Jan SVWZV rekent op beter seizoen Sasse schakers stapje terug Gosse Kamminga is niet pessimistisch IACKS Indeling competitie HWP 1 richt zich na verblijf in hoogste regionen nu op eerste klasse Schaakkalender ZSB Landau wil probleemloze competitie Jen maar hei REGIO SPORT grootste collectie 3GD GRENEN RG ER JACKS 89.95 119.95 v.a. 19.95 ten v.a. 24.95 -Jan" nis mee! [ermis: ƒ5.95 n tientje wee piek ƒ3.95 West-Zeeuws-Ylaamse schaakvereniging komt weer uit in hoofdklasse Schaakclub Terneuzen rekent minstens op plaats in de middenmoot Indeling klassen KNS B-c ompetitie EPTEMBER 1997 C4 DESTBM I I I I WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 C5 Vlpha Bomber lelly Hansen )xbow Quicksilver alty Dog Qhiemsee Jraft ^igle like ïeebok Sag's 3ad Boys Qhampion Cappa rila Ve hebben weer's iets bijzonders in de aanbiedina. Geen slanke den, maar slanke hei. Erica Gracilis heeft namelijk hele mooie slanke, middelgroene takjes, waaraan in de bloeitijd (september/ oktober) de meest prachtige kersrode bloemetjes verschijnen. Sla snel uw slag met deze slanke hei in een stenen pot. Nu voor een extra slank prijsje m f 6,95 maar. zolang de voorraad strekt. ijke meubelen werkingen Individueel woonplezier met eindeloze combina ties. Vakmanschap in .if massief geloogd gre nen, met keuze uit vier afwerkingen: gelakt, olie/was, antiekfinish en Old Cottage. Kom eens langs bij uw Cottage dealer en haal de gratis Cottage cata logus, vol fantastische ideeën. Cottage meubelen... voer milieuvriendelijk wonen. 1 - OOSTBURG 0117-454813' iddagaanbieding: daanbieding: - Terneuzen ■817 i/in onze schaakmedewerker Oostburg - Na een erg moei- ame start, nul punten uit 1 wedstrijden, redde cVWZV vorig seizoen nog dj gemakkelijk het vege lijf de hoofdklasse van de Reeuwse Schaakbond. SCHAKEN overwinning tegen mede- .„radatiekandidaat Landau en Ije verrassend forse winst (6V2- I ju) 0p Souburg 2 brachten 15VWZV in het juiste spoor. In de I wetenschap dat men op de laat je competitiedag nog aan moest treden tegen hekkensluiter Goes, ton SVWV maar weinig meer tebeuren. Met een simpele 2-6- 1 stelde de Oostburgse for matie het hoofdklasserschap veilig en schoof zelfs nog op naar de vijfde plaats in de eindklasse ring. Teamleider Gerard de Winter hoopt dit seizoen op meer. „We zijn het eigenlijk een beetje beu om maar steeds naar onderen te moeten kijken. Het is nu al enke le jaren achtereen dat we in de staart van de klassering verke ren. Dit seizoen verwacht ik er meer van. De sterkste hoofdklas sers, Vlissingen en Middelburg 2, zijn gepromoveerd en dan blijft alleen Souburg 1 nog over. Dat team liet vorig seizoen op onver klaarbare wijze promotie liggen, maar is nu voor mij de absolute titelkandidaat met HWP 3 als goede tweede. Ik vermoed dat de teams daaronder elkaar niet heel veel ontlopen. Daarom denk ik dat we misschien wel een rol van betekenis kunnen spelen. Bij ons is niets veranderd. We zij dus in feite nog even sterk als vorig sei zoen. Misschien wel iets sterker, want de beloftevolle jeugdscha- ker Koen Leenhouts is nu als vaste waarde aan het eerste team toegevoegd. Ons team bestaat uit Chris Lan- ckriet, Olaf van der Sloot (hij behaalde de hoogste score vorig seizoen), Gert Ries, Mike Ver- kimpe, Bart de Vogelaere, Tonny Riemens, Koen Leenhouts en mijn persoontje. Daarnaast kun nen we, mits we niet compleet zijn, op vrij sterke invallers re kenen. Ik denk dan aan Hans Oosterhout, Johan de Meester of Veerle Leenhouts. In zijn totali teit staan we er niet slecht voor. In ieder geval mogen we met