Stichting Groede heeft nog schulden Al peuters van peuters over de vloer POLITIE RAPPORT Saneren vuile bodem Keizer Karelplein in Sas van Gent noodzaak Veel gelijke spelen in vijfde ronde poolen Sasse Siesa voert 'Prils de dekhengst' op SPORT Sluise straten op de schop Winkeldiefstal Bromfietscontrole Rij-ontzegging Vernieling auto Ruit vernield diefstal Dronken DESTEM MM, zeeland DINSDAG 7 OKTOBER 1997 c3 Verlies over eerste zes maanden Jenny de Krijger kwart eeuw peuterleidster bij Pim Pain Poentje Zakkenrollers weer actief SECG wil eerder informatie GS over economische zaken Recreatief volleybal Wedstrijden dikkebanden Leiders maken geen fout IN HET KORT Hulst - Uit een winkel aan de Gentsestraat is zondagmiddag tussen vier uur en half vijf een sommeliersmes ter waarde van driehonderd gulden gestolen. Terneuzen - Bij een bromfiets controle maandagmorgen op het sluizencomplex in Terneu zen heeft de politie zes bekeu ringen uitgeschreven. Er wer den in totaal 35 brommers ge controleerd. Drie produceer den te veel lawaai, bij één ont brak de bel, één berijder werd beboet omdat hij geen kinband gebruikte en één omdat hij links reed. Draaibrug - De politie heeft maandagmorgen een 33-jarige inwoner van Sluis-Aardenburg betrapt toen hij ondanks ont zegging van de rijbevoegdheid toch op een motor reed. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Hulst - Een 51-jarige inwoner van Hulst heeft aangifte ge daan van vernieling van zijn auto. Die stond in de nacht van zondag op maandag gepar keerd op het Clingeplein. Eén van de banden bleek gisteroch tend lek gestoken. Terneuzen - Bij een 23-jarige inwoonster van Terneuzen werd in de nacht van zaterdag op zondag de ruit van haar wo ning aan de Tholenstraat ver nield. De schade bedraagt 150 gulden. Terneuzen - Een 19-jarige Ter- neuzense deed aangifte van diefstal van haar portemonnee. Deze was zondag tussen 11.45 en 12.15 uur uit haar jas ge haald die was opgehangen in een kleedlokaal van de sport vereniging aan de Zuiderpark- laan. Zij mist onder meer ruim honderd gulden. Hulst - Een 45-jarige Hulsten aar werd rond half drie in de nacht van zaterdag op zondag onder invloed van drank aan getroffen achter het stuur van zijn auto. Ademanalyse wees uit dat hij een stevige slok had gedron ken. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en een dagvaar ding. Zijn rijbewijs is ingevor derd. Van onze verslaggever Sas van Gent - Bodem en grondwater in de omgeving van de plaats waar tot 1992 op het Keizer Karelplein in Sas van Gent een pompstation heeft gestaan, moet snel wor den gesaneerd. In een ontwerp-beschikking rep pen GS van Zeeland van een ern stige bodemverontreiniging waarvan sanering zeer geWenst is. Onderzoek heeft uitgewezen dat de grond ter plaatse en in de om geving van de voormalige pomp- eilanden aan beide zijden van de weg matig tot sterk is vervuild met aromaten en minerale olie. Geaccepteerde waarden worden duchtig overschreden. De vastgestelde verontreiniging aan de westkant van de weg is via leidingsleuven en het wegbed verspreid tot buiten het terrein waar vroeger het tankstation stond. In de omgeving bevindt zich ook de gedempte haven, waar tot een diepte van vier tot vijf meter minerale olie is aange troffen. „Deze verontreiniging kan niet afkomstig zijn van het tankstation. Vermoedelijk is het de vroegere waterbodem," zo schrijven GS. Het grondwater bij de voormali ge pompeilanden is eveneens aan beide zijden van de weg 'zeer sterk' verontreinigd met minerale olie en aromaten. De verontreini ging heeft zich verspreid en is in hoge concentraties aangetroffen tot nabij de gebouwen aan de