Vendex met Esso in mini-winkels PERFECT PRICE 195 - Hongkong opnieuw in schijnwerpers Duitse loodvrije 'Normal' benzine slecht voor auto Walon Benelux in handen directie Nieuw consortium mobiele telefonie Clinton verwerpt tabaksakkoord VS DËSTEM TERHOUT BREDA AMICT ECONOMIE A6 O **Letterbak** I van wie veel in deeltijd. Means spreekt van een 'uitzichtloze si- Gemak consument centraal" Ondernemers: Paars kabinet mag blijven jlvoordeel op d® én Xantia Break: 6.150,- -5222371. EITEN^EUR. Beek, Bosschendijk l^' re Hei 1, tel. 0165-38564- accessoires L BTW) op alle ftroën Xantia modellen. jlvoordeel op de i Xantia Berline 16*. j f 5.650,- Stagnatie in daling van werkloosheid Telefoontarieven in Frankrijk gaan fors omlaag ECONOMIE KORT Philips zet reisbureau in de etalage IER 1997 I I I I I DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1997 ,Prfee0 f2s-000l Saters 1 'f? éhfë "ï-uWMËÊt^ ngen Br. vei Uivenhout üfci vk Verzamel hier alle letters uit de vakjes met een ster. Maak met deze letters een plaatsnaam in de balk van de dagoplossing. Oud Gas:. I and isberg O Slankclub Weight Watchers in Weight Watchers vraagt faillissement aan Nederland heeft faillissement aangevraagd. De Amerikaan- je licentiegever Weight Watchers International heeft je vergunning voor de Ne derlandse organisatie Means BV ingetrokken. I gjj Means werken 150 mensen, tuatie'. Weight Watchers is al een aantal jaren op zijn retour. Eind jaren tachtig zat de club in Nederland op een piek van 20.000 klanten. „Als het er nu 4000 a 5000 zijn, mogen we blij zijn," aldus een woordvoerder. De concurrentie is enorm. „Denk eens aan de bestsellerreeks van Montignac." Ook laat het Weight Watchers- cursusmateriaal zich gemakke lijk kopiëren, zodat mensen goedkoop op eigen houtje kun nen afslanken. Means is pas sinds juni 1995 ge lieerd met Weight Watchers. Het bedrijf nam destijds de rechten over van Euroslim, dat in finan ciële moeilijkheden was geraakt. Toen al gaf de directie te kennen dat Weight Watchers nogal wat van zijn oude glorie had verlo ren. Maar gezien het volgens haar goede imago kon de formu le nog wel worden opgetuigd. Maar ook Means kon de neer gaande tendens niet keren. Er geldt een ledenstop wegens 'wat calamiteiten', zo luidt de boodschap aan mensen die zich voor een afslankprogramma wil len opgeven. De bestaande cur sussen gaan gewoon door. Means heeft recentelijk nog ge probeerd de financiële proble men aan te pakken met de hulp van een dubieuze financier. De criminele achtergrond van deze geldschieter was de directie niet bekend, aldus directeur Rob Kersbergen gisteren. Hij voerde die onderhandelingen samen met zijn broer en mede-oprich ter Wim, wethouder voor de WD in 's Gravenzande. Die trad echter medio augustus terug uit de directie wegens ver schil van inzicht over de finan ciële situatie van het bedrijf. Weight Watchers International in New York heeft een eigen kijk op de situatie. Het contract met Means is niet opgezegd, maar Means is failliet gegaan, dus ver dere samenwerking is onmoge lijk, aldus een woordvoerder. De onderneming zegt met andere partijen te praten om mensen die al betaald hebben, alsnog verder te helpen. Berline accessoires estelde betaling i Break voor de prijs van een fiaximale voordeel NEDERLAND (TOETSING EN TOWL 'OORBEHOUDEN. CITROEN PREFEREER In het eerste kwartaal van moeten de eerste testwinkels ïgaan. Het zal gaan om win- kèls met een vloeroppervlak van r enkele tientallen vierkante meters. Naast het gebruikelijke rtiment van snoep, frisdrank I en andere levensmiddelen, zullen er vooral producten te koop zijn I die kant-en-klaar of snel te berei den zijn. Voorbeeld en Vendex volgen hiermee I het voorbeeld van Shell en Albert Heijn en Texaco en de Spar, die ook mini-supermarkten bij benzi nestations exploiteren. „Een ver schil is dat wij de winkels ook los van de pompstations in stedelijke 'ieden willen vestigen," aldus een woordvoerder