PRINTEMPS WEEK- END Vedior DE STEM Univéin de buurt voor alle zekerheid! 'Schelde is nog lang niet schoon' Twee zwaargewonden bij ongeval Hulst Gemeenten krijgen nog eens half miljoen extra van het AVZV Muziekvereniging Veronica dreigt Zuidzande na 125 jaar te verlaten beginnen Opvolger wethouder L. Marquinie is in Sas nog niet in beeld Bieten zijn weg, voetballen kan DRIJVEN DOEN ERPROEVEN? I -0-070 356 3130 Sportieve najaarsmode voor het hele gezin. Ontdek de nieuwe vrijetijdscoliecties van Donaldson, en van ta 1^Klokk«nshow#i 7AAIsI W ^1 m wan »«t don M -,J jj, L*J| B 400 Klokken V C1 Brug Sluiskil niet gestremd Conclusie internationale commissie: Zeelandbrug afgesloten voor autoverkeer Terneuzen 'knuffelt' nieuwkomers Insluiper neemt duizenden guldens mee uit woning I PEOPLE FOR THE ETHICAL TREATMENT OF ANIMALS (ADVERTENTIE) Escada Sport, Polo Ralph Lauren, Burberrys en La Gaviotta. Donaldson, nu ook voor de allerkleinsten. Accessoires van Mulberry ILIGING oruit- deta- selec- oge- vers, n die ZATERDAG 11 OKTOBER 1997 i/oor diverse relaties in I en omgeving zijn wij op HBO'ers met ervaring en iters. Heeft u een oplei- -BE of AA, dan hebben mogelijkheden voor u. informatie kunt u nemen met Vedior, srkt 53c, Roosendaal. 0165) 545955. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten krijgen van Afvalstoffen Verwijdering Zeeuws-Vlaanderen (AVZV) nog eens een half miljoen gulden extra te verdelen. Dat is gisteren besloten in de al gemene vergadering van AVZV. De zeven gemeenten krijgen nu samen in totaal iets meer dan twee miljoen gulden uitgekeerd van het rekeningoverschot dat AVZV in 1996 behaalde. Dat heeft te maken met de stortgasonttrekkingsinstallatie die binnenkort op de stortplaats wordt gebouwd. Het afzetten van stortgas levert geld op. AVZV is in onderhandeling met Delta Nutsbedrijven voor een contract om het gas om te zetten in elektriciteit. AVZV moet een miljoen gulden investeren in de stortgasinstal latie. Door die investering voor de helft te kapitaliseren kon er aanvankelijk een bedrag van vijf ton extra uit het rekening overschot '96 richting gemeen ten. Na een discussie in de algemene vergadering slaagden de verte genwoordigers van de gemeen ten Axel en Sas van Gent erin om ook de andere helft van de investering terug te laten vloei en in de gemeentekassen. Het dagelijks bestuur stemde daar met enige moeite mee in. De prognose is weliswaar dat AVZV tachtig procent van de investering terug kan verdienen uit de opbrengsten van het gas. Zekerheid daarover is er echter niet. Onder aanvoering van de Axelse wethouder A. van Waes koos het bestuur er uiteindelijk toch voor in plaats van een half miljoen gulden het dubbele te rug te geven aan de gemeenten. aan de slag in functies auffeur. Voor een relatie al zijn wij op zoek naar eerde heftruckchauffeur at. Het betreft een functie aide tijd waarbij tevens n diensten verricht die- .en. (operator. Wij zijn op zoek ndidaat die graag aan de nen een modern bedrijf t operator, Kwaliteitscon- dproducten maakt deel uit kzaamheden. Bent u nauw- i dan snel fangs. ■chauffeur. Bent u in het jbewijs B en wilt u voor s tijd aan de slag voor een oosendaal, kom dan langs ng of bel voor meer in- Van onze verslaggeefster Zuidzande - De koninklijke muziekvereniging Veronica uit Zuidzande verhuist naar Oostburg of een andere dorps kern binnen de gemeente Oostburg als het plan voor de aanpassing van de gymzaal met wordt aangepast. Veronica gebruikt op dit moment je gymzaal als repetitieruimte, maar stelt dat die na de verbou wing absoluut niet geschikt meer is als repetitiezaal. In een bin nenkort te houden buitengewone ledenvergadering beraadt Vero nica zich over de toekomst. „Wij vragen ons af of we binnen de ge