Nieuwe start voor Graeve Jan den: g 'Altijd sportfanaat geweest' BFTS staat voor nieuw seizoen ZEEUWSCH-VLAANDEREN 9Vfu£t< Heen et je Alleen voorzitter Eddy Roozen blijft op zijn plaats zitten DE STEM SPORT ZEELAND B3 Korfballer Chris Francke (60) was actief in meerdere sporten SPORTNIEUWS KORT Broodloop in Terneuzen Terneuzen boekt zege op Landau Titelstrijd zesde klasse libre Heeren niet naar WK halve marathon Tonny Lauret goed op dreef Succes voor judoka's Breskens-Eede Dressuurclinic in Heikant wieler SPATTEN FESTIVAL VAN thema: y* 11 SEPTEMBER - 4 OKTOBER 1997 spieg< ■et for CAMERATA TRAJECTINA 1997 B2 t jaar een ande- langrijkste wij- i hetzelfde aan- ers 5 t/m 8, de :ng ook een hoger tiek te horen, om- 8 bepaald werd rnooiwinnaar had rnooi is als volgt: ^3 en 4 30 punten, ten en nummers brdtn meer punten hten, nummers 3 en 19 t/m 16 15 punten oi levert 1 punt op vervajlen evenwel Iraagt 46.000 Zwit- t is goed voor onge- Ejftien procent inge- Izondag in cultureel |njaard Daniel San- dat zijn vader ziek hse belofte Dion Ne- lles: Leppens-Hasten- T. de Vries-T. Frings 2- b-2 (10-1511-15/0.636 115-14/0.531 en 0.619), 1), Schumann-Van der Te, Uijtdewilligen bye I, Arnouts bye, Gallai jdt-Valentijn 0-2 (1-15 12 0-15 15-4/1.154 en 7 (15-1 15-7/1.034 en 1 0.400), Goudswaard- ienheer 0-2 (10-15 12- ■asdos-Van Schaik 2-1 Tn-Effler 0-2 (7-15 5- Jpmans-Kerls 2-1 (1-15 1/0.687 en 1.071), Kos- [5), Ignaczak-Van Uum J (11-15 12-15/0.885 en len 1.765), Ohagen bye ■13/2.316 en 1.636, Soo Tl). bg geen tijd gehad reageerde Geesink b, nog altijd veront- ler het uitlekken van J van mij aan dat An- |f wel degelijk heeft weet heeft hij hem 1 uitlekken," betoog- Isen. „Hij heeft nota lefonisch aangegeven Imet onze poging tot lerhoudingen te ko- pstuursvergaderingen par meestal niet van. litenlandse verplich- Iton maar bij hooguit lent van de bestuurs- aanwezig." door Samaranch I gekozen, bezit Gees- pliteitszetel in het Ne- lOlympisch Comité, ft het vaak tussen de Iren: Geesink wiens Iport ligt en Huibregt- pan companen uit het 1 rond zich heeft ver fden hebben nu ook I internationale ambi- |k wil zich in het be et IOCV laten kiezen, mikt op het be- latschap van de geza- turopese Olympische oorlog ging gisteren amaranch voorbij. Na |hudden met kroon- em-Alexander, vice- 1 Mierlo, Erica Terps- bobo's uit de nationale ji, moest hij weer terug |nne. Want de agenda anch zit mudvol, deze I Duitsland en Parijs, Jië, China, Bangkok en |t 188e land - gelegen na en India - dat hij I als IOC-president zal |ln Bhutan zullen ze |d Anton Geesink ken- Vouter Huibregtsen? 1 1 1 1 WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 OIVISION Van onze paardensportmedewerker Axel - t>e landelijke rij- vereniging en ponyclub Graeve Jan, met als thuis haven manege Magrette te Axel, maakt een nieuwe start. Opnieuw starten, hoewel Graeve Jan sinds 9 maart 1980 is aangesloten bij de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie van landelijke rijverenigingen en ponyclubs). PAARDENSPORT Voorzitter Eddy Roozen: „Het was echt noodzakelijk, want bij na alles wat je organiseerde of afsprak liep verkeerd. Allereerst een nieuw bestuur. Ik ben als voorzitter de enige van het vori ge bestuur die is gebleven. Ik ben reeds