Universiteit van Amsterdam krijgt een popprofessor Optrekken met zigeuners en gezinnen in armoede DESTEM Debuutroman van Dion Delahaye Twee documentaires van Bredase cineastes te zien op tv Soustrot neemt de tijd voor Strawinsky-partituur nog als nieuw Bob Dylan SCHIJF Frank Zappa Spice Girls naar Arnhem en Antwerpen Rotterdam vil beeld Marley DE STEM Gids Amsterdam (anp) - De Universiteit van Amsterdam krijgt een bijzonde re leerstoel in de popmuziek. De popprofessor maakt volgend jaar september zijn debuut, aldus de Stichting Popmuziek Nederland (SPN). De leerstoel krijgt onderdak bij de fa culteit der politieke en sociaal-culture le wetenschappen. De hoogleraar wordt voor een dag in de week aangesteld. De Stichting, die binnenkort wordt her doopt tot Nationaal Pop Instituut, heeft de financiering hiervoor bijna rond, al dus directeur Jaap van Beusekom. Het universiteitsbestuur moet nog zijn goedkeuring geven, maar een woord voerder van de UvA verwacht geen dis- sonante geluiden uit die hoek. „Het is een goede zaak dat de popmuziek se rieus wordt genomen," aldus de woord voerder. Eerder dit jaar verzorgde de UvA al colleges, waarin het fenomeen Madonna op wetenschappelijke wijze werd belicht. De SPN probeerde vijf jaar geleden al een leerstoel te vestigen. Vorig jaar be naderde de universiteit de stichting hiervoor. Popmuziek en de bijbehoren de jongerencultuur is vanuit de sociale en communicatieve wetenschap nog on ontgonnen terrein, aldus Van Beuse kom. In Groot-Brittannië en de Vere nigde Staten besteden universiteiten al veel langer aandacht aan dit de cultuur aspect. De bijzondere leerstoel geldt voorlopig voor vijf jaar. De SPN, die nog werkt aan de profielschets voor de popprofes- Door Marjan Mes Van de Sinti, een zigeuner volk dat 600 jaar geleden uit India werd verdreven en sindsdien over Europa is verspreid, weten we in ons keurige landje maar weinig. Toch leven ze vaak op woonwagenkampen vlakbij ons in de buurt en hebben ze een rijke, eigen cultuur. En bovendien een tragisch oorlogsverleden. Onder het oog van onze ei gen Nederlandse politie werden deze zigeuners tij dens de Duitse bezetting met hele families tegelijk naar Auschwitz afgevoerd. De drie hoofdpersonen uit de ontroerende documentaire Schreeuwen of zwijgen van de Bredase filmmaaksters Anneke Hopmans en Anne-Mieke van den Berg weten er van mee te praten. De mooie, intelligente Lalla - strijdster voor de rechten van de zigeuner - onthoudt haar kinderen de kennis over de nazi misdaden niet, al zijn ze nog erg jong. Wat er met zigeunervrouwen is gebeurd, is echter zo erg dat er niet over gepraat kan worden, vertelt Lalla in de film. Een be zoek aan het voormalige Zigeu ner-Lager in Auschwitz bezorg de deze ernstige, sociaal voelen de vrouw onverwacht een grote angst. Dat het haar kinderen ook nog eens zal overkomen. „Als ik daar eerder was geweest, zou ik waarschijnlijk niet eens aan kin deren zijn begonnen," veronder stelt ze. En dat terwijl kinderen - en be jaarden - alles zijn in de zigeu nercultuur. Ze worden op han den gedragen. Ondanks haar Een scène uit de SolFilm-documentaire 'Schreeuwen of zwijgen' over een zigeunerfamilie in Nederland, gemaakt door Anneke Hop mans en Anne-Mieke van den