Toch nieuwe basisschool in Clinge Hulst zet miljoen opzij voor ontsluiting Informatie over WVG kan in Kloosterzande beter Gemeente Hulst houdt parkeertarieven toch op dezelfde hoogte Bukken! Ambtenaar hoeft niet meer op te staan Pad Graauwse Kreek voorlopig in de kast DAG KLAPPER UITSLAGEN DE STEM jbSTEM ZEELAND C2 flulst heeft onverwacht meer geld Fietspad naar Heikant wordt weer wat langer bellezerscontact Klanten voortaan 'op niveau' bediend Volgend jaar start van werkzaamheden Succes voor Kloortje in Geldrop Mill WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 «onze verslaggever Hulst - De tarieven voor het betaald parkeren in Hulst gaan volgend jaar joch niet omhoog. ;en tariefsverhoging wilden burge er en wethouders het begrotingste- tortvoor 1998 wegwerken, maar al tij dens de behandeling van de voorjaarsno- ta bleek een groot deel van de gemeente wei daar fel tegen. jen W zijn er in geslaagd om ook zonder extra inkomsten uit parkeergelden de be groting voor volgend jaar sluitend te krij gen. Zo zijn alle bedragen in de begroting 'zeer scherp' geraamd. Dat betekent dat er volgend jaar weinig of geen ruimte zal zijn om tegenvallers op te vangen. Verder wordt de 220.000 gulden rente die de gemeente vangt niet meer in de alge mene reserve gestopt, maar gebruikt om volgend jaar wat meer financiële armslag te krijgen. Door vrijkomende vacatures niet in te vullen, ontstaat een structurele ruimte van 135.000 gulden en de verho ging van diverse tarieven in de legesver ordening brengen naar verwachting 50.000 gulden extra in kas. Ten slotte moeten de gebruikers van het overdekte zwembad via een verhoging van de tarieven ook nog eens 55.000 gul den in het laatje brengen. Die tarieven zijn al zeven jaar ongewijzigd. Op dit mo ment zijn de opbrengsten maar 49 pro cent van wat het bad kost. In vijf jaar tijd willen B en W dat dekkingspercentage opkrikken naar 70 procent. Uitgangspunt is dat het gebruik van het zwembad door verenigingen en scholen van buiten de ge meente minimaal kostendekkend moet worden. Daarnaast wordt het tarief voor aqua-jogging buiten schot gelaten, omdat die activiteit op dit moment 'meer dan kostendekkend' is. Over de prijsverhogin gen zullen B en W de gemeenteraad nog nader berichten. De inwoners van de gemeente Hulst wor den volgend jaar niet geconfronteerd met extra belastingverhogingen. Zoals vorig jaar al was afgesproken, gaan ook in 1998 de rioolrechten met ongeveer 34 gulden per aansluiting omhoog. Omdat de ge meente op het standpunt staat dat het op halen en verwerken van huisvuil kosten dekkend moet zijn, zit er volgend jaar ook weer een verhoging van de reinigings rechten aan te komen. Door het reserve potje Reinigingsrechten aan te spreken, willen B en W de stijging van de tarieven beperken. boot te vallen, omdat het ge meentelijk budget voor onder- to onze verslaggever Hulst-De gemeente Hulst heeft volgend jaar toch genoeg geld om de bouw van een basisschool in Clinge te realiseren. Burge meester en wethouders zeggen dat in hun aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting voor 1998. Aanvankelijk leek de St. Bernar- wijshuisvesting opgaat aan ande- in Clinge buiten de re prioriteiten. Nu blijkt echter dat de jaarlijkse inhoud van dat geldpotje 160.000 gulden hoger is dan verwacht. Dat komt deels (50.000 gulden) vanwege de stij ging van het aantal inwoners en deels (110.000 gulden) vanwege een daling van de rentelasten. „Ik ben ontzettend