'Bezeten van de paardensport' Zaalvoetballers HKC winnen van Marinet Organisatie 6Euro 12000^ wil verkassen 'We zijn trots op ons nieuwe onderkomen' Terneuzen maakt jacht op eerste zege Miljoenenfraude in Braziliaans voetbal Biervlietse amazone Resy van Harn is op veel fronten actief in ruitersport sportAGENDA NIEUWS kort rennen sparov f>nd teysters iers ïert laar Hongkong verdienen DESTEM SPORT ZEELAND B3 Hl STANDEN ta ilder 'ers aardbeving I Pt rlub zetdt nu n°S in bet Verstraeten en Feyen koesteren splinternieuwe clubhuis golfclub Woeste Kop SPORTNIEUWS KORT Scheldefeesten in trek bij zeilers ;]EPTEMBER 1997 B2 |s de Vuelta getroffen werd een test besloten niet deel Ie weg op 12 oktober in San Siing aan het WK tijdrijden In de eerste ronde van het paraan bijna louter jonge barov. IWely (Ned) - Kasparov (Rusl la) - Piket (Ned), Svidler ®u f |(Oek), Lautier (Fra) - Polgar t dient komende donderdag nis van der Geest uit Haar- lan der Geest hoopt op die Ir Dennie Ebbers deelname dwingen. Hij meent daarop %e EK in Oostende recht te ka's die bij de eerste zeven b. Van der Geest werd daar I ontbrak vanwege een bles- lijmegen kwalificeerde zich, tijdens de open Duitse ham lij derde, voldoende om naar 1 overigens. Advocaat Doyer Baar nog eens laten zien de Iheeft gunstig geloot voor het leren in het Engelse Milton |id-Korea, Argentinië, Enge- VK wordt van 20 mei tot en behouden. br titelverdedigster en olym- Jid, China, Schotland, Zuid- leeld. Ipening van de trainingskam- j Amerikaanse basketbal van van de Seattle Supersonics prd was ontevreden over zijn Cavaliers sluisden spelver- rrone Hill door aan de Mil- vard Vin Baker naar de Su- iTitus Hooten op staande voet de de leiding de laatste weken lans heeft zijn oefenprogram- Ie Champions Trophy op het wijzigen. De keuzeheer van i Maleisië een trainingskamp Ëstrijd tegen het gastland. We- jila Lumpur, een gevolg van de |t hij daarvan noodgedwongen t naar Hongkong. Ind jaar in Utrecht is voor het [ederlands vrouwenploeg voor ersraad van de mannenselectie ■bond (KNHB) besloot het ini- pl bedraagt de prijs per team 11e levert 120.000 gulden op en j> gulden. Het is volgens het be- ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1997 I tan onze sportmedewerker jxel - In de tweede klasse van ligt regionale zaalvoetbal is I Marinet uit Philippine in een l'evenwichtige partij er net met lm geslaagd de winst te pak- j Met 4-3 werd in Terneu- ■b® van HKC verloren. Meer doelpunten vielen er in Sas Ln Gent in het duel De Graafi-Ron's Fashion. Een Ltrijd die in 8-10 eindigde. Maas/Fiat-De Ridder werd 8- i en De Leugenboom-Wentz- ler/Pauwels 7-1. Van Hape- ïn-De Ruyter werd met 6-2 inZVHMorres-Gemeente met 3-7 als eindstand afgeblazen. ZAALVOETBAL DE GRAAF - RON'S FASHION 8-10 - Hans van de Boom moest het strijdperk vroegtijdig door een blessure verlaten en die tik was net iets teveel voor de Sasse gastheren. Frank Hemelsoet werd de meest gevierde speler met zes treffers. Mark Mechielsen, John ny Dieleman en Benny Langerae- rt (2x) maakten het winnende tiental vol. Voor De Graaf scoor den: Lex Janse (4), Mark Maes (2x), Michael van Acker en We sley Corijn. HKC - MARINET 4-3 - HKC nam een nipte voorsprong, bleef steeds een doelpuntje voor en hield dit vol tot het einde. Johan Plamont (2x), Menno Sandrini en Bram van den Brink schoten voor HKC raak. Davy Lauret en Eric de Jon ge (2x) deden dat voor Marinet. MAAS/FIAT - DE RIDDER 8-5 - Na 4-4 als tussenstand viel de kloof en trok Maas/Fiat de winst naar zich toe. Frans Scheele (3x), Toine Stevendaal (2x), Hans Ze- gers, Jan Cornelissen en Mark Cornelissen waren de prijsschut- ters van de winnende ploeg. Alex Meyer (3x), Stanny van Overmee- ren en Wim Sinke scoorden voor De Ridder. DE LEUGENBOOM - WENTZ- LER/PAUWELS 7-1 - Een sim pele zege voor de mannen uit Hoek die van de matige dag van de gasten gebruik maakten door de tweede zege te pakken. De winnende treffers kwamen op naam van Mark la Grand (3x), Jordi van Bunderen (2x), Remco Mullaert en Eddy Breepoel. Peter Vael scoorde de eer-reddende te gentreffer. VAN HAPEREN - DE RUYTER 6-2 - Tot de doelwisseling ging het gelijk op (2-2). In de tweede termijn was het kruit van de man nen uit Clinge op en gingen de Terneuzenaren gretig door. Paul Tjen-A-Sem (3x), Ryan de Regt (2x) en Ibrahim Basagac maakten de zegevierende doelpunten. Luc Mangnus en Rudy Martens scho ten voor De Ruyter raak. ZVH MORRES 3 - GEMEENTE 3-7 - Voor de doelwisseling was er nog sprake van een gelijke strijd. Erna niet meer en liepen de Ter- neuzense gemeente ambtenaren uit naar een 3-7-zege. Voor Ge meente scoorden Edo Lucieer (2x), Alex Dehulsers (2x), Hans de Klerk, Frits maltha en Eric Roose. Davy Voet, Wilfried der Weduwe en Patrick Zandstra maakten de doelpunten voor de thuisclub. STAND De Leugenboom 2-6, Ron's Fashi on 2-6, Gemeente 1-3, Maas/Fiat 1-3, De Graaff 2-3, Van Haperen 2- 3, HKC 2-3, De Ruyter 2-3, Wentz- ler/Pauwels 2-3, Marinet 1-0, IZV 1-0, ZVH Morres 3 2-0, De Ridder 2-0. TAFELTENNIS Zhuhai. Open Chinese kampioe»' schappen. Mannen: eerste ronde: Heisje Karakasevic (Joe) 19-21 21-19 16 18-21 21-11, Keen - Monde^ (Ita) 21-13 21-18 20-22 27-25. tweede ronde: Heister - Karlsso: (Zwe) 21-16 15-21 8-21 21-17 -" 16, Keen - Yan Shen (Chn) 2W 21-10 21-11. Heister in l/8e finales tegen morac (Kro), Keen tegen Taek (ZKo). /"Vuil Dubbel, l/8e finales: Seung/Sang Joon (Zko) - ster/Keen 21-14 21-14. VOETBAL- iters zijn niet topfit in Tsjechië Ir de vrouwen in Zlin met het Itelstrijd. Een aantal speelsters 1 een verkoudheid en een griep. na een busreis van vijf uur be ien spelen. Carlos Sainz, tweevoudig we- ;n weer voor Toyota. De Japan- :ehorst wegens overtreding van teel nog aan het stuur van een naand blessureleed heeft Youri gemaakt bij Schalke 04. Hij ayern München (1-1) in de 80e elkamp. Duisburg-Bielefeld 2-1. n M. 8-17, Duisburg 8-16, Rostock jrse-Brugge 2-4. Genk 6-15Anderlecht 6-6- Metz -Auxerre 3-0, Monaco -Stras- SG -Montpeü. 1-1, Rennes -Bastia oben besloten de opbrengst van I beschikking te stellen van de lie Italië gisteren trof. Het gaat derby Fiorentina - Empoli en de Naar schatting leveren die een 'Vanonze paardensportmedewerker Biervliet - „Ik wil per se iets tjiet paarden doen. Maar dan ook alles, africhten, i voor eigenaren paarden in j sport uitbrengen, lesge ven en zelfs fokken," vertelt [de zelfverzekerde en char- 19-jarige amazone Resy van Harn uit Biervliet. PAARDENSPORT Deze amazone is voor velen uit het Zeeuwse ruitersportwereldje toch enigszins een onbekende. Ze reed ach pas tijdens de laatste con- Itoursen naar de bekendheid. Zij vier keer. Tijdens het con curs van Luctor et Emergo in slag, het kampioenschap in bij De Honteruiters in en het laatste con- van het groene seizoen in Op elk concours scoorde zij winstpunt in de dressuur en nu met haar paard Princes in B-klasse dressuur met vier liinstpunten genoteerd. het allemaal begon? Resy: I .Toen ik zeven jaar was verzorgde Ik de pony Pepper. Ik mocht daar |iel mee naar de wedstrijden zo af toe, maar eigenlijk was het Ireervoor de lol. Wat buitenritten I r. zo. Ik