Axel geeft winst uit handen Eerste overwinning voor Philippine Goes geeft fraaie voorsprong prijs B r eskens-spelers zien drie keer rood in streekduel verovert e winst Clinge lijdt zijn eerste nederlaag 3RTNIEUWS KOR]] Menuo van Gremberghe beste speler in matig duel met sensationeel slot SPORT ZEELAND MAANDAG 29 SEPTEMBER 1997 B9 rneuzen A1 Sluiskil pakt eerste punten Terneuzen Bl W'24 Al verliest met 0-2 boekt succes weinig tegen MW Al Zwaluw YFC geeft YOAB geen kans Blue Diamonds klopt Wetter en J Tcï 8f geheel het duel Geruchtenstroom rond mogelijk ontslag van Koewacht-trainer Rietjens Brabantia krijgt vleugels na aansluitingstreffer en wint 29 SEPTEMBER 1997 C van de landelijke A-junioret WSC Al. De mannen van trainer 2-4. l-Papendrecht A1 2-1, Excelsior'»» arto A1 12-2, Longa Al-DFC A12-j 4-10, Terneuzen Al 4-7, HOV Al l Sarto Al 4-3, Zwart Wit'28 Al 4 i 1 4-2, WSC Al 4-1. :sbi e B van de landelijke B-juniore» 1 met 2-0 L-Spartaan'20 BI 1-1, Dordrecht'9« ADO B2 2-2, Spijkenisse Bl-Feye. -8, Feyenoord B2 4-8, Dordrecht'qn 5WSMC BI 4-5, Spijkenisse Bl 4.4 4-1, Alexandria'66 Bl 4-1. de divisie D voor B-junioren liep aag op. Het bezoekende TSC Bl Sl-Eindhoven Bl 2-8, VOAB Bl- TSC Bl 1-3, Middelburg Bl-WSC 1 3-2. dhoven Bl 4-9, TSC Bl 4-9, WSC lelmina Bl 4-6, Willem IIB2 4-4, uieuzense Boys Bl 4-2, Longa Bl )fdklasse voor A-junioren was er g voor STEEN Al op HW'24 Al. tegen Walcheren Al niet verder nee Al-Internos Al 1-1, STEEN Al- ;n Al 2-2, SAB Al-Kloetinge Al 4-1. ikzee Al 2-6, AZW Al 3-5, Internos ^.1 3-4, Alliance Al 3-4, Kloetinge Al HW'24 Al 3-0. dklasse voor B-junioren ging Ter- nder tegen BSC Bl. FC Dauwen- n SC Gastel Bl. [OC'17 Bl-Internos Bl 0-5, Roosend- iance Bl 3-2, SC Gastel Bl-FC Dau- ikzee Bl 7-0. -9, DOSKO Bl 3-9, Halsteren Bl 3-6, Zierikzee Bl 3-3, SAB Bl 3-3, Alli- 1-3, MOC'17 Bl 3-0, SC Gastel Bl 3- 'dklasse voor C-junioren versloeg g Cl in een uitwedstrijd. Terneu- i gelijkspel tegen SAB Cl. 'l-FC Bergen Cl 0-7, MOC'17 Cl- 11 7-0, Middelburg Cl-Terneuzense Cl 1-0. 1II C2 2-6, Alliance Cl 3-6, Internos ;n Cl 3-5, Terneuzense Boys Cl 3-3, 1 3-0, Middelburg Cl 3-0. :te klasse A van het vrouwenvoet- ;eld na het 1-1-gelijkspel tegen ouwen waren de hele wedstrijd in isen gehad, maar in de afwerking >orn trofdoel in de eerste helft, t'ting konden de Brielse vrouwen leid in de Zeeuwse achterhoede, winnende treffer op haar schoen, lat. lerste divisie B voor A-junioren in de middenmoot door het ge- l-Fortuna Sittard Al 3-0, NEC Al- Al 2-1, Middelburg Al-MW Al 2-2. Fortuna Sittard Al 4-7, RKC Al 4- NEC Al 4-5, De Graafschap Al 3-4, Al 4-3, Rheden Al 4-0. .a drie gelijk spelen op rij einde van het KNVB-voetbal op zate- ;n achterstand te zijn ontsnapt t naar zich toe tegen Duivelana. vanaf dat moment meer greep »P de wedstrijd en had vooral tech nisch meer in huis. In de zeven tigste minuut werd het duel ffl feite beslist door de 0-2 van Peter Jansen. Het werd nog even span nend toen Jacco de Bruine ach minuten voor tijd 1-2 scoorde. NIEUWDORP-SVD 5-0 - Al de eerste helft werd deze wed strijd beslist. Bij de pauze ston een scherp spelend Nieuwdorp reeds met 4-0 voor door doelpi®' ten van Fersujan Selim (2x), Jan Meulmeester en Miloud Akhiy2 In de tweede helft nam Nieu" dorp wat gas terug. Alleen Mat tien Geelhoed vond in die per» de weg naar het net nog. ZSC'62-BORSSELE 