DE STEM 1.99 KNVB zet raddraaiers op straat De geest van Hoekstra waart rond op WK Nederland treft in België zware tegenstander in Davis-Cnptoernooi Volleybalteam staat weer tegenover Italië I §%elïgneenZOgUnStigm°" WK tijdrijden met handvol favorieten UITSLAGEN standen B1 an elkaar, el gezond ndoortje goedkoop. L98 119 1.99 2.69 99 Forse stijging stadionverboden 6.50 Jalabert een dag journalist sportnieuws KORT Sport 1111 DONDERDAG 9 OKTOBER 1997 ko's, wi, ty De porselein- en mes- senactle loopt december 1997. lever snel uw spaarkaart in. AH Servicelijn: De° artikelen In deze iMnkefkopen, behalve de artikelen waar kleine cUfertjes b| staan. Die artikelen kunt u alleen kopen In winkels waar één van die cijfertjes op de deur staat. Reclameprijzen gelden t/m 11 oktober a.s. Londen (afp) - De Neder landse tennissers spelen in de eerste ronde van het Davis- Cuptoernooi 1998 tegen Bel gië. De uitwedstrijd staat ge pland voor het weekeinde van vrijdag 3 tot en met zon dag 5 april. Bij winst staat Oranje half juli tegenover de winnaar van het duel tussen de Verenigde Staten en Rus land. Pat was het resultaat van de lo ting, gisteren in Londen. De ove rige ontmoetingen in de eerste ronde van de wereldgroep zijn: Zweden - Slowakije, Duitsland - Zuid-Afrika, Spanje - Brazilië, Tsjechië - Zwitserland, India - Italië, Zimbabwe - Australië, Rusland - Verenigde Staten. De Belgen moeten uiterlijk 7 no vember bekend maken op welke locatie en ondergrond de wed strijd zal worden gespeeld. Er zijn al gesprekken gevoerd met Charleroi. In 1997 bestond de Belgische ploeg uit Flip DeWulf (WR: 39), Johan van Herck (79), Christop- he van Garsse (145) en dubbel speler Libor Pimek. In de wedstrijd tegen de Belgen maakt Michiel Schapers zijn de buut als bondscoach. „We moe ten voorzichtig zijn," reageerde de econoom vanuit Arizona. „De Belgen hebben Frankrijk versla gen, dus ze kunnen wel wat." Schapers verwacht dat de Bel gen kiezen voor een langzame ondergrond. „Ik heb begrepen dat ze Charleroi op het oog heb ben. Daar ligt een groot gravel- complex. Aan de andere kant is begin april nog wel erg vroeg in het buitenseizoen. Misschien dat ze daarom kiezen voor een lang zame soort hardcourt." De bondscoach had zich een ge makkelijkere loting kunnen voorstellen. „India thuis was mijn wens. Of Zwitserland thuis. Aan de andere kant hadden we ook sterkere tegenstanders kun nen loten als Rusland, Brazilië en Zuid-Afrika uit." Nederland, dat tot de acht ge plaatste landen behoorde, treft voor de tweede keer in vier jaar de Belgen in de openingsronde. In maart 1994 was de ploeg, die toen nog onder leiding stond van Stanley Franker, in Eindhoven oppermachtig: 5-0. De laatste uitwedstrijd dateert van 1976. Die wonnen de Belgen met 4-1. In 1994 wonnen Paul Haarhuis en Jan Siemerink hun beide en kelspelen. Haarhuis versloeg DeWulf en Daufresne, Sieme rink was sterker dan Daufresne en Wuyts. Het dubbelspel ging simpel naar Eltingh/Haarhuis, die Daufresne/Dewulf kansloos lieten. Inmiddels is de kracht van de Belgen echter een stuk toegeno men. Zo haalde DeWulf verras send tijdens op Roland Garros de halve finales en bereikte Christophe van Garsse, in au gustus nog in de Nederlandse competitie spelend voor Groene- kan, de derde ronde van Wim