teun voor tniïiimabeleid an Oostburg DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT uur'fotoser brigades willen voor oefeningen meer geld van overheid ]chubert-cyclus zeer overtuigend vertolkt Bamisfeesten Kloorianen weer geslaagd Zware jongens slepen trucks in Terhole KVO Westdorpe start vandaag het nieuwe seizoen demorgeft DE STEM A6 Onder invloed Diefstal brandstof Diefstallen Vernielingen Aanrijding Dierenmishandeling Illegaal Drugs M FOTO VERSCHOORE ZEELAND Beter dan eenmalige uitkering' estival van Zeeuwsch-Vlaanderen Onze trots and MAANDAG 29 SEPTEMBER 1997 DIVERSEN AXEL Biljarttoernooi - Groot-Axel voor ouderen - in drie activiteitencentra - in kader van dag van de ouderen - 3,-) Kaarting - SWO - De Halle - 14.00 uur NIEUW-NAMEN Koersbal - KBO - De Kauter -14.00 uur CLINGE Vleeskaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Koersbal - KBO - Malpertuus -13.30 uur BIERVLIET Start Ned. Bond van Plattelands vrouwen - 't Kerkcentrum Hoek - le den vertellen over hobby of werk - 19.45 uur KLOOSTERZANDE Bamisfeesten - met Vlaamse spel- middag, koopjesmiddag en country- avond - Bamistent Kaarting - bieden en jokeren - Ba mistent-10.00 uur Low impact aerobic - St.-Martinus -18.45 en 20.00 uur TERNEUZEN Expositie - Wintersport - ivm Jaar van het Reizen - ism Interver - open bare bibliotheek (t/m 11 okt) ST.-JANSTEEN Prijskaarting - café De Kroon - 14.00 uur Bingo - KBO - De Warande -13.30 uur WESTDORPE Jaarvergadering KVO - Concordia - 19.30 uur SAS VAN GENT Bingo - KBO - St.-Albert -14.00 uur ZEEUWS-VLAANDEREN Kinderboekenweek - thema vroe ger in kinderboeken - openbare bi bliotheken - normale openingstijden Kustrit - puzzelrit voor automobilis ten en fietsers, wedstrijd en begin nersklasse - dagelijks te rijden - rou- teboeken bij hotel De Zwaan in Zuidzande en VW Cadzand FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur The lost world HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Bean 20.00 uur Mimic 20.00 uur The lost world 20.00 uur Conspiracy Theory 20.00 uur Nothin to lose 20.00 uur Face/off BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur Scream 20.00 uur Face/off 20.00 uur Marvin's room 20.00 uur Contact GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Be an 20.00 uur The English Patient 14.30 uur Lady en de vagebond 14.30 en 17.00 uur Murder at 1600 17.00,20.00 en 22.30 uur Night falls on Manhattan 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Liar Liar 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Vol cano 14.30, 17.00,20.00 en 22,30 uur Scre am 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Men in Black 20.00 en 22.30 uur Conspiracy Theo ry 22.30 uur Addicted to love 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Hombres Complicados 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur 187 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur Con tact KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Face/off 20.00 uur Bean 20.00 uur Conspiracy Theory 20.00 en 22.30 uur Contact Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Hulst - Zondagochtend om vier uur hield de politie op de Absdaalseweg een 26-jarige Hulstenaar aan. Na controle bleek dat hij on der invloed een auto bestuur de. Hij kreeg een proces-ver baal en kon het bureau met een dagvaarding op zak en een rijverbod van drie uur verla ten. Terneuzen - Zaterdagavond, even na twaalf uur, werd op de Willem de Zwijgerlaan een au tomobilist gecontroleerd. Hij bleek te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een rijver bod opgelegd en een dagvaar ding voor de politierechter uit gereikt. Terneuzen - Een vrachtwa genchauffeur meldde bij de politie de diefstal van een paar honderd liter brandstof uit zijn auto. De wagen stond ge parkeerd aan Handelspoort. Groede - Aangelokt door het mooie weer maakte een Ter- neuzenaar met zijn vrouw za terdag een uitstapje