Jppi Raad Hulst is onderzoeken helemaal beu ié, %-j-y, Bedrijfsgrond Hulst zo in trek dat gemeente aan uitbreiding denkt '•3'nkSi.5S*" Fusie in zorg verstandelijk gehandicapten Verriiimd minimabeleid Axel valt goed in raad 'Al jaren met grote kluiten in 't riet gestuurd' itelijke dag Mo en Corry 50 jaar Charrissa DB STEM Christel Abraham I SjriiTISChe "Peiingstijden: DAG KLAPPER Raadslid heeft twijfels over Graauwse 'monumenten' DESTEM ZEELAND C2 ''JF* JF" A Hoera Ingrid Dekkers en Nikie van Oers 'Kruiwagens geld naar bureautjes' 50 MOLENAAR LEO! 50 jaar Wedstrijd voor politiehonden en hun baasjes iar IET I ,'i0n 076-5312240, fax 076-5312242. I (n„°e'Cn!i 9°ecl"' 'inanciële diensten- I ^"ersadvertenties: H. Edink nieuwe secretaris Hulst Bewoners Polderstraat Zaamslag eisen maatregelen tegen zwaar verkeer X 89 I I I I VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1997 P^t, Jr?' rfi. iff, v. r-2>-*S [jubileum, huwelijk, verloving le, examen, Abraham enz. j)lom 0,65 incl. B.T.W., [regel verplicht, it 35 x 40 mm 26.- incl. B.T.W £ven op aanvraag. |geef uw tekst 2 dagen vóór pn van onze kantoren. Ichten aan De Stem Brabants I 4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes Van onze verslaggever [juist - Met een beetje geluk is de grond op het Hulster be drijfsterrein Hogeweg op kor te termijn bijna allemaal ver kocht. Er lopen op dit moment n0g opties voor 4,7 hectare grond en als de koop doorgaat blijft er nog maar 1 hectare over. „Dit betekent dat we ons moeten oriënteren op een uitbreiding van het bedrijfsterrein," schrijven burgemeester en wethouders in hun aanbiedingsbrief bij de ge meentebegroting voor volgend jaar. Op het bedrijfsterrein Hogeweg werd jaren lang praktisch geen vierkante meter grond verkocht. De laatste jaren is er echter een toenemende belangstelling, met name van bedrijven die eerst el ders in de gemeente waren geves tigd. Op dit moment is er in totaal twintig hectare grond op Hoge weg uitgegeven. Wethouder G. van de Voorde toont zich tevreden over de ont wikkelingen. „Maar opties leiden niet- altijd tot verkoop," houdt hij een slag om de arm. „Als de op ties echter worden omgezet in verkopen, dan moeten we inder daad op zoek naar uitbreidings mogelijkheden." In welke rich ting die moeten gaan is nog niet bekend. Van de Voorde benadrukt dat de gemeente zeker niet over één nacht ijs zal gaan bij de verwer ving van grond voor de ontwik keling van nieuw bedrijfsterrein. De perikelen met het huidige be drijf terrein liggen nog te vers in het geheugen. Omdat de grond in Hogeweg jarenlang braak lag kostte het de gemeente Hulst ka pitalen aan rente. Dat is ook de reden waarom de gemeente nog geen werk maakt van de grond aan De Wittebrug- straat. Hulst wil de grond daar pas kopen als er serieuze belang stelling is van bedrijven. Het is de bedoeling dat zich daar kleinere bedrijven kunnen vestigen die belang hebben bij een zogenaam de 'zichtlocatie'. „We brengen het wel onder de aandacht," zegt Van de Voorde, „maar als men niet per se een zichtlocatie wil, kiest men toch liever voor Hogeweg, omdat bedrijven daar sneller aan de slag kunnen." It je Vandaag trouwen onze peet-oom en tante. Proficiat. Bas en Tim. Van onze verslaggever Hulst - Een groot deel van de Hulster gemeenteraad is het beu om steeds weer handenvol geld te geven aan allerlei onderzoe ken. Dat bleek gisteren in de raadscommissie Financiën, waar opnieuw geld werd gevraagd voor een tweetal onderzoeken. Dit keer voor een 'toeristisch-recreatief marktontwikkelingsplan' en een 'parkeerroute-informatie-systeem'. 