Groen licht mor proef met heroïne Meer dan 22.000 m2 woomdeeën. A.M.R. Opnieuw arrestaties in zaak Juliet-bende n 202 dei Stem Tk j 'V| Stones starten nieuwe wereldtournee ABN Amro stelt beursintroductie Holec uit Van Vollenhoven wil aparte minister voor veiligheidszaken AGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N D fVD laat bezwaren vallen I Meubelstoffering Peter Rjjnders. 1 Ireda, tel. 076-521 Kleintje «"-si 6 Historisch' akkoord over N oord-Ierland Oosterhouter opgepakt voor brandstichtingen Dolf Brouwers (85) overleden PvdA weer de grootste in peilingen reeds UO Vjwi DE STEM 710311 000218 I I I I I 4?e JAARGANG DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 2 KATERNEN OeBinnenkrant Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland UitGids jIV-programma's A2 A3/A4 A5 A6 A7 B1 t/m B4 C1 t/m C4 D1 t/m D5 D5 Fysiek sterk Groningen bedwingt NAC («onze Haagse redactie lh Haag - Een ruime meerderheid van de Tweede Kamer is gisteren akkoord gegaan met een experiment om vijftig langdu- rig verslaafden onder strenge controle gratis heroïne te ver- Bkken. De WD, die de meeste kritiek had op het plan, liet de anvankelijke bezwaren varen. Het CDA blijft zich tegen de roef verzetten. experiment begint op z'n >st in mei 1998. Het is nog it bekend in welke gemeente de pf wordt gehouden, it is de bedoeling dat uiteinde- jk250 verslaafden meedoen aan ^wetenschappelijk experiment. Verstrekking aan de vijftig ver en is bedoeld als een 'voor die drie tot zes maanden at duren. Voordat het experi- fflt op grotere schaal wordt sortgezet, worden de opgedane raringen uitvoerig geëvalueerd, kt gebeurt in het najaar van E Jtonderzoekers zullen vooral kij- I naar de medische gevolgen, itie, justitie en de betrokken ugemeesters kijken naar de ef- irtenop overlast en criminaliteit. ffl-Kamerlid Van Blerck in ruil voor het staken van aar verzet, af dat ook de Tweede imer bij deze evaluatie wordt 'tokken. De WD behoudt zich Idrukkelijk het recht voor om op tond van de opgedane ervarin- ®de uitbreiding van het experi- fflt alsnog tegen te houden, ijdens de eerste fase van het ex- ptaent krijgen de vijftig ver fden onder medisch toezicht toïne. Tegelijkertijd krijgt een utrolegroep van honderd ver fden het vervangingsmiddel «thadon. Na de 'voorfase' en de 'duatie is het de bedoeling het speriment uit te breiden tot 250 (ADVERTENTIES) B BREDA n 17 Baysi I p Een puzzelactie voor de lezers van De Stem en Brabants Nieuwsblad met een prijzenpakket t.w.v. ƒ25.000,-. Puzzelend door/uidwosf -[Sjrdi*rland "Tj 1 Tot en met 18 oktober kunt u iedere dag meedingen naar onder meer een gratis breedbeeld kleurentelevisie, een video camera, een multimedia- computer en vele andere fantastische prijzen. Zie elders in deze krant. 0 30 O Q.'ldero KMrtcho» Diunt Stofferingen! PPing PINGSBEDRIJF. 5657977/06-5278^ nieuw pluspunt in' reclame: bijdragë tot^Tii van uw doei- lezen u M 2 f -w jr f u«ari|vig bra Dar 6er> serie portretten j'an hef Brabantse "edriifsleven info: (013) 584 14 85 PAGINA Leon van Bon wint etappe Ronde Spanje 'Vervuiling in Zelzate niet verontrustend' PAGINA Helft minder ongevallen met fietsers PAGINA PAGINA AM7UUFtt.UK HOHOOH 1 Kunst geeft Smitschorre allure PAGINA -+<ó)- MIN./MAX. 9/22 findB Volop zon Gisteren had de zon veel problemen met de wolken. Van daag zal er weer volop zon zijn. De wind is zwak tot matig. Ook de volgende dagen houden we fraai nazomerweer. mensen die heroïne krijgen en vijfhonderd die het met methadon moeten doen. Als het experiment aantoont dat gecontroleerd heroïnegebruik gunstige effecten heeft voor zowel verslaafden als hun omgeving, kan de verstrekking een 'normale' medische verstrekking worden. Belfast (afp) - Na een dag van in tensieve onderhandelingen tussen katholieken en protestanten is gisteravond een akkoord bereikt over inhoudelijke onderhandelin gen over de toekomst van Noord- Ierland. De protestantse onder handelaars hadden moeite met de deelname van Sinn Féin aan de gesprekken, wegens de vermeende banden met de terreurorganisatie IRA. Hierover is een compromis bereikt. „Dit is een historische dag," verklaarde Sinn Féin-leider Gerry Adams. „Het is nu onze ge meenschappelijke