Misstanden in crèche Den Bosch 'Kamerfractie PvdA ja-knikkend Eenzaam op hoogte Kritiek minister op 'heroïneproef' van dominee Visser Oprichter Batenburg verlaat AOV ■Vous 0162-688084" Club Orchidee Kleintje Rechtshulp AGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N 'Moskou' is draagbare toombommen kwijtgeraakt ;ma ontstoppingsbedrijf Couturier Max Heijmans (79) overleden Opnieuw jackpot iü casino Breda Nieuw medicijn in strijd 'egen astma Florerende vernieuwingsbeweging Niet Nix steekt hand in Haagse boezem Politie onderzoekt gedrag leiding Jos, Fons en Bets nu op video! Heroïne voor een prikkie met zekerheid. EMBER 1997 IG 1 oktober a.s in MADE dDe 7 Heerlijckheden wij beschaafde Dames met uitstralina snteri voornamelijk zakenmensen 1 feer te ontvangen. Info: 06-52537804 nft 55. Vragen naar de heer Filemon. bby, Annabel. 11.00-19.001 ",37e JAARGANG 2 KATERNEN erstraat 17 in lingerie jen,trio v.a ?3u ma-zo 8-405199 Cyntia, va, all-in 341241 adres, de meisjes n. Za. va. 221051. te Diest-Belgie vraagt dringend gastvrouwen. Intern mogelijk Ned. tel. 076-5715593 Bel, tel. 00-3275300043 KARIN Breda.Laat u ontviS 'n discr.rom.sfeer.7 da, 10.30-23.00u 076-5211197 nu no Een KLEINTJE TREFZEKERDER voorheen. Ut Binnenkrant Binnenland Buitenland Zeeland Gids [W-programma's A8 Sport B1 t/m B9 A2 A3 A4 A5/A6 A7 Nieuwe roman van barones Monika van Paemel PAGINA Afgang voor 'Fast' Eddy Smulders LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 PAGINA Volleybalsters plaatsen zich voor WK Villeneuve nadert Schumacher PAGINA dvies jder aang.biljet. jke Meustr. 5214282, een rloer aan n toe Bel pecialist komende sopgave, les etc. 22350. Bouwtekeningen Uitwerking van uw bouwidee of een passend ontwerp door ons gemaak Na 19.30 u. Tel. 0114-310997. Onderhoudswerken timmerwerken, schilderen kl.verbouwing 0161 -43257 Een plaatsen: resultaten boeken. Juridisch Advies voormalig veiligheidsad- liseur en huidige rivaal generaal Lebed had eerder deze al verklaard dat meer dan honderd kofferbommen, die dk honderdduizend mensen kirn- doden, zoek zijn. Hij uitte de \rees dat de bommen in handen terroristen kunnen vallen. Het ministerie van Defensie ontkende juridische hulp door ervaren juristen iet bericht destijds. maar belemmerd door te hoge kosten' Moskou (afp) - De Sovjetunie («ft wel degelijk draagbare atoombommen ter grootte van een toffer gemaakt, en Moskou weet jiet waar deze zich nu bevinden. Aleksej Jablokov, een adviseur van president i, gisteren verklaard voor de arbeidsrecht, woon- en huurrecht, socia< it (ziekte, WW en WAO), contractenrech port" voor juridische ondersteuning: 830. Gratis intake en kostenindicatie. Ltd.* orwaarden V-NV-SA >2-545575 id rijf klussen de tuin 8542. dienst ;ht rwerkz.h. Breda. 168593. Loodgieter voor loodgieterswer 06-53401741/0165-55890 Voor reparatie of vernieuw en van dakbedekking, go ten, CV, sanitair en anderi loodgieterswerkz.heden. Bel Ad Timmermans Broeders B.V 076-5147767 of 561487! Reparateur Diepvries/koelkast REPARATIE met garanti zonder voorrijkosten 24 uur serv. 076-522777' Rioolontstopping Roosendaal. 076-5657977/06-5 if afvoer ptü! n Tilborg 419092 per- tuff »J: ft. I.M' I llVtt Af r Specialist in vloeren! wi iriMilH M rïl ..