5 jaar in de fabriek. Ploeg R.B. Proficiat, F.C. Ulicoten. intastisch, echt waar te zussen zijn vandaag iciteerd. Je kleine zus Lucy maar i Ingrid en Nikie rrlt Vandaag is het JULLIE dag. HH I Proficiat en het ALLERBESTE samen Mariska en Herman, latjes. I Vader en moeder van Oers. „Ik krijg er zo langzamerhand een wrang gevoel van," vertolkte Th. Blommaert (D66) de gevoe lens. „Er zijn al diverse toeris tische plannen door diverse on derzoekbureau^ gemaakt en nu moet er weer een 25.000 gulden kostend onderzoek komen om opnieuw het wiel uit te vinden. Waarom gebruiken we zelf niet ons gezond verstand en leggen we al die bestaande plannen naast elkaar? Ik heb er mijn buik van vol." „Het begint mij ook een beetje Clinge - Op het terrein van de po litiehondenvereniging Saeftinghe in Clinge worden zaterdag de provinciale kampioenswedstrij- den Politiehond 1 gehouden. Het ochtendprogramma begint om 9.00 uur, het middagprogramma I om 14.00 uur. De wedstrijden zijn georgani seerd door de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging. Zeven combinaties nemen aan het kam- inschap deel. Het ochtend- I programma omvat onderdelen als springoefeningen en het zoeken van kleine voorwerpen, 's Mid- s moet de honden een zoge- I naamde pakwerker tot staan het net dan aar zal ldertjes DAT? ardig zat! eten, dat aag Het is niet aan haarte zienl ons Ma wordt 5x10 Hartelijk gefeliciteerd Pa, Jacqueline, Martin, Jefferv, Patricia. AALTJES. Nu ben je eindelijk 10er' 1 Hartelijk gefeliciteerd van papa en mama i opa en oma Le Gransi John, Jolanda en Jovanjgj Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BEL LEZERSCONTACT 076 - 5 312 312 maandag tón vrijdag 8.00 -17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur ledactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, W Deij (plv. ed.chef), tón van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, ianne Schelfaut, Vrijlandstraat 33d, 4337 EA, Woon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Cees Maas (provincieverslaggever). vord je a, Michel, Terence aar vandaag dat ik je emen mag. wordt 1 jaar. H.9 Raudeloo 16,4561 ES. Woon 0114-372777 en 0114-372776, '«114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Jon Koornen, telefoon 0115 - 645751 ™dag0115- 645753). Advertenties: buist, Baudeloo 16,4561 ES. Detailhandels-, diensten-, B-to-B-, %ans- en toerisme-advertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. "TOekadvertenties (Kleintjes): Woon 076-5312313, fax 076-5312340. to «berichten, dankbetuigingen en 9^D00rtf>artwar+nn«: Papa en mama en DapN? Knappe tijden lang geleden I I*on076-Ht2550, fax 076-5312340. I "Reels-, opleidingen- en cursussen- VandaagkorrfM I Te|.<°n °114"372772' fa* 0114-372771. I ac*vertenties, familieberichten, ^^betuigingen en geboorte- ojtenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. |m Advertenties: ,ta Vri'dSg 830 tot 17-00 uur- lflF*r1oenai!le0pArKtlter worden uitgevoerd !L,1;tisal9srnene voorwaarden nppij Zuidwest-Nederland B.V. orhetadvertentiewezen. kriebelig te worden," viel F. de Vries (onafhankelijk raadslid) hem bij. „Hoeveel onderzoeken hebben we eigenlijk op de plank liggen en wat hebben we er eigenlijk mee gedaan? Doe zelf eens iets dan iedere keer kruiwagens met geld weg te dragen naar allerlei bureautjes." Haalbaarheid „Een onderzoek toont aan of iets haalbaar is of niet," reageerde burgemeester A. Kessen. „En ze ker, die rapporten blijven vaak op de plank liggen, want dan hebben aangetoond dat iets niet haalbaar is. Dat is dus het nut van zo'n onderzoek." De Vries opperde om voor de 25 mille een paar praktische proef- projectjes op te zetten. „Ja," be toogde Kessen, „maar dan moet je eerst onderzoek doen welk proefproject in aanmerking komt." J. van Eek (CDA) zei het het de collega-raadsleden eens te zijn, maar vond nou net dat het 30.000 gulden kostende onder zoek naar het parkeersysteem wel nuttig is. Dit in tegenstelling tot mevrouw A. Hegger (PvdA). „Als je een onderzoek doet naar iets dat haalbaar is, dan moet je dit nou net niet doen," zei ze. „Zo'n systeem is voor Hulst ab soluut onbetaalbaar. Hou dat geld op zak en ga nou eerst ge woon eens een keertje de toe gang tot het Oranjebolwerk aan pakken. Want daar staat het ver keer voortdurend vast." 