Praten over landbouw, groen en recreatie JDEREN Fruitteelt Museum in Kapelle: het huis van jut onoreert ïaamslag Tevredenheid over plannen met Roofack Duurzaam Veilig gaat naar mensen luisteren ZEELAND UIT KORT ZEEUWS PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT [member 1997 Q IbSTEM ZEELAND C4 ^banden kapot ïmer gestolen 4 OKTOBER 1997 rajectina Ijjewoners en organisaties in dialoog over herinrichting kustgebied West-Zeeuws-Vlaanderen Straatfestival Oostburg iternetwedstrijd Ivoor scholieren Stichting richt tweede groep op voor 65-plussers gezien vraag Visie op uitbreiding Glimp van Tijl Ierse volksheld Rijkswaterstaat komt bewoners tegemoet Politie Hulst houdt snelheidscontroles Vlissingen WEEKENDDIENSTEN BeVoBo Terneuzen I I I I I VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1997 lg kijken, zag hij dat er tuiten van zijn woning li Bernhardstraat waren loid. Van een dader ont- 1 elk spoor. LtOOt nburg - Een 4l-jarige bburger heeft in de nacht roensdag op donderdag LLoedneus opgelopen na Ipstoot van een 19-jarige Igenoot. De laatste had onderlijk gedragen op de Ti dreef. De 41-jarige wil- wegsturen. De 19-jari- i is aangehouden en in- n. ■ijke - Een 48-jarige au- lilist uit Hoek is gister- pd met twee kapotte ban- li velgen achtergebleven I rijksweg ter hoogte van lijke, nadat hij moest uit- h voor een vrachtauto, tbekende chauffeur van lichtwagen kwam uit de hg Breskens en haalde I landbouwvoertuigen in. Bat moment naderde de lit Hoek uit de tegenover- Ide richting. Hij moest Iken naar rechts omdat de ltauto op zijn weghelft I De automobilist kwam lij eerst in de berm en ver dis op het fietspad terecht, prachtautochauffeur reed luzen - De grijze Aprilia pomfiets van een 16-jarig uit Sluiskil is gisteroch- gestolen vanaf de Zelden- tan. EUWS Ken en voetbalvereniging fialen zaterdag 27 septem- panaf 09.00 uur weer oud ferop. REDEN - In café De Gra- |s zaterdag 27 september live muziek te beluiste- Je zevenmansformatie Be tul betreedt vanaf 22.00 pet podium. Deze band uit bommel, die al bijna tien [op diverse poppodia op- It, brengt voornamelijk -rock ten gehore, begang is zoals gewoonlijk |rwijs. Bedrijfseconomie: E. ■man, Biervliet; M. Harte, jeuzen; E. Jonkheijm, Vogel- rde). Economisch linguïstisch: Inni, Terneuzen. heeft eindelijk oor voor de ;e de bewoners van de Pol- il jarenlang bestookt. bleef tot nu toe zonder resul- schreef het bewonerscollec- Terwijl de overlast in de vorm verkeersonveiligheid, geluids- last en schade aan woningen trillingen van zwaar verkeer ens hen niet acceptabel was. vertegenwoordigers van de sfracties SGP, D66, CDA enl A vroegen het college van bur-f eester en wethouders tijdens ^adsvergadering nu maar eens k te maken van de problema- Wethouder De Mol zegde en de tevens mee, dat de gemeen- I bezig is de eventuele schade aan woningen is ontstaan, te :ren. la onze verslaggeefster I Jzendijke - Landbouwstruc- l.lir, groengebieden en re- ,atie. Dit vormen de drie dishoeken voor de kern- joog herinrichting kust Iftst-Zeeuws-Vlaanderen. kerndialoog vormt het "indstadium van de uitgebreide ispraakprocedure voor het plan U het kustgebied de komende "jen anders in te richten. Meer dan vierhonderd mensen bezoch ten de inspraakavonden en 62 personen en organisaties hebben schriftelijk gereageerd op het ontwerp. Gezien de grote belangstelling zal volgens de dienst landelijk gebied een stap-voor-stap-aan- pak, waarbij de drie invalshoe ken na elkaar worden behandeld, leiden tot het meest optimale re sultaat. De landbouw komt op woensdag 3 