voorzitter sinds 15 fe bruari 1997." Het nieuwe be stuur ziet er als volgt uit: secre taris Anjo Maltha uit Terneuzen, penningmeester Erwin de Vries uit Terneuzen, wedstrijdsecreta resse Veerle de Regt uit Zaam- slag, die dit samen met Eva Me- chielsen, eveneens uit Zaamslag, doet omdat Veerle in de week in Rotterdam verblijft waar zij er gotherapeute studeert. Verder de leden Johan Schipper uit Terneuzen, die als speciale taak heeft de werving van spon sors en Rinus Zuidam uit St.- Jansteen. Piet Kosters is uit het bestuur gestapt en zit inmiddels in Tsjechië. Met deze nieuwe start is tevens een eerste club blad verschenen. Een keurige uitvoering met artikeltjes waar in onder meer de bestuursleden zich voorstellen. Verder wetens waardigheden en een wedstrijd kalender. Eddy Roozen: „Zoals je ziet voor ons als Graeve Jan-leden een druk indoorseizoen. Eerst de springcompetitie Indoor Vlaan deren op de zaterdagen 8 novem ber, 20 december, 24 januari en de finale op 7 maart. Verder zo als gewoonlijk de dressuurcom- petitie om de Graeve Jan-trofee, die zijn gepland voor de zaterda gen 25 oktober, 6 december, 17 januari en de finale op 7 februa ri. Dan hebben wij nog de dres- suurkringwedstrijden op de zon dagen. Die worden vooral op prijs gesteld door diegenen die op vrijdagavond moeten werken. Zij kunnen dan de zaterdag de voorbereiding treffen voor de wedstrijs. Deze kringdressuur- wedstrijden zijn op de zondagen 5 oktober, 8 en 22 maart en 5 en 19 april." Penningmeester Erwin de VRies: „Het ledental stijgt weer. Er zijn nu zo'n zestig leden, waarvan 25 combinaties een wedstrijdstart kaart bezitten. Vooral de pony's doen het de laatste tijd goed. Zo als bijvoobeeld Fieke de Rooy, die naar de M-klasse is gepro moveerd en Eline Overdulve en Sara Torfs." Het bestuur van ruitersportvereniging Graeve Jan: achteraan v.l.n.r. Johan de Schipper en Eva Michielsen, midden v.l.n.r. Eddy Roozen, Erwin de Vries en Anjo Maltha, vooraan Rinus Zuiddam. FOTO WIM KOOYMAN Oostburg - Op zijn veertien de stond Chris Francke te korfballen in het eerste van Tjoba uit 's Heer-Hendriks kinderen. Je moest volgens de reglementen zestien zijn. Zijn lengte had hij mee. Dat was het probleem niet. Het pro bleem was dat de competitie leider, ene Geldof, hem per soonlijk kende en zich tussen de toeschouwers bevond. Er kwam heibel van, maar wat er uiteindelijk gebeurd is, weet de nu in Oostburg woonachtige en inmiddels 60-jarige Chris Francke niet meer te vertellen. „Het was voor mij een enorme eer om met de grote mannen en vrouwen mee te doen. De rest ging buiten mij om. Op het wed strijdformulier zal wel een ande re naam gestaan hebben. Ik zou het echt niet meer weten." Francke bouwde ondanks het feit dat hij op zijn 25e al een ei gen sportzaak startte, waardoor het actieve sporten op een lager pitje kwam te staan, een schitte rende loopbaan op. Niet alleen in het korfbal, want Chris speel de ook voetbal, volleybal, bas ketbal en handbal. Vaak twee wedstrijden in verschillende sporttakken op één dag. „In de middaguren korfbalde ik en 's avonds speejde ik handbal. Ik was een echte sportgek. Als een week acht dagen had gehad, had ik acht dagen gesport." Hij bereikte in het korfbal het nationale zaterdagteam en speelde