Startsein voor strategische beleidsvisie Directies en ondernemingsraden beraden zich over werkgelegenheid Kleine zilverreigers in Retranchement 'Voor mij is het: Cora at rauwe aardappelen' Tennisteams Dow en De Bokx succesvol PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT |er 1997 DESTEM ZEELAND C4 e 1 poster Dealer. lie doen wat. ORD KORT Voor meer informatie over ord bedrijfswagens is er nu een apart nummer: Om werkgelegenheid op te krikken Tijdmachine centraal in kinderboekenweek Eerste lepelaarseieren in vijf eeuwen Speelgoedbeurs in Terneuzen Slufter moet natuurgebied Kaloot bij Borssele redden Zeeuws-Vlaamse longarts gekant tegen verzamelnaam cara: Schoondijke Eede Poolcompetitie Osseweirit Bedrijfstennis Hulst Club titelstrijd Bedrijventitelstrijd ten bate goed doel Akkoord over fusie tussen Rabobanken i I I I I DONDERDAG 2 OKTOBER 1997 Dealer-editie. Ford Galaxy 2.3 16V en de 2.8 vert de Ford Dealer nu zonder ijs een automatische transmissie arde van f 4.000,- lenwerking met Cosworth heeft ir de Galaxy een volledig nieuwe Sv motor met dubbele balansas- Sntwikkeld. De dubbele balans- heffen vrijwel elke trilling op. dien levert de motor al bij een «rental een enorme kracht. Deze natie van kracht en soevereine esulteert in een formidabel rijge- dat doorgaans alleen voorbehou- aan zescylinders. wee jaar een nieuwe Ford zonder jeld in uw auto te steken? Dat kan, lij Ford Options. Het gaat als volgt: t een nieuwe Ford uit, en u krijgt e dealer een gegarandeerde mini- waarde. Dat bedrag wordt - n met een eventuele aanbetaling ruil - van de prijs afgetrokken. U dus slechts het verschil te betalen ie maandbedragen. Op die manier u veel voordeliger uit. Wilt u meer 1 over Ford Options, ga dan eens h bij de dealer. Hij heeft er ook een lale brochure over. 3RD IN BEDRIJF "ansit met luxe dubbele cabine is felleen zakelijk maar ook privé een istische wagen. Hij is verkrijgbaar f f 35.090,- eMüsfefBT.W. Voor gedrag is deze Transit standaard al zien van onder andere elektrische en vóór, elektrisch verstelbare en •armbare buitenspiegels, centrale vergrendeling, console met kaart- ampjes, in hoogte verstelbare hoofd- ïen, gordels voor en achter en een htige bekleding. I lie Transits (grijs kenteken) - behal- [p die met koelwagenpakket - krijgt in de Ford Dealer momenteel alle 's voor half geld. Er is al een Transit f f26.290,- B.T.W., incl. 2.000 gulden korting). ■ord Escort Van is nu ook verkrijgbaar I een ijzersterke 70 pk Turbodiesel, beproefde Ford Escort Van is er nu af f 20.990,- (exd. B.T.W.). Inclusief irbekrachtiging* en airbag. Nu gratis Te-pakket: Metaallak plus Easy Sound ('niet op 1.31. benzine) Ford Courier Van, standaard met rrbekrachtiging, airbag, metallic lak Comfort Pakket, is nu verkrijgbaar laf f 16.990,- (excl. B.T.W.). Voor ;hts f 490,- extra heeft u er een air- |iditioning, getint glas, voorruitver- ming en een Easy Sound System bij. Bel gratis voor documentatie of een proefrit in het Font- model van uw keuze: acte standaardspecificaties. ya(i onze verslaggever Tardenburg - Ondernemings raden en directie van grote(re) bedrijven in Zeeland kunnen zjch donderdag 30 oktober het lioofd breken over de vraag (roe het in de toekomst met de werkgelegenheid in Zeeland verder moet. jjet SBI Zeeland Studiecentrum houdt die dag in het conferentie centrum De Elderschans een stu diedag over dat onderwerp onder de noemer 'over broden en vis sen'. Het