-ve gmiilbr'T-iro.ianam Roosendaal - Tel 0165 558295 Tel 076 5144428 Maar volgens de wetenschapper Jablokov was het ministerie hele maal niet op de hoogte van het be- van de kofferbommen, die inde jaren '70 buiten het leger om gemaakt door de geheime dienst KGB. De stap zou een ant- geweest op de produc- üt van soorgelijke bommen door Jt Amerikanen. „Draagbare itoombommen van een terroris- lisch type, dertig a veertig kilo mar, bestaan echt," verklaarde Jablokov na een gesprek met één ande makers van de explosieven. Amsterdam (anp) - De bekende Nederlandse couturier Max Heij mans is afgelopen zaterdag op 79-jarige leeftijd in het Onze Lie ve Vrouwengasthuis in Amster dam overleden. iHajmans werd vier weken gele- den in het ziekenhuis opgenomen na een brand in zijn woning. De I laatste tijd leek het wat beter met tem te gaan, maar eind vorige teek verslechterde zijn toestand ling. Zaterdagochtend overleed de nestor van de Werlandse couturiers. I0P BINNENLAND - A3: fe Heijmans: verfijning en elegantie Ma - Voor de tweede keer bin- een maand is in Breda de Casino mega-jackpot ge- Een echtpaar uit Tilburg met een inzet van vijf gulden bedrag van 461.000 gulden, ele weken geleden was de hackpot in Breda goed voor 124.000 gulden. fc mega-jackpot is een landelijk [geschakelde jackpot van negen Casino-vestigingen. Al- Schiphol Airport doet er niet pan mee. 1erlijn (anp) - Een pil die de symptomen van astma bestrijdt, (albinnen een half jaar op de Ne- ndse markt verkrijgbaar Het medicijn vertoont vol te de producent geen bijwer ken. De pil werkt niet tegen astma-aanvallen, maar is een on- "oudsmiddel voor mensen die aan chronische astma lijden. (ADVERTENTIE) Mountainbiker Bart Brentjens, de regerende Olympische kam pioen, reed afgelopen weekeinde tijdens de wereldtitelstrijd in het Zwitserse Chateau d'Oex eenzaam op hoogte, maar zeker niet op eenzame hoogte. Zijn elfde plaats was een perfecte afspiegeling van zijn resultaten dit seizoen, waarin Brentjens niet heeft kunnen voldoen aan de hooggespannen verwachtingen. OP SPORT-B3: Brentjens verliest alles, sponsor blijft lachen FOTO ANP Rotterdam (anp) - Minister Borst van Volksgezondheid vindt het onverstandig dat dominee Visser in de Rotter damse Pauluskerk in alle stil te is begonnen met een 'heroï- neproef'. Vijf verslaafden krijgen dankzij zijn bemiddeling him heroïne een stuk goedkoper. Volgens Visser is zijn handelen niet strafbaar. „Ik verkoop niks en ik verstrek ook niks. Ik bemid del alleen tussen dealers en deze verslaafden." Het CDA denkt daar anders over. Het Kamerlid Van de Camp zal de ministers Borst en Sorgdrager (Justitie) vragen een einde te maken aan de proef. Borst vindt het eigen initiatief van de dominee 'jammer en ver keerd'. „Het experiment waartoe wij kort geleden hebben besloten, wordt wetenschappelijk onder zocht en begeleid. Visser doet het zonder dat er enige wetenschap pelijke conclusies bekend zijn. Hij zou die eerst moeten afwach ten. Het is tenslotte niet niks om mensen een zwaar verslavend middel te geven." Visser wil uiteindelijk tien 'cre- peergevallen' via zijn manier hel pen. Van onze Haagse redactie Almere - Martin Batenburg, oprichter van het Algemeen Ouderen Verbond (AOV), ver laat zijn partij. Hij wil deze week, samen met getrouwen, een nieuw AOV oprichten. Dat was afgelopen zaterdag in Al mere de uitkomst van de chao tisch verlopen algemene ledenver gadering van het AOV. Daarmee is het geruzie dat eerder de zes mans-Kamerfractie uiteen sloeg in drie delen, overgeslagen naar de partij zelf. Op de ledenvergadering kwam het voorstel aan de orde om Baten burg te benoemen tot verbondslei- der. Een speciaal voor hem inge stelde functie. Na een schier ein deloze reeks procedure-voorstel len en tegenvoorstellen kwam het uiteindelijk tot een stemming: 25 voor Batenburg, 50 tegen. Waar mee de Eindhovenaar zijn ere- functie kon vergeten. Batenburg reageerde furieus. „Het bestuur bestaat uit een stel letje criminelen. In dit zootje kan ik het gedachtengoed van het AOV niet meer herkennen." Deze opmerkingen zullen mogelijk lei den tot een aanklacht wegens smaad. „Als hij dat echt heeft gezegd, span ik een rechtszaak tegen hem aan," kondigde bestuurslid C. van Oppen aan. Batenburg op zijn beurt is ook een gang naar de rechter van plan. Hij wil de