Varkenshouders komen met alternatief Tjoelker symbool van verzet tegen zinloos geweld erelUd Schade varkenspest ruim 1,5 miljard Tuchtcollege berispt verliefde psychiater; Italiaanse couture voor uw woning BINNENLAND A3 Systeem van heffingen moet sector dwingen tot rigoureuze modernisering De drie plannen Speciale hoge lambtenaar voor [varkenssector lExota-miljoenen llilijven jvoorlopig bij FIN pSTEM I I ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1997 20 SEPTEMBER 1997 Groot-Brittannië en Ierland- Vrij rustig weer met afwisse lend zon en wolkenvelden; in de nacht en vroege ochtend ook kans op mist. Zaterdag in het zuidwesten misschien nog wat regen; verder vrijwel overal droog. Middagtemperatuur rond 18 graden maar zaterdag in Schotland wat frisser. België en Luxemburg: Zonnige perioden en in de nacht en och tend hier en daar mist. Droog Temperatuur in de middag rond 18 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Aan het begin van de dag kans op mistbanken. Verder zonnige perioden en vrijwel overal droog. Zaterdag maxima rond 23 graden, zondag een fractie lager. Zuid-Frankrijk: Geregeld zon maar met name zondag hier en daar wat meer bewolking en in het zuidoosten een kleine kans op een bui. Middagtempera tuur omstreeks 25 graden. Portugal: Flink wat zon maar zaterdag eerst ook nog wolken velden en misschien een regen- of onweersbui; zondag droog. 'Maxima bijna overal tussen 25 en 30 graden. Spanje: Zonnige perioden en daarnaast kans op een regen- of onweersbui. Zondag van het westen uit geleidelijk droog. Middagtempertuur aan zee uit eenlopend van een graad of 22 langs de Golf van Biskaje tot rond 27 in het oosten en zuiden; landinwaarts hier en daar nog rond 30 graden. Canarische Eilanden: Wolken velden maar met name op de zuidstranden flinke zonnige perioden. Vrijwel overal droog. Middagtemperatuur rond 27 graden. Mallorca en Ibiza: Geregeld zon, maar nu en dan ook een onweersbui. Geleidelijk iets minder warm met op zondag maxima rond 26 graden. Italië: Flinke zonnige perioden. Zaterdag in het noorden kans op een enkele regen- of on weersbui, zondag misschien ook elders. Middagtempera tuur omstreeks 24 graden maar zaterdag hier en daar nog wat warmer. Griekenland en Kreta: Flinke zonnige perioden en waar schijnlijk droog. Op de Egei- sche Zee voor zondag opnieuw een stevige noordenwind. Mid dagtemperatuur rond 25 gra den maar later in het noorden wat frisser. Duitsland: Zonnige perioden maar soms ook wolkenvelden en in het zuiden zaterdag mis schien nog wat regen. In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Middagtemperatuur uiteenlo pend van een graad of 17 in de omgeving van Berlijn tot boven 20 plaatselijk in het Rijndal; zaterdag in het noorden nog iets frisser. Oostenrijk: Zonnige perioden. Zaterdag overal kans op een regen- of onweersbui; zondag alleen nog in Tirol. Maxima rond of net onder 20 graden. Minister Van Aartsen: Moering varkensrechten in plaats van mestproductie rechten ,25 minder varkens: 15 in 1998,10 in 2000 vooruitstrevende varkens bedrijven worden ontzien bij inkrimping •aangescherpte regels voor dierwelzijn en diergezond heid LT0 Nederland: (varkensrechten in plaats van mestproductierechten ,15 procent minder varkens door opkoopregeling over heid •uitstoot fosfaat verminde ren via verbeterde voeding •strengere regels voor dier- vvelzijn en diergezondheid Groep Coppens: •belangrijke verbeteringen voor hygiëne, dierwelzijn en diergezondheid verplicht stellen teigen verantwoordelijkheid I ondernemer via systeem van strafpunten en heffingen tinkrimping varkensstapel gaat dankzij heffingensys teem vanzelf «varkenshouders accepteren le sanering als dit plan mislukt joq do 'uaAoqsppBJ j3« 'uaAoqs)|u!