van de Vendex d Groep, die over de formule hts kwijt wil dat 'het gemak I van de consument centraal zal 1.000,- f 1.000," gratis accessoires f 20.000,- uitgestelde betaling AG DGI/LPG-installatie w maximale voordeel Van onze verslaggever Helmond - De Vendex Food Groep gaat samen met oliemaat schappij Esso een nieuwe formule voor 'gemakswinkels' ont wikkelen. Daarin komt de nadruk te liggen op voeding. De winkels worden zowel gevestigd bij pompstations als los daar- van in stedelijke gebieden. staan'. Esso is alleen geïnteresseerd in de 'gemakswinkels' bij zijn benzine stations. „De winkel speelt een rol bij de keuze die de klant maakt. Hij kiest voor het gemak en de benzine," zegt een woordvoerder van de oliemaatschappij, die in 1989 begon met winkeltjes bij zijn benzinestations. Op een aantal plaatsen zijn die inmiddels voor zien van een snackcorner en vorig jaar verschenen in vijftien Esso- winkels ook verse producten, zo als melk en fruit, op de schappen. In plaats van verdere groei van de mini-supermarktketen op eigen kracht, zoals aanvankelijk de be doeling was, heeft Esso gekozen voor samenwerking met Vendex. De ondernemingen denken te kunnen profiteren van eikaars specifieke deskundigheid en erva ring. Gemakswinkels De Vendex Food Groep, waartoe ketens behoren als Edah, Konmar en Basismarkt, heeft al drie for mules voor 'gemakswinkels', in het jargon het convenience-seg ment genoemd. In Rotterdam en Leiden zijn in december twee VIA-winkels met een oppervlak van tussen de vijfhonderd en dui zend vierkante meter geopend voor een proefperiode van een jaar. In ziekenhuizen en bouw markten heeft Vendex zestig An- toine Petit-winkels en door een overname is de groep in bezit ge komen van een zestigtal Milo- winkels, waarin het accent wordt verschoven van rookwaren naar levensmiddelen. Samenwerking Door de samenwerking met Esso wil het winkelconcern zijn positie in dit marktsegment versterken. In eerste instantie richt de samen werking zich op Nederland, waar Esso mét driehonderd pompsta tions de op drie na grootste verko per van benzine is. Esso en Vendex-dochter Edah kenden elkaar al van de Prima- card. De kaart, waarmee in Zwolle wordt proefgedraaid, moet een te genhanger worden van de Airmi- les van onder meer Shell, V&D (ook Vendex) en Ahold-dochter Albert Heijn. Via dochter Kijk shop zit Vendex ook in het Free- Bees-spaarkaartproject, waaraan ook Mobil/BP en Free Record Shop meedoen. j Voorburg (anp) - De daling van I ie werkloosheid vertoont enige I stagnatie. Dat blijkt uit de laatste I cijfers van het Centraal Bureau I voor de Statistiek (CBS) over de I geregistreerde werkloosheid. Het I aantal werklozen kwam in de pe- I node juni-augustus uit op 1319.000. Dat is even hoog als in I ie periode maart-mei. I Volgens het CBS is er over een I langere periode bezien nog wel I sprake van een dalende tendens. I Het aantal geregistreerde werk- l'®cn ligt nu 54.000 onder het J aantal van een jaar geleden. In |M begin van dit jaar daalde de I werkloosheid nog in een hoog ■tempo. Daar is, zoals nu blijkt, vanaf het voorjaar een einde aan gekomen. werkloosheidspercentage PW mannen ligt nu op 4,8. Van ie vrouwen is 7,1 procent werk- "os. Voor de totale beroepsbe- ilking ligt de geregistreerde ■werkloosheid nu op 5,7 procent. I, bet aantal WW-uitkeringen l'Mt voor de lange termijn een 1 '-code tendens. In de eerste ze- ll® baanden van dit jaar lag het K WW-uitkeringen steeds I li? 50.000 lager dan in de- I e^de maand van vorig jaar. (ADVERTENTIE) lamswollen v-hakPU"°Vers P°'°l<raag, in R uien ronde hals H uren verkrijgbaar de»oomad strekf 3e'di9 Z°'an9 Amici Cons„m ™>ntenservice (030) 635 63 33. Dagvoorzitter Victor Deconinck betrekt het publiek bij de discussie over de Miljoenennota. Aan het woord i J. Schipper, die opmerkt dat de lokale en regionale lasten voor ondernemers flink zijn gestegen. Philip Morris-directeur FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Door