'Den Bosch trendsetter' lauto's mdbureau fiVeede editie Runners Criterium telt negen wedstrijden neuzen b.v. tANJB Koning Alex I Mislukt bij Ajaxster bij Beer-Sheva ngstem nu ool< >pen! legi Blinker drie reken uitgeschakeld uefa cup Nieuw-Hulst weer in ban van wielerdag Landelijke competitie badminton van start NAIJLT TOP CASION SPORT B2 Ijax voelt zich ingehaald IE AANBIEDING DETT 1.6 CABRIO 16.500.- - ROTTERDAM Salo naar Arrows, Hill weg RKC-FC Utrecht zondag in teken Fair Play SPORTNIEUWS kort YY Dow 1 voortvarend van start 1997 DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1997 :a en techniek. Maar ook magazijn- en transport- rijn er mogelijkheden. Bent u iar werk en kunt u door-de- langskomen' Loop dan in op zaterdag bij ons binnen! r inschrijving wel een geldig jewijs (geen rijbewijs), uw nk-/gironummer mee. ■.„onze atletiekmedewerker aUw - De tweede editie j,et 'Van Strien Runners literium' gaat zaterdag 20 ,'ptember van start. Waar ,jers dan in het Mekka van jt Zeeuws-Vlaamse trimlo- fS Graauw, kan dit crite- ijni starten met de Hydro jtri Runnersloop. Is. jaar gaat het over een negen- pi wedstrijden. Dat betekent een aantal minder dan vorig jaar. Afgehaakt zijn onder meer Philippine, SV Aloy en Zaam- slag. Ook bestuurlijk is er wat veranderd. Voorzitter Chris Ver- hage is er althans op bestuurlijk niveau niet meer bij. Hij is opge volgd door Roland de Bock. Ge orge van den Bosch neemt het secretariaat voor zijn rekening en Anton Wattel beheert de pen ningen. Roland de Bock: „We hebben aan de formule niet echt veel ge sleuteld. Negen organisaties hebben hun medewerking toege zegd. Verder komt er een drietal klassementen op de drie afstan den in de diverse leeftijdscate gorieën. Dat betekent één voor de korte afstand, die steeds zo rond de vier kilometer ligt. Ver der één voor de middenafstand, die steeds in de buurt van de acht kilometer zal liggen en één voor de lange afstand en die zal gaan tussen de twaalf en zeven tien kilometer, afhankelijk van het parcours dat de organisato ren tot hun beschikking heb ben." „Van de negen wedstrijden zullen de zes beste resultaten meetellen voor het eindklasse ment. We hopen, en dat is afhan kelijk van de deelname, weer een redelijk gevulde prijzentafel aan te kunnen bieden. Dat zal dan gebeuren op 15 mei 1998 in zaal Concordia in Westdorpe. Verder zal er iedere afzonderlijke wed strijd een verloting op startnum mer zijn. Op die manier hopen we het een beetje interessant te maken, want bij ons is deelne men belangrijker dan winnen al is dit laatste natuurlijk altijd meegenomen," aldus De Bock. De Hydro Agri-loop opent zater dag het Criterium in Graauw, waar een zes, acht en zestien ki lometer op het menu staan. De start is om 15.00 uur in de Dorpsstraat. Er kan worden in geschreven in het clubgebouw van SV Aloy, dat zijn medewer king verleent, vanaf 14.00 uur. De resterende wedstrijden van dit criterium zijn: Broodloop Terneu- zen (4 oktober), Ronde Kijkuit Axel (1 november), Hulsterlooloop Nieuw-Namen (15 november), Jef Thuy Memorial Heikant (22 novem ber), Eugène Vink Memorial West dorpe (17 januari), Corn Boysloop Sas van Gent (24 januari), Dowloop Terneuzen (21 maart) en de Klaroenloop Kloosterzande (4 april). sen, sen uitgebreide collectie eens voor ieder jet en iedere smaak. bij ons proeven een voortreffelijk cenassortiment en voor een keuken ir u jarenlang kunt genieten. Telefoon 0115-620851 Be clubkaart van FC Den Bosch is niet langer al len een identiteitsbewijs voor voetbalfans. Het rordt tevens een voordeelkaart; van zes cent per li ter benzine tot gratis entree in de discotheek. 