december het eerst aan bod. In februari wordt de in passing van de multifunctionele groengebieden besproken en in maart de recreatie. Per onderwerp zal een sessie worden gehouden. Aan elke ses sie kunnen vier groepen deelne men. Om tot professionele oplossingen te komen, worden de groepen sa mengesteld uit een mix van streekbewoners (maximaal acht mensen) en vakdeskundigen van uit bijvoorbeeld de LTO-raad, Kadaster en DLG (maximaal twee mensen). De dienst lande lijk gebied begint volgende maand met de werving van West- Zeeuws-Vlamingen die aan de kerndialoog willen meedoen. Bij de landbouw zullen de groepen hoofdzakelijk bestaan uit boe ren. Dit in tegenstelling tot de groengebieden waarbij naast boeren ook vertegenwoordigers uit de wereld van natuur en re creatie alsook dorpsbewoners zijn gewenst. Tijdens de bijeen komsten worden de meest kans rijke ideeën geselecteerd en uit gewerkt. Zoals het er nu naar uitziet, zal vooral het landbouw belang een grote rol spelen tij dens deze einddialoog. Vooral uit deze hoek is er veel kritiek geko men op de huidige herinrich tingsplannen. De landbouwsec tor besloot uit onvrede met de plannen zelfs uit de commissie herinrichting te stappen. De commissie voor de herinrich ting ging gisteren akkoord met de opzet van de kerndialogen. Voordat deze dialogen van start gaan, zal de commissie de opzet uitgebreid bespreken met een landbouwdelegatie. Voorzitter C. Almekinders benadrukte dat de plannen eveneens met belangen groepen uit de natuur- en recrea- tiehoek moeten worden doorge nomen. Ifan onze verslaggeefster justburg - In het centrum van Jostburg vindt op zaterdag 18 Jiktober een straatfestival plaats. Bit festival bestaat uit een uitge leide braderie en rommelmarkt. ■Om 13.30 uur vindt er een dikke landen-westrijd plaats. Het par lours van die wedstrijd is de Bre- leslraat-Eenhoornplantsoen. De [prijsuitreiking van de westrijd Ljndt plaats om 16.00 uur en Lordt zeer waarschijnlijk ver licht door burgemeester G. Noor- [dewier. Beide activiteiten begin- |jen om 10.00 uur en eindigen om i0 uur. Belangstellenden die ■>en kraam willen reserveren, [moeten zich voor zaterdag 4 ok- lober aanmelden bij Jan Verploeg |in Oostburg. kerk |van onze verslaggeefster Vlissingen - Vier communicatie venten van de Hogeschool (Zeeland houden een internet- [ïedstrijd voor middelbare scho teren, die van 5 tot en met 8 ok- Ittiber naar de Wetenschap- en techniekweek komen. week wordt wat Zeeland tetreft in de Zeeuwse biblio- lieek Middelburg en in de Hoge- Isehool Zeeland te Vlissingen ge- piden. scholieren krijgen de op- |iracht om een gecombineerde age te ontwerpen voor de iHogeschool Zeeland en de [Zeeuwse bibliotheek. De pagina Jcoet er zo uitzien, dat het be- lioekers aanzet tot het zoeken [ran informatie. De Internetpa gina mag gewoon getekend wor tellof ingeleverd worden op dis- wette. [te communicatiestudenten Me la Buwalda en Natasja Kooistra [nemen de organisatie op zich, pun medestudenten Albert Ver- ieij en Corné Wielemaker ver- ergen het technische gedeelte. JZij zien het project als een mooie Iffvaring voor de toekomst, in- iernet wordt immers steeds be langrijker voor de communica- |lie-wereld. i makers van de beste home- ge kunnen een internetabon nement winnen. De homepage [van de wedstrijd is te vinden op: li)ttp://www.hzee- [land.nl/~cwiele. Van onze verslaggeefster Oostburg - In West-Zeeuws- [Vlaanderen is er veel behoefte activiteitengroepen voor 65-plussers. Voor de huidige alleenstaanden-activiteiten- p>ep bestaat inmiddels een wachtlijst en