naar het strand in Groede. Toen ze terugkwamen van een eindje wandelen bleek iemand hun tas met inhoud te hebben weggenomen. Terneuzen - Zaterdag werd tussen 11 en 22 uur in de F. van Eedenstraat een bromfiets gestolen. Het voertuig, een zwarte Tomos Quadro, heeft een waarde van rond 1600 gul den. Nieuwvliet - Een 69-jarige in- woenr van Krefeld (D) deed aangifte nadat hij had gemerkt dat men zijn caravan op een camping in Nieuwvliet was binnengedrongen. Er wordt onder meer geld vermist. Hulst - Op de Houtmarkt in Hulst werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de porte monnee gestolen van een 28- jarige Hulstenaar. Naast geld raakte hij ook waardepapieren kwijt. Regio - Afgelopen weekeinde werden weer diverse vernie lingen aangericht aan auto's. In Oostburg werd van een auto in de Oudestad de antenne af gebroken. In Hulst verdween de buitenspiegel van een auto die stond geparkeerd aan de Stationsweg. De buitenspiegel van een auto op de parkeer plaats van zwembad De Drie hoek in Hulst werd vernield. Zuiddorpe - Zaterdagavond rond kwart over elf reed een 26-jarige Duitser met zijn auto tegen een lichtmast in de Sint Janstraat. Tengevolge van de botsing knapte de mast af en ontstond flinke schade aan de auto. Axel - Een bewoner van de Berhardstraat in Axel was vrijdagavond net op tijd thuis om zijn kat het leven te red den. Onbekenden hadden het dier een strop om de nek ge daan. Nadat de strop was ver wijderd bleek het dier flinke verwondingen in de nek te hebben. Terneuzen - De politie hield zaterdag in de binnenstad van Terneuzen een 27-jarige Joe goslaaf aan die nog een boete van 930 gulden moest betalen. Tevens bleek dat hij zich ille gaal in Nederland ophield. Hij werd ingesloten. Terneuzen - Twee Fransman nen spraken zaterdagochtend rond 1.00 uur een patrouille van de Koninklijke Mare- chausse aan op de Westkolk- straat. Een van de mannen toonde on gevraagd een hoeveelheid soft drugs en vroeg of hij deze in zijn bezit mocht hebben. De andere rookte op dat moment net een joint. Beide Fransmannen vingen bot. Na hun aanhouding en inbe slagname van de softdrugs mochten ze weer vertrekken. Het bezit van de softdrugs le verde een boete van honderd gulden op, het roken van de joint kostte de Fransman ne gentig gulden. (ADVERTENTIE) Kodak Royal Print W BEKROONDE KWALITEITSPRINT GlANSAFDRUK formaat 10 x 15 cm <odak HULST Steenstraat 14 TERNEUZEN Noordstraat 6 BER 1997 Linemuiden (anp) - Het mi serie van Binnenlandse Za- ■en moet meer geld beschik bar stellen voor de jaarlijkse iefening van reddingsbriga- |es Dit stellen twee Zeeuwse tddingseenheden uit Middel- lUrg en West-Zeeuws-Vlaan- Zij vierden hun 25-jarig bestaan vrijdag en zaterdag met een grote rampenoefening. Het ministerie erkende na de wa tersnood in 1993 en 1995 het be lang van het reddingsbrigade- werk en bekostigt sinds die tijd de inzet van negentig reddings eenheden in Nederland. „We krijgen bijvoorbeeld wel de brandstof voor de reddingsvlet- ten vergoed. Maar andere zaken die bij zo'n grote oefening nodig zijn moet je als organisator pro beren gratis of met korting voor elkaar te krijgen. De reddings eenheden moeten ook zelf het vervoer bekostigen naar een oefe ning elders in Nederland," aldus oefenleider L. Wolterman van de Middelburgse reddingsbrigade. Tijdens de rampenoefening moesten tientallen bewoners van de omgeving van het Veerse meer worden geëvacueerd na een dijk doorbraak. In het scenario waren vooral problemen opgenomen die redders tegenkwamen bij over stromingen in de afgelopen jaren, zoals de aanpak van mensen die hun woongebied niet willen ver laten. Daarnaast stond de samenwer king tussen de verschillende hulpverleningsinstanties cen traal. Een evaluatie van de ram penoefening volgt de komende dagen. Enkele problemen waren meteen al duidelijk. Zo bleken de com municatiemiddelen van de ver schillende