Westkade. Bedoeling is de verontreinigde grond af te graven tot 3,5 meter diepte en af te voeren naar een reinigingsinstallatie. Hierbij op gepompt grondwater wordt ge loosd, na te zijn gezuiverd. In het terrein bevinden zich nog zeven ondergrondse tanks. Die worden opgegraven en tot schroot ver werkt. In vijftien dagen denkt men dit karwei te klaren. Daarna plaatst men onttrekkingsfilters om het grondwater op te pompen en te saneren. Dat karwei duurt vijftien maanden. Van onze verslaggeefster Groede - De Stichting Groede heeft over de eerste zes maanden van dit jaar een verlies geleden van een paar duizend gulden. De stichting, waar onder meer Het Vlaemsche Erfgoed onder valt, hoopt dit verlies over de tweede helft van 1997 goed te ma ken. Dit blijkt uit een gemeentelijke rapportage over het financieel beleid van de Stichting Groede. In april van dit jaar ging de Oostburgse raad akkoord met het voorstel de stichting een ren teloze lening van 150.000 gulden voor de komende twee jaar voor te schieten. Daar bovenop ont ving de stichting een subsidiebe drag van vijftigduizend gulden. Bij de behandeling van het colle gevoorstel eiste de raad dat een onafhankelijk financieel des kundige het financiële plaatje in Groede in de gaten zou houden voor de gemeente en na een half jaarverslag zou uitbrengen. Vol gens een aantal raadsleden klop te er tot de toekenning van het geld maar weinig van de finan ciële huishouding en moest de gemeente de stichting extra in de gaten houden. Ondanks de sub sidie en de lening is de stichting nog niet helemaal uit de schul den. Een woordvoerder van de ge meente Oostburg verklaart dat de Stichting Groede het eerste halfjaar redelijk heeft gedraaid. „Ze hebben alleen te maken ge had met iets hogere lasten dan verwacht, maar daar staat te genover dat ze meer opbrengsten hebben binnen gehaald dan was geraamd. Er is sprake van een gering ne gatief saldo en aangezien het hoogseizoen in de tweede helft van dit jaar is verwerkt, ver wachten we dat de stichting quitte zal spelen over 1997." Het Oostburgse college van B en W heeft inmiddels een brief naar het bestuur van de stichting ge stuurd waarin wordt gevraagd de begroting en ook de jaarreke ning op tijd naar de gemeente te sturen. „Het is een soort waar schuwingsbrief waarin B en W de stichting verzoeken de termij nen in acht te nemen voor het opstellen van begrotingen. De vorige keer hebben we ook we kenlang op de begroting moeten wachten en dat heeft tot heel wat problemen geleid. Dat hoe ven we hopelijk niet meer mee te maken. Door deze brief proberen we de stichting hier nog eens ex tra alert op te maken." Het Vlaemsche Erfgoed staat hoog in het vaandel bij de ge meente Oostburg. Nadat de pro vincie Zeeland besloot geen geld in dit culturele project te stop pen en ook Europese subsidie uitbleef, besloot de gemeente de stichting te redden en hier tien duizenden guldens in te stoppen. Het Vlaemsche Erfgoed won dit jaar de Toerismeprijs van de ANWB. Jufrrouw Jenny temidden van haar peuters. foto wim kooyman Van onze verslaggeefster Oostburg - Als jonge moeder bracht Jenny de Krijger uit Oostburg haar tweejarig dochtertje naar peuterspeel zaal Pim Pam Poentje, toen nog aan de Baljuw Velters- weg in Oostburg. Ze was zo onder de indruk van de werkwijze van Pim Pam Poentje dat ze besloot peu terleidster te worden. Dat was vijfentwintig jaar gele den en Jenny heeft nooit spijt gekregen van haar beslissing. „Ik ben het werk door de jaren heen alleen nog maar leuker gaan vinden. Peuters beheersen al een kwart eeuw m'n leven en ik hoop nog lang van die kinde ren te kunnen genieten." Na 25 jaar krijgt Jenny inmid