[R. :euw. l Mechielsen aan de leiding na winst LEER VOOR 250 AIR MILES GOLFEN BIJ HET EFTELING GOLFPARK Remijnsen stopt als consul KNWU Hoek favoriet in duel met Ter Leede Zaalvoetballers HKC slopen De Ridder Roelofs clubkampioen AV'56 lange afstand van de eeuw. NEFIT& DE STEM SPORT B2 Directeur technische zaken Hans van Breukelen laat zich niet afleiden door slechte resultaten x 60 fren vernieuwde Mercedes-Benz pestelwagenprogramma. En, om het maar eens voor zichtig te 2eggen, dat bpgemerkt. In 1995 introdu- |e Sprinter, die meteen werd [)t Van of the Year '95. In 1996 net de wat lichtere Vito, die I Van of the Year predikaat kreeg rwijl we, last but not least, dat- ^>k nog met de zware Vario van [Het resultaat? Welke eisen u ook Ichtsklasse, laadvolume, opbouw- fcrcedes heeft de bestelwagen die eweging brengt. Bel Mercedes- f Way (030 - 605 93 66) voor de easetarieven. Of bel de Mercedes f dealer voor een proefrit. fercedes-Benz i de EcomLine-video. upon op, of ga naar uw H tol 31 maart 1998. de ketel van de eeuw. actiefolder over de cruise van de eeuw. m/v zonder postzegel naar: 7600 VB Almelo. Dg arfnte, 70 - 67 85 00. Fax 0570 - 67 85 86. BV is onderdeel van Buderus Heiztechnik i i VRIJDAG 3 OKTOBER 1997 Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse van [jet regionale zaalvoetbal heeft Mechielsen de leiding genomen. Na drie speeldagen pakte deze Terneuzense for matie de volle buit. Deze keer werd Max/Korting met 6-5 aan de zegekar gebonden. ZVH Morres 2 won eveneens. Met 6-2 werd gastheer Vervaet ver slagen. Arrow boekte de eerste zege (4-6) ten koste van GTI. Pre- miére/Zaman had het moeilijk tegen Gravin maar won uiteinde lijk toch met 4-3. De duels ABAB-Benny Sport en Ploegae- rt-Vooruit werden niet gespeeld. De in Sas van Gent spelende teams kwamen door het overlij den van Leon Marquinie, wet houder en voorzitter van de voet balclub Corn Boys, niet in actie. PREMIERE/ZAMAN - DE GRA VIN 4-3 - Na 1-0 door een doel punt van Philip van Hiel liep de ploeg uit Westdorpe uit naar 1-3 via rake inzetten van Patrick Baumgarte, Gemel Nouali en Ar jan de Mey. Laatste doelpunt uit een schitterend genomen vrije trap. Na de doelwisseling scoorde Peter Bouwman 2-3 en Philip van Hiel 3-3. Maarten Thomas werd matchwinnaar door 4-3 te laten noteren. VERVAET - ZVH MORRES 2 6- 12 - Vervaet liep na 4-1 bij het wisselen van speelhelft uit naar 5-1 en ging daarna de boot in. De winnende treffers kwamen op naam van Boudewijn Rietjens (3x), Hans Picavet (2x) en Eelco Libbenga (5x). Voor Vervaet scoorden Henk Maas (eigen doel), Mario Vermeirssen (2x), Eugenio Alvarez en Jochem Vervaet )2x). MECHIELSEN - MAX KOR TING 6-5 - Na 0-2, werd het 3-3 en 6-3 om uiteindelijk op 6-5 uit te komen. Voor de thuisclub schoten Dicky Buyze (2x), Dennis Hamelink (2x), Jacco Stoffels en Simon van Hoeve raak. Dave de Booy (3x), Marco Otjens en Dan ny Bisschop scoorden voor ZVH/Max Korting. GTI - ARROW 4-6 - Arrow pakte tot opluchting van coach Marcel Verdurmen de eerste puntjes. Na 1-3 bij de doelwisseling werd het nog 1-4 en vervolgens 4-6. Voor de thuisclub scoorden Roger Platjouw (2x), Patrick en William Freijser. Arrow had in Jan de Visser en Ingmar Hoefnagels, met elk drie doelpunten, prijsschut- ters. STAND: Mechielsen 3-9, ZVH Mor res 2 3-7, ABAB 2-6, Premiére/Za- man 3-6, Benny Sport 2-4, Ploegaert 2-3, Max Korting 3-3, Arrow 3-3, Vervaet 1-0, Vooruit 2-0, GTI 2-0, De Gravin 2-0. 