6-1 - 2-0, Niels van de Moezel 1-0,Ja co Heijboer 2-0, Luc Heijboer 0, Edwin van Oeveren 4-0, Bos 4-1, Niels van de Moezel 5- Martin Kieseberg 6-1. APOLLO'69-SMERDIEK i-> Rust 1-2, Ramon Uitterhoeve H- Remy Potappel 1-1 en 1-2, Jan van Ham 1-3, Ramon Uit»»' hoeve 2-3. WAARDE-DFS 6-2 - Rust Frank Lobbezoo 1-0, 2-0 en Anko van der Linde 3-1, ^aa.,aX van der Maas 4-1 en 5-1, Westdorp 6-1, René Brussé M- SC STAVENISSE-KRABOn-. DUKE 2-3 - Rust 1-1, Post 1-0, Martin Bal 1-1, 1-3, Ronald Post 2-3. joorRinusVerberkmoes Axel - Axelaars die de his- torie van de oranjehemden het Axelse bos nog altijd Inet zich dragen, begrepen gisteren niets van hun fa vorieten in het duel met goerse Boys in de derde klasse A van het KNVB- zondagvoetbal. ~PERDE KLASSE A Wat ooit als Axels kwartiertje gold, werd nu een slotacte waar in Moerse Boys in amper enkele minuten een 1-0-aehterstand omzette in een 1-2-zege. „We jebben het weggegeven," oor deelde men algemeen in het Axelse kamp. Na de rust hebben we zonder aanval gespeeld. Alle duels wer den verloren en er ging niets meer vanuit," oordeelde Rinus Zegers, coach bij de thuisclub. Daarnaast wist deze trainer dat de beslissende fouten rechts achterin gemaakt waren. „Bas van Hoeve gaf daar veel te veel ruimte waardoor de beslissende voorzetten kwamen," aldus Ze gers, die evenals alles wat een Axels hart heeft, bijzonder te leurgesteld was. En dat nadat Axel in de beginfase zonder meer de betere ploeg was tegen eveneens in de middenmoot bivakkerende Moerse Boys. Een formatie uit Zundert die eigen lijk zonder vuist speelde. Geheel volgens het vertoonde kwamen de mannen uit Zundert dan ook op een 0-1-achterstand, nadat Joep Frusch als eens dichtbij de openingstreffer was geweest. Verdediger Barry Gom- mers redde toen nog op de lijn, De keeper van Moerse Boys grijpt in bij een aanval van Axel lichte shirts). waarop doelman Stefan Wildha- gen de bal op kon pakken. Niet lang daarna had Frusch meer succes. Dit na een aanval vol gens het boekje. Aan de basis lag Michel Mullae- rt, die Mark la Grand gepast op rechts lanceerde. De Terneuzen- aar zette de bal vervolgens pre cies voor op het kopgrage hoofd van Frusch, die deze intikker be nutte: 1-0. De wedstrijd was toen nog geen Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse C van het KNVB-zondagtrtféU* bal heeft Zwaluw VFC gis-' teren naaste belager en me de-koploper VOAB geen schijn van kans gegeven. Met 5-1 werd VOAB inge maakt. EERSTE KLASSE C 0JC Rosmalen was eveneens op schot en won met 5-0 van Volharding. Goes ging in deze klasse met 2-3 onderuit tegen Brabantia en blijft onderin de rangschikking hangen. DESK- BW/Verachtert werd 2-2 en kende evenals Rosendaal-Best Vooruit (1-1) geen winnaar. Wilhelmina'08-WVO eindigde in 2-0. DESK-BW/VERACHTERT 2-2 - Rust 1-1, Roel Wagenaar 0-1, Paul Vermeer 1-1, Paul Corret 1-2, Hans Brouwers 2- 2. ZWALUW VFC-VOAB 5-1 - Rust 2-1, Marco van Wijnen 1- 0, John Adriaansen 1-1, Harry Abdelloui 2-1, René Marechal 3-1 en 4-1, Angelo Timesela 5- ROOSENDAAL-BEST VOORUIT 1-1 - Rust 0-0, Arno van der Linden 1-0, Jan Essens 1-1 (strafschop). WILHELMINA'08-WVO 2-0 - Rust 0-0, Bert Spee 1-0, Mau- rits Verdonkschot 2-0. WC ROSMALEN-VOLHAR DING 5-0 - Rust 2-0, Harry Russens 1-0 en 2-0, Theo van Geffen 3-0, Laurens Heymans 1-0, Harry Russens 5-0. [jfn on2e mgbymedewerker erneuzen - Blue Diamonds is <i- c°mPehtie met een nipte -42-zege op Wetteren inge- i°'ku De Terneuzense rugby- vub had nog wat personele Problemen - drie spelers wer en en vier op vakantie - maar on door de inbreng van de Pgeroepen oude garde toch spelen. 