Berg. V.l.n.r. Lalla, Hannes en Zoni. foto solfilm drukke werk als woordvoerster van de Nederlandse Sinti-orga- nisatie zorgt Lalla ook nog voor een groot kind, een zwaar ge handicapte broer. Als eerbetoon aan haar overleden moeder. Het zijn onthullende beelden over zorgzaamheid. Onderduiken De familieband, saamhorigheid, respect voor het leven, muziek, de natuur zijn uiterst belangrijk bij ons, vertelt Lalla's vader Hannes, die tijdens de oorlog op de meest vreselijke plekken in de Achterhoek moest onderduiken. Met een wijsheid, die niet uit de boeken komt, praat hij over de moraal en zeden van de zigeu ners, hun eigen taal, geloof, mu ziek en recht. Kindermisbruik en verkrachting van vrouwen wordt in Nederland niet streng genoeg gestraft. „Daarom heb ben wij onze eigen berechting", vertelt hij. Samen met neef Zoni, een ont wikkeld en muzikaal man (die buiten de zigeunergemeenschap carrière maakte) bezoekt hij in de film de plaatsen waar de Duitsers de zigeuners opjaag den. Op het station van Assen zag de kleine Zoni hoe zijn vader en kaalgeschoren moeder ('dat is het ergste wat er bestaat') met de andere kinderen in een beesten wagen werden weggevoerd. Zelf heeft hij toen kunnen ontsnap pen. Maar tot op de dag van van daag meent hij soms zijn moeder voor zich te zien. Dodenherdenking Oom Hannes is bereid tot verge ving en 'het leren van elkaar en van andere volken.' Maar toen hij een keer tijdens een doden herdenking werd geconfronteerd met militair vertoon is hij weg gelopen en er nooit meer heen gegaan. „Wij doen zoiets zelf in het bos bij een Mariabeeld en spelen dan onze heilige liederen op de viool." Anneke Hopmans en Anne-Mie ke van den Berg maakten na mens SolFilm voor de IKON- televisie een mooie, evenwichti ge documentaire, die met respect voor de geïnterviewden en met sfeervolle zigeunermuziek op de juiste momenten, inzicht ver schaft in de behoudende, maar warmhartige levensstijl van de Sinti. „Tijdens de vertoning op het Ne derlands Film Festival was schrijfster Margriet de Moor, die in haar roman De Hertog van Egypte ook over het zigeuner- WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 sor, denkt in de eerste plaats aan een generalist, bij voorkeur iemand uit de hoek van de communicatiewetenschap pen. Daarnaast kunnen ook buitenland se hoogleraren gastcolleges geven. Dat past volgens een woordvoerder van de UvA in de trend om „de banden met de buitenwereld hechter te maken". Een artiest komt volgens Van Beusekom niet voor de popleerstoel in aanmerking. Breda - Het natuurlijk verlangen van de mens om de aard van God te doorgronden. Met dat thema is de Bredanaar Dion Delahaye al vele jaren bezig. Uitgeverij De Geus brengt nu zijn eerste boek op de markt. Zijn debuut kreeg de titel Het natuurlijk verlangen en beslaat 356 pagina's, Geus geeft Het natuurlijk vet langen echter uit als een zelf. standig boek en rept niet over een cyclus. De roman wordt vrijdag 10 ok tober om 20.30 uur gepresen teerd in de stiltezaal van de bi bliotheek, Molenstraat 6 in Breda. Dion Delahaye leidt zijn roman in onder het motto Hei kneden van de geschiedenis en is bereid vragen te beantwoor den. De 39-jarige Delahaye goot zijn filosofische overpeinzin gen in de vorm van een roman over de wonderen