bledon. België haalde op 21 september voor de vijfde keer na 1991 de wereldgroep van de strijd om de Davis Cup. Dat gebeurde in Gent door een zege van 3-2 op bekerhouder Frankrijk. België startte met DeWulf en Van Her ck, die echter geblesseerd raakte en zijn plaats moest afstaan aan Van Garsse. De invaller bracht het beslissende punt binnen door een zege op Roux. Nederland bleef afgelopen sei zoen voor de zoveelste keer in de kwartfinales steken. In het voor jaar werd Roemenië in Boeka rest nog wel met 3-2 bedwongen, maar daarna bleek de Verenigde Staten in Newport Beach met 4- 1 te sterk. Zeist (anp) - De KNVB heeft in de eerste twee maanden van de voetbalcompetitie opmerkelijk veel stadionverboden aan sup porters opgelegd. Vanaf half augustus tot 30 september deelde de voetbalbond 137 van dergelijke straffen uit, ruim het dub bele van dezelfde periode vorig jaar. Woensdag kwamen er in elk geval nog eens 34 bij, van supporters die betrokken waren bij de veldslag, eind maart, bij Beverwijk. Daarbij viel één do de. In alle gevallen kregen de fans het maximale verbod, voor vier jaar Volgens een woordvoerder van de KNVB komt het niet vaak voor dat deze termijn wordt ge hanteerd. In dit geval is er echter voor gekozen, omdat de gebeur tenissen bij Beverwijk het aan zien en belang van het voetbal 'zeer ernstig hebben geschaad'. In totaal mochten vorig seizoen 371 fans het stadion niet meer in. In 1995/1996 waren dat er nog 240. „Deze cijfers zijn wel iets vertekend," aldus beleidsmede werker veiligheidszaken F. Hei nis. „In de tweede helft van de vorige competitie is het geweld sterk toegenomen en in de 137 verboden van de eerste twee maanden zitten er ook nog van de laatste fase van vorig sei zoen." Groei Niettemin is er een groei in het geweld, dat zich vejlegt van bin nen de stadionmuren naar bui ten. „Daarom is de medewerking van Justitie zo belangrijk," aldus Heinis. „Als Justitie ons geen ge gevens zou verstrekken, konden wij veel minder maatregelen ne men." De gemiddelde duur van i een stadionverbod ligt in de eer ste periode van dit seizoen op een i jaar. De bond kan variatie aanbrengen in de sancties; van een verbod van drie maanden tot een uitslui ting van vier jaar. Overigens is de toeneming van het aantal verbo den niet alleen terug te voeren op het opkomende geweld. „Ook de clubs treden harder op en de po litie houdt meer mensen aan." Wangedrag Uit een lijst van wangedrag, op gesteld door de KNVB met mede werking van de politie, blijkt dat iemand al snel in aanmerking komt voor de sanctie. „Als ie mand spuugt naar een agent, kan diegene gedurende negen maan den de toegang ontzegd worden." Stenen gooien komt een rad draaier op een jaar te staan. Wanneer er daarbij ook nog ie mand wordt geraakt, wordt de termijn verdubbeld. Overigens zijn nog niet alle van dalen die deelnamen aan de knokpartij bij Beverwijk voor zien van een verbod. De KNVB probeert van Justitie ook de ge gevens te krijgen van personen die voor hun aandeel niet zijn veroordeeld. „Wij gaan er name lijk van uit dat niemand op dat weiland iets goeds in de zin had. Heinis toont zich tevreden over het effect van het stadionverbod. „Er zijn nauwelijks mensen die we na een dergelijke uitsluiting weer terugzien wegens wange drag. Het is ook een