SBI legt daar verschillende stellingen op tafel. Een vraag is wie er aanspreekbaar is op de problemen rond de werkgelegen heid. Een andere vraag om over na te denken is of de grote bedrij ven in Zeeland een maatschappe lijke verantwoordelijkheid dra gen voor de werkgelegenheid bij hun toeleveranciers en daarmee voor die van de streek. Ook de rol van de ondernemingsraad komt aan bod. SBI wil graag een ant woord hebben op de vraag hoe kritisch een ondernemingsraad mag en kan zijn en wat bestuur ders en ondernemingsraad samen kunnen bereiken om de werkge legenheid zoveel mogelijk in stand te houden. Eén antwoord is in ieder geval te verwachten van J. van den Braak, hoofd personeelszaken van mul tinational Dow Benelux. Van den Braak zal uitleggen hoe het werkgelegenheidsbeleid van Dow eruit ziet. Bij Dow verdwenen de afgelopen jaren honderden banen als gevolg van beslissingen op mondiaal niveau. Van den Braak zal kunnen vertellen hoe de loca tie Terneuzen omgaat met dat soort ingrepen. R. de Jonge, voorzitter van de centrale ondernemingsraad van de Koninklijke Scheldegroep (KSG), zal aan die discussie ook met enig gezag een bijdrage kun nen leveren. Ook bij de Schelde groep vielen er de voorbije jaren honderden ontslagen. Inleidingen zijn er die dag ook van algemeen bestuurder R. van Kesteren van het CNV die het over de arbeidsmarkt en de eco nomische ontwikkelingen in Zee land heeft. M. Schmits, beleids medewerker economische zaken van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland schetst een beeld van de algeme ne werkgelegenheidssituatie in de provincie. Al deze gedachtenwisselingen komen om 10.00 uur aan bod. Vanaf 14.00 uur zijn er work shops met de volgende thema's: de ondernemingsraad en toeleve ranciers, de or en werkgelegen heid in de Zeeuwse havens, de or en infrastructuur. Van onze verslaggever ftrneuzen - De gemeentelijke bestuurders in Zeeuws-Vlaande- ren gaan er alles aan doen om meer werkgelegenheid voor de regio te scheppen. Om dat voor elkaar te krijgen is gisteren, tij dens een gezamenlijke vergadering, het startsein gegeven voor een strategische beleidsvisie voor bestaande en toekomstige Zeeuws-Vlaamse bedrijventerreinen. Met behulp van deze visie moet het acquisitievermogen van de regio naar buiten toe worden vergroot. De visie moet in het voorjaar van 1998 op tafel liggen. De visie komt tot stand in sa menwerking met de Zeeuws- Vlaamse Kamer van Koophandel en Zeeland Seaports. Voor bege leiding is een adviesbureau uit Rotterdam ingeschakeld. Het project kost circa tachtigduizend gulden. De Zeeuws-Vlaamse ge meenten betalen de helft, de rest is voor rekening van de provin cie. Belangrijk Volgens de Kamer wordt regio nale samenwerking op steeds meer terreinen belangrijk. Slechts op deze manier kan een regio in aanmerking komen voor bijvoorbeeld gelden uit de Sti muleringsregeling Ruimte voor Economische Activiteit (StiREA) van het ministerie van Economi sche Zaken. Ook in het provin ciaal Streekplan wordt de regio's gevraagdoom met een visie te ko men die als basis kan dienen voor het provinciaal beleid. De inbreng van ondernemers is belangrijk in het project. Een groep gezichtsbepalende bedrij ven wordt geïnterviewd. Daar naast wordt in een schriftelijke enquête aan negentienhonderd ondernemers gevraagd naar hun plannen voor verbouwing, uit breiding en verplaatsing van het bedrijf en naar hun bedrijfsom geving. De uitkomsten vormen