verantwoorde lijkheid van de vrede een realiteit te maken." Het is de eerste keer sinds het begin van de burgeroor log in Noord-Ierland dat protes tanten onderhandelen met katho lieken. Ruim 35 jaar na hun bescheiden start in Engelse clubs zijn de Rolling Stones op het Soldier Field in Chi cago hun nieuwe wereldtournee 'Bridges to Babylon' begonnen. Mick Jaeger (54, foto), Keith Richards, (53), Charlie Watts (55) en Ron Wood (50) spelen de komen de weken in 33 steden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Daarna komt de legendarische rockband onder andere naar Europa. Het nieuwe album 'Bridges to Babylon' komt volgende week dinsdag uit. foto reuter Turkse winkels Breda Van onze verslaggeefster Breda - De politie heeft gisteren de 21-jarige M.C. uit Oosterhout aangehouden. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn ge weest bij de brandstichtingen op 3 augustus in twee Turkse win kels aan de Baliëndijk in Breda. De man is een vriend van één van de winkeliers. Het motief voor de brandstich tingen is nog onbekend. Racis tische motieven sluiten politie en justitie vooralsnog uit. De politie had de man al eerder gehoord, omdat hij regelmatig bij één van de winkeliers over de vloer kwam. Tijdens deze verho ren stuitte de politie op onduide lijkheden in zijn verklaringen. Het politie-onderzoek richtte zich aanvankelijk op de her komst van een aantal geheimzin nige telefoontjes, waarin een man om geld vroeg, en een groep je jongens dat kort na het uitbre ken van de brand in de omgeving van de Baliëndijk was gezien. Na verhoor bleek dat de jongens niets met de branden te maken hadden gehad. Verklaringen van buurtbewoners dat zij 'één of twee mannen' hadden zien weg rennen, gaf enkele weken later een nieuwe richting aan het on derzoek. Onbekend is of de aan gehouden Oosterhouter één van hen was. Morgen wordt de verdachte voor geleid aan de officier van justitie. De politie werkt nog steeds met zes man aan het onderzoek. Van onze verslaggever Amsterdam - De chemie tus sen ABN Amro en alles met een Begemann-geur lijkt ga rant te staan voor explosieve reacties. Gisteren moest de bank te elfder ure de rentree op de beurs van ex-Bege- mann-dochter Holec afbla- Deze uitzonderlijke actie was nodig, omdat er onvoldoende vraag naar de aandelen Holec bestond. Gisteravond maakte ABN Amro bekend dat Holec morgen als nog naar de vloer gaat. Er wor den ruim zes miljoen certifica ten geplaatst, slechts vijftig procent van wat oorspronkelijk de bedoeling was. De grootaan deelhouders UBS (Union Bank of Switserland) en het Britse pensioenfonds Cinven blijven door het gebrek aan belangstel ling op hun stukken zitten. Sa men hebben ze nog vijftig pro cent van het aandelenkapitaal in handen. De introductiekoers is verlaagd tot twintig gulden. De prijs van het aandeel lag aanvankelijk tussen de 21 en 25 gulden. De affaire is bijzonder pijnlijk voor ABN Amro. Twee jaar te rug begeleidde de bank de beursintroductie van het Nij meegse bedrijf Smit Transfor matoren, ook al een bedrijf dat het Begemann-concern moest verkopen toen het door de HCS- affaire ernstig in het slop raak te. Smit kwam enkele maanden na de beursgang al in de proble men, de koers kelderde en ABN Amro zag zich genoodzaakt om de aandelen van ontevreden be leggers terug te kopen. Volgens de Vereniging van Effectenbe zitters was de door ABN Amro gesteunde prospectus onverant woord optimistisch geweest. De zaak kostte de bank zestig mil joen gulden. Ondertussen proberen Bege- mann en ex-topman en ex- grootaandeelhouder Joep van den Nieuwenhuyzen de ellende van de afgelopen jaren te kapi taliseren met een beursgang van Begaclaim. Daarin is de vordering van 1,2 miljard gul den van Begemann en Van den Nieuwenhuyzen op de Staat on dergebracht en beleggers kun nen rechten op die vordering gaan verhandelen. De Bega- claim is gebaseerd op de schade die zou zijn geleden als gevolg van de HCS-(voorken- nisjaffaire. OP ECONOMIE - A6: Beleggen in Begadaim staat gelijk aan gokken Van onze Haagse redactie Ede - Mr. E van Vollenhoven, voorzitter van de stichting Maat schappij, Veiligheid en Politie, vindt dat er een aparte minister voor veiligheidszaken moet komen. De zorgen in de