drie interlands tegen Engeland, bracht het in het handbal tot de Zuid-Nederland se selectie en speelde met The Streaks de eerste basketbalwed strijd die ooit in Zeeland door gang vond. In de Middelburgse sporthal was dat eind vijftiger of begin zestiger jaren de wedstrijd tegen Rodelaya. Namen die al lang uit de clublijsten van de na tionale basketbalbond zijn ge schrapt. „We waren helemaal gek van basketbal. Wilden in navolging van het Amerikaanse basketbal hier in eigen provincie een prof team beginnen. Als korfballer had ik op dat moment een enorm voordeel. Of je ze nu in de korf of in de basket gooit, de bal moet door het gaatje. Het profteam is er nooit gekomen. Sterker nog, ik geloof dat we maar één wed strijd hebben gespeeld." De kleine Chris Francke, gebo ren in 's Heer-Hendrikskinde ren, verhuisde al op jonge leef tijd naar het vier kilometer oos telijker gelegen Goes. Op zijn twaalfde, toen de legendarische Frans de Munck onder de lat van het eerste team van de voetbal vereniging Goes stond, keepte Francke op een bijveld bij de jeugd. „De buitenwacht zei dat ik talent had. Dat zou overigens Chris Francke: „Ik ben altijd een sportgek geweest. Als de week acht dagen geteld had, zou ik acht dagen gesport hebben." fotówim kooyman later in Oostburg nog bevestigd worden, maar het was thuis alle maal korfbal en meer in het bij zonder Tjoba. Bij ons woonde een neef in die helemaal knetter gek was van het korfbal. Hij is later ook nog voorzitter van Tjo ba geworden. Ik moest van hem korfballen. Er ontstonden daar door in de huiselijke kring zelfs spanningen. Aangezien het jeugdvoetbal en korfbal op de zaterdagmiddag werd beoefend, moest er een keuze gemaakt worden. Het werd dus korfbal, want de neef zei dat ik het in de ze sport helemaal zou gaan ma ken. Op mijn dertiende was het dan zo ver. Korfballen bij Tjoba, toen ook al met Swift de toon aangevende club in Zeeland. Het korfbal was toen zeker in die re gio na voetbal de meest populai re sport. De messen tijdens de vele streekduels, zoals Tjoba- TOGO, werden geslepen. Op mijn veertiende stond ik in het eerste. Het gebeurde stiekum en kun je iets leukers bedenken dan dat het stiekum gebeurt. Tot competitieleider Geldof roet in het eten kwam strooien. Ik heb er nooit spijt van gehad met korfbal begonnen te zijn. Het is de basis van alle balsporten. Aanvallen, verdedigen en op het middenveld spelen, zoals dat er toen nog was, betekende dat je allround moest zijn." In 1960 werd Chris Francke op geroepen voor de centrale trai ningen van de zaterdagtak van de Bond. Dordrecht was de plaats van afspraak. „Stel je daar niet te veel van voor." De vergeelde brief waarin de op roep voor die training kenbaar wordt gemaakt laat dit duidelijk zien, want onderaan staat 'gelie ve een wit shirtje mee te bren gen'. Wat anders dus dan de ve detten van tegenwoordig, wiens kleding gewassen en gestreken door de materiaalman wordt aangedragen. „In 1960, op mijn 23e, mocht ik in het nationale zaterdagteam debuteren. Dit in Londen tegen Engeland. Een trip van een week. Met de boot van Hoek van Holland naar Harwich. Samen met mijn clubgenote Lenie Smit, in die dagen de absolute korf- baltop in Zeeland en ver daar buiten. We hebben met grote cij fers