was toen lid van De Ha- liingruiters en kreeg les van Letty lan der Pijl uit Hoek. Op mijn |:ertiende verjaardag kreeg ik, sa- n met mijn broer Peter, hij is nu Itatig, een hengstveulen, Jordan, ■bussen was er ook nog de pony ir. Die ging weg. Toen ik liijftien werd kwam de draver Lo la Dit was meer voor het gezel- van Jordan, om samen mee ■op te groeien." ■School -Intussen ging ik naar school in Terneuzen, het Petrus Hondiusly- Éeum. Tegenwoordig De Reede," ■vervolgt ze. „Ik volgde de havo, P'aar ik ook voor slaagde. Dan poet je kiezen. Natuurlijk een Jhippische opleiding. Ik wilde en pest per se iets met paarden Jioen. Van mijn hobby een beroep ■aken. Geen bepaalde richting, "naar alles. Daar bedoel ik mee fehten, voor eigenaren paarden de sport uitbrengen, zowel Resy van Harn uit Biervliet heeft haar hart verpand aan de ruitersport. dressuur als springen, lesgeven en fokken. Dus een hippische oplei ding, waarvoor ik al voor het tweede jaar in het Belgische Tor hout, in de omgeving van Brugge, in opleiding ben." Een amazone uit Zeeuws-Vlaan deren in opleiding in Torhout in België is vrij uniek. Momenteel volgen vier amazones uit Zeeuws- Vlaanderen een hippische oplei ding, maar dan in Deurne. Dat zijn Femke van Goethem uit Vo gelwaarde, Judith Lokerse uit Temeuzen, Petra Maas uit Axel en Amanda Schippers uit Terneuzen. Van Harn: „Wij zijn wel naar de open dag in Deurne geweest, maar daar is een overweldigend aantal aanmeldingen voor. Daardoor valt er een groot percentage af. Mijn vader en ik vonden dat wei nig perspectief bieden wat moti vatie en vooruitzichten betrof. In die tijd was er in Sas van Gent een grensoverschrijdende beroepen- manifestatie. Daar kwam de hip- FOTO WIM KOOYMAN pische opleiding van het St.-Joze- finstituut in Torhout tevoorschijn. Van oudsher een hogere land- en tuinbouwschool, maar zo'n zes jaar geleden is er deze speciale richting bijgekomen. Paardrijden en verzorgen, het laatste jaar ma negehouden en management, een opleiding die drie jaar duurt." Van onze verslaggever Eindhoven - De kans dat de organisatie van het Europees Kampioenschap Voetbal in 2000 in Eindhoven gevestigd blijft, is uiterst klein. Een poging de organisatie 'Euro 2000' in het Beursgebouw onder te brengen is mislukt, althans volgens directeur J. van den Broek van de maatschappij die het Beursgebouw exploiteert. „Ik denk dat er bij Euro 2000 onwil is om in Eindhoven te blijven." rontte' Kwalificatie WK Aziatische zone, tweede ni groep A: Koeweit - Iran l-1 Qatar - China 1-1 (1-0). a. Stand: 1. Iran 3-5, 2. Saoedi;^ bië 2-4, 3. Koeweit 3-4, 4. China 1 (3-5), 5. Qatar 2-1 (1-3). Opmerkelijk is dat directeur Alain Courtois van Euro 2000 I tie mogelijkheid van verhui- zlng naar het Beursgebouw nog openhoudt. „Het bestuur I beslist binnenkort," zegt hij. Maar Van den Broek meldt dat "ij al een schriftelijke afwij zing binnen heeft op een twee de, verbeterde aanbieding. „Ik denk dat bij Euro 2000 heel I andere belangen spelen," al- I dus Van den Broek. Volgens I hem wil de organisatie niet in I Eindhoven blijven. JEuro 2000 moet het EK Voet- al, dat in 2000 in België en 1 -yderland wordt gehouden, I ®00rbereiden en organiseren. I hilips Stadion, maar moet J aan het eind van het jaar ver- I zen naar een grotere ruim- I Eerder was sprake van een 01 v gang naar het in aanbouw J zijnde Eurobuilding, maar I aar is °P termijn ook niet voldoende ruimte beschik- I haar. Nu heeft de organisatie nog aai een tiental medewerkers, t aar bat zal geleidelijk aan I Broeien naar een kleine 200 I l e,nsen °P het hoogtepunt in jaar 2000. Daarna wordt |vt aantal medewerkers - en dus ook het aantal benodigde vierkante meters kantoorvloer - weer verminderd. Het Beursgebouw kon volgens directeur Van den Broek aan alle eisen van Euro 2000 tege moet komen. Eerst wilde de organisatie 1.200 vierkante meter hebben o.p het toppunt van de drukte, later 1.800 vierkante meter. „Dat konden we leveren. We hebben twee verdiepingen van 750 vierkan te meter beschikbaar en op de begane grond in de Lardinois- straat nog 450 vierkante me ter. Daarnaast konden we 80 parkeerplaatsen bieden." Het is Van den Broek onduide lijk waarom Euro 2000 niet wil toehappen. „Het schijnt dat het bestuur niet wil, maar waarom weet ik niet. Aan de prijs kan het niet liggen." Toernooidirecteur Alain Cour tois verwacht op korte termijn een definitieve beslissing van zijn bestuur (met vertegen woordigers van de betrokken voetbalorganisaties) over de vestiging van het kantoor. Volgens hem is het Beursge bouw nog de enige optie in Eindhoven. Over andere mo gelijkheden wilde hij zich niet uitlaten. Door Rinus Verberkmoes Axel - „We zijn trots," stellen Guido Vers traeten en Marcel Feyen, respectievelijk voorzitter van de stichting 'Golf Zeeuws- Vlaanderen en van de golfvereniging 'De Woeste Kop' uit Axel. Fier op het winnen van de Zeeuwse titels stroke-play door Marnix Bochardt bij de mannen en Marie- José de Man bij de vrouwen. En blij met het gereedkomen van het splinternieuwe clubhuis. GOLF Het gaat goed met de golfsport. Het aantal be oefenaars stijgt per jaar en groeide in de laat ste negen jaar van 40.000 tot meer dan 100.000. Het is daarmee - de verwachte groei is 6 pro cent per jaar - momenteel de snelst groeiende sporttak in Nederland. „Dat zal nog wel even doorgaan als de kosten dalen," weet Marcel Feyen, die intussen al behoorlijk gecharmeerd is van het feit dat zijn club al meer dan 500 le den telt. „Met ons nieuwe onderkomen en als we uitbreiden tot 18 holes, zullen we nog wel wat extra aanloop krijgen," verwacht Guido Verstraeten, die als 'bankier' net als zijn mede president bijzonder verguld is van het feit dat het nieuwe onderkomen, kosten 1,25 miljoen gulden, vrijwel zonder noemenswaardige schuld gebouwd is. Dit mede als gevolg van een goed financieel beleid en door een stuk zelfwerkzaamheid. Plus het verhogen van de participatie. Een bedrag dat ieder lid renteloos aan de stichting leent. Desondanks is deze ont wikkeling een zaak waarvan men in 1984, toen 'De Woeste Kop' van start ging, nog niet eens durfde dromen. Verrukt was men in 1988 al bij de bouw van het inmiddels oude onderkomen. Een gezellig onderdak, maar kenmerkend voor een groeiende vereniging, was het snel te krap en had het te weinig te bieden. Marcel Feyen: „Alles werd te klein, het sani tair liet te wensen over en er waren geen kleed lokalen. Dit leidde tot de gedachte een nieuw clubhuis te bouwen, al kreeg uitbreiden van de baan eerste prioriteit. Die wens bleek niet snel genoeg haalbaar en zo kreeg de bouw van het nieuwe clubhuis voorrang. Toen dat besluit er eenmaal was, waren we er nog niet. Vele stor men zijn daarna over ons heen gewaaid. Uit eindelijk is het gelukt tot een goed standpunt te komen. Vandaar nu ons clubhuis, in de stijl van een Vlaamse boerderij opgetrokken en pri ma passend bij de omgeving." Dat dit 'hart' van de golfbaan op Smitsschorre aantrekkingskracht zal uitoefenen, valt tijdens het praatje met de voorzitters al duidelijk op. Op zich niet verwonderlijk, want alles ademt een niet te missen sfeer uit. Het gezellig