'Het komt allemaal goed' Oud-doelman Hans van Breukelen is terug. De directeur technische za ken van FC Utrecht kan eindeloos analyseren over duidelijkheid, kwaliteit en het kweken van het juiste gevoel. Door Jos van de Ven Utrecht - „Als we zondag win nen, eet ik veel meer hoor," laat Hans van Breukelen een vriend telefonisch weten. De afspraak staat, de zege van FC Utrecht niet. „Maak je geen zorgen, het komt allemaal goed," stelt Van Breukelen zijn gesprekspartner aan het einde van het gesprek gerust. De 40-jarige Hans van Breuke len is sinds enkele maanden technisch directeur bij FC Utrecht, de club waarvoor hij 1977 debuteerde in het Neder landse, voetbal. De oud-doelman -winnaar van zes landstitels, drie KNVB-bekers, één Europa Cup I, één Super Cup en Euro pees kampioen met Nederland in 1988 - is verantwoordelijk voor het eerste en tweede team, de jeugd, scouting en medische af deling. Drie jaar na zijn afscheid van het betaalde voetbal is hij terug. Maar niet op het veld. „Ik vind het veel leuker om een algemeen beeld bij een club neer te zetten. En dat samen met mensen te doen. Voor mij is managen goede mensen om me heen verzamelen. Nee, het hoeven niet de gemak kelijkste mensen te zijn. Ik hou juist van gasten met wie je af en toe flink moet rollebollen." De oud-doelman riep een jaar of vijf zes geleden al dat een terug keer naar de stadions alleen in de positie van manager zou zijn. „Omdat je op die positie daad werkelijk een bijdrage kunt le veren aan de hele gang van za ken binnen een club." Hij beseft dat dat heel gemakkelijk is ge zegd. „Maar het is tegelijkertijd ook heel moeilijk. Omdat je met verschillende mensen te maken hebt die individuele belangen hebben. Maar er staat maar één belang voorop, het belang van de club. En het is voor mij elke dag weer een spel om het beste uit de mensen te krijgen in het belang van de club." Textielbedrijf De afgelopen drie jaar had Van Breukelen een directiefunctie bij het textielbedrijf Van Bree Jeans en Casuals en was hij betrokken bij Top Support, bureau voor be geleiding van jonge topsporters. Met zijn ervaringen uit het voet bal en het bedrijfsleven weet Van Breukelen inmiddels einde loos door te analyseren. Waarbij hij steeds drie punten bena drukt: duidelijk zijn, kwaliteit zoeken en een gevoel kweken. „Je moet duidelijk zijn met wat je van mensen verwacht. Sterker nog: wat je van mensen mag ei sen. Duidelijk maken waar je als club voor staat. En waar je naar toe wilt." Bij de gepredikte dui delijkheid hoort volgens de di recteur technische zaken kwali teit. „Je zoekt er mensen bij die Directeur technische zaken Hans van Breukelen volgt FC Utrecht vanaf de tribune. dit beeld in kunnen vullen. Op allerlei posities. De kwaliteit van de mensen in de organisatie is belangrijk. En dan volgt het moeilijkste wat er is: afspraken maken, die vervolgens moeten worden nagekomen." Met duidelijkheid en kwaliteit ben je al hartstikke goed bezig, meent Van Breukelen. „Het der de is het scheppen van