die de mys tieke monnik Werner van Eichtal verricht zou hebben. Deze monnik is gemodelleerd naar Meester Eckhart, die leef de rond het jaar 1300. Vorig jaar verklaarde de schrijver in een interview in De Stem een reeks boeken af te hebben die samen een geheel vormen. De volk schrijft, erg geroerd", aldus de filmmaaksters. „Zij kent Zoni namelijk persoonlijk. Wij heb ben lang met deze zigeunerfami lie opgetrokken om hun vertrou wen te winnen. Daardoor kon den we net iets dieper in him le ven doordringen dan gewoon lijk." Armoede Regisseur en scenarioschrijfster Anneke Hopmans trok ook lan gere tijd op met twee sociaal zwakke, Nederlandse families, die al generaties lang in armoede leven. Ook zij worden gediscri mineerd en met de nek aangeke ken. Gemeen met de zigeuners hebben zij hun liefde voor de fa milie en hun zorgzaamheid voor elkaar. Dat is ook het aspect waar de filmmaakster al haar sympathiserende aandacht op richt. In de documentaire Gewoon door blijven ademen toont Hop mans beelden uit het leven van Leen uit Breda en Neel uit De venter, en hun families. Twee kansarme vrouwen, die zich toch 'rijk' voelen, omdat ze hun fami lie hebben. Ook zij hebben zo hun sociale rituelen, waar ze graag krom voor willen liggen. Verbazingwekkend is de sociale opofferingsgezindheid van deze vrouwen. Leen vindt het van zelfsprekend dat ze iedere nacht om half drie opstaat om een buurvrouw medicijnen te geven. 'Omdat ze zelf niet kan klokkij- ken, lezen en schrijven.' De film 'Schreeuwen of zwijgen' van Anneke Flopmans en Anne-Mieke van den Berg wordt op 18 oktober (14.00 uur) vetoond in Chassé Cinema in Bre da en wordt op 23 oktober uitgezon den door de IKON op Nederland 1 (21.40 uur) De documentaire 'Gewoon door blij ven ademen' van Anneke Hopmans is morgenavond, 9 oktober, te zien via de IKON-tv, Nederland 1, om 21.40 uur. Breda - Chassé Theater (mid denzaal). Concert door Het Brabants Orkest (serie A-l). Programma met werk van Ra- vel, Chausson en Strawinsky. Soliste: Sylvie Brunet (mezzo sopraan). Dirigent: Mare Sous trot. Gehoord op 6 oktober 1997. Door Frans Baljeu In zijn overzichtelijke toelich ting voor het concert memo reerde Peter Korz de twee dracht die Strawinsky's Sacre du printemps in 1913 bij zijn première had gezaaid. Brave burgermansluisteraars, die vergeefs op traditionele wel luidendheid afkwamen, gin gen zelfs op de vuist met meer avontuurlijke muziekliefheb bers die de vernieuwing niet schuwden. Gezien de niet echt optimale bezetting van de zaal blijven de destijds enigs zins denigrerend als 'burger mansluisteraars' aangeduide muziekliefhebbers anno 1997 kennelijk gewoon weg. De London Times van 1913 schreef profetische woorden toen ze meldde, dat de Sacre dezelfde impact op de 20e eeuw zou heb ben als Beethovens 9e op de 19e eeuw. Deze inmiddels 84 jaar ou de partituur blijft een van de we reldwonderen van deze eeuw en klinkt nog steeds als nieuw. Toch moet het ook voor luiste raars die Mozart-oren hebben met Chopin-lelletjes een verfris sende ervaring zijn om zich eens te laten meeslepen, zeker als Strawinsky's partituur wordt omgezet in het orkestrale orgie, waarop Het Brabants Orkest op volle oorlogssterkte zijn publiek tracteerde. Chefdirigent Soustrot nam er