'Handhaven in derde divisie' 4 Eerste divisie aantrekkelijk' 'Sfeer in de selectie is uitstekend' St Mannen Morres maken debuut in de derde divisie Volleybal van start Vainer Ludwi De Kikkers en Savok favorie Jan Schut trainer-coach van mannenteam van het Hulster Morres: DE STEM SPORT ZEELAND Morres-voorzitter en oefenmeester Ronald van Goethem: 'Spelers zijn zeer gretig' Competitie-indeling landelijk volleybal Guido de Beule, trainer-coach van eerste vrouwenteam Hulster Morres: Harry Poel gee Scheldesport uitstekende kam WS'92 rekent op handhaving Vrouwen YVC klaar voor echte werk in promotieklasse Competitie- indeling district Zeeland i i i i i DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 Van onze volleybalmedewerker Hulst - Morres komt in het nieuwe seizoen met het twee de vrouwenteam eveneens uit in de landelijke competitie. De Hulstenaren zullen onder leiding van Ronald van Goet- hem proberen flink wat pun ten bij elkaar te sprokkelen in de derde divisie. Vooral voor de continuïteit van de vereni ging een goede zaak dat er naast een ploeg in de tweede ook een team in de derde divi sie speelt. „Ik denk dat we ons met dit team moeten kunnen handhaven in de I derde divisie," zegt Ronald van Goethem enkele dagen voordat de eerste competitiewedstrijd wordt afgewerkt. Het tweede team van Morres is qua samenstelling behoorlijk ge wijzigd. Cindy van Goethem, Fie- ke Verschueren en Heidi Taelman kwamen over van het eerste team, terwijl Moniek Kerckaert terugkeerde na een blessure. Suada Eminovic verruilde Schel- desport voor Morres en daar is Ronald van Goethem zeer blij mee. „Suada ontwikkelt zich naar te vredenheid. Qua techniek en pas sing moet ze nog veel leren, maar ze gaat nog steeds vooruit. Onze doelstelling voor dit seizoen is zo leuk mogelijk te spelen. Met dit materiaal moeten we erin kunnen blijven. Ik heb geen flauw idee hoe sterk onze tegenstanders zijn, maar dat zien we wel als we ze ontmoeten," vervolgt van Goet hem. „We hebben drie vrouwen met ervaring in de tweede divisie en de rest weet wat het spelen in de derde divisie betekent. Ik heb op de trainingen al gezien hoe het moet. Fieke Verschueren zal eer ste spelverdeelster worden en Mi riam Rubbens is ook een goede spelverdeelster, maar is daar naast ook overal inzetbaar." Volgens van Goethem wordt er door zijn vrouwen hard gewerkt om klaar te zijn voor de competi tie. „Ze zijn zeer gemotiveerd en heb ben veel plezier in het spelletje. We hebben een goede aanval en veel slagkracht. Nu we een team in de derde divisie hebben is er ook aansluiting met ons eerste team en dat is voor de toekomst alleen maar goed," zegt van Goethem. „Drie speelsters hebben een stap je terug gedaan, maar dat heb ik dan liever dan dat ik ze voor de vereniging kwijt ben. De groep gaat goed met elkaar om en we willen er een leuk seizoen van maken. Ik ben wel een prestatie man, maar het moet dit seizoen niet allemaal te gedwongen zijn. Vorig seizoen hebben we wat ge luk gehad, want ik durf rustig te zeggen dat De Kikkers de beste ploeg in de promotieklasse was. We hadden toen nog hoge pieken en diepe dalen, maar nu wordt het allemaal veel beter opgepakt. Nu nog afwachten hoe ze er in de wedstrijden mee omgaan, maar ik heb er alle vertrouwen in." Selectie: Cindy van Goethem, Heidi Taelman, Fieke Verschueren, Miriam Rubbens, Claudine Kerckaert, Mo niek Begijn, Moniek Kerckaert en Suada Eminovic. Trainer-coach: Ro nald van Goethem. 