'Van varkensboeren gaat 70% op de fles' N - Van Bon: 'Misschien ben ik iets te vroeg gegaan' Angola bemoeit zich met Congo-Brazzaville Blauwe mars' in Brussel Truck vol vuurwerk in hartje Baarle-Hertog leendert v.d. bo 3,5 miljoen verdwenen op Schiphol Aanslag op Club X in Wuustwezel DAGBLAD VOOR Z U I D w E S T-N E d E R IA N d NCB trekt ten strijde tegen plan minister Van Aartsen Reisbranche: 'Pas op met kofferlabels Bh 050 Gratis bellen dankzij reclame 'Verzamelplaatsen uitgeprocedeerde asielzoekers' Twee treinen beschoten bij Den Bosch Nederlander derde bij WK wielrennen Burgemeester ontdekt illegale opslag BonBon DESTEM Elton John - Candle In The Wind Aqua - Barbie Girl De Kast - In Nije Dei Freek De Jonge - (Meer) Leven Na De Dood Buckshot Lefonque - Another Day U2 - Please Wes - Alane Backstreet Boys - As Lona As You Love Me Janet Ft. Q-T/J. Mitchell - Got' Til It's Gone Notorious B.I.G - Mo Money Mn Problems Paul De Leeuw - 'K Heb Je Lief En Wacht Op Jou! Puff Daddy Faith Evans - I'M Be Missing You Boyi II Men - 4 Seasons Of A Loneliness T Spoon - Sex On The Beach Refugee Camp - All Stars Will Smith - Men In Black BZN-Wedding Bells The Kelly Family - Because It's Love Sash! - Stay M. Borsato en T. Oosterhuis - Wereld Zonder Jou 4) Ginuwine - When Doves Cry 7) Blackstreet - Fix 9) Bob Carlisle - Butterfly Kisses 9) R. Kelly - Gotham City 1) Rolling Stones - Anybody Seen My Baby? 7) Keith Sweat - Nobody 18) De Bos - On The Run Mariah Carey - Honey 1) Backstreet Boys - Everybody (Backstreet's Back) 23) Meredith Brooks - Bitch 34) Lil' Kim - Not Tonight 26) Eternal -1 Wanna Be The Only One 28) Tina Cousins - Killin' Time 32) DJ Madman - Trouw Met Mij 35) Frans Bauer - Bella Madonna (50) Chumbawamba - Tubthumping (25) Flamman Abraxas -1 Need Love (33) The Verve - Bitter Sweet Symphony (30) Coolio Feat. 40 Thevz - C U When U Get There (36) Ultra Nate - Free (49) Is Ook Schitterend! - V.V.T. (Voltooid Verleden Tijd) (40) Aaron Carter - Crush On You (45) Nalin Kane - Beachball (52) Missy Elliot - The Rain (38) Golden Earring - Burning Stuntman (48) Nance-He's My Favourite DJ! (37) Shola Ama - You Might Need Somebody (43) Hanson - Where'S The Love (39) Party Animals - My Way (58) Oasis - Stand By Me (54) George Michael- You Have Been Loved (44) Michael Jackson - History (41) Vengaboys - Parada De Tettas (57) All Saints -1 Know Where It's At (62) Anouk - Nobody's Wife (51) Ricky Martin - Maria (47) Chilli Feat. Carrapicho - Tic, Tic Tac (66) Marianne Weber - Als Sterren Stralen (74) The Braxtons - Slow Flow (53) 2 Br. On The 4Th Floor -I'M Thinkin' Of U f (55) Boyzone - Picture Of You (56) Jiskefet - Mijn Club I (84) MathildeSanting-Beautiful People The Sundub - Single Minded People iS (76) Mary J Blige - Everything ife (70) Van Dik Hout-De Zon Achterna jïs (71) Live - Turn My Head 58 (64) Babyface Feat. S. Wonder- How Come How Long 59 (75) Yukkie B. - Wat Nou I 70 (63) Nek - Laura Non C'E 71 (65) Porn Kings - Amour (C'Mon) 72 (83) Joe Cocker-N'Oubliez Jamais 73 (82) Skik - Fietse 74 (68) De Verleiding - Wilde Zee 75 (77) Gordon - Geef Me De Kracht 76 (73) Todd Terry - Somethin Goin' On 77 (59) No Mercy-Kiss You All Over 78 (0) Wydef Jean - Guantanamera 79 (69) Texas-Black Eyed Boy 80 (61) DJ Madman - Meisje (Zo Lelijk Als De Nacht) 81 (85) Blackout -Goüa Have Hope 82 (0) Foxy Brown - Big Bad Mama 83 (99) Sugar Ray-Fly 84 (87) Spiros-De Aarde Beeft 85 (0) Romeo-Always Fall For Love 86 (86) Spargo - Indestructible 87 (0) Spring De Groot - Verlangen 88 (0) Eros Ramazzotti - Quanto Amore Sei 89 (88) Frank Boeijen - Eenvoudige Man 90 (78) Mondane - Ring f 91 (93) Bee Gees - Still Waters (Run Deep) 92 (0) Bert Heerink 93 (96) Rainbox-Seed, Scattered 94 (94) Shola Ama - You'Re The One I Love 95 (0) Coolio -Ooh La La Koop met zekerheid.. NISSAN 9eeP>. 