DE STEM Ajax verpulvert nietig Maribor Vitesse heeft uitschakeling aan zichzelf te wijten Eijkelkamp wijst Schalke de weg Twente-trainer Meyer opgelucht na 'crimi' Tiioy» Amsterdammers nemen revanche na beschamend duel van twee weken terug Gronkjaer naar Ajax UEFA cup UITSLAGEN standen Bekkers 7 schoe 1 ~j"_ B1 'Een wereld van verschil' •mafonds X 59 lens Groep, perhout Wemeldinge ulst, Waalwijk JiavijHaarlem ABG\Bergen op Zoom ■/alidïjecentrum, Breda fecntste^en ziekenhuis, [rdiecht bchlsteden ziekenhuis, ■rdrecht bf. Gielenstichting, Icphen J>f. Gielenstichting, Icphen Jrtens Groep, Isterhout In Rijswijk, Irgen op Zoom [mess Logistics, posendaal [rness Logistics, posendaal Icoseating, Breda Janpower, Irgen op Zoom lanpower, Vgen op Zoom lanpower, prgen op Zoom fte, Erter buben Advocaten, Breda Bvold, Bergen op Zoom Tutax Reizen, Hooge Valuwe rngen, Breda Irhulst, Waalwijk ■uchtelingenwerk, yimmelen s Roompot, Kamperland Itaff Planning, Breda part, St. Willebrord jempo Team, Roosendaal empo Team, Breda [empo Team, Breda ■empo Team, Breda ■empo Team, Breda [empo Team, Breda ■empo Team, Breda [empo Team, Etten-Leur [empo Team, Rijen [empo Team, Etten-Leur [empo Team, Breda [empo Team, Roosendaal [empo Team, Oosterhout [empo Team, Oosterhout [empo Team, Breda [empo Team, [evenbergen [empo Team, Breda [empo-Team, Roosendaal [empo Team, Etten-Leur pandstad, Roosendaal Pandstand, Breda Randstad, Roosendaal Randstad, Roosendaal »an den Boom, Dongen l/edior, Roosendaal l/edior, Roosendaal i/edior, Roosendaal l/edior, Roosendaal p/edior, Roosendaal l/edior, Roosendaal bomen, Rijen/Roosendaal Domen, Rijen/Roosendaal Domen, Rijen/Roosendaal Domen, Rijen/Roosendaal bomen, Rijen/Roosendaal Domen, Rijen/Roosendaal bomen, Rijen/Roosendaal bomen, Rijen/Roosendaal Tempo Team, Dinteloord lop Support, Roosendaal [lob Support, Roosendaal |Job Support, Roosendaal Jlob Support, Roosendaal fJob Support, Roosendaal TJob Support, Roosendaal Lob Support, Roosendaal bob Support, Roosendaal bob Support, Roosendaal bob Support, Roosendaal. Start, Breda Btart, Breda Start, Breda Start, Etten-Leur f en woonplaats naar: x, art of hrdtrilty Mn Kerkstraat 10 - Oostei lout - Tel. 0162-453873 Sport Oslo (anp) - Tatort j'n Derrick caren er volgens Jjkns Meyer niets bij. De ontknoping van Lil- leström - FC Twente,, met een for tuinlijk slot voor deploeg uit En schede, was slecht voor hartpa tiënten. „Je had em by-pass no dig om alle opwinding de baas te worden," meende Meyer na de 2- I zege in Oslo. Twee weken eer der hadden de TUkkers thuis met 1-0 verloren. UEFA-BEKER liet de zege i.i Oslo beëindigde de club een negatieve Europese se- rie. Na vier uitschakelingen in de eerste ronde bekert Twente nu verder. „Voor de neutrale toeschouwer moet de slotfase geweldig zijn ge weest. Het was een 'crimi' die we een beetje gelukkig winnend heb ben afgesloten. Lilleström is on gelofelijk goed georganiseerd, speelt heel sterk op resultaat, maar over twee wedstrijden heb ben we terecht gewonnen," keek de Duitser terug op de geslaagde missie in Oslo. Jan van Halst, die de beslissende