5»r Henk Mees irs. wit groen rood grijs wit wit wit 1990 11.500.- 1992 14.500.- 1990 11.500- 1990 11.500. 1990 9.950. 1989 8.750. 1993 12.500. h Bosch - Zeven jaar geleden us Ajax de eerste voetbalclub net het plan toegangskaarten te rerkopen via vertoon van een jibkaart. Inmiddels geldt het lentiteitsbewijs verplicht in het ele betaald voetbal en is al nieuwe uitvoering, inclusief asioto, op komst. t Den Bosch gaat alweer ver in. Voor de clubkaarthouders de eerste-divisieclub is het ivens een voordeelkaart. Zes tnt per liter benzine bijvoor- jeld, maar ook kortingen op rij- essen, bij een sportzaak, aan- thaf van cd's, karting, de kapper si gratis entree bij een disco- tok. Allemaal voordeeltjes die mi bezoekers van FC Den -wedstrijden aan de club- aart zijn verbonden. fCDen Bosch doet precies met clubkaart wat wij er in 1989 al ice hebben beoogd: de markt rndde club bewerken. Ajax wil itijd in alles de eerste zijn, maar ier voel ik me ingehaald. FC )en Bosch is trendsetter, en echt iet met loze dingen", sprak Ajax-voorzitter Michael van iraag gisteren bij de presentatie mde nieuwe clubkaart. In Praag was naar Den Bosch |ekomen als KNVB-bestuurslid zilver 1990 9.750.- airco) zilver 1993 18.500. rood 1991 11.250.- rood 1993 1 6.000- )0km) rood 1989 8.500. incl. APK vanaf 3.000.- htmetalen velgen, 1991 (AR AGE BRUGGE ZN ieweg 8 - Oostburg 1117-454171 Plantagebaan 179 nantageaaau i<». bin 4725 AA WouwsePJantage Tel. 0165 5TAANPEN-BAL JSTRUM CONCERl )AG 27 SEPTEMBER JS MEEUWIS VACANT, GE^J° SSICA. CORRY KONINGS, BENNY NP •R, HANNY, SUGAR LEE H°0pE R i, DE DEURZAKKERS, HASSLING PRESENTATIE: HANS VAN VUET b VERKRIJGBAAR BIJ ALLE gwk/VVV Tl specwukmribnadfl.80.00 KAAR™ voormalige Feyenoorder f»fst met een brancard van het Ha de wedstrijd verbleef de tealler een uur in het zieken- pis voor onderzoek. dokter schreef hem drie we- 6 absolute rust voor, maar ®ker denkt daar anders over. tadigde aan over twee we- :1 tijdens de return op Anfield in Liverpool er weer bij te men zijn, ondanks het negatie- IJivies van de geneesheer. Pe wereldvoetbalbond FIFA de Nederlander Mario van J Ende aangewezen als «rechter voor het belang- WK-kwalificatieduel in 2 tussen Italië en Enge- ?P 11 oktober. Engeland alrficeert zich bij een gelijk- rechtstreeks voor de eind- p ïolgend jaar in Frankrijk. Saat alleen bij winst direct .anders moet de ploeg zich er kwalificeren als één van de ste nummers twee. J*®?® rekent op wetswij- I fn het mogelijk maken L'PMie de clubs en de L albond gegevens gaan ver- 1 over voetbalvandalen. iJ ,tuurslid Michael van LLVer'daarde dit gisteren in IcUi de Presentatie van r*aartvan FC Den Bosch. L/f.® ^Prak onlangs met de Éistal n Zorgdrager en tv over voetbalvandalis- nrin vroeg hij om mede- »s T de overheid zodat treff maatre§elen kun- l&U de vorm van een Lnrt» tegen zich mis" lnvesp fi VoetbalsuPPorters. fdewerL pnvac7 is voor die ke wpIlgVerruiraingvan de F ?a pr gevm8 noodzakelijk. ®zaakKanUit dat het kabinet 2aakbmnen niet al te lange igt" aije Tweede Kamer P aldus Van Praag. veiligheidszaken en supporters- beleid. Hij bleek vol lof over het Bossche initiatief. „Bij Ajax zijn we er nog niet aan toegekomen, misschien wel omdat we 75.000 clubkaarthouders hebben en die mensen zich vanzelf wel aanmel den. Maar ook wij zullen deze weg in moeten slaan", aldus Van Praag. FC Den