0ogVerblindentl rHand 96 (91) Elisa-Sleeping In Your I 97 (0) Paradiso-Shine 98 (90) GinoPoliti- Bella Africana 99 (60) Age Of Love-The Age Of Love TOO (95). Graziani-EPensoATe Met v.d. Born valt te praten SPINVELD 33 en 37 - 4815 HR BREDA - TEL. 076-5223466 MSEBIBLIOr^ DE STEM 8 "710311"000218" I I I I I MAANDAG 13 OKTOBER 1997 2 KATERNEN De Binrrenkrant Binnenland Buitenland Economie Zeeland Gids A2 A3 A4 A5 A6/A7 A8 RTV-programma's A9 Sport B1 t/m B10 Bureau Warmoesstraat is de afvoerput van de grote stad PAGINA Herstelplan Westerschelde oogst kritiek PAGINA Dieren houden politie uren bezig PAGINA Oranje stelt teleur bij kwalificatie voor eindronde Den Haag (anp) - Steeds meer vakantiegangers wor den slachtoffer van crimine len die op luchthavens en stations gegevens van koffer kabels overnemen. De labels bieden een schat aan infor matie om ongestoord een slag te slaan in de woning van de vakantieganger. Zowel op Schiphol -als in de Neder landse reiswereld is het pro bleem bekend. De ANVR, de overkoepelende organisatie van de reisbranche, gaat in zijn folders de klanten waar schuwen. „De mensen kun nen beter wat minder opzich tige labels nemen, die niet zo gemakkelijk te lezen zijn. Nu hoef je bij voorbeeld op Schiphol maar bij een rij te gaan staan en je kunt zo zien waar iedereen woont," zegt een woordvoerder. Van onze verslaggevers Den Bosch/Den Haag - Zeven op de tien varkenshouders gaan op de fles door het omstreden herstructureringsplan van land bouwminister Van Aartsen. Schiphol (anp) - Op luchthaven Schiphol is 3,5 miljoen gulden aan vreemde en Nederlandse va luta verdwenen. De Koninklijke Marechaussee onderzoekt de zaak. Het geld kwam uit Zwitser land en arriveerde woensdag avond op Schiphol. Volgens de marechaussee is de zending die avond 'nog even' op de luchtha ven gezien. De miljoenen zijn be stemd voor verscheidene Neder landse banken. Het Rotterdamse schade-expertisebureau Esis In ternational heeft een beloning uitgeloofd voor aanwijzingen die leiden tot de oplossing van het 'misdrijf'. Volgens een zegsman ?ljn er al tips binnengekomen. De inkrimping van de varkens stapel met 25 procent wil Van Aarsten in twee etappes berei ken. Volgend jaar moeten alle varkenshouders 15 procent van hun varkens inleveren, in het jaar 2000 nog eens 10 procent, blijkt uit de toelichting op zijn plannen die nu voor advies bij de Raad van State liggen. „Dat betekent voor zeven van de tien varkensboeren de dood steek," zegt Cor Das van de vak groep Varkenshouders van de Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond (NCB), die de plan nen heeft laten doorrekenen. „Het gebeurt weliswaar in twee etappes, maar uiteindelijk wordt ons toch de kop afgehakt." Een woordvoerster van Van Aartsen kent de berekeningen van de NCB niet. Wel wijst zij op heel andere cijfers, van het Cen traal Planbureau en het Land bouw Economisch Instituut. Vol gens deze instituten kost de her structurering dertienduizend ba nen. Blijven de hervormingen uit, dan verspeelt de sector uiteinde lijk twintigduizend arbeidsplaat sen. Varkenshouders die tot nu toe weigerden een mestboekhou- ding bij te houden, wil Van Aart sen extra korten. Zij kunnen re kenen op een korting van in to taal 33 procent. Wie al dier- en milieuvriendelijk produceert, bijvoorbeeld omdat hij een 'groe- ne-labelstal' heeft, kan rekenen op een 'versoepeld regime'. De korting bedraagt dan 17,5 pro cent. Onduidelijk is echter wie precies van dit regime kan profi teren. De criteria daarvoor moe ten nog worden vastgesteld. Op het ministerie van Landbouw wordt er echter van uitgegaan dat slechts 'een minimale groep' aan de korting van 25 procent kan ontkomen, waarschijnlijk