heen en weer geloop van de aanwezige golfers geeft het gevoel alsof het ontmoetingspunt er al ja ren staat. Dit huis heeft het. De ambiance is er van nature. „Wat dat betreft is het vele werk van Piet de Van onze sportmedewerker Axel - Goes - Brabantia is morgen het toptreffen in het Zeeuw se voetbal. De Zeeuwse vaandeldrager in het zondagvoetbal moet in dit duel de eerste winst in eigen huis pakken en aan sluiting vinden met de middenmoot. Eveneens zegevieren moet Terneuzen in eigen huis tegen Unitas'30. Hetzelfde geldt in de ze derde klasse voor Axel dat gastheer is van Moerse Boys. HW'24 verkast naar concurrent Internos. Van Harn was de eerste leerling uit Nederland. „In mijn klas zijn we met 25 leerlingen begonnen. Nu in het tweede jaar zijn er al twaalf afgevallen, door te weinig motivatie en andere factoren. In de derde klas die er is zitten negen leerlingen, dus ook hier is de op leiding zwaar. De toelatingseisen zijn toch behoorlijk zwaar. Dus zit ik de hele week, van maandag tot vrijdagavond, in Torhout." „Mijn paard Princes komt daar ook vandaan. Princes hebben wij van het voorjaar gekocht. Hij is vijf jaar en was zadelmak, maar daarmee was dan ook alles ge zegd. Het was een kwestie van verder africhten en trainen gebla zen. Toen ik van de zomer aan het concours hippique van Luctor et Emergo in Zaamslag deelnam, was het ruim vier jaar geleden dat ik een wedstrijd gereden had. Ik scoorde toch al direct een winst punt, dus dat was een goede start. Nu na vier concoursen heb ik vier winstpunten in de B-klasse dres suur. Ik begon ook in de spring- sport. In Kloosterzande startte ik daarin voor het eerst. Wat was ik zenuwachtig en bang voor de muur. Daardoor prompt een wei gering op de muur. Bij het sprin gen heb ik nog geen winstpunt, want in Huist ben ik niet gestart in het springconcours." Inmiddels is ze weer lid geworden van De Haringruiters. „In het weekeinde als ik thuis ben, geef ik les aan kinderen in de buurt van Biervliet. Waar ik alles wat ik wil met de paarden ga uitoefenen, in Vlaanderen of Zeeuws-Vlaande- ren, weet ik nu nog niet. Hoe dit alles mij zo beheerst? De paarden- bacil zal wel in de genen zitten, want mijn vader Sjaak van Harn is daar ook bezeten van. Hij heeft dit voorjaar een ruiterarrange- ment opgezet." Sjaak van Harn: „Ja, dat klopt. In deze streek zijn er zoveel moge lijkheden voor een grensover schrijdend ruiterarrangement, dat we daarmee van het voorjaar zijn begonnen. We hebben daar zo'n vijftig inschrijvingen voor binnen gekregen. Het arrangement loopt van zaterdag 15.00 uur tot de vol gende vrijdag 13.00 uur. Volledig pension en controle hoefbeslag in begrepen." ZONDAGVOETBAL Goes pakte vorige week ietwat verrassend de winst bij Best Vooruit en werkte daarmee de hatelijk nul weg. Zondag ont vangt trainer Hugo Barends en zijn mannen het Eindhovense Brabantia, dat evenals Goes drie punten pakte in de drie voor gaande wedstrijden. Voor Goes moeten er dus kansen liggen de winst te pakken. Zeker nu de groep weer bijna compleet is door de terugkeer van een blessure van Jean-Paul Harthoorn, en John Heijnsdijk die op vakantie was. Verdediger Jan-Willem de Kok houdt het nog bij toekijken. „Ik ben alweer bezig, maar mijn spierscheuring is nog niet hele maal genezen. Ik neem geen risi co, dus speel ik nog niet," zegt hij. Zijn prognose na de opsteker van vorige week is: „Winnen, want alles is mogelijk in deze klasse. Een eerste klasse C waar in we nog nauwelijks tegenstan ders kennen." Derdeklasser Terneuzen bleef tot nu toe nog verstoken van een