strafschop benutte, meende dat het voetbal had gezegevierd. „Dat we met zulke beperkte mid delen hier toch hebben gewonnen is een zegen voor het voetbal. Eindelijk hebben we het beetje geluk gehad dat we in de eerste wedstrijd misten. We hunkerden zo naar de tweede ronde," zei hij. Van Halst verdween in onder broek van het veld. Zijn voetbal broek had hij beloofd aan een supporter die 24 uur onderweg was om Twente te steunen. „Be lofte maakt schuld." Jan Vennegoor of Hesselink maakte zijn Europese debuut in Oslo. De negentienjarige aanval ler hielp FC Twente na 55 minu ten met zijn rake kopbal op weg naar de tweede ronde. „Een jon gensdroom. Ik ben nog jong en dan zo'n belangrijk doelpunt in een Europa Cup-wedstrijd. Fan tastisch dat we verder zijn." Trainer Even Pellerud van Lil leström gaf toe dat zijn team te weinig aanvallende impulsen had getoond. „In de eerste helft had den we met twee kansen de wed strijd kunnen beslissen. In de tweede hebben we gewoon te weinig afgedwongen." Oslo. Eerste ronde, tweede wedstrijd. LILLESTRÖM (NOO) - FC TWEN TE (NED) 1-2 (#-0). 55. Vennegoor of Hesselink 0-1, 88. Diallo 1-1 (straf- Door Jaap van Essen Amsterdam - De 1-1 van twee weken geleden in Ma ribor was beschamend ge weest. De revanche in Am sterdam was verwacht en kwam met 9-1 in de melig- ste wedstrijd die Ajax in jaren afwerkte. Het returnduel uit de eerste ron de van de UEFA-Cup was beslist na28 seconden, toen Shota Arve- ladze keurig afrondde na een kopballetje van Ronald de Boer. De goedwillende Slovenen had den in eigen huis dan kunnen stunten, gisteren geloofden zij geen moment in een herhaling. Dat was al duidelijk tijdens de warming-up. Met de mond wijd open keken de spelers van de club die een begroting van welgeteld 2 miljoen gulden heeft, om zich heen in de Arena. In eigen land werken de semi-profs hun duels vaak af op velden zonder tribu nes, met meestal niet meer dan 800 toeschouwers. Geïmponeerd Geen wonder dat spelers als de 18-jarige scholier-doelman Mur- ko (die maandag voor het eerst in zijn leven in een vliegtuig stapte) geïmponeerd waren bij het betre den van een van Europa's mo dernste stadions, waar zowaar ook nog eens ruim 40.000 toe schouwers hadden plaatsgeno men. Al die mensen kwamen louter om een feestje te vieren. Een doel- puntenfestijn wilden ze, en dat kregen ze ook. Dat Laudrup en Blind wegens blessures niet mee konden doen, maakte natuurlijk helemaal niets uit. Ajax - met Rudy en Hoekstra in de basis - rolde dóódsimpel over de arme Slovenen heen. Ook het feit dat Olsen veelvuldig wisselde, enkele keren de opstelling fors wijzigde, deed niet terzake. Hooguit een paar minuten achtereen haperde de machine, om daarna weer op volle toeren door te draaien. Na de snelle openingstreffer was het hek van de dam. Bij rust was Ajacied Jari Litmanen kan weer eens uithalen. Maribor-verdediger Bulajie is te laat met zijn tackle. het al 5-0 doordat Litmanen, weer Arveladze, Witschge en Ba- bangida nog de arme Murko pas seerden. Maribor-trainer Bojan Prasnikar had zo'n medelijden met het studentje dat hij in de rust reserve-doelman