het juiste gevoel. Mensen bereid zien te krijgen een stapje extra te doen. Door het vuur te gaan voor el kaar. Waarbij het teambelang voorop staat. Ik kon jarenlang leuk ballen eruit duiken, maar als we dan toch als tweede ein digden, ging ik met een pestge- voel op vakantie." Volgens de oud-PSV-doelman 'is er pas het maximale uit mensen te halen als ze zich goed voelen.' De 73-voudig international neemt de gouden EK-ploeg uit 1988. „Michels was duidelijk, Stond boven de groep. Gaf héél duidelijk aan wat hij van ieder een verwachtte. Zowel op het veld als erbuiten. Daarin was hij buitengewoon consequent. En eerlijk. We hadden de kwaliteit. Maar die kwaliteit was wel be reid om het voor elkaar te doen. In het belang van het team. Dan ontstaat er een gevoel. Dan kun je heel de wereld aan. Fiasco Daarom ook kon Marco van Bas ten 'gemakkelijker' de eerste EK-wedstrijd tegen Rusland op de bank beginnen. „Ofschoon het voor Bassie ook ontzettend moeilijk was zich ondergeschikt te maken." Een van de beste spe lers ter wereld ging 'morrend' naar de bank. „Op dat moment kiezend voor het team. Dan word je Europees kampioen." Twee jaar later met dezelfde spe lersgroep liep het WK in Italië op een fiasco uit. „De duidelijkheid was weg. We hadden twee jaar gerommel met Thijs Libregts ge had. Beenhakker werd bonds coach, terwijl de grootste groep Cruijff wilde. De kwaliteit was er. Maar individuele belangen stonden voorop. Het gevoel ont brak; het was niet met elkaar, maar - onbewust - tegen elkaar. Beenhakker begon eenvoudig weg in een kansloze positie." Nog niet zo gek lang geleden. Het EK in 1996. „Waar is over gepraat? Over kabels, over situa ties in de groep, over Edgar Da vids. Maar we hebben het nau welijks over het spel gehad. Je moet dus zorgen voor een juiste sfeer. En duidelijkheid. In het voetbal moet je eerst in strijd ge lijk zien te komen met je tegen stander, pas daarna geven de in dividuele kwaliteiten de door slag. Het is nooit andersom." Om kwalitatief goede mensen op de juiste plaats te zetten, moeten puur persoonlijke beslissingen worden genomen. „Afgrijselijk, ik heb het bij Van Bree meege maakt. Als je iemand die zijn best doet, moet vertellen dat het beter is uit elkaar te gaan. Daar slaap ik een paar nachten niet van. Maar ik ben wel recht streeks. Ik heb geleerd er niet omheen te draaien." Eenheid kweken door de spelers na de bekeruitschakeling tegen Noordwijk persoonlijk een brief te sturen?. „Dat had ook weer met duidelijkheid te maken. Wat in die brief stond, was al een paar keer met de groep bespro ken. Die brief is eigenlijk ge woon een samenvatting van de afspraken die we hadden ge maakt. Ik heb van spelers geen enkel commentaar gehad. Het sturen van een brief is ongebrui kelijk in de voetballerij. Maar wat is ongebruikelijk..." In augustus presenteerde Van Breukelen bij FC Utrecht een plan onder de noemer Challen ger. „De uitdager van de Neder landse voetbaltop willen zijn, aansluiting krijgen bij de subtop en als het kan een keer in de drie jaar Europees spelen. We vertel len ook hoe we dat willen. Onze supporters willen bloed, zweet en tranen zien. Binnen de regels. Met voetbalgogme." Gogme En juist het voetbalgogme ont breekt. De