| 'qnPll°! Door Twan van Lierop Tilburg - Een groep varkenshouders heeft zich met een ambiti eus plan gemengd in de discussie over de toekomst van de sec tor. Kern van hun voorstel is een systeem van strafpunten en heffingen. Alleen goede ondernemers hebben toekomst, de knoeiers prijzen zichzelf uit de markt. Zelfs minister Van Aart sen is onder de indruk van het alternatief. m i(jn onze Haagse redactie lDtn Haag - Minister Van Aartsen I Landbouw) benoemt binnenkort speciale commissaris voor de Ivarkenssector. Deze hoge ambte- I naar moet leiding gaan geven aan |de herstructurering van de sec- ir. De commissaris wordt tijde lijk aangesteld, waarschijnlijk een periode van drie jaar. ende week maakt het minis- lltrie de benoeming bekend. 'sn onze rechtbankverslaggever Nederlandsch Trust- Moor voor Belegging en Fi- lanciering B.V. (NTK) uit Itasterdam kan de 7,7 miljoen 'den die de Vara heeft uit- daald naar aanleiding van Ie Exota-affaire, vooralsnog liet opeisen. lat heeft de Bredase rechtbank- mr. P. Paalvast in kort epaald. Bovendien be- tat het risico dat NTK niet over beschikt om aan een ventuele terugbetalingsver- lichting te voldoen. ita-geld is door de Vara aid aan Frisdranken Indus- Nederland bv (FIN) van het fdase brouwerijconcern Inter ior. 'lgens NTK heeft het recht op geld omdat K. Leutscher de shten op de claim in 1972 heeft Kocht van Van Tuijns Limona- 'abrieken (VTL) in Dongen en 11 h 1985 heeft overgedragen «zijn bedrijf NTK. M onderzoek on FIN hebben dat bestre- ffl. De president vindt dat hun toveren niet zonder meer terzij- kunnen worden gesteld en dat 'nader onderzoek moet komen. I verwacht dat daarvoor getui- gehoord zullen moeten wor- Een moderne varkenshouder zal in de toekomst wel uitkijken voordat hij met een 'knoeier' zee gaat. Laat hij zijn aanleveren door een fokker, die het niet zo nauw neemt met mi lieuzorg en het welzijn en de ge zondheid van zijn dieren, dan wacht hem als straf een dure hef fing én het verlies van zijn status als modelondernemer. Zaken doen met knoeiers zal neerkomen op zelfmoord. Zo zullen de slech ten als paria's wegkwijnen en de goeden tot grote bloei komen. „Het sterke van dit plan is dat het initiatief helemaal bij de onder nemers blijft liggen," zegt Theo Coppens, varkenshouder uit Cas teren. „Wij doen concrete voor stellen voor de herstructurering van de varkenshouderij en bieden keiharde garanties voor daad werkelijke veranderingen. Onze doelstellingen gaan zelfs verder dan die van minister Van Aart sen." Coppens is voorzitter van de Brainstormgroep Varkenshoude rijketen, een platform van var kenshouders en vertegenwoordi gers van de transportsector, de vleesverwerkende industrie en de Nederlandse dierenartsen. De groep heeft de afgelopen maan den een eigen hervormingsplan opgesteld, waarvoor ze nu brede steun hoopt te verwerven in poli tiek en samenleving. Waar minis terie en varkenssector voortdu rend met elkaar overhoop liggen, denken Coppens en de zijnen die impasse eindelijk te kunnen doorbreken. Noodzaak Hoe ernstig de gevolgen van de varkenspest ook zijn, de epidemie heeft er tenminste wel voor ge zorgd, dat iedereen doordrongen is van de noodzaak tot verande ring. Het pestvirus is nauwelijks te bedwingen, dus moeten hygië ne en gezondheid verbeterd wor den. Geen mens is nog bereid de milieubelasting te accepteren, die het enorme aantal varkens in ons land - vijftien miljoen dieren, waarvan zes miljoen in Brabant - teweegbrengt. De analyse van de problemen geeft weinig discussie, de keus voor de beste oplossing des te meer. Het wetsvoorstel van mi nister Van Aartsen is even geni aal als eenvoudig: verminder het aantal varkens met 25 procent en we zijn in één keer van bijna alle problemen verlost. De LTO (de belangengroep van agrarisch Ne derland) heeft een tegenbod op tafel gelegd: de overheid moet 15 procent van de varkensrechten opkopen, meer is niet nodig als tegelijk de eisen voor dierwelzijn, gezondheid en milieu aange scherpt worden. Radicaal