in mijn nopjes dat we nu in Clinge toch die nieuwbouw kunnen verwezenlij ken," zegt wethouder P. Wee- maes in een toelichting. „Dat be tekent dat we ons prioriteiten lijstje voor de volle honderd pro cent kunnen uitvoeren. Mochten zich onverwachts nog tegenval lers voordoen, dan heeft de ge meente overigens nog eens 40.000 gulden achter de hand. Dat geld sluist het rijk door naar de ge meente om de huisvestingsgevol gen van de klassenverkleining op te vangen. In Clinge klaagt de basisschool al jaren over de slechte situatie. Omdat de school aan de drukke 's Gravenstraat ligt, is er een grote geluids- en trillingsoverlast. Aanvankelijk zou er verbouwd worden om de problemen op te lossen, maar nu gaat de voorkeur uit naar nieuwbouw: een project dat de twee miljoen gulden zal overschrijden, denkt wethouder Weemaes. Hoeveel de kosten precies bedra gen, hangt voor een groot deel af van de locatie van de toekomstige basisschool. In Clinge is een werkgroep geformeerd die zich daarover buigt. De gemeente heeft ook aan het stedebouwkun dig bureau RBOI gevraagd om mee te denken. Op dit moment zijn drie locaties in beeld, nabij het het Sterreterrein, in de Clin- gepolder of op de huidige plaats aan de 's Gravenstraat. „Maar bij die laatste locatie blijf je de ver- keershinder houden," zegt Wee maes. Omdat Hulst straks via de nieuwe woonwijk Groote Kreek uitbreidt richting Clinge gaan steeds meer stemmen op voor een locatie in de Clingepolder, aan de rand van het dorp. Kinderen uit Groote Kreek zouden dan in de toekomst naar de nieuwe Clingse school kunnen. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst heeft financiële ruimte gevon den om volgend jaar weer een deel van het fietspad van Sint-Jansteen naar Heikant te realiseren. Dit keer gaat het om het traject in de Vlasstraat en de El- lestraat langs de Vylainlaan. en en gedeelte van de Ellestraat tot de Schoolstraat. De aanleg van dit gedeelte fiets pad kost 500.000 gulden. Volgens de meerjarenplanning stads- en dorpsvernieuwing staat voor vol gend jaar ook nog het gedeelte m de Ellestraat en School straat op het programma. Dat karwei kost 362.000 gulden, maar voorlopig is daar geen dekking voor. De werken moeten uiteindelijk leiden tot een een veilige f ietsver- binding tussen Heikant en Hulst. In dat kader willen B en W in eer ste instantie het traject Sint-Jan- steen-Fietstunnel optimaliseren. gedeelte is al uitgevoerd. Aansluitend zal het gedeelte Tra- fel tot aan de Hemelstraat wor den uitgevoerd, met op de Hemel straat een aansluiting in de vorm vaneen verkeersremmer. De omgeving van de Kapelleberg in Nieuw-Namen ziet er na een grondige opknapbeurt weer prima uit. Alleen voor de voet gangers is het oppassen geblazen. De gemeente Hulst heeft er op de trottoirs nieuwe borden neergezet om aan te geven dat pre cies hier het dorp Nieuw-Namen begint. Die borden zijn met een hoogte van precies 162 centimeter wat aan de lage kant. Voet gangers die niet opletten worden er letterlijk en figuurlijk met hun neus op de feiten gedrukt. foto camile schelstraete EDmE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: 076 - 5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00- 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Elandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA telefoon 0118-652739,fax 0118-652738, Redacteur: Cees Maas (provincieverslaggever). Redactie Hulst* 'audeloo16,4561 ES. Woon 0114-372777 en 