belabberde seizoen start - uitschakeling in de beker strijd en pas één competitiezege in acht wedstrijden - past niet in de idealen. „Je steekt je nek uit. Het is met deze spelersgroep lo gisch dat je niet ineens de knop om kunt draaien en dat ze ineens Challenger zijn. Ik heb de jon gens gezegd: hier willen we heen en ik kijk het komend seizoen of jullie er individueel bij passen." Van Breukelen merkt dat FC Utrecht nu al met het Challen- ger-zijn om de oren wordt gesla gen. Schouderophalend: „Niet goed voor de club, imago, trai ner, spelers en mezelf. Niet mak kelijker naar de sponsors toe. Maar we moeten ons niet laten afleiden." Natuurlijk had Van Breukelen niet op een dramati sche competitiestart gerekend. „Voor mezelf had ik uit de eerste vijf wedstrijden vijf of zes punt jes berekend. Het waren toch vier ploegen uit de top-zes van vorig seizoen. Maar daarom zijn wedstrijden tegen RKC (3-1 ver loren), Sparta (4-2 verlies) en Willem II (2-2) maatgevend." Vijf jaar degradatievoetbal. Drie behoorlijke investeringen in Harry Decheiver, Tom van Mol en Mitchell van der Gaag. „Als je dan na acht wedstrijden vierde van onderen staat met slechts vijf punten, word je er niet vro lijker van. Ook al omdat de ver wachtingen bij de mensen hoger liggen. We hadden een viertal punten meer moeten hebben. Als je die niet hebt, weet je in de voetballerij dat het gewoon on rustig wordt. Een trainerspositie wordt dan al snel ter discussie gesteld." Spelbos Van Breukelen draait er niet om heen. „Spelbos is en blijft uiter aard verantwoordelijk voor de prestaties die hij levert met zijn elftal." Of hij daarop afgerekend wordt, ligt voor een groot deel aan Spelbos, meent Van Breuke len. „Ronald zal moeten aange ven wanneer hij vindt dat een verdere samenwerking met de groep geen zin meer heeft. We zijn al vanaf mijn begin met el- foto ad van hasselt kaar bezig. Je wisselt ideeën uit en kijkt wat er wel en niet goed gaat. Maar het is niet zo, dat er iemand ineens zegt: nu rammen we zijn kop eraf." Opgekropte frustraties komen boven. „Je werkt je het schom- pes. De jeugd presteert prima in een goede sfeer, de scouting wordt langzamerhand goed op poten gezet en het tweede draait goed. Dat lijkt allemaal onbe langrijk, omdat het eerste het laat afweten. Logisch. Het is het vlaggenschip, daar wordt alles op gericht. Vandaar dat mijn prioriteiten deze weken bij het eerste team liggen." 'Hele dal' Hij noemt het realisme. „Soms kun je maar beter door het hele dal, dan dat je halverwege de berg iedere keer naar beneden sodemietert." Met FC Utrecht de berg beklim men. Maar dan? „Als Utrecht in derdaad sub-topper wordt en dat kan blijven, is mijn werk klaar. Als de kinderen dan op ei gen benen kunnen staan en ik een jaar of 48 ben, ga ik de we reld rond. Reizen met mijn vrouw. Wij zijn alle twee gek van reizen. Andere culturen ontdek ken. Ik ben over de hele wereld geweest, maar heb weinig ge zien. Waar ik zeker nog heen wil? Nieuw-Zeeland, Indonesië, Chi na, Zuid-Afrika en Canada. Egypte, Israël. Ik moet gewoon niet te lang doorgaan. Dat heb ik de laatste maanden al ervaren. Daar heb ik zelf om gevraagd. De uitdaging." (ADVERTENTIE) Voor 250 Air Miles kunt u nu kennismaken met de