Coppens kiest voor een derde en heel andere weg, die de varkens houderij radicaal moet vernieu wen. Sommige veranderingen acht hij zo wezenlijk dat ze zon der meer moeten worden opge legd. Hij noemt de verplichte in voering van een hygiënesluis op varkensbedrijven, die virussen en ziektekiemen buiten de stallen moet houden. Een andere eis is de één op één regel: varkenshouders mogen slechts van één fokkerij biggen aanvoeren, zodat risico volle diercontacten tot een mini mum beperkt blijven. Even be langrijk is de ontsmetting van veewagens na elk transport. Tot zover wijken de ideeën van de groep Coppens nauwelijks af van die van de andere partijen. Bij zonder is het tweede deel van het plan, dat varkenshouders ruimte voor eigen verantwoordelijkheid laat maar hen ondertussen wel De varkensboeren stellen in hun alternatieve plan dat veewagens na elk transport moeten worden ontsmet met natrumloog. foto anp aanspoort tot optimale bedrijfs voering. Mocht een ondernemer zich willen onttrekken aan de vooruitgang, dan prijst hij zich zelf langzaam maar zeker uit de markt. Elk bedrijf krijgt een certificaat waaruit valt af te lezen in hoever re het aan de nieuwe opvattingen over varkenshouderij beant woordt. Een onderneming wordt beoordeeld op tal van onderdelen op het gebied van dierwelzijn, diergezondheid en milieu. Vol doet een bedrijf ergens niet aan de eisen, dan levert dat één of meer strafpunten op. Een heffing per strafpunt bepaalt uiteindelijk hoeveel een varkenshouder per varken moet betalen. De totale opbrengst aan heffingen komt ten goede aan verdere verbete ring van de varkenshouderij in ons land. Beveiliging Ondanks het systeem van finan ciële prikkels zullen er nog enige tijd varkenshouders overblijven, die niet beter willen of niet beter kunnen. Om te voorkomen dat deze knoeiers en zwakke bedrij ven een risico worden voor de rest van de markt, heeft de groep Coppens een slimme beveiliging bedacht. Een ondernemer kan niet alleen strafpunten krijgen voor zijn eigen bedrijf, maar ook voor de gevaarlijke contacten die hij met anderen onderhoudt. Dat geldt zowel voor zijn contacten met andere varkenshouders als voor zijn contacten met dieren artsen, slachterijen, transpor teurs, mengvoederbedrijven, KI- stations en al zijn verdere rela ties, die eveneens een certificaat met beoordeling krijgen. Waterdicht Hoe zit het met de controle? Wie kent de strafpunten toe op het certificaat? Coppens: „De Ge zondheidsdienst voor Dieren is daar de aangewezen instantie voor, omdat ze al veel ervaring heeft met toezicht op varkensbe drijven. We hebben onze ideeën al voorgelegd aan de gezond heidsdienst. De controle is water dicht te maken." Opvallend genoeg doet de groep Coppens geen uitspraak over het totale aantal varkens, dat Neder land in de toekomst mag gaan tellen. „Ik ben ervan overtuigd dat onze voorstellen zullen leiden tot een snelle sanering van de varkenshouderij," zegt Coppens. „Op dit moment stopt jaarlijks vier procent van de varkenshou ders met het bedrijf. Bij ons sys teem zal dat minstens het dubbe le zijn. Indien de samenleving rond het jaar 2000 vindt, dat we nog niet ver genoeg zijn, dan moeten we alsnog een korting op de varkensstapel accepteren. Maar daarover maak ik me echt niet ongerust." Lovend De eerste reacties op het plan van de groep Coppens zijn zeer lo vend. Zelfs minister Van Aartsen sprak in een brief aan Theo Cop pens zijn grote bewondering uit voor het initiatief. De minister heeft beloofd de ideeën van de groep te verwerken in zijn eigen voorstellen. Paalvast vindt dat er een risi- 'isdat NTK het Vara-geld niet «teruggeven als hij de FIN zou 'pchten het aan NTK over te «en Vooral het feit dat NTK gezegd vier miljoen gulden bedrag direct te moeten *8® aan de belastingdienst, ernstige vragen op over de *talingsmogelijkheid. gevecht om de