niet meer dan enkele tientallen bedrijven. Inspraak Zoals bekend wil de minister paal en perk stellen aan bedrijfs- Brazzaville (rtr/anp) - Angolese troepen zijn op Congolêes grondgebied actief. De regering van Congo in Brazzaville en de autoriteiten in Luanda beschuldigden elkaar ervan de aanval- zijn begonnen. Hij heeft zich met zijn militie pas in de binnenlandse strijd ge mengd aan de zijde van de presi dent, Pascal Lissouba. Lissouba vecht in de hoofdstad een bittere strijd met zijn rivaal en voorgan ger, Denis Sassou Nguesso. De strijd in Congo geeft Angolese troepen de gelegenheid rebellen uit Cabinda te vervolgen die zich in Congo ophouden. Congo beklaagt zich bij de Vei ligheidsraad van de VN. De ande re partij zegt enkel te reageren op aanvallen vanuit Congo op de en clave Cabinda. Maar volgens Brazzaville begonnen Angolese 'roepen vier dagen geleden met nun inval. Öe meeste vijandelijke eenheden 'onderschept', aldus de Con- premier Bernard Kolélas. (ADVERTENTIES) AAN LA Handicap werkloos geen relatie VIJF VROUWEN OVER DE TEGENSLAG DIE HEN ALLEEN MAAR STERKER MAAKTE S. WELKE VIBRATOR IS FAVORIET BIJ ONS TESTTEAM? (En waarom?) «SlS? Cabaretière Lenette van Dongen: "Tl IK WIL MIJN VERDRIET; BEGRIJPEN' Den Haag (anp) - Vanaf vol gende maand wordt het mo gelijk gratis binnen Neder land te bellen. De gesprekken worden doorspekt met recla mespots van bedrijven, die de gesprekskosten voor hun re kening nemen. Bij PTT Tele com hebben zich twee be drijfjes gemeld die met het gesponsord bellen willen be ginnen. Het in Amsterdam gevestigde telecombedrijfje De Gratis Beller (DGB) begint met het kosteloos bellen. Via een gra tis 0800-nummer wordt inge heid op een computer van DGB, die de verbinding met het te bellen nummer tot stand brengt. Onmiddellijk volgt een reclameboodschap van tien seconden. Het ge sprek wordt veirvolgens nog enkele malen onderbroken door korte reclamespots. Het gesponsord bellen is vo rig jaar in Zweden geïntro duceerd en is daar in korte tijd een groot succes gewor den. ZIE STEM COMMENTAAR - A4 Engeland bedwingt Italië PAGINA Verlies van Hoek tegen Scheveningen PAGINA'S Guur weer Een stevige wind zorgt voor guur weer. Er vallen buien, plaatselijk met hagel en onweer. Tussendoor schijnt af en toe de zon. PAGINA vestigingen, om zo grote delen van het land te kunnen vrijwaren van varkenshouderijen. Daartoe wil hij het Structuurschema Groene Ruimte aanscherpen. Be staande, ongewenste bedrijven wil hij aanpakken via de zog- naamde Herstructureringswet. Al deze plannen op het terrein van de ruimtelijke ordening wil de minister uiteindelijk via een Planologische Kernbeslissing, het enige ruimelijke ordeningsin strument van het rijk, ter in spraak leggen. De PKB voorziet in strakke inspraaktermijnen, waardoor het tijdverlies mini maal is. De varkenssector wacht met spanning op het advies van de Raad van State. Inmiddels is de lobby richting politieke par tijen in volle gang. „We kennen het advies al veertien dagen," stelt Das. „In plaats van de publi citeit te zoeken om het plan van tafel te krijgen, proberen we nu via de mensen die nog iets voor ons kunnen doen, verbeteringen aan te brengen." Volgens de agrarische voormannen zijn er steeds meer aanwijzingen dat Van Aartsen zijn doel, inkrim ping van de varkensstapel met 25 procent, niet kan bereiken op de manier zoals hij in het wetsvoor stel schrijft. Ze zijn er in ieder ge val van overtuigd dat het in strijd is met het Europese recht. Breda - De grote Brabantse ge meenten zijn niet van plan asiel zoekers uit hun woningen te zet ten zolang het Rijk de opvang nog niet geregeld heeft. Als een asiel zoeker is uitgeprocedeerd en niet meewerkt aan een terugkeer, heeft hij geen recht meer op over- heidsteun. De