dit team niet in de problemen ko men. Daarom juich ik toch wel de vernieuwde indeling, van acht naar tien ploegen in de hoofdklasse, toe. Nu spelen we negen ronden. Dat is voor ons een voordeel. Na enkele onge lukkige nederlagen heb je in ne gen ronden de kans je te herstel len. Op zeven ronden, zoals dat jaren het geval was in de hoofd klasse, is dat veel moeilijker. In ieder geval zijn onze ogen ge richt op een plaats in de midden moot en als het even kan mis schien wel op de sub-top. Als we compleet zijn moeten we voor geen enkel team in die hoofd klasse onder doen. Ons tweede team bestaat voor het grootste gedeelte uit belofte volle jeugd. Ik denk dan onder meer aan Veerle Leenhouts, Paul Verheij, Jacky Bron en Peter van de Linde, maar ook aan anderen. Misschien dat dit team nog wat ervaring mist. Dat kan ze moge lijk opbreken. In potentie heeft dat team echter mogelijkheden om in de eerste klasse Zuid mee te strijden voor het kampioen schap. Van onze schaakmedewerker Terneuzen - Door de versterkte promotie naar de landelijke competitie is de indeling van de ZSB-competitie eveneens sterk gewijzigd. De hoofdklasse bestaat nu niet uit acht maar uit tien teams. De promotieklasse is komen te vervallen. De meeste teams uit die klasse zijn verdeeld over de eerste klasse Noord en de eer ste klasse Zuid. INDELING ZSB-SCHAAKCOMPETITIE Hoofdklasse: Goes 1, Souburg 1, Souburg 2, Middelburg 3, HWP 3, De Zwarte Dame, Vlissingen 2, Landau, SVWZV, Goes 2. Eerste klasse Noord: De Zwarte Dame 2, Denk en Zet, Souburg 3, Vlissingen 3, Zierikzee 1, Zieri- keee 2, De Scheve Toren, Souburg 4, Oostkapelle, Goes 3. Eerste klasse Zuid: HWP 4, Ter neuzen 2, SVWZV 2, Landau 2, Terneuzen 3. Tweede klasse Noord: Colijns- plaat, Zierikeee 3, Vlissingen 4, Koudekerke, Middelburg 4, Goes 4. Van onze schaakmedewerker Terneuzen - De schaakkalender van de Zeeuws Schaakbond (ZSB) voor het komende seizoen ziet er als volgt uit: Dior Peter Snelders i van Gent - Even maar heeft HWP 1 deel uit mogen Imaken van het nationale Wahalla van de schaaksport. i seizoen vertoefde de Sasse formatie in de meester- Iklasse tussen alle landelijke toppers. Toen reeds kwam laan die sportieve uitdaging een einde. Allerminst teneer- Igeslagen nam dat team afscheid van die klasse. Immers, (men had er op voorhand rekening mee gehouden dat die Idioom slechts van korte duur zou zijn. |voorzitter en teamleider Walter I Cardon zegt daarover: „We zijn ■steeds met beide benen op de ■grond blijven staan. Toen we pro- liaoveerden wisten we al dat we bijzonder moeilijk zouden 1 hijgen. Met wat geluk kun je mis ten een jaar overleven. Net bo- Iven de twee degradatieplaatsen leindigen, maar daarna is het dan i voorbij. Simpelweg omdat Jwij de middelen, zeg maar finan- |ciën, niet hebben om op dat ni- i een blijvertje te zijn. Dan Imoet je een grote sponsor achter je Moet je links en rechts aan gaan trekken. Dan Imoet je de vraag stellen of je wel ■goed bezig bent met een clubje dat ltot dan toe hoofdzakelijk bestond luit vrijwilligers. Dan moet je op Idenduur ook andere mensen tege- Imoet komen. De personen die |nar de wedstrijden rijden, de mandie de wedstrijdzaal thuis al- |tijd in orde brengt en de persoon i bar beheert. Nee, zo ver illen wij echt niet gaan. Het kampioenschap in de eerste [klasse diende zich echter aan en o streef je sportief gezien toch laar die titel en de daaraan ver konden promotie. Het is leuk dat je kunt zeggen: 'Ik heb nog in de [meesterklasse gespeeld.' Voor een als HWP uit een plaatsje als is van Gent is dat