daarom wil de Stichting Welzijnswerk voor ouderen een tweede groep op richten. Vanuit de 65-plussersgroep in de est-Zeeuws-Vlaamse regi° is fflmiddels het initiatief genomen om die tweede groep daadwerke- hjk van de grond te krijgen. Zij pullen aanwezig zijn op de activi teitendag in het kader van de Dag wn de Ouderen, maandag 29 sep- ember in cultureel centrum Den Hoekzak in Oostburg. J en verschil tussen de bestaande poep en een nieuw op te richten |!mt aP is m°gekjke open stelling voor 65-plussers die wel |een partner hebben, maar door pvoorbeeld een chronische ziek- e' handicap of gebrek aan inte nse van die partner, er niet sa- en op uit kunnen. Een groep oor zowel alleenstaanden als alleengaanden'. I eze club houdt elke maand een Uaï1st in het gebouw van btichtmg Welzijn aan de Vol kshaat in Oostburg. Lr be®ek® ze regelmatig mu- tsiuurgebieden en gaan de |bweUtenrS r8gelmatig met el' peactiviteitendag in Den Hoek- F® duurt van 10.00 tot 16.00 uur. i ormatie kan ook worden ver- Lgke\bii contactpersoon van e^ande 65-plussersgroep, uw J. van Noorden uit In een zaaltje van het museum mogen kinderen met fruit spelen. Er is ook een lesprogramma. Door Cees Maas Deze jut is hier bij de ingang van het Fruitteelt Museum in Kapelle geplant toen het mu seum eind vorig jaar openging. Lokale wethouder plant jut, zal de krantenkop wel vermeld hebben. De deur van het mu seum staat open. Een man verkoopt me een kaartje voor twee gulden. „Dit is een doe-het-zelf-museum, meneer, u kunt alles zelf doen. Trek alle laatjes maar open en druk maar op alle knopjes," zegt hij. Ik knik en begin laatjes open te trekken in een wand met vak ken en foto's over boomgaarden en nijvere mensen die fruit plukken. In elk laatje zit wel een foto, of een stukje kijkdoos, een stukje verlichte tekst. Al snel ben ik er achter dat de jut- tepeer een heel oud perenras is dat niet of nauwelijks meer wordt geteeld. Dat is hier jut met peren! Vrouwen uit het dorp fietsen buiten voorbij met tassen aan het stuur. Ze steken de weg over om peren in een echte boom gaard te gaan plukken, want die oogst is nu in volle gang in Ka pelle, ook wel de bloesem van Zeeland genoemd. Onbetaalbaar Nergens hadden ze een betere plaats kunnen kiezen voor een fruitmuseum dan hier. Kapelle is sinds eeuwen de fruitgemeen- te van Zeeland. Het begon als een rijkeluisspulletje. In de schaduw van het machtige kas teel Maalstede en rond drie an dere kastelen en buitenplaatsen die erbij hoorden, werden veel fruitbomen geplant, een ge woonte van de adel toen fruit nog onbetaalbaar was voor de gewone man. Ik lees het mee op een vertel- bord: 'Door het gunstige kli maat, weinig nachtvorst, en de geschikte bodem breidt de fruitcultuur zich in de 17e en 18e eeuw aanzienlijk uit. Rond 1900 na een crisis in de land bouw worden veel boeren fruit kweker. Er ontstaan kleine boomgaarden met hoogstambo- men, fruitweidjes en tenslotte de grotere percelen met de laag stamboomgaarden. Peren zijn gevoelig voor nacht vorst en Zeeland met zijn milde klimaat is het belangrijkste pe- rengebied van Nederland. Nooit geweten! Zo leer je nog eens een peer of wat. Het museum is leuk, het is een vrolijk museum dat ruimtelijk is ingericht. Voor de jeugd is er een spreek- woordenkast, daar kun je in vinden dat appels niet ver van de boom vallen en dat je geen appels met peren moet vergelij ken. De appel van Wilhelm Teil, die is er ook natuurlijk, al is het op een plaatje. Dat beroemde ver haal waarin de boogschutter van een behoorlijke afstand een appel van het hoofd van zijn