'Werknemer Mururoa liep groot risico' m I" Arafat ziet Yassin en Hussein in Jordanië Paus bezoekt 'afvallig' Brazilië Belgische pers speculeert over verloving prins Filip Jeltsin gaat wellicht toch vier jaar door tariër en •aspoort Onenigheid binnen Navo over bijdrage blijft LAATSTE LOTEN! vnd KORT DESTEM MENTAAR Hg verwacht aandacht !ek getoetst zorg korter' BUITENLAND A5 Kernproeven-rapport LUW: Verdachten moordzaak Cools vrij Politieke crisis dreigt in Italië BUITENLAND KORT Sri Lanka wil Tamils autonomie geven 'Solidariteits'-toeslag twee procent omlaag Bosbranden Indonesië iets minder fel Euro-hof verbiedt discriminatie homo's hhhhI Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. BER 1997 A4 k psychiatrische patiën- en Maastrichts bordeel patiënten van een psy. es van lichte en inmid-i ne van VWS heeft laten leuwe regeling, 'mits de worden, het klinkt nog gals een ziekenhuis die doogd bedrijf. Maar dat rs de richtlijn dat de za- ief, blijkens mededeling he instellingen schijnt bij e, misbruik, aanranding ver gesproken wordt er tiënten wier vrijheid zo t betekent dat deze vrij- ardt in een recht van de n en hun leniging daar- r zo bizar op gereageerd niet altijd volledig toe- dicatie een ontremmen- tekent evenwel niet dat kunnen en mogen wor- enten domweg ontkend ie onderdrukt. Al was het de lakens vast te binden, oorgeslagen. nd sticht, wordt, hoe ge- et onacceptabele van zijn dt geprobeerd hem door krijgen. Waarom dit niet I gedrag, is onhelder, enveei recht als elke mo- r dat dit zou moeten be ls in de rest van de maat- especteerd kunnen wor- iatrisch patiënt heeft er I Volkshuisvesting ver- ig van de gemiddelde He uit op 3,5 procent, Msrdere verwachtingen Hde verhoging met 3,4 1998 een verdere da- T ssecretaris schrijft dit I 'brief. De gemiddelde afgenomen. Het per- It gisteren beloofd dat ng goed zal volgen en I Het is aam de overheid I iifferentieerd aanbod, I en gelet op de betaal- I ïgem voor ouderen. De I .le regelingen voor 65- I iet betaalbaarheid ga- erslaggever Peter R. de IDe voormalige drugs- /erzocht aan de Raad. I zijn privacy heeft ge- >r hem met vier verbor- H -sfeer' te filmen. I ind dat er wordt bezui- J inds 1980 zijn de uitga- H recht te stellen dat jus- Jworden. Dat zei minis- iussum op een congres ilijke gezondheidszorg, vereniging van instel- H Iheidszorg krijgt er ko- 1 (enover staat dat Borst ^afregel die 20 miljoen n om de wachtlijsten in en volgens staatssecre- ^van de capaciteit voor met zo'n drieduizend Dit heeft de bewinds- —jchreven. Ruim 600 be- I aar intensief begeleid, H oorstroming komt voor in een gezinsvervan- ntariër Wijsenbeek wil paspoortcontrole tus- ak zijn paspoort laten gingen om via het Euro- 'arlement de Europese ssie en de Raad van Mi- aan te spreken zijn mis- Jaarom wil Wijsenbeek elijk een uitspraak van opees Hof in Luxemburg, iroparlementariër werd jn weigering op het Rot- se vliegveld in eerste aan- ordeeld tot een boete van len. e rechtbank in Rotterdam isteren dezelfde geldboete Wijsenbeeks advocaat van Raay (eveneens lid t Europees Parlement) bij de rechtbank echter ngedrongen de kwestie leggen aan het Europees s uitspraak is op 30 okto- I I I VRIJDAG 3 OKTOBER 1997 Van onze verslaggever Maastricht - Tijdens de infor mele bijeenkomst van de mi nisters van Defensie van de Navo in Maastricht is geble ken dat het verschil van in zicht tussen de Verenigde Sta ten en de Europese partners over de te maken kosten voor de uitbreiding van de Navo, nog even groot is als tijdens de top die begin juli in Madrid werd gehouden. De Verenigde Staten hebben de kosten van de uitbreiding altijd hoger ingeschat dan de Europese bondgenoten. De Amerikanen baseren zich op eigen onderzoe ken, die uitkomen op een bedrag van 5,4 miljard dollar voor een periode van tien jaar. Een in opdracht van de Europese