overwinning. „Zondag moet dan gebeuren, want tot nu toe is het te mager geweest," aldus Rolf Mo- bach, die zijn draai bij Terneuzen gevonden heeft. De overstap van Sluiskil naar de rood-zwarten was volgens hem toch een forse stap. Rolf Mobach, die als jonge knaap met name furore maakte als wielrenner, wil drie punten pakken. „In eigen huis moet ge wonnen worden," is zijn devies. Trainer Paul Telussa moet dat zondag tegen Unitas'30 doen zonder Peter Harteveld, die zijn tweede van drie duels schorsing uitzit, en zonder de nog revalide rende spelers Patrick de Meyer en Barry van der Hooft. Axel, dat vorige week verrassend door Pa trijzen werd geklopt, krijgt Moerse Boys op visite. „Dan kun nen we waarschijnlijk wel lekker voetballen. Bij Patrijzen werd ons dat door teveel overtredingen onmogelijk gemaakt," zegt Axel verdediger Menno van Grem- berghe over het treffen in het Axelse bos. Hij moet dat doen zonder zijn maten Harald Ver schuren en Tristan van Acker die vorige week geblesseerd het veld moesten verlaten. Ondanks deze aderlating gaat Menno van Gremberghe samen met zijn oranje-witte-ploeggenoten voor de volle winst. Met eenzelfde in stelling komt HVy'24 uit bij In ternos. „Het zit ons momenteel niet mee, maar bij de pakken neer gaan zitten doen we zeker niet," aldus spits Carlo Blommaert, die zich onlangs nog in de belang stelling wist van Haasdonk. Maar de tussentijdse overstap aetste af. Wat tegenslag betreft doelt Blommaert op de blessures van de broertjes Dennis en Harm Rietjens, de liesblessure van Jur- gen de Block en de kijkoperatie die Angelo Verbraeken dinsdag onderging, waarbij gescheurde kruisbanden werden geconsta teerd. Dit viertal zal het bij toe kijken moeten houden. En dat op een moment dat HW'24 uitgere kend naar de naaste concurrent moet. Blommaert: „We hebben het geluk dat we bijna altijd sco ren. Zondag hoop ik daar ook op. Plus het feit dat we keihard voor succes moeten knokken. We spe len dan wel minder mooi, maar nood breekt wetten," aldus de Hulstenaar. Jan Leendertse en doelman Jean-Pierre de Keyzer zijn al langer geblesseerd. In de vierde klasse is Breskens - Sluiskil een kop-staartbotsing met de gastheren van coach Piet Puype zonder meer als favoriet. Clinge - Zierikzee is een topper en dat is verrassend. Temeer daar Clinge zich boven verwachting profileert. STEEN - IJzendijke is een treffen tussen twee teams die vorig jaar tegen de degradatie knokten en dit jaar tot de voorlo pige subtop gerekend mogen worden. En Philippine - Koe wacht staat als een ontmoeting tussen de tot nu toe 'kanslozen' te boek. PROGRAMMA Eerste klasse C: DESK-BW/Veraeh- tert, Zwaluw VFC-VOAB, Roosend- aal-Best Vooruit, Goes-Brabantia, Wiihelmina'08-WVO, OJC Rosma len-Volharding. Derde klasse A: MOC'17-Middel- burg, Terneuzen-Unitas'30, RCS- Vlissingen, Virtus-Patrijzen, Axel- Moerse Boys, Internos-HVV'24. Vierde klasse A: Breskens-Sluiskil, Luctor'88-Hansweertse Boys, Clin- ge-Zierikzee, Grenswachters-Honte- nisse, STEEN-IJzendijke, Phiiippi- ne-Koewacht. Vijfde klasse A: Grauw-Domburg, RIA-Zeeland Sport, Hulsterloo- Hoofdplaat, Renesse-Aardenburg, Jong Ambon-Corn Boys, Zeelandia- oostburg, Vogelwaarde-Walcheren. Zesde klasse A: Groede-Robur, Kwa- dendamme-Volharding, Biervliet- SDO'63, Lewedorpse Boys-Schoon- dijke, Noormannen-Terhole. Terneuzen - De zeilwedstrijden die De Honte en de RBSC samen onder de naam 'Scheldefeesten' dit weekend houden, zijn in trek bij de zeilers. In deze voorlaatste ontmoeting op de Westerschel- de komen naar verwachting een 35-tal schepen aan de