Paul Verlinden Wernhout - Het CDA hoeft voorlopig niet terug te keren in het kabinet. Dat vinden zelfs de ondernemers in West-Brabant, waar toch de christen-democratie diep ge worteld is. Op de bijeenkomst 'De Miljoenennota en de ondernemer' in Wernhout, georganiseerd door de ING Bank en de Brabants-Zeeuwse Werk gevers, werd gisteren onder andere de stelling geponeerd dat 'Paars' een nieuwe kans ver diend. De ruim tweehonderd aanwezige on dernemers waren het daar vrijwel unaniem mee eens. Een enkeling liet weten dat er ook nog andere opties zijn en één gast nam het op voor de regeringen Lubbers die volgens haar de basis hebben gelegd voor het huidige econo mische succes. Uitdagingen Ook gisteren werd het enthousiasme over de dinsdag gepresenteerde begroting wat getem perd. „We zijn gezonder, maar nog niet gene zen," zei topambtenaar drs. C. van Dijkhuizen van het ministerie van Financiën in een toe lichting op de Miljoenennota. Hij stipte dan ook een aantal uitdagingen voor de toekomst aan: een hogere arbeidsparticipatie, een lagere lastendruk, het terugbrengen van het begro tingstekort en een investerings-impuls (met name van de overheid.) Prof. dr. L. Stevens van de Erasmus Universiteit plaatste in zijn betoog een aantal kritische kanttekeningen bij het ka binetsbeleid. Volgens hem wordt bij het maken van beleid nog te veel naar macro-economi sche gegevenheden gekeken, zonder er vol doende bij stil te staan wat dat op micro-ni veau betekent. Hij gaf het voorbeeld van de oudere loodgieter die met hulp van loonkos tensubsidies (die door het kabinet worden ver hoogd) een hulpje in dienst neemt. „Maar als dat joch in zijn vrije tijd op het voet balveld onderuit wordt getrapt, dreigt die loodgieter failliet te gaan." Met dit 'wat ge chargeerde' voorbeeld, nam Stevens de gevol gen van de privatisering van de ziektewet op de korrel. Privatisering van steeds meer zaken die voor heen tot het domein van de staat behoorden, baart Stevens zorgen. Waar aan de ene kant de lasten van de werknemers en werkgevers naar beneden gaan, komt aan de andere kant de factuur van de verzekeraar binnen. Stevens: „Waarom denken mensen toch zo vaak dat het betalen van belasting weggegooid geld is? Veel kan collectief beter geregeld worden dan ieder voor zich dat individueel kan doen, zeker als men met de harde regels van de vrije markt ge confronteerd wordt." Vanuit de zaal kreeg Stevens bijval voor zijn uitspraak. Drs. J. Schipper, directeur van Phi lip Morris en voorzitter van de BZW in West- Brabant, wees er op dat lastenverlichting in veel gevallen neer komt op lastenverschuiving. „Voor ondernemers zijn de lasten op lokaal en regionaal niveau flink omhoog gegaan," gaf hij als voorbeeld. Motto 'i 'Werk, werk, werk', moet ook de komende ka binetsperiode een belangrijk motto blijven. Daar waren de sprekers het over eens. Wel moet het gaan om structurele, economische verantwoorde werkgelegenheid want subsi dies zijn volgens Stevens als 'staatsrechtelijke moedermelk'. „Het is goed om mensen te zogen en op te voeden maar uiteindelijk moeten ze van die tepel af." Ook was men het er over eens dat bij het creë ren van nieuwe banen meer gebruik gemaakt moet worden van fiscale instrumenten. Oud minister drs. T. Westerterp pleitte in dat kader van het belonen van huishoudelijk werk, bij voorbeeld door een negatieve inkomstenbelas ting toe te passen. Een naam voor die arbeids plaatsen had hij ook al: 'Westerterp-banen'. Door Bert Ummelen Washington - Volgens presi dent Clinton biedt het in juni bereikte principe-akkoord tus sen een aantal deelstaten en de Amerikaanse tabaksindustrie te weinig garanties dat in het bijzonder jeugdige rokers him ongezonde gewoonte opgeven. Clinton verwierp gisteren in een rede vanuit het Ovale Kantoor het spraakmakende akkoord. Tegelijk zette hij een eigen koers uit naar een voor de industrie aanmerke lijk nadeliger deal. De