gemeente moet dan van het Rijk de Regeling Opvang Asielzoekers beëindigen. De be trokkene krijgt dan geen uitke ring meer, moet zijn huis uit en heeft ook geen recht meer op me dische zorg. Er zouden volgens de grote Brabantse gemeenten ver zamelplaatsen moeten komen voor uitgeprocedeerde, uit te zet ten asielzoekers. Zo lang die er niet zijn, zetten zij geen mensen uit. Van onze verslaggever Den Bosch - Onbekenden hebben gistermiddag bij Den Bosch twee intercity-treinen beschoten. Nie mand raakte gewond. Het trein verkeer tussen Zaltbommel en Den Bosch is ongeveer een uur stilgelegd. De politie is op zoek naar drie jongeren die volgens een getuige mogelijk op de treinen hebben geschoten. Dat gebeurde vanaf een bedrijventerrein. Er zijn '50 a 70 inslagen' van ko gels geteld. De politie werd over de schietpartij ingelicht door een treinreiziger met mobiele tele foon. Volgens een woordvoerder van de NS komt het 'een paar keer per jaar' voor dat er een trein wordt beschoten. Van onze correspondent Brussel - Enkele duizenden agenten, Rijkswachters, leden van de gerechtelijke politie en magistraten hebben gisteren in Brussel geprotesteerd tegen de plannen om de politie in België te reorganiseren. Voor al de gemeentepolitie is bang in de toekomst het onderspit te moeten delven. Tot de 'blauwe mars' was opge roepen door de vakbonden. Het was de eerste keer sinds het ont staan van de Belgische staat dat magistraten, Rijkswacht en poli tiemensen zij aan zij demon streerden om de democratische rechtsstaat te beschermen. Het protest was een reactie op het re geringsvoorstel voor een reorga nisatie van de drie politiedien sten in België. Na het uitbreken van de affaire Dutroux vorig jaar bleek hoe slecht het politie-apparaat func tioneert en hoezeer de verschil lende diensten elkaar tegenwer ken. Vakbondsmensen wezen gisteren op het gevaar van een politie staat, als de door de regering voorgestelde reorganisatie door gaat. De bonden riepen de politi ci op zich bij de stemming over de politiehervorming onafhankelijk op te stellen. De regering-Dehaene wil de re cherche van de Rijkswacht en het kleinere korps van de gerechtelij ke politie laten samensmelten tot één rijksrecherche. Op gemeente lijk vlak komt er voorlopig alleen meer samenwerking tussen de Rijkswacht en de gemeentepoli tie. Niettemin vrezen de bonden dat de gemeentepolitie genoegen moet nemen met een rol op het tweede plan. In de betoging liepen ook enkele ouders van vermiste en vermoor de kinderen mee. Volgende week is het een jaar geleden dat in de Belgische hoofdstad in de 'witte mars' meer dan 300.000 mensen op straat kwamen om te proteste ren tegen de slecht functione rende justitie- en politiediensten. Van onze verslaggever San Sebastian - Leon van Bon spurtte onlangs tijdens de Ronde van Spanje Laurent Brochard nog voorbij. De Fransman was hem gisteren, tijdens het WK in San Sebastian, te snel af. „Shit, ik had het liever andersom gezien," mokte de Nederlander, die met de derde plaats en de bronzen medaille genoegen moest nemen. De teleurstelling duurde niet lang. „Dit was mijn eerste WK als beroepsrenner. Ik wist absoluut niet wat ik hier kon verwachten. Vandaag heb ik toch weer aangetoond dat ik ook best grote wedstrijden kan winnen." Hij verloor door de uitgekiende tactiek van de Franse ploeg. „Brochard heeft het in de slotfase rustig aan kunnen doen. Hij hoefde niets omdat Ja- labert vlak achter ons reed. Ik ben de sprint vroeg aangegaan omdat ik zag dat er andere renners terug dreigden te komen. Misschien was het te vroeg, maar zo'n beslissing neem je in een fractie van een seconde en dan moet je gewoon vol gaan." Het WK wielrennen in San Sebastian werd zater dag nog verstoord door een aanslag met een