De Jaeger wil graag presteren issen itabletten ■pen mat /-flessen Supportersclub De Zwaluw 50 jaar kloppend hart van Zuiddorpe Tonny Bruins Slot, scout en opleider ineen iws KORT 2012 unen jebreid SPORT ZEELAND B3 nESTEM Axelse atleet heeft zijn zinnen gezet op topplaats in Zeeuwse crosscup ATLETIEK Terneuzense bankdrukkers succesvol Dikke van Dale haalt fors uit KNWU-voorzitter Atsma op CDA-lijst sportAGENDA HOCKEY KORFBAL VOLLEYBAL BASKETBAL 'De Hollandse top als tussenstation voor het grote talent' sportnieuws b95" I de organisatie van de ystad doet niet mee in lie overtuiging bestaat In voor een stad buiten 1 organisatie van 2004 Ivoor het laatst Olym- I en Manchester gepro- laar het Verenigd Ko- In alle Britse steden Impisch Comité. „On Inger John Major, een Rle ondersteunen bioenschap zwemmen lische Perth wordt ge- lp doping controleren, lm Hoad wil hiervoor ■stuur van de wereld- npetitie hebben. Een vedstrijden is een pri- Iweren," aldus Hoad rnen pgaaf van reden afge- ii dat volgende week ■tie gisteren bekendge- kampt al het hele jaar 1 Amerikaan is inmid- Jnglijst. Ime aan de Australian ['Las Vegas Kid' deed [ar in de vierde ronde i speelde Agassi geen i van Nederlandse ma- pnisaties. Als nieuwste U-Oost Drenthe, die de [te geeft. Amsterdam, Utrecht, bhten. Door de samen- loördineren. Zo kan in ■lender een evenwichti- ln van Nederland, van lij het platform aange- Irzoek houden naar de [arathons. Iteeds meer lopers kie lde volledige 42 km en DONDERDAG 2 OKTOBER 1997 De Zwaluw bestaat 50 jaar Door Rinus Verberkmoes Zuiddorpe - De supporters club De Zwaluw uit Zuid dorpe viert zaterdag 4 okto ber het 50-jarig bestaan. Een halve eeuw wielrennen wordt dan met een receptie, gevolgd door een feestavond in 'Onder de Linden' opge haald en onder het genot van een drankje wegge spoeld met een dikke knip oog richting toekomst. „Want doorgaan doen we zeker," aldus Harry de Mul, voorzitter van het succes volle clubje wielergekken uit het boekweitdorp. Zuiddorpe zou zonder supporters club De Zwaluw een stuk minder bekend zijn geweest dan het nu is. Dat zullen de oprichters van het eerste uur, waaronder Laurent Belaert, 50 jaar lid waarvan 45 jaar bestuurder, nimmer gedacht hebben. „In die beginfase was het met name een club om wielren ners uit eigen gemeente, Zuiddor pe was in 1947 nog zelfstandig, te steunen," weet De Mul, die tevens uitlegt dat de naam De Zwaluw afkomstig is van een simpele waarneming tijdens de oprich ting. Toen namelijk vlogen de zwaluwen op zoek naar insecten rond. Een opmerkzame wielerfa naat zag dat en vond de naam van deze gevleugelde vriend interes sant genoeg om er mee op de prop pen te komen. Hij kreeg zijn zin en sindsdien had Zuiddorpe zijn supportersclub De Zwaluw. „Een club die altijd een ijzersterke binding met het dorp heeft gehad. Voorheen en nu nog. Met dit verschil, dat het nu heel wat meer kost om een koers te be leggen dan toen. Want in die be gintijd kostte een koers slechts honderd gulden. Nu is dat tien mille," stelt De Mul, die inmiddels al 30 jaar de voorzittershamer hanteert. Een kleinood dat eerder 20 jaar in handen was van wijlen Piet van Dongen. Uniek Unieke langdurige verbintenis sen, die eigenlijk synoniem zijn aan deze Zuiddorpse club. Een vereniging waarin naast De Mul als voorzitter Jo van Houte de centen onder zijn hoede heeft en Annie van Hoecke, wie kent haar niet door haar lotenverkoop tij dens de wedstrijden, het secreta riaat beheert. Naast dit trio, dat het dagelijks bestuur vormt, heb ben Laurent Belaert, met het aan de man brengen van 2500 loten de beste verkoper in de tombola, Ro land Coppejan, Eddy Herman, Roger van Hoecke, Ronny Sijne- sael en Freddy de Theye zitting in