8et duel werd als 'gezellig' ge- eveTi Temeer daar Wetteren ®a's de gastheren met twaalf ™ei} de hjnen kwam. Dit iL a ?et uiteindelijk een wpte doorslag richting thuislub. naam"1" 6 trys kwamen op Jeff? Geert van Tiel (3x), Wala? ^faal Levien en W anüenGroote Qeert van Jean p8n? if drie conversies en L an-Paul Eggermont twee. vijftien minuten oud. Vanaf dat moment^at het duel eigenlijk op slot en zakte weg. Met dien ver stande dat Axel-verdediger Menno van Gremberghe inmid dels uitgroeide toe de beste man van het veld. Zijn coaching bin nen de lijnen resulteerde echter in weinig tot niets. Dit maakte tegelijkertijd dat Moerse Boys meer greep op het spel kreeg zonder echt gevaarlijk te wor den. Dit resulteerde in een kop- kans voor Nagib Daoudi en een kans tot een schot op dóel voor Richard Driesen. Na de thee bracht Ivan van de Vijvere nog even leven in de brouwerij door solo drie verde diger letterlijk en figuurlijk in het stof te doen bijten. Zijn af werking liet te wensten over. Voor de rest kwam Axel nauwe lijks nog in het spel voor. Al thans aanvallend. Ondanks mogelijkheden tot kansrijke uitvallen via Gino van de Broeke, Patrick Dankaart en invaller Jordi van Bunderen. Mogelijkheden die onbenut wer den gelaten. „Onbegrijpelijk," oordeelde men hierover in het kamp van Moerse Boys. Een groep aardige jongens, die bijna tegen beter weten in door bleven gaan. En dat loonde in de 88e minuut met de gelijk maker. Richard Driessens was de maker via een van richting FOTO CAMIIE 5CHELSTRAETE veranderd schot uit de rebound. Met deze 1-1-score kreeg Moerse Boys genoegdoening, dacht men. Tot het even in blessuretijd zelfs op 1-2 kwam door Reg van Tricht op aangeven van Gilbert Marijnissen. Dat de feestvreug de bij de mannen uit Zundert daarna geen grenzen meer ken de, mag duidelijk zijn. Want in drie minuten tijd een 1-0-ach- terstand ombuigen in 1-2 mag spectaculair genoemd worden. .LI'T'IOI Door Sjaak Begijn •Philippine- Het 'duel ifitssjiOhil Uppine en Koewacht was ar een met veel emoties. Beide ploegen stonden tot gisteren stijf onderaan in de vierde klasse A van het KN- VB-zondagvoetbal en waren on derwerp van gesprek in het ge ruchtencircuit. Philippine bleek uiteindelijk de zaken het beste op gepakt te hebben en bond Koe wacht met 5-2 achter de zegekar. VIERDE KLASSE A Koewacht mocht als excuus aan voeren dat het door blessures vier vaste basiskrachten miste, name lijk Pascal Lensen, Danny Vlas- senrood, Jacques van Nieulande en Carlo van Gremberghe. „Maar ondanks hun afwezigheid mag je hier niet verliezen," zou trainer Rudy Rietjens na afloop aange ven. „Die tegendoelpunten waren allemaal weggevertjes. Als je je te genstander zoveel ruimte geeft voor je eigen doel, wordt dat gena- •deloos^aïgestraft." De overwinning van de thuisploeg lag gezien het spelbeeld tot kort na de rust niet in de lijn der ver wachting. Vooral in de beginfase combineerde de formatie van trai ner Rudy Rietjens veel beter dan het feestlievende Philippine. Joh nny Lensen bracht zijn ploeg na een minuut spelen op een terechte voorsprong, die tien minuten