Bosch heeft vooralsnog slechts 700 clubkaarthouders, van wie Ine Bader gisteren het eerste vernieuwde exemplaar kreeg overhandigd. Vorig seizoen zette FC Den Bosch in totaal 1200 clubkaarten af. Met de nieuwe formule hoopt de club er dit sei zoen 5.000 (van 12,50 per stuk) aan de man te kunnen brengen. Zeven bedrijven hebben inmid dels met FC Den Bosch afgespro ken een voordeelregeling toe te passen. De rij wordt vermoede lijk binnenkort verlengd met een hamburgerbedrijf, een bloemist, een juwelier, een videotheek, een attractiepark, een banketbakker, een bioscoop, een tenniscentrum en een boekhandel. Los daarvan is FC Den Bosch vergevorderd met Prime Line, een organisatie vand e SNS-bank, die aan de clubkaart van FC Den Bosch te vens betaalfaciliteiten wil verle nen. Eind deze maand verwacht FC Den Bosch de uitgifte van de clubkaarten rond te hebben. 'anonzeverslaggever Ma - Regi Blinker is drie weken uitgeschakeld. De peler van Celtic kwam dinsdag in het UEFA-bekerduel iet Liverpool (2-2) in botsing met rechterverdediger Rob mes. Daarbij raakte de schouder uit de kom. Ren 'rzieninB^T e^t bÜ Arbeids- 8 Nederland bezwaar aangetekend tegen de weigering van een tewerkstellingsvergun ning voor de 17-jarige Nigeriaan Henry Onwuzuruike. Volgens de wetgeving van het ministerie van Sociale Zaken is de aanval ler te jong voor een dergelijke vergunning. De speler mag derhalve voorlo pig niet meer in het eerste elftal acteren. De leeftijdsgrens voor voetballers die afkomstig zijn uit landen buiten de EU, ligt op 18 jaar. Volgens woordvoerder K. Sleddering van Arbeidsvoor ziening hebben het ministerie, Arbeidsvoorziening en de sociale partners afgelopen zomer afge sproken streng toe te zien op na leving van deze regel. Heerenveen kreeg een berisping van het ministerie toen de club eind augustus Onwuzuruike in het duel met MW opstelde. De Friezen hebben daarop het be zwaarschrift ingediend. Be stuurslid Yme Kuiper vindt het onrechtvaardig dat spelers on der de 18 jaar van binnen de EU wel zonder problemen gecon tracteerd kunnen worden. „Bo vendien begrijp ik niet waarom Onwuzuruike wel in ons tweede team mag voetballen. Hij blijft een betaalde speler." Na 26 de cember is het probleem waar schijnlijk opgelost. Dan wordt de Nigeriaan 18 jaar. De Italiaanse international Christian Panucci heeft zijn con tract bij Real Madrid tussentijds met drie jaar verlengd tot 2003. Met de nieuwe verbintenis maakte de verdediger (24) een eind aan de geruchten dat hij zou terugkeren naar AC Milan. De tuchtcommissie van de KNVB in Zeist heeft de volgende spelers in het betaalde voetbal geschorst: vier wedstrijden: Dos Santos Silva (FC Groningen), Summerville (Dordrecht '90), een wedstrijd: Dolion (Dord recht '90), Calderwood (Willem II). Alex Zülle voelt zich zeker van zijn zaak. De Zwitser liet zich gisteren tijdens de rustdag voor in Leon alvast kronen tot de heerser van de Vuelta, de ronde van Spanje. Het ijzeren gevaarte siert de muur van zijn hotel. Halverwege de drieweekse etappewedstrijd heeft de Once- renner een voorsprong van 32 seconden op zijn landgenoot en toekomstig ploegmakker Lau rent Dufaux. Nummer drie Es- cartin heeft al een achterstand van meer dan twee minuten. Het sterk uitgedunde peloton kon gisteren ook al kennisne men van het etappeschema van de volgende Vuelta. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de Spaanse ronde dat het pro gramma al tijdens de nog lo pende editie openbaar wordt gemaakt. Volgend jaar start de Ronde van Spanje op 5 september in Cordoba en eindigt op 27 sep tember traditioneel in Madrid. Na een jaar afwezigheid zijn er ook weer etappes opgenomen in de Pyreneeën en langs de Mid dellandse Zee. Nieuw in de edi tie van 1998 is een aankomst op Lagunas Negra de Neila. Het peloton maakt een over steek naar Mallorca voor een tijdrit over 40 km. Er is ook nog een uitstapje naar Frankrijk ge pland met onder andere een aankomst bergop. De organisatoren zijn ook al be zig met de Vuelta van 1999. Het staat nu al vast dat die in Mur- cia begint. Londen - De Finse coureur Mika Salo, momenteel in de Formule I bij Tyrell teamgenoot van Jos Vers tappen, rijdt volgend jaar voor het team van Arrows. Samen met de Braziliaan Pe dro Diniz vormt hij het team, waar nu nog de Engelsman Damon Hill actief is. Waar de wereldkampioen naar toe gaat, is nog onbekend. Al langere tijd botert het niet tussen de Engelsman, jaarsa laris ruim 13 miljoen gulden, en Tom Walkinshaw. In juli, vlak voor de Grote Prijs van Engeland, haalde de team baas fel uit naar de coureur. „Hij rijdt niet als een wereld kampioen en is zijn geld mo menteel absoluut niet waard." Hill sloeg vorige maand een bod van McLaren af. Momen teel zou hij in onderhandeling zijn met Jordan, Benneton en het Prost-Mugen-Honda- team. Door Maurice Ambaum Sheva - Het was een droom, het werd een nachtmerrie. In september 1996 zweefde Jossie Benjoen op een roze wolkje Amsterdam binnen. Net zestien, gescout door Ajax, knap, een bloed mooie vriendin, een tienerster in Israël. Zijn wereld was een planeet van geluk. Een half jaar later stond Benjoen weer met beide benen op de grond, en wel in het zand van Demona, in de Negev-woestijn. Heim wee en geldproblemen hadden het grote ta lent teruggedreven naar het Midden-Oosten, waar hij vanavond de spelmaker is van Ha- poel Beer-Sheva in de Europacup-ontmoe ting met Roda JC. De Elfstedentocht was het laatste wat hij dit jaar in Nederland zag. In tranen verliet de behendige middenvelder Amsterdam. „Ook Ajax weende. De club vond het erg dat ik terug ging naar Israël. Maar iedereen begreep dat ik het niet meer kon volhouden op mijn kamertje in Diemen. Ik werd gek van heimwee, liep met mijn ziel onder de arm. Op een dag keek ik in de spie gel en sprak tegen mezelf: 'Jossie, ga terug naar Israël. Het leven is te kort om ongeluk kig te zijn'." Jossie Benjoen werd verleden jaar tijdens het EK onder zestien jaar gescout door Ajax. De Amsterdamse club was zo onder de indruk van de pezige middenvelder, dat hij werd uitgenodigd voor een serie proeftrainingen. De jongeling overtuigde opnieuw en werd aan de A-jeugd toegevoegd. In september stond hij met zijn vriendin en ouders voor de deur van Ajax. „Zolang mijn familie in de buurt was, voelde ik mij happy. Maar mijn moeder miste mijn zusjes en broertje zo erg, dat ze al snel terugging. Daarna vloog ook mijn vriendin terug. Ze kon niet wennen, miste haar vriendinnen. Bleven mijn vader en ik over. Maar mijn vader werd gek zonder zijn vrouw, dochters en zoon. Dus ging hij Jossie Benjoen. FOTO PETER SCHOLS ook weer naar Israël. Zat ik helemaal alleen in Diemen. Dat heb ik één week volgehou den. De muren kwamen op af, ik was ver drietig, depressief. Dit was mijn leven niet meer. Ik was blij dat ik terug kon naar Israël. Al vreet het nog steeds aan me dat ik het niet heb volgehouden bij Ajax. Zo'n kans krijg ik nooit meer." Ook financieel had Benjoen het moeilijk in Amsterdam. „Als jeugdspeler had ik