de tijd voor om de destijds ook voor de componist zelf moeilijk te no teren gedachten te ontvouwen. Aanvankelijk leek het er zelfs op dat hij een lyrische Sacre wilde maken, om het contrast met de Ravel- en Chausson-welluidend- IN DE wereld van de muziekin dustrie wordt weinig aan het toe val overgelaten. Als het even kan worden er op artiesten labeltjes geplakt, opdat media en handel de betreffende act direct kunnen duiden. Zodoende staat er op de mailing van Columbia Records die de nieuwe plaat van Bob Dylan aan kondigt: repertoire: folk. Dat Dy lan bij de paus misschien nog enige introductie behoeft, is wel licht nog te begrijpen, maar voor het overige is het een tamelijk overbodige toevoeging. Boven dien kun je Time Out Of Mind, Dylans nieuwste, amper een folk- plaat noemen. Zijn teksten stam men wellicht uit die traditie, maar zijn muziek op deze plaat heeft er maar weinig mee van doen. Time Out Of Mind is een bijzon der aangename verrassing. Wie op grond van bijvoorbeeld de beelden van dat paus-concert of andere recente optredens in de veronderstelling verkeerde dat Bob Dylan weinig meer te bieden heeft, die komt bedrogen uit. Vanaf het ijzersterke openings nummer Love Sick tot en met de afsluiter Highlands hoor je een zanger aan het werk die zijn ver minderde vocale vermogen heeft omgebogen tot een nadrukkelijke MUZIEKRECENSIES troef. Al luisterend moet je aan figuren als J.J. Cale en Captain Beefheart denken die hun matige zang compenseren met een over vloed aan muzikale sfeer en tref zekere instrumentaties. Bob Dy lan doet dat ook. In zeker opzicht is Time Out Of Mind zelfs een heuse gitaarplaat, want naast Dylan zelf en produ cer Daniel Lanois doen ook nog eens Duke Robbilard, Robert Britt, Bucky Baxter en Cindy Cashdollar mee als gitarist. Niet dat er hevig solo-werk op voor komt, maar al die gitaren dragen de elf stukken op deze plaat na drukkelijk. Een andere pijler wordt gevormd door de key boards van afwisselend Jim Dickinson en Augie Meyers. Dy lans stem treedt veel minder op de voorgrond dan op vorige pla ten het geval was. Mede daardoor zijn de teksten minder nadrukke lijk en in sommige gevallen on dergeschikt aan de klank van de song. Time Out Of Mind is een rauwe plaat. Enerzijds omdat de muziek ongepolijst is, anderzijds omdat Dylan je zonder al te veel voorbe houd met zijn emoties confron teert. Juist dat min of meer ge broken stemgeluid maakt de ver tolkingen extra aangrijpend c.q. krachtig. Het eerder genoemde Love Sick, maar ook Standing In The Doorway, Million Miles, Not Dark Yet, Can't Wait en High lands zijn bovendien zulke sterke composities dat je de neiging krijgt om Time Out Of Mind tot de beste platen van dit jaar te re kenen. Het is Dylans beste lang- speler sinds jaren. (Columbia) wim van leest MET 200 Motels maakte Frank Zappa begin jaren zeventig een film en gelijknamige dubbel-el- pee die goeddeels muziek uit die film bevatte. De film werd geen overweldigend succes. De plaat werd vrij zeldzaam, omdat de rechten ervan bij United Artists en niet bij Zappa zelf berustten. Dik tien jaar geleden werden de laatste vinyl-exemplaren in de VS geperst en bij de Zappa-fana- ten stond het album al jaren bo ven aan het lijstje van opnamen op cd waarnaar