start. Ge varen wordt in drie klassen (IMS, CRC en CHS) met elk twee groepen. „Zaterdagmiddag starten we om 14.00 uur voor een wedstrijd over 15 mijl en zondag beginnen we om 11.00 uur met derace over 20 mijl," aldus Egbert van Waes, voorzitter van de Terneuzense waterspsortvereniging De Honte. Wedstrijdleider tijdens beide dagen is Paul Charlier. HOCKEY Zondag 28 september, Mannen tweede klasse C: Rapide-Blerick, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.30 uur. Derde klasse E: Olympia-Zevenbergen, sport park Oude Vaart Terneuzen, aan vang 14.30 uur. Vrouwen tweede klasse C: Olympia-Horst, sport park Oude Vaart Terneuzen, aan vang 12.45 uur. Vierde klasse D: Rapide-HCGO, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 12.45 KORFBAL Zaterdag 27 september, landelijk: Tjoba-De Meervogels (overgangs klasse A), aanvang 16.00 uur. Vol- treffers-TOGO (derde klasse N), aanvang 15.30 uur. Oranje Nas- sau-Luctor (derde klasse O), aan vang 15.30 uur. Afdeling: ACKC-Zaamslag (eerste klasse B), aanvang 16.00 uur. ON- DO 2-BKC (tweede klasse A), aan vang 14.00 uur. VOLLEYBAL Zaterdag 27 september, district: eerste bekerronde mannen, aan vang 13.15 uur in sporthal Oude Vaart te Terneuzen. Deelnemende teams: YVC 2, Savok 2, Voor waarts, CVC, De Kikkers 2, De Kikkers 1, Morres 3, Scheldesport 2, De Sterre 2 en Savok 3. Landelijk: eerste bekerronde. Guido Verstraeten en Marcel Feyen voor het nieuwe onderkomen voor golfers in Axel. FOTO WIM KOOYMAN Waal, de drijvende kracht achter het bouwge- beuren, geslaagd te noemen. In overleg met zo wel ons als bestuurders als met architect Van Driessche en uitvoerder Simons, was hij de spil gedurende het bouwjaar," aldus Guido Vers traeten, die tevens goed te spreken is over de goede contacten richting overheid. Een 'macht' waarmee men al in vergevorderd stadium is betreffende de uitbreiding tot 18 holes. Een wens die 'De Woeste Kop', met zijn regionale functie - bijna veertig procent van de leden komt uit Belgisch Vlaanderen - koestert en niet onthouden mag worden. Op weg naar die reden tot feesten, neemt de Axelse golfclub eerst op zaterdag 4 oktober het clubhuis offici eel in gebruik. Dit vooraf gegaan door een spectaculaire show van golfmagiër Joost Hage, gevolgd door een receptie in het eigen onder komen aan de Justaasweg. Sao Paulo - De Braziliaanse be lastingdienst is bezig om de hele voetbalwereld in het Zuid-Ame rikaanse land door te lichten. Dit gebeurt op verzoek van presi dent Fernando Henrique Cardo so, nadat clubs, Fifa en overkoe pelende Braziliaanse voetbalbond CBF, eerverleden maand de vloer hadden aangeveegd met sportmi- nister Pelé en zijn veelbesproken wetsontwerp. Dat beoogt onder andere de corruptie in het Brazi liaanse voetbal uit te roeien. Intussen komen zeer sterke aan wijzingen bovendrijven dat spe lers, trainers, clubs en zelfs CBF de fiscus massaal om te tuin lei den. De inspecteurs vermoeden dat de belastingfraude in de tien tallen miljoenen guldens loopt. Beroemd of niet, de operatie 'fij ne Kam' maakt geen enkel onder scheid. Ook maakt het niet uit of de van belastingontduiking ver dachte voetballers in Brazilië of in het buitenland spelen. Zij die over de grens actief zijn en de fis cus op het verkeerde been hebben gezet zullen middels het Brazili aanse consulaat op het maatje worden geroepen. Inmiddels zijn de namen al uitgelekt van een 50- tal cracks met een verdachte boekhouding. Daaronder is Ro- naido. Hij heeft - voordat hij naar PSV ging - geen rooie cent belas ting betaald.

de Stem | 1997 | | pagina 13