Vara-miljoe- ontstaan nadat Ombudsman e van Dam op de televisie a-fles van VTL ten on- «te levensgevaarlijk had ge- I,ls n°g lang niet ten einde. strijden al 26 jaar om de ttuietig0edirig voor VTL- Pa nd r ^terbrew Neder- itl i6rvea Tan Tuijn hebben in Meenhnfding aangeSeven J n bodemprocedure c Nprlom ro' van de onlangs it tp „r n, zakenman Leutscher livek! \Mr' Paalvast heeft ort in een ander TK bii'hS uitgesProken dat anicno koopovereenkomst h njpt ?een Partij was en dat l(trdra<>uS geworden door de ,!WschorarnniiVOrderingVan In plaats dat Meindert Tjoelker gisteren, zoals gepland, een blijde bruidegom was geweest, moest zijn familie hem begraven. Leeuwarden rouwde. Door Céline Rutten Ruim een uur voordat de kist van Meindert Tjoelker de Fenix- kerk in Leeuwarden wordt bin nengedragen, staat buiten al een rij rouwenden voor de deur. Ga degeslagen door groepjes nieuwsgierigen, die daar een paar jaar geleden ook stonden toen de neergestoken conduc teur uit de trein naar Harlingen vanuit dezelfde kerk zijn laatste rustplaats vond. 'Toen was het ook zo druk'. Levend rouwlint Behalve hier zijn de straten in deze buitenwijk leeg met alleen overal vlaggen die halfstok han gen. Totdat opeens overal van daan honderden jongeren in groepen komen aanzetten. Zij vormen een rij. Om half drie zijn ze, met duizenden anderen, ver anderd in een levend rouwlint dat zich tien kilometer lang rond Leeuwarden slingert als protest tegen de wilde agressie waarmee Meindert Tjoelker vorige week in de binnenstad werd doodge schopt. Vooral daar waar de scholieren hand in hand staan, gaan automoblisten uit respect langzaam rijden. Terwijl familie en vrienden Meindert begeleiden naar zijn laatste rustplaats op het Noor der Kerkhof, zakken op het stadhuis twee vlaggen en staan om tien over vier de vijf amtena- ren van de burgerlijke stand in hun toga een minuut doodstil op de trappen. Dit was het moment, waarop Meindert Tjoelker, als hij vorige week niet had gepro testeerd tegen het vernielen van fietsen, anders zijn ja-woord had gegeven aan zijn Jennifer. Margreet Trommel, die vlak voor hem was, staat nu heel on gelukkig naast haar echtgenoot tussen de treurende vlaggen en hordes fotografen. „Ik moet ge lukkig zijn, maar ik ben in ge dachten alleen maar bij die moord. Zoiets komt opeens heel dichtbij. Het hangt als een scha duw over onze bruiloft." Ze loopt een straatje door en legt haar boeket op de plaats waar het gebeurde. Dat stukje straat naast een Normaal gesproken gooien bruidjes hun bruidsboeket naar vrijgezelle vriendinnen. Maar Margreet de Vries legde haar boeket gis teren op de plek waar Meindert Tjoelker vorige week doodgeschopt werd. Margreet legde gisteren haar trouwgelofte af aan Fokke de Vries, op hetzelfde tijdstip dat Tjoelker met Jennifer Zijlstra in het huwelijk zou treden. foto anp Portret van Meindert op de Nieuwestad in Leeuwarden. grachtje is veranderd in één gro te berg bloemen en gedichten die nog steeds blijft groeien. Mar greet draait zich om, zegt hulpe loos: „Meer kan ik ook niet doen" en gaat terug naar haar bruidsauto. Iemand zegt: „Mein dert had de Cadillac van de groenteboer voor vandaag gere geld." Op het kerkhof staat Jes sica van twaalf voor het graf. Ze schikt de bloemen nog wat beter en legt er haar bosje chrysanten naast. Dan blijft ze heel lang stilstaan. Er komen nog meer meisjes aan. En in de binnenstad zoeken, ter wijl het nog lang niet donker is, de eerste mensen met kaarsen en bloemen een plaats op het Waagplein. Dit plein is over een paar uur de kern van het protest tegen het zinloze geweld dat over het hele land wordt gedra gen en dat om elf uur precies heel Leeuwarden een minuut lang in stille rouw zal dompelen. 