het bestuur. In zijn totaliteit, sa men met nog een elftal gewone le den, een groep waar De Mul trots is. „We slagen er elk jaar in een goe de koers te beleggen. Dit jaar, waar het overal in de omgeving matig is, kregen we een negentig tal renners aan de start. Dat dit enige moeite en geld kost, weet ie dereen. Het is niet zo, ondanks dat we financieel gezond zijn, dat dat geen moeite kost. Wij moeten eveneens overal achteraan. Niet een enkeling, maar met z'n allen. Dat vormt de basis van ons 'ge zond' zijn, omdat we vooraf al vol doende geld ophalen om een koers te beleggen. We hebben door dat werken vooraf zelfs al profkoer- sen gehouden zonder een cent en tree te vragen," stelt De Mul in zijn terugblik. Een kijkje in het verleden waarin namen als Wim van Est, Kees Haast, Fedor den Hertogh, Cees Priem, Jan Raas en Adrie van der Poel (driemaal winnaar in Zuid dorpe waarvan twee keer bij de amateurs en één keer als prof), een groepje van de honderden brood renners die Zuiddorpe aandeden, vormen. Hierbij passen eveneens grote namen als die van Eddy Merckx, Patrick Sercu en voetbal ler Pol van Himst, die ter opluiste ring bij diverse wedstrijden pre sent waren in Zuiddorpe. Bloeitijd Bij dit rijtje namen horen even eens regionale vedettes van weleer als Toine van den Bunder en Wim de Waal thuis. Mannen die ruim twintig jaar geleden wielermin- nend Zeeuws-Vlaanderen op zijn kop zetten. „De mooiste tijd uit onze geschiedenis," noemt Harry de Mul deze periode. Een bloeifase uit de regionale wielrennerij. Tevens het begin van het oplopende prijskaartje voor de comités, die net als supporters club De Zwaluw groeiden en vrij wel alle categorieën in huis haal den, of dat nu aspiranten of profs waren. Alles kon. De Mul: „Nu is het in huis halen van profs niet meer te betalen. Tenminste, als je renners aan de start wilt hebben waar de mensen nog naar komen kijken." Zuiddorpe, dat bijna een traditie wat profkoersen houden betreft had opgebouwd, moest dus als ve len het roer omgooien. Terug naar de basis als het ware. „Als je weet waarvoor je staat, is dat niet erg," weet De Mul, die wat dat betreft in één zwaluw nog geen zomer ziet. „We hebben ons steeds aan de geest van de tijd aangepast en dat heeft gemaakt dat we al vijftig jaar bestaan," legt de inmiddels 55-jarige Zuiddorpenaar uit. Aanpassen Het zich aanpassen aan de om standigheden was in het 50-jarig bestaan van supportersclub De Zwaluw niet iedereen gegeven. Er werd zelfs een geweer geschoten. Voor De Mul was dat één van de opmerkelijkste zaken uit de histo rie toen zich nog vijfduizend toe schouwers naar het boekweitdorp spoedden om de renners aan het werk te zien. Een aantal dat voor de horeca eveneens aantrekkelijk was. De organisatie verhuurde dan ook staanplaatsen. Dit leidde tot oorlog tussen enkele frietkot ten. „Op een gegeven moment was er een zonder vergunning op het par cours komen staan. Toen hij weg moest pakte hij een geweer en be gon te schieten. De politie hebben we er toen nog bij moeten halen om hem weg te krijgen," herinnert De Mul zich dat voorval. Een ander incident dat in zijn ge heugen gegrift staat is de val van de amateur Van Harn. Deze brak bij een val op een recht stuk in het snelle parcours zijn dijbeen en heup. De Mul: „Uiterst vervelend voor een organisatie. Gelukkig is het wat ernstige valpartijen betreft daarbij gebleven. Eigenlijk mag ik stellen dat we weinig tegenslag hebben gekend. De meeste herin neringen zijn mooi. Met name ook de samenwerking met de jury's die wij toegewezen kregen, was en is tot nu toe bewonderingswaar- dig." Dat zijn supportersclub tevens mede grondlegger is van wat nu de Internationale Juniorendrie- daagse Groot Axel heet, doet