harde maat regel. Als je ze een bezoek aan een wedstrijd afpakt, raak je hen het hardst." ch Rijswijk - Het Nederlandse mannenvolleybalteam is volgend jaar voor de World League in een groep ingedeeld met de grote j concurrent Italië. De andere teams in de poule zijn Argentinië China of Griekenland. j De wedstrijdencyclus begint half ®ei. De finale is half juli in Italië, lolgens een nieuwe regel zal in de «iste vier sets van de wedstrijden "a 25 minuten verder worden ge deeld volgens het rally-point sys- «m. Dit om de duels niet onno- 8m tijdsduur te laten uitlopen. Bondscoach Toon Gerbrands is Komend weekeinde in Luxemburg aanwezig bij de loting voor het ^-kwalificatietoernooi. Hij zal 5 Plaatse de eerste tegenstan- «s, die nog dit jaar (de weekein- en van 17 en 28 december) wor- ^igep6rwac^t, voor Oranje uitoo st recht heèft Nederland ten- Se, no|- De Europese bond W) heeft de Nederlandse man- •°°k al zijn die regerend kam- varf veroordeeld tot het spelen tieneen ^oorronde- Het gaat om I® wedstrijden (vijf uit, vijf van f Worden drie groepen derlanrt §e£ormeerd. Ne- jS als groenhoofd wel cl,V0lleybaI Nederland gaat de iorm^entetn V00rsteUen-al is dat 1 met toegestaan, de reste- Een vermoeide Meike de Bruijn wordt na haar tijdrit opgevangen door, haar verzorger. Inzetje: Jeannie Longo toont trots haar zwaarbevochten gouden medaille. foto wfa - rende kwalificatiewedstrijden voor het EK 1999 in augustus en september volgend jaar in enkele toernooitjes af te werken. Dat zou een besparing zijn op reistijd en kosten en tevens een aardigere voorbereiding op de WK in het najaar in Japan. Peter Blangé doet niet mee aan het toernooi om de Grand Cham pions Cup in Japan (14-24 novem ber). De spelverdeler van het Ne derlandse volleybalteam, dat on langs in Eindhoven na de olympi sche ook de Europese titel vero verde, wordt binnenkort voor het eerst vader. De rest van de EK-selectie heeft bondscoach Toon Gerbrands laten weten beschikbaar te zijn, blessu res daargelaten. Frank Denkers van landskampioen Piet Zoom- ers/Dynamo vervangt Blangé. Oud-Brevokker Misha Latuhihin start normaal gesproken bij het Japanse toernooi, waar als altijd flink te verdienen valt, als spel verdeler. Tegenstanders zijn Cu ba, Brazilië, Australië, Japan en de Aziatische kampioen. Zuid- Korea is de belangrijkste kandi daat voor die titel. San Sebastian - Het was busi ness as usual gisteren tijdens het wereldkampioenschap tijdrijden voor vrouwen. De 38-jarige Jeannie Longo pakte (weliswaar nipt) haar twaalfde wereldtitel en de Nederlandse deelneemsters (De Bruijn en Beltman) eindigden ergens in de achterhoede. Op het moment dat de beste tijdrijdsters van de wereld om het eremetaal streden hing Leontien van Moorsel hoog in de lucht tus sen Mexico en Amsterdam. De voormalige wereldkampioene was graag van de partij geweest in het Spaanse San Sebastian, maar om dat de KNWU haar al een jaar lang over het hoofd ziet, was ze maar op vakantie gegaan naar Midden-Amerika. „Ik hoop dat de KNWU zijn lesje geleerd heeft. Dan hoef ik volgend jaar in Valkenburg niemand meer uit te leggen waarom ik niet op het WK was," vertelde Van Moorsel gistermiddag een half uur nadat ze op Schiphol was teruggekeerd. In San Sebastian wrong delega tieleider Hans van Beek zich