landen uitgevoerde studie geeft aan dat een bedrag van 1,5 mil jard dollar toereikend is. (Voor Nederland betekent dat: volgens de Amerikanen 47 miljoen gul den, volgens Europese normen 13 miljoen.) Het meningsverschil is in de maanden na Madrid niet uit de wereld geholpen. De bijeenkomst in Maastricht heeft zelfs tot een verharding van standpunten ge leid. De kibbelende en licht geïr riteerde partijen zijn overeenge komen dat een gezamenlijke werkgroep de berekeningen nog eens naloopt. „Wanneer de uitbreidingskosten lager zouden uitkomen dan de Amerikanen veronderstellen, dan wordt het gemakkelijker voor ze om de uitbreidingsplannen door het Congres en de Senaat te krij gen," aldus de Nederlandse mi nister van Defensie Voorhoeve. Blijken de Amerikanen gelijk te krijgen, dan staan de ministers van Defensie van de Europese landen voor de opgave hun eigen parlementen zover te krijgen dat ze akkoord gaan met de daaruit voortvloeiende budgetoverschrij ding. Het is zaak dat de Navo snel tot een beslissing komt. In december moeten de voornemens voor een nieuwe commando-structuur worden omgezet in een definitief plan. Dan weten de nu in grote onzekerheid verkerende toetre ders Polen, Tsjechië en Hongarije waar ze precies aan toe zijn. „Wanneer we in december de zaak niet rondkrijgen, dreigt een crisis-situatie te ontstaan," aldus een hoge Navo-official. De chefs van staven hebben derhalve van hun politieke bazen opdracht ge kregen al het andere werk te la ten voor wat het is. De effectue ring van de Navo-uitbreiding heeft de hoogste prioriteit gekre gen. Minister Voorhoeve bevestigde in Maastricht nogmaals dat in het nieuwe concept een vooraan staande plaats is weggelegd voor het commando-centrum AF- CENT in Brunssum, dat in de toekomst AFNORTH gaat heten. „Het zag er aanvankelijk niet best uit voor Brunssum. Met hulp van een aantal prominente bond genoten hebben we voor een om buiging kunnen zorgen. In de nieuwe structuur wordt AFCENT nog belangrijker dan het nu al Door Paul Bolwerk Wageningen - Duizenden eilandbewoners zijn in de periode 1966-1996 als werknemer blootgesteld aan de vrijkomende ra dioactiviteit van de Franse kernproeven in Frans Polynesië. Meer dan de helft van de arbeiders verklaart onder dwang ta ken te hebben verricht in de gebieden met een verhoogd stra lingsgevaar. In de testgebieden is zelfs kinder arbeid verricht. Tien procent van de lokale werknemers in Franse dienst blijkt jonger te zijn ge weest dan achttien jaar. Zes pro cent van de Polynesische arbei ders was zelfs jaar of jonger. Dat staat in het rapport 'Moruroa and us' van de onderzoekers dr. Pieter de Vries en dr. Han Seur van de vakgroep sociologie van de Landbouwuniversiteit Wage ningen. Dit wetenschappelijk verslag wordt vandaag in Tahiti officieel gepresenteerd aan de wereldpers. Het is voor het eerst dat een grootschalig, onafhankelijk on derzoek is uitgevoerd naar de ge volgen van de Franse kernproe ven voor de gezondheid en het welzijn van de bevolking van Frans Polynesië. De Franse over heid heeft met de laatste reeks kernproeven, zes testen in '95 en '96, onbedoeld.het.startsein gege ven voor het Wageningse onder zoek. De proeven hebben name lijk geleid-tot veel internationale protesten en oproepen tot onaf hankelijk onderzoek naar de ge volgen voor mens en milieu. In het eilandenrijk zijn in dertig jaar 120 kernproeven gehouden. De onderzoekers hebben gege vens verzameld over de gezond heid en het welzijn van bepaalde Brussel - Met de vrijlating giste ren van Richard Taxquet en Cosi- mo Solazzo zijn alle in België aangehouden verdachten van de moord op de Luikse politicus André Cools op vrije voeten. In Tunesië zitten nog twee vermeen de huurmoordenaars in de cel. In wiens opdracht zij hebben ge handeld, is niet bekend. De socialistische leider André Cools