'Niemand houdt zich aan regels' Davids en Bogarde uit de gratie bij AC Milan Bez Evenwicht in Ryder Cup Tweede ritzege Jalabert Sampras zeker van twee miljoen UITSLAGEN STANDEN Organisati 2000' wil Frustratie bij spelersvakbond over niet naleven van Wet Arbeid Vreemdelingen sportnieuws kort Biervlietse a 4 DE STEM SPORT voetbal' pE STEM paardensport i i i i i ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1997 gj Door Jaap van Essen Den Haag - NAC ontdekte deze week nog net op tijd dat de ze ventienjarige Braziliaan Sergio, als speler van buiten de EU, niet in het eerste elftal van een prof club mag spelen. Het zette hem op de bank, omdat hem dat be loofd was. SC Heerenveen was een paar weken geleden iets min der bijdehand. De Friese club liet de eveneens 17-jarige Nigeriaan Onwuzuruike invallen tegen MW. Heerenveen had voor Onwuzuruike een tewerkstellingsvergunning aangevraagd, maar die werd conform de 'Wet Arbeid Vreemdelingen' op grond van zijn leef tijd (onder de achttien jaar) geweigerd. Dat de Nigeriaan meespeelde blijft wat de KNVB betreft zonder gevolgen. De voetbalbond trekt zich namelijk hele maal niets aan van de wettelijke bepa lingen. Woordvoerder De Leede: „Wij kijken al leen of aan de overschrijvingformalitei ten is voldaan. Krijgen we de vrijgave van een nationale bond, dan kan zo'n jongen voetballen. Ook al is hij pas 14, prachtig toch? Die tewerkstellingsver gunning is een kwestie tussen de werk gever - de clubs dus - en het ministerie, daar blijven wij buiten." De KNVB maakt het dus blijkbaar niets uit of jonge buitenlandse spelers volgens de wet mogen spelen of niet. Als de spe lers door een club worden aangemeld als lid (amateur of prof maakt ook niet uit), dan kunnen ze voetballen. In welk elftal dan ook. Protest Dat zoiets nog wel eens vervelend kan uitpakken, lijkt niemand te deren. Want wat wanneer Sergio bijvoorbeeld wel was ingevallen tegen FC Groningen en de winnende treffer had gemaakt? Een protest van Groningen wegens het on wettig meespelen van de doelpuntenma ker had het gevolg kunnen zijn. De spelers vakbond WCS ergert zich on dertussen groen en geel aan de houding van de clubs en de KNVB. Theo van Seg- gelen, voorzitter van de WCS: „Het is zo langzamerhand enorm frustrerend. Nie mand houdt zich meer aan de regels. De KNVB stelt zich volledig passief op. De bond registreert alleen maar, en doet niets met die gegevens. Net als met de in komenseis voor buitenlandse spelers van 18 jaar en ouder, die ook niet wordt na geleefd." „Aan de ene kant krijgen wij als vak bond het verwijt dat wij dat Bosman-ar rest hebben doorgedrukt, waardoor er nu zoveel buitenlandse spelers actief zijn. Maar tegelijk lappen clubs en bond de regels met betrekking tot diezelfde buitenlandse spelers aan hun laars. Ie dereen doet maar wat, niemand voert de controle op de regels en wetten uit." Het Centraal Bestuur Arbeidsvoorzie ning is namens het ministerie ondermeer belast met de uitvoering van de Wet Ar beid Vreemdelingen. Siem van den Berg van het CBA is wel degelijk op de hoogte van de praktijken van de profclubs. En hij kondigt zwaar weer aan voor de be treffende clubs. Geen trucs „De wet is duidelijk. Spelers van buiten de EU mogen niet in het eerste van een profclub spelen. Bovendien moeten clubs ook niet denken dat wij trucs accepteren. Wanneer die Kanu (het broertje van de beroemde Inter-speler Nwankwo Kanu) straks bijvoorbeeld wel in het tweede van Ajax speelt, zogenaamd op amateur basis, mag dat ook niet. Het is flauwekul om te zeggen dat dergelijke spelers als amateur actief zijn, ze verrichten arbeid en horen dus een tewerkstellingsver gunning te hebben. Inderdaad, ook