neemt toe in St.-Jansteen Raad Hulst schort debat over 'geklungel' met leerlingenvervoer op Verkeersdruk 'k geen geld heb kan ik niet veel' UITSLAGEN DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS 6D66: 'Dorpsplannen zijn een zoethoudertje' Saar ABRAHAM kSTEM ZEELAND C2 Goedemorgen Pa [Dorpsraad trekt aan de bel Afgeslankt programma en populaire producties in Den Dullaert DE STEM bellezerscontact Terhole Toepers houdt wedstrijden trucktrekken 'Ambtenaren klussen niet in werktijd' Hulst Fiets voor jubilerende wethouder Drie jaar voor twee overvallen I I I I I VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1997 r al 40 jaar bij Lindhout een enorme prestatie' Therry en Marco L onze verslaggever lflulst - De Hulster gemeente raad heeft gisteren het feestje Ld het twintigjarig wethou- Jjasjubileum van G. van de Lorde niet willen bederven Let een ellenlange discussie Ler het leerlingenvervoer. Ine politieke messen waarmee ■verschillende fracties wethouder lr Weemaes te lijf wilden gaan, ■werden na enige schermutselin- Het is echt waar: over 20 jaar ziet deze dame H.G. De Feestgangers i® Hartelijk Gefeliciteerd Cobv. Bianca, llona Op 19 september 1997 door tgv.kand.deurwaa der Mr. A.J.M. Smits ui! gebracht een exploot te verzoeke van de coöperi tie Coöperatieve Rabo bank Baarle-Nassau Omstreken B.A., gevestig en kantoorhoudende Baarle-Nassau, te dez< zake woonplaats kiezenc te Oosterhout aan de Hei vel 5-7 ten kantore van c advocaat en procureur M D. van der Pol, bij wei exploot is betekend aa Corneille Francois Lou Guileilmus Marie Tilliev voorheen wonende Kaatsheuvel gemeen' Loon op Zand, thans zon der bekende woon- of ve: blijfplaats zowel in a buiten Nederland, grosse van een vonnis op december 1996 door Arrondissementsrecht bank te Breda gewezen bij welk exploot de geri quireerde bevel is gi om aan de inhoud v« voormeld vonnis te vo doen en voorts te betale de bedragen zoals vermei in het onderhavige ei ploot. Een afschrift va dit exploot kan worde verkregen bij de in hooft dezes genoemde advocaat Gerechtsdeurwaarders kantoren Pieters, voeten, Uitdehaa Nieuwe Boschstraat 24, 4811 CX Breda er dan 11.000 ha natuur heeft Brabants Landschap al aan gekocht en beheert ze voor u en uw kinderen! ---in wandel- en en jeugdbijlage museum in Tilburg. Brabants Landschap e gen opgeborgen tot de volgende raadsvergadering Aanleiding voor de discussie wa ren de tegenvallende kosten voor het leerlingenvervoer. Omdat een offerte niet goed genoeg is bestu deerd is een aanvankelijk bere kend voordeeltje inmiddels hele maal teniet gedaan. De gemeente had voor het leer lingenvervoer drie offertes ge vraagd en koos daarbij voor het vervoersbedrijf ZWN, omdat die stukken goedkoper was. Een week na de gunning van de op dracht bleek echter dat in de ZWN-offerte twee ritten richting Middelburg niet waren opgeno men. Een jaarlijkse kostenpost van 69.000 gulden, liet wethou der Weemaes de raad gisteren weten. De gemeente kon echter niet meer terug. Dat betekent dat ZWN het aangeboden leerlingen vervoer uitvoert en dat plaatselij ke taxibedrijven nu de ritjes naar Middelburg verzorgen. De kwestie was voor J. van Eek (CDA) reden om fors van leer te trekken over de gang van zaken. Hij schetste dat het met de offer tes en de besluitvorming hele maal niet in de haak was en had er maar één woord voor over: 'ge klungel'. Maar geklungel dat de gemeente wel flink wat geld kost. Dat constateerde ook F. de Vries (onafhankelijk raadslid), al goo chelend met bedragen en datums. A. van Duyse (Groot Hulst/Ge- menschappelijke