De Mul nog altijd goed. Als woord voerder van zijn clubje ging hij aan de onderhandelingstafel met wijlen Fred Baert, die het wieier- comité Axel vertegenwoordigde en met initiatiefnemer Walter van Acker, die als afgezant van het wielercomité Koewacht het trio oprichters van deze internationale juniorenkoers vervolmaakte. „Mooie tijden, mooie tijden," ge niet De Mul na om dan plotseling uit zijn stoel op te veren met het excuus: „Ik moet weg. De duiven komen eraan." Van onze atletiekmedewerker Axel - Edwin de Jaeger behoort al een aantal jaren tot de beteren in het Zeeuws-Vlaamse lopersgilde. Zelden is hij uit de eerste tien van de uitslagenlijst weg te slaan. Af en toe wordt de winst gepakt, zoals onlangs in de Sluiskilse COFA-loop, maar hij ontpopt zich in middels wel tot de eeuwige tweede, zeg maar de 'Poulidor' van Zeeland. Veertien keer, alleen dit seizoen al, werd hij twee de. Vier keer werd de winst gepakt. „Toch zit er nog steeds de nodige progressie 'n," aldus de 25-jarige geboren en getogen Westdorpenaar, die sinds een jaar in Axel woont. Het was ook in Westdorpe dat hij zijn debuut maakte. Negen jaar terug werd er op de zondagmorgen in zijn woonplaats door de plaatselijke brandweer een loopje georgani seerd. Hij deed uit balorigheid mee. De Jae ger: „Ik had toch niets te doen en ik ontdekte dat het helemaal zo slecht nog niet ging. ik eindigde in de middenmoot en dat totaal zonder voorbereiding, want mijn sportieve leven bestond tot dan toe uit schaatsen, ten minste als er natuurijs lag. In 1989 heb ik me aangesloten bij de Hulster atletiekciub RK- HAV en vier jaar terug heb ik de overstap ge maakt van RKHAV naar Scheldesport, om dat die club me geografisch gezien wat beter uitkwam. Een paar keer in de week train ik m Terneuzen op de baan, de rest samen met Jo van Waesberghe hier in het Axelse Bos. Met Jo train ik trouwens al jaren. Via hem J^n \k destijds ook bij RKHAV terechtgeko- Le Jaeger is een man die het niet van het ver- Edwin de Jaeger aast op de topplaats in de strijd om de Zeeuwse crosscup. FOTOCAMILESCHELSTRAETE bale moet hebben. Geen prater, hij bewijst het liever met de benen. De Zeeuwse cross cup de komende winter is een van de doel stellingen die dit seizoen in zijn agenda staat onderstreept. Verder de Zevenheuvelenloop in Nijmegen, een vijftien kilometer op het schitterende traject met de bekende zeven heuvelen. Vorig jaar eindigde hij, hoe kan het anders, als tweede op de korte cross tijdens de Zeeuwse crosscompetitie. Vlissinger Lion van Luijk bleef hem voor. „De belangstelling voor de korte cross is ech- Drie bestuursleden van de ju bilerende supportersclub De Zwaluw. Van links naar rechts: voorzitter Harry de Mul, secre taresse Hannie van Hoecke en penningmeester Jo van Houte. FOTOCAMILESCHELSTRAETE Van onze verslaggever Terneuzen - Een aantal Ter- neuzenaren heeft met succes deelgenomen aan de Bel gische kampioenschappen bankdrukken, die in Izegem werden gehouden. De Ter- neuzenaren waren op alle on derdelen succesvol, maar vie len buiten de prijzen omdat het Belgische kampioen schappen betrof. De Zeeuws-Vlaamse deelne mers, allen lid van sportcentrum Bodyline uit Terneuzen, kwa men in Izegem uit voor Kracht sport Zelzate. In de categorie tot 75 kilogram werd er een tweede plaats be haald door John Pauwels uit Philippine met een persoonlijk record van 127,5 kilogram. In de categorie tot 90 kilogram eindig de Patrick de Rooy op de eerste plaats met 157,5 kilogram, het geen eveneens een persoonlijk record betekende. In de categorie tot 110 kilogram behaalde Johny de Witte een tweede plaats met 180 kilogram, een nieuw persoonlijk record. De vierde deelnemer van Bodyli ne, O. Harms, drukte 130 kilo gram. Ook voor hem was dat een per soonlijk record, maar hij viel buiten de prijzen. De Bodyline- bankdrukkers werden in Izegem begeleid door coach Gilbert Ha- merlinck. Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal schoot regerend kampioen Dikke van Dale afgelopen week met scherp. Slachtoffer van de scoringsdrift van Dikke van Dale was Bon Ami, dat met een 11-2-nederlaag naar huis werd gestuurd. Groosman/Casuals opende de competitie met een 2-0-overwin- ning op een opnieuw teleurstellend Zeemeeuw. Stand: Dikke van Dale 3-6, Groosman/Casuals 1-3, Leenhouts 1-3, Sikkels 1-3, Verhage 1-1, De Cocq 2-1, Bon Ami 1-0, Rabo Aarden- burg/Eede 1-0, Zeemeeuw 2-0. Surhuisterveen - Joop Atsma, voorzitter van de wielrenunie KNWU, verwacht een eventueel lidmaatschap van de Tweede Kamer te kunnen combineren met zijn sportfunctie. De Fries van gereformeerde huize staat op de 21e, verkiesbare, plaats op de CDA-kandidatenlijst voor de Tweede Kamer. Atsma, CDA-fractievoorzitter in de Provinciale Staten van Friesland, lijken de twee funncties samen te gaan, zegt hij in Surhuisterveen. „Er zijn voorbeelden voor. Tot voor kort was Ad Lansink voor zitter van de sectie amateurvoetbal binnen de KNVB. Henk Vos (PvdA) is voorzitter van een wielervakbond." Zondag 5 oktober, Tweede klasse C mannen: Eersel-Rapide. Derde klasse E: Olympia-Pelikaan, sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 14.30 uur. Tweede klasse C vrouwen: Olympia-Boxmeer, sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 12.45 uur. Vierde klasse D: Prinsenbeek-Bapide. uur. WS'92 2-Spivo (derde divisie mannen), sporthal Baskenburg VIissingen, aanvang 13.15 uur. District: Scheldesport-Dynamo'70 2 (promotieklasse vrouwen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. CVC-Dyna- mo'70 3 (eerste klasse vrouwen), sporthal Clinge, aanvang 16.30 uur. De Sterre-Morres 3 (eerste klasse vrouwen), sportzaal Zuid dorpe, aanvang 13.30 uur. YVC- Ardito (promotieklasse mannen), sporthal De Eenhoorn Oostburg, Zaterdag 4 oktober, landelijk: Avanti-Tjoba (overgangsklasse A), aanvang 15.30 uur. TOGO- DSO (derde klasse N), aanvang 15.30 uur. Vriendenschaar-Luctor (derde klasse O), aanvang 15.30 uur. Afdeling: Zaamslag-NIO (eerste klasse B), aanvang 16.00 uur. BKC-Stormvogels 2 (tweede klas se A), aanvang 16.00 uur. aanvang 16.30 uur. Scheldesport- Dynamo'70 2 (promotieklasse mannen), sporthal Oude Vaart Zaterdag 4 oktober, landelijk: WS'92-VC Nesselande 2 (tweede divisie mannen), sporthal Basken burg Vlissingen, aanvang 13.15 Terneuzen, aanvang 15.30 uur. De Sterre-Dynamo'70 1 (promotie klasse mannen), sportzaal Zuid dorpe, aanvang 17.30 uur. CVC- Voorwaarts (eerste klasse man nen), sportzaal Clinge, aanvang 18.30 uur. Vrijdag 3 oktober: Souburg 2- Oostburg 1 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal Van Duyven- voorde Oost-Souburg, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 4 oktober: Scheldesport l-Mevo'80 1 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 19.30 uur. ter dermate gering dat ik het komende sei zoen voor de lange cross heb gekozen. Ik gok op een plaatsje in de top-tien in het eindklas sement, al moet het dan wel wat meezitten. Je moet vijf maanden 'heel' blijven. Geen blessure of ziekte, want dan ben je gezien. Gezien de eindklassementen van de afgelo pen jaren moet dat er in kunnen zitten. We beginnen dit jaar eind oktober op Den Inkel in Kruiningen en dat is samen met de cross in Westenschouwen een parcours dat me het beste ligt. Verder wil ik volgend baanseizoen mijn per soonlijke records op de baan wat aanscher pen. Op de 5000 meter staat dat op 16 minu ten en 29 seconden. Ik denk dat de mogelijk heden er zijn om rond de 15.30 te