Ser gio van NAC was bezig arbeid te verrich ten, toen hij woensdag als wisselspeler op de bank zat." Zoals bij iedere wet zijn er uitzonderin gen mogelijk. Zo kreeg Nwankwo Kanu als zeventienjarige wel een tewerkstel lingsvergunning, maar hij is volgens Van den Berg de laatste geweest. „Momenteel zijn me geen gevallen bekend." En dus zijn tal van Nederlandse clubs in overtreding. Immers, behalve bij Ajax, NAC en Heerenveen zijn er nog vele jon ge voetballers uit exotische oorden die leven en werken als volwaardige profs en uitkomen in de A-jeugd of het tweede van de verschillende profclubs. Daarom heeft de WCS volgens Van Seggelen af gelopen week maar weer eens aan de bel getrokken bij het CBA, met de vraag wanneer de naleving van de wetten eens wordt gecontroleerd. Technisch directeur Martin Vreijsen van NAC vindt het allemaal maar onzin. „Ik stond ook al in het eerste toen ik vijftien was. - Een Nederlandse jongen mag dat nog steeds, waarom zou een speler die toevallig ergens anders is geboren, dat niet mogen?" Valderrama (rtr) - Vlot verliep het allemaal niet op de openingsdag van de Ryder Cup, maar de omstandigheden (weer, wind en grote indivi duele druk) konden het evenwicht tussen de fieste golfers van Europa en de Verenigde Staten niet al meteen dramatisch verstoren. Wie eerst tegenviel, herstelde zich later. Bij het sluiten van de markt stond het 3-3, met twee afgebro ken partijen, waarvan één in duidelijk Europees voordeel. Wordt vandaag vervolgd. Maak Colin Montgomerie en Bernhard Langer kwaad - slecht spel is een probaat middel - en opeens lijken ze alles te kunnen. Ze versloegen gisteravond namens titelverdediger Europa bij het tweede onder deel van het prestigieuze toernooi op de baan van Valderrama in Spanje de Amerikanen Tiger Woods en Mark O'Meara met vijf holes verschil. Op de 15e was de ongelijke strijd voorbij. De getergde Schot en Duitser waren mooi voor don ker binnen, met een tijdelijke Europese voorsprong. Daar zag het eerder op de dag allesbehalve naar uit. Woods mocht als debutant in het Amerikaanse team meteen van het succes proeven. Dat was niet verras send. Wel onverwacht was de geringe tegenstand die Woods en zijn 'running mate' Mark O'Meara kregen van het duo Montgomerie en Langer. Die faalden niet opzichtig maar deden ook niets op vallend goeds. Juist dat kun je aan de jonge Woods wel overlaten. Hij maakte gisteren, ondanks de lasti ge omstandigheden, op de juiste momenten wel de benodigde birdies bij de openingswedstrijd, de four- balls (ieder een eigen bal, de beste telt). Veel helpen deed het overigens niet, want na het eer ste onderdeel, dat met Uren vertraging begon wegens onweersbuien, was er ook al evenwicht: 2-2. De ver schillen waren klein, slechts één hole. Olazabal (Spa) en Roca (Ita) versloegen Love en Mickelson, de Zwe den Parnevik en Johansson waren te sterk voor Leh man en Furyk. De Amerikanen Couples en Faxon stelden tegen Fal- do en Westwood hun punt veilig op de laatste hole, doordat Faldo, twee jaar geleden op Oak Hill nog de Ryder Cup-held een putt van anderhalve meter mis te. Faxon mikte van dezelfde afstand wel raak. Tot grote tevredenheid van captain Tom Kite. „We wis ten dat het moeilijk zou worden. De weg is nog lang, maar dit is een goede start." Zijn Europese collega Ballesteros was ook opgelucht, omdat de dreigende achterstand uitbleef. „Alleen jammer dat Colin en Bernhard geen moment hun rit me te pakken kregen." De Spanjaard trok daaruit geen consequenties voor zijn opstelling voor de foursomes (om en om spelen met dezelfde bal). Hij verving alleen Johansson door zijn landgenoot Igna- cio Garrido. Een veteraan als Ian