Belangen) zei 'verbijsterd' te zijn. Weemaes gaf toe dat er een 'blun der' is gemaakt, maar dat daarna alles gedaan is om de schade zo veel mogelijk te beperken en de kwaliteit van het leerlingenver voer te handhaven. In zijn uitleg over de gang van zaken roerde de wethouder een brief aan, waar van de raadsleden niets wisten. Reden voor W. Kayser (WD) om voor te stellen het punt een maand op te schuiven. „In die tijd kan de raad dan alle nog ontbre kende stukken krijgen." Ook Van Eek voelde daar wel voor, te meer omdat er na de raadsvergadering voor zijn frac tiegenoot wethouder Van de Voorde een feestje was georgani seerd. „Daarom willen we de avond niet bederven," vertolkte Van Eek de mening van de raad. Yai onze verslaggever Sint-Jansteen - De verkeersdruk in Sint-Jansteen, en dan met name het zware verkeer, dreigt onaanvaardbare proporties aan te nemen. Dat is de mening van de Dorpsraad Sint-Jansteen, die zelf ook weinig oplossingen ziet voor de problemen. ral de Verrekijker wordt gi gantisch overbelast door zwaar rerkeer," stelt voorzitter F. de Maat. „De bewoners klagen er en been over." Het gaat vooral om door de straat razende vrachtauto's en trekker-combina ties die van en naar een nabijgele- aardappelbedrijf moeten. Daarnaast wordt de Verrekijker vrachtverkeer intensief ge bruikt als sluiproute, nu er ge werkt wordt aan de Rijksweg. Verrekijker .De Verrekijker is zo'n beetje een parallelweg van de Rijksweg ge worden," zegt mevrouw L. de Vis servan verkeerscommissie van de raad. „Het is een jonge wijk iet veel spelende kinderen op de Als je dan ziet met wat voor snelheden die zware joekels hier voorbij komen is dat soms angst- gend." Vanuit de dorpsraad is al eens bij het bedrijf aange- maar daar komt men niet verder dan de mededeling 'we noeten toch ergens langs'. „En kan ik best begrijpen," zegt mevrouw De Visser. „Maar laat ze (an hun rijgedrag aanpassen. Voertuigen van vlasbedrijven, an jer zwaar verkeer, zelfs vrachtau to's die naar Neckermann moeten en eigenlijk die route niet mogen men. Het komt allemaal door de Verrekijker." Een andere 'black spot' is de Wil- lelminastraat. Die wordt een aan tal keren per dag volledig geblok keerd door grote vrachtauto's die bij een handel in tractoronderde- b moeten zijn. „Voeg daarbij de ïïachtwagens die bij de dranken- gmothandel moeten zijn, vlassers in het gewone doorgaande ver- EDITIE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: 076 - 5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. 'edacteuren: Frank van Cooten, Dank Deij (plv. ed.chef), Sein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Cees Maas Iprovincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, la* 0114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 (zondag 0115 - 645753). Advertenties: Holst, Baudeloo 16,4561 ES. Detailhandels-, diensten-, B-to-B-, oitgaans- en toerisme-advertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. arriilieberichten, dankbetuigingen en Poorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340. ersoneels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242. nroerend goed-, financiële diensten- en vervoersadvertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771 Telefonische openingstijden: Rubrieksadvertenties, familieberichten, dankbetuigingen en geboorte- ™vertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Overige advertenties: fandag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. Mder .jv'SH'lïoiitlfachten worden uitgevoerd »«Vito,m,"mgïaïde al9em®ne voorwaarden Ü»u