Hontenisse komt net iets tekort Puntendeling voor Terneuzen Breskens blijft fraai zegevieren ZÉ» Drie treffers van Adri van Hanegem vellen Philippine Spui en Cadzand winnen ruim Schoondijke neemt de leiding 3.49 49 Ëeeuws-Vlamingen komen niet verder dan draw tegen Middelburg DB STEM SPORT ZEELAND B8 Card, s winkel! 787 Lor Peter Snelders STEEN geeft riante voorsprong in Kloosterzande bijna uit handen Rood voor Ritchie Bosma Koewacht blijft zonder punten na enerverende wedstrijd Ruitersport is op weg naar één basisbond da i i i i i MAANDAG 22 SEPTEMBER 1997 stgerechten orten, pak personen ge Goudse kaas tuk, 1049- epjes Sé i m s Boekos hamreepjes pak 2x100 gram Bonduelle ml irnalensalade 0 gram 2P kloosterzande - Wie STEEN ide eerste helft tegen Hon- Lisse bezig zag dacht met In potentiële titelkandidaat de vierde klasse A te ma len te hebben. Toen walste len soepel en veel feller IsTEEN simpel naar een 0-3- Lrsprong toe. Na de pauze I-nest dat verwachtingspa troon aanzienlijk bijgesteld korden, want toen kon Leen nauwelijks nog im- eren en kwam zelfs in de 1 toen de thuisclub „n tot 2-3. Er was vuur tijd een strafschop nodig om STEEN de gevende 2-4-voorsprong tneindzege te bezorgen. 9 VIERDE KLASSE A De openingsminuten waren voor Hontenisse, maar toen STEEN eenmaal het initiatief naar zich toetrok en het tempo opvoerde kon de thuisploeg het niet meer bijbenen. Het was dan ook zeker niet geflatteerd dat de bezoekers in die periode uitliepen naar 0-3, al moet eerlijk gezegd wel ver meld worden dat bij een 0-1- stand STEEN-doelman Stijn Meersman alle zeilen bij moest zetten om een schot van Edward Tieleman onschadelijk te maken en zijn ploeg voor de gelijkma ker te behoeden. Daarvoor was STEEN, zonder de geblesseerde Werner Bis schop, op 0-1 gekomen door een doelpunt van Afid Chair op aan geven van Marco Ottjes. De be zoekers kregen in de 22e minuut een cadeautje aangeboden. De anders betrouwbare Danny Pauwels speelde verkeerd terug en zag tot zijn onsteltenis dat Je roen Navarro het leer onder schepte en 0-2 aan liet tekenen. STEEN bleef de betere ploeg en leek de genadeklap uit te delen toen Wouter de Neijs een wegge werkte bal mooi geplaatst in schoot en de stand op 0-3 bracht. Waarschijnlijk moet STEEN er ook vanuit gegaan zijn dat het duel een gelopen koers had. An ders valt het moeilijk te verkla ren dat de wit-zwarte formatie na de pauze zover terug viel. Het had uiteraard ook te maken met een fellere instelling van de thuisploeg, die ten koste van veel wilde voorkomen op eigen veld afgeslacht te worden. Al di rect na de pauze kopte Davy As- selman na voorbereidend werk van Danny Pauwels 1-3 binnen. Nog leek er geen vuiltje aan de lucht, maar toen Edward Tiele man in de 60e minuut werd ge vloerd en Davy Asselman uit de toegekende strafschop 2-3 scoorde was de strijd weer open. Wie dacht dat Hontenisse op volle kracht doorging kwam enigszins bedrogen uit. De mannen uit Kloosterzande hadden waarschijnlijk hun meeste energie verbruikt. Het duel werd meer evenwicjhtig en STEEN kwam zowaar weer en kele keren gevaarlijk voor het Hontenisse-doel. Er onstond nog een opstootje toen Hontenisse- verdediger Wilco Broekhoven een tegenstander neersabelde en STEEN-spelers verhaal gingen halen. Die negatieve opleving resul teerde in gele kaarten voor Broekhoven (waar rood op zijn plaats was) en David Totté van STEEN. Daarna kreeg Broekho ven