reikhalzend werd uitgekeken. Zappa's erfgenamen hebben die rechten inmiddels wel en zodoen de is er nu de geremasterde dub- bel-cd 200 Motels. Als bonus staan er vijf bonustracks op als mede een via cd-rom af te spelen promotie-trailer voor de film. Het toenmalige boekwerkje bij de dubbel-elpee is omgevormd tot een cd-boekje van 56 pagina's waarin de wordingsgeschiedenis van het project wordt beschreven en er zit ook nog eens een poster bij. Als dat voor de liefhebber al niet reden genoeg is om 200 Motels aan te schaffen, dan zijn het wel de duetten Daddy, Daddy, Dad dy, What Will This Evening Bring Me This Morning en Magic Fin gers van Mark Volman en Ho ward Kaylan, alias Flo Eddie. Het is het beste wat deze ex- Turtles ooit onder Zappa's lei ding gemaakt hebben. Het zijn fantastisch gezongen stukken. Meer komisch van aard, maar on ontbeerlijk in het totale Zappa- oeuvre is het door het duo uitge voerde nummer Penis Dimen sion. Een ander verplicht num mer voor de verzamelaar is Lo nesome Cowboy Burt, gezongen door Jimmy Carl Black en in de Zappa-historie inmiddels onlos makelijk gekoppeld aan Harder Than Your Husband van de lang- speler You Are What You Is. En dan is er ook nog eens de gezon gen versie van Strictly Genteel, met de fantastische zinsnede Lord have mercy on the people in England for the terrible food that these people must eat... Binnen het oeuvre van Zappa is 200 Motels de onmisbare schakel tussen zijn platen uit de jaren zestig en die uit de jaren zeven tig- 200 Motels is dik vijfentwintig jaar na de eerste verschijning nu een historisch document. Des tijds was het project bedoeld om ondermeer de hectiek van het touren met een rockgroep weer te geven. Tegelijkertijd was het des tijds een pretentieuze poging van Zappa's kant om zijn veelzijdig heid in één project samen te bal len. In muzikaal opzicht kreeg de orehestrale, avantgardistische kant de overhand, wat teksten betreft is het Zappa's meest ope- rette-achtige plaat geworden, al leen al de titels voor de diverse nummers zijn buitengewoon hi larisch. Destijds bevatte de plaat een schat aan toen nog amper ge hoorde Amerikaanse schutting- taal. Dat effect is er nu niet meer, al blijft het lekker om de gepe perde dialogen van Flo Eddie te beluisteren. (Ryko, MGM, Mu nich Records) wvl 200 Motels van Frank Zappa: eindelijk op cd. heid voor de pauze niet te groot If maken. Het eerste, meest de ritmische blok klonk namelijk nogal tam. Daardoor kwam .wel de uitgroei van eenstemmighai tot een ware blazerspolyfonie de introductie tot in details ovei. Steeds meer bleek echter kracht van de brede adem Soustrot in deze partituur aan bracht. Het gevoel voor bleef, ook in de vele momenten van totale onderdompeling die je als publiek onderging in woeste kleurenpalet dat het ge concentreerd musicerende orkest voluit benutte. Voor de pauze klonk er een uur muziek uit een totaal anderewe reld, die aan het begin van eeuw meer te horen was. Ook it Ravels als glashelder filigraan georkestreerde naïef de pianosuite Sprookjes van m- der de gans nam Soustrot tijd. Te oerdelen aan de kuchjes gedurende de-eerste frêledeeltjes had het publiek even tijd om te wennen aan de rust vaak zonder dirigeerstok rende Soustrot aan het begin het