geen contract. Maar ik woonde er wel met mijn vriendin en mijn ouders. We had den onkosten, moesten ergens van leven. Het financiële plaatje klopte niet meer." Zijn va derland sloot Jossie Benjoen bij terugkeer als een held in de armen. De telefoon bleef rinkelen, journalisten en camera-mensen vormden een erehaag voor zijn deur, ieder een wilde weten waarom het was misgegaan. „Ik werd overal herkend en aangesproken. Niet geslaagd, toch een ster. Best moeilijk voor iemand van zeventien, al die aandacht. Duizenden keren heb ik moeten uitleggen wat er was gebeurd. Vervolgens kreeg ik een schouderklopje en moest ik een handteke ning zetten. Israël \lvas toch trots op mij." De jeugdinternational speelde de rest van het seizoen bij de jeugd van Hapoel Beer- Sheva, zijn oude club. De bekerwinnaar he velde hem vervolgens over naar de hoofd macht, waar hij nu als als 17-jarige de regis seur is. „Ik heb een verbintenis voor vijf jaar. Maar eerlijk gezegd verwacht ik niet dat ik dat contract uitdien. Ik wil hogerop, het liefst weer naar het buitenland. Maar wel pas over een jaar of twee, als ik als mens vol- wassener en als voetballer rijper ben." In Kerkrade werd gejuicht toen in Genève Roda JC aan Hapoel Beer-Sheva werd ge koppeld. Maar ook bij de middenmoter uit de woestijnstad heerste opperste tevreden heid. „We waren bang dat we een topclub zouden loten. Roda is goed, maar geen top per. We zijn op voorhand niet kansloos. Dit is de belangrijkste Europacup-ronde in de historie van Hapoel. Tegen Barcelona had den we vorig jaar geen schijn van kans, nu staan we er iets beter voor. Als we donder dag winnen, draag ik de zege op aan mijn vriendin. Zij wordt die dag zeventien." Benjoen, die met een spierblessure kampt en intensief wordt behandeld om tijdig fit te zijn voor Roda, kijkt met name uit naar de return. „Ik heb de trainer gevraagd of ik een dag naar Amsterdam mag. Mijn vrienden bij Ajax bezoeken. Ik bel ze nog regelmatig. Misschien dat we in de volgende eeuw weer ploeggenoot worden. Ajax zit nog steeds in mijn hart." Eerste ronde, eerste wedstrijd UEFA-Cup: VITESSE (NED) - Braga (Por) Dep. la Corona (Spa) - Auxerre (Fra) Olymp. Lyon (Fra) - Bröndby (Den) Real Valladolid (Spa) - Skonto Riga (Let) Vitoria Guimaraes (Por) - Lazio (Ita) Strassbourg (Fra) - Glasgow Rangers (Sch) Schalke 04 (Dui) - Hajduk Split (Kro) Bastia (Fra) - Benfica (Por) Ferencvaros (Hon) - OFI Kreta (Gri) Sampdoria (Ita) - Athletic Bilbao (Spa) Bordeaux (Fra) - Aston Villa (Eng) Croatia Zagreb (Kro) - Grasshoppers (Zwi) Rapid Wien (Oos) - Hapoel Petach-Tikva (Isr) Inter (Ita) - Neuchatel Xamax (Zwi) Celtic (Sch) - Liverpool (Eng) Atletico Madrid (Spa) - Leicester City (Eng) Returns op dinsdag 30 september. 2-1 1-2 4-1 2-0 0-4 2-1 2-0 1-0 0-3 1-2 0-0 4-4 1-0 2-0 2-2 2-1 Van onze verslaggever Waalwijk - Supporters van RKC Waalwijk en FC Utrecht zullen zondag een bijzonder samenwerkingsverband aan gaan. Het duel tussen beide ploegen, zondag in Waalwijk, is uitgeroepen tot Nederland se Fair Play-ontmoeting. Op initiatief van de wereldvoet balunie FIFA staat komend weekeinde wereldwijd in het te ken van de Fair Play. De Neder landse acties worden in Waalwijk geconcentreerd. De keus viel op RKC - FC Utrecht omdat beide supporters- groepen elkaar vorig seizoen over en weer steunden bij wedstrijden van beide clubs. FC Utrecht werd in de slotfase van de competitie bij de strijd tegen degradatie ge steund door fans uit Waalwijk. Andersom maakte een groep