ppi' Zuidwest-Nederland B.V. regelen voor het advertentiewezen. keer en dan is de chaos compleet. Regelmatig staat het verkeer er helemaal vast en het wordt steeds erger." Positief Volgens wethouder G. van de Voorde zijn de problemen bij de gemeente Hulst volledig bekend. „De drukte in de Verrekijker is van tijdelijke aard. Tegen Kerst mis is het werk aan de Rijksweg klaar. Ik weet dat Rijkswaterstaat er alles aan doet om alles in zo goed mogelijke banen te leiden, maar je kunt nou eenmaal geen omelet bakken zonder een ei te breken." Wat de Wilhelminastraat betreft denkt de wethouder dat de situa tie zal verbeteren als de verbou wing van het onderdelenbedrijf gereed is. „Tenminste, dat is ons verteld." De wethouder ziet aan de proble men toch nog een positieve kant. „Vroeger werd er veel te hard ge reden in de Wilhelminastraat, maar daarover krijgen we nu in elk geval geen klachten meer." Van onze verslaggever Terhole - In Terhole worden mor gen voor de vierde keer truck- trekwedstrijden gehouden. De organisatie is in handen van de biljartclub Terhole Toepers. Deelnemende teams, die uit vijf personen moeten bestaan, kun nen zich inschrijven in vijf cate gorieën: dames, heren, mix, jeugd tot en met 12 jaar en 'buiten cate gorie'. Daaronder vallen alle deelnemers die niet in de eerste vier categorieën passen. De wed strijden worden gehouden in de Hoofstraat, waar om 13.45 uur het officiële startsein klinkt, mu zikaal begeleid door de Droolse Blaaskapel. In de pauze verzorgt de politiehondenvereniging Seaf- tinghe een demonstratie. Tijdens de wedstrijden is de EH BO aanwezig om eventuele bles sures te verzorgen. Ook aan de inwendigemens is gedacht. Er komt een terras met tap, frituur en koffiebar. Voor de jeugd tot en met 12 jaar is er een gratis atten tie. Voor inlichtingen en inschrijving kan iedereen terecht bij J. Schoonenberg in de Hoofstraat 44 (0114-313537) of mevrouw W. Koolmees aan de Notendijk 16 (0114-310617). Van onze verslaggever Hulst - De ambtenaren van de Hulster afdeling stads- en dorps ontwikkeling (SDO) klussen be slist niet bij onder werktijd. Wethouder G. van de Voorde be nadrukte dat gisteren tijdens de raadsvergadering. Dat ambtenaren een zakcentje bijverdienen door bouwtekenin gen voor derden te maken is ge bleken uit een onderzoek door de inspectie Ruimtelijke Ordening. Tijdens de vergadering van de commissie Algemene Bestuurlij ke Zaken' antwoordde burge meester A. Kessen op vragen in die richting dat dit ook onder kantoortijd gebeurde. Dat is dus niet het geval, zo klonk het giste ren. „Ik ben gelukkig met de me dedeling van de wethourder," be toogde F. de Vries (onafhankelijk raadslid). „En ik had eigenlijk ook niet anders verwacht. Gezien in dat licht vind ik het antwoord in de commissie ABZ nogal on zorgvuldig." "Daar," reageerde burgemeester Kessen, „nemen we notie van." De musical 'Oh Johnny' met Rob de Meeberg als Johnny Jordaan. Door Jeanette Vergouwen Hulst - Den Dullaert in Hulst biedt het publiek in het sei zoen 1997-1998 slechts een reeks van zeven evenementen voor volwassenen en vier voorstellingen voor de jeugd aan in Grote zaal of Noordhal en drie muziekrecitals in de Baudeloozaal. Ongeveer de helft van voorgaande jaren en de populaire producties blij ven troef. Na de vraag of het publiek Den Dullaert in de steek laat, schudt directeur Guido de Croock heftig zijn hoofd. „Dat denk ik niet. Het schoentje knelt elders. De publie ke belangstelling is de laatste ja ren flink gestegen van 6000 in het seizoen 94-95 naar 7000 in 95-96 en zelfs 8100 in het afgelopen sei