werd in 1991 vermoord. Vorig jaar september arresteerde de Belgische politie een aantal verdachten, onder wie oud-mi nister Alain Van der Biest. Na de spectaculaire reeks arres taties zat het onderzoek al snel op een dood spoor. Van der Biest verliet na enkele maanden de ge vangenis. Zijn vroegere privé-se- cretaris Richard Taxquet heeft meer dan een jaar vastgezeten, maar bewijzen voor zijn mede plichtigheid zijn niet geleverd. risicogroepen, zoals tien- tot vijf tienduizend ex-werknemers van de nucleaire industrie in het test gebied van onder andere Muru roa en Fangataufa. Kankerpatiënten De Wageningse onderzoekers hebben wegens een gebrek aan feitenmateriaal (medische gege vens en uitkomsten van epide miologische onderzoeken) beslo ten om de bevolking te horen over het leven en het werken in de proeftuin van de nucleaire indus trie. De Fransen hebben namelijk jarenlang statistieken over kan kergevallen in Frans Polynesië (118 atollen, 200.000 mensen) achtergehouden of onvolledige versies verspreid. Kankerpatiën ten, onder wie ex-werknemers van de nucleaire industrie, zijn naar Frankrijk gestuurd. Alle kernproeven hebben, aldus de onderzoekers, plaatsgevonden in een sfeer van geheimhouding. De wijze van voorlichting door de nucleaire industrie aan de werk nemers en de bevolking over stra lingsgevaar en beschermings maatregelen heeft volgens de on derzoekers veel te wensen over gelaten. De testen werden pas op het laatste moment bekend ge maakt. Door een gebrekkige informatie verstrekking hebben werknemers verboden gebieden betreden, waar veel stralingsgevaar was. Ze hebben naar alle waarschijn lijkheid ook veel radioactief be smet voedsel gegeten. Angst De angst voor stralingsziekten is, aldus de onderzoekers, bij de ei landbevolking groot. In Frans Polynesië komen volgens de on derzoekers De Vries en Seur op merkelijk veel gevallen van schildklierkanker, leukemie, rug- genmergkanker, onvruchtbaar heid, vroeggeboorten, miskra men, huidziekten en genetische afwijkingen voor. Ook zou de laatste jaren sprake zijn van een explosieve toename van de 'schimmelziekte' ciguatera. Dit is een voedselallergie die wordt veroorzaakt door het eten van 'besmette' vis. De Fransen schrij ven de toename van kanker in Frans Polynesië toe aan het toe genomen welvaartspeil, zoals dat ook in westerse landen het geval is. De Wageningse onderzoekers vinden deze argumentatie niet overtuigend. Ze dringen aan op een vervolgstudie. Yasser Arafat bezocht gisteren Jordanië en sprak er met koning Hussein en de eergisteren vrijgela ten sjeik Ahmed Yassin. Beide ontmoetingen waren uitermate hartelijk. foto's epa Rio de Janeiro (ap) - Paus Johannes Paulus II arriveerde gisteravond in Brazilië als een her der die een snel slinkende kudde katholieke gelovigen bezoekt. Het land kent weliswaar nog steeds de grootste rooms-katholieke gemeenschap ter wereld, maar het aantal mensen dat de kerk de rug toekeert loopt de laatste jaren in de miljoenen. Het is het derde bezoek van de paus aan Brazilië en hij zal vier dagen in Rio de Janeiro verblijven, waar hij onder meer zal preken tijdens een internationale conferentie over het gezin. Natuurlijk worden er miljoenen toeschouwers verwacht maar het is de vraag of zijn boodschap een halt kan toeroepen aan de massale uittredingen uit de katholieke kerk in dit land dat 155 miljoen inwoners telt. De Brazilianen nemen hun katholiek zijn traditio neel losjes op. Inheemse religies en Afrikaanse afgo derij die de slaven meebrachten werden zonder op hef vermengd met het aanbidden van katholieke heiligen tot een uniek soort Braziliaans katholicis me. In 1970 beschouwde 91,7 procent van de Brazilia nen zichzelf als katholiek. In 1991, het laatste jaar dat een telling werd gehouden, was dat cijfer ge daald tot 83,3 procent. Veel Brazilianen zijn