Woosnam kwam daardoor op de openingsdag niet in actie. Kite daarentegen stuurde gisteren aan het begin van de avond zijn vier 'reser ves' (Hoch, Janzen, Leonard en Maggert) de baan op om gras te voelen en sfeer te proeven. Ballesteros en Kite hebben hun besluit, volgens velen verrassend, niet betreurd. Montgomerie en Langer herstelden zich immers voortreffelijk. Scott Hoch en Lee Janzen hielden Olazabal en Rocca van hun twee de zege af. Faldo en Westwood revancheerden zich ook, maar konden door de invallende duisternis het karwei niet afmaken. Ze moeten nog twee holes spe len en staan er twee voor. Parnevik/Garrido en Leh- man/Mickelson konden na twaalf holes al geen bal meer zien. Valderrama. Ryder Cup. Stand na eerste dag: Europa - Verenigde Staten 3-3 (plus 2 afgebroken partijen). Fourballs: Olazabal/Rocca verslaan Love/Mickelsen met 1 hole, Faldo/Westwood verliezen van Couplés/Faxon 1 ho le, Panlefvik/Johanssön winnen van Lehman/Furyk 1 hole, Montgomerie/Langer verliezen van Woods/O'Meara met 3 holes en nog 2 te gaan. Foursomes: Montgomerie/Langer verslaan Woods/O'Me ara 5 en 3, Olazabal/Rocca verliezen van Hoch/Janzen 1 hole, Parnevik/Garrido - Lehman/Mickelson all square, gestaakt na 12 holes, Faldo/Westwood - Leonard/Maggert 2 up, gestaakt na 16 holes. Avila (anp) - José Maria Jime nez was gisteren in de 20e etappe van de Ronde van Spanje op weg naar zijn twee de opeenvolgende ritzege. Vijf kilometer voor de finish in zijn geboorteplaats Avila had hij met de Zwitser Pascal Richard nog 53 seconden voorsprong. In die laatste kilometers trok Alex Zülle zijn ploeggenoot Laurent Jalabert in een langgerekte sprint naar de twee koplopers toe. Sla- lommend tussen de volgwagens op de steil oplopende, nat geregende klinkertjes in de schaduw van de eeuwenoude stadswallen achter haalde hij de twee op duizend me- Jter voor de streep. In de sprint maakte Jalabert het werk af. Hij ^neutraliseerde de laatste uitval van Laurent Brochard en sloeg in |de laatste meters de aanval van de Rus Ivanov uit de TVM-ploeg en jZwitser Dufaux af. Het was voor Jalabert, aanvoerder op de UCI- wereldranglijst, zijn tweede ritze- 'ge in de Vuelta. Eerder won hij de zesde etappe. Die eerste ritzege leverde de Fransman ook de leiderstrui op. Een dag later verloor hij de Vuelta in de Sierra Nevada. Sindsdien reed hij in dienst van zijn kopman Zülle. Hij controleerde de koers voor de Zwitser. Gisteren deed Zülle wat terug. De drager van de leiderstrui sleurde hem naar de koplopers Ri chard en Jimenez. Het tweetal had gemakkelijk uit handen van de groep Zülle kun nen blijven maar kreeg onenig heid over de centen. Richard wilde uitsluitend kop doen als hij be loond werd voor zijn diensten. Ji menez mocht natuulijk winnen in zijn Avila, maar moest daarvoor wel betalen. De twee kwamen er niet uit en Richard nam niet meer Ronde van Spanje. Twintigste etappe. Los Angeles san Rafael-Avila: 1. Jalabert (Fra) 199,4 km in 5.17.08, 2. Ivanov (Rus), 3. Du faux (Zwi), 4. Zaina (Ita), 5. Jimenez (Spa) 0.02, 6. Zülle (Zwi), 7. Escartin (Spa), 8. Richard (Zwi), 9. Brochard (Fra), lO.Heras (Spa) 0.07, 24. Moe renhout, 56. Van Heeswijk 5.43, 67. Voskamp 9.58, 80. Nelissen 22.56, 82. Vierhouten, 96. Van Bon, 121. Jonker. Klassement: 1. Zülle 56.54.28, 2. Es cartin 2.46, 3. Dufaux 3.33, 4. Zaina 5.05, 5. Heras 5.29, 6. Clavero (Spa) 6.37, 7. Serrano (Spa) 7.04, 8. Jalabert 9.12, 9. Faresin (Ita) 10.56, 10. Leda- nois (Fra) 11.27, 65. Moerenhout 1.46.10, 72. Jonker 1.58.52, 80. Van Bon 2.14.41, 83. Van Heeswijk 2.18.07, 89. Vierhouten 2.35.50, 95. Nelissen 2.42.33, 96. Voskamp 2 43 24 GP Wilhelm Teil. Derde etappe Glanus-Pfaffnau: 1. Al- dag (Dui) 177 km in 4.28.45, 2. Zberg (Zwi), 3. Aebersold (Zwi), 4. Camen- zind (Zwi), 5. Armin Meier (Zwi), 6. Commesso (Ita), 7. Konecky (Tsj), 8. Aerts (Bel), 9. Martini (Ita), 10. An- dersson (Zwe), 23. Van Kessel, 55. Vries 0.55, 95. Dubbeldam 29.41. Klassement.' 