Utrechtse supporters deel uit van de RKC-aanhang tijdens de na- competitie. Twee teams uit beide supporters- groepen spelen zondag een voor wedstrijd. Fans vormen vervol gens een erehaag bij de entree van de spelers. Alle toeschouwers krijgen een Fair Play-vlag uitge reikt. Terneuzen - W Dow 1 is voortvarend gestart in de derde klasse van de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Terneuzen. In de eer ste competitieronde klopte die formatie met 7-1 Van Strien en in de tweede ronde werd Gemeente 2 met 2-11 verslagen. Ook Maas kan na twee wedstrijden op een maximaal aantal wedstrijdpun- ten bogen in deze klasse via zeges van 2-9 en 4-2 tegen respectie velijk Adhanca en W Dow 2. In de vierde klasse boekte zowel De Rooy als Checkpoint een maximale score uit twee wedstrijden. UITSLAGEN Derde klasse: W Dow 1-Van Strien 7-1, Kota Radja-Smit 7-5, Wit- te/Boussen/De Bruin-Qutility 3-2, Adhanco-Maas 2-9, W Dow 2-Ge- meente 2 5-1, Qutility-Adhanco 3-3, Maas-W Dow 2 4-2, Gemeente 2- W Dow 1 2-11, Van Strien-Kota Radja 2-1. Vierde klasse: Checkpoint-Marmara 5-2, Broomchemie-Bondes Stores 7-5, Atoom Boys-De Rooy 1-4, Café Bee-W Dow 3 5-3, Bonded Stores- Atoom Boys 1-4, De Rooy-Café Bee 10-2, W Dow 3-Checkpoint 2-3, Marmara-Broomchemie 6-3. STANDEN Derde klasse: W Dow 1 2-6, Maas 2-6, Witte/Boussen/De Bruin 1-3, W Dow 2 2-3, Kota Radja 2-3, Van Strien 2-3, Qutility 2-1, Adhanco 2-1, Smit 1-0, Gemeente 2 2-0. Vierde klasse: De Rooy 2-6, Checkpoint 2-6, Marmara 2-3, Atoom Boys 2-3, Broomchemie 10-11, Café Bee 2-3, W Dow 3 2-0, Bonded Stores 2- 0. Van onze sportmedewerker Hulst - In Nieuw-Hulst wordt zaterdag 20 september gestreden door de wielerjeugd op dikke banden en racefietsen en later op de middag komen de vrije liefhebbers en cyclosportieven aan de start op een ge heel nieuw parcours. De organisatie van deze wielerdag is in handen van het wielercomité Hulst met voorzitter Frank van Swaal als 'lijst trekker' en de stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen. Van Swaal woont in Nieuw-Hulst en dat is een aardige bijkomstigheid. WIELRENNEN „Een paar jaar geleden hebben we hier eens een dikke bandenwed strijd gehad en dat was een groot succes. Vorig jaar reden hier de trimmers en nu hebben we samen dit wielerprogramma samenge steld," aldus Van Swaal. De afzet ting van het parcours wordt ge daan door leden van het Hulster wielercomité. Dat er gestreden wordt in Nieuw-Hulst is niet zo verwonderlijk, want ooit begon nen daar de eerste wielermicroben te broeien. Daar werden ook de eerste amateurkoersen verreden en ook de volkskoersen vierden daar ooit hoogtij. Om 13.30 uur gaat de jeugd van start in de categorie van zes tot en met acht jaar. Daarna komen de overige jeugdrenners in de arena van Nieuw-Hulst. Zij rijden op een parcours achter Golff Super markt Peter Mol. Samen met café 't Zoutvatje worden deze wed strijden mogelijk gemaakt. Met name bij de vrije liefhebbers doet hij een flinke duit in het zak je. Daarnaast is nu café 't Zout vatje een onmisbare schakel ge worden in dit geheel. De perma nence is hier vanaf 12.30 uur ge vestigd en ook de prijsuitreiking vindt daar plaats. Tijdens de wed strijd voor vrije liefhebbers is er weer een premiepot beschikbaar. De wedstrijd voor vrije liefheb bers telt mee voor het De Stem- klassement. De eerste in dit klas sement kan een dames- of heren rijwiel in ontvangst nemen aan het eind van de wedstrijdenreeks. De laatste wedstrijd die daarvoor meetelt wordt op