maatschappij over veiligheid op straat vragen daar volgens hem om. Bovendien zijn er zoveel lokale en regionale initiatieven op het gebied van veiligheid, dat een aparte minis ter zich daarmee moet bezighou den, aldus Van Vollenhoven op een symposium in Ede ter gele genheid van de Landelijke Vei ligheidsdag. Staatssecretaris Kohnstamm (Binnenlandse Zaken) wees er in een reactie op, dat het voorstel van Van Vollenhoven in de lijn ligt van een voorstel dat in het ontwerp-verkiezingsprogramma van D66 is opgenomen. Het gaat dan om het idee van D66 om een kernkabinet te vormen, met nog maar zeven tot negen ministers in plaats van de huidige veertien. Eén van die ministers zou bin nenlands bestuur en interne vei ligheid in zijn portefeuille moe ten krijgen. Kohnstamm liet in het midden of hij ook voor een aparte minister voor veiligheidszaken voelt als er geen kernkabinet komt. (ADVERTENTIE) WOONBOULEVARD POORTVLIET Vrijdag koopavond! Mis onze advertentie in deze krant niet! Dolf Brouwers, foto wfa Den Haag (anp) - De zanger en komiek Dolf Brouwers is dinsdagochtend in zijn woonplaats Den Haag over leden. Hij werd 85 jaar. Dolf Brouwers kreeg vooral bekendheid door zijn optre den als Sjef van Oekel voor de VPRO-televisie, in het be gin van de jaren zeventig. Daarna figureerde hij in an dere spraakmakende amuse mentsprogramma's. Brou wers begon zijn carrière als operazanger. OP BINNENKRANT - A2: 'Ach, die Van Oekel, die ben ik eigenlijk altijd geweest' Den Haag (anp) - Prinsjesdag en de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer hebben de PvdA geen windeieren gelegd. Uit de jongste peilingen blijkt dat de sociaal-democraten, ten opzichte van een week eerder, twee zetels winnen als er nu ver kiezingen zouden worden gehou den. De PvdA zou daarmee de grootste partij in de Tweede Ka mer worden. Volgens de peilin gen komt de PvdA uit op 41 ze tels, de WD op 39, een verlies van één zetel. D66 blijft vergele ken met de peilingen van een Week geleden staan op 18 zetels. Het CDA gaat in de peilingen te rug van 30 naar 29 zetels. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Breda - De politie van Breda heeft gisteren de 46-jarige A. van der. A. uit Breda aangehouden in verband met het omvangrijke onderzoek naar de zogenoemde Juliet-bende. De man wordt er van verdacht betrokken te zijn bij een roofoverval op een hasj transport van vijfduizend kilo in januari 1994. Het is de veer tigste arrestatie in het Juliet-onderzoek. zaak was vooral spraakmakend, omdat de bende de uiteindelijk door de politie inbeslaggenomen container diezelfde nacht nog uit een politieloods in Dordrecht ontvreemdde. Het Juliet-onderzoek is één van de grootste justitiële operaties van de laatste jaren in Neder land. Een aantal kopstukken moest zich eerder dit jaar al voor de Bredase rechtbank verant woorden. Enkelen van hen wer den, tegen alle verwachtingen in, vrijgesproken. Zij zullen zich nog voor het Gerechtshof in Den Bosch moeten verantwoorden. Naar nu pas bekend is gemaakt, hield de politie op 10 september in het kader van datzelfde onder zoek al de 40-jarige M.V. uit Stein aan. De overval begin januari 1994 op het drugstransport was één van de geruchtmakendste wapenfei ten van de bende, die gespeciali seerd was in gewelddadige en ge wapende berovingen op collega criminelen. Feitelijk was de rip- deal langs de snelweg bij 's-Gra- vendeel een mislukking, want de vrachtwagen met de container hasj bleek met geen mogelijkheid van zijn plaats te krijgen. De (ADVERTENTIE) Van Beethovenlaan 6, Roosendaal Tel. 0165-57 85 50 De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem, Uw abonnementskeuze is: een proefabonnement van 6 weken voor 31,- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt. Per maand d.m.v. automatische afschrijving.32,50* Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving93,50* Per kwartaal d.m.v. acceptgiro97,50 kiest voor automatisch betalen en ontvangt een Parkerpen- Naam:........'...a Adres......,.., Postcode:1Plaats: TelefoonBank/Gironr: Handtekening: HM Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling Lezerscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda rFiri

de Stem | 1997 | | pagina 1