'Immens' De familie van Meindert heeft de herdenking gisteravond op tv gevolgd. In een eenmalig inter view met Omrop Fryslan TV, gisteren na de begrafenis, zei een aangetrouwde neef van de fami lie dat de Tjoelkers heel veel steun uit de herdenking en de aandacht halen. Hij verwoordde het verdriet van de nabestaan den als 'immens'. De familie heeft woensdag zelf de foto van Meindert opgehangen op de boom waar de fatale klappen vielen. Daarmee heeft volgens de woordvoerder de zaak een ge zicht gekregen. Ondanks het grote verdriet wil len de Tjoelkers geen oordeel vellen over de daders. „Het recht moet zijn loop hebben: Dat wil len wij op geen enkele manier beïnvloeden. Bovendien is er naast woede en onbegrip ook be grip voor de familie van de vier verdachten. Wij willen op geen enkele manier dat er een klop jacht op hen wordt geopend." De vier verdachten, in de leeftijd van 17 tot 27 jaar, die de politie kort na het gebeurde in een café aanhield, zitten vast op het poli tiebureau. Volgens hun advoca ten hebben zij nooit de bedoe ling gehad Tjoelker dood te slaan of te schoppen. Ze zouden inmiddels 'ongelooflijke spijt' hebben van wat zij hebben aan gericht. In Tilburg had de minuut stilte gisteravond een tweeledig ka rakter. Niet alleen werd de zin loze dood van Tjoelker herdacht, maar ook werd er stilgestaan bij de dood van Justus Hertog. Her tog raakte op 30 augustus ern stig gewond tijdens een steek partij op het Tilburgse Piusplein en overleed afgelopen woensdag aan zijn verwondingen. In café Bolle, waar de ruzie was begon nen, kwamen gisteravond onder meer vertegenwoordigers van het stadsbestuur en de horecave- renigingen bijeen. A <V V5 Geld moet rollen, maar liever niet in de ronddraaiende trommel van een wasmachine. Althans niet het nieuwe tientje. Als je dat per ongeluk te water laat, krimpt het.' Dat is door de makers bekendgemaakt. Daarmee is met een de vermeende vervalsing van een nieuw tientjesbiljet opgehelderd. Er was een nieuw tientje getraceerd dat klei ner was en dat leek stug, ook al omdat het anders aan voelde. Het komt allemaal, doordat er katoenvezels in het briefje zitten. Katoen krimpt bij hoge wastemperaturen en verandert van structuur, zeker als je een bekend was middel gebruikt, want zoals de reclame al zegt; niets wast veiliger. Niettemin lijkt het me niet raadzaam om het nieuwe tien tje voortaan van wasvoorschriften te voorzien, want dat bevordert het witwassen van crimineel geld. Van hele oude briefjes van vijfentwintig is bekend dat ze alleen door zonlicht dusdanig verkleurden dat ze de naam geeltje kregen. Een joet van jute lijkt mij de enige oplossing. MERIJN Wageningen (anp) - De varkenspest heeft de varkenssector irj het eerste half jaar van de epidemie 1,5 miljard gulden gekost.; Dat hebben onderzoekers van de Landbouwuniversiteit in Wage ningen berekend. Minister Van Aartsen gaat in zijn berekenin gen van de financiële schade steeds uit van een bijdrage van 42,5 miljoen gulden van de sec tor. De Wageningse onderzoekers hebben de totale schade voor het eerste half jaar vastgesteld op ruim drie miljard gulden. De Eu ropese Unie betaalt hiervan 35 procent, de Nederlandse overheid 20 procent, de varkensboeren 25 procent en de overige partijen in de sector, zoals slachterijen, vee- voerindustrie, transporteurs en Kl-stations 20 procent. Vier miljard Van Aartsen heeft bij zijn begro ting een berekening gepresen teerd die uitgaat van een schade van vier miljard voor het hele jaar. Dit zijn vooral kosten voor de Europese en Nederlandse overheid. De vervolgschade voor de sector is in dat bedrag niet meegenomen, terwijl de Wage ningse onderzoekers dat wel heb ben gedaan. Die schade bestaat vooral uit derving van inkomsten als gevolg van leegstand van de bedrijven. Dit is berekend op ongeveer 550 miljoen gulden, zegt prof. A. Dijkhuizen. Voor de slachterijen is het omzetverlies in het eerste half jaar op ongeveer 600 miljoen gulden geschat. „Een boer krijgt nog een vergoeding voor zijn var-* kens die geruimd worden, maai" de slachterijen missen de omzet,'' legt Dijkhuizen uit. De rest varj de anderhalf miljard komt op het conto van de veevoederindustrie en de handel en transport-sector.