president hamerde erop dat zijn belangrijkste doel minder ro kende tieners is. Daarom wil hij aanzienlijk hogere boetes voor de sigarettenfabrikanten als het aan tal jeugdige rokers de komende tien jaar niet volgens plan belang rijk vermindert. Worden die hogere boetes opge legd, dan zou een pakje sigaretten (van nu gemiddeld twee dollar) anderhalve dollar duurder moeten worden. Het juni-akkoord zou een pakje sigaretten naar schatting 70 cent duurder maken. Volgens de regering Clinton laat onderzoek zien dat bij elk dubbeltje dat siga retten duurder worden zeven pro cent van de rokende jeugd af haakt. Clinton vindt bovendien dat het juni-akkoord de mogelijk heden van de federale overheid om nicotine te reguleren als een verslavende drug te veel inperkt. Hij prees procureur-generaals, ge- zondheidsgroepen en vertegen woordigers van de sigarettenfa brikanten voor hun inspanningen, maar zei dat het voorgestelde ak koord niet ver genoeg gaat in het ontmoedigen van rookgedrag. Het voorzag in een schikking van tien tallen tegen de tabaksindustrie aangespannen rechtszaken. De sigarettenfabrikanten zouden, in ruil voor immuniteit tegen schadeclaims, in vijfentwintig jaar 368,5 miljard dollar betalen, onder meer ter compensatie van kosten die staten maken voor de behandeling van zieke rokers. In zijn rede eiste Clinton verder snelle openbaarmaking van stuk ken die het gedrag van de tabaks industrie op legaal, wetenschap pelijk en public-relationsgebied over de afgelopen veertig jaar do cumenteren. Hoewel Clinton duidelijk maakte waaraan een nationale schikking moet voldoen om het fiat van het Witte Huis te krijgen, wil hij dui delijk enige afstand tot het poli tiek gevoelige onderwerp bewa ren. Daarom zal hij niet het voor touw nemen of in detail voor schrijven hoe de combinatie van betalingen en boetes eruit moet zien. Het was gisteren niet duidelijk hoe de tabaksindustrie op de posi tiebepaling van het Witte Huis gaat reageren en wat bij gevolg de kansen op een nationaal vergelijk nu nog zijn. Parijs (anp) - France Telecom verlaagt met ingang van 1 ok tober de telefoontarieven met 21 procent voor interlokale, en met 17,5 procent voor in ternationale gesprekken. Alle gesprekken worden voorts per seconde berekend, zo heeft Michel Bon, presi dent-directeur van het Franse staatstelecomconceim, giste ren bekendgemaakt. De tariefsverlaging vloeit voort uit de privatisering van France Telecom per 1 januari. Met ingang van 1997 krijgt het tenminste twee concur renten, Cegetel van de gigant Compagnie Generale des Eaux (CGE) en Bouygues, de bouwmagnaat. De Fransen kunnen vanaf januari kiezen via welk netwerk zij hun ver binding willen hebben. Hongkong (anp) - Hongkong komt voor de tweede keer binnen drie maanden volop in de internationale schijnwerpers te staan. In hetzelfde congrescentrum waar op 1 juli de formele overdracht van de Britse kroonkolonie aan China plaatsvond, nestelt zich de komende da gen de top van de financiële wereld voor de jaarvergadering van het Internatio naal Monetair Fonds (IMF) en de We reldbank. Net als in juli krijgt Hongkong een enorme golf buitenlandse bezoekers te verwerken. Zo'n 16.000 ministers, ambtenaren, bankiers en journalisten zijn van de partij in het jaar lijkse financiële circus. IMF en Wereldbank houden de jaarvergade ring telkens twee achtereenvolgende jaren in hun vestigingsplaats Washington en het der de jaar in een andere stad. De uitstapjes moe ten het internationale karakter van de instel lingen onderstrepen. De keuze voor de voor malige Britse kroonkolonie is voor alle par tijen aantrekkelijk. De Volksrepubliek Chi na, die in 1980 het lidmaatschap van Taiwan overnam als vertegenwoordiger van China binnen het IMF en de Wereldbank, krijgt de gelegenheid te laten zien dat vrees voor grote veranderingen in Hongkong ongegrond is. De stad zelf profileert zich als internationaal fi nancieel centrum, terwijl IMF en Wereld