zoen. Het ligt zeker niet aan het publiek, maar als ik geen geld heb, kan ik geen programma ma ken." De gemeente Hulst verstrekt 52.000 gulden en daar moet het hele uitprogramma mee bekos tigd worden. „Het onderzoek, dat in opdracht van de gemeente is uitgevoerd, heeft bewezen dat dit op zijn minst verdubbeld moet worden. Niettegenstaande de goede recette van vorig seizoen, zijn de kosten van de voorstellin gen zo gestegen dat de 52.000 niet dekkend waren. Er is nu een te kort van 48.000 gulden en dit be drag moet in de komende twee ja ren weggewerkt worden. Van daar het afgeslankte programma. Als de subsidiesituatie positief verandert zit er in het seizoen 98- 99 natuurlijk meer muziek." Geen risico Den Dullaert probeert al enkele jaren om met een combinatie van populaire producties en hoog staande kwalitatieve evenemen ten het publiek naar de zalen te krijgen. Dit jaar is er duidelijk gekozen voor niet al te risicovolle producties en heeft Uit Hulst ook geluisterd naar de uitdrukkelijke wensen van het publiek. „De smaak van het publiek is veran derd, mensen vragen om meer show, meer afwisseling en meer waar voor hetzelfde geld. Telev isie is en blijft een concurrent, maar dit medium is nodig want ■het maakt ook de publiekstrek kers. Zo hebben we vorig seizoen Marco Borsato en Clouseau naar Hulst gehaald' en dit jaar dus Frans Bauer, de musical Oh Joh nny en daarnaast nog BZN, Wil lem Vermandere en de Nieuwe Snaar." De musical Oh Johnny is een pro ductie die goed is voor een lach en een brok in de keel. De volks zanger herleeft op 3 okTober in Hulst en het is heerlijk nostal gisch om figuren als tante Leen, Wim Sonneveld, Willy Alberti en anderen weer eens op het podium te zien. Het geheel is een boeien de biografische schets en een mooie impressie van die tijd. Harry Sacksioni is een meester op de gitaar. Hij is op solotour en brengt zijn nieuwste solopro gramma op 10 oktober. Willem Vermandere brengt zijn literaire teksten verpakt in knappe melo dieën en ook vertelt hij vol humor over het leven. Een muzikaal talent dat behalve muziek maken ook een brok le venswijsheid overbrengt (22 no vember). Een dansproductie zit er dit sei- Willem Vermandere zingt, speelt en spreekt. FOTO DEN DULLAERT Om 20.15 UUT. FOTO MARCO BAKKER zoen niet bij. „Jammer want daar is in Hulst wel publiek voor. Het gezelschap van Aimé de Lignière kon echter niet en een andere groep van die kwaliteit kost te veel geld. Ook het Echt Ant- waarps Theater is er deze keer niet bij. Dit komt omdat ze een jaar lang geen reisvoorstellingen verzorgen. Er is slechts één to neelvoorstelling Schroom: een vrolijke theatersolo naar Roald Dahl door Pol Goossen (13 de cember)." De jongens van De Nieuwe Snaar brengen Famineurzeven, een mix van muziek en variété in maart en BZN viert zijn dertigjarig ju bileum en komt voor de tiende keer naar den Dullaert. Omdat er steeds jongere kinderen naar de jeugdvoorstellingen ko men heeft Uit Hulst gekozen voor tweemaal muziektheater en tweemaal poppenkast. Jeugd theater Het Appeltje speelt het theatersprookje naar Belle en het Beest, Jeugdkomedie Amsterdam brengt 'Ik wil hier weg' (novem ber en maart), de poppenkast wordt verzorgd door Theater Tierlantijn (Het huisje in het bos) en Theater Opgepast dat Spiegel tje Bijdehand speelt, (januari en maart). Recitals De muziekrecitals in november, december en februari brengen kwalitatief goede musici op het podium in de Baudeloozaal. Lau reaat van het Scheveningen Con cours, Bas Verheijden (piano), opent de reeks met werken van Schumann, Schubert