komen als ik eens een ideale wedstrijd tref met de nodi ge concurrenten en de juiste weersomstan digheden. Op de 3000 meter staat het op 9 minuten en 28 seconden. Dat moet ooit toch eens lukken om onder de negen minuten te lopen. Juist daarom kies ik nog steeds niet voor het langere werk, zoals halve en hele marathons, al heb ik ooit wel al eens een paar halve marathons gelopen met een beste tijd van 1 uur, 15 minuten en 30 seconden in Ter neuzen. Het langere werk kan ik altijd nog doen. De basis blijft toch op de baan liggen." Naast een plaats in de top-tien in de Zeeuw se crosscup is het verslaan van zijn trainings maatje Erik Goossen een volgende doelstel ling. „Ik hobbel eigenlijk al jaren achter Erik aan. Op dit moment loopt hij keihard. Veel te hard voor mij. Het moet er ooit toch eens in zitten dat ik hem kan kloppen. Niet als hij te rugkomt na een blessure of een ziekte, maar in een confrontatie waarin we beiden in vorm zijn. Een atleet is echter pas op zijn dertigste op zijn sterkst. Zeker op het wat langere werk. Ik heb geduld." Door Jaap Bakker en Henk van Weert Eindhoven - In Barcelona leefde hij als rechterhand van Johan Cruijff acht jaar op een vulkaan, op het Eind- hovense sportcomplex De Herdgang huist hij tussen het lover. Veel meer voetbal kan een kan toor niet uitademen. Links en rechts liggen de internationale sportkranten, her en der staan videobanden vol met wedstrij den van waar ook ter wereld. Om geen balomwenteling te hoeven missen, staat de video paraat en een schotelantenne op het dak. Tonny Bruins Slot, vijftig jaar nu en sinds de zomer van 1996 bij PSV verantwoordelijk voor de scouting en opleiding, ziet zo'n tien wedstrijden per week. „De videobanden niet meege teld," meldt hij er voor de vol ledigheid bij. Een voorbeeld om de prettige waanzin te illustreren. „Een tijd terug was het Italië tegen Polen. Mooi dat ik die wedstrijd op de Italiaanse zenders niet kon terugvinden. Ben ik wat aan de knoppen gaan draaien, vond ik die partij op de Poolse televisie. Dat is het voordeel van zo'n schotel hè, je kan 150 zenders ontvangen. Ik heb er thuis ook eentje. En Italië-Po- len, die partij wilde ik per se zien, want bij die Polen liep iets interessants in het elftal." Beperkingen Het is wat een scout doet: altijd maar voetbal kijken. Een mooie baan, maar met beperkingen. Hij kent misschien wel duizen den spelers, maar zijn werkge ver, ooit FC Amsterdam, daar na Ajax en Barcelona, nu PSV, heeft er op seniorenniveau hooguit een paar per jaar nodig. Een voorbeeld: „Jesper Blomq- vist, hele mooie middenvelder, afkomstig van IFK Göteborg. Die volg ik al een paar seizoe nen. Maar wel een linkspoot, en die hadden we bij PSV, met Co- cu en Zenden, toch echt niet no dig. Zo'n Blomqvist hoef je dan niet te halen, maar hij staat nu wel onder, contract bij AC Mi lan. Had ik het toch niet ver keerd gezien, denk ik dan." Een andere beperking: spelers die zijn club wil halen, maar die niet willen komen. „Het be langrijkste wat ik in mijn Bar- celona-tijd tegen een speler kon zeggen was dat Johan Cruijff de trainer was. Want iedere voet baller wil onder Cruijff wer ken." „Toch was de situatie bij Bar celona ook niet gemakkelijk. Als het in onze jaren (1988- 1996) op geld aankwam, verlo- Tonny Bruins Slot: „Bij veel transfers is de rol van de adviseurs van een speler doorslaggevend. FOTO J. BALKE ren we het van de Italianen. Bo vendien mocht je in die tijd nog maar drie of vier buitenlanders opstellen. Daarom hebben we veel aandacht aan onze jeugd besteed. Was natuurlijk ook een stokpaardje van ons, als Hol landers. Kijk naar De la Pena, Guardiola, Celades, Ferrer, Sergi. Die zijn allemaal tijdens onze periode uit de eigen