bank hun imago in het sterkst groeiende deel van de wereld kunnen oppoetsen. Bij het bepalen van de locatie was al lang be kend dat de vergadering zou plaatsvinden kort na de overdracht van Hongkong, maar weinigen konden toen vermoeden dat de bij eenkomst zou samenvallen met een ernstige financiële crisis in de regio. Het is een geluk kig toeval bij een ongeluk. Na jaren van onstuimige economische groei liggen de meeste 'tijgers' in het Verre Oosten op apengapen. In Thailand, en in wat minde re mate Maleisië, Indonesië en de Filipijnen, heeft oververhitting geleid tot scherpe koers dalingen van de nationale valuta's en de aan delen. Drastische saneringsmaatregelen zijn onontkoombaar. Voor het IMF als politie- en brandweerman voor de wereldeconomie is er weer heel wat werk aan de winkel. Vorige maand kwam onder leiding van het IMF een internationaal steunpakket voor Thailand tot stand van 16 miljard dollar. Dat gebeurde op voorwaarde dat het land orde op zaken stelt via onder meer flinke bezuinigin gen. Ook elders in de regio zal wat moeten gebeuren. De crisis in het Verre Oosten zal het belangrijkste gespreksthema zijn in Hongkong, dat tot nu toe zelf redelijk buiten schot is gebleven. Het vergadercircus begint zaterdag met be raad van de zeven belangrijkste industrie landen (G7). Volgende week dinsdag spreekt de Chinese premier Li Peng de vergadering toe. Nijmegen (anp) - De actievoerende benzinepomphouders in de grensstreek met Duitsland hebben een tot nog toe onbe kend wapen gevonden in hun strijd om de gunst van grote aantallen klanten die over de grens goedkoop tanken. De motor van de auto kan kapot gaan doordat het octaangetal van Duitse loodvrije benzine vaak lager is dan dat in Ne derland. Veel tankstationhouders in de grensstreek waarschuwen hun vaste klanten, die de laatste we ken massaal (40 procent) bij de oosterburen de tank volgooien. Veruit de meeste Nederlanders tanken euro-loodvrij en kiezen in Duitsland blindelings de goedkoopste loodvrije soort benzine. Die heet daar 'Normal' en heeft een octaangetal van 91. Ze zou den echter, om dezelfde soort brandstof te tanken als euro loodvrij, een duurdere Duitse soort moeten nemen: Euro Bleifrei 95, dat een octaangetal heeft van 95. Het te lage octaangetal in de Duitse benzine kan een knikke rend geluid in de motor veroor zaken; het zogenoemde pinge len. Het geluid valt nauwelijks op. Maar wie ermee door blijft rijden, loopt het risico dat de auto onherstelbaar kapot gaat, zegt woordvoerder R. Boon van de branche-organisatie Bovag. Boon: „Het is opletten bij de Duitse pomp. Wie zeker wil we ten welke Duitse benzine hij in de tank moet gooien, moet in het instructieboekje van zijn auto kijken. Daar moet instaan welk octaangetal minimaal no dig is." Eindhoven - Philips heeft zijn reisbureau op de verkooplijst ge zet. De honderd werknemers zijn vorige maand ingelicht over de verkoop van het reisbureau 'in zijn totaliteit'. In december moet duidelijk worden wie het bureau overneemt. Dan wordt ook be kend of de verkoop gevolgen heeft voor het personeel. Dit hebben de vakbonden De Unie en de Industriebond FNV bevestigd. Phi lips ontkent 'dergelijke concrete' plannen met het reisbureau te hebben. Volgens de vakbonden zou Philips echter al vijf weken met overname-kandidaten in gesprek zijn. Het belangrijkste ob stakel voor een succesvolle verkoop is de prijs die Philips bij de nieuwe eigenaar zal moeten betalen om gebruik van het reisbu reau te kunnen blijven maken. Van onze verslaggever Oosterhout - De Oosterhoutse onderneming Walon Benelux (transport en opslag van voertuigen) is in handen gekomen van het management en het Britse AutoLogic Holdings. De nieuwe eigenaars hebben de onderneming gekocht van de Walon Group, die weer in handen is van het Franse concern Char- geurs. Dit concern, vooral actief in communicatie en textiel, wil van Walon af omdat het geen kernactiviteit meer is. Chargeurs