0114-372776, «0114.372771. Hcteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: on Koomen, telefoon 0115-645751 wndag 0115-645753). Advertenties: If'st, Baudeloo 16,4561 ES. jtailhandels-, diensten-, B-to-B-, - en toerisme-advertenties: «Woon 0114-372772, fax 0114-372771. Mneksadvertenties (Kleintjes): etoon 076-5312313, fax 076-5312340. reberichten, dankbetuigingen en boorteadvertenties: elefoon 076-5312550, fax 076-5312340. «els-, opleidingen- en cursussen- aavertenties: oil0011°76"5312240. fax 076-5312242. en «O6'5"11 9°ed'' ''nan™le diensten- i i ervoersadvertenties: Telef *°1 '^372772, fax 0114-372771 ;at.0msche openingstijden: dsnih f vertent'es, familieberichten, Jongen en geboorte- Overk,» !fda9eliiks 9.00-20.30 uur. jer'ge advertenties: %^9tfmvriidag8*3°t°t 17.00 uur. °"fc K*? m'den "«gevoerd PPswmimI 9em™ voorwaarden "smede dt rJi„„ ppj z"'««*Nederland BV. yvien voor het advertentiewezen. Van onze verslaggever Hulst - De ambtenaren van het bureau Bevolking van de ge meente Hulst hoeven binnenkort niet meer op te staan om hun klanten te helpen. De balies worden aangepast en er komen ho ge werkstoelen, zodat de ambtenaren de contacten met klanten zittend en op gelijk 'niveau' kunnen afhandelen. Geklust wordt er ook op het bureau Onderhoud en Groen, waar drin gend behoefte is aan een eigen loket. Omdat nu iedereen daar maar bin nenloopt, worden de ambtenaren te veel gestoord in hun bezigheden. De genoemde voorzieningen kosten 25.000 gulden. Dan moet er ook nog 23.000 gulden worden uitgegeven om vergaderin gen in de commissiekamer in het oude stadhuisgedeelte verstaanbaar der te maken. Er is getracht door het aanbrengen van vloerbedekking en gordijnen een akoestisch aanvaardbare situatie te scheppen, maar dat is mislukt. Geluidsabsorberend materiaal op de muren plakken zou de si tuatie een stuk verbeteren, maar dat zien B en W niet zo zitten. Ze wil len het representatieve deel van het stadskantoor, het oude stadhuis, zo veel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat laten. De oplossing is gevonden in de aanschaf van een geluidsinstallatie. Er komen tien zogenaamde tafelopbouw-discussieposten en een geluids meubel waarin de apparatuur geplaatst kan worden. B en W stellen de gemeenteraad voor het benodigde geld beschikbaar te stellen. Van onze verslaggever Graauw - De gemeente Hulst wil het plan voor een wandelpad langs de oever van de Graauwse Kreek weer uit de kast halen als er een een nieuw woonwijkje in Graauw komt. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben daarmee definitief besloten niet in te gaan op een aanbod van het waterschap om het wandelpad mee te nemen met de oeverwerken aan de kreek. „Pas als daar een woonwijkje komt, overwegen we om een wan delpad langs de kreek aan te leg gen," zegt wethouder G. van de Voorde. „Tot zo lang schorten we de kwestie op. Als het pad onder deel kan zijn van een woonwijk, ligt het er ook niet zo verloren bij." Het wandelpad is een wens die al jarenlang op het verlanglijstje staat van de Graauwse dorpsraad en ook is opgenomen in het dorps plan. Omdat het waterschap oeverwerken laat uitvoeren bij de kreek zou de gemeente het pad re delijk goedkoop kunnen laten aanleggen aangezien de aannemer daar toch bezig is. B en W zien het echter niet zitten om nu halsoverkop het wandelpad aan te laten leggen. Dat betekent dat de Graauwse wens nog wel enkele jaren blijft liggen. Voordat Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst zet voorlopig een miljoen gulden opzij voor een betere verkeer- sontsluiting van de Reynaert- stad. De maatregelen zijn het gevolg van het verkeersonderzoek dat door de Heidemij is uitgevoerd. Volgend jaar, zo verwacht de ge meente, zal er al een begin worden gemaakt met noodzakelijke aan passingen. B en W verwachten echter dat de lasten pas in 1999 op de gemeentebegroting drukken. Wat er precies gaat gebeuren is nog niet bekend, maar zeker is dat er een rotonde moet komen op de kruising Absdaalseweg/Steense- dijk. Verder is in de meerjaren planning stads- en dorpsvernieu wing sprake van een tweede ont- sluitingsweg voor het Havenfort, die met een rotonde moet aanslui ten op de Absdaalseweg en Indus trieweg. Alleen al met die twee projecten is meer dan twee mil joen gulden gemoeid. Het onderzoek van de Heidemij maakt ook duidelijk dat de par- keerverwijzing in en rondom Hulst beter moet. Doelstelling daarbij is een optimale begelei ding van het verkeer zodat lange wachttijden en onnodige ver keersbewegingen zoveel mogelijk worden voorkomen. In hun aanbiedingsbrief bij de ge meentebegroting kiezen B en W voor een parkeerverwijs-systeem dat fasegewijs opgebouwd kan worden. De signalering van dat systeem moet gekoppeld worden aan het verkeersaanbod op de rijksweg 60 en de Groot Kreek- weg. Komende raadsvergadering vra gen B en W de raad al 30.000 gul den op tafel te leggen voor een on derzoek. De ANWB gaat voor dat bedrag bekijken hoe een en ander het best in het vat kan worden ge goten. Volgens het college zal er begin volgend jaar duidelijkheid zijn over de gewenste aanpassingen van de aansluitingen op de rijks weg 60, Groot Kreekweg en Absdaalseweg (richting Axel). er sprake kan zijn van een nieuw woonwijkje moet de huidige bouwgrond in het dorp verkocht zijn. Op dit moment zijn er nog een stuk of vijf kavels beschikbaar aan de Achtereindstraat en Iris straat. „Daarna gaan onze gedachten naar nieuwe bouwmogelijkheden richting Graauwse Kreek," zegt Van de Voorde. „Of het ook zover komt hangt uiteraard voor een groot deel af van de mogelijkhe den die we hebben om de benodig de grond te verwerven. Daarnaast is de realisering van zo'n nieuw woonwijkje ook afhankelijk van de vraag naar nieuwbouwmoge- lijkheden. Kloosterzande - Dit weekend hebben een aantal leden van showband Kloortje deelgenomen aan de eerste majorettenwedstrijd van het nieuwe seizoen. Deze vond plaats in het Brabantse Geldrop ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van The Reflec tions uit die plaats. Het was een vol programma met in totaal 122 optredens, maar na de eerste prijsuitreiking konden de twirl- sters uit Kloosterzande met mooie prijzen op zak huiswaarts keren. Het duo Wendy en Cindy Burm won een eerste prijs met 49,2 pun ten in de derde divisie. Daniëlle Platjouw kwam uit in de jeugd C en won met 51,7 punten een eerste prijs met promotie en plaatste zich bovendien voor deelname aan de Nederlandse kampioenschap pen. Daphne Bussens scoorde in de eerste divisie met 50,5 punten een eerste prijs, waarmee ook zij zich plaatste voor de N.K., die dit najaar gehouden zullen worden. Van onze verslaggever Kloosterzande - De informatievoor ziening over de Wet Voorzieningen Ge handicapten (WVG) kan nog veel wor den verbeterd en wellicht ook vereen voudigd. Dat is een van de conclusies uit een tevre- denheidsonderzoek dat in de gemeente Hontenisse is uitgevoerd naar aanleiding van de invoering van de WVG. Slechts