'Zinvol' „Het onderzoek naar de ver keersafwikkeling door de Heide- mij heeft 75.000 gulden gekost," riep De Vries in herinnering. „Maar als je twee mensen op een zondagmiddag door Hulst laat lopen, kunnen die dat ook ver zinnen. Weg 75 mille. En nu weer een onderzoek naar een parkeersysteem. Dan zijn we str aks een ton kwijt en nog geen stap verder." „Ik begrijp," vatte Kessen de zaak samen, „dat er heel wat vraagtekens zijn rond dat par keersysteem. Het enige wat je dan kunt doen is het laten on derzoeken. Een zinvol onderzoek dus en geen weggegooid geld." Van onze verslaggever Hulst - Burgemeester en wethouders van Hulst stel len de gemeenteraad voor H. Edink uit Amerongen te be noemen tot nieuwe gemeen tesecretaris van Hulst. Ed ink is thans gemeentesecre taris van Amerongen (pro vincie Utrecht), een ge meente met ongeveer 7.000 inwoners. De veertigjarige Edink is gehuwd en heeft drie kinde ren. Hij volgt als de raad akkoord gaat in Hulst H. van Geesbergen op. Die heeft in verband met zijn benoeming tot secreta ris/penningmeester van de Productenorganisatie van de Nederlandse Mosselcul tuur, per 1 juli zijn functie neergelegd. De datum waarop de benoe ming van Edink zal ingaan is momenteel nog niet be kend. Naar alle waarschijn lijkheid zal dit 1 december zijn. Tot dat moment blijft E. de Deckere de functie van gemeentesecretaris waarne men. De voorzitters van drie Zeeuws-Vlaamse stichtingen voor verstandelijke gehandicaptenzorg ondertekenden gisteren een intentie verklaring. Binnen twee jaar willen ze tot een fusie komen: v.l.n.r. P. Zwartelé van de Zeeuwse stichting voor Sociaal Pedagogische Welzijnszorg, A. Cambier van stichting De Sterre en mevr. C. de Mol-Marcusse van de Stichting Voorzieningen voor Gehandicapten in Midden Zeeuwsch-Vlaanderen. foto camile scheistraete Van onze verslaggeefster Zaamslag - Stichting De Sterre, de Zeeuwse stichting voor Sociaal Pedago gische Welzijnszorg en de Stichting Voorzieningen voor Gehandicapten in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen hebben gisteren in Zaamslag een intentiever klaring ondertekend. Zij bundelen hun krachten en willen binnen twee jaar tot een volledige fusie komen. De drie stichtingen, die zorg verlenen aan mensen met een verstandelijke handicap, gaan samenwerken omdat ze de zorg willen verbeteren en vernieuwen. Nu de zorg- en dienstverlening van de drie stichtingen wordt geïntegreerd, beschikken ze over een veelzijdiger aanbod. De verklaring werd door de voorzitters van de drie stichtingen ondertekend in kinder dagverblijf De Tjasker in Zaamslag. De Tjasker is één van de instellingen die onder het beheer van de drie stichtingen valt. De overige zijn: gezinsvervangend tehuis Ter Steene en dagverblijf voor ouderen Eecken- stein uit Sint Jansteen, dagverblijf voor ouderen De Schelp uit Oostburg, dagcen trum De Dagboog uit Terneuzen en het cen trum voor mensen met een verstandelijke handicap De Sterre uit Clinge. De stichtingen willen de zorg gezamenlijk verbeteren en daarbij staat één ding voorop: het belang van de klant. De instellingen wil len dat de zorg meer op de mensen wordt af gestemd en dat er meer keuzemogelijkheden komen. Ze willen beter op de behoeften