gewonnen. Een uitslag weet ik niet meer. Ook het jaar daar na wonnen we hier thuis in Delft met ruim verschil. In 1962 speel de ik mijn laatste interland. Op een bloedhete pinksterdag in Londen. We kwamen niet verder dan 2-2, Voor mij was ook die interland geslaagd, want ik scoorde beide Nederlandse tref fers." Met Tjoba werd hij inmiddels in 1961 en 1962 in Utrecht Neder lands kampioen microkorfbal. „In 1962 zou ik op de dag dat er gespeeld zou worden hier in Oostburg onze sportzaak ope nen. Speciaal voor die wedstrijd hebben we die opening, die lang voordien gepland was, verzet." Handbal Inmiddels had hij ook handbal lend al zijn sporen verdiend. „Op mijn negentiende ben ik bij Volharding, toen Zeeuwse top, in Goes begonnen. Korfbal was 's middags, handbal 's avonds. Was uitstekend te combineren. In 1962 ben ik bij Volharding ge stopt. Heb toen ik hier in Oost burg woonde nog een periode bij Marathon in Vlissingen ge speeld, maar kon daar 'mijn ei' er niet kwijt. Ik was te veel Vol harding-man." Na 1962 kwam zijn actieve sportleven in een wat rustiger vaarwater. „Een eigen zaak was niet met het actieve sporten op redelijk niveau te combineren." Toch werd er vrij vlug weer een beroep op hem gedaan en wel door de voetbalvereniging Oost burg, want die 'lange' met die 'kolenschoppen' moest toch een aardige bal kunnen vangen. „Op een zondagmorgen werd ik op bezoek zijnde bij mijn schoon ouders gebeld door ene Moer man van de SV Oostburg. Ze za ten zonder keeper. Of ik niet on der de lat wilde staan. Laat het nu juist de derby tegen Breskens zijn. Ik was geen lid, maar dat was geen probleem gaf men te kennen, dus stond ik om half drie bij de SV Oostburg in het doel. Op dat moment was mijn naam Arnold Faas. Ik kon er nog aardig wat uit houden ook en mijn 'uitgooien' wekte alom ver wondering, want ze hadden nog nooit een keeper de bal tot aan de middenstip zien gooien. Dat: had ik uiteraard overgehouden aan het korfbal. De mannen van Breskens kenden me echter en tot overmaat van ramp kwamen ze niet verder dan een gelijkspel. Protesten Protesten alom. Desondanks stond ik de week daarna in Sas van Gent onder de lat tegen Corn Boys en weer een week la ter ,yq(gde Koewacht. Die man nen hadden trouwens de zaak goed in de link. Wisten dat ik op hoge ballen niet te kloppen was, maar langs de grond er totaal geen vat op had. Hoeveel het daar geworden is weet ik niet meer. Wel dat ze er aan alle kan ten binnen gingen." De straf- en protestcommissie deden echter hun werk. Kwa men speciaal naar café Du Com merce in Oostburg om de 'zaak Francke' te behandelen. „Ik ben daar niet bij geweest. Had geen trek om te liegen. Men was niet mals voor de SV Oostburg. Het voltallige bestuur werd ge schorst. Aanvoerder Peet van de Bekke mocht levenslang geen aanvoerder meer zijn. Het ge volg was dat de SV Oostburg het meest kritieke moment in zijn bestaan doormaakte. De club werd door een paar mensen ge red en ik heb er nog tot mijn 35e gevoetbald. Eerst gekeept en dan wel volgens de regels en la ter op het middenveld." Later zou Francke aan de wieg staan van de hand- en basket- balsport in West-Zeeuws- Vlaanderen. Hij was de man achter Operatie'71. „We hebben met de handbaltak nog dertien teams in competitie