hulpverleningsinsta- ties in Zeeland niet allemaal op elkaar te zijn afgestemd. Verder bleken vrijwilligers van de reddingsbrigades bijvoorbeeld ook niet allemaal in staat een kompas te lezen en beschikte niet elke eenheid over actuele land kaarten. Van onze correspondente Westdorpe - De afdeling West dorpe van de Katholieke Vrou wen Organisatie (KVO) start vandaag, met een algemene le denvergadering, een nieuw sei zoen vol verschillende activitei ten. Woensdag 15 oktober houdt de afdeling een excursie. Het ver trek is om 13.15 uur bij de kerk van Westdorpe. Werkt het weer mee, dan is het reisdoel de steengroeve in Nieuw-Namen, bij slecht weer gaan de leden naar het informatiecentrum Saeftinghe in Emmadorp. Mr.T. Reijns uit Terneuzen geeft maandag 10 november een le zing over Nederlands recht. Twee weken later, maandag 24 november, is er een herhalings cursus voor de vijftien leden die hun certificaat reanimatie van de Nederlandse Hartstichting hebben behaald. De jaarlijkse kerstviering is gepland op maandag 22 december. Op 15 januari gaat de West- dorpse afdeling op bezoek bij de KVO in Axel, waar vanaf 19.30 uur in het Gregiriuscentrum een bijeenkomst is overosteopathie. In de maanden januari en fe bruari is er de mogelijkheid om vijf (dinsdag)avonden een com putercursus te volgen. Maandag 9 fabruari komt projectleider Koeman van de Stichting De Zeeuwse Vlegel het een en an der vertellen over Zeeuwse boe- renproducten. Maandag 16 maart is er een creatieve mid dag, onder meer om paasstukjes te maken. In april staan een voorlichtingsavond over de vrouw in de overgang en in mei een dagreis, samen met de KVO uit Axel, op het programma. In juni wordt het seizoen traditio neel afgesloten met een gezins fietstocht. Een van de wedstrijden 'sumo-worstelen' tijdens de jaarlijkse Bamisfeesten van carnavalsstichting De Kloorianen in Klooster- zande. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Kloosterzande - De organi serende carnavalsstichting De Kloorianen heeft niet te klagen over het verloop van hun jaarlijkse Bamisfeesten. Door op ski's door een muur van sneeuw te glijden open de burgemeester Th. Steen kamp de 24e editie van deze feesten. Vervolgens kwamen zeven teams tegen elkaar in het strijd perk van een survival-wed strijd met als meest spectacu laire onderdeel de splashbaan. Als laatste onderdeel moesten de deelnemers jodelen samen met de Alpenzusjes, die deze avond voor de muzikale anima tie zorgden. Winnaar van de survivalwedstrijd werd het team 'Van alles wat' uit Kloos terzande, gevolgd door de 'Rei zende Man' uit Kloosterzande en 'Polderjongens' uit Hengst dijk. Zaterdagochtend zat de tent vol kinderen, die kwamen genieten van clown Pipo, die hen vooral bezighield met ballonnen, 's Middags was er een goedbezette kinderrommelmarkt voor de tent en waren er in de tent ze ventig schutters voor de schie ting op twee wippen. Het jeugdorkest onder leiding van Annemarie Jansen verzorgde een concert in de beurstent. Ge zellig druk was het ook zater dagavond bij de Hollandse1 ar tiesten, waarvan Franky Boy de klapper was. Hij zorgde voor een gezellige avond samen met Johnny Romeyn, Marco van der Aa en Martien en Sonja. Zondagochtend was de tent al vol voor de H. Mis, gevolgd door een koffieconcert van de Koninklijke harmonie. Zondag middag was er van alles te doen in de tent van de Bamisfeesten. Er was dan ook zoals gewoon lijk veel publieke belangstel ling. De playback-wedstrijd werd gewonnen door de Spice Girls. Verder waren er karaoke-wed strijden, een taekwondo-de- monstratie en zorgde stuntman Tiest Harms voor verbazing wekkende taferelen in een bak met glasscherven en stunts met zwaarden. De kampioenschappen 'sumo- worstelen' werden geopend met een wedstrijd tussen de voorzit ter van de Kloorianen Theo de Waal en carnavalsprins Gino Bogaert. In de beurstent zorgde de Tirolerband Die Alpenspat- zen voor muzikale