meenschap Zuidzande nog wel bestaansrecht hebben als de ge meente haar zin doordrijft," al dus het bestuur. De gemeente Oostburg wil de gymzaal van Zuidzande voor 343.000 gulden verbouwen tot multifunctioneel centrum. Vero nica gaat als enige niet akkoord met die plannen omdat de groot ste zaal na de verbouwing te wei nig capaciteit biedt voor het ge ven van concerten. „Dat is voor ons een grote financiële strop die we als vereniging waarschijnlijk niet kunnen overleven, alle goede beloften van raadsleden ten spijt om ons financieel tegemoet te ko men bij het vervallen van deze concertmogelijkheden in Zuid zande. Wij kunnen niet begrijpen dat we als vereniging, die naast peuterspeelzaal Pippeloentje het meest gebruik maakt van de ac commodatie, niet in de gelegen heid worden gesteld ons alterna tief verbouwingsplan met inbe grip van de aangedragen bespa ringen van een ton bespreekbaar te maken." Het bestuur is teleurgesteld dat het gemeentebestuur deze week heeft verklaard dat het alterna tieve Veronicaplan niet goedko per is. „Van enige onderbouwing is geen sprake en overleg met ons daarover niet heeft plaatsgevon den. Wij stellen het op prijs dat onze berekening alsnog wordt doorgesproken." Veronica heeft het idee dat het oorspronkelijk plan van de ge meente ten koste van alles moet worden uitgevoerd. „Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrek ken dat op dit gebied wellicht be paald verwachtingen zijn gewekt die niet meer kunnen worden te ruggedraaid, ook al kunnen wij dit niet met bewijzen staven," Het muziekgezelschap reageert ook op de beschuldigingen van de Stichting Peuterspeelzalen (be stuur Pippeloentje). Volgens de stichting werkt Veronica een weldoordacht plan tegen en gaat dit ten koste van andere gebrui kers. „Dit heeft ons zeer teleurge steld aangezien wij alleen door ons alternatief plan de bedoeling hebben gehad alle partijen en be langhebbenden op een lijn te krijgen. Wij zijn de enige gedu peerde." De verbouwing van de gymzaal is noodzakelijk omdat de kerk dit jaar werd verkocht. Verschillen de instanties moesten daarom uitwijken naar een andere loca tie. (ADVERTENTIE) BREDA Univé Breda, Van Goorstraat 1, tel. (076) 531 54 44 ETTEN-LEUR OVM Univé West-Brabant, Markt 85, tel (076) 504 00 49 GROEDE O.B.M. Groede, Voorstraat 16, tel. (0117) 37 (5 65, O.B.M. Terneuzen, Voorstraat 16, tel. (0117) 37 15 65 MIDDELBURG O.B.M. "Zeeland", Molenwater 49, tel. (0118) 62 96 55 WOUW OVM Univé West-Brabant, Markt 5, tel. (0165) 30 15 05 Méér weten over Univé? Kom eens langs. Of bel met Univé Direct, telefoon (0592) 37 22 22. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sas van Gent neemt voorlopig de taken van de onlangs overleden wethouder L. Marquinie waar. De politieke groepering Gemeen tebelangen Groot Sas (GGS) heeft zich nog niet gebogen over de op volging van haar onlangs overle den wethouder L. Marquinie. Wel is er duidelijkheid over de com pletering van de gemeenteraads fractie. Bert de Smet uit Philippi ne treedt namens GGS naar alle waarschijnlijkheid toe tot de raad. „Onze politieke groepering heeft haar boegbeeld verloren," zegt de voorzitter van GGS, René de Houck. „Marquinie was een erg actieve man, die niet gemakkelijk op te volgen is." Bert de Smet is als eerstvolgende op de verkiezingslijst van GGS benaderd om zitting te nemen in de gemeenteraad en heeft daar volgens de voorzitter van de poli tieke groepering positief op gerea geerd. Deze maand buigt de Sasse gemeenteraad zich over zijn ge loofsbrieven. De beëdiging van De Smet kan, als dat station gepas seerd is, plaatsvinden tijdens de raadsvergadering van 13 novem ber. „Pas als de raad weer com pleet is, staan we stil bij de invul ling van de wethouderspost," zegt De