recht matigheid van de ledenvergade ring en de daar genomen besluiten aanvechten. Batenburg geeft zijn politieke idealen niet op. „Ik ga de mogelijkheid onderzoeken om een nieuw AOV op te richten. Ik ga een vergadering bijeenroepen van mensen die nog achter me staan. Ik heb overal in het land nog ge trouwen én ik heb een enorme goodwill." De vergadering koos Anton van Maanen op de eerste plaats van de kieslijst van de partij. Bij de ko mende Kamerverkiezingen zal hij waarschijnlijk nummer twee zijn op de gezamenlijke lijst van de Unie 55+ en het AOV. Beoogd lijsttrekker is het Unie-Kamerlid Leerkes. Een gezamenlijke leden vergadering kiest later dit jaar de lijsttrekker. (ADVERTENTIES) Een puzzelactie voor de lezers van De Stem en Brabants Nieuwsblad met een prijzenpakket t.w.v. ƒ25.000,-. Puzzelend door .Zuidwest - /Vederfand §3© 30 Tot en met 18 oktober kunt u iedere dag meedingen naar onder meer een gratis breedbeeld kleurentelevisie, een video camera, een multimedia- computer en vele andere fantastische prijzen. Zie elders in deze krant De vernieuwingsbeweging binnen de Partij van de Ar beid - drie jaar terug Niet Nix gedoopt - heeft zijn naam eer aangedaan: het Toekomstfestival in Amster dam trok afgelopen zaterdag enkele duizenden belang stellenden. Maar... „We worden slechts ge doogd. Omdat we voor veel nieuwe leden zorgen. Door Ap van den Berg Tino Wallaart (24) is 'inmiddels afgestudeerd' moleculair-bio- loog. Vandaag, temidden van duizenden mensen die de PvdA een warm hart toedragen, speelt hij de ongekroonde koning der Niet-Nixers. De botte bijl is zijn beste vriend. „In de Kamerfractie van de PvdA," oordeelt Wallaart, „heerst een verstikkende cultuur. Er is geen ruimte voor goec^e dis cussies. Uit angst voor de kift, denk ik. Maar ook omdat het mis sion-statement van de sociaal democraten luidt: 'Houd het ka binet in het zadel'. Het is een ja- knikkende regentenclub gewor den, met gladde praters en dos- se speelfilms ('Zusje' en 'Naar de klote') en presentaties. Er strui nen opvallend veel prominente politici van PvdA-huize rond. Zoals Margreet de Boer (58), mi nister van Vrom. „Het is hier een stuk drukker dan bij de Jonge gie van de PvdA immers op de achterkant van een bierviltje schrijven: 'een rechtvaardige ver deling van arbeid en inkomen. En solidariteit met de kwestbaren'. Dat zijn doelen die je op zeer di verse manieren kunt nastreven." siertijgers. Ik zou er later niet in willen werken." Wallaart blikt intussen tevreden naar de menigte om zich heen. 'Zijn' beweging is in korte tijd populair geworden onder politie ke nieuwlichters. Het is stikdruk in De Oudemanhuispoort aan de Oudezijds Achterburgwal. Be zoekers verdringen zich in over- blijfruimten en collegezalen bij thema-gesprekken, talkshows (met Theo van Gogh), Nederland- Socialisten," zegt ze. „Dat komt, denk ik, doordat Niet Nix niet al leen maar ultra-links is. Daar door komen er meer mensen op af." Wallaart beaamt dat: „Onze beweging bestaat uit een mooie mix: variërend van traditioneel- socialisten tot rasechte libera len." Onder de vlag van de Partij van de Arbeid? Wallaart: „Natuurlijk! Goed be schouwd kun je de partij-ideolo- En waar zal dat op den duur toe leiden? Wallaart: „De Haagse vissenkom heeft steeds minder affiniteit met de samenleving. Politici verstop pen zich in fracties en laveren met hun standpunten omdat ze herkozen willen worden. Daarom is het beter een goed, fijnmazig districtenstelsel in te voeren. Dan moeten politici zich van tijd tot tijd in hun regio persoonlijk ver antwoorden tegenover degenen die hen in het parlement hebben gekozen." De ideeën van Niet Nix stuiten vaak op weerstand van de 'grote PvdA'. Wallaart: „Soms worden ze serieus opgepikt. Soms. Maar over het algemeen gedoogt