1. Aebersold 9.37.13, 2. Camenzind 0.15, 3. Armin Meier 0.20, 4. Zberg 1.52, 5. Roland Meier (Zwij 1.53, 6. Figueras (Ita) 2.04, 7. Bölts (Dui) 2.05, 8. Malberti (Ita), 9. Laddo- mada (Ita), 10. Huser (Zwi) 2.10, 26. Van Kessel 12.49, 40. Vries 13.44, 95. Dubbeldam 53.27. Ronde van Hessen. Vierde etappe Giessen-Gross-Gerau: 1. Paradis (Zwi) 181 km in 4.06.26, 2. Henn (Dui) 0.06, 3. Hundertmarck (Dui), 4. Gottschling (Dui), 5. Zach (VSt), 6. Bourquenoud (Zwi), 7. Sparr (Zwej, 8. Kummer (Dui), 9. Van der Wolf (Ned) 1.16,, 10. Favron (Ita). Klassement: 1. Henn 17.25.37, 2. Got tschling 0.21, 3. Hundertmarck 0.50, 4. Paradis 1.04, 5. Bourquenoud 1.12, 6. Kummer, 7. Chassot (Zwi) 1.27, 8. Van Steen (Ned) 2.16, 9. Dietz (Dui) 2.20,10. Favron 2.22. i Pete Sampras, die in de halve finales uitkomt tegen Rusedski. München (sid/anp) - Pete Sampras heeft de laatste vier bereikt bvan het toernooi om de Grand Slam Cup in Mün chen. Hij versloeg gisteren in de kwartfinales de Zweed Bjorkman in twee sets, 7-6 (6) 6-4. Door de overwinning werd hij na twee partijen ze ker van twee miljoen gulden. De 26-jarige Amerikaan ont vangt voor zijn Grand Slam-ze- ges in de Australian Open en Wimbledon een premie van ruim een half miljoen per over winning. Zijn prijzengeld in het lucratiefste tennistoernooi van de wereld liep door zijn zege op Bjorkman op naar 425.000 dol lar. Het duel in München had een pikant tintje. Eind november staan de twee weer tegenover elkaar in de finale van de Davis Cup in Göteborg. „Dat speelde zeker mee," stelde Sampras na zijn overwinning. De partij werd beslist door twee dubbele fouten van Bjorkman. De Zweed sloeg er een in de tie break op 6-7 en een op breek punt op 1-1 in de tweede set. Sampras is voor de zesde keer in München. Hij won de Grand Slam Cup bij zijn debuut in 1990. Gisteren bereikte hij voor de vijfde keer de halve einstrijd. Daarin staat hij tegenover Greg Rusedski. De verliezend finalist van de US Open vuurde 23 aces af tegen Jevgeni Kafelnikov. De Rus won de eerste set in de tiebreak (7-5), maar leverde de tweede en derde in, 3-6 1-6. In Leipzig voegden Anke Hu- ber, Jana Novotna en Amanda Coetzer zich bij Martina Hingis in de halve finales. Huber, win nares in 1995 en '96, verraste met de overwinning op Iva Ma- joli, derde geplaatst, in drie sets, 4-6 7-6 6-4. In de halve FOTO REUTER eindstrijd staat ze tegenover Novotna. München. Grand Slam Cup, 12 mil- icwai^naïes: Sampras (VSt/1) - Bjorkmann (Zwe/8) 7-6 6-4, Rusedski (Eng) - Kafelnikov (Rus) 6-7 6-3 6-1. Halve finales: Sampras - Rusedski, Rafter (Aus) - Korda (Tsj). Leipzig. Vrouwen, 900.000 gulden. Kwartfinales: Huber (Dui/5) - Majoli (Kro/3) 4-6 7-6 6-4, Novotna (Tsj/2) - Kleinova (Tsj) 6-4 6-2, Coetzer (ZAf/4) - Grzybowksa (Pol) 6-1 7-6. Halve finales: Huber - Novotna, Hin gis (Zwi/1) - Coetzer. Soerabaya. Vrouwen, 215.000 gulden. Kwartfinales: Van Roost (Bel/1) - Randriatefy (Mad) 6-0 6-2, McQuillan (Aus/7) - Pratt (Aus) 3-6 6-2 6-2, Ne- meckova (Tsj) - Inoue (Jap) 6-2 6-3', Vento (Ven) - Pitkowski (Fra/6) 6-3 6- 2. Halve finales: Van Roost - McQuillan, Nemeckova - Vento. Boekarest. Mannen, 950.000 gulden. (Dui/7) - f i (Spa) Javier Sanchez (Spa) 4-6 6-2 6-3, Kwartfinales: Göllner los Costa (Spa) 6-2 7-6, Gaudenzi (Ita) - Lapentti (Ecu) 6-2 f - - 4, Clavet(S Fromberg (Aus) - Portas (Spa/4) 6-4 6-3. Halve finales: Göllner - Gaudenzi, Clavet - Fromberg. Toulouse. Mannen, 800.000 gulden. Kwartfinales: Radulescu (Dui) - Haas (Dui) 6-1 6-4, Spadea (VSt) - Gimel- stob (VSt) 6-3 7-6. Door AartHeering Rome .