- i België De Belgische landbouwminister Pinxten heeft gisteren gezegd dat de Belgische varkenshouderij zq snel mogelijk onafhankelijk moet worden van de invoer van biggerj uit Nederland. Jaarlijks impor-r teert België nu ongeveer een hal] miljoen Nederlandse biggen. Om overslaan van ziektes t^ voorkomen, mag de Belgische varkenshouderij volgens Pinxterj in de toekomst echter niet langer afhankelijk zijn van import. Zij moet volgens de minister gaari bestaan uit gesloten of semi-bej drijven. De Noorse veterinaire autoriteiten hebben gisteren een aantal mogelijk besmette varken] voor onderzoek naar Denemar ken gestuurd, De Denen hebber] een laboratorium op een ypl-i strekt geïsoleerd eilandje. J Sinds de jaren vijftig is varkens pest in het varkensarme Noorwe-| gen niet meer voorgekomen. Op het nu verdachte bedrijf in he] plaatsje Öyer bevinden zich ruim honderd vleesvarkens. Er geldtj in afwachting van de resultaten van het Deense onderzoek, ëën aan- en afvoerverbod voor het bedrijf. Rijswijk (anp) - Het Medisch Tuchtcollege in Den Haag heef! een psychiater een berisping opgelegd omdat hij een seksuele] relatie had met een patiënte. De verliefde psychiater besefte dat hij fout zat, maar verwees de vrouw niet voor behandeling door naar een collega. Het zie kenhuis waar de man werkte, heeft uiteindelijk besloten dat de psychiater de vrouw niet meer mocht behandelen. Het tuchtcollege stelt dat het een dokter niet valt te verwijten als hij verliefd wordt op een patiënt.: „De arts zal dan echter wel ge] paste maatregelen moeten trefj fen." „Door het ontstaan van die geJ voelens zal hij immers niet mee] die afstand kunnen nemen die in het kader van een zorgvuldige behandeling noodzakelijk is," zq oordeelde het tuchtcollege. - (ADVERTENTIE) Tinello in Kaatsheuvel voert ruim 30 markante designmodellen Twee belangrijke kenmerken van Italianen zijn: het gevoel voor design en de liefde voor culi naire hoogstandjes. Deze twee zaken ge combineerd, leiden tot de conclusie dat in Italië prachtige keukens worden ontworpen, waarin niet alleen zeer smakelijk, maar ook zeer smaakvol gekookt kan worden. De Italiaanse keukenontwerper Vico Magistretti is wereld beroemd. Naast keukens van de grootste fabrikant van Italië, Scavolini, staat ook het merk Schiffini in de showroom. De Italiaanse topmodellen zijn niet alleen ont worpen om in te koken, maar eveneens om in te wonen. En wel volgens de beste tradities van het land van herkomst. De Italiaanse keukens zijn strak en modem vormgegeven. Maar wel met een markante uitstraling. Zonder het leef bare element uit het oog te veriiezen. Daarnaast zijn de Italiaanse topkeukeris tot in de perfectie ergonomisch ontworpen. Het essentiële kookgerei past bijvoorbeeld in alle laden en kastjes, dankzij het ingenieuze 'Box One System'. De functionele aluminium achter wanden die veelvuldig worden gebruikt, zijn zo gemaakt dat er een bijna onbeperkt aantal accessoires 'aangeklikt' kan wonden. Van laden- kasten tot aan bordenrekken. De Italiaanse keu kens in de showroom bij Tinello zijn allesbehalve recht-toe-recht-aan. De Schiffini en Scavolini modellen worden ook door Tinello voor u op maat geleverd. Zodat deze eveneens bij uw leefstijl en -omgeving passen. Natuurlijk blijven bepaalde Italiaanse elementen altijd aanwezig: de frisse, sfeervolle kleuren, de afwisselend strakke en ronde vormen; zij zorgen voor een mediterrane sfeer in uw woning. Zeker in combinatie met een warme houten vloer en kleine mozaïek-tegeltjes. Tinello Keukens, Bevrijdingsweg 6, 5171 PS Kaatsheuvel, Telefoon 0416-277917, Fax 0416-283076, vrijdag koopavond. ZONDAG 21 SEPTEMBER OPEN.

de Stem | 1997 | | pagina 3