de helft van de medewerkenden aan het onderzoek vindt de informatievoorzie ning goed. De andere helft geeft het predi kaat matig of slecht. Wellicht, zo menen de samenstellers van het rapport, dat de rela tief hoge leeftijd van veel betrokkenen ook een rol speelt. Verder haalt de informatie voorziening aan het gemeentelijke 'loket' maar net een voldoende en ook daar is dus verbetering nodig. De meerderheid van de mensen (54 procent) is niet door de gemeente gewezen op andere WVG-voorzieningen waar men mogelijk aanspraak op kon maken. De gemeentelijke houding van 'we doen waar ze om vragen, maar verder niets' moet dan ook verbeterd worden, vindt de werkgroep Gehandicap tenbeleid Hontenisse. „Dit is een duidelijke beleidszaak. Op een verkeerde manier wordt getracht geld te besparen op de WVG. Deze houding is un fair heeft een slechte uitstraling en is onno dig bij goede regelgeving." Het tevredenhëidsonderzoek is gehouden door de gemeente Hontenisse in samenwer king met de werkgroep Gehandicaptenbe leid. Van de 184 verstuurde vragenlijsten kwamen er honderd terug. Een verrassend gunstig resultaat, omdat een soortgelijk on derzoek enige jaren geleden nauwelijks een reactie opleverde. Een teken dat het onder werp leeft bij een heleboel gehandicapten en ouderen. Wat opvalt is dat het aantal ouderen dat ge bruik maakt van de WVG-voorzieningen erg groot is, een derde van het totaal. „Wel licht zegt dit ook iets over de vergrijzing binnen de gemeente en het daardoor toene mende aantal WVG-aanvragen," aldus het rapport. De aanvragers blijken over het algemeen behoorlijk tevreden te zijn over het onder zoek van de arts van Zorg Voorzieningen Nederland (ZVN), evenals over de advise- ringsdeskundige van deze instantie. De toe wijzing wordt doorgaans goed bevonden. De tijd tussen de aanvraag en verstrekking laat volgens tweederde te wensen over. Dat geldt zowel voor de woon- en vervoersvoor zieningen als voor de verstrekking van rol stoelen en scootermobielen. Wethouder mevrouw J. de Kock-Ringoot kreeg gisteren het eerste exemplaar van het onderzoeksrapport uit handen van voorzit ter M. van Loozen van de Werkgroep Ge handicaptenbeleid. De wethouder gaf de verzekering dat het rapport niet in een stof fige la zal worden gestopt. „We zullen de resultaten goed bestuderen en er werk van maken. Al zullen er natuurlijk altijd wen sen overblijven." MARKTEN GENT Toeristische Beurs - met deelna me van enkele Zeeuws-Vlaamse ge meenten - Flanderens Expo com plex - hele dag (t/m 22 sep) THEATER ANTWERPEN Cyrano - naar Edmond Rostand - door Jo Roets van Blauwe Vier - Zwarte zaal Singel - 20.00 uur (t/m 20 en 24 t/m 27 sep) GENT Trojaanse Vrouwen - van Euripi des - door Het Zuidelijk Toneel - Theaterzaal de Vooruit - 20.00 uur (t/m 20 sep) GOES Festival Meer dan Woorden - thema: De revolutie van het dage lijks bestaan - Grote kerk, 't Beest - diverse tijdstippen (t/m 27 sep) Gezelschap van de Zee - Première - M.m.v. De Zeeuwse Koorschool, gelezen voorstelling 'Kerker en Af grond' van Theun de Vries - Grote Kerk -19.30 uur Kerker en Afgrond - van Theun de Vries - Festival Meer dan Woor den - door gezelschap van de Zee - Grote kerk - 20.30 uur (ook op 18, 19, 20 en 25/9) MUZIEK BRUGGE Jazz - Live Jazz met Kurt Vanherck (sax) en Frederik Desmyter (piano) - Café de Versteende Nacht, Lange- straat-21.00 uur GENT Concert - Haydn, Mozart - door La Petite Bande o.l.v. Sigiswald Kuij- ken m.m.v. Barthold Kuijken - Festi