toch nog de tweede gele kaart en dus rood van de matig leidende scheidsrechter Bruynes uit Bruinisse. Broekhoven ver oorzaakte een strafschop door Afid Chair neer te leggen. Uit die penalty scoorde STEEN- doelman Stijn Meersman de be slissende 2-4. Verder waren er nog gele prenten voor de STEEN-spelers Philip Canters, Peter Lernhout en Marco Ottjes. Door Fred Rabout IJzendijke - Adrie van Hanegem maakte gisteren in het duel IJ- zendijke-Philippine het verschil. Met drie treffers had hij een groot aandeel in de 4-1-zege van de IJzendijkenaren. Een ver diende, zij het geflatteerde winst voor de thuisploeg, tegen een Philippine dat met één punt uit drie wedstrijden in de verkeer de hoek van de ranglijst verzeild is geraakt. «orRien de Jonge iliddelburg - De ontmoeting tussen Middelburg en Ter- Ineuzen, die in 1-1 eindigde, gaf de krachtsverhouding in |et veld goed weer. Beide teams speelden met veel inzet, wamen bij vlagen tot behoorlijk spel, waarbij de defen ces aan weerskanten overheersten. Op het middenveld pbrak het zowel bij Middelburg als bij Terneuzen te aan nauwkeurige passes, waardoor de aanvals- kracht te gering was. In de punt bij Terneuzen had Danny jan de Velde trouwens een geduchte tegenstander. Geert Bosschaart (de beste man bij Middelburg) zette Van de pelde dikwijls de voet dwars. mogelijkheid liggen door over te schieten. Inmiddels was bij Ter neuzen Tim Lauwiese in het veld gekomen voor Tom Nieuwelink. Trainer Paul Telussa: „Om nog wat meer aanvallende impulsen te geven." In de 65e minuut kwam Terneu zen op gelijke hoogte. Rolf Mo- bach liet een vuurpijl van zijn voet vertrekken en die trof doel: 1-1. Dat was verdiend, want de Zeeuws-Vlamingen gingen steeds beter draaien. Ook Middelburg liet zich trouwens niet onbetuigd. Zeker niet toen trainer Kees Houtepen René Florusse had la ten opdraven voor Jorit Schuur man en Jacco de Loof voor Albert Slinger, die met de tong op de schoen speelde. In de slotfase drong Middelburg sterk aan, maar kopstoten van Jan de Rijke en Ramon Gabriëlse gingen naast. Ook Terneuzen kreeg trouwens nog een moge lijkheid om de volle winst te pak ken. De kopbal van Tim Lauwie se was echter te hoog gericht. Het bleef dus 1-1 en beide trainers toonden zich tevreden met dit ene puntje. DERDE KLASSE A |n de eerste helft kwamen beide Wen sporadisch in gevaar. De iele kansen die zich voordeden fcerden geen effect op. In de 20e liuut was de inzet van Menno pen Dekker te zacht om Lars Pe rste verschalken en Danny van Helde zocht het doel te hoog. |ide slotfase van de eerste perm it kreeg de thuisclub een paar Lelijkheden om te scoren, par een loeier van Steven See- ging nipjes over en een kop- ialvan Jan de Rijke vloog naast, per minuten na de hervatting sliet echter raak. Uit een snel- (icombinatie tussen Albert Slin- en Steven Seedo, rondde faistgenoemde perfect af en Idelburg aan de leiding: 1-0. Kort daarop werd aan de an- Jere kant een inzet van Peter lieskens fraai gestopt door Lars ïeters. fiddelburg bleef loeren op een rfe treffer, maar die werd n door Peter Huls. Net [ptijd zette de doelman van Ter pen Geert Bosschaart de voet ^wedstrijd bleef levendig, om- pltóde teams de aanval bleven firn. Een schot van Rolf Mo- jtk werd gestopt en voor Mid- liet Albert Slinger een De keeper van Middelburg onderschept de bal. FOTO JAAP WOLTERBEEK eenakkerplein 20, ■Nwe. Bouwlingstraat 2, Krijgsmansgeerde 