Sraga in bracht. Die deed het iets beter, maar ook niet meer dan dat. Frank de Boer, invaller Benni (tweemaal) en Oliseh passeerden hem. Wave De stemming was natuurlijk op perbest. Vanaf de tribunes klonk zowaar weer eens het We are the Champions', de wave ging veel vuldig rond. Met een voetbalwed strijd had het hele gedoe in de tweede helft natuurlijk niets meer te maken. Maar iedereen vermaakte zich enorm. Onder luid applaus van de hele stadion bevolking wist Ljubobratovic bij een 7-0-stand zowaar tegen te scoren. De Sloveen durfde nog te juichen ook. De 9-1-eindstand was geen absoluut record voor de Amsterdammers. In 1984 wonnen zij in eigen huis al eens met 14-0 van Red Boys (UEFA-Cup) en in 1979 werd het in de Europacup I 10-0 tegen Omonia Nicosia. Een 9-1-uitslag is in het interna tionale voetbal van de laatste tien jaar echter vrij uniek. Voor Ajax betekende het in zoverre nog een mijlpaal, dat het de grootste zege ooit in de Arena is. Het oude re cord (7-0) stond pas een week, na het meest recente bezoek van MW. De vraag is natuurlijk wat het nut ervan is dat ploegen als Branik Maribor deelnemen aan de Europese bekertoernooien. Clubs als de Sloveense kampioen, die zich zowaar nog bijna ten koste van Besiktas kwalificeerde voor de Champions League, die nen immers slechts als kanon- FOTOANP nenvoer voor clubs als Ajax. De verschillen zijn veel te groot. AJAX - MARIBOR (SLV) 9-1 (5-0). 1. Arveladze 1-0, 21. Litmanen 2-0, 26. Arveladze 3-0, 34. Witschge 4-0, 40. Babangida 5-0, 63. Frank de Boer 6- 0, 79. Arveladze 7-0, 83. Ljubobrato vic 7-1, 85. Oliseh 8-1, 87. McCarthy 9-1. Scheidsrechter: Huzu (Roe). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Witschge, Rudy (Ajax), Drobne (Ma ribor). AJAX: Van der Sar; Tobiasen (46. Melchiot), Rudy, Oliseh en Frank de Boer; Ronald de Boer (64. McCarthy), Litmanen en Witschge; Babangida (41. Dani), Arveladze en Hoekstra. MARIBOR: Murko (46. Sraga); Ster bal, Kek, Miiinovic en Frdil; Zidan, Bulajie, Fricelj (66. Nikolic) en Sar- kesi; Drobne (46. Ceh) en Ljubobra tovic. Amsterdam - De verschillen worden steeds groter. Giste ren maakte Ajax bekend dat Jesper Gronkjaer eindelijk een knoop heeft doorgehakt. Het Deense talent wordt al jaren door de Amsterdam mers begeerd, maar hield steeds de boot af. De 20-jarige jeugd-interna- tional geldt in Denemarken als het grootste talent sinds Brian Laudrup, en speelt momenteel bij Aalborg. Daar zal hij ook het seizoen afma ken, pas in juni 1998 komt hij naar Ajax, dat ongeveer 3,5 miljoen voor hem betaal de. Gronkjaer tekende een con tract voor vijf jaar. Olsen ziet hem voorlopig als mogelijke vervanger voor rechtsbuiten (anp) - Uit pure frus tratie smeet John van den Brom gisteravond een graspol naar de UEFA-waarnemer. De middenvelder demonstreerde met die onbezonnen actie de onvolwassenheid van Vitesse. De uitschakeling in het UE- FA-bekertoemooi door Braga, een te pakken opponent ge noemd, kwam hard aan. Maar zoals trainer Ten Cate vooraf al had gezegd: „Als we wor den uitgeschakeld, hebben we dat alleen aan onszelf te wij ten." En zo was het ook. De