verkoopt de Walon de Rover-auto's, die vanuit Pur- Group, die in heel Europa actief is, niet in één keer, maar in af zonderlijke (geografische) stuk ken. In het Verenigd Koninkrijk is Walon Limited al in handen van AutoLogic Holdings. Die holding krijgt nu ook 67,5 pro cent van de aandelen van Walon Benelux. De resterende 32,5 pro cent gaat naar het management, dat onder leiding staat van alge meen directeur F. van de Wete ring de Rooij. Bij Walon Benelux, dat verder gaat als Walon BNL, werken 350 mensen, waarvan een kleine 200 in Oosterhout. Er is ook een grote vestiging in België (Gent). De on derneming beschikt over 220 vrachtauto's en behandelt per jaar meer dan 600.000 voertuigen voor diverse grote Europese au tofabrikanten. De jaaromzet be draagt circa 70 miljoen gulden. Walon BNL gaat nauw samen werken met het Britse Walon Li mited, bijvoorbeeld door de leve ring in Europa te verzekeren van fleet via Zeebrugge worden geëx porteerd. Walon BNL heeft veel ervaring in het transport van voertuigen naar Duitsland en Frankrijk. Maar ook met de andere Europe se Walon-bedrijven zal de vesti ging in de Benelux veel blijven samenwerken. „De contacten blijven bestaan. De groep is ver dwenen en komt weer terug," al dus directeur Van de Wetering de Rooij. Gevolgen voor de werkge legenheid zal de nieuwe eigen domstructuur volgens hem niet hebben. De Oosterhoutse vestiging kent een lange geschiedenis. Tot 1992 opereerde het bedrijf onder de naam Braakman Autovervoer. Ip dat jaar volgde een fusie met De Weert in Amsterdam en het Bel gische bedrijf Ruys. Deze bedrij ven waren toen al onderdeel van de Walon Group. Het Franse con cern had Braakman en De Weert eind jaren tachtig overgenomen van Nedlloyd. Utrecht (anp) - De stoelendans rond de consortia die willen meedingen bij de komende veiling voor mobiele DCS-1800-fre- quenties, is weer op gang gekomen. ABN Amro en het Duitse T- Mobil hebben zich aangesloten bij het consortium dat Rabo bank International en France Telecom in juni hebben gevormd. Eind augustus was een consor tium met ABN Amro, T-Mobil, Enertel (de verenigde kabel- en energiebedrijven) en het Britse telecombedrijf Orange nog uit elkaar gespat. Ingewijden gaan er vanuit dat Orange geen be langstelling meer heeft voor de Nederlandse markt. Van het mislukte samenwerkingsver band zweeft alleen Enertel nu nog in het luchtledige, maar aansluiting bij Rabobank cum suis ligt voor de hand. „Het consortium heeft nog geen afgeronde vorm. Wij zijn op zoek naar een partner die toegevoeg de waarde kan bieden," zegt een Rabo-woordvoerder. Wat de partners nog missen en met wie wordt gesproken, wil hij niet kwijt. Potentiële kandidaat Enertel zegt bij monde van een woord voerster met verschillende par tijen in gesprek te zijn. „Er staan voor ons nog verschillende mo gelijkheden open." Naast het uitgebreide consor tium dingen ook nog Telfort (British Telecom en NS) en Tele- Danmark samen naar een ver gunning voor DCS 1800, een nieuwe variant van GSM-telefo- nie. PTT Telecom en Libertel zijn van de veiling uitgesloten. Minister Jorritsma van Verkeer geeft in eerste instantie maar twee vergunningen uit. Als daar maar twee gegadigden voor zijn, maakt dat een veiling overbodig. „Die veiling komt er," zegt een woordvoerder van telecombe drijf Versatel beslist. „Als er maar twee partijen overblijven, melden wij ons als derde aan." Versatel heeft in juli aangekon digd dat het interesse heeft voor een DCS-1800-vergunning en is daarvoor de afgelopen maanden met diverse partijen in gesprek geweest. Met het jongste consor tium zijn nog geen concrete ge sprekken gevoerd, maar Versatel is volgens zichzelf een betere kandidaat dan Enertel. „Wij hebben klanten en ervaring, ter wijl Enertel pas twee maanden bezig is." Wanneer en hoe de veiling er komt, is voorlopig nog onduide lijk. Eind deze maand buigt de Eerste Kamer zich over de Vei- lingwet.

de Stem | 1997 | | pagina 7