1 bij Ardito als Mytilus, zeker ook bij Savok is het Hulst - Het tweede mannenteam van de volleybalverenigj 'h nog even 'cat uit b°om Van onze volleybalmedewerker Morres uit Hulst is drie jaar achter elkaar kampioen geworj Hierdoor debuteren de Hulstenaren dit seizoen in de derdi visie van de landelijke volleybalcompetitie. De Hulstei kijken nu al vol enthousiasme uit naar de competitiestart voor een aantal spelers is met het spelen in de derde divisil lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. „nze volleybalmedewerker Ï„diike - In de promotie- "e mannen belooft het dit ipn weer bijzonder span- j te worden. YVC keerde L uit de landelijke compe- r terwijl er bij enkele Jjs Veel veranderingen zijn ■treden. Door Willy van Leeuwen Hulst - Het eerste mannen team van de volleybalvere niging Morres uit Hulst werd vorig seizoen kam pioen in de tweede divisie en promoveerde naar de eerste divisie. Trainer- coach Jan Schut stelde zijn functie beschikbaar om meer aandacht aan zijn ge zin te te kunnen besteden. Toch staat Schut dit sei zoen weer voor de groep. De volleybalman in hart en nieren kan gelukkig het spelletje nog niet missen en is in de afgelopen weken driemaal per week samen met zijn manschappen aan de slag om zich op de com petitie voor te bereiden. Terneuzen - De indeling van de klassen voor de landelijke vol leybalcompetitie seizoen 1997- 1998 ziet er als volgt uit: VROUWEN Tweede divisie C: Inter Rijswijk, Odulphus, Gepidae, Sarto/Pellikaan, Dimplex Ekspalvo, Donki Shot, De Schalmers, Gemini, Morres, Tonegido 2, Ovra 2, Utrecht 2. Derde divisie F: Minenco, Bijnen Licht/WK," Alcazar/Erasmus, Volli- do, Ekspalvo 2, Mikro Electro/SR 2, Smash'75, Morres 2, Jupiter, Jo- la/Olympus, Voko. MANNEN Eerste divisie B: Piet Zoomers/D 2, Schovocomca, Sliedrecht Sport, WC, Orion, Facopa, De Schalmers, VCE/PSV, Morres, Flamingo'56, Jo- la/Olympus, Rijnmond. Tweede divisie C: Rentokil/ZVH 2, Hands Up, De Zebra's, Radius, Eks palvo 2, Rijnmond 2, Sovicos, Mikro Electro/SR, Bos/Vrevok 2, N&S/MVC, Tonegido, WS'92. Derde divisie F: Alcom Capelle 2, Morres 2, WS'92 2, Spivo, Sliedrecht Sport 2, Smash'75, Bijnen/WK, Chip Market/VCG 2, Voko, Rijnmond 4, Atak'55, Interkontakt/Pegasus. „Er wordt in de eerste divisie erg goed gespeeld en daarom is het best aantrekkelijk om in deze di visie uit te komen," zegt Schut enkele dagen voor de competi tiestart. Morres zal in de eerste divisie uitkomen zonder Martin Rood- zant, die een leuke cent kon gaan verdienen bij het Belgische Oost akker en dat betekent natuurlijk een fors verlies voor de Hulsten aren. Bovendien heeft Maarten van Goethem problemen met zijn rug door een beginnende hernia. „We zijn al vanaf augustus bezig ons op de competitie voor te be reiden," begint Jan Schut zijn vooruitblik op de nieuwe compe titie. „Het zal heel zwaar worden, vooral nu Martin is vertrokken. We trainen driemaal per week, waarvan de maandagavond in Roosendaal." Vooral op dit laat ste heeft Schut regelmatig bij het Morres-bestuur aangedrongen. Veel spelers van Morres studeren elders en daarom kon men slechts eenmaal per week samen trainen. „Als je in de eerste divisie speelt is één keer per week trainen ze ker niet voldoende. We hebben nu een goede oplossing en verza melen ons in Roosendaal op maandagavond. Ralf Schut komt uit Rotterdam, Quinten van de Vrie uit Goes en de andere spelers uit enkele Brabantse steden. On