on derwijl in allerlei bochten om de afwezigheid van de nationale kampioene tijdrijden te omzeilen. „Ik weet niet waarom ze er niet is. Daar zijn wij als bond niet bij be trokken geweest." Van Beek ver wees daarmee indirect naar de er fenis van de geschorste vrouwen- coach Piet Hoekstra, de man die op verzoek van vijf oranje-dames (voorlopig tijdelijk) is vervangen door Hennie Kuiper. De oud-prof heeft nog geprobeerd Van Moorsel te bellen, maar op dat moment was ze al naar Spanje gevlogen. WK WIELRENNEN SAN SEBASTIAN Door Ad Pertijs „Ik kon onmogelijk tot drie weken voor het WK wachten op een tele foontje van de bondscoach," zegt Van Moorsel. „Een WK vereist een supervoorbereiding. Wanneer ze me direct na het nationale kam pioenschap (twee maanden gele den in Zaltbommel) hadden ge polst, was ik drie weken voor het WK al naar Spanje gegaan. Ik hoorde echter maar niets en ik vind niet dat een kampioene de bond of bondscoach moet bellen of ze mee kan naar het wereld kampioenschap. Van Moorsel had het hele jaar al het gevoel dat de KNWU haar over het hoofd ziet. „Na vorig sei zoen zullen ze gedacht hebben dat mijn boek gesloten was. Maar zo is het dus niet. Ik wil volgend jaar vlammen op het WK in Valken burg en deze zomer voelde ik de macht alweer terugkomen in mijn benen. In San Sebastian had ik in ieder geval rond de tiende plek kunnen eindigen." De in Rotterdam wonende Oost- Brabantse zag dit jaar drie inter nationale kampioenschappen aan haar neus voorbij gaan. „Voor het WK achtervolging heeft Neder land zich door een fout van de KNWU niet geplaatst. En dat ter wijl ik in Alkmaar negen secon den sneller reed dan in het jaar (1990) dat ik wereldkampioene werd. Het kwaadst ben ik echter over het EK, waar de bond zo maar de nummer tien van het NK heen stuurde." Dat ze als kampioene niet naar het WK tijd rijden in Spanje werd gestuurd, wijt Van Moorsel in zijn geheel aan Piet Hoekstra. „Ik heb altijd prima met hem kunnen opschie ten, maar de communicatie met de rensters is een heel zwak punt bij hem. Ik heb er geen problemen mee dat hij blijft, maar dan moet ik wel de garantie hebben dat hij in de richting van Valkenburg goed met me communiceert." In Spanje doet de KNWU er alles aan om het 'onderwerp Hoekstra' zo ver mogelijk op de achtergrond te houden. Toch waart ook in San Sebastian de geest van de Fries rond. Waar de rest van de vader landse equipe in stijl resideert in hét fraai op een rots gelegen hotel Monte Igueldo, zijn de meiden on dergebracht in sobere hotel Aven- ida. „Is nog door Piet geregeld," verklaart een delegatielid de scheiding. Hoekstra vond dat zijn pupillen het niet waard waren in de watten gelegd te worden. Hennie Kuiper zegt de afgelopen weken orde op zaken te hebben kunnen stellen. „Het is logisch dat de kwestie een grote invloed heeft op de sfeer," aldus de interim- bondscoach, die inmiddels heeft ervaren dat 'vrouwen veel emotio neler reageren dan mannelijke wielrenners'. Daarnaast ligt in San Sebastian de pers overal op de loer. Niet alleen vanwege de zaak Hoekstra, want inmiddels is ook de (doping)zaak Brunen (on derzocht wordt of een teveel aan hormonen natuurlijk is) om de hoek komen kijken. „En die aan dacht zijn ze niet gewend. Je mag van mij met ieder een praten, maar heb er