gezelligheid. De activiteiten van de zondag werden afgesloten met een goed bezochte bingoavond. Voor de vierde keer hield biljartclub Terhole Toepers zaterdag het spektakel truck- trekken. Er deden negen ploegen aan de wedstrijd mee, verdeeld over drie cate gorieën. In de Hoofstraat in Terhole klonk zaterdag om 14.45 uur het startsein en daarna werkten de zware jon gens zich in het zweet. De vrachtwagen moest een tiental meters ver versleept worden en dat is een klus waarbij de aders duidelijk zwellen op de bezwete hoof den en in de rode nekken. De jeugd trok een kleinere trac tor over het parcours. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE UITSLAG Mannen: 1. De Hoeis in 95,63 seconden 2. Royal uit Hengst dijk 105,87, 3. De Toepers uit Terhole 114,6,4. Sommer Drive Inn show 138,9 seconden. Bij de mix won De Slippers uit Sint-Jansteen en deze ploeg kreeg ook de pechprijs (zie fo to). Jeugd mix: 1. De Turbo's 61,7, 2. SC de Kampioen 82,9 secon den. De Neefjes en de Flower Girls deden er 65,54 en 62,40 seconden over. oor particulieren edankje, jubileum, huwelijk, verloving, prestatie, examen, Abraham enz. m per kolom 0,65 incl. B.T.W., én grote regel verplicht. formaat 35 x 40 mm 26.- incl. B.T.W. rige tarieven op aanvraag. .313 of geef uw tekst 2 dagen vóór g af bij één van onze kantoren. gave te richten aan De Stem Brabants bus 3229. 4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes. hel recht voor teksten, foto's en tekeningen opgaaf van redenen te w eigeren. an de opdrachtgever van deze advertentie uitgever bekend te zijn. Indien er een opgave van een telefoonnummer gewenst •plicht zich te legitimeren, ter voorkoming Uitgever is gerechtigd naam van de er bekend te maken. Uitgever is niet voor de in de advertentie voorkomende teksten. paar! Oma en Björn. Door Jeanette Vergouwen De Liedcyclus Die Schone Mül- lerin componeerde Schubert op tekst van Wilhelm Müller. Vol gens Heinrich Heine is Müller niet zo onbelangrijk als wel eens werd beweerd. Müller probeert, zoals vele Duitse romantici, in zijn poëzie de volkstoon te vin den en het type van de verlegen molenaarsjongen was in zijn tijd wijd verbreid (onder andere in Des Kngben Wunderhorn en bij Goethe). Teleurgestelde liefde drijft naar de eenzaamheid die zijn kosmi sche weerspiegeling vindt in de natuur. Vandaar het belang in de cyclus van het water: stroom van verlangen, van de tijd, kind in de baarmoeder (vruchtwater), wa ter dat de dood doet vinden. In de cyclus van Schubert (twin tig liederen) zijn acht strofische liederen opgenomen. Het geheel werd door bariton Matthijs van de Woerd overtui gend vertolkt. Zijn dictie is ver zorgd en zijn voordracht genu anceerd. Toch zou met name in de strofi sche liederen wat meer variatie welkom zijn. Technisch zijn er slechts enkele kleine onvolko menheden: de hoge tonen klin ken te nasaal en het gevaar van geforceerd doordrukken van to nen (vooral in de dramatisch sterke liederen) is aanwezig. De lyrische liederen zoals Trockne Blumen en Des Baches Wiegen lied werden ontroerend mooi ge zongen. Juist in dit genre profi leert Van de Woerd zich het bes te. De sfeer van en vooral de wan hoop in de liederen werden door beide musici goed getroffen en de spanning werd goed opge bouwd. Dit was mede te danken aan het feit dat Van de Woerd uit het hoofd zong en dus los kwam van de partituur. De pianist had een kleine Stein- wayvleugel tot zijn beschikking. Zeker geen volmaakt instru ment. Het klonk wollig en de baskant dreunde te veel. Maar de begeleiding was in de drama tische liederen ook aan de forse kant. Het concert bewees dat dit duo veel in zijn mars heeft en dat men van deze musici nog veel kan verwachten. Een Fringecon- cert dat er echt mocht zijn. VSN en. van szlaan 6 N Baam 1422400 .vsn.nl an onze verslaggeefster lostburg - De Oostburgse gemeenteraad is in grote lijnen ak- [oordmet het nieuwe