ze trainingsarbeid wordt hier door flink opgevoerd en dat zul len we hard nodig hebben," weet Jan Sehut als geen ander. Schut is vooral blij dat een jonge speler als Martin Ferket eenfllhkevpro- gressie doormaakt. „Martin mist nog wel wat ervaring, maar hij heeft veel mogelijkheden. Hij zal ook de rol van Martin Roodzant moeten overnemen. Qua lengte en sprongkracht zou dit mogelijk moeten zijn. De groep is vrijwel hetzelfde gebleven, alleen Wim Boeije is er bijgekomen." Maarten van Goethem is de eer ste competitiehelft vrijwel zeker uitgeschakeld. „Ik hoop voor Trainer-coach Jan Schut van het Hulster Morres kijkt met belangstelling uit naar de verrichtingen van zijn team in de eerste divisie van de landelijke volleybalcompetitie. Maarten dat hij vlug geneest. Dat is het belangrijkste. In zo'n situa tie komt volleybal gewoon op het tweede plan. Wim zal een positie in het midden innemen, blokke rend gaat het goed, alleen aan vallend kan het nog beter," ver volgt de Morres-trainer. „We zijn in de voorbereiding al heel fana tiek bezig geweest en we zijn erg vroeg begonnen. Hiermee hebben we denk ik al een kleine voor sprong op onze tegenstanders, die laat van start zijn gegaan. Het zal moejlijk zijn om in de eerste divi sie te blijven, maar ik zie ons team nog niet als degradant. Wel licht dat er door het terugtrekken van Schovocomca een ploeg min der moet degraderen en dat kan ons nog wel eens van pas komen." In de eerste divisie is lengte heel belangrijk en hoewel de Morres- spelers niet klein zijn uitgevallen hebben ze voor deze divisie zeker niet de gewenste lengte. „We zijn als collectief goed bezig. In de eerste divisie spelen veel oud- eredivisiespelers of jongens die hun kans op de eredivisie nog moeten pakken. We zullen dus el ke week voluit moeten gaan, vechtlust tonen en mentaal veer krachtig zijn. We zullen het spel letje slim moeten spelen. Ik zie voor ons een plaats in de onderste regionen, maar geen degradatie gevaar. Blokkerend zijn we kwetsbaar, maar enkele spelers FOTO WIM KOOYMAN bij ons kunnen nog steeds groeien en beter worden en daarom wordt het dit seizoen in de eerste divisie allemaal erg aantrekke lijk," besluit Jan Schut, die na tuurlijk weer rekent op de trouwe supporters tijdens de thuiswed strijden in sporthal Den Dullaert. Selectie Morres: Wim Boeije, Martin Ferket, Maarten van Goethem, Ralf Schut, Quinten van de Vrie, Harry van Putte, Harry Gielen, Erwin Lambert en Werner Tak. Trainer- coach: Jan Schut. Van onze volleybalmedewerker Hulst - Vorig seizoen eindig de het eerste vrouwenteam van Morres op de vijfde plaats in de tweede divisie van de landelijke volleybal competitie. Gezien het bles sureleed een prima prestatie. Dit seizoen gaan de Hulster vrouwen het opnieuw probe ren. Guido de Beule is aange bleven als trainer-coach en hij heeft al veel zin in de nieuwe competitie. „In de voorbereiding hebben we al weer enkele blessures gehad. De sfeer is echter uitstekend en daarom denk ik dat dan de re sultaten straks ook wel zullen komen," zegt Guido de Beule, die in zijn selectie toch enkele wijzigingen heeft doorgevoerd. Veronique de Kort en de 16-jari- ge Suzan de Gucht zijn doorge stroomd naar het eerste vrou wenteam, terwijl het drietal Cin dy van Goethem, Fieke Ver schueren en Heidi Taelman een stapje terug heeft gedaan naar het tweede team, dat dit seizoen uitkomt in de derde divisie. „Vo rig seizoen hebben we blessures