later teniet werd gedaan door Dethlef Pieters, die zijn tegenstander Mauro Vink een zeer moeilijke middag bezorgde. Op dat moment knapte er iets bij Koewacht, want de vlassers kwamen niet meer in him spel, ondanks dat zij door een treffer van opnieuw Johnny Len sen met een 1-2-stand de rust in gingen. Koud terug op het veld trok Mar- nix Schieman de stand weer recht. Vanaf dat moment gebeurde er van alles dat niets met voetballen te maken' had. Jim de Jongh zou van zijn vast&kwelgeesi, Johnny Lensen, een éHébbögstööt hebben gekregen. Scheidsrechter Peter Scherpenisse uit Terneuzen zei niets gezien te hebben en weigerde dan ook Lensen op het appèl te roepen. Natuurlijk was vlaggenist Olaf Rammeloo het daar niet mee eens. De grensrechter attendeerde Scherpenisse op het voorval waarvan hij wel getuige geweest zou zijn. Omdat Rammeloo door bleef praten tegen de man in het zwart, mocht hij met rood vroeg tijdig de douches opzoeken. Een opmerkelijke gebeurtenis. Scheidsrechter Peter Scherpenis se daarover na afloop: „Die De Jongh ging theatraal liggen. Met de grensrechter kapte ik de dis cussie af, maar die bleef maar doorzagen. Toen hij mij uitmaakte voor grote gladiool vond ik het welletjes en mocht hij vertrek ken." Van de consternatie rond De Jongh en Rammeloo leek Koe wacht te gaan profiteren. De wer- keüjKheid -was- efftitér andfers."D"e nonchalance bij 'dé bezoekers sloop in de ploeg en voor men het wist keek men tegen een 5-2-ach- terstand aan door treffers 'van Paul Floors, opnieuw Marnix Schieman en Ostar Dieleman. De Philippinenaren lijken daar mee de kritiek op hun voetbalbe- leving weerlegd te hebben. Vorige week namelijk waren er tijdens de feesten rond de carnavalsvereni gingen enkele spelers geweest die zich tot vroeg in de ochtend had den laten vollopen met bier. In de wedstrijd tegen IJzendijke, die met 4-1 werd verloren, waren er zelfs die niet eens wisten dat ze die middag op een voetbalveld rondliepen. Het gevolg was een aantal pittige gesprekken in de af gelopen week. Voorzitter Spue- sens daarover: „Dat zijn d? uit wassen bij een dorpsploeg. Geluk kig hebben we een selectiegroep van vijftien bijna gelijkwaardige spelers. Deze de week is duidelijk gemaakt dat iedereen zich dient te voegen. Zo niet, dan.." De problemen lijken dus bij Phi lippine opgelost. Bij Koewacht hangt de vlag er vooralsnog an ders bij. De verhalen willen dat Rudy Rietjens op de schopstoel zit bij de ploeg van voorzitter Cees Jansen. Rietjens kreeg de geruch ten gisteren voor het eerst te ho ren. „Hier ben ik kapot van," gaf hij aangeslagen aan. „Waar halen ze het vandaan. De sfeer in de ploeg is goed en de trainingsop komst optimaal. Ik hoorde zojuist, dat de naam van Freddy de Rooij circuleert. Dat is op zich al raar, want moest er iets gebeuren, dan zal Koewacht zeker de oplossing binnen de eigen vereniging zoe ken. Daarvoor ken ik de vereni ging te goed. Ik hoop dat degene die deze verhalen de wereld in brengt zich bij mij zal melden. Dan kan ik tenminste die onzin weerleggen." Door Rien de Jonge Goes - Het zag er aanvankelijk veelbelovend uit voor Goes om in de thuiswedstrijd tegen Brabantia de tweede achter eenvolgende overwinning te pakken. Tot een kwartier voor tijd leidde de thuisclub met 2- 0, maar toen Bas Scheeper in buitenspelpositie van scheids rechter Telussa uit Middelburg