overgelopen naar de overal in het land opdoemende evangelische sektes. Het Vati- caan beschouwt deze als de voornaamste rivalen in de ontwikkelingslanden. Maar van binnenuit dreigt er ook gevaar. Katholieken die de kerk zijn trouw gebleven zetten steeds meer vraagtekens achter de doctrines van het Vaticaan. Door Bert Schampers Brussel - De Belgische kroonprins Filip zou zich nog dit najaar verloven met de Zwitserse Sigrid Van Erps. Dat schrijven enkele dag- en weekbladen. Het paleis spreekt van een zoveelste ge rucht en ontkent dat een ver loving op handen is. Prins Filip is 37. Zijn vermeende verloofde is negen jaar jonger, katholiek, maar niet van adel. Haar ouders zijn gescheiden. De twee hebben elkaar leren ken nen op een handelsmissie naar China. De BRTN liet gisteravond exclu sieve beelden zien van de vrouw, die ais fotografe voor een Zwit serse uitgeverij werkt. Sigrid Van Erps is van Vlaamse af komst, haar ouders zijn geboren in de Brusselse gemeente Etter beek. De Belgische kroonprins Prins Filip in 1993 foto anp De BRTN nieuwsdienst voegde er aan toe dat niet duidelijk is of er werkelijk sprake is van een romance, of dat de 28-jarige Si grid Van Erps zichzelf naar vo ren schuift als de uitverkoren vrouw naast Filip. Totnutoe is in België over het liefdesleven van de kroonprins weinig tot niets bekend. Onze zuiderburen hebben geen tradi tie van paparazzi die zich ver bergen in de struiken rond het paleis in Laken en op de loer lig gen bij de privé-woningen van de prins. Voor fotosessies over de leden van de koninklijke fa milie en interviews worden doorgaans afspraken gemaakt tussen het paleis en de pers. Vorig jaar nodigde de kroon prins de hoofdredacteuren van enkele Vlaamse en Franstalige kranten uit voor een lunch. Dat moment gebruikte hij om een eind te maken aan alle twijfels omtrent de troonopvolging. Filip kondigde bij die gelegenheid aan dat hij koning wenst te worden van alle Belgen en maakte dui delijk dat de pers zich geen zor gen hoefden te maken over zijn vrijgezelle bestaan. Hij zou wel een vrouw vinden die bij hem paste. Filip is de zoon van koning Al- bert en koningin Paola. Maar hoewel zijn moeder van Itali aanse afkomst is en in haar jon ge jaren graag deel uitmaakte van de jetset, blijkt Filip in alles een echte Coburger te zijn. Vol gens ingewijden is dat een spe ciaal ras: de Coburgers komen traag op gang, maar als ze een maal op kruissnelheid zijn, is er geen houden meer aan. De kroonprins lijkt, zo beweren sommigen, als twee druppels water op de jonge Boudewijn. Zijn in 1993 overleden oom stond ook bekend als een slome, introverte, timide slungel. Als een langlaufer schreed Boude wijn door het openbare leven. Filip heeft een opleiding ais pa racommando achter de rug en vloog als piloot met diverse ty pen gevechtsvliegtuigen. Hij studeerde politieke wetenschap pen aan de universiteit van Stanford in Californië, waar hij door zijn oom Boudewijn naar toe was gestuurd. 'Iemand die uit een vliegtuig durft te sprin gen is geen bangerik', conclu deerde aan anonieme bron ooit in een boekje over het Belgische koningshuis. Albert en Paola hebben drie kin deren. Filip en zijn jongere broer Laurent zijn nog vrijgezel. Al leen Astrid is gehuwd met de Oostenrijke aartshertog Lorenz, een nazaat van de Habsburgers. Het echtpaar heeft vier kinde ren. Astrid werd lange tijd gezien als de toekomstige Belgische konin gin, totdat Filip vorig jaar ken baar maakte dat hij, als eerste in lijn, wel degelijk aanspraak maakt op de kroon. Amman (ap) - De Palestijnse leider Yasser Arafat had giste ren een ontmoeting met ko ning Hussein en de door Israël vrijgelaten sjeik Ahmed Yas sin (oprichter van de extre mistische islamitische Ha- mas-beweging). De zwaar zieke Yassin werd woensdag door Israël uit de ge vangenis vrijgelaten en naar Jor danië