gehad bij de spelverdeelster en toen konden we op een vijfde plaats eindigen. Als we hier nu eens van gespaard blijven zit er misschien nog wel meer in," be gint Guido de Beule zijn verhaal. „Dan zou de bovenste kant van de ranglijst wellicht wel eens haalbaar kunnen zijn." Guido de Beule heeft een selectie van negen speelsters, al zal hij de komenden maanden Daphne Buysse moeten missen door een blessure. „Ons team is een mix van routi ne en jeugd en is vooral een col lectief. Spelverdeelster Annema- Terneuzen - Voor de volleybalcompetitie zowel landelijk als in het district wordt zaterdag 27 september de eerste be kerronde afgewerkt. Volgende week, zaterdag 4 oktober, barst dan de eerste competitieronde los. Onze volleybalme dewerker Willy van Leeuwen noteerde de wijzigingen en verwachtingen bij de Zeeuwse volleybalverenigingen. „De groep is zeer ambitieus en heeft ook in de zomermaanden hard gewerkt aan de conditie. Ze zijn allemaal erg gretig," aldus Gerard Puylaert, trainer-coach van Morres 2. Puylaert, al vele jaren een be kende in het Zeeuwse volleybal wereldje, heeft de beschikking over tien spelers. Paul Sandkuyl heeft Morres verlaten, maar Ro nald van de Vijver kwam over van De Sterre, terwijl ook Koen Koutstaal weer terugkeerde op het Hulster nest. „Het is mis schien nog vroeg, maar we voe len ons door de oefenwedstrijden die we hebben gespeeld tegen derde divivisieteams nu al thuis in de derde divisie," begint Puylaert zijn vooruitblik op de nieuwe competitie. „Ronald van de Vijver speelde bij De Sterre in de promotieklasse, maar wil nu graag eens derde divisie spelen. Hij is een sterke middenman en ook verdedigend staat hij zijn mannetje." Volgens Puylaert heeft Morres 2 het ook na drie kampioen- schapppen eens over een andere boeg gegooid, tenminste wat de voorbereiding betreft. „Ik ben zelf in tegenstelling tot andere jaren nu al in juni op va kantie geweest om de hele voor bereiding mee te kunnen maken. Veel spelers hebben zelfs in de zomer doorgetraind en daarom zie je nu al dat de groep ver ge vorderd is. We hebben bijvoor beeld tegen VDK Gent, een ploeg uit de tweede divisie, gespeeld en gewonnen. Ook de driekamp tegen De Sterre en Savok, waar we anders toch veel moeite mee hadden hebben we gewonnen en tegen Mevo verloren we op het nippertje met 3-2 na we een 2-0- voorsprong. Volgens mij staan we nu op het niveau waar we moeten zijn," vervolgt de Huls ter coach. Andere koek Puylaert weet dat spelen in de promotieklasse toch andere koek is dan de derde divisie. „Ik denk dat we net boven de de gradatiezone kunnen uitkomen, maar behoud van plaats in de derde divisie en een goede sfeer is voor ons het belangrijkste," zegt hij. „Het is voor de groep vrijwel helemaal nieuw. Alleen Niek Schut en Koen Koutstaal hebben jaren geleden eens aan de derde divisie gesnuffeld. Ze zijn allemaal erg gretig en bar sten van ambitie. Er is in de voorbereiding hard gewerkt. Als we snel wat punten kunnen pak ken dan is dat toch goed voor het zelfvertrouwen. Ze hebben de laatste drie jaar niet veel verlo ren, dus straks zal moeten blij ken hoe groot de mentale veer kracht is." Morres heeft binnen het team behoorlijk wat kwaliteiten ver zameld. Niet alleen is er veel lengte in de ploeg, ook sprongservice is een sterk pen. „Blokkerend moeten we kunnen meten met de tegei ders, maar wat vooral opys het teamverband. Er is een zonde concurrentie en vooi de oefenwedstrijden