zoon moest schieten, wat hem grandioos lukte. Rupsenlijm uit 1943, een stam- schijf van een goudreinette van 43 jaar oud, allerlei gereed schap, je kunt het allemaal aan raken. Razend moeilijk Wat me eigenlijk heel snel dui delijk wordt in dit museum, is hoe razend moeilijk het vak van fruitteler eigenlijk is. Wat je al lemaal moet weten en moet doen om een goede oogst van de bomen te krijgen. Ik wandel voorbij hele uiteenzettingen over ziektenbestrijding, snoei- technieken en langs foto's van geavanceerde sproeimachines. Experimenten met plantsyste- men, met systemen van 'wijkers' en 'blijvers'.Het zal wel net zo zijn als bij gewone boeren: heel veel doen het, maar het zijn slechts weinigen over wie ze zeggen: 'Den Dien? Dat is een FOTO JAAP WOLTERBEEK eele beste boer.' Het museum heeft een tuin met allerlei fruit. Ook oud, bijna vergeten fruit. Een rij bramen struiken, bessenstruiken zonder bessen. Een man schoffelt tus sen de bomen. Boven zijn schof fel buitelt een wolkje grondstof. Het grote bord met lachend fruit bij de voorgevel: 'Dames en heren, eet meer appels en pe ren!' De oude Zeeuwen wisten het al. Smallegange, bijvoorbeeld, schreef: 'Boomgaarden en Ho ven, Staen hier gantsch lustich en dragen niet alleen schoonde- re, maar ook grootere en me- nichvullere vruchten, als elders in Nederland.' Ik heb het gezien in dit museum. Het was leuk en leerzaam. 'Dag jut', zeg ik tegen de oude perenboom. Hij zwijgt natuurlijk, ik sta voor jut. Het Fruitteelt Museum is open van wnensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. HET vrijkomen van de gebou wen van het Rijksarchief, bin nen de muren van de Abdij in Middelburg, biedt het naastge legen Zeeuws Museum een unieke gelegenheid tot uitbrei ding van dit museum en reali satie van nieuwe depots. Het museum, dat zichzelf de Schat kamer van Zeeland noemt, kan dan meer van die schatten aan het publiek laten zien. Hoe de uitbreiding van het mu seum eruit zou kunnen zien, is onderwerp van de expositie 'Een visie op de uitbreiding van het Zeeuws Museum in de Abdij', die momenteel in het museum te zien is. De visie is ontwikkeld door de kunstenaar Pieter Slagboom. Hij heeft niet alleen de binnenruimten beke ken, maar betrekt ook de ste- debouwkundige omgeving in zijn plan. Hij breekt het Zeeuws Museum open en schept een directe relatie met de stad. Maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00, zondag van 12.00 tot 17.00 uur. (Tot 3 no vember). TIJDENS de kerstdagen van 1995 trok beeldend kunstenaar Willy de Houck met een hulp transport door Bosnië en Kroa tië. De oorlog die daar woedde vindt zijn neerslag in De Houcks expositie 'A glimpse of Tyl' die vanmiddag in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg wordt geopend. Een ander onderdeel van de tentoonstelling is eeen video die in juli van dit jaar werd op- genomen op de Gentse Feesten. Er zijn opnamen te zien van de kunstenaar bij een wachthokje van het Belgische leger. Hij is gekleed in een uniform met op verschillende plaatsen drie A's, die staan voor Art Against Al cohol. Het wachthokje is van binnen bekleed met spiegels en de kunstenaars is bezig met het stempelen van de tekst Art Against Alcohol op affiches. Op dezelfde affiches hebben collega-kunstenaars verschil lende andere stempels aange bracht. Het affiche is geïnspireerd op een vooroorlogs affiche tegen drankmisbruik, met foto's van een gezonde man en van een dronkaard. De Houck is voornamelijk ac tief als schilder van bontge kleurde doeken, die soms als ironisch, dan weer als sarcas tisch