nederlaag van 2-0, door twee strafschoppen van Jorge in de eerste helft, moe ten de Arnhemmers volledig op eigen conto bijschrijven. Niet op rekening van het arbitrale trio, zeker geen hoogvliegers, maar de twee strafschoppen tegen waren terecht. Toch wezen de Arnhemse vingers els één man in de richting van de Luxemburgse arbiter Philippi. Henk ten Cate: „Wat die man liet zien, was bedroevend. Als alles normaal verloopt, spelen wij van af de eerste minuut tegen tien man. Die Jorge had eruit ge stuurd moeten worden na die grove charge tegen Fortes." Braga liet inderdaad van het be gin niets aan duidelijkheid te wensen over. De messen waren vlijmscherp geslepen. Fortes moest na de charge van Artur Jorge - de Portugees tackelde de linker-middenvelder met ge strekte benen - van het veld. La- ros, die volgende week een proef- training bij Sparta Praag volgt, kwam voor hem in de plaats. Fortes heeft waarschijnlijk de kruisbanden gescheurd, meende Ten Cate. In dat geval is hij zeker een paar maanden uitgeschakeld. „Braga kreeg alle gelegenheid destructief te keer te gaan. Ik wist het, maar als je ziet hoe zo'n man daarmee omgaat. Ik snap de UEFA niet dat ze zo'n lichtge wicht dit duel laat leiden." Grof geweld Vitesse was zichtbaar geïntimi deerd door het grof geweld van de Portugezen. Dat wond trainer Ten Cate hevig op. Druk geba rend liep hij oververhit langs de lijn. De spelers waren ook al niet bij de les, verhieven discussiëren met de scheidsrechter tot ge meengoed. Dat kwam het spel niet ten goede. De onnodige over tredingen stapelden zich op. Na dertien minuten ging Wester veld in de fout. De doelman rea geerde te laat op een dieptepass. In plaats van de bal raakte hij Karoglan. De Kroaat struikelde: strafschop en geel voor Wester veld. Jorge wist daar wel raad mee: 1-0. De Portugezen bleven na de vroege voorsprong vrolijk volharden in hun defensieve tac tiek met constant drie man ach terin. Het duel haalde zelden Europees Artur Jorqe schiet Braqa vanaf de penaltv-stip naar 2-0. Doelman Westerveld van Vitesse is kans loos. FOTO ANP niveau, want ook de thuisclub moest het hebben van toevallig heden. Een van die onverwachte acties maakte verdediger Zé Nu- no. Hij passeerde Laros binnen door. De vervanger van Fortes trok de Portugees met beide han den omver in het zestien-meter- gebied. Weer strafschop en geel, waar rood ook op zijn plaats was ge weest. Jorge was opnieuw succes vol: 2-0. De hopeloos voetballende Arn hemmers zochten wanhopig naar oplossingen de dreigende uit schakeling te voorkomen. De rechterkant functioneerde niet of nauwelijks met Van der Hoeven als zwakste schakel. Kreek op het middenveld slaagde er ook niet in enige lijn in de wanorde te bren gen. Net zomin als Van den Brom daartoe in staat was. Wozniak in het doel van Braga beleefde een rustig zomeravond- je. De lange Pool behoefde niet één keer in actie te komen. Want Vitesse schiep zich in de eerste helft geen enkele kans en vuurde slechts één schot af. Dat gebeur de pas na bijna veertig minuten. Curovic lepelde hoog over. Ten Cate bracht na de rust De Marchi in voor