Houck. Burgemeester J. van Rest heeft voorlopig de portefeuille Milieu zaken van Marquinie overgeno men. Zodoende woonde Van Rest gisteren de algemene vergadering van het openbaar lichaam Afval stoffen Verwijdering Zeeuws- Vlaanderen bij. De burgemeester deelde daar mee dat zij tot de ver kiezingen het beleidsaspect Milieu onder haar hoede neemt. Volgens GGS-voorzitter De Houck is de burgemeester met die uitspraak wel iets verder gegaan dan aan de orde is. GGS heeft na melijk nog geen enkel besluit ge nomen aangaande de wethouders zetel. Het is heel wel mogelijk dat GGS een van de raadsleden kiest om die post tot aan de verkiezin gen op zich te nemen. Terneuzen - De stremming van de brug over het kanaal van Gent naar Terneuzen blijft volgende week tot één nacht beperkt. Eer der kondigde Rijkswaterstaat Zeeuws-Vlaanderen aan dat de brug voor het verkeer gesloten zou zijn in de nacht van 13 op 14, 14 op 15 en 15 op 16 oktober. Dat schema is inmiddels gewijzigd. De brug is nu alleen gestremd van 14 oktober 23.00 uur tot 15 oktober 06.00 uur. /VERZEKERINGEN V Daar plukt de vruchten van! 'Twee mannen (22 en 20 ia<ir) uit Hulst zijn gister middag met ernstige bot breuken en kneuzingen overgebracht naar het zie kenhuis in Terneuzen na dat de 22-jarige bestuur bar met zijn auto frontaal teüen een vrachtauto was Streden. Het ongeval vond plaats mnd 14.30 uur op de Gla- C1»eg te Hulst. De "nchtwagen werd be zuurd door een 50-jarige f""1 uit Graauw. De brandweer moest eraan te ?as komen om de twee uit bit wrak te bevrijden. 0e bestuurder vartde auto volgens de politie te-- «el gedronken. Hij moest Jn rijbewijs inleveren ndat hij al eerder met te "tel alcohol op heeft gere- en. De bestuurder reed df vrachtauto om- bij niet voldoende nC}ts,°P de rijbaan reed. <fe voorzijde van de digd Werd bescha- F0T0 CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Terneuzen - Kostenloos naar de opening van het nieuwe Terneuzense theaterseizoen. Veertig nieuwe inwoners van Terneuzen, die als laatsten zijn ingeschreven in het be volkingsregister, krijgen een extra 'knuffel' van hun nieu we gemeentebestuur. Per nieuwkomer zijn twee vrijkaartjes beschikbaar voor het optreden van caba retier Paul van Vliet. „Wij hopen dat u zich hier snel thuis zult voelen en wensen u dan ook veel woongenot toe binnen onze gemeente," schrijft wethouder P. Hame- linck in zijn hoedanigheid als voorzitter van de Schouwburgcommissie. De vrijkaartjes moeten ge zien worden als een blijk van 'welkom' legt Hamelinck uit in een brief aan de uitverko ren nieuwkomers. Sinds een aantal jaren kampt Terneuzen met een teruglopend aantal inwo ners. Dat is mogelijk de re den dat de gemeente nieuw komers zoveel mogelijk in de watten wil leggen. Van onze verslaggeefster Kloosterzande - Uit een woning aan de Cloosterstraat in Kloos terzande zijn donderdagmiddag bij een insluiping enkele duizen den guldens weggenomen. Vol gens de 62-jarige bewoonster die aangifte deed, heeft de insluiping tussen 15.00 en 16.00 uur plaats gevonden. Gezien het tijdstip is het goed mogelijk dat mensen een verdacht persoon in de Clooster straat hebben zien lopen. De po litie zou graag met die mensen in contact willen komen. Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeland- brug is in de nacht van maan dag 13 op dinsdag 14 en van maandag 20 op dinsdag 21 oktober van 00.00 tot 01.00 uur gestremd voor het gemo toriseerd verkeer. Van onze verslaggever Middelburg - Als alle oeverstaten hun best doen zal in het jaar 2005 het zuurstofgehalte in de rivier de Schelde weer op een normaal peil zijn. En als in de tussentijd ook de oevers van de zwaar gekanaliseerde rivier weer een natuurlijker aanzien krij gen wordt de Schelde misschien weer rijk aan vissen. Die stremming wordt veroor zaakt omdat er dan werkzaam heden worden uitgevoerd die al leen mogelijk zijn als de brug niet trilt. Het verkeer wordt omgeleid via de weg over de stormvloedkering in de Oosterschelde. Alleen hulpdiensten mogen tij dens de stremming over de brug rijden. Zover is het echter nog lang niet. De kwaliteit van het water in de Schelde is nog steeds beroerd. Die mededeling is een open deur, maar voor het eerst is een interna tionale overheidscommissie wel tot die conclusie gekomen. In 1994 is het 'Verdrag ter be scherming van de Schelde' onder tekend door Frankrijk, de gewes ten Brussel, Vlaanderen en Wallo nië en Nederland. Daarna werd de Internationale Commissie voor Bescherming van de Schelde (ICBS) in het leven geroepen. En gisteren verscheen het eerste rap port van die comissie, die officieel nog steeds geïnstalleerd moet worden. Politiek gezien is het ver schijnen van het rapport wel een belangrijke stap. Want de betrok ken overheden hebben hiermee een begin gemaakt met een grens overschrijdende samenwerking. Als gekeken wordt naar de ver vuilingsgraad van de Schelde in 1984 is de rivier nu minder ver ontreinigd. Maar goed is het nog steeds niet. Want er wordt nog steeds door overheid en industrie volop geloosd op de Schelde en zijn zijrivieren. Zo wordt slechts het afvalwater van één miljoen mensen die in het stroomgebied van de Schelde wonen, gezuiverd terwijl er in dat gebied wel elf mil joen mensen wonen. Vooral de kwaliteit van het Schel- dewater in het middenstuk, het gebied tussen Gent en de Franse grens, is volgens het rapport 'bij zonder slecht'. Vanaf Gent is het wat beter omdat in de loop de ja ren overheid en bedrijfsleven zijn overgegaan tot zuiveren. De kwaliteit van het water is de Westerschelde is redelijk. Maar dat is vooral te danken aan de in stroom van schoon zeewater. Wel worden nog steeds te veel zware metalen en andere verontreinigde stoffen in het Westerschelde aan getroffen. De commissie komt tot de conclu sie dat alle partijen de komende jaren nog veel werk moeten ver zetten om te komen tot een schone rivier. „Want de Schelde is nog steeds een van de meest vervuilde rivieren van West-Europa," aldus L. Santbergen van Rijskwater- staat Zeeland. „Pas sinds '94 zit er wat schot in de aanpak van de verontreiniging. Maar er moet nog heel wat werk worden verzet eer de zalm weer de Schelde op kan zwemmen." Onder andere in Wal lonië en Frankrijk, want daar staan vrij veel verouderde indus triële complexen. Maar ook de zuivering van het huishoudelijk afvalwater moet nog op vele plaatsen grondig worden aange pakt. Van onze correspondent Nieuw-Namen - De voetbalvereniging Hulsterloo in Nieuw- Namen zit met spanning te wachten op het tweede speelveld. Jaren heeft de club er op moeten wachten, maar nu heeft de ge meente Hulst dan eindelijk geld gevonden om die wens in vervul ling te laten gaan. De voetballers uit Nieuw-Na men vinden dat er dan ook maar haast gemaakt moet worden met het karwei, nu het terrein van het toekomstige tweede veld ontdaan is van landbouwgewas sen. „Omdat nu de bieten zijn ge rooid, ligt de weg vrij voor de gemeente om de zaak aan te pakken, zodat we tegen het vol gend seizoen de beschikking hebben over twee speeldvelen," zegt voorzitter P. de Deckere. „Omdat de gemiddelde opkomst op de trainingen boven de dertig personen ligt is het niet meer te doen om nog langer te wachten. W Hulsterloo hoopt dan ook dat de gemeente zo speoedig mo gelijk gaat beginnen met de werkzaamheden. „De club is er klaar voor. Zelf werkzaamheid zijn we inmid dels al gewend," aldus voorzit ter De Deckere. „Laat ze maar eens komen kijken wat we in al die jaren al verwezenlijkt heb ben."

de Stem | 1997 | | pagina 19