien clubs, werd besloten om volgend seizoen de stempeltijd te verlengen. Er kan dan worden af gestempeld tussen 18.00 en 20.30 uur. Het afgelopen seizoen werd afge sloten met een totaal aantal deel nemers van 2546, wat neerkomt op een gemiddelde van 141,44 per rit. Dat is iets minder dan in het recordjaar 1996, WTC Graauw mocht na de jarenlange hegemo nie van TC Axel op de hoogste trede van het ereplatform klim men. eindklassement WTC Graauw, 2. Wielertoerist (Ee- feaÏP Westdorpe, 4. TC Axel, 5. /q l (Sluiskil), 6. Freewheel'79 to*), 7. RTC Delta (Terneu- zen), 8. TC Breskens, 9, WTC Zwin- noeve (Retranchement), 10. TIO Khnrg), 11. WTS Eendracht Mel- rtirff1®1' 12' WTC Maldegem (Bel- tkVI C Sas van Gent- 14- WTC BentiJle (Eelgië), 15. Tc Aardenburg. hoogste deelname n*™ K. Verhulst (TC Axel), L. Fora S? 'TC Breskens), A. van 'WTC Graauw), C. den Tc^a'^- Jammers, W. Poppe (allen fTr K de Jaeger, J. Sijnesael Westdorpe), R. Lammens, F. de m u ur-TV Vermeulen (Wielertoerist) en R. Wille (TIO), allen 18 keer. Onrf2V:en: E' de Clerck (TC Axel), M. nlaiv IA'TC Breskens), A. Ver- m™6 1 eewhee1'79) en J- Wille GIO), allen 18 keer. - Erik Fijnaut en Ro nald Dellaert zijn voor de derde maal de winnaars geworden van aerollenwedstrijd die in café Les j e® IJzenthjke werd gehou- j waren zestien teams die n wedstrijd deelnamen. 1. Café t eindstand nald rv.n S.lVmies (Erik Fijnaut/Ro- 2- Den Dekker (Jacky sens SLtï Dek£er)' 3' Arthur Goos- Jean Luc rr" miel de Looze)' 4' Eooy 2 n^e''l Krikje, 10 Van Sorgen' 1V ?e 2ude Haven, 12. Van

de Stem | 1997 | | pagina 20