alles goed kunnen uitprobs dus ook het wisselen van spek Ik denk dat de mentale ve kracht uitstekend is. De spel kunnen nu aan het echte i beginnen en dat stimuleert alleen maar," aldus Puylaert! In het team van Morres 2 zijr veel studenten, hetgeen betel dat ze eenmaal elders en sli i „ITO - Ardito zal het dit sei- zonder de talentvolle Marco ite moeten doen. Eugène En- fkeert na een jaar blessureleed en daar is men bij Ardito y van Leeuwen izendijke - In de eerste klasse ■ams uit Zeeuws-Vlaanderen in ac| ft vorig seizoen na een sterke con ook al door andere clubs vraagd, maar ze zijn toch maal gebleven en dat sfeer in de groep. Wij zijnkl voor de competitie," Puylaert strijdvaardig. ©pioenschap en dat moet gezien ze klasse zeker tot de mogelijkhe Selectie: Michiel Louwerse, Jan. Wijgergans, Tom Daelman, Maui B au wens, Peter Paul de Gucht, nald van de Vijver, Noël Roe Niek Schut, Jan Boeije en Koutstaal. Trainer-coach: Ge: Puylaert. besl C zal hier onder leiding van iner-coach Menno Boehlé on- nks een smalle selectie zeker 'C - „Ik denk dat een plaats in middenmoot voor ons haal- ar moet zijn," zegt trainer- ach Menno Boehlé van CVC de vooravond van de eompe- estart. Boehlé heeft in het uwe seizoen acht speelsters tot n beschikking, maar voorlopig hij tot het einde van dit jaar lin van de Walle door een moeten missen. CVC Uzendijke - Het eerste mflat dus met slechts zeven speel- nenteam van Scheldesport J 1 jarenlang een vast de promotieklasse. De ra niers, die samen met enk jongere spelers, niet alleen Van onze volleybalmedewerker is de competitie in. „Dit is wel krappe selectie, vooral omdat ook nog enkele speelsters in iseldiensten zitten," vervolgt ehlé, die Lia de Keijzer en istel van Damme zag stoppen, prestatie, maar vooral het p hebben een goede voorberei- zier in de volleybalsport bo' ig achter de rug. Als we com- in het vaandel hebben, wil iet zijn dan moeten we zeker dit seizoen toch weer eens nten kunnen, .pakken en, Jn, d,e gelmatig voor verrassinj ddenmqot kunnen eindigen." zorgen. Harry Poel zal weer joy jqr>q -r~r. 'I STERRE - Ludwig van Wa- schoot en Ronald van de Vij- de trainers van het vrouwen van de volleybalvereniging Sterre, zijn samen met de en- rusiaste Zuiddorpse vrouwen spelverdeler optreden geeft de Terneuzenaren weer wat meer mogelijkk René van Winkel is verhuisd heeft Scheldesport verlaten. „Ik zal zelf weer als spelverd vele weken intensief aan het in actie komen, dus dat betel inen om gereed te zijn voor de dat Philip Verstoeten meer met de buitenaanvalkai moeien," aldus Scheldesport-: dus al veel trainingsarbeid Ier en voorzitter Harry Poel hebben nog niet allemaal kunnen trainen, maar het zou veel tegenvallen als we niet venin kunnen eindigen, training wordt er telkens vuurwerk afgeleverd." Poelna nu zelf nog de trainingen voor rekening, maar de combin, trainer-speler levert toch teveel problemen zoeken naar een betere en we hopen dat Wilmar Wal de taak van coach voor zijnrt ning wil nemen." Guido de Beule, trainer-coach van het eerste vrouwenteam van het Hulster Morres, is optimistisch gestemd aan de vooravond van het nieuwe volleybalseizoen. rie Fermont is weer helemaal fit en daar kunnen we dit seizoen zeker ons voordeel mee doen. Het klikt allemaal erg goed en er is veel wilskracht. Op maandag avond komen ze van Utrecht, Tilburg, Den Haag en Hulst om samen in Roosendaal te kunnen trainen. Twee uur per week meer