gehad. Ik was dagelijks in de sporthal. Kon mijn bed er bij wijze van spreken neerzetten. Meer dan het erelidmaatschap heb ik er niet aan overgehouden. De club is verdwenen. Jammer. Ook de basketbaltak is verdwenen. La ter verder gegaan als BV Oost burg, maar ook daar hebben ze de laatste jaren grote personele problemen." De sport houdt hem nog steeds bezig. Het blijft hem boeien. Voor het gesprek is het plakboek van het merk 'Paradiso' tevoor schijn gehaald. Vergeeld, wat uit zijn vorm geraakt door de tand des tijds en niet helemaal up to date gehouden. Het roept vele herinneringen op. De mooiste zitten echter in het hoofd. „Die tijd kunnen ze mij nooit meer af pakken. Een heerlijke tijd. We woonden toen ik bij Tjoba korf balde bijna allemaal in Goes. We liepen naar en van de training en dat waren op zich allemaal al wedstrijden. Jammer dat de we ken toen niet meer dan acht da gen hadden." Van onze biljartmedewerker Terneuzen - De Biljart Fede ratie Terneuzen Stad staat weer voor een nieuw seizoen. Al jaren voorziet deze biljart organisatie in een behoefte voor de biljarters in Terneu zen. Het actieve bestuur heeft ook nu een flinke wedstrijd kalender samengesteld waar op ruimte is voor iedere bil jarter, van welk niveau dan ook. BILJARTEN De laatste jaren kan de BFTS bogen op de inbreng van zo'n 170 leden. Dat is dit seizoen niet anders. Het gros van dat aantal leden komt in verschillende kampioenschappen in actie. Om alles een nog betere structuur te geven is het huidige bestuur uit gebreid met de komst van be stuurslid Jacques Klaassen. Hij completeert met zijn komst het bestuur tot een zevental. Voor zitter is al jaar en dag Cor Dir- ven en het sceretariaat is in han den van Bram de Kraker. De penningen worden beheerd door Ankie de Kraker-Polderman en wedstrijdleider persoonlijke kampioenschappen is sinds lan ge tijd Louis van der Hooft. An neke van der Hooft-Roegiers heeft de wedstrijdleiding van de teamcompetitie in handen en Jo ke Deij-De Pooter ondersteunt de plaatselijke biljartactivitei ten als bestuurslid. De eerste partijen worden in de maand oktober afgewerkt. Dan staat zowel de zesde klasse libre als het kampioenschap eerste klasse driebanden op het pro gramma. De BFTS kent een ander systeem dan de reguliere kampioen schappen van de KNBB. Bij de BFTS komen de deelnemers eerst uit in poules. Daarvan stromen de sterkste vier door naar de kruisfinales. De win naars daarvan betwisten het kampioenschap. Daardoor is men verzekerd van een span nend slot en wordt een kam pioenschap nooit in een vroegtij dig stadium beslist. De organisa tie van de zesde klasse libre is dit jaar in handen van 't Kelder tje in de gelijknamige lokaliteit. De eerste klasse driebanden wordt gehouden bij KOT in het Racketeentrum. De teamcompetitie driebanden wordt in twee gedeelten afge werkt. Van 15 oktober tot en met 15 de cember wordt de eerste helft af gewerkt en het tweede competi tiegedeelte wordt tussen 10 ja nuari en 10 maart gespeeld. Het hoogtepunt vormt jaarlijks het Galakampioenschap, het sluit stuk van de competitie. Daarin komen de kampioenen uit de verschillende klassen en spel- soorten van het afgelopen sei zoen tegen elkaar in actie. Die titelstrijd wordt in april afge werkt bij de BC