dinsdag 7 okto ber gehouden als de sluitingskoers van Hulst op het programma staat. Eric Vereecken - staat mo menteel op de eerste plaats in het De Stern-klassement - is natuur lijk de man waar naar uitgekeken wordt. Vorig jaar werd Vereecken in 'de balen' gestoken en ging de overwinning naar Theo van der Velde uit Rijsbergen. Verder zijn Hennie Gijsel en Rudie Dieleman afkomstig uit Hulst en voor hen zal er zeker wat extra's gedaan worden. Vorig jaar werd er gestre den op een rondje van 800 meter, maar dit jaar rijden de vrije lief hebbers een andere route. De start is nabij Golff Supermarkt en daar komt ook de finish te liggen. De renners rijden vervolgens door de Keldermansstraat, Liniestraat, Poorterslaan, Gildestraat, Abdij straat, Willem Zwijgerlaan, Fre- derik Hendriklaan, Trumanlaan en Poorterslaan. In totaal is dat rondje 1750 meter lang. De wedstrijd voor vrije liefheb bers en cyclosportieven start om 15.30 uur en de renners dienen 65 kilometer af te leggen. Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - Als het komende weekeinde de landelijke badmin- toncompetitie van start gaat is het district Zeeland, evenals vo rig seizoen, weer vertegenwoordigd door zes teams. De numme ring van de verschillende klassen in de landelijke competitie heeft een wijziging ondergaan. BADMINTON De klasse onder de eredivisie heette vorig sezioen de over gangsdivisie. Daaronder hingen achtereenvolgens de eerste, twee de, derde en vierde klasse van de bondscompetitie. Met ingang van dit seizzoen komen na de eredivi sie achtereenvolgens de eerste tot en met de vijfde divisie. BC Backhand uit 's-Gravenpol- der is, en dat is al de laatste jaren zo, het Zeeuwse vlaggenschip en zit wat indeling betreft het hoogst in de boom. BC Backhand is samengegaan met BC Kolibrie uit Goes en speelt nu onder de naam BC Zeeland. BC Zeeland, getraind door Gerbrand Visser, zit met twee teams in de derde di visie en moet daar, gezien de sterkte, met het eerste team hoge ogen kunnen gooien en gaat voor het kampioenschap. Het tweede team moet in de derde divisie eveneens goed kunnen mee draaien. BC Avanti 1 uit Middelburg draait mee in de vierde divisie. De resterende drie Zeeuwse teams zijn ingedeeld in de vijfde divisie. BC Terneuzen 1, BC Zie- rikzee 1 en Sinar 1. Zowel Zierik- zee als Sinar maakt zijn debuut in het landelijke circuit. Zierik- zee heeft voorheen al eens lande lijk gespeeld, kon het toen niet bolwerken, maar is nu weer erug. De teams van Avanti, Zierikzee en Sinar trainen gezamenlijk on der trainer William van de Maas in de Kruitmolenhal in Middel burg. BC Terneuzen wordt dit seizoen getraind door Cees Lou- werse. Behoud van een plaats in de vijfde divisie voor de teams van Terneuzen, Zierikzee en Si nar is de doelstelling. SPELERS BC Zeeland 1: Danny Mol, Ron Sie- benlist, Leon van Ooijen, Liselotte de Meester en Silvie Romeijnsen. BC Zeeland 2: Jurrian Saanen, Ro nald Copal, Rinaldo Niemandsver driet, Heieen Teske en Pamela Vis ser. BC Avanti 1: Patrick Caljouw, Bas Codeé, Rogier Crusio, Maralde Louws, Jolanda Markxs en Mariëlle Ridderikhof. BC Terneuzen 1: Martijn van Hoije, Patrick van Straten, Brigitte Maas en Chantal van Hoije. BC Zierikzee 1: André Ferloo, Pa trick Feelus, Frans Koopmans, Jo landa van Groningen en Mirelle van der Have. BC Sinar 1: Fernand Bachet, Wouter Phaff, Kobus Botman, Stefanie Pot ter, Carola van der Have en Rhonda Risseeuw. -442 23 99 Zaal open 17 00 uur Aanvang1'

de Stem | 1997 | | pagina 11