7, ibergen-Westdam 81, lidhaven 43. http://www.edah.nl jn uitverkocht Hiervoor onze ex<-\ *Guus Heutinck jSoewacht - In de vierde Jasse A van het KNVB-zon- ffvoetbal kent Breskens 1® fantastische competi- pstart. Ook het derde duel ei tegen Koewacht werd N 1-2 in winst omgezet. De psiaanders ontpoppen pais belangrijke titelkan didaat. VIERDE KLASSE A fainer Piet Puijpe vindt het T'Seen beetje vroeg om al over titelkansen te spreken. „We ben nu drie wedstrijden ge- P®en, maar het seizoen is nog ft En je zag hoe moeilijk het plaag nog ging. We waren de pMsch betere ploeg, maar er F'och druk op de jongens en pdoor spelen we toch wat 1 et' Het positiespel, de sa- F "werking komt dan toch niet Fut de verf. En dan krijg je po n ongelukkige goal tegen h«dt het moeilijk." L ®s was inderdaad de be- g, maar de vissers had- Uoch veel moeite met een 1 gehavend Koewacht. De moesten een aantal £'eJ>ionnen missen- Jacques spande, Pascal Lensen Li van Grimberghe zijn ftll ,aftere tijd uitgeschakeld 1,,. °aart oefenmeester Rudi C P veel zorgen. Vaste spel- A nen kunnen zo niet op de ifta'-worden gelegd en Koe- linivt °°k niet zÜn ver" counterspelletje spe- Pard Ee.baseerd is op het ge- k at ukgaat van de gevaar- j^Pitsen Johnny en Pascal Hreskens veelal L-ü' fysiek is de zwart-wit- 1 erg sterk en met de kopsterke Mark Boekhout en de eveneens boomlange William Faes, die ook geregeld opduikt in het strafschopgebied, kunnen de mannen uit Breskens voor veel gevaar in de zestien meter zorgen. Verrassend Het was echter Koewacht, dat verrassend op voorsprong kwam. Filip van de Branden kreeg de bal net buiten het strafschopgebied wat ongemak kelijk aangespeeld en loste dat op met een hoge knal. Wat een ongecontroleerde vuurpijl leek, bleek al snel eèn schitterende doelpoging, want keeper Stefan Dijkers werd totaal verrast door de lob en de laaghangende zon en zag de bal net onder de lat in het doel zeilen. Breskens nam zich voor in de tweede helft de zaken recht te zetten en zette vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leiden de scheidsrechter Rozema uit Oost-Souburg in de tweede helft de Koewachters vast op ei gen helft. Het zou tot de zestig ste minuut duren, voordat die druk rendement zou opleveren. Een voorzet van Esad Osmano- vski belandde op het hoofd van Mark Boekhout, die op zijn beurt de van Biervliet afkomsti ge William Faes een niet te mis sen kans bood. Koewacht wankelde. Een schot van Mario Corthals op de paal had al bijna het lot beslecht, Sprintduel om de bal tussen Koewacht-verdediger Mauro Vink en een aanvaller van Breskens. FOTO WIM KOOYMAN maar het was uiteindelijk de in gewisselde Cisko Osmanovski, die de zich dapper verwerende vlassers zou vellen. Een fraaie dieptepass van Serge Nöthen werd door hem achter doelman Angelo de Meij gewerkt. Koewacht gaf zich nog niet ge wonnen en probeerde het tij nog te keren onder aanvoering van Danny Vlassenrood. Hij is de man van de creatieve ideeën en van hem kwam dan ook het meeste gevaar. Een gevaarlijk schot in de korte hoek werd door Stefan Dijkers uit het doel geranseld en vlak voor tijd weerklonk er een doffe metalen tik, nadat een schot van op nieuw Vlassenrood op de doel paal te pletter sloeg. Even leek het er nog op, dat de situatie uit de eerste helft met een in de fout gaande Dijkers zich zou herhalen. Patrick Boone nam een bal uit een voor zet uit de draai in één keer op zijn