de basis voor de regionale visie. De vragenlijst valt deze week bij de ondernemers in de bus. De uitvoering van dit onderdeel is in handen van de Kamer van Koop handel. De ontwikkeling van de beleids visie bedrijventerreinen vloeit voort uit het Strategisch Plan Zeeuws-Vlaanderen. Hierin wor den ontwikkelingen weergege ven op het gebied van onder an dere de toeristische structuur, regionaal economische dienst verlening en grensoverschrijden de samenwerking. Eind dit jaar wordt de balans op gemaakt en loopt de uitvoering formeel ten einde. De Kamer be nadrukt dat de 'geest' van dit plan zeker niet verdwijnt. Dat kan volgens de Kamer ook niet omdat de werkgelegenheid door onder andere het verdwijnen van de veren onder druk komt te staan. Regiostimulering De ledenvergadering van de Zeeuws-Vlaamse Kamer besloot daarom vorige maand tot het in stellen van een Fonds Regiosti mulering. Hiervoor wordt een bedrag van vijf ton gebruikt in het kader van de verdere uitvoe ring van het Strategisch Plan Zeeuws-Vlaanderen. Met dit fonds wil de Kamer projecten ondersteunen die de economie in Zeeuws-Vlaanderen impulsen kunnen geven. Van het bedrag is 250.000 gulden bedoeld voor de samenwerking van de VW's in Zeeuws-Vlaanderen gedurende een periode van vijf jaar. Van onze verslaggever Retranchement/Hulst - Op de Wallen van Retranchement ver bleef dit voorjaar een paartje kleine zilverreigers. De voor Zee land zeldzame vogels hadden een van de vele knotbomen al daar betrokken en een soortgenoot die zich in de buurt waagde werd steevast verdreven, zo meldt het Zeeuws Landschap. Het paartje heeft geen eieren ge legd. Maar het Zeeuws Lands- schap verwacht dat dat een kwes tie van tijd is. Want steeds vaker worden kleine zilverreigers in Zeeuws-Vlaanderen waargeno men. Ook uitzonderlijk was de waarne ming van een Vlaamse gaai, mid den in het Verdronken Land van Saeftinghe. Nu wordt die vogel soort wel vaker in Zeeuws-Vlaan deren gezien, maar dan vooral in of in de buurt van een bos. Mid den in het Verdronken Land is dan ook zeer uitzonderlijk. De be wuste vogel werd volgens waar nemers van De Steltkluut achter volgd door een slechtvalk, een in de broedtijd zeer zeldzame roof vogel, waarvan een paartje een van de koeltorens van Doel als thuisbasis heeft gekozen. In Saeftinghe deden vogelaars nog een andere bijzondere vondst. Ze vonden de resten van een kruisbek in het nest van een brui ne kiekendief. De kruisbek is een vogel die zich alleen in bepaalde jaren in Zeeland laat zien. Deze zomer werden kruisbekken ook gezien in Zuid-Beveland en op Walcheren. De vogel is, zoals de naam al zegt, te herkennen aan de speciaal gevormde bek. Lepelaars weten ook steeds beter het Verdronken Land van Saef tinghe te vinden. Deze zomer werden daar meer dan honderd exemplaren geteld. Volgens Het Zeeuws Landschap hebben voor e eerste maal in bijna vijfhon derd jaar lepelaars gebroed in Zeeland, op de Slikken van de Heen, net ten zuiden van Sint Philipsland. Een kleine kolome vestigde zich daar en met succes werden jongen grootgebracht. 