Goossen, nog on voldoende hersteld om optimaal WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 I I I schop), 90. Van Halst 1-2 (straf schop). Scheidsrechter: Saules (Fra). Toeschouwers: 3437. Rode kaart: 90. Werni (Lilleström). Gele kaart: Wer- ni (Lilleström), Ten Hag (FC Twen te). LILLESTRÖM: Kihlstedt; Werni, Bjarmann, Kippe en Pedersen; Ny- saether, Kihlberg, Solbakken, Gul- brandsen en Kristinsson (90. Stakke- land); Diallo. FC TWENTE: Boschker; Oude Kamphuis, Hoogma, Van Halst en Karnebeek; Steinmann, Ten Hag, Ten Caat (88. Ter Avest) en McKin- non (88. Ajoepov); Vennegoor of Hes selink en Petrov (88. Sumiala). Eer ste wedstrijd 1-0, FC Twente door naar tweede ronde. Amsterdam (anp) - Een wereld van verschil. Zo noemde Ajax- trainer Morten Olsen de twee wedstrijden tegen Maribor. „Twee weken geleden leverden de Slovenen een wereldprestatie. Nu stonden ze binnen een paar seconden achter. Jammer voor het publiek dat we de tiende niet konden maken." „Wat moet ik er verder van zeg gen," vroeg Olsen zich hardop af. „Iedereen heeft het kunnen zien. twee weken geleden was hun keeper van wereldklasse, van daag ging hij bij een paar doel punten niet vrijuit. Misschien is nu gebleken dat we in Slovenië wel heel slecht hebben gespeeld, maar wat heeft het voor zin dat we daar nu nog bij stil staan. We zijn geplaatst voor de tweede ronde. Alleen dat is belangrijk." Eerste ronde, tweede wedstrijd. (Tussen haakjes eerste wedstrijd, vetgedrukte clubs naar tweede ronde). Ajax - Maribor (Slv) 9-1 (1-1). Lilleström (Noo) - FC Twente (Ned) 1-2 (1-0). Braga (Por) - Vitesse (Ned) 2-0 (1-2). Anderlecht (Bel) - SV Salzburg (Oos) 4-2 (3-4). Club Brugge (Bel) - Beitar Jeruzalem (Isr) 3-0 (1-2). Metz (Fra) - Excelsior Moeskroen (Bel) 4-1 (2-0). Hajduk Split (Kro) - Schalke'04 (Dui) 2-3 (0-2). Anorthosis Famagusta (Cyp) - Karlsr. SC (Dui) 1-1 (1-2). VfL Bochum (Dui) - Trabzonspor (Tur) 5-3 (1-2). TSV 1860 München (Dui) - FC Jazz Pori (Fin) 6-1 (1-0). Lazio (Ita) - Vitoria Guimaraes (Por) 2-1 (4-0). Udinese (Ita) - Widzew Lodz (Pol) 3-0 (0-1). Neuchatel Xamax (Zwi) - Internazionale (Ita) 0-2 (0-2). Athletic de Bilbao (Spa) - Sampdoria (Ita) 2-0 (2-1). Auxerre (Fra) - Deportivo la Coruna (Spa) 0-0. (2-1). Skonto Riga (Let) - Real Valladolid (Spa) 1-0 (0-2). Leicester City (Eng) - Atletico Madrid (Spa) 0-2 (1-2). Arsenal (Eng) - PAOK Saloniki (Gri) 1-1 (0-1). Aston Villa (Eng) - Bordeaux n.v. 1-0(0-0). Liverpool (Eng) - Celtic (Sch) 0-0 (2-2). Glasgow Rangers (Sch) - Strassbourg (Fra) 1-2 (1-2). Bröndby (Den) - Olympique Lyon (Fra) 2-3 (1-4). Grasshoppers (Zwi) - Croatia Zagreb (Kro) 0-5 (4-4). Hapoel Petach Tikva (Isr) - Rapid Wien (Oos) 1-1 (0-1). Fenerbahce (Tur) - Steaua Boekarest (Roe) 1-2 (0-0). Orebrö SK (Zwe) - Rotor Volgograd (Rus) 1-4 (0-2). Dinamo Tbilisi (Geo) - MPKC Mozyr (WRu) 1-0 (1-1). Alania Vladikavkaz (Rus) - MTK Boedapest (Hon) 1-1 (0-3). Spartak Moskou (Rus) - Sion (Zwi) 2-2 (1-0). Ferencvaros (Hon) - OFI Kreta (Gri) 2-1 (0-3). Nantes (Fra) - Aarhus (Den) 0-1 (2-2). Benfica (Por) - Bastia (Fra) (0-1). Split (anp/ipa) - Belgen en Nederlanders