samen trainen moet toch zijn vruchten afwerpen en bovendien kan ik dan op maandagavond al terugblikken op de wedstrijd van de vorige zaterdag. Op vrijdagavond kunnen we dan vooruitblikken naar onze vol gende tegenstander. Voor mij zijn De Schalmers, Tonegido, Rijswijk en Odulphus onze zwaarste tegenstanders. Boven dien zal de lange reistijd voor een uitwedstrijd naar bijvoor beeld Haarlem ook niet gemak kelijk zijn." Guido de Beule is tot nu toe erg tevreden over de voorbereiding van zijn team. Er wordt hard ge werkt en de resultaten tijdens de oefenwedstrijden zijn goed te noemen. „Tegen eerste divisieteam Rijn mond verloren we nipt met 3-2, maar tegen Fitplan boekten we een 3-1-overwinning. Het is wel FOTO WIM KOOYMAN geen competitie, maar het geeft toch wat vertrouwen. Als we een gunstige start kunnen maken en wat punten kunnen pakken dan kan het team verder groeien en meedoen in de sub-top en dat zou erg leuk zijn," besluit de Beule, die met zijn team ook in de landelijke bekercompetitie zal uitkomen. Selectie: Annemarie Fermont, Dap hne Buysse, Annick Eeckhoudt, Kim de Booy, Loeki Tak, Elly de Theye, Wietske Harts, Veronique de Kort en Suzan de Gucht. Trainer- coach: Guido de Beule. Vlissingen - De volleybalvere niging WS'92 uit Vlissingen heeft onlangs een zeer moeilij ke beslissing moeten nemen. Vier speelsters van de eerste selectie bij de vrouwen zijn ge stopt, terwijl er ook enkele speelsters zwanger zijn. Hierdoor kon WS'92 geen com pleet team meer op de been bren gen en zo werd besloten het vrou wenteam terug te trekken uit de derde divisie van de landelijke competitie. „We konden niet anders, dit was gewoon de beste oplossing," aldus bestuurslid Sjaak Caljouw. WS'92 heeft nog wel twee man- nenteams in de landelijke compe titie. Het eerste mannenteam komt uit in de tweede divisie en heeft eveneens twee spelers zien vertrekken. Hans Oomes is in ver band met zijn werk een jaar ge stopt, terwijl Dennis Dingemanse naar Hajraa is overgegaan. Hier door zal de selectie wellicht nog worden uitgebreid met routinier Peter Verburg. „Ik denk dat dit team zich wel in de tweede divisie kan handhaven," voorspelt Sjaak Caljouw, die bovendien weet dat een selectie van acht spelers voor een tweede divisieteam geen grote luxe is. Het tweede mannenteam van WS'92 gaat in de derde divi sie acteren. Pim van Soelen en Joop Dees zijn gestopt. De rest is gebleven. Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - In de promotie klasse vrouwen zullen in het nieuwe seizoen tien teams te gen elkaar in het strijdperk komen. Savok keerde na een avontuur in de derde divisie van de landelijke volleybal competitie terug naar de pro motieklasse, terwijl YVC nu aan het echte werk kan be ginnen. Jarenlang hebben de Ijzendijkse vrouwen er voor geknokt om op het hoogste plan te kunnen spelen en nu is het zover. De Kikkers, dat vorig seizoen een tweede plaats behaalde ach ter kampioen Morres 2, mag ze ker ook weer tot de favorieten gerekend worden. scheldesport - Trainer Harry Poel, die de trainingen sa men met Annemarie Bakker voor zijn rekening neemt, zag aan het einde van het vorig sei zoen Suada Eminovit naar Mor res vertrekken en dat is toch een forse aderlating voor de Terneu zenaren. Ook Els Stegeman zag men met lede ogen vertrekken, zodat Scheldesport een beroep moet doen op de jeugd. De jeug dige talenten Evelien Bakker en Gerdien Looff zijn naar de eerste selectie