Kleine revoluties in de mannenmode DE CATWALK VAN DE MANNEN IEERD pt eerst bij kend om nanschap Daalens s de modeshow ngt u bij iedere aankoop laardebon van 20%- iedere bezoeker is er [attentie, ng gratis. 1/ van harte welkom- straat 3, Aardenburg, 3117) 491517 cz Jaren vijftig sjs MCO. Britse stijl lijn: raat 1 Trefpunt", lamstraat hof traat 10 /wintermodeshow '1998 ,g 3 oktober ).30 uur lag 4 oktober 1.30 uur 'Vniformachtig (Hennes Mauritz) VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1997 fantasie, minder status Meer Truien in plaats van overhemd (Matinique) 0 Dries van Noten 0 Missoni Dirk Bikkembergs 0 Gucci 0 Donna Karan Missoni 0 Romeo Gigli Dirk Bikkembergs Slank silhouet (Hij) 0 Driedelig representatief (P&C) ruitjes, tweeds en overhemden. De kostuums zitten als gegoten, zijn slank van belijning, maar hebben rechte bandplooibroeken. De spencer en het hooggesloten gilet zijn typi sche combinatie-items. De belangrijkste kleuren: geelgroen, brons, truffelbruin, een- dengroen en grijs. Opvallende kleurcontras ten zijn er niet. Voor wie mag, is er de meer moderne stijl, geïnspireerd op de jaren zestig en zeventig. Met een wat strakker silhouet, die door het gebruik van stugge materialen (tweed, rib fluweel, suède) soms architectonisch aan doet. Ook hier is het kostuum het middel punt, met slank gesneden colberts en broe ken. Het zachtglanzende overhemd wordt vaak vervangen door V-hals truien en spen cers, polo's of coltruien. Het is dus logisch dat de stropdas ontbreekt. Basiskleuren zijn zwart, antraciet, grijs, warm beige en bruin. Voor contrast zorgen roestoranje, violet, paars, lila en turkoise. Voor mannen die niets van kostuums willen weten, maar toch om mode geven is er de be studeerd nonchalante stijl uit de jaren vijftig en zestig. Met bowlingshirts, uniformachtige truien en overhemden, scherp en slank ge sneden broeken en strakke V-hals truien, poloshirts en spencers. De houtje-touwtjejas is terug van weggeweest, evenals de lammy- coat en het gewatteerde college-jack uit de jaren vijftig. Kijk naar films als Pulp Fiction en Trainspotting en popgroepen als Oasis en Blur. Het kleurgebruik is ingetogen, met veel ma rine, kaki, beige, bruin, grijsgroen en écru. Truien en overhemden zijn vaak feller ge kleurd, variërend van turkoise tot limoen- groen en roestoranje. Materialen zijn stevig en glad (canvas, gabardine, katoen) of voe len zacht aan (velours, suèdè). Zonder stropdas (Hij) Mannen komen steeds een stukje verder in de mode. Vijf jaar geleden gebeurde nauwelijks iets bijzonders, nu zijn de veranderingen niet bij te houden. Het is allemaal nog minimaal, maar in het an ders zo behoudende herenmodewereldje wordt gesproken van revoluties. Door Jetty Ferwerda 't Is gedurfd hoor, een broek zonder band- plooien, wat strakker, met een lage taille band en een extra brede omslag. Sterker nog, het is een revolutie. Niks voor dikke buiken, die kunnen beter bij de bandplooi blijven. Maar voor mannen die het kunnen hebben is het een vooruitgang, ze ogen zelfs slanker. Zeker in combinatie met een wat langer colbert, slank gesneden en met een beetje schoudervulling. Ziehier het mannen modebeeld voor komend najaar. Fantasieloze mannenpakken bestaan niet meer en mannen nemen ook geen genoegen meer met saai driedelig grijs of donker blauw. Ze hebben wel degelijk ook voor de tail, voor mooie knopen, voor een andere stand van de zakken. Het mag ook weer, want powerdressing is niet langer meer no dig. Steeds meer mannen kopen kleren die ze zelf mooi vinden in plaats van dat ze hun status bevestigen. Resultaat: aantrekkelijke mode, helder vormgegeven, sterk in belij ning en materiaalkeuze, zonder overbodige fratsen. Voor wie nog een beetje gebonden is aan kle dingvoorschriften van de zaak en er toch vooral representatief uit moet zien zonder te choqueren zijn er de collecties in Britse stijl. Comfortabel dankzij moderne, soepele ma terialen en toch chique door de klassieke

de Stem | 1997 | | pagina 27