begrip voor dat ik liever heb dat je ze even met rust laat." ZIE OOK SPORT B-2 San Sebastian. WK, Tijdrit. Vrouwen, elite: 1. Longo-Ciprelli (Fra) 28 km in 39.15 (42,799 km/u), 2. Zabiro- va (Rus) 0.01, 3. Arndt (Dui) 0.29, 4. Kupfernagel (Dui) 0.39, 5. Emery (VSt) 0.57, 6. Marsal (Fra) 1.08, 7. Holden (VSt) 1.17, 8. Jackson (Can) 1.21, 9. Sta- goerskaja (WRu) 1.31, 10. Cappellotto (Ita), 28. De Bruijn 3.45, 32. Beltman 4.29. Mannen, onder 23 jaar: 1. Malberti (Ita) 32 km in 40.42 (47,183 km/u), 2. Bodrogi (Hon) 0.26, 3. George (ZAf) 0.30, 4. Belo- hvosciks (Let) 0.34, 5. Auger (Fra) 0.47, 6. Joekov (Rus) 1.03, 7. Kloeden (Dui) 1.06,8. Grabsch (Dui) 1.13, 9. Parra (Col) 1.19,10. Vandevelde (VSt), 26. Bruinsma 2.46, 31. Van der Ven 2.58. Van onze verslaggever San Sebastian - Titelverdediger Alex Zülle is vandaag op het WK tijdrijden in San Sebastian op nieuw een van de grootste kan didaten voor het goud. De Zwit ser bewees zijn vorm in de ronde van Spanje. Zülle treft een handvol serieuze concurrenten (Boardman, Gontsjar, Peschel, Dominguez, Berzin) op zijn weg. Op papier is Chris Boardman de grootste. Sinds de Grand Prix des Nations wordt echter algemeen getwij feld aan zijn vorm. „Maar daar stortte hij pas in op het einde van een tijdrit van bijna 70 kilome ter. Hier rijden we iets meer dan veertig kilometer en over die af stand is Boardman volgens mij gewoon de snelste," merkte Erik Breukink gisteren op. De Nederlander rijdt vandaag zijn laatste tijdrit. „Ik hoop op iets meer dan een tiende plaats," zei hij. „Wie weet zit er wel een medaille in." Top van de startlijst: 1. Zulle (15.37 uur), 2. Boardman (15.35), 3. Gontsjar (15.33), 4. Peschel (15.31), 5. Domin guez (15.29), 6. Jalabert (15.27), 7. Berzin (15.25), 8. Rominger (15.23), 9. Mauri (15.21), 10. Breukink (15.19), 28. Knaven (14.43). San Sebastian - De schrij vende kwaliteiten van Lau rent Jalabert en Eddy Seig neur zijn iedereen onbekend. Tijdens het WK in San Se bastian speelt het Franse duo vandaag echter enkele uren voor journalist. Omdat ze an ders in een plaatselijk hotel geen toegang krijgen om te rusten. De Franse wielerploeg houdt kwartier in Hendaye, een Frans plaatsje net over de grens bij Spanje, Jalabert en Seigneur vormen de Franse afvaardiging tijdens de tijd rit. Om tussen de verkenning van het parcours in de och tenduren en de race 's mid dags niet op en neer te hoeven reizen, verzochten de Fran sen het mediahotel in San Se bastian twee kamers beschik baar te stellen om te rusten. Dat wees het verzoek af. Al leen mediavertegenwoordi gers hebben toegang tot de kamers, was het antwoord. De Franse wielerbond - ook niet gek - accrediteerde ver volgens de twee renners als journalist en boekte twee ka mers. Geen probleem, zei het hotel over de nieuwe aan vraag. Maradona: te weinig urine voor DNA-test Buenos Aires - De hoeveelheid urine die 24 augustus bij de Ar gentijnse voetballer Diego Maradona is afgenomen, is te klein om een DNA-test op uit te voeren. Dit onderzoek zou moeten aantonen dat de urine met daarin sporen van cocaïne wel dege lijk aan de vedette toebehoort. Volgens Maradona's advocaat Hugo Wortman Jofre is te weinig urine afgenomen. Na de test, waarbij Maradona voor de derde keer in zijn loopbaan positief werd bevonden, meldde