gevlogen. Volgens Arafat is Yassin 'nog al tijd een voorstander van het vre desproces met Israël'. Arafats uitlatingen over Yassin wekken bevreemding omdat de radicale beweging altijd tegenstander van het vredesproces is geweest en dat herhaaldelijk met zelfmoord aanslagen in de praktijk heeft ge bracht. Arafat zei te hopen dat Yassin spoedig herstelt en terug keert naar Gaza. Hussein en Arafat, die de koning bedankte voor de hulp bij de vrij lating van Yassin, hebben naar verluidt ook een bezoek gebracht aan de Hamas-leider Khaled Meshal. Volgens de Israëlische pers zou de vrijlating van Yassin onder deel zijn van een ruil, waarbij Jordanië beloofde de twee daders van de aanslag op de Hamas-lei- der Khaled Meshal te laten gaan. Jordanië ontkent dat een derge lijke ruil is afgesproken. Een Jordaanse functionaris heeft gisteren verklaard dat er een der de Canadese staatsburger be trokken is geweest bij de moord aanslag op Meshal, die vorige week met een geheimzinnig gif werd geïnjecteerd en zwaar ge wond raakte. Jordanië heeft de twee andere Canadezen inmiddels geïdentifi ceerd als Shawn Kendall (28) en Barry Beads (36). Ze zouden in opdracht van de Israëlische ge heime dienst Mossad de aanslag op Meshal op 25 september heb ben gepleegd. Ze zullen volgende week ondervraagd worden. De derde Canadees zou de 30-jarige Guy Eris zijn, die na de aanslag wist te ontkomen. Zijn vluchtau to werd later buiten Amman ge vonden. Veiligheidsfunctionaris sen zeiden dat hij mogelijk al de grens over is gevlucht. Premier Jean Chretien zei giste ren niet te weten of het inderdaad Canadezen waren die bij de aan slag betrokken waren. „Het ge bruik van Canadese paspoorten door buitenlandse spionnen is in ieder geval totaal onacceptabel", zo verklaarde hij. Een ontmoeting tussen de'Cana dese minister van Buitenlandse Zaken, Lloyd Axworthy, en zijn Jordaanse collega Fayez Taraw- neh is gisteren niet doorgegaan. Het gesprek in Ottawa is zonder opgaaf van redenen een dag uit gesteld. Van onze correspondent Rome - Het lot van Italië's 55e na-oorlogse kabinet hangt aan een zijden draadje. Door de weigering van de neo- communistische Partito di Rifon- dazione Comunista (PRC) om voor de zojuist ingediende Begro ting voor 1998 te stemmen, is de centrum-linkse regering van Ro mano Prodi haar meerderheid in het parlement kwijt en ligt een crisis voor de deur. De PRC eist een totale herziening van de begroting, waarin voor dertig miljard gulden aan bezui nigingen is opgenomen. In plaats van de voorgenomen kortingen op pensioenen, gezondheidszorg en overheidssector eisen de com munisten een verkorting van de werkweek van 38 naar 35 uur, meer geld voor de werkloosheids bestrijding en handhaving van de pensioenen op het huidige peil. Voor Prodi kan daar geen sprake van zijn. Door de uitvoering van de com munistische wensen zou Italië niet langer voldoen aan de finan ciële toelatingsvoorwaarden voor de Europese Monetaire Unie, en daar is heel Prodi's economisch beleid de afgelopen anderhalf jaar op gericht geweest. Het risico bestaat nu dat een langdurige crisis, gevolgd door vervroegde verkiezingen, de be grotingsbehandeling onmogelijk maakt. Jeltsin gisteren tijdens een werkbezoek aan een handelsbeurs. foto epa Nizjni Novgorod (ap) - Een maand nadat hij verklaarde aan het einde van zijn huidige ambtstermijn te zullen terugtreden, heeft de Russische president Boris Jeltsin gisteren laten door schemeren mogelijk toch mee te zullen doen aan de presidents verkiezingen van 2000. „Mijn bondgenoten en vrienden verbieden mij over de kwestie te spreken", zei Jeltsin tijdens een bezoek aan een handelsbeurs in de Wolgastad Nizjni Novgorod. „De verkiezingen zijn pas over drie jaar en het is te vroeg om daarover te spreken", zo reageer de de president nadat hem was gevraagd of hij in 2000 mee