worden gekenschetst. Zijn werk was regelmatig te zien in binnen- en buitenland en bevindt zich in diverse col lecties. De tentoonstelling vindt plaats op uitnodiging van de Jan van Leeuwenstich ting. Maandag van 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. TOT op de dag van vandaag wordt de Ierse vrijheidsstrijder Michael Collins door de Ierse bevolking geeerd als een ware volksheld. Hij was de oprichter en drijvende kracht achter de guerillabeweging The Irish Vo lunteers, die ervoor zorgde dat de Engelsen zich na jarenlange bloedige onderdrukking ge dwongen zagen om aan de on derhandelingstafel plaats te nemen. Op 31-jarige leeftijd werd Col lins evenwel vermoord door zijn voormalige aanhangers, omdat de onderhandelingen niet het gewenste resultaat hadden opgeleverd. Regisseur Neil Jordans maakte er een film over, met onder anderen Liam Neeson en Julia Roberts in de hoofdrollen. De film is volgende week te zien in Porgy Bess in Terneuzen. Woensdag 1 oktober, aan vang 20.00 uur. Van onze verslaggeefster Breskens - De Oostburgse gemeenteraad staat achter de plan nen om het kruispunt Roofack aan te passen in het kader van Duurzaam Veilig. tehuis en begint om 19.30 uur. De plannen liggen van 27 oktober tot en met 10 november ter inzage. De raadsleden meldden gisteren tijdens de commissie planologie blij te zijn dat de meeste inwo ners rond Roofack tevreden zijn over de aanpassingen. „Rijkswa terstaat is flink tegemoet geko men aan de inspraakreacties van de bewoners en dat is een goed teken," aldus het algemene oor deel van de raad. Rijkswaterstaat heeft als wegbe- heerder de aanpassing van rijks weg 58, gedeelte Roofack- Schoondijke, zover voorbereid dat het plan vanaf 27 oktober ter inzage komt te liggen. Deze plan nen zijn inmiddels al voor een groot deel aangepast aan de vele inspraakreacties. Het plan begint met de aanleg van een rotonde op het kruispunt waar nu de verkeersregelinstalla tie staat. De weg zal worden om gebouwd tot een gebiedsontslui- tingsweg. Inhalen zal hierdoor onmogelijk worden gemaakt. Er zal een scheiding tussen snel- en langzaamverkeer komen door middel van parallelwegen. Bo vendien komt er een veilige route voor fietsers. Het gemeentebe stuur is akkoord met het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het buitengebied zodat zo snel mogelijk met de aanpassing kan worden begonnen. Rijkswaterstaat houdt op woens dag 29 oktober een voorlichtings avond over de Roofack-plannen. Deze wordt gehouden in de kan tine van het Oostburgse gemeen- Van onze verslaggever Hulst - De politie in Hulst kon digt in oktober de volgende snel heidscontroles aan. Brouwerijstraat/Hoofdstraat St.- Jansteen (3); provinciale weg/Absdaalseweg Hulst en Axel (4); rijksweg 60 Hulst en Kloos- terzande (18); Julia- nastraat/Vylainlaan Heikant (19); provinciale weg/Woestijne straat Clinge en Nieuw-Namen (21); rijksweg 61 Vogelwaarde (22). DYSTROFIE - Het regiobe stuur van de Nederlandse vere niging voor Post Traumatische Dystrofie patiënten houdt op donderdag 16 oktober om 19.30 uur in het Streek Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen een informatie bijeenkomst. Ver schillende artsen houden een lezing over behandelingsme thodes en diagnose- stelling van deze ziekte. SCHOLIEREN - De Hoge school Zeeland in Vlissingen houdt op 7,8 en 9 oktober voor de vijfde keer een scholieren manifestatie. Duizend scholie ren van havo en vwo hebben zich ingeschreven voor deze manifestatie. In de laboratoria en praktijkruimten van de school kunnen scholieren door zelf iets te