auto bom, waarschijnlijk uitgevoerd door de Baskische afscheidingsbeweging ETA. Bij de aanslag raakten vier leden van de Guardia Civil gewond. Vandaag begint in Madrid een proces tegen de lei ding van Herri Batasuna, de politieke arm van de ETA. In Bilbao protesteerden gisteren duizenden Basken tegen dat proces. De deelnemers aan de 'blauwe mars' vrezen dat Rijkswacht en gerechtelijke politie straks te veel macht krijgen en een be dreiging voor de democratie kunnen vormen. foto reuter Leon van Bon: bronzen medaille. foto reuter ZIE BUITENLAND - A4: - ET A-bom schrikt wielerwereld op - Massaal protest tegen proces Herri Batasuna ZIE SPORT-B1: - 'Deze generatie komt eraan' ZIE SPORT-B4: - Brochard in voetsporen Ottenbros Rijswijk (anp/belga) - De Rijkswacht in België is op zoek naar drie Nederlanders die gisterochtend betrokken waren bij een schietpartij in de dancing Club X in Wuust wezel. Er is ook met handgra naten gegooid. Eén perso neelslid van de dancing raak te gewond. De Nederlandse politie in de grensstreek is om hulp gevraagd, bevestigt een woordvoerder van de politie in Zundert. De politie zoekt een rode Volkswagen Jetta met Nederlands kenteken, die als vluchtauto diende. De verdach ten zijn twee mannen van onge veer 25 en één van naar schatting 18 jaar. Volgens de Rijkswacht hebben de Nederlanders met een jachtge weer op de zaak geschoten, nadat zij waren weggestuurd omdat ze vrouwelijke bezoekers hadden lastiggevallen. De Belgische poli tie gaat er ook van uit dat het drietal later die ochtend twee handgranaten naar de dancing heeft gegooid. Daarbij kreeg een personeelslid een scherf in de borst. Een belendende shoarma zaak en drie geparkeerde auto's liepen door de explosies schade op. Dancing Club X is in de grensstreek omstreden. In 1995 ging de zaak voor vier maanden dicht, nadat tijdens een inval drugs waren gevonden. Eind 1996 moest de dancing voor twee jaar dicht, maar de uitba ters gingen daartegen in beroep. De zaak is derhalve nog steeds open. Van onze verslaggever Baarle Hertog - Op aanwijzen van burgemeester F. Cornelissen heeft de politie zaterdag in het hartje van Baarle-Hertog een vrachtwagen met 2,5 ton vuurwerk in beslag genomen. „Het gaat hier om springstoffen. Dit was zo onveilig, dat kun je gewoon niet toelaten," zegt de burgemeester. Hij had de truck, een afgedankte vrachtwagen van Van Gend en Loos met Nederlands kenteken, zelf gesignaleerd. Cornelissen vermoedde dat het ging om een tijdelijke, illegale tussenopslag van vuurwerk. De politie van Turnhout nam poolshoogte en constateerde dat de truck geladen was met 2,5 ton vuurwerk. „In België mag vuur werk alleen in bunkers worden opgeslagen," aldus Cornelissen. „Natuurlijk mag vuurwerk wel vervoerd worden, maar dan moet men wel aan strenge eisen vol doen. Daarvan was hier geen sprake, die vrachtwagen stond daar al bijna een dag gepar keerd." De lading vuurwerk is door de politie afgevoerd naar de ontrui- mingsdienst in Tielen. De truck is in beslag genomen. Onderzoek moet uitwijzen van wie de auto met explosieve lading was en voor welke Baarlese han delaar hij was bestemd. (ADVERTENTIE) De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. Uw abonnementskeuze is: een proefabonnement van 6 weken voor 31,- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt. Per maand d.m.v. automatische afschrijving32,50* Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving.-93,50* Per kwartaal d.m.v. acceptgiro......97,50 U kiest voor automatisch betalen en ontvangt een Parkerpen. Naam: Adres-. Postcode:Plaats: Telefoon;Bank/Gironr. Handtekening:,. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling Lezerscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda 21-202

de Stem | 1997 | | pagina 1