hij dat er geknoeid moest zijn met de urinemonsters. Het duel in de Champions League tussen Dynamo Kiev en PSV is verschoven van woensdag 26 naar donderdag 27 novem ber. Omdat die dag geen wedstrijden gespeeld worden in de Eu ropacup voor bekerwinnaars, heeft de UEFA de luxe om de twaalf wedstrijden in de Champions League te verdelen over twee dagen. Feyenoord speelt wel gewoon op woensdag, thuis tegen Juventus. De maatregel van de UEFA is bedoeld om de supporters een ex tra wedstrijd op tv te geven. Zes wedstrijden werden verzet naar donderdag. Het zijn: groep A: Borussia Dortmund - Galatasa- ray, Parma - Sparta Praag, groep B: Manchester United - Kosi- ce, groep C: Dinamo Kiev - PSV, groep D: Porto - Olympiakos, Rosenborg - Real Madrid. Jan Molby is ontslagen als trainer van Swansea, dat uitkomt in de derde divisie in Engeland. De voormalige Ajacied kende met zijn ploeg een belabberde competitiestart. Van de eerste tien duels won de club er slechts drie. De 34-jarige Deen, die in 1995 stopte met zijn actieve carrière, begon bij Swansea in fe bruari 1996. Molby, die verder elf jaar speelde voor Liverpool, voetbalde 33 maal voor het nationale Deense elftal. Roberto Donadoni is teruggekeerd bij het kwakkelende AC Milan. De 34-jarige middenvelder kwam een contract overeen voor de duur van twee jaar. Twee jaar geleden vertrok Donado ni naar de Verenigde Staten, waar hij voor de New York Metro Stars speelde. Vorige week werd hij vrijgekocht. Donadoni is teruggehaald op uitdrukkelijke wens van coach Fa- bio Capello, die goede herinneringen aan de speler bewaart. De Duitse international Lars Rieken is zes weken uitgescha keld, wegens een enkelblessure. De speler van Borussia Dort mund scheurde zaterdag in het duel met Armania Bielefeld zijn enkelbanden. Woensdag heeft arts Müller-Wohlfahrt Rieken in München ge opereerd. Oranje nu al aan de champagne Adelaide - Het hockeytoernooi om de Champions Trophy moet in Australië nog beginnen. Maar de eerste fles champagne heeft het Nederlands mannenteam al in zijn bezit. Teamarts Peter Verstappen was de gelukkige. Hij verleende in de nacht van dinsdag op woensdag eerste hulp op hoog niveau. Tijdens de vlucht van Hongkong naar Adelaide moest hij tot twee keer toe zieke passagiers te hulp schieten. Als dank kreeg Verstappen van de bemanning een fles champagne en een plaats in de businessclass aangeboden. Van Rootselaar naar Houthalen Amsterdam - Basketballer Cees van Rootselaar heeft een con tract getekend bij het Belgische Houthalen. De 31-jarige spel verdeler vervangt daar de Amerikaan met Nederlands paspoort Kendall Mack, die geblesseerd is. Van Rootselaar stapte in de zomer over van Den Helder naar Freiburg. Bij de Duitse club die promoveerde naar de hoogste Bundesliga, was hij twee maanden in dienst. „Ik kon niet op schieten met de Joegoslavische coach Martic," aldus de interna tional. Rodman nog een jaar bij Chicago Bulls Chicago - Dennis Rodman heeft zijn contract bij de Chicago Bulls met een jaar verlengd. De Bad Boy in het Amerikaanse profbasketbal ging akkoord met een basissalaris van 2,5 miljoen dollar. Bij goed gedrag en prolongatie van de titel kan hij zijn verdien sten opvijzelen naar rond de 7,5 miljoen dollar. Vorig seizoen verdiende Rodman bij de Bulls 