'Ook op een eiland in het Veerse Meer ontstond een vestiging en daarmee lijkt er een goede basis voor een blijvende vestiging in het Zeeuwse te zijn gelegd', aldus Het Zeeuws Landschap. Voor het eerst in jaren broedden meer dan honderd dwergsternen op de Hooge Platen in de Wester- schelde ten noorden van Hoofd plaat. En ook zo'n 2000 paren grote sternen werden daar geteld. In 1986 waren het er nog maar zestig. De visdief was daar aan wezig met zo'n duizend paar. Terneuzen - Peuterspeelzaal Bruintje Beer houdt donderdag 16 oktober een kinderkleding- en speelgoedbeurs. De verkoop wordt gehouden tus sen 18.30 en 20.30 uur in het Ri vierenhuis dat naast de speelzaal ligt. De gebruikelijke regeling is van kracht: zestig procent is voor de verkoper, veertig procent gaat naar de speelzaal. Speelgoed en schone, gangbare winterkleding tot en met maat 176 komen in aanmerking voor de beurs. Wie wil meedoen kan contact opne men met de organisatie. Terug in de tijd: bij de opening van de kinderboekenweek werden ook kinderen in klederdracht gestoken. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het is weer kinderboeken week. In verschillende Zeeuws-Vlaamse bibliotheken is het programma voor een groot deel gericht op kinderen. Dit jaar is het thema van de kinderboekenweek 'Tijdmachine: vroeger in een kinder boek'. Boeken over de oertijd maar ook over gisteren staan in deze week volop in de belangstelling. In Oostburg zijn. er onder meer voorleeshalf- uurtjes voor de kleuters, kleurplaatwedstrij den en een Bekroonde Boekenwedstrijd. Hoogtepunt van de viering van de kinderboe kenweek in de Oostburgse bibliotheek was de demonstratie van de groep Ons Boeregoed uit Yerseke. Twintig mannen en vrouwen show den allerlei soorten Zeeuwse klederdracht uit onder meer Tholen, Walcheren, Zuid-Beve land en Schouwen-Duiveland. Zes Oostburg se kinderen mochten deze kostbare kostuums eventjes aantrekken. Ons Boeregoed tracht alle klederdrachten van deze provincie te be houden voor de toekomst. Elk detail werd gis termiddag uitgelegd aan de kinderen. De or ganisatie van deze middag sprak van een suc ces. „De opkomst was hoog, de kinderen von den het schitterend om te zien hoe de Zeeuw se klederdracht eruit ziet," aldus Rineke Quaak. Ook in de bibliotheek van Terneuzen was er van alles te doen voor de kinderen. Voorlees- Borssele (anp) - Een versge graven slufter moet er voor zorgen dat de bijzondere waarden van het natuurge bied De Kaloot bij Borssele behouden blijven. De karakteristieke overgangen van zout naar zoet water, met daarbij behorende planten en dieren, dreigen er te verdwij nen omdat door verzanding steeds minder vaak zout Wes- terscheldewater het gebied bin nenstroomt. De Kaloot, 7,5 hectare groot, is een van de laatste restanten schor in het zoutwaterdeel van de Westerschelde. Rond 1900 maakte het deel uit van een aangesloten schorren- en slik- kengebied van zo'n honderd hectare. Om het karakteristieke van het schor te behouden, laat Rijks waterstaat in het oostelijk deel, bij de inlaat van de kerncentra le, een verzande geul uitdiepen. De verdieping varieert van tien centimeter in de buurt van een 's zomers droogvallend meertje tot tachtig centimeter aan de Westerscheldezijde. De vrijkomende 1100 kubieke meter zand wordt gebruikt om de duinvorming aan de andere zijde van het gebied te verster ken. Het is de bedoeling dat er mini maal één maal per jaar zout Westerschelde water door de slufter De Kaloot instroomt. Door Liselotte van Werkhoven Terneuzen - „Cara is voor mij de afkorting van Cora At Rauwe Aardappelen. Oftewel: die afkorting zegt mij niets! In feite worden namelijk drie verschillende ziekten onder gebracht in één verzamel naam." „Praten over cara is te vergelij ken met het roeren in een pot erwtensoep", aldus longarts