een uniek feit. nu richten we onze aan- t weer helemaal op dit sei- wieneen klasse lager." *m> 1 koestert dit seizoen geen verwachtingen in de eerste de KNSB. „We moeten niet naar de promotie van twee jaar terug kijken. Toen hep alles van een leien dakje. Ook hadden we toen een sterker team. Nu is dat iets minder, mede door de ge wijzigde opzet bij ons. We gaan nu uit van een vast eerste team. De jongens die het meest acte de pre sence kunnen geven vormen dat team. En de andere spelers, on danks hun kwaliteiten, staan op de lijst van reserves. Daarop ko men namen voor als Paul Motwa- ni, Helmut Cardon, Wim Maes, Sven Mohandesi, Walter Toneli en Tim Upton. Spelers die zonder meer op het niveau van het eerste team mee kunnen draaien en zelfs het geheel naar een hoger niveau kunnen tillen, maar ze kunnen niet altijd spelen. Soms maar drie wedstrijden in een seizoen. Daar om geven we dit seizoen de voor keur aan de spelers die vrijwel ie dere competitiewedstrijd aanwe zig zijn. Toch herbergt de huidige formatie voldoende kwaliteit om goed mee te kunnen draaien in de eerste klasse. Problemen Voor ons tweede team voorzie ik problemen. Door de gewijzigde opzet zijn spelers als Ivo Timmer mans, Mark de Waal en Peter de Jonghe naar het eerste team ge gaan. Daardoor valt er toch flink wat kwaliteit weg uit het tweede team. Daar komt nog bij dat de tweede klasse waarin we nu uit komen in de breedte sterker is dan die van vorig jaar. Een voordeel is dat we af en toe een beroep kun nen doen op sterke reserves. Daar moeten we het min op meer HWP-voorzitter Walter Cardon, het boegbeeld van de ambitieuze schaakvereniging uit Sas van Gent. fOTOCAMILESCHELSTRAETE mee zien te redden. Handhaven is dan ook het parool. Als we in die klasse blijven voorzie ik, mits ons team niet teveel Veranderingen ondergaat, dat we volgend seizoen in die klasse kunnen meedraaien. De drie huidige tweede klassen worden uitgebreid tot vier. Een uitbreiding via een versterkte pro- Door Peter Snelders Afneuzen - Ondanks dat het Mste team van de schaak- vereniging Terneuzen eerste °rdspeler Ralf Gommers vertrekken naar SMB Nijmegen zijn de verwach tingen aan de vooravond van W seizoen 1997-1998 aller minst pessimistisch. Men re- ®t opnieuw op een plaats de veilige middenmoot. "at verklaart enige uitleg. bosse Kamminga, teamlei der en tevens voorzitter van e Zeeuwse Schaakbond, verduidelijkt dat. Kamminga: „Het vertrek van betekent zonder meer een ff. ywhes voor ons. Hij was m ahijd goed voor een jaamale score. Vorig seizoen °rde hij n0g zeven punten n,et zoveel wedstrijden. hoKK ook door zijn inbreng wn wij, in tegenstelling tot meeste voorgaande jaren, fprt, freMeemloze competitie liilr aa'^' z£ck Is het natuur- em Wj logisch dat Ral£ voor Vuri! 6 club kiest- Hil gaat Hf®1" Eindhoven en dan is Veai, T' een °P een hoger ni- Vonr P. nde Club snel gelegd. »ood7Zalni°MtWikk0ling was het fen 1 die stap te ma- een m S je vrijwel ieder seizoen kunu:X1?ale score boekt, dan in wii "u16 ^erde klasse waar- Ier^1 komen niet veel meer eerste h" 'Omand anders aan het Wie da °rd®oeten gaan zitten. d ,i7,r 18 noS niet hele" idelijk. Persoonlijk zou Gosse Kamminga, teamleider van de schaakvereniging Terneu zen en voorzitter van de Zeeuwse Schaakbond, foto wim kooyman ik er geen moeite mee hebben om die taak op me te nemen. Het rendement zal natuurlijk heel wat minder zijn dan dat van Ralf, maar ik ben wel altijd op en top gemotiveerd als ik aan dat bord kan spelen. De. kans is echter net zo groot dat Jordi Gernaert of Chris Ghysels