Lastendruk nauwelijks hoger in '98 Een tocht door een oude essenboom Terneuzen voelt nog niets voor wegen huishoudelijk afval Leren en luisteren op korenavond Axel Se3.a" Terug in de tijd op Bibliotheekdag Sas Eisen van zeven jaar cel voor smokkelen coke in Vlissingen POLITIE RAPPORT J. de Smet generaal kampioen Snelvliegers DE STEM ZEELAND C3 •TECHNIEK B OF ELECTRO le koeltechniek 3Z In Sluis-Aardenburg Vier jaar cel voor incest Nietig Andere sfeer Filosoferen N azomerfestival in Westdorpe Zorgverzekeraars werken samen in 'Euregio loket' Onder invloed Winkeldiefstal Botsing Vrachtwagen weg Opel gestolen Over de kop Auto zwaar beschadigd i i i i i ZATERDAG 11 OKTOBER 1997 ternationale organisatie toenemende vraag van »ek is naar een enthou- en specialistische pro- fie zult starten op basis r bepaalde tijd, waar bij ;id een dienstverband 1 tot de mogelijkheden teamverband zorg voor ;IIen en afregelen van ules. Een afgeronde op- ilectro en/of Autotech- nimaal 2 jaar werkerva- he omgeving zijn een je flexibel en optimaal afdeling. Een gedegen s en talenkennis zijn een in deze functie, dan kun met vestiging Eindho- een specialistische pro- oekt op korte termijn een I lie zich enthousiast inzet |je service-afdeling. Cen- rkzaamheden bestaan uit Igistreren van problemen vens geef jij gemotiveerd in team van specialisten, ibewust en klantvriende- ing is een MTS Werktuig- tro en je hebt meerdere koeltechniek of aanver- d in deze functie, dan kun met vestiging Veldhoven. !.-• O0Pr0Q$, ■»-. terf nsv J-r; >m je in te schrijven. 509680, Fax: 0492-521444 Van onze correspondent ^rneuzen - De gemeente Terneuzen wil het aanbieden van huishoude lijk afval terugdringen door de bur ger nog bewuster te maken van zijn koopgedrag. Het kleiner maken van he grijze container wordt voorals nog niet overwogen. De wethouder van Milieuzaken, K. van der Hoofd, is geen voorstander van het wegen van het huishoudelijk afval en het door de vervuiler te laten betalen daarvan. Het wegen van het aangebo den afval werkt, volgens de wethouder, kostenverhogend en bovendien bestaat het gevaar dat vervuilers hun afval el ders dumpen. Buurgemeenten zouden daardoor bijvoorbeeld met problemen komen te zitten. „Het wegen van het huishoudelijk afval kan alleen als in de overige Zeeuws-Vlaamse gemeente dit ook ingevoerd wordt," adlus Van der Hoofd. Wel ziet de wethouder een goede wer king uitgaan van het bewust maken van de burger. „Terneuzen telt relatief veel jonge gezinnen bestaande uit tweever dieners. Deze vertonen een gemakkelijk consumentengedrag. Een mogelijke oplossing is ook het be vorderen van de retourettes in Zeeuws- Vlaanderen. Momenteel telt Zeeuws- Vlaanderen twee van dergelijke 'kring loopstations' bij supermarkten. „Mis schien kan de gemeente dit initiatief ondersteunen, omdat er duidelijk een spanningsveld is tussen ondernemers en gemeente," aldus Van der Hoofd. R. Meijer (GroenLinks) pleitte voor het invoeren van een gft-bak voor de hore ca. Van der Hoofd waarschuwde voor onge wenste effecten zoals stank en gevaar voor de volksgezondheid. Van onze verslaggeefster Sluis-Aardenburg - De inwoners van Sluis-Aardenburg blijft volgend jaar een flinke lastenverzwaring bespaard. Studiecentrum (kostenpost van 3,5 miljoen gulden, red.) hebben De tarieven die het zwaarst aan tikken, de afvalstoffenheffing en de onroerende-zaakbelasting (ozb), blijven op gelijke hoogte. Alleen de belasting over de riool rechten wordt vijfentwintig gul den duurder (100 in plaats van 75 gulden) en de forensenbelasting wordt komend jaar opgetrokken tot het niveau van de tarieven van de voormalige gemeente Aarden burg. Dit blijkt uit de begrotings voorstellen 1998 die het gemeen tebestuur van Sluis-Aardenburg heeft opgesteld. Sluis-Aarden