van de cliënten inspelen en denken dit onder meer te bereiken door het beleid, de organi satie en financiën beter op elkaar af te stem men. Het is de bedoeling dat de vernieuwin gen door de samenwerking sneller worden doorgevoerd. Van onze verslaggever Axel - De gemeenteraad van Axel heeft gisteren unaniem ingestemd met een ruimer mi nimabeleid en betere bestrij ding van de armoede in de ge meente. Vanuit de raad plaatsten slechts twee spre kers nog kanttekeningen bij de plannen van het dagelijks gemeentebestuur. CDA-fractievoorzitter A. van Harn was aan de ene kant blij met de verstevigde bestrijding van de armoede in Axel. Aan de andere kant maakte hij zich wel zorgen over de uitvoering van de maatregelen die het college van burgemeester en wethouders in dat kader willen nemen. „Het is een moeilijke zaak want armoede is altijd een beetje la- tent aanwezig. Je weet niet pre cies waar het zit. Onze vraag is daarom of er niet een bepaalde vorm van automatisme te beden ken is, waardoor inwoners niet voor elk akkevietje naar het ge meentehuis moeten komen om daar hun hele hebben en houden op tafel te leggen." Wethouder J. van Schaik legde hem uit dat dat een moeilijke zaak is. „De enige groep waar we een automatisme in kunnen bou wen, is de groep uitkeringsge rechtigden. Alleen die staan bij ons bekend. De overige zeventig procent kennen we niet en moet zelf het initiatief nemen om in aanmerking te komen voor za ken als kwijtschelding. Het eni ge dat we kunnen doen, is door middel van een folder bij de be lastingaanslagen de inwoners van de mogelijkheid tot kwijt schelding op de hoogte bren gen." WD-voorman P. Apers wilde meer weten over de invulling van het vrijwilligerswerk. De ge meente wil dat stimuleren door de oprichting van een soort werkcentrale waarbij deelname voor uitkeringstrekkers ver plicht is. Apers vroeg zich af of die ver plichting op te leggen was en zo ja, welke sanctie er tegenover weigering stond. Bovendien vroeg hij zich af of de verenigin gen waar de vrijwilligers van de werkcentrale hand- en span diensten bij moeten gaan ver richten wel op de vrijwilligers zitten te wachten. „Is daarover met die verenigingen al overleg gepleegd?" Van Schaik legde hem uit dat het college eerst groen licht voor de maatregelen wilde van de ge meenteraad alvorens alle details nader uit te werken. Hij zei zich wel voor te kunnen stellen dat bepaalde verenigingen graag ge bruik zullen maken van de dien sten van de deelnemers aan de werkcentrale. Immers, voerde de wethouder aan, steeds meer ver enigingen hebben te kampen met een teruglopend aantal vrijwilli gers. Van onze verslaggever Zaamslag - Bewoners van de Polderstraat in Zaamslag willen dat de gemeente Ter neuzen eindelijk eens werk maakt van de verkeershinder die zij ondervinden, met na me van het zware verkeer. Het collectief 'Polderstraat Ver keersproblematiek' vraagt in een brief aan de gemeenteraad van Terneuzen om maatregelen. De problemen zijn volgens de bewo ners niet van vandaag of giste ren. Reeds in 1993 is er schrifte lijk overleg over de kwestie ge weest met de gemeente. Ook in het overleg van de Contactraad Zaamslag met het dagelijks ge meentebestuur zijn de knelpun ten regelmatig aan de orde ge weest. „Tot nu toe zonder enig resul taat," schrijft het bewonerscol lectief. „Terwijl de overlast in de vorm van verkeersonveiligheid, geluidsoverlast en schade aan woningen door trillingen van zwaar verkeer niet acceptabel is. In gewone mensentaal gezegd, voelen we ons al jaren door de gemeente met grote kluiten in het riet gestuurd." 