concert gelijk wist op te roe pen. Men gaf zich echter gewon nen voor de intense klankschoon heid die-orkest en dirigent senteerden. De Franse mezzo-sopraan Sylvie Brunet zong voor de pauze Chaussons zelden uitgevoerde Poème de l'amour et de la mei Haar beeldende interpretatie, ook als ze niet zong, en het weel derige klinkende orkest niet voorkomen dat dit voor mij toch het minst boeiende pro grammaonderdeel bleef. Van onze verslaggever Antwerpen - De Engelse meiden groep Spice Girls komt naar Ant werpen. De groep geeft op dins dag 31 maart een concert in het Sportpaleis. Daar kunnen 15.006 fans in, maar wie er bij wil zijn. zal zich moeten haasten, zo is dt verwachting. De voorverkoop voor het optreden is gisteren be gonnen. Op 28 maart treedt de groep op in het dan pas afgebouwde multifunctionele stadion Gein- dome in Arnhem. Het betri eerste popact in Gelredome Maandag presenteerden ze b Granada nog hun tweede album. Spice World. Tijdens het optreden is er in he Gelredome plaats voor 30.000 be zoekers. De voorverkoop start za terdag. Rotterdam (anp) - De Rotterdam se stichting Half wil het stan - beeld van de in 1981 overled reggeazanger Bob Marley naar Maasstad halen. Het beeld is r--j weggemoffeld in een donkere n in een museum op Jamaica, s» als het aan de stichting ligt «f het in het centrum van R°te dam te staan. De bevolking van Kingston Keur de het beeld van de kunstena» Christofoor Gonsalez af, om het niet genoeg gelijkenis zou nen. De Rotterdamse stichW Half houdt zich bezig met n promoten van kunstenaars ui Afrikaanse diaspora door meer exposities te organised NEDERLAND 1 07.00 Journaal 07.05 GgI P'cture 07.29 Ontbijt-TV 09.00 Journaal 09.08 De ochtenden 09.53 Rondom Tien (herh) ,029 Beeldenstorm (herh) ,038 Close-Up (herh) 1136 Jos op 1 (herh, tot 12.31) ,5 ,2 The House of Eliott, serie (herh) 1605 Jos op 1, middagmagazine ,701 Alles kits met De Transilvaanse en ge dierenwinkel; 17.26 Emil; 17.51 Alles kits kwis 18.06 Growing Pains, comedy ,833 Get the Picture ,9.01 Studio RKK, actualiteiten uit kerk en samenleving ,9.29 Natuur in eigen land: De Drent- sche A. 20.00 Journaal 20.25 Netwerk, actualiteitenrubriek 20 58 Weeroverzicht 21.05 Wright Verdiets, rechtbankserie (herh) 21.54 Yoy: De bokser en de dichter, portret 22.22 Drie mannen in de woestijn, do cumentaire 2319 De ladder van de directeur (tot 23.55) NEDERLAND 2 sf 09.00 Koekeloere (tot 09.15) 09.30 Ik Mik Loreland (tot 09.50) 10.00 Fysica-bits bovenbouw, Blok 9 en 10 (tot 10.20) 10.45 Zep 1100 Seks: Lust of last? Afl. 1-3 (tot 12.00) 13.00 Journaal 13.05 Pique-nique (Frans voor beginners) 13.30 De rooie draad 14.05 Man/Vrouw 14.45 Kids for animals 15.00 Spreekuur 15.55 PP: Uitzending AOV 16.00 Journaal 16.08 Widget, tekenfilmserie 16.37 WK wielrennen, individuele tijdrit van vrouwen en van de mannen on der de 23 jaar 17.29 2Vandaag, actualiteiten met om 17.30 en 18.00 Journaal; 18.43 Sportjournaal en vanaf 18.51 Hoofdpunten uit het nieuws ge volgd door het weer 18.59 Vogels dichterbij: Op de Wadden 19.25 Rail Away, documentaire-serie: Spanje 19.58 De leukste thuis (herh) 20.30 Studio Sport 21.55 Derrick, politieserie 23.00 Studio NOS met om ca. 23.30 Jour naal (tot 23,35) NEDERLAND 3 12.00 Journaal 12.07 MiddagEditie J-; 13.00 Journaal 13.06 Van gewest tot gewest (herh) 13.31 r" (VARA) Barend Witteman (herh) 13.51 16.01 16.01 17.0! 