- Vijf minuten in het veld en dan al een rode kaart. Het nieuwe record van Edgar Davids in de wedstrijd tegen Reggiana is Silvio Berlusconi in het verkeerde keelgat ge schoten. In overleg met Milan- trainer Fabio Capello heeft hij besloten om de speler, samen met zijn vriend Winston Bo garde, zo snel mogelijk van de hand te doen. De Milan-leiding is het wange drag van de twee meer dan zat, schreef de Corriere della Sera gis teren: „Om hun verloren grandeur te herwinnen gokten de Berlusco- rpanen op een tweede Nederlands trio. Davids, Bogarde en Kluivert hadden de glorie van Gullit, Van Basten en Rijkaard terug moeten l"5 brengen. Maar het is pure utopie gebleken, temeer daar het misluk ken van de Nederlanders vooral te wijten is aan hun wangedrag." Davids blijft een onaangepaste, wiens gedrag niet te verdedigen valt, aldus de Milanese krant. De Corriere herinnert er aan dat Da vids vorig jaar niet alleen dóór bondscoach Hiddink werd wegge stuurd, maar ook nog eens een ro de kaart oogstte door scheidsrech ter Braschi zwaar te beledigen. Bovendien moet hij binnenkort voorkomen in een rechtszaak naar aanleiding van een straatvecht partij van een jaar geleden. Ge weldpleging, vernieling, beledi ging en ongeoorloofd wapenbezit (een boksbeugel) luidt de aan klacht. „De dag van de zitting is nog niet vastgesteld, maar waar schijnlijk zal Edgar Davids, een jongen met te veel problemen in zijn bestaan, het rood-zwarte shirt al niet meer dragen," voor spelt de Corriere. Louis van Gaal heeft Hristo Stoitsjkov voorlopig uit de Barce- lona-selectie gezet. De trainer reageerde hiermee op de ongezou ten kritiek die de wispelturige Bulgaarse aanvaller onlangs op Van Gaal had geuit. 'Hij hoeft mij niet te leren hoe ik tegen een bal moet trappen' en 'van Cruijff heb ik veel meer ge leerd' waren uitspraken die in Nou Camp niet in de smaak vie len. Barcelona legde de speler bo vendien nog een boete van één miljoen peseta's, zo'n 15.000 gul den, op. De kwalificatieduels voor het EK 2000 in Nederland en België worden in negen groepen afge werkt. In vijf groepen van vijf en vier van zes spelen 49 landen om nog 14 vrije plaatsen. De beide gastlanden vullen de resterende twee op. De kwalificatieloting vindt 18 ja nuari 1998 in Gent plaats. De groepswinnaars en de beste num mer twee kwalificeren zich auto matisch. De andere 8 nummers twee uit de groepen spelen volgens het knoek-outsysteem voor vier startbewijzen. Het organisatieco mité heeft dit gisteren tijdens het UEFA-congres in Helsinki be kendgemaakt. FC Utrecht-speler Dries Bous- satta kan tot de winterstop niet meer spelen. Bij de 24-jarige mid denvelder schoot donderdag in de wedstrijd tegen Sparta de arm uit de kom. Een blessure die bij hem vaker voorkomt. Daarom besloot de medische staf tot operatief in grijpen. Verdediger Gerard de Nooijer van Sparta kan zoals verwacht ruim een maand niet in actie ko men. De geblesseerde speler heeft een kijkoperatie aan de knie on dergaan, waarbij wat kraakbeen is verwijderd. Trainer Manuel José gaat voor de rechter zijn ontslag aanvech ten. José werd afgelopen zondag door Benfica de laan uitgestuurd vanwege de slechte resultaten van de club. De oefenmeester toonde zich zeer verbolgen over de in houd van de ontslagbrief die de clubleiding hem toestuurde. In de brief staat dat José een gevaar be tekent voor het functioneren van Benfica. De profvoetballers in Chili heb ben hun staking beëindigd. De af gelopen drie weken waren ze, openlijk gesteund door Diego