doorgestroomd en wel- licht komt er nog een speelster bij. „Het zal een moeilijk seizoen voor ons worden," voorspelt voorzitter en trainer Harry Poel aan de vooravond van de compe titiestart. „Door het vertrek van Suada en Els zijn we er zeker niet sterker op geworden en zal het moeilijk zijn om ons niveau van vorig jaar te halen. Wellicht dat Annemarie in noodgevallen wel eens zal meespelen, maar als we in deze klasse kunnen mee draaien dan ben ik al dik tevre den. de kikkers - Het team van De Kikkers staat dit seizoen weer onder hoede van trainer speelster Thea de Rijcke. De Aardenburgse equipe, die vorig seizoen uitstekend presteerde, moet het nu zonder de talentvol le Christiane Vriends stellen. El len Pijfferoen, die in blijde ver wachting is, zal straks enige tijd uit de roulatie zijn. Toch rekent wedstrijdleider Koen de Buck op een goede klassering voor dit vrouwenteam. „We hebben een goede ploeg, die volgens mij zon der problemen kandidaat is voor een toppositie. Wellicht dat we iets aan kwaliteit hebben inge boet, maar door inzet kunnen ze wellicht veel compenseren." De Kikkers speelde in de voorronde van de landelijke bekercompeti tie trouwens een puike wed strijd, verloren. yvc - De IJ^endijkse «o*ls-v- die vorig seizoen op nun het kampioenschap in de klasse binnenhaalden, d# vrouwen de promotieklasse Promotieklasse: seizoen Marjolein Broyl, daar tegenover staat de keer van Anja Boeije. Et rssens raakte tijdens de reiding geblesseerd aa" hand, maar is wellicht tijd fit voor de competitiefWus, WR 2, YVC 2. „We beginnen nu aan het werk," zegt de geroutineu ny van de Calseijde enkelf'«moticklasse: voordat de competitie „We hebben een groep speelsters die dolgraag promotieklasse willen sp ik denk dan ook dat we staat moeten kunnen of punten te pakken. Het is na lijk wel een stap hoger en op enkele uitzondering ook niet meer piepjong proberen we er met z>ln wat van te maken en ga8" uit de kast halen. Het is e® re klasse, waarbij volgens Kikkers als de sterkste worden ingeschat." een keer per week samen km jest nemen met een tweede plaat trainen. ns trainer Ludwig van Waterscb „Hierdoor zijn enkele spel an. De Zuiddorpenaren mikken stokje voor proberen steken. 'an onze volleybalmedewerker ïerneuzen - De indeling fan de klassen voor de volleybalcompetitie sei- die helaas met W !oen 1997-1998 in het district Zeeland ziet er BOK, worden door Bram de f Mteldesport, WS'92 3^ trainer en voorzitter van S 92 4, Sgravo, De Kik- tweemaal per week flink® ers, Dynamo'70 1, Dyna- handen genomen. YVC a® 70 2, Savok, YVC. Eerste klasse: BOK 2, CVC, Je Sterre, WS'92 4, Ardi- A De Brug, WR, Morres jt Dynamo'70 3, Savok 2. 'weede klasse: Ardito 2, "K 3, Scheldesport 2, mannen eklasse: Ardito, scheldesport, De Sterre, 92 4, WS'92 3, My- _usDe Kikkers, Dyna- K Uynamo'70 2, Sa- rok, YVC. 'erste klasse: BOK, CVC, sten-e 2, WS'92 5, Ar- j 2> Mytilus 2, Morres 3, yoorwaarts, Savok 2, YVC ^eede klasse: Ardito 3, 2> Scheldesport 2, 'eneldesport 3, WS'92 6, rSi 3' Mytilus 4, De kkers 2, Dynamo'70 3, »vok 3. ipetitie. Ondanks de hoge iperaturen werd er ook in ah- richt. „We hébben nagenoeg :elfde groep van vorig seizoen, werden toen tweede. Nu zijn eigeplijk wel verplicht om is te stijgen^' zegt Ludwig van terschoot. „We willen graag ir het kampioenschap gaan en leen stapje hoger. Een van on sterke punten is zeker de wils- icht die het team heeft. Ze zijn

de Stem | 1997 | | pagina 14