zou doen aan de presidentsverkiezin gen. Zijn gezondheidsproblemen en een constitutioneel verbod op meer ambtstermijnen dan twee, lijken een nieuwe poging van de 66-jarige Jeltsin uit te sluiten. Jeltsin verklaarde 1 september dat dit zijn laatste ambtstermijn was. Juridisch is de zaak niet he lemaal duidelijk, want Jeltsin werd in 1991 voor het eerst tot president gekozen. Toen was de oude grondwet nog geldig en hij zou dus kunnen zeggen eigenlijk geen twee volle termijnen ge diend te hebben onder de nieuwe grondwet van 1993. De Witrussische president Aleks- andr Loekasjenko is gisteren door het Kremlin de toegang tot Rusland ontzegd. De omstreden Loekasjenko, die door het Westen is beschuldigd van schending van de mensenrechten, moest een be zoek aan twee Russische regio's afzeggen nadat president Jeltsin aan zijn komst voorwaarden had verbonden. De afzegging van het bezoek was het laatste en meest openlijke blijk van het ongenoegen van het Kremlin over de autoritaire praktijken van Loekasjenko. Bo ris Jeltsin zou in een telegram de vrijlating hebben geëist van een Russische televisie-journalist die sinds 26 juli in Wit-Rusland ge vangen zit op beschuldiging van illegale grensoverschrijding. Colombo - Het parlement van Sri Lanka krijgt binnen vijf weken een ontwerp-grondwet aangeboden die de Tamil-minderheid meer invloed moet geven en zo een eind maken aan de Tamil-opstand die al veertien jaar aan de gang is, heeft minister Lakshman Peiris van grondwetszaken gisteren gezegd. In het ontwerp doet de rege ring een voorstel over het samenvoegen van'de noordelijke en oos telijke provincies van Sri Lanka en het verlenen van autonomie aan de Tamil-bevolking - iets waar Tamil-politici al jaren voor ij veren. Bonn - Töch nog een minieme belastingverlaging in Duitsland. De zogenaamde 'soli' gaat op 1 januari aanstaande met twee procent omlaag, van 7,5 naar 5,5 procent. De 'soli' is de sinds 1991 ingevoerde 'solidariteitstoeslag' die gehe ven wordt op alle loon-, inkomsten- en vennootschapsbelastingen. Dat extra belastinggeld is van begin af aan besteed voor het ver sneld optrekken van de Oost-Duitse economie tot het westers ni veau. De verlaging betekent zeven miljard mark minder belasting opbrengst per jaar. Jakarta - Indonesië lijkt, geholpen door het weer, de eerste voor zichtige resultaten te boeken in de strijd tegen de bosbranden. De Indonesische media meldden gisteren dat enige duizenden hecta res in het zuiden van Sumatra zijn geblust. Ook in Lombok, waar eerder deze week branden uitbraken in het natuurpark Mount Ri- naji, lijkt de situatie onder controle. Satellietfoto's tonen echter dat er nog grote brandhaarden zijn overgebleven. Volgens minis ter van Milieu is er sprake van 'een positieve verandering in het weer'. Luxemburg - Werkgevers mogen hun werknemers niet discrimi neren op seksuele geaardheid. Bepalingen die verschil maken tus sen partners van andere of van gelijke sekse zijn binnen de EU- landen niet houdbaar. Dat stelt advocaat-generaal mr. M. Elmer van het Europese Hof in Luxemburg, in een advies over de proce dure die twee Britse vrouwen voeren bij de hoogste gerechtelijke instantie van de Europese Unie. Het gaat om Lisa Grant uit Groot- Brittannië, die van haar werkgever (South-West Trains) geen kor ting kreeg op treinreizen voor haar vrouwelijke partner met wie zij al langer dan twee jaar een relatie had. Een mannelijke, onge huwde collega kreeg in dezelfde omstandigheden wel korting voor zijn vriendin. (ADVERTENTIE) In oktober heeft de Staatsloterij naast de Jackpot van ruim 5 miljoen (belastingvrij) een extraatje in petto. Of zeg maar gerust: een EXTRAI Met uw Staatslot dingt u namelijk gratis mee naar de Europese hoofdprijs. Een prijs van maar liefst 5 miljoen gulden. Koop dus snel uw Staatsloten. V

de Stem | 1997 | | pagina 5