gollsport bij het Efteling Goltpark. Tussen 13.00 en 17.00 uur krijgt u les van een golfprofes sional in het chippen, putten en de tuil swing. Kortom alles wat u moet weten om een hole in one te slaan tijdens de wedstrijd waarmee het programma wordt afgesloten, Bestel snel uw voucher via de sprekende computer van Air Miles (023) 56 99 233 en maak hierna een afspraak met het Efteling Goltpark (het telefoonnummer vindt u op de voucher). Deze aanbieding geldt per persoon en is op basis van beschikbaarheid. U kunt vouchers bestellen tot en met 20 oktober 1997. Binnen 7 dagen na bestelling beeft n fooo0ücAefs ln huls' U kunt uw vouchers inleveren (na reservering) tot en met 31 maart 1998. Op de aanbieding zijn de Algemene Voorwaarden van Air Miles van toepassing. The best things in life are f Van onze verslaggever Terneuzen - Henk Remijn sen heeft deze week het hoofdbestuur van de KNWU (Koninklijke Nederlandse Wielren Unie) laten weten dat hij zijn functie als con sul van het district Zeeland zal beëindigen. In de algemene najaarsverga dering van het district, die wordt gehouden op donderdag 6 november, is Remijnsen af tredend en niet herkiesbaar. Aan zijn vertrek liggen per soonlijke redenen ten grond slag. Henk Remijnsen werd eind 1992 gekozen als consul van de KNWU in het district Zeeland als opvolger van Ar- jaan de Schipper. In de afgelo pen vijf jaar was hij één van de initiatiefnemers voor een aan tal sportstimuleringsactivitei- ten. Zo kwam er een actief schools portproject van de grond in de vorm van dikke bandenwed strijden, werd de Zeeuwse veldritcompetitie verder uitge bouwd en is er vier keer per jaar de uitgave van het Zeeuw se Wielermagazine. Remijnsen is tevens trekker van het Plan Wielerbreedtesport Zeeland, dat eind oktober wordt gepre senteerd. Het districtsbestuur en de Zeeuwse trimbonden ko men dan met een gezamenlijk plan voor de toekomst. Momenteel beraden het hoofd bestuur en de districtsbestuur ders van de KNWU zich over de opvolging. In de algemene na jaarsvergadering van donder dag 6 november zal Henk Re mijnsen zelf een toelichting ge ven op zijn vertrek. Van onze sportmedewerker Axel - Hoek deed vorige week goede zaken bij ASWH en staat zaterdag opnieuw voor een duel waarin het als favo riet van start gaat. Nieuwkomer in deze hoofdklasse A, Ter Leede uit Sassenheim, is te gast in de Lovenpolder. In de derde klasse speelt Terneuzense Boys thuis tegen Bevelan ders. ZATERDAGVOETBAL Met iets meer geluk had Hoek vorige week met veel grotere cijfers dan de 0-3, die de bor den in Hendrik Ido Ambacht sierden, gewonnen. Tegen Ter Leede, dat nog maar drie keer in vier duels scoorde, liggen er opnieuw riante winstkansen voor de mannen van trainer Adriaan Nieuwenhuijse. Te meer daar Hoek in de voor gaande duels al negen keer de bal in de netten joeg. Gezien het aantal kansen dat Hoek hiertoe kreeg, is dit eigenlijk een schrale afspiegeling en een signaal dat de voorwaartsen van Hoek niet 'superscherp' zijn. Gezien de onderlinge concur rentie zou dat wel zo moeten zijn. Zeker nu de rentree van Geertjan de Smet in zicht komt wordt het luxe-probleem voor Nieuwenhuijse alleen maar groter. Bijkomend voordeel bij zoveel spitsen als Hoek heeft, en