op dat bord uitkomt. Jordi en ik zijn, zelfs na een barrage, gelijk geëindigd in de strijd om het clubkampioenschap. Hij mag wat mij betreft kiezen. Wil hij aan het eerste bord, dan schuif ik gewoon wat op. Ook Chris Ghysels heeft de kwaliteiten om aan dat bord te spelen. We ko men er wel uit. Daar doen we niet moeilijk over. Rendement Zoals ik al zei zal het rende ment aan dat bord minder zijn, maar toch hoeven we niet te wanhopen. Door de vernieuwde indeling van de landelijke com petitie - de KNSB heeft via een versterkte promotie nu acht in plaats van de bestaande zes derde klassen samengesteld - is het niveau van de derde klassen in de breedte wat minder ge worden. Daarom ben ik wel op timistisch. Een plaats in de middenmoot moet haalbaar zijn voor ons. Het wordt wel een aantrekkelijke competitie, want naast ons zijn ook Middelburg 2 en Vlissingen in die klasse van de partij. Die ontmoetingen zullen vooral in het teken staan van het regionale prestige. Wie is de beste in die klasse hier in de provincie? Ons team laat geen nieuwe ge zichten zien. Het blijft bij het oude. Dat betekent dat we voor ons eerste team een beroep kun nen doen op Chris Ghysels, Jor di Gernaert, Jaap Dekker, Da niël Lansay, Adri en Masjenka Dubbeldam, Kees Freeke, mijn persoontje en misschien Janco Dees. Hij is teruggekeerd uit Zambia waar hij te werk was gesteld. Mogelijk dat hij weer op niveau wil gaan spelen. Dat moeten we nog even afwachten. Bij absentie van eerdergenoem- den zijn Albert Jan Breukelman en Philip De Vroe de eersten die doorschuiven." Tweede team Het tweede team van Terneuzen is titelkandidaat in de eerste klasse Zuid. Door de versterkte promotie naar de KNSB is ook de indeling binnen de ZSB ver anderd. De hoofdklasse blijft bestaan, maar wordt nu gefor meerd uit tien teams. De pro motieklasse is komen te verval len en daardoor is Terneuzen 2 nu aangewezen om in de eerste klasse Zuid te spelen. Teamleider Eric Roose: „We moeten voor de eerste plaats gaan. Dat zijn we een beetje aan onze stand verplicht. Vorig jaar draaide het lang goed in de pro motieklasse en die was een stuk sterker bezet dan deze eerste klasse Zuid. Pas naar het einde van de competitie toe zakten we weg. Dat kwam omdat we re gelmatig spelers voor het eerse team moesten leveren en als die eenmaal het aantal toegestane wedstrijden hebben gespeeld mogen ze niet meer in het twee de team uitkomen. Dat zal mis schien dit seizoen ook het geval zijn, maar met het niveau van de eerste klasse Zuid mag dat geen probleem zijn." Terneuzen 2 bestaat hoofdzake lijk uit: Eric Roose, Albert Jan Breukelman, Philip De Vroe, Martin van Hecke, Olga Gom mers, Frank de Koeijer, Matty Bonte, Micho Sostar en Chi- Hung Wan. motie vanuit de derde klassen zorgt toch voor een gemiddelde verlaging van het niveau. Het derde team komt uit in de hoofdklasse van de ZSB. Die klas se is tot tien teams uitgebreid doordat twee teams doorschoven naar de landelijke derde klassen. Die hoofdklasse is in zijn totaliteit duidelijk zwakker geworden. We moeten in de sub-top mee kunnen draaien." Titelkandidaat De opmerking dat HWP 3 bij ver schillende clubs, samen met Sou burg 1, geldt als titelkandidaat laat Walter Cardon langs zich heenglijden. „Dat is misschien wat hoog gegrepen. Ik beweer niet dat het niet kan, maar voorlopig gaan we uit van een plaats in de sub-top. Vorig seizoen speelden we met moeite geüjk tegen Goes 1, dat op de laatste plaats eindigde. Dus we moeten ons ook niet teveel pretenties aanmeten. Al zullen we natuurlijk strijd proberen