burg levert een sluitende begro ting af met een post onvoorzien van maar liefst 410.000 gulden. De reservepot van Sluis-Aardenburg wordt voor komend jaar op bijna 12 miljoen gulden geschat. De gemeente verwacht ruim vijf miljoen gulden uit de belastingen te halen. De grootste melkkoetjes zijn de ozb-belastingen, afvalstof fenheffing en de parkeergelden. Deze laatste brengen maar liefst 1,1 miljoen gulden op, exclusief de zogenaamde fiscalisering par keerbelasting (boetes) wat ook nog eens anderhalve ton oplevert. Grote investeringen die het ko mende jaar op de rol staan, zijn onder meer het woningbouwpro ject in Retranehement en Terhof stede (200.000 gulden), de op knapbeurt van het dorpsplein in Eede (150.000 gulden), herinrich ting Brieversstraat in Eede (50.000 gulden) en de egalisatie van de tarieven afvalstoffenhef fing (218.000 gulden). Burgemeester C. van Liere stelt dat zijn gemeente in een redelijk goede financiële positie verkeert. „Na het financiële debacle een paar jaar geleden met het Zeeland we de boel weer goed op de rails gekregen. We hebben geen finan ciële knelpunten en zien het ko mend jaar positief tegemoet. Fi nancieel gezien hebben we onze zaakjes goed voor elkaar." De begrotingsvoorstellen worden donderdag 16 oktober besproken tijdens een extra vergadering Fi nanciën. Deze vergadering vindt plaats in de Sluise raadzaal en be gint om 19.30 uur. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft de 47-jarige H. W. uit Dreisehor veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar. W., tegen wie drie jaar cel was geëist wegens incest, werd ervan verdacht een jarenlange seksuele relatie met zijn dochter te hebben gehad. De incest begon toen het meisje dertien jaar was en eindigde eind vorig jaar, toen de vrouw al mid den twintig was. De zaak kwam op 8 februari aan het Jicht, toen de dochter aankondigde het ouder lijk huis te willen verlaten om sa men te gaan wonen met haar vriend. Een dag later pakte W. zijn jachtgeweer en ging naar de woning waar zijn dochter zich be vond. Toen de politie de dochter verhoorde kwam de incest boven water. Volgens W. was het een 'ge heimpje' tussen hem en zijn doch ter en had zij er nooit bezwaar te gen gemaakt dat hij zich aan haar vergreep. Optreden van het Gemengd Koor uit Westdorpe tijdens de korenavond in Axel. foto camile schelstraete Van onze correspondente Axel - Elk jaar organiseert een van de koren uit de Kanaalzo ne de korenavond. Gisteren kwamen koren'uit Westdorpe, Sas van Gent èri Axel bijeen in de r.-k. kerk in Axel. „We leren veel op zo'n avond. We wisselen gegevens uit. Je hoort eens wat nieuw repertoire en je luistert naar elkaar. Heel ont spannend en toch leerzaam," ver telt dirigente A. Oude Kempers- Beuvink van het organiserende Gregoriuskoor uit Axel. Voor de aanwezigen, collega koorleden en belangstellenden, werd het een avond vol afwisse ling. Gezamenlijk begonnen de koren traditioneel met het lied 'Komt nu met zang' van Valerius en daarna traden de koren, afwis selend met of zonder begeleiding van een organist, op. Organist Jo- han Vernimmen begeleidde de sa menzang. Het r.-k. Gemengd koor Westdor pe zong onder leiding van diri gent De Bock geestelijke liederen uit de hedendaagse liturgie, het N.H. Kerkkoor Sas van Gent liet onder leiding van W. de Die gees telijke liederen horen en het Gre goriuskoor zong a capella de psal men 122 en 84 en liederen uit Het Liedboek zoals 'Wie oren heeft'. Wegens een sterfgeval zegde het N.H. Kerkkoor Axel af en het gastkoor Revelation (Gerefor meerde Vrijgemaakt Jongeren koor) bracht een Engelstalig he dendaags repertoire met begelei ding van keyboard en drums. „We eindigen weer met een geza menlijk optreden en dit jaar zin gen we het lied 'God heeft het