maken of te doen kennis maken met de verschil lende opleidingen, waaronder techniek, chemie, milieu, zee vaart, transport, economie, ba sisonderwijs en gezondheids zorg. Zuidzande ROMMELMARKT - De Zuid- zandse Dorpsraad houdt zater dag 27 september een rommel en hobbymarkt op het school plein van de plaatselijke basis school. Als de weersomstan digheden het buitengebeuren niet toelaten worden de activi teiten gehouden in de nabijge legen gymzaal. Men begint om 10.00 uur, terwijl rond 16.00 uur het einde is gepland. Sas van Gent EXPOSITIE - In de burgerzaal van het stadhuis te Sas van Gent houden twee kunstenaars van 4 tot 7 oktober een exposi tie. Er zijn schilderijen te zien van G. Kalle uit Zelzate en pot ten en vazen van J. Fleur. De officiële opening is om 10.30 uur door wethouder L. Maqui- nie. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid zande - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter P. de Bruyckere, tel. 0117-45555. Axel en Zaamslag - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter J. Hoefman, tel. 0115-561555. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak za. 10- 10.30 u. en 17-17.30 u. en zo. 11.30-12 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vr. 18 u. tot ma. 8 u. dok ter H. van der Pas, tel. 0117- 301366. Breskens en Groede - Van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. dokter R. La- terveer, tel. 0117-381956. Spreek uur za. en zo. 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, tel. 0117-391366 of 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot ma. 8 u. dok ter A. Korstanje, tel. 0113-311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vr. 18 u. tot zo. 19 u. waargenomen door dokter R. Posthumus, tel. 0113-230318. Spreekuur spoedge vallen za. en zo. 10-10.30 u. en 17- 17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vr. 17 u. tot za. 19 u. waargenomen door dokter B. Schreur, tel. 0113-214373. Van za. 19 u. tot zo. 19 u. door dokter D. Thijssen, tel. 0113-214373. Spreekuur spoedgevaUen za. en "2tx>l4)-10.30 u. enT7-17(30 R. Hansweert, Yerseke en Kruinin- gen - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. huisarts te Yerseke, tel. 573520. Spreekuur spoedgevallen za.en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 u. Bood schappen indien mogelijk voor 10 u. Krabbendijke, Waarde en Ril- land-Bath - Van vr. 18 u. tot zo. 22 u. dokter J. Kuyl, tel. 551343. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 uur. Boodschappen indien mogelijk voor 10 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter F. Helmers, tel. 0114-681277. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vr. 17.30 u. tot ma. 8 u. waargenomen door dokter A. v.d. Vlugt, tel. 0113-58123 (boodschappen tussen 9 u. en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter v. Berkel en dokter v.d. Mee, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 11 u. en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vr. 18 u. tot ma. 8 u. dokter Feyen. Centraal tel. weekenddiensten 0115-452525. Visites aanvragen 9 u. en 10 u. Spreekuur spoedgeval len za. 10 u. uur op Bolwerk Oran- 3e 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, tel. 0115- 441255. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. 12 u. op Julianaln. 