leveren om één van de twee promotie plaatsen te veroveren." Het vierde team van HWP maakt deel uit van de eerste klasse Zuid. „Daarin is Terneuzen 2 veruit fa voriet. „Ons vierde team moet ge woon zijn partijtje meespelen en links en rechts wat puntjes probe ren te pakken." SPELERSGROEPEN HWP 1: B. de Bruijcker, G. Deleijn, J. Goormachtigh, H. Groffen, P. de Jonghe, M. Lacrosse, K. Nieuwelink, G. van der Stricht, I. Timmermans en M. de Waal. HWP 2: M. de Bruijne, A. Galle, J. Krijgelmans, H. Provoost, G. van Rij, F. Snijders, J. van de Vreede en M. van der Zalm. Algemene reservelijst: H. Cardon, W. Maes, S. Mohandesi, P. Motwani, A. van Theemsche, W. Tonoli, T. Upton en R. van de Wijnkele. HWP 3: Ph. Bekaert, A. de Hamer, T. Lammens, J. Maas. J. Maes, H. de Ridder, F. Tack en H. Verbruggen. HWP 4: W. Cardon, M. Colsen, F. van Dorpe, S. Drebusch, J. Dubbeldam, H. Kindt, M. Luteijn, G. Ongenae, L. Ouweneel, M. Pauwels, R. Pauwels, T. Perisic, C. Provoost. A. de Ridder, E. van Theemsche, R. van Waterschoot en W. de Wolff. 20 september: eerste ronde KNSB en ZSB. 27 september: persoonlijk ZK jeugd in Goes. 4 oktober: NK rapid jeugd in Eindhoven. 11 oktober: 1800-toernooi in Oost-Souburg. 14 oktober: najaarsvergadering ZSB in Breskens. 18 oktober: tweede ronde KNSB en ZSB. 25 oktober: ZK rapid in Middel burg. 1 november: persoonlijk ZK se nioren in Oostburg. 8 november: Persoonlijk ZK jeugd in Terneuzen. 9 november: meisjestoernooi in Oostburg. 15 november: derde ronde KNSB en ZSB. 22 november: ZK snelschaken in Sas van Gent. 29 november: Pepernotentoer- nooi in Vlissingen. 6 december: persoonlijk ZK se nioren in Zierikzee. 13 december: vierde ronde KNSB en ZSB. 19 december: Open snelschaak- Van onze schaakmedewerker Terneuzen - De Zeeuwse clubs zijn als volgt ingedeeld in de KNSB-competitie. Ook deze competitie start, net zoals die van de ZSB, op zaterdag 20 september. Eerste klasse C: HWP 1, SMB 2, DSC, Ortec/CVS, Rotterdam 2, Dordrecht, Venlo, Eindhoven, DCG, TIMC. Tweede klasse C: HWP 2, Stuk- kenjagers, Veldhoven, Vianen, Schaesberg, PION, Paul Keres, RSR/Ivoren Toren, Bergen op Zoom, Overschie. Derde klasse F: Terneuzen, Vlis singen, Middelburg 2, Krimpen aan de IJssel, Rijswijk, Groen- oord, De Wolstad, Charlois, CIOB/Groothoofd, Rotterdam 3. Derde klasse G: Middelburg 1, Baronie, Paul Keres 2, Eindhoven 2, Spijkenisse, Stukkenjagers 2, De Pion, Bailey D4, Sliedrecht, SOPSWEPS'29. kampioenschap van Middelburg. 20 december: Kersttoernooi in Koudekerke. 30 december: Oliebollentoernooi in Oost-Souburg. 3 januari: ZK snelschaken jeugd. 10 januari: Vijfde ronde KNSB en ZSB. 17 januari: persoonlijk ZK jeugd in Oostburg. 24 januari: persoonlijk ZK senio ren in Middelburg. 31 januari: persoonlijk ZK jeugd in Oost-Souburg. 7 februari: ZK snelschaken club teams in Oost-Souburg. 14 februari: zesde ronde KNSB en ZSB. 21 februari: Open snelschaak kampioenschap Schouwen-Dui- veland in Zierikzee: 28 februari: persoonlijk ZK se nioren in Axel. 7 maart: zevende ronde KNSB en ZSB. 14 maart: Vijftigplus-toernooi in Goes. 21 maart: ZK basisscholen in Oostburg en ZK bedrijvenschaak in Oost-Souburg. 28 maart: achtste ronde KNSB en ZSB. 4 april: Landau-jeugdtoernooi in Axel. 11 april: Open ZK snelschaken in Vlissingen. 25 april: Negende ronde KNSB en ZSB. 27 april tot en met 2 mei: NK voor B- en C-jeugd in Leiden. 27 april tot en met 5 mei: NK voor A-jeugd in Leiden. 3 mei: Schaak/voetbal in Middel burg. 12 mei: voorjaarsvergadering ZSB in Kruiningen. 15 mei tot en met 26 juni: Open kampioenschap Middelburg. 