mocht doorgaan en scoorde, vormde dit de ommekeer in de wedstrijd. EERSTE KLASSE C Na die aansluitingstreffer kreeg Brabantia vleugels en werd daar bij een handje toegestoken door de thuisclub, die het accent teveel op de verdediging ging leggen en zich maar weinig meer liet zien op de speelhelft van de gasten. Braban tia profiteerde daar handig van en slaagde erin om doelman Erik Versluis nog tweemaal te passe ren. En omdat Goes er niet meer in slaagde daar nog iets tegenover te stellen konden de bezoekers met een 2-3-overwinning de terug tocht maken naar Eindhoven. Het pittige, spannende en op goed peil staande duel begon met een overwicht van Brabantia, dat reeds in het eerste kwartier een aantal goede mogelijkheden kreeg om de score te openen, maar Bart Een speler van Brabantia (voorgrond) vecht om de bal met een voetballer van Goes, foto jaap wolterbeek van Limpt en Mike Senders had den het vizier niet op scherp staan. Bovendien toonde de Goese doelman Erik Versluis zich een zeer betrouwbare sluitpost. Hij stopte onder meer een spetter van Edwin Schoonerwalt. Goes ontworstelde zich echter aan de druk en kwam goed terug. Ron de Vos zocht echter het doel te hoog en dat deed eveneens Miehei Jonckman, die op maat bediend was via een dieptepass van Mart van de Guchte. Brabantia zat ook niet stil en tot twee toe verrichtte Erik Versluis knappe reddingen bij schoten van Senders. In de twintigste minuut kwam Goes wat fortuinlijk aan de lei ding. De doelman van Brabantia, Tiny van Loon, liet een afstands schot van Erik de Groene glippen: 1-0. Goes hield even wat druk op de ketel, maar Van Loon was pa raat bij een inzet van Jacco de Kok. De thuisclub kon met een voorsprong gaan rusten. Door Fred Rabout Breskens - Er viel aardig wat te beleven gisteren op sportpark 'Baersande'. Zeker in de slotfase toen in een kwartier tijd drie Bressaanders het rood kregen voorgeschoteld van fluitist en hoofdrolspeler Patrick Tirions uit Roosendaal. Feest na af loop in de Sluiskilse kleedkamer, want de mannen van Paul van Kouteren pakten hun eerste winstpunten. Het werd 1-2 voor de blauw-witten uit het kanaaldorp. VIERDE KLASSE A Tumult dus in Breskens, waar een kwartier voor tijd de wed strijd tien minuten afkoeling kreeg. Op dat moment stond het 0-2 voor een slim spelend Sluis kil, dat duidelijk naar Breskens was gekomen om het dodelijke wapen van de counter te hante ren. Begrijpelijk overigens. Sluiskil had tot nu toe alles ver loren, Breskens alles gewonnen. Het rendeerde, want in de 65e minuut kopte Michel Cillenkens in zweefduik de bal voorbij Breskens-doelman Stefan Dij kers. Dit na uitstekend voorbe reidend werk van Tony Helskens en Domenique Verlinde. Twee minuten later stond de 0-2 op het scorebord. Fabian du Puy stuurde Domenique Verlinde weg en de handige Sluiskilse spits rondde koelbloedig af 0-2. De wedstrijd leek gespeeld, want Breskens, dat het nog steeds moet doen zonder Eddy Buysse terwijl ook Carlo de Smit (va kantie) afwezig was, wist met de speelstijl van Sluiskil geen raad. De wedstrijd leek gespeeld, ware het niet dat een weinig conse quent fluitende Patrick Tirions nog wat in petto had voor spelers en publiek. Esad Osmanovski, die de sterren van de hemel speelde, kon in de ogen van de referee weinig goeds doen. Hij had in de eerste helft al een keer geel gekregen toen hij - en