dels al peuters van peuters over de vloer. In totaal tachtig kinde ren in de leeftijd van twee tot vier jaar komen een paar keer in de week richting het knusse Pim Pam Poentje-verblijf. In De Krijgers begintijd waren er heel wat minder peuters, zo'n vijfen twintig. De peuterspeelzaal was toen nog ondergebracht in een noodlokaal aan de Baljuw Vel- tersweg. Zeven jaar geleden ver huisde Pim Pam Poentje naar de Breydelstraat waar de kinderen veel ruimte hebben en bij mooi weer tussen het groen kunnen spelen. Sneller „Hier hebben we de rust en het groen, aan de Baljuw Velterweg was het veel drukker. Daar ke ken de peuters hun ogen uit naar alles wat daar allemaal over de weg reed zoals de ambulance, brandweerauto of de scholieren van het Zwincollege. Ik heb het daar altijd goed naar m'n zin ge had en ook hier aan de Breydel straat had ik al snel m'n draai gevonden. Vier ochtenden en drie middagen zijn we met de kinderen in de weer en het heeft me nog geen minuut verveeld. Ons motto is de kinderen lekker te laten spelen. Tegenwoordig lijkt het wel of die kleintjes steeds sneller volwassen moeten worden, maar daar willen wij niet aan. Alles gaat hier vrijblij vend. Laat ze maar lekker in de zandbak graaien of krassen op papier. Laat het kind gewoon kind zijn voordat ze verplicht allerlei opdrachtjes moeten inle veren." Het is duidelijk dat de Oost burgse haar Pim Pam Poentje een warm hart toedraagt. Alle vier de dagen is ze actief en sa men met de drie andere leidsters Lima de Koek, Maaike Butijn en Annie de Jonge vormt ze een hecht team. „Alle vier werken we hier al meer dan twintig jaar, de een hoeft bij wijze van spre ken maar met z'n ogen te knip peren en ik weet al wat er aan de hand is. We hebben een hele hechte band met z'n vieren en ik hoop dat dat nog lang zo mag blijven." Jenny de Krijger is met name trots op het Pedagogisch Be leidsplan dat de vier leidsters hebben opgesteld. Hierin staat precies opgeschreven hoe de lei ding van Pim Pam Poentje werkt, een soort 'spelregelboek' waar ouders veel aan hebben als ze besluiten hun kind naar deze peuterzaal te brengen. Pim Pam Poentje is een populaire peuter speelzaal. Ruim tachtig kinde ren komen hier naartoe en er is zelf een wachtlijst. Nog tien jaar Haar jubileum viert Jenny don derdag 9 oktober. Deze dag zijn alle peuters en hun ouders uit genodigd voor de koffie. „Met een lekkere roomsoes erbij. Al vijfentwintig jaar eten we bij de koffie droge koekjes dus de kin deren weten niet wat ze zien!" Ingrid Neve en haar dansgroep Release treedt donderdag geheel vrijblijvend op. Ze zullen een stuk uit Sneeuwitje ten uitvoer brengen, speciaal herschreven voor de peuters. Jenny de Krijger is nog lang niet van plan te stoppen met haar werk. „Ik ga door tot ik zestig jaar oud ben, dat is nu nog tien jaar en dan moet ik met pen sioen. Daar wil ik nog even niet aan denken. Een leven zonder peuters bestaat voor mij niet." Westdorpe - De vijfde competitieronde van de Poolvereniging Kanaalzone werd gekenmerkt door gelijke spelen. De wedstrij den De Roskam 1-La Chouette, De President-De Pauw, De Tukker 2-De Roskam 2 en The Simpsons-Tricky Hot Shots ein digden onbeslist. New Gravin blijft uitstekend presteren. Die formatie won op overtuigende wijze (5-1) vari dorpsgenoot de Tukker 1. Door die zege en doordat koploper Emerald niet in actie kwam, neemt New Gravin de leiding over in de klassering. Wat er pre cies aan de hand is met viee-kam- pioen De Tukker 1 is zelfs voor insiders een raadsel. Vorig jaar leverde de Westdorpse formatie langdurig strijd om de eerste plaats met Emerald. Nu moet dat team genoegen nemen met een bijrol