in een team blijken goed te kunnen samenwerken. Daar zijn ze bij PSV al achter, maar ook Schalke 04, houder van de UEFA-beker, beproeft al een aantal jaren die formule met Wilmots, Van Hoogdalem, Mulder en De Koek. Voor dit seizoen haalde trainer Stevens zelfs een Belg, Goossens, en een Nederlander, Eijkelkamp, erbij. Het leverde succes op tegen Hajduk Split. De Duitsers won nen dinsdag met 3-2 van de Kroaten, nadat thuis al een 2-0 zege was geboekt. De treffers in Split waren van Wilmots en Eij kelkamp, twee keer. Het belangrijkste doelpunt was dat van Wilmots. Hij scoorde na melijk een minuut na de ope ningstreffer van Vulic. De thuis ploeg kwam verdiend op voor sprong. Maar was na de snelle ge lijkmaker teneergeslagen. In de 35e minuut maakte Racunica uit een vrije trap 2-1. Hajduk bleef gevaarlijk. Tot de 57e minuut toen Racunica rood kreeg. Eijkel kamp kreeg eindelijk ruimte en maakte twee treffers, in de 68e en 73e minuut. Het voorbeeld van Schalke 04 deed volgen, want ook Karlsru- her SC, 1860 München en Vfl Bo chum plaatsten zich voor de tweede ronde. Karslruher SC deed dat in een hele slechte wed strijd, geleid door Van Dijk, te gen Famagusta uit Cyprus: 1-1, genoeg na de 2-1 zege van twee weken geleden. Overigens was het opnieuw een Belg die scoorde: Schepens. De Zuid-Duitsers uit München leverden beter werk af. Zij ver sloegen FC Jazz uit Finland, de tegenstander van Feyenoord in de voorrondes van de Champions League, met 6-1. te kunnen fungeren. Na een kwartier verloste hij ook de zwal kende Van der Hoeven uit zijn lij den. De wissels hadden nauwe lijks effect. Blind liep Vitesse zich telkens vast op de rood-wit- te muur van verdedigers. Zelfs drie hoekschoppen op rij lever den niets op. Licht uit In de slotfase was Vitesse heel dicht bij een verlenging. De kop bal van Van den Brom trof via een Portugees echter de paal. Dat was vier minuten voor tijd. Twee minuten later spatte een schot van Curovic uiteen op de vuisten van Wozniak. Vergeefs drong Vi tesse nog aan, maar in Braga ging het Europese licht uit, zoals twee weken geleden in Nieuw-Monni- kenhuize de lichtmasten het be gaven. Braga. Eerste ronde, tweede wed strijd. BRAGA (POR) - VITESSE (NED) 2-0 (2-0). 15. Jorge 1-0 (strafschop), 28. Jorge 2-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Philippi (Lux). Toeschouwers: 17.500. Gele kaarten: Bruno, Zé Nu- no, Formoso, Prokopenko (Braga), Westerveld, Laros, Kreek, Sturing, Machlas (Vitesse). BRAGA: Wozniak; Zé Nuno, Jorge, Idalecio en Lino; Bruno, Mozer, Ro- drigao en Formoso (85. Baltasar); Toni en Karoglan (66. Carlitos, 77. Prokopenko). VITESSE: Westerveld; Sturing, Goossen (46. De Marchi), Van den Brom en Van Hintum; Van der Hoe ven (62. Koswal), Perovic, Kreek en Fortes (1. Laros); Curovic en Mach las. Eerste wedstrijd: 1-2. Braga naar volgende ronde. BASKETBAL Mannen eredivisie: Rotterdam - Voorburg 76-48. Charleroi. Europacup O, mannen. Groep F: Spirou Charleroi (Bel) - Den Bosch (Ned) 105-54, Apollon Patras (Gri) - Zrinjevac Zagreb (Kro) 90-68, USK Praag (Tsj) - Polzela (Slv) 75-79. Stand: 1. Charleroi 3-4 (275-196), 2. Patras 3-4 (297-264), 3. Polzela (Slv) 3-4 (283-270) 4. Den Bosch 3- 4 (229-277), 5. Zrinjevac 3-2 (230- 245), 6. USK Praag 3-0 (219-281). 