dat was terecht - met een ge strekt been in ging op Remco Dane. Een kwartier voor tijd kreeg hij echter onterecht een vrije trap tegen toen hij bij een kopduel hoger sprong dan een Sluiskillenaar. Vader Cisko, net in de wei gekomen voor Brian Verhulst, ging verhaal halen bij de arbiter. Na een eerste gesprek werd hem het geel voorgescho teld, maar naarmate de discussie vorderde haalde Tirions het rood uit de borstzak. Argumenten Serge de Ruysscher had ook nog wat argumenten achter de hand en een totaal op het verkeerde spoor geraakte Tirions greep op nieuw naar het rood. Aangezien beide Breskens-spelers niet erg veel haast maakten om de dou che op te zoeken ging Tirions dan zelf maar naar de kleedka mer. Na overleg met de beide aanvoerders, trainers en verdere verantwoordelijken kwam hij na een tiental minuten weer te voorschijn. Negen Bressiaanders stonden toen al gereed tegen elf Sluiskil- lenaren. Het kaartenfestival was nog niet afgelopen, want nadat Mark Boekhout (ingevallen voor Mario Corthals) de 1-2 op het bord had gebracht, kreeg Esad Osmanovski zijn tweede gele prent, dus rood, voorgeschoteld ook nadat hij de arbiter wat ad viserende woorden meegaf. „Niet te geloven," gaf Serge de Ruysscher, op dat moment toe schouwer, te kennen. Hij ont kende beledigende woorden ge bruikt te hebben. „Ook Cisko niet. We waren het gewoon niet direct eens met zijn beslissingen. Dat gebeurt in het heetst van het spel. Onbegrijpelijk, wat deed die man opgewonden." Piet Puijpe bleef de rust zelve. „Het was duidelijk dat de arbi ter geen discussie wilde. Dat moet je dan als speler ook niet doen. Hij floot bepaald geen vlekkeloze pot, maar daar heb je als speler geen boodschap aan." Puijpe hoopt dat de rode prenten niet te veel consequenties heb ben. „Het was voor commentaar. Niet voor grove overtredingen. Hope lijk valt het mee. We verliezen wel drie punten, maar dat heb ben we toch niet alleen aan de arbitrage te wijten. Uitgekookt We liepen zeker in de eerste helft meer tegen onszelf te voetballen dan tegen Sluiskil. Die mannen speelden het spelletje uitge kookt. Wachten op de counters, die er toch altijd komen. Het ging bij ons allemaal te traag, waardoor Sluiskil alle tijd kreeg zijn troepen achterin te organi seren. Dan roep je het onheil over jezelf af." Het was trouwens typisch dat Breskens in de slotfase met ne gen man gevaarlijker was dan de gehele tijd daarvoor. Mark Boekhout en Peter de Putter kre gen mogelijkheden en Boekhout knalde zeven minuten voor tijd zelfsode laanstattingstreffer bin nen. Te laat, zeker toen Esad Os manovski', ong'etwijfeld de beste man op het veld, werd wegge zonden door de man die uitste kend moet kunnen kaarten, want naast de drie rode kregen Paul van Kouteren (in de slotfa se ingevallen voor Michel Ciile- kens, wat de personele proble men bij Sluiskil, waarin Martin van de Bossche ontbrak, bloot legde), Arjan de Mey, beiden van Sluiskil, nog geel nadat kort voor rust Kadir Acmese (even eens Sluiskil) ook al op geel wat getracteerd. „Er gebeurde van alles. Een schitterende partij," gaf Paul van Kouteren na afloop met een lach te kennen. De man die de hoofdrol naar zich toetrok, scheidsrechter Tirions, had geen behoefte aan commentaar. „Ik ben in gesprek met een KNVB- afgevaardigde. Dat zien jullie toch," was zijn enige reactie. Kort na de hervatting