en een negende plaats in bet klassement. Komende week staat het topduel tussen Emerald en New Gravin op het programma. Dan zal dui delijk worden hoe de krachtsver houdingen in deze competitie lig gen, UITSLAGEN New Gravin-De Tukker 1 5-1 (11- S De Roskam 1-La Chouette 3-3 U-6), Dream Team-Zondagsver- maak (uitgesteld), De President- De Pauw 3-3 (8-7), De Tukker 2- De Roskam 2 3-3 (9-7), The Droo- Pys-De Gravin 4-2 (9-6), The himpsons-Trieky Hot Shots 3-3 Van onze verslaggever Ereskens - Een dertigjarige Oost- urSer is slachtoffer geworden van een wel erg brutale zakken roller. Toen hij zondag via de wandelslurf' de veerboot in weskens verliet werd hij door oen andere passagier stevig tegen e wand gedrukt. In het gedrang verden zijn portemonnee en zon- Hl gerold, iets wat hij overi gens pas later ontdekte. Hij mist, «aast zijn zonnebril, een paar honderd gulden. n Hulst werd zondagmiddag een '"jarige vrouw slachtoffer van en zakkenroller, die actief was ntu mis °P de Grote Markt. Dit haar handtas werd haar por- ®!"°nn,ee, weggenomen. Ook zij »ist enkele honderden guldens. STAND 1. New Gravin 5 wedstrijden ge speeld, 23 punten en 47 frames, 2. Emerald 4-22-44, 3. La Chouette 5-18-42, 4. De President 5-17-36, 5. The Droopy's 5-16-38, 6. Zon- dagsvermaak 4-14-35, 7. Tricky Hot Shots en The Simpsons 5-14- 35, 9. De Tukker 1 5-12-33, 10. De Gravin 4-12-29, 11. Dream Team 4-10-25, 12. De Roskam 1 5-10-27, 13. De Roskam 2 4-8-20, 14. De Pauw 4-7-21,15. De Tukker 2 4-7- 19. Van onze verslaggever Terneuzen/Middelburg - De Sociaal Economische Consul- tatiegroep in Zeeland (SECG) wil eerder geïnformeerd wor den door Gedeputeerde Sta ten over zaken die van econo mische belang zijn voor de provincie. De SECG vindt dat ze op die ma nier haar rol als serieuze ge sprekspartner en medebepaler van het beleid beter tot zijn recht komt. Dit noodkreetje klinkt op uit een evaluatie over de SECG over 1996. De SECG tilt er overi gens niet al te zwaar aan. „In het algemeen zijn we van mening dat bij het provinciale beleid vol doende rekening wordt gehouden met de door ons verwoorde standpunten," aldus de SECG in het jaarverslag over 1996. In het adviesclubje zitten zes ver tegenwoordigers uit werkgevers kringen en zes uit de kring van werknemers. Een zelfde aantal komt uit instelling zoals de Ka mer van Koophandel, Arbeids voorziening en de vereniging van Zeeuwse Gemeenten. De SECG, die 40.000 gulden sub sidie krijgt van de provincie en de Sociaal Economische Raad, wil een budget om onderzoek te kun nen laten verrichten naar actuele vraagstukken zoals de effecten van de Westerscheldetunnel en het vestigingsklimaat in Zeeland voor bedrijven. Van onze verslaggeefster Sluis - Het gemeentebestuur van Sluis-Aardenburg trekt 73.000 gulden uit voor de reconstructie van de Smeestraat, Kalkboei en de Garenmarkt in Sluis. De reconstructie wordt uitgevoerd in het kader 'Sluis naar een hoger peil'. De genoemde straten worden versmald en de trottoirs worden op het zelfde niveau aangelegd als het wegvak. Daarnaast wordt er 'betaald parkeren' ingevoerd en eenrichtingsverkeer ingesteld waarbij het is toegestaan vanaf de Garenmarkt naar Sint Donaes te rijden. Samen met de omwonenden zijn gedurende twee overlegronden de herinrichtingsplannen voorgelegd en doorgesproken. Zij zijn inmid dels akkoord gegaan met de reconstructie. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in de periode 12 november tot en met 2 december 1997. In juli van dit jaar werd de eerste fase van de reconstructie van de Smeestraat, Kalkboei en de Brugstraat uitgevoerd. Het collegevoor stel wordt donderdag 9 oktober besproken tijdens de commissie Vrom. Deze vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de commis siekamer van het gemeentehuis in Sluis. Sas van Gent - Bode 2 gaat ste vig aan de leiding in de eerste klasse gemengd van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent na een overtui gende 3-0-overwinning op Ac- ke. In de eerste klasse vrouwen snoepte C-Line een set af van koploper Savok/de Block, dat met 1-2 wist won. Savok/VSB en Savok/'t Stre mijn maakten er een spannen de wedstrijd van. Savok/VSB moest in de eerste set met 13- 15 de eer aan Savok/'t Slremijn laten, maar zegevierde daarna gemakkelijk met 15-5 en 15-2. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux- Gerrit de Jonge 0-3 (7-15, 4-15, 4- 15), Swagemakers-Gilderakkers 2-1 (15-4, 7-15, 15-5), C-Line-Savok/De Block 1-2 (15-12, 13-15, 7-8). Tweede klasse: Savok 2-Place du Marche 3-0 (15-4, 15-3, 12-7), Kna- pe/De Sterre-Savok 3 3-0 (15-7, 15- 5,15-6), Philippine 1-Philippine 2 1- 2 (12-15, 15-4, 12-13). GEMENGD Eerste klasse: Acke-Bode 2 0-3 (4-15, 5-15, 11-15), C1000 Jansen- Savok/Outokumpu 0-3 (4-15, 0-15, 4-15), Knape/De Sterre-C-Line 0-3 (7-15, 9-15, 7-15). Tweede klasse: Fabricom-Albert Heyn 0-3 (8-15, 13-15, 5-15), Sa- vok/VSB-Savok/'t Stremijn 2-1 (13- 15, 15-5, 15-2), Gilderakkers-C 1000 Jansen 2 3-0 (15-4, 15-6, 15-8). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Savok/De Block 4-9, Swagemakers 4-6, Peters 3-5, Gerrit de Jonge 3-4, Gilderakkers 3-4, C- Line 3-4, Cerestar 4-3. Tweede klasse: Savok 2 4-11, Philip pine 2 4-8, De Sterre 4-6, Savok 3 4- 5, Philippine 4-4, Place du Marche 4- 2 GEMENGD Eerste klasse: Bode 2 4-11, Savok/Outokumpu 4-6, Cl000 Jan sen 4-6, C-Line 4-5, De Sterre 4-4, Acke 4-4. Tweede klasse: Gilderakkers 3-8, Savok/'t Stremijn 3-7, Savok/VSB 3- 7, Albert Heyn 3-4, Bode 1 3-4, C1000 Jansen 2 3-3V2, Swagemakers 3- 2V2, Fabricom 3-0. IJzendijke - De Wielerstichting IJzendijke kreeg voor de tradi tionele dikkebandenwedstrij- den liefst 57 deelnemers aan de start. Onder hen veel plaatse lijke vedetten, maar met name bij de categorie racefietsen veel rennertjes van buiten de regio en zelfs uit België. In de oudste leeftijdscategorie racefietsen ging de strijd tus sen Diederik Veerman uit Aar denburg en Dieter Reybroeck uit het Belgische Oedelem. Dit tweetal maakte zich in een vroeg stadium los van de rest. Veerman, wetend dat onze zui derburen al kunnen sprinten voor ze geboren worden, nam het zekere voor het onzekere en ging in de laatste van de veer tig af te leggen rondjes aan de haal. In de jongere categorie racefietsen gingen de bloemen naar Koewachtenaar Dennis Mariens. UITSLAGEN T/m 5 jaar: 1. Christian van Vooren, 2. Sof ie Aerssens, 3. Michael Goos- sens, 4. Evita Haverbeke, 5. Jeroen Brouwers (allen IJzendijke). 6,7 en 8 jaar: 1. Michel Broeckaert (Breskens), 2. Denian Pieters (Hei kant), 3. Wouter Maas (Biervliet), 4. Arjen Martens (Koewacht), 5. Stijn Martens (IJzendijke). 9,10 en 11 jaar: 1. Nicolas Vereecken (België), 2. Jimmy de Bruijn (St.- Jansteen), 3. Francois Oosterling, 4. Robin Dellaert, 5. Roan Dellaert (al len IJzendijke). RACEFIETSEN T/m 11 jaar: 1. Dennis Martens (Koe wacht), 2. Jonas Reybroeck, 3. Tho mas de Gendt, 4. Wim Vertenten, 5. Christophe Goddart (allen België). Boven 12 jaar: 1. Diederik Veerman (Aardenburg), 2. Dieter Reybroeck (België), 3. Ralph Schaalje (Axel), 4. Matthias Smet, 5. Davy Wittouck (allen België). Oostburg - In de eerste klasse van het Orevo maakte leider La Porie d'Or tegen Francke Sport geen fout. De IJzendijkenaren, gestart met titelaspiraties, haalden het met 3-0. Regerend kampioen Oud Sluis stuurde RVS/Engelaar