dr. J. van den Bergh gisteren tijdens de cara-voorlichtingsbijeen- komst in De Goede Herderkerk in Terneuzen. De dag van de Landelijke Cara Patiëntenvereniging en de Astma Patiënten Vereniging had het thema 'met cara naar 2000'. De verzamelnaam werd begin ja ren zeventig in het leven geroe pen om ziektebeelden als korta demigheid en hoesten, onder één noemer te brengen. „Ik ben fel gekant tegen de term Chronische Aspecifieke Respira toire Aandoeningen omdat het mij niets zegt. Niemand zou het accepteren wanneer bij langdu rig hevige buikpijn de diagnose 'Chronische Aspecifieke Buik pijn' wordt gesteld. Ik vind het dan ook onbegrijpelijk dat de diagnose cara geaccepteerd wordt door ruim anderhalf mil joen patiënten." Volgens Van de Bergh is er spra ke van drie verschillende ziek ten: astma, chronische bronchi- tus en emfyseem. De ziektebeel den van de drie ziektes hebben ook verschillende kenmerken. „We weten nog steeds niet wat cara precies is, we hebben alleen Cara-patiënten krijgen een demonstratie van luchtmeetapparatuur. drie ziektebeelden," zei Van den Bergh. Over het effect van roken op de luchtwegen, was de arts kort. „Die discussie is afgedaan. Het is duidelijk dat roken kanker ver oorzaakt en iedereen kan het we ten omdat het op de sigaretten pakjes staat." De arts opende wel weer een andere discussie door te stellen dat in feite alle rokers ca ra hebben. „Iemand heeft chro nische bronchitus wanneer het slijmvlies beschadigd is. Dit ge beurt meestal door roken. Wan neer iemand twee maanden aan een hoest en slijm opgeeft, heeft zo iemand een 'chronische aan doening aan de luchtwegen', of tewel cara. Je kan wel zeggen dat rokers jaarlijks twee maanden hoesten en proesten en dus heb ben alle rokers cara." Van den Bergh ging gisteren ook in op het gebruik van medicijnen en de diagnostiek. „Er zijn geen slechte medicijnen maar er zijn wel slechte diagnoses. Medicij nen die niet goed zijn, worden echt niet goedgekeurd voor de CAMILE SCHELSTRAETE markt. Wanneer medicijnen niet werken, dan worden de medicij nen niet (goed) ingenomen of de verkeerde diagnose is gesteld." Volgens de longarts is het tijd voor een andere koers. „We moé ten ophouden om met het woord cara te schermen. Patiënten en longartsen moeten gaan vechten voor een goede diagnose en een goede behandeling. Als die zui vere diagnose en zuivere behan deling er zijn, dan zullen we eens kijken wat er van de verzamel naam cara overblijft!" DEMONSTRATIE - In het clublokaal van duivensport vereniging Eerste de Beste aan de Landbouwstraatwordt wordt een demonstratie gege ven van het nieuwe elektroni sche constateringssysteem van Benzing. Dit gebeurt dinsdag 7 oktober om 19.30 uur. Iedere belangstellende is welkom. KVO - De KVO-afdeling Eede begint met creatieve cursussen. Op 13, 20 en 27 oktober en 10, 17 en 24 november is er een cursus voor het maken van voetbankjes, magie pellow en Ahton Pieck-schilderijtjes. Op 1, 8 en 15 december worden kerstkaarten gemaakt met ver- schilende technieken. In januari volgt een cursus car- tonnage, bestaande uit drie les sen. Voor opgave en inlichtingen kan iedereen terecht bij C. van Bellegem-Maenhout. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE uurtjes en knutselprogramma's. In de vitrine kasten van de Terneuzense bibliotheek staat de expositie 'De school van vroeger'. Deze tentoonstelling wordt verzorgd door het Schoolmuseum in Terneuzen. Vooral zaken die verband houden met het leesonderwijs komen aan de orde. Volgende week woensdag vindt hier de prijsuitreiking plaats van de wedstrijd 'maak een prehistorisch monster'. Dinsdag 7 oktober komen twee Vlaamse dich ters naar Terneuzen. Met een viertal Terneu zense basisscholen gaan zij creatief aan het werk met poëzie. Dit gebeurt in samenwer king met en vindt plaats in het gebouw van het Instituut Toonbeeld. De kinderboeken week wordt volgende week woensdag afge sloten. Westdorpe - In de vierde ronde van de competitie van de Pool- vereniging Kanaalzone boekte titelverdediger Emerald op nieuw een overtuigende over winning. Het vrij hoog geklas seerde The Droopy's leek een redelijke kans te maken tegen Emerald, maar dat pakte an ders uit. Met een 5-1-score en een frameuitslag van 10-3 was Emerald duidelijk te sterk. In het spoor van Emerald blijft nieuwkomer New Gravin uit Westdorpe goed volgen. Die ploeg had geen kind aan het laaggeklasseerde De Pauw en won met 1-5. Vice-kampioen de Tukker 1 is compleet van slag. Na de nederlaag vorige week tegen De President ging De Tukker 1 in deze vierde ronde met 2-4 onderuit tegen The Simpsons en bezet een be scheiden plaats in de klasse ring. UITSLAGEN De Pauw-New Gravin 1-5, Tricky Hot Shots-De Roskam 1 5-1, De Gravin-Dream Team 4-2, De Tuk ker 1-The Simpsons 2-4, La Chouette-De President 3-3, Zon- dagsvermaak-Dë Tukker 2 5-1, Emerald-The Droopy's 5-1. STAND 1. Emerald 4 wedstrijden ge speeld, 22 punten en 44 frames, 2. New Gravin 4-18-36, 3. La Chouette 4-15-36, 4. Zondagsver- maak 4-14-35, 5. De President 4- 14-28, 6. The Droopv's 4-12-29, 7. De Tukker 1 4-11-29, 8. Tricky Hot Shots en The Simpsons 4-11- 28, 10. Dream Team 4-10-25, 11. De Gravin 3-10-23, 12. De Ros kam 1 4-7-20, 13. de Roskam 2 3- 5-13, 14. De Pauw 3-4-14, 15. De Tukker 2 3-3-10. IJzendijke - De West-Zeeuws- Vlaamse Automobielclub houdt zondag 5 oktober de Os seweirit in en rondom IJzendij ke. Aan deze autopuzzelrit kan door het gehele gezin worden deelgenomen, mede doordat er naast de wedstrijdklasse een recreatieve klasse is. Er kan vanaf 13.30 uur worden inge schreven in het Hofzichtthea- ter aan de Koninginnestraat in IJzendijke. De WZA heeft dit seizoen nog een tweetal ritten op de kalender staan. Op 9 no vember de Belfortrit in Sluis en 14 december de Wildrit in Zuidzande. Poule A: Bosschaert-Luctor 8-0, Zaman-Groeneveld 4-4, Reynaert College-De Ruysscher 6-2, KCS- Noens Axel 4-4, Kaatje Jans Axel- Verdi 2-6. Poule C: CIS-Media Video 6-2, Van Damme-Bleyko 5-3, Het Bon te Hert-Aquavia 4-4, Stuntmarkt 1-Electron 1-7. Poule D: HAS 1-Van Seumeren 2- 6- Poule Dico-Gemeente Axel 2-6, Rabo Kloostetzande-DCS 4-4. Koewacht - Rudi Martens werd clubkampioen van de Koewachtse tennisvereniging De Eikenhof. Bij de vrouwen finishte Machteld van Wolve- laer als beste. Bij de jeugd ze gevierden Veerle Heyne (tot en met 12 jaar) en Margot Martens (tot en met 10 jaar). KAMPIOENEN: ME C: Rudi Mar tens. ME Dl: Stijn Cant. ME D2/E: Erwin van Regenmortel. MD C: Filip van Waesberghe/Mai- kel van Jolé. MD Dl: Erwin van Regenmortel/Harold Navarro. MD D2/E: Gert Post/Lon Statujew. VE Dl: Machteld van Wolvelaer. VE D2: Anne van Goethem. VD Dl: Ria Kerckhaert/José Muilwijk. VD D2/E: Jennifer Verlinde/Mo nique Asselman. GD C: Machteld van Wolvelaer/Ad van Mossevel- de. GD Dl: Ingeborg Willaert/Er- win van Regenmortel. GD D2/E: Anja van Drongelen/Pieter Hame link. JEUGD: T/m 12 