en Ravel. Het Nederlands Gitaarduo speelt werken van Sor en Otte en bege leid de sopraan Marjan Kweksil- ber in werken van Rodrigo, cas- telnuovo-Tedesco en De Falla. Het slotconcert wordt door nie mand minder dan klarinettist Walter Boeykens verzorgd. Sa men met een strijkkwartet speelt hij het klarinetkwintet van Brahms en werken van Spohr en Dvorak. Het slotconcert is in sa menwerking met Musica Flandri- ea. De avondvoorstellingen beginnen Koersbal Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. B. de Vrieze/L. Boon, 2. M. Meijs/T. van Damme, 3. G. Pauwels/L. Smol ders. St.-Jansteen - De Waraijde, KBO: 1. Th. Kints, 2. A. van Remoortere, 3. C. Verweij. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1:1. mevrouw De Block/C. Bertram, 2. me vrouw Govaert/E. Blommaert. Mat 2: 1. mevrouw Pieters/E. Jonkers, 2. me vrouw Heye/A. de Windt. Mat 3: 1. mevrouw Baeyens/J. Warnier, 2. me vrouw De Baere/C. Baeyens. Sas van Gent - SAV, De Speye: 1. R. Willems/J. van Overloop, 2. A. Obrie/H. Obrie, 3. L. van de Sluis/L. Taelman, Heikant - KBO, 't Heike. Mat 1: 1. O. Peeters-Pieters/A. Schout, 2. Y. van der Ha-Bral. Mat 2: 1. S. Govaert-van de Brande, 2. L. van Goethem-van Kerckhoven/E. Jonkers. Axel - De Halle, SWO, zes personen: 1. G. Navest, 2. J. Vercouteren, 3. J. Vos. Axel - Gregoriuscentrum, zes perso nen: 1. H. van Waas, 2. G. Braun, 3. G. Hylkema. Westdorpe - Zaal Concordia, achttien personen. Mat 1: 1. C. de Smet/F. Ver- hoosel, 2. M. Goethals/E. de Smet. Mat 2: 1. I. Goethals/H. van Waes, 2. R. van Hecke/G. Spuesens. Westdorpe - Zaal Concordia, zeven tien personen. Mat 1: 1. E. de Smet/E. Dhaene, 2. R. van Hecke/A. Sijnesael. Mat 2: 1. A .de Pachter/C. de Smet, 2. H. van Waes/A. Dobbelaar. Westdorpe - Zaal Concordia, 28 per sonen: 1. N. de Geus, 2. E. van Hecke, 3. L. Knuyt. Westdorpe - Zaal Concordia, dertig personen: 1. L. Elegeert, 2. G. de Vrie- ze, 3. Th. Bos. Kaartingen Hulst - De Blaauwe Hoeve, zestig personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. mevrouw Gijsel, 3. P. de Caluwé. Hulst - KBO, De Lieve, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Dorselaer, 2. mevrouw Dumez, 3. mevrouw Heir- man. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 44 personen. Bieden: 1. I. dé Winkel, 2. W. WApers, 3. J. Remortel. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2 mevrouw De Wit, 3. R. de Vos. Nieuw-rNamen - Zaal St.-Cecilia, 37 personen. Bieden: 1. J. Vonhout, 2. P. Haulez, 3. P. Praet. Jokeren: 1. R. Sponselee, 2. mevrouw Haulez, 3. I. Inghels. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 24 personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. Th. Bolssens, 3. G. de Bruin. Jokeren: 1. J. van Kerkhoven, 2. M. Picavet, 3. A. de Beer. Axel - De Halle, SWO, 24 personen. Bieden: 1. R. Lindhout, 2. C. Verschel ling, 3. E. Elenbaas. Jokeren: 1. me vrouw Van de Bosch, 2. J. de Poorter, 3. R. Sponselee. Axel - Gregoriuscentrum, 22 perso nen. Jokeren: 1. A. Verschuren, 2. G. Martinu, 3. J. Haaa. Axel - Gregoriuscentrum. Bridgen: 1. N. Kock-T. de Waele, 2. J. Dooms-H. Herrebout, 3. A. Riemens-J. Not- schaele. Hengstdijk - Camping De Vogel, 32 personen. Bieden: 1. mnevrouw Hoop, 2. mevrouw Poppe, 3. J.P. Jokeren: 1. mevrouw Codier, 2. J. Mostman, 3. H. Westerlaken. Hengstdijk - Camping De Vogel, 28 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. G. de Schepper, 3. J. Boogaard. Jokeren: 1. M. Bone, 2. mevrouw Van Campen- hout, 3. P. de Ley. Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak, 33 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw De Rijk, 3. M. Am- brosini. Bieden: 1. H. Buijze, 2. C. de Deijn, 3. W. Naeye. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, vier de wedstrijd van eerste clubcompeti tie. Groep A: 1. echtpaar Burger, 2. Ramondt-Lichteveld, 3. echtpaar Sandrini. Groep B: 1. echtpaar Yse- baert, 2. Dekker-Kooien, 3. echtpaar Otto. Groep C: 1. Zorge-Van der Wagt, 2. Kavelaers-Van Alphen, 3. echtpaar Bayle. Schietingen Ovezande -- Zeelandia, staande wip pen. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Ver- meule, Edele Handboog; tweede hoge vogel: L. Rentmeester, eerste zij vogel: E. Rentmeester, tweede zijvogel: D. Boonman, allen Willem Teil; derde zijvogel: M. Oosthoek, Concordia; grootste aantal (7): A. Rijk, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Rentmees ter, tweede hoge vogel: F. Rentmees ter, Willem Teil; eerstè zijvogel: A. Rijk, tweede zijvogel: J. Rentmeester, derde zijvogel: J. van Steenbergen, beiden Willem Teil; grootate aantal (7): J. Doene, Victoria. MUZIEK ZEELAND Zeeland Nazomer Festival - thea ter, muziek, beeldende kunst en toeristische uitstappen ZEEUWS-VLAANDEREN Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren - thema: Muziek, spiegel der kunsten - kerken en zalen in de 7 gemeenten - middag en avondcon certen DIVERSEN KLOOSTERZANDE Bamisfeesten - kermis, feesttent, diverse spelen - Cloosterstraat eri rond molen - hele dag (t/m 30 sep) Tiroleravond - survivalwedstrijd en Alte Kameraden - Bamistent - vanaf 19.30 uur Kaarting - zaal Rozenhof - 13.30 uur CLINGE Bieden - Malpertuus -13.30 uur Bingo - KBO - Malpertuus - 13.30 uur NIEUW-NAMEN Bezoekerscentrum Saeftinghe - dagelijks 10.00-16.00 uur - maan dag gesloten AXEL Expositie - Johnny Beerens - Wer ken in weer en wind - streekmu seum Het Land van Axel - 13.30- 17.00 uur (woe t/m zat, t/m 3 okt) Kaarting - De Boemerang - 20.00 uur TERNEUZEN Expositie - Wintersport - ivm Jaar van het Reizen - ism Interver - open bare bibliotheek (t/m 11 okt) WESTDORPE Gymnastiek voor vrouwen - Concordia -13.30 uur SLUISKIL Jongerenroos Spelbak - Meulen- gat - 20.00 uur GRAAUW Spelenmiddag - KBO - Gemeen schapshuis -14.00 uur ST.-JANSTEEN Prijskaarting - café De Kroon - 14.00 uur ZEEUWS-VLAANDEREN Kinderboekenweek - thema vroe ger in kinderboeken - openbare bi bliotheken - normale openingstij den Kustrit - puzzelrit voor automobi listen en fietsers, wedstrijd en be ginnersklasse - dagelijks te rijden - routeboeken bij hotel De Zwaan in Zuidzande en VW Cadzand (t/m 29 sep) FILMS GOES Grand Theater - 19.00 en 21.30 uur The lost world HULST Koning van Engeland - 19.30 uur Men in black 19.30 uur Nothing to lose 19.30 en 22.00 uur Bean 19.30 en 22.00 uur Conspiracy theo ry 19.30 en 22.00 uur Face/off 19.30 en 22.00 uur The lost world 22.00 uur Mimic 22.00 uur Absolute power BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 en 22.30 uur Scream 20.00 en 22.30 uur Marvin's room 20.00 en 22.30 uur Face/off 20.00 en 22.40 uur Contact GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Be an 20.00 uur The English Patient 14.30 uur Lady en de vagebond 14.30 en 17.00 uur Murder at 1600 17.00, 20.00 en 22.30 uur Night fal ls on Manhattan 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur Liar Liar 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Volcano 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Scream 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Men in Black 20.00 en 22.30 uur Conspiracy Theory 22.30 uur Addicted to love 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Hombres Complicados 