valhal Bijloke-20.00 uur TERNEUZEN Festival Zeeuwsch-Vlaanderen - Kinderconcert - door Blindman Quartet - en filmfragmenten Steamboat Bill Jr. - Zuidlandtheater -15.00 uur Festival Zeeuwsch-Vlaanderen - Volwassenenconcert - door Blind man Quartet - en film Steamboat Bill Jr. - Zuidlandtheater - 20.00 uur DIVERSEN AXEL Schrijfavond - Amnesty Interna tional - Nh kerk - 20.00 tot 22.00 uur Expositie - Johnny Beerens - Wer ken in weer en wind - streekmu seum Het Land van Axel - 13.30- 17.00 uur (woe t/m zat, t/m 3 okt) Koersbal - Gregoriuscentrum - 13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur TERNEUZEN Kermis - allerlei attracties - Markt - hele dag (t/m 21 sep) Expositie - Wintersport - ivm Jaar van het Reizen - ism Interver - open bare bibliotheek (t/m 1 okt) CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Soos, handwerken, hobby en vrij kaarten - KBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Jokeren - KBO - De Warande - 13.30 uur HEIKANT Schieting - KBO - 't Heike -13.30 uur ZEEUWS-VLAANDEREN Kustrit - puzzelrit vos - routeboe- ken bij Hotel de Zwaan in Zuidzan- de en WV Cadzand - (dagelijks t/m 29 sep) SAS VAN GENT Aerobic - SAV - De Speye - 09.30 uur Kaarting - De Engelenroos -14.00 uur NIEUW-NAMEN Bezoekerscentrum Saeftinghe - dagelijks 10.00-16.00 uur - maan dag gesloten WESTDORPE Bodycontrol - Concordia - 19.00 uur Aerobics - Concordia - 20.00 uur OSSENISSE Country dansen - café De Jacht hoorn - 20.00 uur OOSTBURG Koffiemorgen - fietsen repareren - Platform Sociale Zekerheid West- Zeeuws-Vlaanderen - Het Centrum - 09.30 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Face/off 14.00 uur Lady en de Vagebond HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Bean 20.00 uur Mimic 20.00 uur Absolute power 20.00 uur Conspiracy Theory 20.00 uur Nothin to lose 20.00 uur Face/off BRUGGE Kennedy Komplex - 14.30 en 20.00 uur Face/off 14.30 en 20.00 uur Liar Liar 14.30 en 20.00 uur Volcano 14.30 uur Free Willy 3 20.00 uur Scream GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Speed 2 20.00 uur The English Patient 14.30 uur Lady en de vagebond 14.30 uur Napoleon 14.30 en 17.00 uur Free Willy 3 17.00, 20.00 en 22.30 uur Addicted to love 22.30 uur Con Air 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Liar Liar 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Volcano 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Scream 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Men in Black 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Conspiracy Theory 17.00, 20.00 en 22.30 uur Marvin's room 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Murder at 1600 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Face/off 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Night falls on Manhattan KNOKKE Beverly Sereens 15.00 en 20.00 uur Face/off 15.00 en 20.00 uur Men in bLack 15.00 en 20.00 uur Volcano 15.00 en 20.00 uur Conspiracy Theory Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 -645752. Koersbal Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 29 personen: 1. A. de Waal/L. Kint, 2. H. Baert/L. Ivens, 3. H. de Gucht/T. van Kruyssen. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, achttien personen: 1. J. van Mol/mevrouw De Caluwé-de Bak ker, 2. J. Kamoen/T. Grol, 3. H. de Maayer/mevrouw Weemaes-de Ca- luwé. Zuiddorpe - 't Kaaike, veertien personen: 1. A. de Mey/J. Verbrae- ken, 2. M. D'Hondt/M. Thuy, 3. W. de Bock/E. Bracke. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. L. Sala/J. Platjouw, 2. A. Lauwers, 3. F. Janssen/H. Schelf hout. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. E. Volleman-Caluwé/G. Freijser-He- melaar, 2. A. van Driessche/A. Lauwers, 3. A. van Delft-Witte- man/C. Freijzer-Van Hoeij. Schietingen Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak, 26 schutters. Hoge vogel: R. Burg- grave, linkerzijvogel: P. de Boeter, rechterzijvogel: M. de Koek, groot ste aantal (7): Th. van Vlierberg- hen. Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak, 74 schutters. Wip 1: hoge em eerste zijvogel: E. Cornelissen, tweede zij vogel: E. van Dijk, grootste aantal: W. Lambert. Wip 2: hoge vogel: E. Cornelissen, eerste zij vogel: E. van Dijk, tweede zijvogel: P. de Boeter, grootste aantal (4): J. Lambert. Kaartingen Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zestien personen. Jokeren: 1. mevrouw De Waal, 2. J. Kamoen, 3. mevrouw Van Eerdenburg. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zestien personen. Bieden: 1. A. Vereecken, 2. D. Weemaes, 3. Th. Vet. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, veer tien personen. Bieden: 1. R. la Hey- ne, 2. O. Verheghe, 3. C. de Clerck. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, tweede wedstrijd van eerste club competitie. Groep A: 1. Koopman- De Jonge, 2. De Ridder-Van Loon, 3. Lichteveld-Pieters en Ramondt- Lichteveld. Groep B: 1. Mattens-De Jonge, 2. Den Doelder-Visser, 3. Visser-Pieters. Groep C: 1. echt paar Otto, 2. echtpaar Klap, 3. Din- genouts-Hamelink. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, zaal Les Amies, vrije wedstrijd: 1. Sturm-Lievens, 2. De Groene-Jan- sen, 3. echtpaar Koek. Axel - Gregoriuscentrum. Bridgen: 1. N. Kock-F. de Waele, 2. P. Lam- bert/J. Schelleman en echtpaar Lammens. Axel - Gregoriuscentrum. Bieden: 1. P. Scheele, 2. J. Dieleman, 3. M. Kaijser. Koewacht - De Lange Akkers, 35 personen. Bieden: 1. A. Bonne, 2. J. Verstraeten, 3. J. Martens. Jokeren: 1. Ch. Wijnacker. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent. A/B-lijn: 1. De Vries-Zwar- telee, 2. echtpaar Delaruelle, 3. Al- De Beleir en Vereecken-Van Waes. Clinge - Zaal De Landbouw - 24 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Geertruy, 2. W. Apers, 3. R. Ver schuren. Jokeren: 1. J. Riemens, 2. mevrouw Verschuren, 3. mevrouw De Bruin. Clinge - Zaal De Landbouw, 33 personen. Bieden: 1. F. Timmer man, 2. R. van Eerdenburg, 3. me vrouw De Waal. Jokeren: 1. me vrouw Verschuren, 2. H. de Bruij- ne>( 3. mevrouw Rombout. Clinge - Zaal De Landbouw, 36 personen. Bieden: 1. R. van Eerden burg, 2. mevrouw Blommaert, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. F. Buys, 2. me vrouw De Wit, 3. mevrouw De Bruin. Clinge - Zaal De Landbouw, 55 personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. J. Naeye, 3. F. van Eerdenburg. Jokeren: 1. R. Warrens, 2. mevrouw Verschuren, 3. V. Vermeulen. Clinge - Zaal De Landbouw, 27 personen. Bieden: 1. T. van Spaan- donck, 2. P. Haulez, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. mevrouw De Bruin, 2. mevrouw Acke, 3. mevrouw De Maat. Koewacht - Hengelsportvereni ging Koewacht, laatste wedstrijd voor clubkampioenschap, Konij- nenputten: 1. R. Heye, 3100 gram, 2. W. Martens 2200, 3. B. Bonte 1920, 4. J. van Cleemput 1720, 5. H. Everaert 1400 gram. Eind stand: 1. R. Heye, 2. W. Martens, 3. J. van Cleemput.

de Stem | 1997 | | pagina 35