2, Hoek. Terneuzen - Van za. 8 u. tot zo. 8 u. dokter H. Nijsten en dokter H, Zuiderbaan, tel. 0115-612324. Vari zo. 8 u. tot ma. 8 u. dokter H. Me- ijerinck, tel. 0115-613768. Spreek uur spoedgevallen za. en zo. 11.30 u. en 17 u. Terneuzen - Broomchemie, ver sterkt met NeVoBo-speler Jan Pleyte, die zonder meer een aanwinst bleek, versloeg met 3- 0 CIS (15-12, 15-12, 10-4). Dit in de eerste klasse A van de Ter- neuzenze bedrijfsvolleybalcom- petitie. Met name aanvallend kwam CIS veel te kort en als het al liep stuitten de aanvallen op het huizenhoge blok van Broomchemie. Dees 1 herstelde zich na het verhes van vorige week. Nog steeds niet spelend in de sterk ste opstelling won het toch met 3-0 van V&V (15-3, 16-14, 15- 6). Een altijd moedig vechtend A&A 1 was kansloos tegen een volledig Dow 1, met als uitblin kers Wim Gort bij A&A 1 en Wilmar Wullums bij Dow 1Het werd 0-3 (6-15, 5-15, 3-15). OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse B: Aster 1-Neelemans 0- 3 (2-15, 5-15, 8-15), Foaks 2-Pannen- schuur 1-2 (10-15, 9-15, 15-2), De Pooter-PSOVZ 1 2-1 (6-15,15-10,14- 11). Tweede klasse A: Deltan 1-Meesen 2- 1 (15-7, 15-7, 12-14), NHI-Dow 2 2-2 (6-15, 8-15, 15-7, 11-3), Tevore-De Hoop 1-2 (15-13,0-15, 8-15). Tweede klasse B: Gemeente 1-Deltan 2 2-1 (13-15,15-13,12-4), A&A 2-Ra- bo 2-1 (5-15, 15-10, 12-7), Auberge des Moules 1-PSOVZ 2 0-2 (12-15, 11-13). Derde klasse A: VC Schelde-Dees 2 0- 3 (3-15,4-15, 6-15), Dow 3-Cijsouw 3- 0 (15-13,15-3,15-0). Derde klasse B: Aster 2-Auberge des Moules 2 0-3 (10-15, 8-15, 9-15). STANDEN Eerste klasse A: Broomchemie 3-9, Dees 1 3-6, CIS 4-5, Foaks 1 2-4, V&V 3-4, Dow 1 3-4, A&A 1 3-1. Eerste klasse B: Pannenschuur 4-10, Neelemans 4-7, De Pooter 3-5, Foaks 2 3-5, Aster 1 3-3, PSOVZ 1 3-2, Ver- vaet 2-1. Tweede klasse A: NHI 3-7, De Hoop 3-6, Deltan 1 3-6, Dow 2 3-5, Echo/Audio 3-4, Meesen 3-3, Tevore 4-3. Tweede klasse B: PSOVZ 2 3-8, A&A 2 3-6, Auberge des Moules 1 4-6, Ge meente 1 3-5, Rabo 3-3, Deltan 2 4-3, V&SH 2-2. Derde klasse A: JTA 3-9, Dow 3 3-6, Dees 2 3-6, Foaks 4 2-3, Zeeland Se aports 3-3, Cijsouw 3-2, VC Schelde 3-1. Derde klasse B: Auberge des Moules 2 4-11, Foaks 3 3-4, URS 1-2, B&S 2-2, Aster 2 2-2, Gemeente 2 2-1. Van onze verslaggeefster IJzendijke - Het Bestuurlijk Overleg Duurzaam Veilig West- Zeeuws-Vlaanderen inventariseert op dit moment alle proble men die inwoners en maatschappelijke organisaties hebben te gen het verkeersveiligheidsproject. Projectleider A. de Jong stelt dat het Overleg eind volgende maand met concrete voorstellen komt om de problemen op te lossen. Het projectbureau Duurzaam Veilig gaat onder druk van de be volking dus door de knieën. Het project wordt in grote lijnen aan gepast aan de plaatselijke wen sen van de bevolking. De in spraakprocedures worden uitge breider van opzet en de commu nicatie wordt verbeterd. Projectleider A. de Jong vertelt dat op dit moment druk wordt overlegd met enkele West- Zeeuws-Vlaamse maatschappe lijke groeperingen. „We gaan meer rekening met elkaar hou den. Er zijn veel vragen die moe ten worden beantwoord en daar zijn we druk mee bezig. Er be stond tot nu toe de indruk dat we als projectbureau precies wisten wat we zouden doen. Het uitvoe ren van een puur theoretisch con cept, maar zo werkt het dus niet in de praktijk. Het gaat hier om een demonstratieproject, we zijn hier nu anderhalf jaar mee bezig en we hebben nu wel geleerd wat we wel en niet kunnen doen. Er zal beter naar de mensen geluis terd moeten worden, de verschil lende deelprojecten moeten beter worden afgestemd op de omge ving en dat gaan we dan ook doen," aldus De Jong. Het Bestuurlijk Overleg komt 8 november in een extra vergade ring bijeen om de oplossingen te bespreken en afspraken te maken over de verdere koers van het project.

de Stem | 1997 | | pagina 17