daardoor ook aanvallend kan spelen, is dat er weinig kaarten gepakt worden. De se lectie blijft mede daardoor vrijwel compleet. Nieuwenhuijse: „Toch zijn er weer enkele vraagtekens. An- gelo Nijskens heeft last van een keelontsteking en trainde niet. Zijn meespelen is nog niet ze ker. De beslissing hierover pas laat bekend zijn. Verder train de Geert de Poorter nog weinig, maar hij lijkt speelkiaar." Al met al zonneschijn bij Hoek, dat volgens Nieuwenhuijse duidelijk voor de volle buit gaat. Zij het met enige voor zichtigheid omdat volgèns de coach van Hoek: „De tegen standers ons kennen en zich op ons in gaan stellen." Over Ter Leede zegt de Kruininger: „Het is een ploeg met veel jonge spe lers, die vrijwel allemaal erva ring in de hoofdklasse opge- daaan hebben. Of in Katwijk, Noordwijk of Lisse. Dat ze nog maar drie punten hebben, zegt me nog niet zoveel," aldus Nieuwenhuijse. In de tweede klasse speelt AZW uit bij Kapelle. Dit duel staat in het teken van de aan sluiting met de middenmoot. Kapelle pakte tot nu toe nog maar drie punten. AZW één meer. Winnen is voor beiden noodzaak om bij te blijven. En aangezien de Axelaars tot nu toe beter voor de dag kwamen in uitduels dan thuis, zal het niemand verbazen dat ze met de winst naar huis komen. Terneuzense Boys won in de derde klasse alle duels en staat riant op kop. Bevelanders is de vijfde in de reeks die aan de ze gekar gebonden moet worden door de mannen van trainer Jaap Goossen. De kloof met Bevelanders zou dan al op lopen tot 11 punten. Een weel de. „Gemakkelijk zal dat niet zijn. Bevelanders is fysiek sterk en voor ons altijd een moeilijke tegenstander," aldus Goossen, die weet dat het zelfvertrou wen bij zijn groep na vier ze- ge's op rij toegenomen is. Dat dit zelfbewustzijn nodig zal zijn heeft mede te maken met personele problemen. Vraagte kens kunnen gezet worden bij het meespelen van Akke Gan- pat en Gertjan Vlaanderen, die vorige week met een enkelbles sure uitvielen en de absentie van Ralph Zegers (schorsing) en Jaap Pijpelink (huwelijks reis). „Er zullen dus opnieuw omzettingen nodig zijn. Tot nu toe is dat steeds goed gelukt. Echt zorgen maak ik me dan ook niet," aldus de in Axel woonachtige trainer van de oranje-zwarten. PROGRAMMA Hoofdklasse A: Quick Boys-Sche- veningen, Lisse-Kozakken Boys, Achilles Veen-Katwijk, ARC-Ex- celsior Maassluis, Noordwijk- Groote Lindt, ASWH-Rijnsburgse Boys, Hoek-Ter Leede. Eerste klasse C: Arnemuiden-Din- teloord, Oostkapelle-Roda Boys, Seolto-Rijsoord, WGZ-Wilhelmi- na'26, Kloetinge-Veere, Altena- Breda. Tweede klasse E: Bruse Boys- WC'68, SPS-SKNWK, 's-Heer- Arendskerke-FC Dauwendaele, Kapelle-AZW, Kruiningen-WHS, Middelburg-Yerseke. Derde klasse A: GPC-Wemeldinge, VCK-Nieuwland, Serooskerke- Heinkenszand, Colijnsplaatse Boys-SSV'65, Wolfaartsdijk-De Meeuwen, Terneuzense Boys-Be velanders. Derde klasse B: WIK'57-Kogel- vangers, Tholense Boys-Klundert, BVC'54-Rillandia, FSV-NEO'25, Baronie-Gravendeel, Brouwersha- ven-Olympia'60. Vierde klasse A: Zaamslag-Waar de, DFS-Apollo'69, Smerdiek- ZSC,62, Borssele-Krabbendijke, Nieuwdorp-SC Stavenisse, SVD- Duiveland. Vijfde klasse A: Bavel-Spui, Inter- nos-VOV, Wissenkerke-Mevo, Cadzand-Hoedekenskerke, Terhe- ijden-Rood Wit. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal zorg de HKC voor een verrassing door De Ridder met 1-9 te kraken. Eveneens fors uithalen deed Wentzler/Pauwels tegen IZV (12- 4). Ron's Fashion-Maas/Fiat was met 5-6 eveneens doelpuntrijk te noemen. Dit geldt eveneens voor de score die in het duel De Ruy- ter-De Leugenboom (4-8) over eengekomen werd. De duels Ma- rinet-Van Haperen en Gemeente- De Graaf werden door droeve omstandigheden in Sas van Gent, niet gespeeld. DE RIDDER - HKC 1-9 - Bij 0-6 scoorde Danny van Overmeeren de eer-reddende goal voor De Ridder, dat verder weinig eer uit dit treffen kon putten. HKC was beter en won dik door doelpunten van Johan Plamont (3x), Hans Stoffijn (3x), Bram Lensen, Bram van de Brink en Frank Piepers. RON'S FASHION - MAAS/FIAT 5-6 - In deze gelijkopgaande strijd won de gelukkigste ploeg. In dit geval de gasten die in Hans Zegers (2x), Jan-Gerard Hartman (2x), Mark Cornelissen en Frans Scheele doelpuntenmakers had. Mark de Kunder (2x), Benny Langeraert (2x) en Ronny Trip- pert deden de doelnetten van Maas/Fiat bollen. WENTZLER/PAUWELS - IZV 12-4 - IZV keek halverwege tegen 7-0 aan en was toen al geklopt. Na de doelwisseling liep de score op naar 12-4. Peter Vael (4x), Pa trick Vonk (2x), Wim Delaere (3x) en Marco van Vlierberghe (3x) maakten de winnende treffers. Johnny de Kort, Luc de Kesel, William Taelman en Barry Wil helm scoorden tegen. DE RUYTER - DE LEUGEN BOOM 4-8 - De Clingenaren kwamen tekort tegen de mannen uit Hoek. Luc Mangnus en Robin de Witte schoten elk twee keer raak voor De Ruyter. Voor de winst was dit te min omdat Mark la Grand (2x), Eddy Breepoel (3x), Michel Mullaert (2x) en doelman Johnny de Ritter (uit een strafschop) voor De Leugen boom raak kegelden. Stand: De Leugenboom 3-9, Maas/Fiat 2-6, HKC 3-6, Ron's Fashion 3-6, Wentzler/Pauwels 3-6, Gemeent 1-3, De Graaff 2-3, Van Haperen 2-3, De Ruyter 3-3, Marinet 1-0, ZVH Morres 3 2-0, IZV 2-0, De Ridder 3-0. *Henk Remijnsen, de districts consul van de KNWU, stopt met zijn activiteiten voor de wielren nerij. foto camile schelstraete Van onze atletiekmedewerker Goes - Frans Roelofs is de nieuwe clubkampioen van de Goese atle tiekvereniging AV'56 op de lange afstand. Nadat hij eerder al het eerste on derdeel, de Sasloop op zijn naam had geschreven won hij op de kunststofbaan van 't Schenge ook het tweede onderdeel, de 5000 meter. Hij deed dit met een win nende tijd van 16 minuten en 3 seconden en bleef daarmee Jan de Bart veertig seconden voor. Bij de mannen veteranen 40 ging de ti tel naar Jan van Wingerden die de 5000 meter won in 17.43. Cees de Waal werd clubkampioen bij de mannen 50, terwijl Hannie de Jager de titel bij de vrouwen op eiste. UITSLAGEN 5000 meter Mannen senioren: 1. Frans Roelofs 16.03, 2. Jan de Bart 16.44, 3. Joost de Klerk (B junior) 16.51, 4. Wilko de Vos 16.55, 5. Jan Ars 16.57, 6. Gerard Posthuma 17.13, 7. Ad Sluyter (B ju nior) 17.13, 8. Keps van Koeveringe 17.38, 9.- Mare Augustijn 17.42, 10. Rien de Wilde 17.50. Mannen 40: 1. Jan van Wingerden 17.43, 2. Wim Wouters 17.49, 3. Ko Eversdijk 18.02, 4. Jan Geense 18.14, 5. Eddy Pekaar 18.20. Vrouwen: 1. Hannie de Jager 21.20.

de Stem | 1997 | | pagina 11