men ons slechts. Omdat we veel nieu we leden meebrengen. Vooral daarom, ja." Willem Vermeend, staatssecreta ris van Financiën, moet er een beetje om lachen. „Wie in de poli tiek werkt, moet tegen kritiek kunnen. Niet Nix schopt soms, maar draagt ook zinnige dingen aan. Daar moeten we samen over willen praten. Ik zou het vreselijk saai vinden als iedereen binnen de PvdA met dezelfde mond zou praten," aldus de bewindsman. „Voor mijn part spelen de libera len onder de Niet-Nixers straks een rol in de landelijke politiek. Hoe breder de partij, hoe breder het draagvlak in de maatschap- PAGINA Hoek niet verder dan gelijkspel PAGINA rTTTV, I MIN /M. I_sn Zeer mooi Het weer is niet stuk te krijgen. Een zeer krachtig hoge- drukgebied zorgt voor aanhoudend fraai herfstweer. De zon schijnt volop en er is weinig wind. In de ochtend kan er plaatselijk een mistbank ontstaan. Van onze redadie binnenland Den Bosch - De politie in Den Bosch stelt een onderzoek in naar ontoelaatbaar gedrag van de leiding van het kin derdagverblijf 't Kinderhof in Den Bosch. Nagegaan wordt onder andere of er bewijzen te vinden zijn van sek suele misdragingen ten opzichte van kinderen. Een ex-kinderleid ster en een ouder hebben daarover een klacht ingediend. Concrete aanwijzingen voor seksuele mis dragingen zijn er op dit moment niet. Dat stelt zowel de verant woordelijke Bossche wethouder R. Rottier als de GGD. Vernietigend De GGD in Den Bosch bracht af gelopen vrijdag een vernietigend rapport uit over het particuliere kinderdagverblijf. De dienst had een onderzoek ingesteld nadat en kele ouders bij de gemeente had den geklaagd over misstanden. Uit het rapport blijkt onder meer dat baby's vanaf drie maanden liggend in een wiegje worden ge voed. Dat gebeurt op een wijze die medisch verwerpelijk is en die ge makkelijk leidt tot middenooront steking of verslikken. Ouders mo gen de babykamer niet in.- Het dagverblijf heeft ook een aantal keren veel meer kinderen aange nomen dan de vergunning toe stond. Er is een structureel tekort aan gekwalificeerd personeel en verder laat de hygiëne te wensen over. Onaanvaardbaar Volgens wethouder Rottier is er sprake van onaanvaardbare toe standen. Als het dagverblijf niet onmiddellijk een aantal verande ringen doorvoert, zal de gemeente de vergunning intrekken. Hij geeft toe dat er in het verleden te weinig is gecontroleerd. „Het toezicht was onvoldoende om dit soort za ken boven water te krijgen. Daar om gaan we dat intensiveren en er ook andere, meer pedagogisch ge kwalificeerde diensten bij betrek ken," aldus de wethouder, 't Kinderhof is eigendom van een echtpaar dat ook de dagelijkse lei ding voerde. Het echtpaar heeft zich inmiddels uit de leiding te ruggetrokken. Een interim-mana ger moet orde op zaken gaan stel len. (ADVERTENTIES) ook bekend al^ 't Benkske: iedere week te zien bij TV8, maar op veler verzoek de leukst^ 10 avonturen nu ook op video. Wat moet u doen? Maak f 29,95 over op bankrekeningnummer 47.06.56.123, t.n.v. TV8 TjHburg__ o.v.v. uw noam en vollediqeiodresJi info: (013) 584 14 85 De video wordt u dan zo sneiimoqeliik toegestuurd. De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. Uw abonnementskeuze is; O een proefabonnement van 6 weken voor f 31,- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt. Per maand d.m.v. automatische afschrijving32,50* Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving93,50* Per kwartaal d.m.v. acceptgiro97,50 U kiest voor automatisch betalen en ontvangt een Parkerpen. Naam:... Postcode:...Plaats: Telefoon:Bank/Gironr: Handtekening: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling Lezerscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda destem DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1997 | | pagina 1