Ma- radona, niet in actie gekomen uit onvrede met hun werkomstandig- Olano niet naar WK wielrennen Avila - De Spanjaard Olano, die tijdens de Vuelta getroffen werd door een virusinfectie, heeft gisteren na een test besloten niet deel te nemen aan het WK wielrennen op de weg op 12 oktober in San Sebastiaan. Hij houdt hij zijn deelneming aan het WK tijdrijden in beraad. Van Wely opent tegen Kasparov Tilburg - De interessantste partij van de eerste ronde van het Fontysschaaktoernooi in Tilburg, waaraan bijna louter jot® spoelers deelnemen, is Van Wely-Kasparov. Loting eerste ronde Fontys-toernooi: Van Wely (Ned) - Kasparov (Rue Shaked (VSt) - Kramnik (Rus), Sjirov (Spa) - Piket (Ned), Svidler (RiJi - Leko (Hon), Adams (Eng) - Onitsjoek (Oek), Lautier (Fra) - pU, (Hon). 8t Kort geding tegen judobond Haarlem - Bij de rechtbank in Utrecht dient komende donderdas om 11.00 uur het kort geding van Dennis van der Geest uit Haar lem tegen de Judobond Nederland. Van der Geest hoopt op die manier ten koste van de Nijmegenaar Dennie Ebbers deelname aan het WK in de klasse plus 95 af te dwingen. Hij meent daarop op basis van zijn resultaten tijdens de EK in Oostende recht te hebben. Daar gold de regel dat judoka's die bij de eerste zeven eindigden, naar het WK zouden gaan. Van der Geest werd daar tweede en vijfde. Nijmegenaar Ebbers ontbrak vanwege een bles sure. De judoka van Judo Ryu uit Nijmegen kwalificeerde zich volgens nieuwe eisen van de bond, tijdens de open Duitse kam pioenschappen in Bonn. Daar werd hij derde, voldoende om naar het WK te mogen. Van der Geest won overigens. Advocaat Doyer van Van der Geest: „Dennis heeft daar nog eens laten zien de sterkste te zijn." Gunstige WK-poule hockeysters Den Haag - De vrouwenhockeyploeg heeft gunstig geloot voor het WK in Utrecht. De ploeg werd gisteren in het Engelse Milton Keynes ingedeeld in poule B met Zuid-Korea, Argentinië, Enge land, India en Nieuw-Zeeland. Het WK wordt van 20 mei tot en met 1 juni 1998 in De Galgenwaard gehouden. De andere poule wordt gevormd door titelverdedigster en olym pisch kampioen Australië, Duitsland, China, Schotland, Zuid- Afrika en de Verenigde Staten ingedeeld. Shawn Kemp naar Cavaliers Cleveland - Veertien dagen voor de opening van de trainingskam pen zijn drie All Star-spelers in het Amerikaanse basketbal van club verwisseld. Shawn Kemp ging van de Seattle Supersonics naar de Cleveland Cavaliers. De 27-jarige, 2 meter 8 lange forward was ontevreden over zijn jaarsalaris van 7 miljoen gulden. De Cavaliers sluisden spelver deler Terrell Brandon en forward Tyrone Hill door aan de Mil waukee Bucks, die op haar beurt forward Vin Baker naar de Su personics stuurden. Hooten ontslagen bij Weert Weert - Basketbalclub Weert heeft Titus Hooten op staande voet ontslagen. Het gedrag van de Amerikaan stoorde de leiding de laatste weken mateloos. Hockeyteam wijkt uit naar Hongkong Bunnik - Bondscoach Roelant Oltmans heeft zijn ma voor het hockeytoernooi om de Champions Trophy op het laatste moment drastisch moeten wijzigen. De keuzeheer van Oranje had voor volgende week in Maleisië een trainingskamp geprogrammeerd, met een oefenwedstrijd tegen het gastland. We gens de sterke smogvorming in Kuala Lumpur, een gevolg van de hevige bosbranden in Indonesië, ziet hij daarvan noodgedwongen af. Oltmans wijkt met zijn ploeg uit naar Hongkong. Hockeyers kunnen geld verdienen Bunnik - Op het WK hockey volgend jaar in Utrecht is voor het Nederlands mannenteam en de Nederlands vrouwenploeg voor het eerst geld te verdienen. De spelersraad van de mannenselectie kwam met het voorstel; de hoekeybond (KNHB) besloot het ini tiatief gisteren te