schoen en zag de hoge bal weer net onder de lat draaien. Dijkers had echter zijn lesje ge leerd en tikte met een uiterste krachtsinspanning de bal over de lat. Het seizoen is pas drie wedstrij den oud, maar voor beide ploe gen, die nu al gescheiden wor den door het maximaal mogelij ke verschil van negen punten, lijkt de toon gezet. Koewacht gaat een zwaar seizoen tege moet en zal ongetwijfeld moe ten strijden om zich te handha ven in deze vierde klasse, waar in geen echt zwakke broeders lijken voor te komen, zoals in voorgaande jaren. Breskens gaat strijden voor de titel en heeft met de winst in Koewacht, waar de laatste drie jaren tel kens verloren werd, een goede eerste stap gezet. Van onze paardensportmedewerker Terneuzen - Het NKB-cen- trum (Nederlandse Katho lieke Bond van landelijke rij- verenigingen en ponyclubs) in Wanrooij werd officieel ge opend. Ter gelegenheid daar van verklaarde NKB-voorzit- ter ir. H. Krabbenborg dat zijn bestuur had besloten om de KNF (Koninklijke Neder landse Federatie van lande lijke rij verenigingen en pony clubs) en de NBVR (Neder landse Bond van Rij- en Jachtverenigingen) te verzoe ken te mogen deelnemen aan de fusiebesprekingen. „Dit betekent nog niet dat de NKB, KNF en NBVR gaan fuse ren," aldus Krabbenborg. „Het betekent wel dat we daar in principe positief tegenover staan. Ons nieuwe centrum kan volgens ons goed in de fusieplan nen worden ingepast." „NHS (Nederlandse Hippische Sportbond)-voorzitter Schreve memoreerde hier het meerjaren- beleidsplan van de NHS. Daarin speelt het voornemen om tot ééen basiswedstrijdorganisatie te komen een belangrijke rol. Naar die ene basisbond zijn we al veel verder onderweg dan de heer Schreve denkt. Ik mag ver klappen dat ik deze week gebeld ben door de heer Rüeck, voorzit ter van de NPC, de Nederlandse Pony Club, met de mededeling dat zijn vereniging eveneens mee wil doen aan het fusie-overleg." VIERDE KLASSE A Bovendien zullen de 'mosselman nen' binnenkort Ritchie Bosma moeten missen, want hij werd gis teren in de 78e minuut door de goed leidende, in deze regio als ex-wielrenner bekende, Cees Koe ken uit Zundert, met twee keer geel dus rood uitgesloten. De eer ste gele prent kreeg Philippine's betrouwbare laatste man twee mi nuten voor de pauze toen hij de doorgebroken Michel de Ruys- scher omver trok. Het had toen trouwens al rood kunnen zijn, maar Koeken, die de wedstrijd uitstekend aanvoelde, hield het alsnog bij geel. Toen Bosma in de 78e minuut een verre inworp van Jeroen Verstraete .met de arm af stopte was er geen discussie meer mogelijk. Rood en Philippine mocht met tien man verder. Philippine was in het veld niet echt de mindere van de thuis ploeg. IJzendijke was echter veel gevaarlijker. Philippine-trainer Rudy Cornells kreeg er hersens pinsels van. In de rust ruilde hij zelfs zijn twee aanvallers in. Paul Floors en Marnix Schieman mochten zich vroegtijdig douchen en werden vervangen door Deth- lef Pieters en Ostar Dieleman. Een voor velen wat onbegrijpelijke in greep, daar met name Floors in de eerste helft aardig wat 'oorlog' voerde in het IJzendijkse straf schopgebied. Akkoord, hij miste dan wel een paar mogelijkheden, maar met name IJzendijke-trainer Paul van der Hooft had er geen spijt van dat de 'twee meter van Philippine' na de pauze in de kleedruimtes achterbleef. Toch leek de ingreep van Rudy Cornells er een van goud te zijn, want