jeugd voortgekomen." Beloning Hij praat in sneltreinvaart om zijn eigen gedachten bij te kun nen houden. Gaat van Barcelo na naar Eindhoven zonder een zucht te slaken. „Stel dat we bij PSV de speler vinden die we willen hebben en hij past nog in het budget ook. Dan krijg je al snel te maken met de keiharde concurrentie van vooral Spaanse en Engelse clubs. En dan komt het vaak niet eens aan op de beloning, want PSV kan aardig meedoen, maar die jongen gaat ook kij ken naar de uitstraling van een competitie. Die is in een aantal landen nu eenmaal groter dan in Nederland." „Met PSV moeten we er vooral voor zorgen dat we er snel bij zijn. Neem Khokhlov, de Rus die in december komt. We heb ben hem op dit moment nog niet nodig, maar moesten al wel handelen. Omdat Cocu straks misschien wel weg gaat. Ik wil geen plaatje aan die Khokhlov ophangen, maar wie weet kan hij die leegte wel opvullen. Bo vendien moesten we wel toe slaan, want er waren voor die jongen aanbiedingen van vijf Engelse en vier Spaanse clubs op komst." „Bij veel transfers is de rol van de adviseurs van een speler doorslaggevend. Willen zij voor hun pupil een tussenstap in bouwen, dan is PSV heel inte ressant. Want reken erop dat PSV een grote naam heeft in het buitenland, net als het hele Hollandse voetbal. Als de advi seurs de speler aanbevelen eerst een paar jaar Nederland te doen om pas daarna, als hij zich verder heeft ontwikkeld, voor Italië of zo te kiezen, staan we sterk. We fungeren dan inder daad als tussenstation, maar de realiteit leert dat Hollandse topclubs dat tegenwoordig soms ook zijn. En het publiek heeft op die manier toch de kans gehad om voetballers als Romario, Ronaldo, Kanu en To- masson hier te zien spelen." Speurneus Door de brede functie die hij bekleedt kunnen zijn belangen ook tegenstrijdig zijn. Aan de ene kant is hij de internationale speurneus, anderzijds moet hij zich als opleider sterk maken voor de eigen jeugd. „Maar de filosofie van de hoofdcoach en de clubleiding is natuurlijk bepalend of een jeugdspeler een kans krijgt of dat er een buitenlander wordt gekocht," wil hij eerst duidelijk stellen. „Maar het voordeel van een jeugdspeler is in mijn ogen dat zo'n jongen weet wat er in een club leeft. Eigenlijk zou de jeugd de basis moeten vormen van een team en zouden buiten landers de meerwaarde moeten geven. Dat is de ideale situatie. Maar als de eigen opleiding niet genoeg aanreikt, is er geen an dere keuze dan elders te kij ken." „Uit de opleiding van PSV zijn in het verleden heel veel spelers in het betaald voetbal terecht gekomen. Maar de vraag is in hoeverre het beetje extra kwa liteit er tijdens die opleiding is uitgehaald. En de vraag is te vens hoeveel spelers de kans bij PSV hebben gekregen. Die vra gen kan ik natuurlijk niet be antwoorden." „Toen ik bij PSV begon, be stond mijn functie nog niet. Ik kon er zelf invulling aan gaan geven, zelf m'n medewerkers aanstellen. We hebben, als team van trainers en scouts, inmid dels de jeugd tot veertien jaar helemaal op poten gezet. Ik had het idee dat de ingang naar PSV voor jeugdspelers uit de eigen omgeving een beetje was dicht geslibd, maar we hebben aan die elftallen nu een geheel re gionale invulling gegeven." „De oudere jeugdselecties zijn nog onregelmatiger in hun be zetting en prestaties, maar in de leeftijdscategorie tot veer tien jaar hebben we nu fantas tische teams. Dan vraag je: wat heeft PSV 1 daaraan? Helemaal niks, antwoord ik dan. Op dit moment tenminste. Maar ik hoop dat de club op den duur de vruchten van ons werk kan plukken. Dat ik op de tribune zit in het Philips Stadion en naar een jochie kan kijken dat als D-pupil al op de Herdgang liep."

de Stem | 1997 | | pagina 11