Wilhelmina. WEDSTKIJDKALENDER BFTS Eerste klasse driebanden: in ok tober bij KOT. Zesde klasse libre: in oktober bij 't Keldertje. Vijfde klasse libre: in november bij 't Bierwinkeltje. Vierde klasse libre: in november bij Concordia. Derde klasse libre: in januari bij Dow. Tweede klasse libre: in januari bij BW. Triathlon: in februari bij 't Kel dertje. Derde klasse driebanden: in fe- buari bij BC Wilhelmina. Tweede klasse driebanden: in maart bij 't Bierwirnkeltje. Kampioenschap Libre vrouwen: in maart bij BC Wilhelmina. Galakampioenschap: in april bij BC Wilhelmina. Terneuzen - Met de Terneuzense Broodloop, die zaterdag 4 okto ber wordt gehouden, is het Van Strien Runnerscriterium aan zijn tweede wedstrijd toe. In Graauw won veertien dagen geleden Fons Warrens de lange afstand. De Kloosterzandenaar, die dus na één wedstrijd aan de leiding staat in de programmatuur van Marc Obrie, is er nu niet bij, omdat hij zijn zinnen heeft gezet op de Bredase Singelloop de dag daarop. Wel wordt de rest van het Zeeuws-Vlaamse trimmerspeloton aan het vertrek verwacht. De jeugd gaat om 14.45 uur van start met als opdracht 1200 meter. Óm 15.00 uur is het de beurt aan de ca tegorie 'alle leeftijden', die een vijf, negen en veertien kilometer op het menu heeft staan. Er kan vanaf 14.00 uur worden inge schreven in de hal van het ROC Westerscheldecollege aan de Zel- denrustlaan in Terneuzen waar tevens was- en kleedaccommoda tie aanwezig is. De organisatie is in handen van het ROC Wester- schelde in, samen werking met SV Aloy. Terneuzen - Tijdens de eerste ronde van de schaakcompetitie in de eerste klasse Zuid van de ZSB is slechts één wedstrijd ge speeld. Alleen Terneuzen 2 en Landau 2 traden tegen elkaar in het strijdperk. Terneuzen 2 maakte in dat eerste treffen zijn favo- rietenrol al waar door met afgetekende 5I/2-2'/i-cijfers te winnen. Als Terneuzen 2 in zijn sterkste opstelling aan kan treden zijn er slechts weinig teams in deze klasse die deze formatie kunnen kloppen. Ook nu werd duidelijk dat Terneuzen vooral in Janco Dees en Albert-Jan Breukelman schakers heeft die het niveau van de eerste klasse Zuid ontstijgen. Zij wonnen hun partijen dan ook vrij snel tegen Landau. Toen Olga Gommers daarna nummer drie in winst omzette was de strijd grotendeels beslist, omdat de andere borden vrij evenwichtige stellingen te zien gaven. Winst van Eric Roose en drie remises brachten de overuigende 5Vi-2Vi- zege op het wedstrijdformulier. Het duel HWP 4-Terneuzen 3 ging niet door en wordt op een nog nader te bepalen datum ge speeld. Borduitslagen: J. Dees-K. Kuiper 1-0, A.J. Breukelman-R. Janssens 1-0, K. Cohen-M. Wisse 0-1, O. Gommers-O. Oegema 1-0, F. de Koeijer-R. Schoot V2-'/2, E. Roose-H. Destombes 1-0, M. Bonte-T. Luijck V2-V2, M. Freeke-E. Braem V2-V2. Eede - De biljartvereniging Hof van Eede houdt zaterdag 4 en zondag 5 oktober het kampioenschap zesde klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Plaats van handeling is het multi functioneel centrum Hof van Eede te Eede. Daar beginen zater dag en zondag de wedstrijden om 13.00 uur. De wedstrijdleiders Leo van Hemert en Marco Dhondt hopen zondagmiddag om streeks half vijf de finalepartij af te werken. Deelnemers: 1. W. Hofkens (HBC/De Troubadour