eer ste woord' op een tekst van J. Wit en muziek van G. Kramer. En daarna volgt nog een gezellig sa menzijn en kunnen we nakaarten over hetgeen we gehoord heb ben," aldus A. Oude Kempers- Beuvink. Catholiek Onderwijs Breda, zoekt ;ende vacatures: lat 34 te Breda. eek m/v (per 1 november) per week m/v (per heden) rden belast met R.T. in de groepen ep 1/2, :iste, terwijl de akte kleuterleidster it wordt tevens verwacht dat hij/ril t te dragen, het verzorgen van de muziekles- Jen bij de directeur van de school -587442. eboomstraat 198 te Breda. irken oorkeur op donderdag lesgeven in ten bij de directeur van de school 369. ■onielaan 14 te Breda. tj: ingezet kan worden als intern leer voortgezet) speciaal onderwijs, een functie op directieniveau te ver twee jaar gebruik maken va .;den te beëindigen). f tgen vo/vso in verband met he >o en de (toekomstige) rol van fwisselende baan met de ®°?eljLj ictie op directieniveau en de men bij de directeur_vani de school unct-directeur mw. I Kuu en 10 dagen na PubUoa£ Aa, Stichting Katholiek lop la, onder vermelding op d hoor lucien Calle ERGENS in de polders tussen Groede, Schoondijke en Nieuw- vliet staat een partij grote essen. Het zijn prachtige oude bomen. Soms krijg ik dan gewoon zin om even in zo'n geweldige reus te klimmen. Misschien een wat primitieve gedachte, maar soms moet je zo'n prikkel eens een keer niet onderdrukken. De boom eens even lekker beetpak ken, voelen, ruiken, beleven. Van top tot teen bekijken. We beginnen onderaan de stapt, waar de verdikte wortelhals zit. Brede worteluitlopers lopen oaar alle kanten. Ze zien er sterk uit, bang voor omvallen fan de boom hoeven we dus niet te zijn. Tussen die wortels zijn stukjes waar wat water blijft staan, een soort van natuurlijke winivijvers dus. Daar groeit ge woon dikkopmos. Dit mini-mi- beu lijkt veel op het mosmilieu tussen het gras op de bodem er omheen. Het onderste stuk stam is een stoer stuk zonder al te veel zij takken. De schors is hier erg ruw en er zijn spleten waar je heus zo in verdwijnt. Na een ktauterpartij komen we aan in bet midden van het takkenstel- seHier laat zich voor het eerst een beetje beweging voelen, ver oorzaakt door de wind. Het is «tijd weer even wennen aan de oogte. Daarbij doet zich een merkwaardig verschijnsel voor. •anaf de grond gezien leek de ooom helemaal niet overdreven "oog. Z,t je eenmaal op een tak Fm °^er' ^an lijken de ver- houdingen totaai veranderd. In eens h,k je wel drie keer zo hoog «atten. Hebben we hier te ma- met optisch bedrog of met soort ingebouwd veilig- Rij essen aan de Scherpbierseweg bij Groede. merfh1 de 1110011 aangeko- m welbesloten sfeer, 1veel schaduw. Dikke takken lopen tamelijk horizontaal alle richtingen uit. Ze zijn zo dik dat je er gemakkelijk over kunt lo pen. Als mens voel je je midden in zo'n enorme takkenmassa nietig en geborgen, ook een lek ker gevoel. We zien hier vooral twee mossoorten die op de tak ken groeien: het sikkelsterretje en klauwtjesmos. Ze vormen schitterende groene matjes. Hop weer verder omhoog gaat het. De bewegingen die de boom maakt worden nu toch steeds duidelijker. Wat verderop zit een stuk dood hout. Onder de los zittende stukken schors we melt het van de insekten. Je merkt dat zo'n boom een heel ecosysteem op zich is, met tien tallen soorten organismen. Het laatste stuk naar de top is nog een hele hijs. We zijn geen 39 jaar meer, zullen we maar zeg gen. Toch wordt de top gehaald. Eerst even vergapen aan het adembenemende uitzicht. Naar het noorden zien we Nieuwvliet en de kerktoren van Groede. Naar het westen de Erasmus- bossen en de molen van Zuid- zande. Aan de andere kant de windmolen bij Oostburg. Voor me slingert de Nieuwkerkse kreek door het landschap, met even verderop het