1/2,11. Piket 1,12. Shaked 0. TENNIS Basel. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Roux (Fra) - Haar huis (Ned) 6-3 6-3, Norman (Zwe) - Olhovski (Rus) 7-5 6-7 6-4, Way ne Ferreira (ZAf) - Steven (NZe) 6- 7 6-1 7-6, Santoro (Fra) - Lavergne (Fra) 6-3 6-3, Kucera (Slw) - Ivan isevic (Kro/3) 6-4 6-4, Moya (Spa/2) - Haas (Dui) 6-4 3-6 6-4, Kafelnikov (Rus/1) - Manta (Zwi) 6-1 7-6. BOKSEN VOETBAL Rotterdam. Memorial Bep van Klaveren PROFS lichtwelter, Benelux-titel (10x3): Mutelet (Bel) w.o.p. (2-1) van Prins (Ned). lichtwelter (6x3): Akanel Diaz (Ned) w.o.p. (3-0) van Loe (Hon), midden, Benelux-titel (10x3): Fighting Nordin (Ned) wint van Mokhtar (Bel) door interventie van de arbiter in de eerste ronde, cruiser (6x3): Awinongya (Ned) onbeslist tegen Storezinski (Hon). SPORTPRIJSVRAGEN Toto 39: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, elk f 1489,00; derde prijs: 161 winnaars, elk f 115,60. Spanje: Espanyol-Mérida 0-0. WIELRENNEN Molfetta. Ronde van Puglia. Ie etappe, Foggia - Molfetta: 1. Kirsipu (Est) 223 km in 6.12.18, 2. Conté (Ita), 3. Zberg (Zwi), 4. Ros- satto (Ita), 5. Minali (Ita), 6. Frigo (Ita), 7. Bellini (Ita), 8. Di Basco (Ita), 9. Zanotti (Ita), 10. Comin (Ita). ZAALHANDBAL Vrouwen eredivisie: SEW - Hellas 32-29. ZEILEN SCHAKEN Tilburg. Fontys-toernooi. Vierde ronde: Piket (Ned) - Lautier (Fra) 0-1, Van Wely (Ned) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Onitsjoek (Oek) 1/2-1/2, Kramnik (Rus) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Polgar (Hon) 1/2-1/2, Sha ked (VSt) - Sjirov (Spa) 0-1. Stand: 1. Kasparov 3 1/2 punten, 2. Kramnik 3, 3. Adams, Leko, Sji rov, Svidler 2 1/2, 7. Polgar 2, 8. Lautier, Onitsjoek, Van Wely 1 Den Haag. Whitbread Race. Eerste etappe Southampton-Kaapstad (7350 zeemijl). Tussenstand: 1. Innovation Kvaer- ner (Noo) schipper Frostad af stand naar Kaapstad 5456,1, 2. Merit Cup (Mon) Dalton op 12 mijl, 3. EF Language (Zwe) Ca- yard 29,4, 4. Chessie Racing (VSt) Allsopp 37,1, 5. Silk Cut (GBr) Smith 59,2, 6. Toshiba (VSt) Dickson 104,9, 7. America's Chal lenger (VSt) Field 175,1, 8. Swed ish Match (Zwe) Krantz 183,3, 9. Brunei Sunenergy (Ned) Bouschol- te 245, 10. ED Education (Zwe) Guillou 294,3. Leferink maanden uit roulatie Rotterdam - Elles Leferink is maanden uitgeschakeld. De volleybal ster scheurde maandagavond tijdens de EK-wedstrijd in Zlin tegen Polen haar linkerenkelbanden. In het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotter dam heeft dokter Heijboer gisteren het gewricht in het gips gezet. Voorlopig moet het gips er een aantal weken om blijven zitten. Aan vankelijk zag de blessure er nog ernstiger uit. De eerste berichten spraken van een open botbreuk omdat er bloed uit het gewricht sij pelde. Leferink heeft in een reflex zelf alles weer in de enkel op de juiste plaats gezet. r mij het mooiste bet ook hartstikke bft mij buitenspel scoren, steun mij e remnapatiënten

de Stem | 1997 | | pagina 11