moest Vers luis weer de handen uit de mou wen steken bij een loeier van Schoonerwalt en in de rebound schoot Van Limpt naast. De wed strijd bleef levendig voor de 400 toeschouwers. In de 66e minuut leverde een uit haal van zeker twintig meter af stand van Ron de Vos opnieuw succes op voor Goes. Doelman Van Loon ging daarbij opnieuw niet vrijuit. Goes leek op fluweel te zitten, maar kreeg de kous op de kop. De defensie van de thuisclub was even niet bij de les, bij vermeend buitenspel van Schepers, die zijn eerste inzet nog gekeerd zag door Versluis, maar in de rebound toch scoorde: 1-2. Inmiddels was al ge bleken dat de wissel bij Goes (He- ijnsdijk had De Vos vervangen) geen gelukkige was. Goes raakte de kluts kwijt, sloot zich teveel op voor eigen doel en dat werd uitge buit door Brabantia, dat via Schoonerwalt de balans in even wicht bracht: 2-2. De Brabanders kwamen in blessuretijd aan de winnende treffer door Schepers: 2-3. Veel teleurstelling dus in het Goese kamp, maar tactisch gezien toch wel een verdiende zege voor Brabantia. Scheidsrechter Telussa deelde ge le prenten uit aan Serge Berre- voets en Michel Jonckman van Goes en aan doelman Van Loon van Brabantia. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Clinge leed zijn eerste nederlaag in de vierde klas se A van het KNVB-voetbal op zondag. Een gelijkspel had de verhoudingen tegen Zierikzee het best weergegeven, maar de bezoekers scoorden-vijf minuten voor tijd het winnende doel punt: 1-2. VIERDE KLASSE A Luctor'88 won vrij afgetekend (3-0) van Hansweertse Boys en Hontenisse speelde met 1-1 ge lijk tegen Grenswachters. CLINGE-ZIERIKZEE 1-2 - Clinge miste laatste man Walter Bonte door familie-omstandig heden en toen na een kwartier ook nog de andere centrale ver dediger, Jurgen Ras, met een knieblessure het veld moest ver laten ging dat ten koste van de organisatie. Zierizkee was meer in balbezit en nam voor de pauze een 0-1- voorsprong door John van der Have. In de tweede helft was Clinge het meest gevaarlijk en kwam in de 55e minuut verdiend op 1-1 door een kopbal van Ingmar Hoefna gels op aangeven van Michaël de Block. Vijf minuten voor tijd pakte Zierikzee de volle winst toen Peter van Beveren op het randje van buitenspel 1-2 scoor de. LUCTOR'88-HANSWEERTSE BOYS 3-0 - Hansweertse Boys was in de eerste helft wel wat sterker, maar de thuisploeg zorg de voor de meest gevaarlijke ac ties. Na een half uur liet Serge Beulens 1-0 aantekenen. De be zoekers gingen in de tweede helft op zoek naar de gelijkmaker. Daar profiteerde de thuisploeg van door via counters uit te lopen naar 3-0. Beide treffers kwamen opnieuw op naam van Serge Beulens. Daarna controleerde Luctor'88 het duel en kreeg via tegenstoten nog tal van mogelijkheden om verder uit te lopen. Het bleef echter bij 3-0. GRENSWACHTERS-HONTE- NISSE 1-1 - Grenswachters kwam sterk uit de startblokken en kreeg al na drie minuten een strafschop. Die werd echter door Mare Rase- nberg gemist. Daarna had Hon tenisse wat meer greep op de wedstrijd en nam in de vijftiende minuut de leiding via Danny Pauwels. In de 27e minuut mocht Grenswachters opnieuw een strafschop nemen. Die werd door Rachid Aazouzi verzilverd. In de tweede helft had de thuisploeg een licht over wicht, maar kon dat niet in opge legde kansen en doelpunten uit drukken.

de Stem | 1997 | | pagina 21