ondersteunen. Bij het behalen van de wereldtitel bedraagt de prijs per team 160.000 gulden. De zilveren medaille levert 120.000 gulden op en de derde plaats is goed voor 80.000 gulden. Het is volgens het be stuur een eenmalige zaak. Volleybalsters niet topfit Zlin - De Nederlandse volleybalsters zijn niet topfit in Tsjechië aangekomen. Vandaag begint voor de vrouwen in Zlin met het duel met Bulgarije de Europese titelstrijd. Een aantal speelsters kampt echter met de naweeën van een verkoudheid en een gnep. Vooral Erna Brinkman voelde zich na een busreis van vijf uur be roerd. Ze denkt echter wel te kunnen spelen. Sainz terug naar Toyota Parijs - De Spaanse rallycoureur Carlos Sainz, tweevoudig we reldkampioen, rijdt volgend seizoen weer voor Toyota. De Japan se autofabrikant was een jaar geschorst wegens overtreding van de reglementen. Sainz zit momenteel nog aan het stuur van Ford. Rentree van Youri Mulder München - Na vijf en een halve maand blessureleed heeft Youn Mulder gisteravond zijn rentree gemaakt bij Schalke 04. Hi] kwam in de uitwedstrijd tegen Bayern München (1-1) in de 80e minuut in het veld voor René Eykelkamp. Duitsland: Bayern M.-Schalke'04 1-1, Duisburg-BieleJeld 2-1. Stand aan kop: Kaisersl. 7-19, Bayern M. 8-17, Duisburg 8-16, 7-13, Schalke'04 8-12, Stuttgart 7-11. België: Charleroi-Anderlecht 3-0, Lierse-Brugge 2-4. Stand: Brugge 6-18, Lommel 6-16, RC Genk 6-15,Anderlecht 6-6. Frankrijk: Chat.roux-Le Havre 2-1, Metz -Auxerre 3-0, Monaco-Stras bourg 3-2, Nantes -Cannes 1-2, Paris SG -Montpell. 1-1, Rennes -Bastia 2-0, Toulouse -Guingamp 3-0. Turkije: Trabzon-Gaziantep 1-0. Recette voor slachtoffers aardbeving Rome - Twee Italiaanse clubs hebben besloten de opbrengst v hun competitieduels zondag ter beschikking te stellen van slachtoffers van de aardbeving die Italië gisteren trof. Het$ om de recettes van de Toscaanse derby Fiorentina - Empoli en wedstrijd AS Roma - Bologna. Naar schatting leveren die een kleine twee ton op. heden. Donderdagavond bereikte de spelersvakbond na lang onder handelen overeenstemming met de nationale bond.De clubs heb ben beloofd voortaan de salaris sen op tijd te betalen. Ook wordt achterstallig salaris direct overge maakt. Sancties die clubs de afge lopen weken hebben opgelegd aan spelers die deelnamen aan de werkonderbreking, zijn ingetrok ken. Ook worden uitslagen van duels die tijdens de staking toch zijn gespeeld, ongeldig verklaard. De verenigingen hadden bij die duels jeugdspelers ingezet. Het re sultaat is een overwinning voor de spelers, die hun werkcondities 'schrikbarend' noemden. Spelers werden onderbetaald, hadden soms niet eens een contract. Ook ontbraken bij sommige clubs dou ches, zodat spelers zich na een training niet konden opfrissen. BOWLEN TAFELTENNIS Tampere. Europa Cup individueel, stand na 15 games. Mannen: 1. Virtanen (Fin) 3570 pins, 2. Beverdam (Ned) 3373, 3. Hood (Eng) 3263. Vrouwen: 1. Kukkula (Fin) 3165, 2. Saldjian (Fra) 3134, 3. Ellis (ZAf) 3119; 13. Koopmans (Ned) 2914. Zhuhai. Open Chinese kampioe schappen. Mannen: eerste ronde: Heister Karakasevic (Joe) 19-21 21-1»®,' 16 18-21 21-11, Keen - Mono® (Ita) 21-13 21-18 20-22 27-A tweede ronde: Heister - Karl# (Zwe) 21-16 15-21 8-21 21-1J/j 16, Keen - Yan Shen (Chn) 2H- 21-10 21-11. HOCKEY Heister in l/8e finales 1 Milton Keynes. (GBr). WK onder 21 jaar. NEDERLAND - PAKISTAN 2-5. Doelpunten Nederland: De Jong (Kampong), Meeuwsen (Bloe- mendaal). Door nederlaag speelt Nederland om plaats zeven tegen Spanje. RUGBY Ereklasse: DIOK-HRC 24-11. morac (Kro), Keen tegen Taek So" <ZKo>- rhul Dubbel, l/8e finales: UJ Seung/Sang Joon (Zko) - ster/Keen 21-14 21-14. Kwalificatie