Clinge), 2. J. Ferket (GBC Groenendijk), 3. A. de Vriend (Hof van Eede), 4. A. Gazan ('t Kel dertje Terneuzen), 5. A. Ceulemans (ABC Breskens), 6. F. Heije (HBC/De Troubadour), 7. T. Harms ('t Keldertje), 8. F. Valke (HBC/De Trouba dour). Nieuwegein - Irma Heeren en Wilma van Onna hebben coordina tor Gerard Nijboer laten weten zaterdag in Kosice (Slovenië) niet aan de start te kunnen verschijnen voor de wereldkampioen schap halve marathon. Van Onna kan niet lopen wegens griep, Heeren haakte af wegens oververmoeidheid. Parijs - Tonny Lauret uit Zaamslag was de snelste Zeeuws-Vla ming in de 16,3 kilometer lange stratenloop Parijs-Versailles. Hij liep deze afstand op een glooiend, zwaar parcours in 1 uur, 7 mi nuten en 30 seconden. RESULTATEN OVERIGE ZEEUWS-VLAMINGEN Emielde Kraker (gas.van.Gent) 1.12.28, Leo Martinu (Axel) 1.14.00, Ge orges Wijnacker (Koewacht) 1.23.00, Benny Ivens (Sluiskil) 1.25.44, Tanneke Herenthals 1.27.00, George van den Bosch (beiden Terneuzen) 1.28.45, Hans Jasperse. (Koewacht) 1.29.00, Dick Verhelst (Zaamslag) 1.29.10, Els Zweistra (Terneuzen) 1.35.24, Nora de Pooter (Axel) 1.42.00, Cor Sol (Terneuzen) 1.44.45, Jan de Zeeuw (Sluiskil) 1.45.00, Herman Pijpelink (Axel) 1.49.26. St.-Truiden - Tijdens het judotoernooi van het Belgische St.- Truiden hebben Carla Rammelaere en Michiel van Graefschepe voor een goede prestatie gezorgd. Rammelaere behaald een eerste plaats in de klasse tot 46 kilo gram en won de toernooifinale van Sofie Lenaers (judovereniging Riemst) met een knappe ipon. Michiel van Graefschepe drong in de categorie tot 55 kilogram eveneens tot de finale door. Hij boekte ook succes door met een yugo te winnen van Pascal van Gompel. Beide judoka's kwamen uit voor de Belgische judovere niging De Poorter uit Maldegem. Heikant - Omdat de fokvereniging Zeeuws-Vlaanderen van het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paarden Stamboek Nederland) dit jaar dertig jaar bestaat, heeft het bestuur besloten vrijdag 10 oktober een dressuurclinic te houden in het hippisch sportcen trum van manege Heikant van Fons en Ingrid de Vetter. Deze clinic begint om 20.00 uur en wordt verzorgd door de be kende internationale dressuurruiters Johan en Penny Rockx. Zij zullen eerst enkele paarden berijden en de demonstraties voor zien van commentaar. Vervolgens volgt een openbare les met drie tot vier combinaties en als een slot een schitterende kür op mu ziek. Na afloop is er de mogelijkheid tot vragen stellen. Voor le den van de fokvereniging Zeeuws-Vlaanderen is deze avond gra tis toegankelijk. ERIC VEREECKEN uit Hulst reed in het nieuwe seizoen in Kerksken in België voor de eerste keer een mountainbikewed strijd. Vereeeken werd vierde. Marc Baeyens won de wedstrijd. In St.-Amandsberg werd WIM DE WAAL uit Axel in een WAOD- koers derde. De wedstrijd werd gewonnen door de lange Freddy Oeibrandt. (ADVERTENTIE) Het muzikale huishouden van Jan Steen in beeld en geluid. Donderdag 2 oktober, R.K. Kerk Sint Jansteen Aanvang 20.00 uur. Toegang: rang 1 25.- rang 2 15.- CJP/PAS 65 5.- korting Kaartverkoop: Zuidlandtheater, 0115-695555 of vanaf 45 min. vóór aanvang bij de kerk Sponsors: Rabobank, DOW. Met dank aan Zeeland Nazomer Festivals Ni

de Stem | 1997 | | pagina 13