18.01 18.14 18.2! 18.4; 19.02 19,21 19.51 20.35 21.01 21.29 21.52 22.00 22.16 22.33 23.03 23.23 07.00 07.10 08.08 08.35 09.30 10.00 11.00 11.45 12.30 13.00 13.30 14.00 15.05 16.00 16.10 17.00 17.05 18.00 18.10 18.30 19.00 19.30 20.00 20.30 22.10 22.30 23.30 00.15 01.00 06.40 07.00 07.10 07.30 07.40 08.00 08.10 BELGIË FRANS 1 12.50 Nieuws 13.25 Téléchat 13.35 Freun- defürs Leben, serie 14.20 Le jardin extraor dinaire 14.55 Génies en herbe 15.30 lei bla bla, kindermagazine 16.35 The Waltons, se rie 17.30 The Streets of San Francisco, mis daadserie 18.30 Régions soir 18.50 Cartes sur table 19.05 Le quotidien des sports 19.30 Nieuws 20.10 Faits divers, reportages 21.15 Malice, Amerikaanse thriller uit 1993 van Harold Becker met Alec Baldwin, Nicole Kidman en Bill Pullman 23.05 Coup de film, magazine 23.35 Laatste nieuws BELGIË FRANS 2 16.25 lei bla bla, kindermagazine 17.20 Téléchat 17.30 passé quand? 18.00 lei bla bla 18.55 Régions soir 19.15 Gourman- dises, culinair magazine 19.30 Nieuws 20.05 Papa, maman et moi, gezinsmagazine 20.25 TéléCiNéMa, magazine 21.15 Malice, Amerikaanse thriller uit 1993 van Harold Becker met Alec Baldwin, Nicole Kidman en Bill Pullman 23.00 Laatste nieuws 23.25 Cartes sur table, magazine (tot 23.40) DUITSLAND 1 05.30 Morgenmagazin, ontbijttelevisie 09-00 Heute 09.03 Dallas, soap 09.45 Tele- Gym 10.00 Heute 10.03 Letzte Hilfe, repor tage 10.35 Info Gesundheit 11.00 Heute 11-04 Rich, Young and Pretty, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Norman Taurog 12.35 Lander-Report 12.55 Presseschau 13.00 Mittagsmagazin met Heute 13.45 Flusminus-News 14.00 Tagesschau 14.03 WunschBox, amusement 15.00 Tagesschau 15.15 Abenteuer Wildnis, serie natuurdocu- mentaires 16.00 Fliege, talkshow 17.00 Ta gesschau 17.15 Brisant, boulevardmagazine 17.55 Verbotene Liebe, serie 18.25 Marien- °f,serie 18-55 Nicht von schlechten Eltern, serie 20.00 Tagesschau 20.15 Napoleon r|tz, tv-film 21.45 Verklart, verhasst, verg assen, portret van SA'er Horst Wessel, die in '930 op 22-jarige leeftijd overleed aan een schotwond en door Goebbels onmiddellijk ut martelaar en mythe werd gemaakt 22.30 Tagesthemen 23.00 The Young oisoner's Handbook, speelfilm 00.35 Nachtmagazin 00.55 Romance on the High Seas, speelfilm DUITSLAND 2 85-30 Zie Duitsland 113.45 Die Biene Maja, tekenfilmserie 14.10 Sprechtstunde bei Dr. Frankenstein, jeugdserie 14.22 Logo, jeugd journaal 14.30 Michel aus Lönneberga, jeugdserie 14.55 Theos Geburtstagsecke "■DO Heute 15.05 Gesundheit!, medisch agazine 15.30 Geniessen auf gut deutsch, Minair magazine 16.00 Hessische Geschich- "'sene 17;00 Heute 17.15 Hallo Deutsch- no maSaz'ne 17-45 Leute heute, magazi- 14 «i, W'lde Zeiten' Serie 19-°° Heute hi fiu - Risiko inbegriffen, - m 20-15 Vorsicht, Falie! 21.00 Aben- teuei le, re nun, 22.4 nach Breal 08.01 Gym Loka sie 1 12.01 mag; prog Sesar ben, Clip' cumr port: '601 unte ven land zeit met 1977 19.3 Mith NRW Rück Beac in Pc lag - tect Unie Brea Schv 07.0 Nevi re ri gazi vatii a So The 15.1 the Chu spel 18.1 Blut bou oplf Wo ne misi terj 22.: Chi der 07. Ne\ ver Wi

de Stem | 1997 | | pagina 22