minimabeleid van de gemeente Oostburg. Sluis. Stadhuis. Fringeconcert. Door Matthijs van de Woerd (bariton) en Jan Willem Pas- schier (piano). Liedcyclus Die Schone Müllerin van Franz Schubert. Gehoord op zondag 28 september. EDITIE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen- öministratie, lezers- en fotoservice: BELLEZERSCONTACT 076 - 5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur talactie Terneuzen: Elandstraat 32,4532 CG, ilefoon 0115-645769, fax 0115-645742. edacteuren: Frank van Cooten, 'ank Deij (plv. ed.chef), ein van der Helm, Peter Oggel jditiechef), Harold de Puysseleijr, nine Schelfaut, ledactie Middelburg: rijlandstraat 33d, 4337 EA ilefoon 0118-652739, fax 0118-652738, edacteur: Cees Maas irovincieverslaggever). talactie Hulst: audeloo 16,4561 E5. iefoon 0114-372777 en 0114-372776, «0114-372771. edacteur: Eugène Verstraeten portredactie Zeeland: "i Koomen, telefoon 0115 - 645751 ondag 0115 - 645753). dvertenties: '1st, Baudeloo 16,4561 ES. etailhandels-, diensten-, B-to-B-, Igaans- en toerisme-advertenties: lefoon 0114-372772, fax 0114-372771. ibrieksadvertenties (Kleintjes): lefoon 076-5312313, fax 076-5312340. milieberichten, dankbetuigingen en boorteadvertenties: efoort 076-5312550, fax 076-5312340. rsoneeis-, opleidingen- en cursussen- «ertenties: efoon 076-5312240, fax 076-5312242. Hoerend goed-, financiële diensten- vervoersadvertenties: efoon 0114-372772, fax 0114-372771. «fonische openingstijden: Pneksadvertenties, familieberichten, «betuigingen en geboorte- 'ertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. enge advertenties: Mag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. fcoereX™—rBV' )e fracties van het CDA, WD, VIA, D&T en D66 vinden dat iet uittrekken van bedragen voor uurzame gebruiksartikelen als asmachines, fietsen, stofzuigers i televisies en het gedeeltelijk etalen van sociale activiteiten a abonnementen meer opleveren por de minima dan het eenmalig litkeren van een geldbedrag. )e meeste raadsleden plaatsten ijdens de vergadering van de sadscommissie Financiën wel mttekeningen bij de complexe itvoerbaarheid van het nieuwe ileid, Toch was de algemene pinie dat deze koerswijziging tn verbetering is voor de Oost- argse minima. Ieder huishouden it minimaal drie jaar een inko- len heeft op minimumniveau ui voor deze 'subsidie' in aan- erking komen. f6 raadslid A. Verhage stelde it hij het beleid prima vond aar plaatste vraagtekens bij de tvoering ervan. „Als we het op ze manier willen uitvoeren, zit heel veel werk aan vast voor de «btenaren op sociale zaken. Op I moment liggen er geen af spra in vast over hoeveel geld er per lishouden kan worden uitge- ikken. Ik denk dat er beter met iste bijdragen per jaar kan wor- i gewerkt om grote misver standen te vermijden. Nu kunnen de minima eens in de acht jaar een aanvraag indienen voor ge meentelijke hulp. Dat is veel te moeilijk te controleren, het be leid zou in feite meer afgebakend moeten worden." Ook L. Flikweert (CDA), L. Wille (PvdA), S. de Putter (D&T) en D. Doeze Jager (WD) hadden nog vragen over de invulling van de bedragen maar wilden hier nog niet dieper op in gaan. Wethouder A. Rosendaal stelde dat hier niet van een waterdicht systeem moet worden uitgegaan. „Er zullen altijd mazen in de wet zitten. Maar dan nog is het beter dan het uitkeren van een eenma lig bedrag zoals vorig jaar het ge val was. Dit geld wordt vaak niet op een goede manier besteed en dat is jammer. Vandaar dat we deze bedragen om willen zetten in middelen." Rosendaal benadrukte nogmaals dat Oostburg pleit voor één mini mabeleid voor de zeven Zeeuws- Vlaamse gemeenten. „Dit doel kan op de korte termijn zeer waarschijnlijk niet worden ge realiseerd. Het gaat hier om een tijdrovend proces wat jaren kan duren. Toch streven we er wel naar. En hopelijk willen de ande re gemeenten dit ook."

de Stem | 1997 | | pagina 9