natuurgebied De Blikken. Wat een landschap! Hier in de top van de boom heerst een totaal andere sfeer dan middenin. Alle takken zijn jong, groeikrachtig en vele ste ken recht omhoog. Er is veel meer licht en de wind waait er flink doorheen. Alles beweegt. De takken hebben hier een glad de schors. Er is een aardige ver zameling aan korstmossen op de takken aanwezig. Dat betekent dat de lucht in West-Zeeuws- Vlaanderen nog betrekkelijk zuiver is. Eén daarvan is het zogenaamde purperschaaltje, een grappig dingetje. Het begint als jong korstmosje in een mooi rondje te groeien, met in het midden fraaie purperen schijfjes. Dat zijn de voortplantingsorgaan- tjes. Door de snelle diktegroei van de takken, waaraan ze im mers vastzitten, worden ze zij delings uitgerekt, waardoor het afgeplatte schijfjes worden. Hoe sneller de tak groeit, hoe afge- platter het schijfje. Op deze plek moet ik even blij ven genieten. Van de boom en het uitzicht. Voor mijn gevoel zit ik nu zo hoog dat ieder con tact met de grond verbroken is. Een ideaal moment voor wat ge filosofeer. Waarom klimmen mensen eigenlijk zo weinig in bomen? De meeste kinderen doen het heel graag, maar ze krijgen zelden de kans. Vind in onze geciviliseerde maatschap pij maar eens een boom waar je gemakkelijk in kunt klimmen. Alles wordt zo hoog opgesnoeid dat je zelden goed bij de onder ste takken kunt. Een goede klimboom is toch veel leuker dan het meest geavanceerde speelgoed? Vuile kleertjes? Ach nee, zo bekrompen kunnen we toch niet zijn. Gevaarlijk? Een goede klimboom is niet te hoog en heeft zoveel takken naar alle kanten dat een flinke valpartij onwaarschijnlijk is. Kinderen vernielen bomen, ze breken toch takken? Ach, verge leken bij sommig 'gewoon' on derhoud als het amoveren van complete beplantingen, zijn kinderen nooit zo 'effectief'. Bo vendien, hier en daar een gebro ken tak heeft ook zo zijn na tuurwaarde. Geef iedere woon wijk een aantal klimbomen waar kinderen zich naar harte lust kunnen uitleven met het bouwen van boomhutten. Zou er een relatie zijn tussen de steeds maar toenemende proble men bij de jeugd en de ver vreemding van de natuur en zou het simpele boompje klimmen hierbij een rol kunnen spelen? Ach misschien overdrijf ik nu een tikkeltje, kom het wordt langzaam aan tijd voor de te rugtocht. Van onze correspondent Westdorpe - Muziekvereniging Eikels worden Boomen houdt morgen voor de zesde keer het nazomerfestival. In de r.-k. kerk geven vanaf 13.30 uur in totaal vijf muziekverenigingen een con certuitvoering. De harmomine Eikels worden Boomen bijt de spits af, gevolgd door muziekvereniging Sluiskil, harmonie De Vliegende Hollan der uit Terneuzen en harmonie De Vredekring uit Zelzate. Het festival wordt afgesloten door harmonie De Vereenigde Vrien den uit Sas van Gent. Breda (anp) - De provincies Zee land en Noord-Brabant en de Bel gische provincies Oost- en West- Vlaanderen krijgen vanaf medio oktober zeventien zogenoemde 'Euregio Zorgloketten' binnen hun grenzen. Het project is een sa menwerkingsverband tussen de Nederlandse OZ Zorgverzekerin gen en de Belgische Liberale, Christelijke en Socialistische Mu tualiteiten (ziekenfondsen). De Euregio Zorgloketten zijn be stemd voor mensen die langs de grens wonen, vaak ook over de grens werken en door verschillen de oorzaken soms gebruik (moe ten) maken van medische voorzie ningen aan de andere kant van de grens. Sint-Jansteen - Op de Heerlijk heid in Sint-Jansteen is een 37- jarige vrachtwagenbestuurder donderdagmiddag betrapt op het rijden onder invloed. De ademanalyse gaf ruim 1,3 pro mille aan. De man kreeg een dagvaarding, een rijverbod van zeven uur en zijn rijbewijs werd ingenomen. Terhole - Het rijbewijs van een 25-jarige automobilist uit Sint Niklaas werd