nadat Adrie van Hanegem na een kwartier via de voet van Philippine's linkervleugelverdedi ger Jim de Jongh voor de 1-0-rust- stand had gezorgd, was het Deth- lef Pieters die vijf minuten na de hervatting de 1-1 op het scorebord bracht. Dit nadat Ivo Mohnen met een effectvolle corner de IJzen dijkse defensie in ontredderde staat had achtergelaten. Pieters tikte de bal voorbij doelman Chris Cornells. IJzendijke leek evenals vorige week opnieuw te gaan plooien. „Op dergelijke momenten sluipt er een totaal onnodige onrust in de ploeg. Dan zijn ze de kluts om voor mij onbekende redenen vol ledig kwijt," zou IJzendijke-trai- ner Paul van der Hooft na afloop stellen. „Gelukkig bracht Patrick Canière ons op 2-1, want die tref fer hadden we op dat moment broodnodig." Canière kopte een op maat gege ven voorzet van Jeroen Verstraete bij de tweede paal voorbij Philip- pine-doelman Daniël Schieman. Amper een minuut later zat IJzen dijke op rozen. Luc van Waes, gis teren in een glansrol, stuurde Adrie van Hanegem met een verre dieptepass weg. Van Hanegem spurtte er Jim de Jongh en Ritchie Bosma moeiteloos uit en zag tot zijn grote voldoening dat doelman Schieman aarzelde. In plaats van Van Hanegem brutaal tegemoet te treden bleef hij staan en dat moet je nu juist niet doen bij de IJzen dijkse 'aasgier': 3-1. Toch ving Philippine ook deze te genslag goed op. Dethlef Pieters zag zelfs de aanslutingstreffer door de lat geblokkeerd worden. De genadestoot kreeg men in de 78e minuut. Jeroen Verstraete gooide de bal vanaf de zijlijn tot in het strafschopgebied. Ritchie Bos ma, wetend dat Adrie van Hane gem achter hem stond, werd ner veus en sloeg de bal met de arm weg. Arbiter Koeken wees gedeci deerd naar de stip. Van Hanegem stuurde Daniël Schieman de ver keerde kant op en het stond 4-1. De wedstrijd was gespeeld, te meer daar Philippine met tien man verder moest. Rudy Cornelis, verliezend trainer, bleef er nuch ter en realist onder, „Wie de mees te goals maakt wint. Zo simpel zit dit spel in elkaar. We missen op dit moment gewoon jongens die het af kunnen maken. Ik heb na rust bewust voor twee nieuwe spitsen gekozen, maar ook zij kre gen ze er niet in. Dit ondanks dat we ook toen toch een aantal leuke kansen hebben genad. Onbegrij pelijk met dezelfde jongens als vo rig jaar, met uitzondering van Pe ter Hamelink dan. Het wordt de- gradatievoetbsal. Voor dat gegeven lijkt het nog wat aan de vroege kant. Bij IJzendijke kreeg Jacky Canière nog geel van Koeken en werd Michel de Ruys- scher, geblesseerd, vervangen door Vincent Calon. Frank Neve en Jacco de Koeyer zaten beiden nog in de ziekenboeg. Philippine moest het doen zonder Roy Schee- Ie, die met een enkelblessure zit opgescheept. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vijfde klasse A van het KN- VB-voetbal op zaterdag wonnen Spui en Cad zand afgetekend. Spui klopte met 0-5 Inter nos en Cadzand was met 1-4 te sterk voor Ba- vel. VIJFDE KLASSE A Het duel MEVO-VOV ging niet door omdat de dienstdoende arbiter niet op kwam dagen. BAVEL-CADZAND 1-4 - Cadzand was de betere ploeg en nam verdiend na 20 minuten de leiding. Op aangeven van Eelco Basting scoorde Angelo Martlé 0-1. De thuisploeg kwam voor de pauze nog op gelijke hoogte en opende na rust vrij aanval lend. Even had Cadzand het moeilijk, maar toen Angelo Martlé 1-2 liet noteren viel de thuisploeg ver terug. Jerome le Grand scoorde in de