'Polderstraat Verkeersproble matiek' probeert niettemin nog- Vrachtverkeer in de Zaamslagse Polderstraat. Bewoners zijn de trillingen, het geluid en de ver- keersonveilige situaties voor hun deur meer dan zat. foto camile schelstraete maals iets aan het probleem ge daan te krijgen. Ze melden de gemeenteraad dat ze zelf ver keerstellingen hebben gehouden om de aard van de overlast nader te duiden. Op 21 augustus passeerden tus sen 10.00 uur en 17.00 uur liefst 43 zware transporten op twee tot vijfassige wagens, wagens met een gewicht dat varieerde van twee tot twaalf ton. Een tel- DIVERSEN AXEL Expositie - Johnny Beerens - Wer ken in weer en wind - streekmu seum Het Land van Axel - 13.30- 17.00 uur (woe t/m zat, t/m 3 okt) Tentoonstelling - over Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen - van fo tograaf Clem Willems - gemeente huis - tijdens openingstijden (t/m 23 sept) CLINGE Vleeskaarting - café De Land bouw - 20.00 uur Jokeren - Malpertuus -13.30 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - camping De Vogel - 20.00 uur KOEWACHT Herdenkingsconcert - rk kerk - 19.30 uur NIEUW-NAMEN Bezoekerscentrum Saeftinghe - dagelijks 10.00-16.00 uur - maan dag gesloten OSSENISSE Oefenavond dansen - Hof ter Nesse - mmv The Friends - 20.00 uur (gratis) SLUIS Ruilavond - munten, postzegels, ansichtkaarten - 't Zout Vestje - 19.00 tot 21.00 uur SLUISKIL Rakbak - jongerensoos - Meulen- gat - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Prijskaarting - café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Bingo - KBO - 't Gelaag -13.30 uur TERNEUZEN Expositie - Wintersport - ivm Jaar van het Reizen - ism Interver - open bare bibliotheek (t/m 11 okt) Kermis - allerlei attracties - Markt - hele dag (t/m 21 sep) Lezing - Kunnen wij muziek in woorden vangen - door J. de Mul - Openbare Bibliotheek - 21.00 WESTDORPE Gymnastiek voor vrouwen - Concordia-13.30 uur ZEEUWS-VLAANDEREN Kustrit - puzzelrit voor automobi listen en fietsers, wedstrijd en be ginnersklasse - dagelijks te rijden - routeboeken bij Hotel de Zwaan in Zuidzande en WV Cadzand (t/m 29 sep) MARKTEN GENT Toeristische Beurs - met deelna me van enkele Zeeuws-Vlaamse ge meenten - Flanderens Expo com plex - hele dag (t/m 22 sep) SLUIS Ruilavond - Diverse objecten zoals postzegels munten, ansichtkaarten, etc. - 't Zoute Vestje, St. Pieterstraat 17-19.00-22.00 uur THEATER ANTWERPEN Cyrano - naar Edmond Rostand - door Jo Roets van Blauwe Vier - Zwarte zaal Singel - 20.00 uur (t/m 20 en 24 t/m 27 sep) Trisha Brown ballet - door Trisha Brown Company - drie choreogra fieën - Rode zaal Singel - 20.00 uur (t/m 20 sep) Ploenk - van Gilles Ségal - door TIL - Het Klokhuis - wo tot za/20.00 uur, zo/15.00 uur (t/m 21 sep) Iets Intiems en Jef en Jos - eenac- ters van Philippe Blasband - door Nieuw Raamtheater - 't Klein Raam- theater - wo tot zo/20.00 uur (vanaf 19 sep) Boter bij de Vis - van Michael Cooney - door Eigentijds Werk Theater - EWT theater, Deurne - do, vr en za/20.30 en zo/15.00 uur (t/m 20 okt) GENT Trojaanse Vrouwen - van Euripi des - door Het Zuidelijk Toneel - Theaterzaal de Vooruit - 20.00 uur (t/m 20 sep) Kerker en Afgrond - van Theun de Vries - Festival Meer dan Woor den - door gezelschap van de Zee - Grote kerk - 20.30 uur (t/m 20 en 25/9) GOES Festival Meer dan Woorden - Mythische dans - door Ruben van Gogh - 't Beest - 20.30 uur MUZIEK ANTWERPEN Orgelrecital - Orgel na de Noen - door Kurt Hollants - Schijvenorgel kathedraal -12.45 uur Concert - Schubert, Van Beethoven - door Hexagon Ensemble en Hieke Meppelinck (sopraan) - Huis Oster- rieth - 20.00 uur Pop - door John Hiatt and the Nas hville Queens - Elisabethzaal - 20.00 uur DOMBURG Jazz by the Sea - OPENING van Jazz by the Sea 1997 met de Revival Jazzband - Heinekenplein bij het