WK j. Aziatische zone, tweede ro groep A: Koeweit - Iran l-1l1" Qatar - China 1-1 (1-0). Stand: 1. Iran 3-5, 2. Saoedi-A" bië 2-4, 3. Koeweit 3-4,4. Cnin 1 (3-5), 5. Qatar 2-1 (1-3). Van onze sportmedewerker ^el - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal is garinet uit Philippine in een evenwichtige partij er net niet in geslaagd de winst te pak ken. Met 4-3 werd in Terneu- zen van HKC verloren. Meer doelpunten vielen er in Sas van Gent in het duel De Graaff-Ron's Fashion. Een gtrijd die in 8-10 eindigde. Maas/Fiat-De Ridder werd 8- 5 en De Leugenboom-Wentz- ler/Pauwels 7-1. Van Hape- ren-De Ruyter werd met 6-2 en ZVH Morres-Gemeente met iets Van onze paardensportmedewerker Biervliet - „Ik wil per sei met paarden doen. Maar dan ook alles, africhten, voor eigenaren paarden de sport uitbrengen, lesge ven en zelfs fokken," vertelt de zelfverzekerde en char mante 19-jarige amazone Resy van Ham uit Biervliet. Deze amazone is voor velen uit het Zeeuwse ruitersportwereldje toch enigszins een onbekende. Ze reed zich pas tijdens de laatste con coursen naar de bekendheid. Zij startte vier keer. Tijdens het con cours van Luctor et Emergo in Zaamslag, het kampioenschap in Axel, bij De Honteruiters in Kloosterzande en het laatste con cours van het groene seizoen in Hulst. Op elk concours scoorde zij een winstpunt in de dressuur en staat nu met haar paard Princes in de B-klasse dressuur met vier winstpunten genoteerd. Hoe het allemaal begon? Resy: „Toen ik zeven jaar was verzorgde ik de pony Pepper. Ik mocht daar wel mee naar de wedstrijden zo af en toe, maar eigenlijk was het meer voor de lol. Wat buitenritten en zo. Ik was toen lid van De Ha- ringruiters en kreeg les van Letty van der Pijl uit Hoek. Op mijn dertiende verjaardag kreeg ik, sa men met mijn broer Peter, hij is nu twintig, een hengstveulen, Jordan. Intussen was er ook nog de pony Pepper. Die ging weg. Toen ik vijftien werd kwam de draver Lo la. Dit was meer voor het gezel- ap van Jordan, om samen mee op te groeien." School „Intussen ging ik naar school in Terneuzen, het Petrus Hondiusly- ceum. Tegenwoordig De Reede," vervolgt ze. „Ik volgde de havo, waar ik ook voor slaagde. Dan moet je kiezen. Natuurlijk een hippische opleiding. Ik wilde en moest per se iets met paarden doen. Van mijn hobby een beroep maken. Geen bepaalde richting, maar alles. Daar bedoel ik mee africhten, voor eigenaren paarden m de sport uitbrengen, zowel Van onze verslaggever Eindhoven - De kans dat de Kampioenschap Voetbal in blijft is uiterst klein. Een po| in het Beursgebouw onder volgens directeur J. van den het Beursgebouw exploiteert onwil is om in Eindhoven te Opmerkelijk is dat directeur Alain Courtois van Euro 2000 de mogelijkheid van verhui- zmS naar het Beursgebouw nog openhoudt. „Het bestuur beslist binnenkort," zegt hij. Maar Van den Broek meldt dat "ij al een schriftelijke afwij zing binnen heeft op een twee de, verbeterde aanbieding. „Ik denk dat bij Euro 2000 heel andere belangen spelen," al dus Van den Broek. Volgens hem wil de organisatie niet in Eindhoven blijven. Euro 2000 moet het EK Voet- al dat in 2000 in België en Nederland wordt gehouden, voorbereiden en organiseren. ui!-, zetelt nu nog in het dips Stadion, maar moet aan het eind van het jaar ver- toulzen naar een grotere ruim- r Eerder was sprake van een vergang naar het in aanbouw bnde Eurobuilding, maar daai' is op termijn ook niet baar 06 rU™te beschik" Ku heeft de organisatie nog aar een tiental medewerkers, aar dat zal geleidelijk aan 8 oeien naar een kleine 200 mensen op het hoogtepunt in he jaar 2000. Daarna wordt 1 aantal medewerkers - t

de Stem | 1997 | | pagina 12