zeventig ste minuut 1-3 en Marnix Martlé, op aangeven van broer Angelo, legde de 1-4-eindcijfers vast. INTERNOS-SPUI 0-5 - De beginfase was even wichtig, maar daarna nam Spui het initiatief. In de twintigste minüut opende Patrick van de Boogaert de score en een kwartier later liet hij ook 0-2 note ren. Toen Jelmer Meertens na de pauze 0-3 scoorde was de weerstand bij de thuisploeg gebroken. Mi chel Fieret bepaalde met twee treffers de eind stand op 0-5. WISSENKERKE-BEEK VOORUIT 8-0 - Rust 4-0, Daaf van der Maas 1-0, Marcel van Hekke 2-0, Daaf van der Maas 3-0 en 4-0, Marcel van Hekke 5-0 en 6-0, Daaf van der Maas 7-0, Arnold van Ou- werkerk 8-0. TERHEIJDEN-HOEDEKENSKERKE 4-6 - Rust 2-2, Niek Rutten 1-0, Fred Velkers 1-1, Niek Rut ten 2-1, Johan Beulens 2-2, Mark Brooymans 3-2, Johan Beulens 3-3, Jan Wijnhorst 3-4, Johan Beu lens 3-5, Niek Rutten 4-5, Johan Beulens 4-6. Van onze sportmedewerker Axel - Schoondijke heeft de leiding in de zesde klasse A van het KNVB-zondagvoet- bal genomen. Gisteren won deze ploeg van speler/trainer Willy de Jaeger met 6-1 van Noormannen. Groede won eveneens en blijft meedoen in de top door de 3-4-winst op Terhole. ZESDE KLASSE A Sluis ging bij Rbur met 6-2 het schip in en blijft onderin de rangschikking hangen. Biervliet verslikte zich eveneens. Bij Vol harding kwamen de haringka- kers niet verder dan 1-1. SDO'63-Lewedorpse Boys ein digde in 0-3 en dat houdt in dat SDO'63 na drie duels nog altijd puntloos is. SCHOONDIJKE-NOORMAN- NEN 6-1 - Noormannen bood fel tegenstand, maar kwam toch te kort tegen het rap scorende Schoondijke. Guus de Smit opende de winnende serie tref fers, waarna Mark Praas zich voor 2-0 meldde en Mark Faas er 2-1 van maakte. Nog voor de thee maakte Niek de Rijk het mooiste doelpunt van het geheel door met een omhaal raak te ke gelen: 3-1. Na de hervatting til den Mark Praas en Guus de Smit (2x) de score naar 6-1. Ruim vol doende voor de koppositie. TERHOLE-GROEDE 3-4 - Ter hole werd al snel op 0-2 gezet door treffers van Jan van Belois en Bram Vercruysse. Giovanny Verbraeken scoorde daarna 1-2 en Jan van Belois nog voor de doelwisseling 1-3. Nelis de Vis ser bracht na de hervatting de stand op 2-3 en bracht daarmee de spanning terug in het duel tot Jan van Belois opnieuw toesloeg: 2-4. Giovanny Verbraeken maakte er daarna 'nog 3-4 van en dat was te weinig voor een punt je dat zijn team volgens insiders verdiende. ROBUR-SLUIS 6-2 - Tot de pauze deed Sluis aardig mee. Herman Bries scoorde 0-1, waarna Clifton Brasdorp gelijk maakte en Vincent Peemen zijn ploeg op 2-1 zette. Alexander van Daalen bepaalde de rust stand vervolgens op 2-2. Na het wisselen van speelhelft drukte Robur het gaspedaal in en nam afstand van Sluis door rake in zetten van trainer/speler Arse- nio van Aerde, Vincent Peemen en twee keer Onny Scholten. VOLHARDING-BIERVLIET 1-1 - „Biervliet had ons onder schat," oordeelde men bij Vol harding. Een thuisclub die na de thee wat sterker was, maar in de slotfase enig geluk nodig had om de pressie van Biervliet te kun nen doorstaan. Pascal Wedage maakte 0-1 en Albert van Steen bergen nog in de eerste helft 1-1. SDO'63-LEWEDORPSE BOYS 0-3 - SDO'63 kon geen potten breken tegen het evenmin impo nerende Lewedorpse Boys. Ed<- win Fraanje scoorde kort na het beginsignaal 0-1, waarna Edwin Kaljouw zowel voor als na ruist nog een keer raak pegelde.

de Stem | 1997 | | pagina 23