Badhotel -19.30 uur Kroegentocht - Met o.a. New Or leans Rumples Jazzband, The Dirty Dozen, Revival Jazzband - Cafés en restaurants - 21.00-01.00 uur BRUGGE Jazz - door Jazz club The Duke - Ho tel Navarra, St. Jakobsstraat - 21.00 uur Orgelconcert - door Geert Bierfing - Sint Gilliskerk - 20.30 uur GOES Festival Meer dan Woorden - Ja- blkon (Tsjechië) muziek en Ruben van Gogh - Podium 't Beest - 21.00 uur HULST Jubileummis - door de Cantorij. der Basiliek o.l.v. Anton de Kort - Willibrordus basiliek -19.00 uur KOEWACHT Bevrijdingsconcert - gezamenlij ke Axelse koeren - R.K. Kerk -19.30 uur SINT NIKLAAS Concert - Kamermuziek - door Pro metheus Ensembla o.l.v. Etienne Siebens - Brahms en Schubert - Stadsschouwburg - 20.00 uur VLISSINGEN Jamsessie - Muziekevenement. - De Piek, Hellebardierstraat 11-13 - 21.00 uur FILM GOES Grand Theater - 19.00 en 21.30 uur Face/off HULST Koning van Engeland - 19.30 uur Men in black 19.30 uur Anaconda 19.30 en 22.00 uur Bean 19.30 en 22.00 uur Conspiracy theo ry 19.30 en 22.00 uur Nothing to lose 19.30 en 22.00 uur Absolute power 22.00 uur Mimic 22.00 uur Face/off MIDDELBUG Cinema -19.30 uur Drifting Clouds 22.00 uur Cold Comfort Farm VLISSINGEN Alhambra Theater -19.00 uur Be an 19.00 uur Men in black 21.30 uur Face/off 21.30 uur Absolute power 19.00 en 21.30 uur Conspiracy theo ry 19.00 en 21.30 uur Nothing to lose BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 én 22.30 uur Scream 20.00 uur Volcano 2.30 uur Liar Liar 20.00 en 22.30 uur Face/off 20.00 en 22.40 uur Contact GENT Decascoop 14.30,17.00 en 22.30 uur Speed 2 20.00 uur The English Patient 14.30 uur Lady en de vagebond 14.30 en 17.00 uur Free Willy 3 17.00, 20.00 en 22.30 uur Addicted to love 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Liar Liar 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Volcano 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Scream 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Men in Black 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Conspiracy Theory 20.00 en 22.30 uur Marvin's room 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Murder at 1600 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Night falls on Manhattan 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Contact KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Face/off 22.30 uur Volcano 20.00 en 22.30 uur Conspiracy Theory 20.00 en 22.30 uur Contact Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. i ling op 26 augustus gaf het vol gende beeld: tussen 7.00 uur en 19.00 uur in totaal 146 zware transporten, op twee- tot zesas- sige wagens. Het hoogste ge wicht was toen 35 ton. Van onze verslaggever Hulst - Het Hulster raadslid J. Steijaert (CDA) heeft sterke twijfels of een schuur met wagenloods en een wagenhuis aan de Oude Graauwse dijk in Graauw wel op de monumentenlijst thuis horen. Steijaert zei dat gisteren in de raadscommissie Stads- en Dorpsont wikkeling van de gemeente Hulst, waar het prioriteitenlijstje voor restauratie van monumenten aan de orde kwam. Volgens Steijaert is de schuur nieuw gebouwd en dus zeker geen mo nument. Ook over de aangebouwde wagenloods in Graauw had hij zijn twijfels. Het wagenhuis waarvan sprake is kan ieder moment in elkaar storten. „Dat is rijp voor de sloophamer. Iedere spijker die er aan vertimmerd wordt is weggegooid geld," aldus Steijaert, die ook het monumentenlijstje nogal aan de dure kant vond. Dat lijstje is voor een bedrag van 16.500 gulden opgesteld door de monumentenwacht. „Schrikbarend veel geld voor een lijstje dat ei genlijk iedereen al kent en waar je bovendien nog twijfels kunt bij zetten."

de Stem | 1997 | | pagina 15