16 mei: NK jeugdteams in Leus den. 21 tot en met 23 mei: NK D-jeugd in Den Haag. 25 mei tot en met 29 juni: Open rapidkampioenschap De Zwarte Dame. 30 mei: NK basisscholen in Spij kenisse. 6 juni: Doorgeefschaken in Oost- Souburg. 13 juni: Rapidtoernooi Noord- en Zuid-Beveland in Goes. 20 juni: NK voor E-, F-, G- en H- jeugd in Naaldwijk. Ondanks wegvallen basiskrachten is hoop gevestigd op de middenmoot Van onze schaakmedewerker Axel - Zoals het er nu naar uit ziet begint Landau 1 enigszins verzwakt aan de competitie in de hoofdklasse van de ZSB. Johan Hayward keert terug naar Engeland en Kenneth Verbraeken heeft te kennen ge geven er mee te stoppen. Voor een clubje als Landau een fiks verlies. Voorzitter Wim Sinke, die vorig jaar topscorer was in het eerste team met 5'A punt uit 7 partijen, betreurt het dat zijn team aan kwaliteit heeft ingeboet. „Daar heeft het op dit moment veel van weg. Misschien dat we nog twee aanwinsten uit het Belgische mo gen begroeten, maar dat is mo menteel nog hoogst onzeker. John Hayward keert terug naar Engeland. Hij speelt alleen de eer ste competitiewedstrijd nog mee. Kenneth Verbraeken, die nog maar pas bij ons speelde, is er in middels mee gestopt. Gelukkig hebben we Liza van Harn bereid gevonden om voortaan in het eer ste te spelen. Voorheen was hij al tijd actief in het tweede. Door za kelijke beslommeringen kon hij niet op zaterdag spelen. Nu hij met zijn zaak gestopt is, is de weg vrij om in het eerste uit te komen. Voor de rest bestaat dat team uit Peter Kalisvaart, Arjo Arendse, Theo de Putter, Rudi de Hulster en mijn persoontje. Als er geen aan vulling van buitenaf komt, dan zullen twee spelers van het tweede doorschuiven. Soms zal dat ons jeugdige talent Robert Timmers zijn, maar dat kan niet te vaak. Die jongen gaat dit jaar naar het middelbaar onderwijs en zal daar vooral zijn aandacht op moeten richten." Ondanks dat de naaste toekomst niet zo rooskleurig oogt, is Wim Wim Sinke, voorzitter van de Axelse schaakvereniging Landau. FOTOCAMILESCHELSTRAETE Sinke niet bevreesd dat zijn team in de problemen komt in de hoofd klasse. „Daar ben ik niet bang voor. De hoofdklasse is sterk uit gebreid met teams uit de promo tieklasse, maar tevens aan de top afgeroomd door de promotie van twee teams. Over de gehele lijn is die hoofdklasse zwakker gewor den, dus het mag geen probleem voor ons zijn om in die klasse moeiteloos mee te draaien. Maar we willen in feite wat meer. En daarom is het zo jammer dat we waarschijnlijk geen sterk eerste team op de been kunnen brengen. Niets ten nadele van de jongens die daarop speelden, maar het wa ren vooral het zevende en achtste bord waar het probleem zat. Daar lieten we in de voorgaande seizoe nen te veel punten liggen. Dat wreekt zich vooral als je een wed strijd nipt verliest. En dat over kwam ons regelmatig. Met een sterkere samenstelling op die bor den waren wij in de vorige compe titie niet in de problemen geko men. Lukt het dit seizoen niet om ons in de breedte te versterken, dan hopen we op versterking vol gend jaar. Ons tweede team komt uit in de eerste klasse Zuid. Dat is een beperkte klasse met slechts vijf teams. Terneuzen 2 lijkt op papier de sterkste formatie. Dan komt vermoedelijk ons tweede team of mogelijk HWP 4. Ons tweede wordt geformeerd uit de volgende spelers: Ogge Oegema, Rudi Schoot, Hans Destombes, Kees Kuijper, Ronald Janssens, Robert Timmer, Edward Braem, PieterNoorlander, Cees Schrandt, Tonny Luijk, Marco Wisse en Martijn de Clreck."

de Stem | 1997 | | pagina 39