9 miljoen dollar. De 36-jarige Rodman werd het afgelopen seizoen voor de zesde opeenvolgen de keer de beste rebounder in de NBA met gemiddeld 16,1 re bounds per wedstrijd. GP Frankrijk van de kalender Parijs - De Grote Prijs van Frankrijk komt niet voor op de For mule I kalender van 1998. De race op Magny-Cours is geschrapt. De autosportfederatie ligt overhoop met de Franse minister van Sport over de televisierechten. In 1998 bestaat het WK voor de Formule I uit zestien races. Het seizoen begint op 8 maart in Melbourne en eindigt op 1 novem ber in Japan. BASKETBAL Mannen eredivisie: Rotterdam - Prisma 74-54. Bamberg. Koracbeker, tweede ronde, mannen. Tweede speeldag: TTL Bamberg (Dpi) - Den Helder 88-47 (42-28). HOCKEY Keulen. Oefenwedstrijd vrouwen. DUITSLAND - NEDERLAND 2- 1 (1-1). 10. Thate 0-1, 18. Latsch 1- 1 (sc), 43. Krienke 2-1. Scheids rechters: Knülle en Buisine (Fra). Toeschouwers: 75. Straf corners Duitsland 4, Nederland 5. PRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto. Trekking A: 18-30-36-39-43-46. Reservegetal: 16. Trekking B: 8- 12-16-27-30-37. Reservegetal: 9. Supergetallen: 7/2. Spel'77: 851 4387. Super 6: 373 233. (onder voorbehoud). SCHAKEN Tilburg. Fontys-toernooi. Tiende ronde: Kasparov (Rus) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Piket (Ned) 1-0, Shaked (VSt) - Leko (Hon) 0-1, Sjirov (Spa) - Onitsjoek (Oek) 1-0, Svid- ler (Rus) - Polgar (Hon) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Lautier (Fra) 1-0. Stand: 1. Kasparov 7 1/2, 2. Kram nik, Svidler 7, 4. Adams, Leko 6 1/2, 6. Polgar 5 1/2, 7. Sjirov, Van Wely 4 1/2, 9. Lautier, Onitsjoek 4, 11. Piket 2, 12. Shaked 1. TENNIS Singapore. Mannen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Johansson (Zwe/5) - O'Brien (VSt) 6-2 1-6 7-5, Courier (VSt/3) - Srichaphan (Tha) 2-6 6-4 6-3, Gustafsson (Zwe) - Frederiks- son (Zwe) 6-1 6-4. Tweede ronde: Damm (Tsj/6) - Spadea (VSt) 7-6 7-5, Tillström (Zwe) - Stafford (ZAF) 7-6 6-4, Kiefer (Dui/8) - Wilkinson (GBr) 6-4 6-3, Rios (Chl/2) - Black (Zim) 6-2 6-7 7-6. Wenen. Mannen, 1,6 miljoen gul den. Eerste ronde: Woodruff (VSt) - Philippoussis (Aus) 6-4 6-4, Ru- sedski (Eng/4) - Medvedev (Oek) 7-6 6-4, Norman (Zwe) - Prinosil (Dui) 6-2 7-6, Henman (Eng) - Mantilla (Spa/7) 6-4 4-6 6-4. Tweede ronde: Ulihrach (Tsj) - Kuerten (Bra/5) 6-4 6-4, Larsson (Zwe) - Enqvist (Zwe/8) 7-5 6-4. Dubbel, eerste ronde: Sieme- rink/Ivanisevic (Ned/Kro) - Kem- pers/Oosting (ned) 6-2 7-6. Filderstadt. Vrouwen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/5) - Schultz (Ned) 7-6 6-1, Grande (Ita) - Testud (Fra) 7-6 6-3. Twee de ronde: Hingis (Zwi/1) - Zvereva (WRu) 4-6 6-1 6-4, Schnyder (Zwi) - Majoli (Kro/3) 6-2 6-2, Raymond (VSt) - Novotna (Tsj/2) 3-6 6-4 6- 4. Dubbel, eerste ronde: Schultz/Spirlea (Ned/Roe) - Ba- bel/Huber (Dui) 6-3 6-4. VOETBAL EERSTE DIVISIE HERACLES - VEENDAM 3-1 (1- 0). 11. Velten 1-0, 50. Nijhuis 2-0, 83. De Kruyff 2-1, 84. Velten 3-1 Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 2275. Gele kaart: Hei- nola, Hilgerink (Heracles). Panningen. Oefenwedstrijd ama teurs. NEDERLAND - IERLAND 3-0 (1-0). 31. Lindeboom (SC Gene- muiden) 1-0, 63. Drummen (DBS) 2-0, 77. Van der Werf (Olym- pia'28) 3-0. Toeschouwers: 1500.

de Stem | 1997 | | pagina 11