donderdagnacht ingenomen. Hij had rond 01.45 met een alcoholpromillage van 1,8 promille over de Havendijk in Terhole gereden. De man kreeg een dagvaarding en een rijverbod van tien uur. Sluis - In een sloot aan de Heil- leweg in Sluis werd donderdag nacht rond 04.30 een zwaar be schadigde auto aangetroffen. In de wagen bevond zich een 25- jarige man uit Maldegem met een bebloed gezicht en een her senschudding. De Belgische man werd naar het ziekenhuis van Brugge overgebracht. Daar werd ook een bloedproef afge nomen omdat de man sterk naar alcohol rook. Het rijbewijs is ingenomen. Terneuzen - Een 21-jarige vrouw uit Terneuzen kreeg donderdagavond een dagvaar ding omdat ze verdacht werd van de diefstal van een pakje shag in een winkel aan de Alva- rezlaan. Het pakje shag werd in beslag genomen. Terneuzen - In de Guido Gezel- lestraat in Terneuzen vond don derdagmiddag een kop/staart- aanrijding plaats. Een 27-jarige Axelse automobiliste zag te laat dat de voor haar rijdende auto met daarin een 20-jarige vrouw uit Kloosterzande, afremde. Een aanrijding was het gevolg. Hierdoor botste de 20-jarige vrouw tegen de auto van een 42- jarige vrouw uit Zuiddorpe die voor haar reed. De auto's liepen schade op. Hulst - Vanaf het Stationsplein in Hulst is in de loop van don derdag een Iveco vrachtwagen weggenomen. De 41-jarige ei genaar van de vrachtwagen schat de waarde op 20.000 gul den. De auto heeft het kenteken BZ-02-NX en is voorzien van een paardenbak op de laadbak. Terneuzen - In de nacht van donderdag op vrijdag is de groene Opel Kadett met het kenteken LX-40-SL gestolen vanaf de Dr. Buyzestraat. De auto was eigendom van een 52- jarige Terneuzenaar. Biervliet - Een 29-jarige auto mobilist uit Hoofdplaat is gis terochtend geslipt in een bocht van de Hoofdplaatseweg. Hij belandde met zijn auto in de sloot en sloeg vervolgens over de kop. De auto raakte volledig vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Hulst - De auto van een 53-jari- ge man uit Clinge is gisteroch tend zwaar beschadigd geraakt. De man reed tegen de open staande laadklep van een vrachtauto. De bestuurder werd gehinderd door de laag staande zon. De vrachtauto liep geen schade op. De automobi list kwam met de schrik vrij. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - De Openbare Bibliotheek Sas van Gent gaat vandaag zo'n zestig jaar terug in de tijd. In het kader van de Bi bliotheekdag staan er van tien tot vier uur diverse activiteiten op het programma die in het teken staan van de jaren dertig. In de leeszaal, waar iedereen voor een dag de sfeer van de jaren der tig kan opsnuiven, worden trac- taties uit grootmoeders tijd be reid. Ook liggen er tijdschriften uit die tijd ter inzage. Om nog meer in de sfeer te komen, spelen de Accordeola's de hele dag mu ziek uit die tijd. Voor de jeugd is een oud-Hol lands spellencircuit uitgezet. Vanaf half twee worden er in de leeszaal verhalen uit vroegere tij den verteld, die zich afspelen in Sas van Gent, Westdorpe, Kloos terzande en omstreken. Om half vier wordt de bundel, die door de leerlingen van basisscholen uit Sas van Gent, Zandstraat en Westdorpe in het kader van het 450-jarig bestaan van Sas vaü Gent is samengesteld, officieel overhandigd. Ook worden dé prijswinnaars van de hieraan verbonden wedstrijd bekendge maakt. Volwassenen kunnen meedoen aan een puzzeltocht/kwis. Het is ook mogelijk een bezoek te bren gen aan de vier tentoonstellingen die vandaag in de bibliotheek te zien zijn. Zo zijn er harmonica's uit het bezit van de Accordeola's. De Stichting Museum Oud-West- dorpe heeft gebruiksvoorwerpen beschikbaar gesteld. Fossielen en gesteenten zijn uitgestald en er is de foto-tentoonstelling 'Kent u ze nog Sas en de Sassenaren uit de jaren zeventig'. Oostburg - Bij de postduivenvere niging De Snelvliegers in Oost burg is J. de Smet dit jaar gene raal kampioen geworden met 143 punten. Tweede werd W. Daansen met 140 punten en derde R. van Hee met 130. Vierde werd met groot verschil W. Prenen met 98 en vijfde R. Zeegers-Verstraete met 88 punten. UITSLAGEN Vitesse onaangeduid: 1 W. Daansen, 2. J. de Smet, 3. R. van Hee. Aangeduid: 1. J. de Smet, 2. W. Daansen, 3. M. Buijsse. Midfond onaangeduid: 1. M. Buijsse, 2. R. van Hee, 3. J. de Smet. Aangeduid: 1. J. de Smet, 2. W. Prenen, 3. M. Buijsse. Dagfond onaangeduid: 1. A. de Wever en dochter, 2. J. de Smet, 3. G. Tas. Aange duid: 1. J. de Smet, 2. R. van Hee, 3. A. de Wever en dochter. Onvernachtfond OA: 1. J. Boerman, 2. G. Tas, 3. W. Daansen. A: 1. G. Tas, 2. W. Daansen, 3. J. Boerman. Jonge duiven onaangeduid: 1. R. van Hee, 2. J. de Smet, 3. W. Daansen. Aan geduid: 1. M. Buijsse, 2. J. de Smet, 3. R. van Hee. Navluchten onaangeduid: 1. R. van Hee, 2. J. de Smet, 3. W. Daansen. Aangeduid: 1. J. de Smet, 2. W. Prenen, 3. W. Daan sen. Asduifkampioenschap oude duiven: 1. J. de Smet, 2. J. Simpelaar, 3. R. van Hee. Jonge duiven: 1. M. Buijsse, 2. W. Daan sen, 3. J. de Smet. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Dat er iets niet klopte met de lading van het uit Suriname afkomstige schip Jarikaba kon zelfs een kind zien. Een container met daarin slechts één pallet met 25 wok ken van in totaal honderd kilo. De vrachtkosten moesten een veelvoud van de waarde van de pannen bedragen. De ontvanger wist van niets en had zeker geen pannen besteld. De container en de pannen werden gecontroleerd en de drugshond blafte blij en kwispelde vrolijk met de staart, want er kwam ook nog eens 44 ki lo cocaïne met een waarde van zo'n slordige anderhalf miljoen gulden uit een paar dozen. Voor de rechtbank in Middelburg stonden de 29-jarige J. V. uit Den Haag, de 33-jarige Zandvoorter T. A., de 29-jarige J. G. uit War mond en de 43-jarige Hagenaar C. H. terecht voor hun aandeel in de smokkel mei dit jaar en hoorden de drie eerste verdachten elk ze ven jaar cel tegen zich eisen. De zaak tegen H. Werd apart behan deld. Tegen hem eiste officier van justitie mr. J. Valente vijf jaar. Nadat de cocaïne in de haven van Vlissingen werd ontdekt, was het slechts een kwestie van wachten totdat er zich een ontvanger aan diende. Die kwam ook. Een vrouw, die door C. H. was inge huurd om de spullen op te halen en naar een transportbedrijf in Leidschendam te vervoeren. Van daaruit zou H. voöriverdere ver deling zorg dragen. H. reed met zijn busje naar een carpoolplaats en daar werd de cocaïne overge laden. Tenminste, dat was de be doeling, want de smokkelaars hadden buiten Valente, de douane en de politie gerekend. Die had den in Vlissingen de cocaïne ver wisseld voor frituurvet. De pa niek was groot. H. stoof terug naar het transportbedrijf dat van niets wist en eiste dat de coke te rug zou worden gegeven, want anders zou zijn gezin gevaar lo pen. A. vermomde zich als nep- rechercheur en informeerde bij het transportbedrijf, waar de po litie al lang een bezoek had ge bracht, hoe de zaken ervoor ston den en tussen het viertal werd druk getelefoneerd. Op de zitting was C. H. de enige die graag wilde praten en vol overgave de rol van de drie ande ren schilderde. Hijzelf was slechts het slachtoffer geworden van zijn goedheid om een vrachtwagen te regelen. De drie overigen deden er het zwijgen toe. Vóór officier van justitie mr. Valente was, alles zo klaar als een klontje. De telefoon taps lieten aan duidelijkheid niets te wensen over en de vingeraf- drukkeff van het viertal zaten vol op op het busje waarmee het fri tuurvet was vervoerd. Over twee weken wijst de recht bank vonnis

de Stem | 1997 | | pagina 23