jaar finale: Veerle Heyne-Thomas van Goethem 6-4. T/m KPjfcfèftPfinale: Margot Mar- tens-Maxime Post 8-3. Terneuzen - De teams van Dow en De Bokx waren goed voor 'goud' tijdens de door KiWanis Axel Zeeuws-Vlaanderen ge houden Zeeuws-Vlaamse tenniskampioenschappen voor be drijven. Deze werden voor de vierde keer in successie gehouden op het park van TC Animo in Terneuzen. Traditiegetrouw gaat de Op brengst van de bedrijventennis- titelstrijd naar een goed doel. Dit jaar is gekozen voor finan ciële ondersteuning van de stich ting 'Behoud Hoogaars'. De opzet van de kampioen schappen week deze keer af van de vorige edities. Per bedrijf had de organisatie nu twee tennis sers nodig om deel te kunnen ne men tegenover zes tennissers in het verleden. De tenniscommis- sié van Kiwanis, met onder an dere Bram Stoffels in de gelede ren, koos voor deze nieuwe stijl van de titelstrijd om de kam pioenschappen beter toeganke lijk te maken. Dit houdt in dat nu ook kleinere bedrijven deel kunnen nemen. In het mixeddubbel belandde de wisselbeker in handen van De Bokx BV 1. Dit team, vertegen woordigd door Jacqueline de Bokx en Raymond van de Zeijst, werd groepswinnaar in poule B via winst op Verbrugge, Rand stad Polytechniek en Engelhard Terneuzen BV. Vervolgens werd op het afvalschema afgerekend met Montis Mooring, in de halve finale met Dow 2 en in de finale met Sprangers BV. In de eind strijd zegevierden De Bokx en Van de Zeijst met 7-1 en 7-2 over Edith Brandt/Edwin Sinke. Dow 2 smaakte in het dubbel spel, zowel bij de mannen als vrouwen, wel het zoet van de overwinning. Arie Blaak en Do minique Asselman bedwongen in de finale Roland de la Ruelle en Hans van de Klooster van ING Hulst. De Dow-combinatie won beide sets van twintig mi nuten: 5-3, 6-4. In de halve fina le waren Blaak en Asselman van Dow 2 te sterk gebleken voor Engelhard Terneuzen BV, in de kwartfinale voor Sprangers. Eerder maakte Dow 2 al in de poule körte metten met Engel hard, evenals met Van Strien en Van der Poel BV. Bij de vrouwen bleek Dow 2 eveneens niet te kloppen. Anous- chka Asselman en Claudia Ver munt versloegen in een spannen de finale Isabella van Da mme en Monique van de Plasse van Ver- brugge. De eerste set ging met 4- 3 naar Van Damme/Van de Plas se, het tweede bedrijf met 4-2 naar Anouschka Asselman en j Claudia Vermunt van Dow 2. j Eerder Wonnen de Dow-repre- sentanten in de poule ai van Ver- brugge, van Indigo BV en De Bokx. Later moesten ook Neekermann BV (kwartfinale), Zeeland Supply BV (halve fina le) en in de finale dus Verbrugge eraan geloven. Van onze verslaggeefster Sluis - De fusie tussen de Ra bobanken West-Zeeuws- Vlaanderen en Sluis-IJzendij- ke is een feit. De nieuwe bank ontstaat op 31 december 1997. Alle leden van de algemene vergadering van de banken zijn unaniem akkoord gegaan met de fusie. De nieuwe bank heet Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen en wordt door het samengaan qua omzet een van Neerlands grootste j Rabobanken. De nieuwe bank heeft kantoren in Oostburg, Sluis, Biervliet, Breskens, Cadzand, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJ-1 zendijke. Er zullen ongeveer hon derdvijftig personeelsleden werkzaam zijn. De tweehoofdige directie wordt gevormd door J. Smits (huidige directeur Rabobank Sluis) en A. van de Graaff (huidige directeur Rabobank Oostburg). Eindver antwoordelijk algemeen direc teur wordt Smits.

de Stem | 1997 | | pagina 19