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur 187 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Contact KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Face/off 20.00 en 22.30 uur Bean 20.00 uur Conspiracy Theory 22.30 uur Air force one (premiere) 20.00 en 22.30 uur Contact Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Clinge OUD PAPIER - De voetbalver eniging Clinge haalt morgen vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. REISJE KVO - Donderdag 2 oktober maakt de KVO een reisje naar Middelburg. Het vertrek is om 07.45 uur vanuit Axel en om 08.00 uur vanuit Hulst. Om 09.30 uur wordt een bezoek gebracht aan de Sta tenzaal van de Provinciale Sta ten van Zeeland in de Abdij, om 13.15 uur onder begeleiding van twee gidsen aan het histo rische centrum van Middel burg en om 15.15 uur aan de Boonman's Wijnmakerij in Nieuwdorp. Daarna is er nog de mogelijk heid om even te gaan winkelen in Goes. Van onze verslaggever Hulst - „Ik heb het gevoel dat dorpsplannen een zoethoudertje zijn om de dorpsraden rustig te houden." D66-raadslid T. Blommaert deed die ontboezeming gisteren tijdens de Hulster raadsvergadering. Daar kwam het dorpsplan voor Clinge aan de orde. „Allemaal mooie plannen," betoogde Blom maert, „maar in de praktijk komt er weinig van terecht." J. Habraken (PvdA) opperde om de dorpsraden goed uit te leggen wat er op korte termijn wel en niet gerealiseerd kan worden. „Die duidelijkheid is erg belangrijk om een goede communicatie met de dorpsraden te behouden." Hulst - Wethouder G. van de Voorde van de gemeente Hulst kan voortaan op een splinternieuwe fiets van huis naar het stadskantoor pedde len. Hij kreeg het rijwiel gis teravond cadeau ter gelegen heid van het feit dat hij twin tig jaar wethouder is. Boven dien was hij gisteren precies 33 jaar raadslid. Van de Voorde wilde aan zijn jubileum eigenlijk geen aan dacht besteden, maar achter zijn rug om was er gisteren na de raadsvergadering toch een bescheiden feestelijke bijeen komst georganiseerd. Daarbij moest de wethouder veel waarderende woorden over zich heen laten komen. Ook de Hulster entertainer Frans de Schepper zorgde nog voor een ludieke actie. Wethouder P. Weemaes verzeker de dat dorpsplannen zeker geen zoethoudertje zijn. Hij wees erop dat er Nieuw-Namen heel wat van het dorpsplan is uitgevoerd, even als in Graauw en Heikant. „En ook in Clinge is ruimte om het een en ander te doen. Daar zijn we trouwen al mee bezig." Wat Clinge betreft informeerde H. Neefs (Groot Hulst/Gemeen schappelijke Belangen) of er al wat bekend is over de locatie van de nieuwe school en of ook de in woners daarover mogen meepra ten. Weemaes legde uit dat op dit moment een werkgroep bezig is alle aspecten van de nieuwe school te bekijken. „Eind dit jaar verwacht ik meer duidelijkheid," zei hij. „Over een locatie hebben wij zelf geen uitgesproken me ning," aldus Weemaes nog. „Dat is een zaak voor het schoolbe stuur, want die moet straks het gebouw gaan beheren." Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 31- jarige Vlissinger E. van R. con form de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar waarvan een jaar voorwaardelijk en opname in een afkickcentrum. Van R. pleegde op 17 juni een overval op een friteszaak ging er met circa 500 gulden vandoor. Enkele dagen later probeerde hij een supermarkt te beroven. Vol gens Van R. was de eerste overval gepleegd als een 'roep om hulp'. De tweede overval pleegde hij om op die manier snel een drugs schuld te kunnen aflossen.

de Stem | 1997 | | pagina 15