met 5-0 terug naar huis en blijft op een punt van La Porie d'Or. De derde titelklant die zich steeds nadrukkelijker meldt, is Groosman/Pacojeans, dat een tot nu toe teleurstellend Valen tine klopte. Dat team staat na drie wedstrijden nog op het maximum en is dus de theore tische leider. Onderaan wacht 't Krikje nog op zijn eerste buit. De Hoofd- platenaren werden met 2-13 afgedroogd door 't Hart van Sluis. In de tweede werd Bón Ami twee punten rijker zonder te speien omdat tegenstander Populierenhof zich had afge meld. Later in de week ver speelde Bon Ami tegen Meeu- sen twee belangrijke punten. De derdeklassers hadden vrij af. UITSLAGEN Eerste klasse: La Porte d'Or-Francke Sport 3-0, Oud Sluis-RVS/Engelaar 5-0, Valentine-Groosman/Pacojeans 2-5, 't Krikje-'t Hart van Sluis 2-13. Tweede klasse: Telepost-Voerman 7- 2, Bon Ami-Populierenhof 5-0, Wie lewaal-Rode Leeuw 8-0, Traas- ABN/AMRO 3-1, Woittiez/Omnis- port-Gemeente Oostburg 5-2, Meeu- sen-Bon Ami 4-2. STANDEN Eerste klasse: La Porte d'Or 5-9, Oud Sluis 5-8, Groosman/Pacojeans 3-6, 't Hart van Sluis 4-5, Du Com merce 4-4, RVS/Engelaar 4-3, Del tan 4-3, Francke Sport 3-2, Valenti ne 4-2, OBS/Erasmus 4-2, 't Krikje 4-0. Tweede klasse: Traas 5-8, Bon Ami 5-8, Voerman 4-5, Woittiez/Omnis- port 5-5, Meeusen 3-4, ABN/AMRO 4-4, Telepost 4-4, Gemeente Oost burg 3-2, Wielewaal 3-2, Rode Leeuw 4-2, Populierenhof 4-0. Derde klasse: De Tol 3-6, Golden Ri ver 3-5, De Kaasboer 3-4, Zagers 3- 4, Jopie 3-4, Chez René 3-2, De Zwart 3-2, l'Equipe 3-2,1 Van de Sande 3-1, Riemens 3-0. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Het zal je maar gebeuren. Prijs je in een advertentie de capaciteiten van je dekhengst Frits aan, komen er geen paardenlief hebbers maar twee oude vrijsters op af. Het overkomt hereboer Romain. Om te zien hoe het met Romain, de oude vrijsters en niet te ver geten Frits de dekhengst afloopt, zal men een bezoek moeten brengen aan De Speye in Sas van Gent, De Halle in Axel of de pa rochiezaal in Zelzate. Daar brengt toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent namelijk het blijspel 'Frits de dekhengst' op de planken. Zaterdag 11 oktober gaat het stuk in première. Zes maanden geleden is de to neelvereniging begonnen met de repetities voor het avondvullen de toneelstuk. Een half jaar en vijftig repetities later, wordt het tweeënhalf uur durend stuk pas sinds kort voor het eerst hele maal achter elkaar gespeeld. De vereniging heeft alles in eigen handen, op de belichting na. Het stuk telt elf spelers en zij spelen ieder in hun eigen dialect. Zo hoor je afwisselend plat 'Sas', 'Zuiddorps' of 'Biervliets'. De regie is in handen van Henk van den Branden en het stuk is van de hand van de Vlaming Luc Kerkhofs. Het blijspel gaat over hereboer Romain en zijn familie wier le vens draaien om de zwarte dek hengst Frits. Deze zorgt ervoor Toneelrepetitie van Siesa. dat het renpaardenras niet uit sterft. Wanneer het bedrijf aan de rand van een faillisement staat, plaatst de hereboer een advertentie waarin de capacitei ten van Frits worden aangepre zen. Twee oude vrijsters reage ren er op, in de veronderstelling dat Frits een man is. Omdat de dames niet onbemiddeld zijn, laat Romain de vrouwen toch maar bij hem logeren. Zij wach ten vol spanning op Frits. Of Frits verschijnt, en in welke vorm, dat is nog de vraag... Het blijspel is 11, 18, 24 en 25 foto wim kooyman oktober te zien in De Speye in Sas van Gent. Vrijdag 7 en zater dag 8 november in De Halle in Axel en 21 november in de paro chiezaal in Zelzate. Kaarten zijn voor 10 gulden te koop bij de vaste voorverkoop adressen.

de Stem | 1997 | | pagina 17